Jarňulky 2005- STŘÍPKY Z MÉHO MATEŘSTVÍ

Rodičovství

Tento deníček bude osobní a vzpomínkový .Téma mne napadlo náhodou a pak jsem si uvědomila, že za chvíli začne období VELKÝCH NAROZENIN našich 3letých jarňulátek, tak máme nárok si trochu zavzpomínat :)).

Naše miminko bylo počato zřejmě o svatební noci ( plusminus, kdo ví :-). Po prvním vynechání MS byl těhotenský test negativní. Byla jsem na zhroucení a řvala jsem manželovi na rameni, že mám ZASE hormonální poruchu. Prý tušil, že jsem těhotná, ale neodvážil se mi to říct ( to tedy fakt nevím proč ?!:-)).Až za pár týdnů mi kámoška poradila udělat si další test a BYLY TAM //. Byla jsem nadšená, nic jsem si zatím nepředstavovala a HNED jsem napsala manželovi sms, že jsem ASI těhotná ( termíny jako" manža, těhu" apod. jsem začala používat až s příchodem na emimi :-) .Doteď nevím, proč jsem mu to nezavolala,ale prý i nad sms skákal radostí. Moc jsme si oba přáli HOLČIČKU. Manža měl už dávno vymyšlené jméno- Kristýnka ( doufám, že ne po nějaké bývalce !). Chodil se mnou na všechny gyn. prohlídky a UTZ. Byl z mateřství nadšen. Na UTZ 3D byl plod krásně vidět a pan doktor se poprvé zeptal, co bychom chtěli. Manža hned, že holčičku !! a dr. odpověděl" těsně vedle.." vtipálek !! Nicméně manža půl dne nemluvil, byl zhrzen. Pak to s úsměvem zhodnotil, že aspoň ušetříme za vložky ( později se mi svěřil, že se za svoje mlčení hoooodně stydí a to o vložkách neřekl :-)).. Nicméně je z něj ten nejbáječnější táta, tak je mu odpuštěno ! Ještě další 2 lékaři nám toto pohlaví potvrdili, tak jsme se začali těšit na chlapečka.Hned na začátku těhu mi bylo špatně celých 24 hod denně a zvracela jsem asi do 7m. Doma už jsem to nemohla vydržet, tak jsem v druhé půlce těhu nastoupila opět do prac. procesu a tam vydržela téměř do porodu. Těhu jsem moc neprožívala, jen se těšila na mimi. (jak víte, doteď jsou mi výrazy jako papáníčko, mlíčko,prsíčko, pupíček hooodně cizí :-))Měla jsem velké břicho a připadala jsem si jako velryba.Jméno jsme neměli dlouho vybráno, snad až někdy ve třetím trimestru mi hlavou zničehonic proletělo…„Stěpán“. Moc se mi to zalíbilo a manža souhlasil. Nikomu jsme jméno neprozradili, aby jsme se vyhnuli případným nevhodným poznámkách od babiček aj. Věděli jsme, že jak se narodí, stejně jej budou všichni milovat :-). Štěpánek se narodil téměr v temínu ( měli jsme 3) a byl hrozně pěkné miminko :-)). První dva dny byl nejhodnější miminko, jen spal. Třetí den se mi udělalo mlíko a TE´D to začalo !!!! Už v porodnici jen řval, řval, řval… a začala má etapa nervní matky. Samozřejmě, že mne neminula poporodní deprese. ( detaily raději psát nebudu :-). Naše miminko totiž nechtělo být ani minutu samo, dát pod hrazdičku a odejít, neexistovalo ! V noci spával celkem pěkně, ale přes den to byly galeje. V postýlce nespal VŮBEC, tedy zbývalo jen jezdit v kočáře ( a to do jeho 1,5 roku !!!, kdy přes den přestal spávat uplně). Jinak byl Štěpán hodné dítě bez větších problémů s jídlem či výchovou.

A ted už jen matné vzpomínky… od 8 měs. ,kdy sám začal chodit u nábytku, už bylo vše lepší. Pak velký zlom asi po druhém roce života. To už byl velký parťák a já měla více „volnosti". V unoru bude mít 3 roky. Někdo řekne „ toto uteklo", ale já si to nemyslím. Prožila jsem si všechny dny, jeden po druhém a mockrát jsem přála, at už je tento věk za náma, ať je už větší mimino :-)) ale věděla jsem, že to nejde. Tak jsem pokorně prošla svoji první mateřskou a rodičovskou dovolenou bez větší újmy !

Všem našim jarňulátkům a jejich sourozencům přeji, ať je ten jejich život co nejpohodovější !

Irias + Štěpán 2 roky a 11 měs přesně

**peletonek :

**Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, TP - 8/7 2008
Solcka- 19.2. Ondřej, TP- 1.2.2008
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Indi- 27.2.Matyáš,11­.10.2007 Julie
Hajdula- 28.2. Ondra
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, TP - 1/3 2008
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Barunka
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub, TP - 13/7 2008
Efča- 30.3.Vojta
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka, 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Pavča- 29.4. Barča
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Fre­derika, 16.1.2008 Beatrica

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 18.01.08 19:45

že by prva ? :-)))

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 18.01.08 19:51

Druhá, hurá!!!! Jdu číst.

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 18.01.08 20:09

Brý večer   

Irias, super deníček, ty jsi holt spisovatelka! My sice čekali přesně rok, než se nám Ondráš podařil, ale pak už to bylo podobné jako u vás. V porodnici začal řvát a prořval celé první čtyři měsíce, bylo to šílený. Pak se to uklidňovalo a od 8. měsíce to bylo lepší a lepší a teď už to je nejlepší.  Tenhle věk si opravdu užívám, pak už se nám ty dětičky začnou jen odcizovat-školka, škola, zaměstnání, svatba a jsou fuč :-)

Taky jsem dočetla starý deníček, takže:

Ivko, díky moc za odkaz na dovolenou, o víkendu to musím pořádně prostudovat.  

Pískle, já se taky kaji a přiznávám, že jsem ještě žádný deníček nenapsala, ale já bych to dohromady snad ani nedala :-) Ad brečení-u nás zase novinka-Ondráš si myslí, že si vše vybrečí. Dneska už jsem vypěnila a zasáhla a řekla jsem mu, že jakmile ho uvidím kvůli něčemu takovýmu brečet, že tuplem nic nebude.

Zítra si bere Ondru tchýně, hned ráno a asi i přes noc, takže mám čas na práci.
Jinak, Borůfko, v krku škrábe fest, ale nijak nic, tak nevím, uvidíme. V pondělí má Dan dovču, ale to vám snad neva…viď.
Tak jdeme s manžou do vany
pa Hanka

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 18.01.08 20:10

Jůůůůůů třetí a to mám i přečteno:-))))  

Irčo - krásné, dojemné, vzpomínkové:-))))  

Pískle

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 18.01.08 20:11

Hele Irias, tvoje prvaaaa - se nepocita, jasny?
Takze ja su druhaaaa.
hihihi  

Precteno.  

Krásne napsano. Moc.
Ja si to takhle bilancuju v hlave snad nekolikkrat mesicne a to dvojnasob. Neb mame dve krasne deti a naprosto uzasne a kazde uplne jine a proste naše.  

rozepisu se az o vikendu, ted nestiham, jdu si rychle udelat pohodlicko u APOLLA 13 a pak poustime s manzou film - 21 gramu, na ktery se jdeme koukat spolu - heureeeka, neb Standa sladaky nemusi a je scifi jak kdy. Takze toto bude snad pro nas oba.  

krasny patecni vecer - ten miluju, neb je to oddechovka a nemusime spechat se spankem, neb zitra je volnoooo.  

Eva

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 18.01.08 20:18

Třetí tak jako tak:-)
Hajdulí - jůůůůů s manžou do vany:-) To zní krásně:-) U nás čéče neznámé:-) My si nejvíc lebedíme na sedačce u TV a tam se taky odehrává vše intimní z našeho života:-)))))) Od těch „nejdůležitějších“ hovorů, přes sexík, po jídlo až po schrupnutí u pěkného filmu:-) Ale TV nejede pořád:-))))) Tuhle jsem byla v koupelně a věnovala se své pleti a vyslechla si pěkný hovor manželů nad námi:-))))) Byli ve vaně a probírali zajímavé věcičky:-)))) Poculila jsem se pod  „vousy“ a tak nějak byla ráda, že jim to klape:-))))  

Irčo - krásné, něžné, osobní, pěkné i s tím špatným)))  

Holky dneska jsem si přeležela krk, tak je ze sexíku prd, bych ani nemohla…  

Brou  

Pískle

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 18.01.08 20:23

Hele Skrolan -žádná druhá, pěkně čtvrtáááááá, jóóó:-)))) Irča to sledovala, Hajdulí druhá, já třetí a Ty čtvrtáááá:-))))
Apollo 13 a Slunce seno - jdu na to:-))))
Dan asi usnul s Matýnem… Snad ještě dneska přijde, ale on přijde, ještě nevečeřel:-))))))
 P.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 18.01.08 20:31

pÍSKLE - u nás taky vše na gauči :-)))))    a btw. děkuji za ohlasy a a už se těším na vaše vzpomínky :-)    křeče mám pořád a tak už jsem ted napsala dva netové dotazy- čínská a bylinná medicína. ta cysta mi nedá :-(    ¨pěkný večer, I.    

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 18.01.08 21:16

Ahoj v novém deníčku,  

Irias gratuluji. To téma je úžasné. A ty jsi vážně spisovatelka, popsala jsi vás nádherně. Hlavně jsi mě pobavila tím, jak ušetříte na vložkách :-)))) Irias už mooooc krát jsem se tě chtěla zeptat, ani nevím jestli jsi to tu už psala. A do tohoto deníčku se to hodí. Plánujete ještě druhé dítko?  

Liborek byl více či méně vymodlené dítko. První těhu nedopadlo dobře, takže jsme s očekáváním sledovali těhu. testíky, a pak se báli UTZ. Naštěstí se nám zadařilo a druhé těhoteství se odvíjelo od začátku dobře. Zůstala jsem doma celé těhu. Kvůli předchozím potížím dr. ani neuvažovala, že bych chodila do práce. Těhotenství jsem snášela dobře, ani jednou jsem nezvracela. Porod byl krásný, ráda na něj vzpomínám. Pak nám Liborek trochu zatápěl. Večer špatně usínal, v noci se často budil. Nezbývalo než vydržet. Byl taky hodně mamánek, ale všechny tyhle špatnosti jsou už dávno pryč. Já zas říkám, že tu uteklo straaaašně rychle. Z toho mého zlatíčka je už velký kluk. Klidně přiznám, že se bojím chvíle, až bude opravdu velký a nebude mě potřebovat. Naštěstí je to ještě daleko:-))) Tak toliko ve zkratce od nás.  

Těším se až nám tu svoje poznání bude popisovat Borůfka. To bude 1. dítě, 2. dítě, 3. dítě… :-))))) Ne vážně Borůfko těším se, hlavně jestli je to pokaždé jiné.  

Hajdulo kašli na práci. Když nemáte Ondru doma, tak si užijte s manželem.  

Hezký večer a víkend
Marťa+Liborek

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 18.01.08 21:43

No Irias, ty se činíš, další deníček:) Jen mě napadlo při čtení, že takový pocity jsem měla před narozením Ondráše taky, že už jsem ráda, že Luki je parťák a měla hrůzu z toho, že zas bude mimino.. ale jak jsem psala ve svém poporodním depkoidním deníčku, tak Ondráš vešel do našeho života a je to jedno veliké sluníčko, a strašně si ho snažím užívat, prototže už vím, že to tak STRAŠNĚ rychle uteče, až je mi z toho úzko..   

no nic, dneska dopo Ondra vytlačil zátku z mrkve a odpo měl plnou plínu po špenátu, tak snad už bude dobře. S tím jejich břichem když je problém, tak je to vždycky naprd, Krista řeší sraní a já nesraní.. no snad už je i u vás lépe Kristy.  

končím, jdu si číst knihu a zalehnout, dneska se mi nechce nic plnit (jak naznačila Pískle:) ) - jo a na gauči, kde jinde:D  

iv-ka

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 18.01.08 21:49

Iv-ko z toho by se dala udělat anketní otázka. :-)))  

Kde…?  

U nás totiž taky na gauči :-)))  

No nic, to bylo jen tak z nudy.
Taky jdu zalehnout, teda až po Krausovi.  

Už opravdu končím,
Dobrou noc
Mar'ta+Liborek

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 19.01.08 08:35

Ahoj ženy,
Irias, deníček je dobrý, hezké téma k zavzpomínání. Jen já na to dnes nemám náladu, protože v centru zájmu jsou stále Tomáškovy hovínka. Včera jsme mu vrazili večer rohlík, protože i přes všechny rýžové kaše a mrkve měl prostě hlad. Žužlal si ho pěkně dlouho.  

V noci jsem ho jednou nakojila, chudíčka malýho. Bříško mu pořád bublá, kadí stále stejně. Včera to bylo jen 10× za den, ale dnes už máme zase 3 hovínka a to je teprve půl 9…Naštěstí to není voda, má to konzistenci jako mrkev ve skleničce. Napadají mě samé chmurné myšlenky, jen se utěšuju, že to blití a horečky na začátku svědčí opravdu o infekci a ne nějaké jiné poruše…Ale jsem statečná a nehledám si žádné informace na internetu, protože bych zase našla tisíce různých nemocí, co by to mohly být. Raději nevědět.  

Alespoń že Zuzanka nám dělá radost a moc pěkně poslední dobou papá. Zlepšení o 100%.  

Jdu odstříkat, otrava. Myslete na nás.
Kristýna a spol

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 19.01.08 09:08

Dobre rano.  

Kristo - VYDRŽAŤ!!!
Je to proste nejaka mrcha hnusta a potrebuje vic casu, aby odeznela. Urcite v tom nic horsiho nehledej. To bude dobryyy. Jasny? Jen to musi pryc. Tadyto Tomaska tak posilni, ze nebudes chapat. Bude odolnejsi a jestli se nejaka brisni viroza nedejbuh naskytne znovu - prejde ji za pul dne a bude fit. Uvidis. Drzim palecky. Podavej porad info.  

Ta otazka jako kde, ta jako kde jsme pocali? Nebo mi neco uniklo???  

Jinak me kratke bilancovani nasich deti:  

Dominika - ctyri mesice po svatbe a me prislo, ze uz na ty dve carky cekam priiiiserne dlouho. Takze uz ani nevim kdy a kde , ale najednou byla a hrozne jsme se tesili. Nedali jsme si rict, co to bude a manza byl z holcicky naprosto nadseny a pysnil se ji jako pav. Prvni mesice byla taky pekne urvane miminko, ale pak nam to vsehcno vynahradila. Byla naprosto pohodova, vse se s ni dalo podniknout, vzdy si dala rict, rozumbrada.
Nejvic jsme se smali, kdyz jako ctyrleta byla vudcem sidlistni party deti, v ktere byli i deti, ktere chodily uz do prvni tridy. No byla tehdy tak ukecana, ze ji nikdo nestacil. hihihi
My meli okna v prizemi, tak jsme na ni porad videli a ona vedela, ze nesmi od naseho vchodu a travniku a tak vsechny proste zmobilizovala a cela ta parta byla porad u nas u baraku.
To bylo cislo.
Ted je to uz slecna s naprosto jinymi zajmy a nejak rychle nam vyrostla - jeste dva roky dozadu to bylo prtě. Fakt. Jak koukam fotky - nechapu. Pocinaje ctvrtou tridou - obrovsky zlom. Vsak mi date zapravdu.  

Kubik - to byl blesk z cisteho nebe.
Porad jsme se rozhodovali zda uz, nebo jeste chvili pockame, az najednou neprisla MS a ja nasla dve carky. Zaridilo se to za nas, bez nas. hihihi
Takze ja opravdu nevim ani u jedno ditka kdy a kde. Se Standou jsme se shodli, ze jsme u toho ani jeden nebyl. hihihi
Kubik byl naprosto hodne miminko. Jen papal a spinkal a kdyz byl vzhuru, koukal s usmevem kolem sebe. Cele tehu i to pak jsem si krasne uzivala. Poporodni depka vubec zadna, az pak po dvou mesicich - jak se nam obevil naprosto osklivy a hooodne zly ekxem, tak jsem myslela, ze zesilim, mel to vsude na tvarickach a hooodneee - mokvave, no des. proplakala jsem spousta noci - asi opozdena depka. Ale uzasna kozarka mi dodala odvahu, Kubikovi se to vybourilo a za tri mesice byl zase jako obrazek a klidne miminko.
Cim vic rost - tim vetsi raubir z nej byl - typicky kluk.
A Irias, taky jsem si porad rikala, at uz je vetsi, az bude vetsi...... Ale ted si to opravdu uzivam a chtela bych , aby se ten cas zastavil. A uz nechci aby to tak rychle utikalo.  

Takze pusu a jen zdravi vsem detem , at nam delaji jen samou radost.  

Mariijoooo - jsem to s tou delkou prehnala.
krasny vikend
 eva

 
Dana26
Echt Kelišová 9074 příspěvků 19.01.08 10:28

Dobré ráno,
od půl osme se chystam uklizet a vařit,ale nějaK SE NEMŮŽU VYHRABAT.Manžel je zas cely den v praci a ja s klukama sama.Někdy už si řikam jaky je rozdil mezim mnou a svobodnou matkou.Teda krom te vyplaty navic.

Irči.,ty jsi plodna co se deničku tyče:-)).
A naše rekapitulace:
S Mirdou jsem našla //po půl roce snažení.Hned jsem nadšeně volala manželovi do prace a jeho reakce zněla"no do p…e!".3dmy jsem s ním nemluvila.Těhu celkem v pohodě,až na 3tydny odležene naštěsti doma.Potom 18 dni po TP porod.Rozhodně nebyl dle mych představ a dodnes děkuji panu doktorovi,že žije Mirda i ja.Mirda byl uřvane miminko od porodnice,kojeni ci 1,5hodiny.Pak přišly problemy,ktere už jsem řešila s vama.Nakonec hodně zklidnil.Aspon posledni dobou.A 5.2.nas čeka dalši zápis do školy,o den později oslaví 7narozeniny a v září nastupuje do 1třídy.

Vojtík,je vybrečené a vymodlené miminko.Po roce snažení s pomocí Duphastonu jsem našla //.Otěcj jsem neprozřetelně řekla hned moji mamce,ktera to vyslepičila manželovi.Bylo to 9.8.na jeho svátek:-))).Přes špatně prognozy a hrozby těhu opět celkem klidne.Až na břicho,ktere mi tvrdlo od 20tt.Katastroficky porod jsem si uopakovala:_((­.Vojtik byl strašně hodne a klidne mimi.Na všechno měl čas,moc neplakal.A přesto mně asi 2tydny po porodu dostihla poporodni deprese.Bohužel neřešena a jak jsem dopadla víte:_/.Ovšem s hodneho miminka vyrostl rostak,ktery je živějši a divočejši než byl Mirda.Ale doufam,že taky časem zklidni.Jinak ne­vím.

A někdy mně mrzí,že už nikdy nezažiju ten pocit objevit //,mit bříško a cítit teplo vlastního miminka.

A dost rekapitulace.

Kristo,držime pěsti až už je Tomaškovi lip

Dana a rarašci

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 19.01.08 11:44

jéééé, to jsou krásné  vzpomínky. stojí to za to si tak někdy podrobněji zavzpomínat. nikdo nic nemá zadarmo, někdo těhu horší, pak hodné miminko, nebo naopak nebo si počká někdo do školního věku.....  

Kristo- opravdu VYDRŽA´T  !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!! myslíme na vás a posíláme všem pusinky :-))  

Mavo-  druhé miminko zatím opravdu neplánujeme,ale něco v budoucnu kujeme :-)))) upřímně , vždy mne ale udiví, že tohle někoho zajímá :-))  

odpolko jedeme k našim, manža dá poslední zápas, večer jde na žranici s fotbalistama. my možná půjdeme zanést dárek jednoroční neteři. už se těším, jak vyrostla !! :-)))) cizí miminka to já ráda ňuchnám, když je můžu na noc vráti¨t :-))))))  

tak pááá, těším se na další milé těhu vzpomínky a krásný víkend !!    Irias + chlapi

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 19.01.08 12:08

Ahoj,  

Irias já nevím ani proč mě ta otázka napadla. Snad proto, že každá tady tak nějak mluví o tom co bude. A ty jsi moc nadšená prací, tak proto se asi ptám. Díky za odpověď. Vzbudila ve mně červíka zvědavosti. Co pak to kujete za plány? :-))))  

Libinek se ráno vzbudil s pořádnou rýmou a kašlem.  Naštěstí horečku nemá. O tom, že by nešel na karneval, nechce ani slyšet. Nakapat do nosu taky nechce a  o smrkání ani nemluvím. Takže spolu bojujeme. Naštěstí kapky na kašel snědl bez rečí. Myslím, že až příjdeme z karnevalu tak lehne a omarodí to :-(((  

Kristo vydrž. Já bych asi nějak přežila víkend, a když by nenastalo zlepšení, šla bych v po k dr. No uvidíš. Musíto být ale síla, pro oba. Tak se držte.  

Hajdulo tak co spal Ondra u tchýně?  

Ty vaše příběhy jsou moc pěkný a hlavně každý jiný. Co kus to originál.  

Jdu si dělat hlavu, ať si na tom karnevale nemyslí, že jsem maska.  

Hezkou sobotu
Marťa+Liborek

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 19.01.08 14:06

Co pak to kujou u Irias? Pikle jsou to, pikle - neobvykleeee!  

Mavo, at je Liborek brzo fit, no jooo - karneval bych si nenechala ujit ani ja. Posilame pusinu.  

No jo a s detickama je to sranda. Rozumove si rikam - dve staci, tak akorat. I tak je to zaprah jak blazen.
Ale jinak bych rodilaaaa jeste aspon dve. hihihi.
mariijooo, kdebych to dali?  

Jinak jsem se jeste vzpomnela, jak psala Irias, ze se tesila, ze bude nosit vsechny ty krasne tehu veci a ono prd - hned se rozjela do boku - nebo tak nejak jsi to psala, vid?
No ja mela Domcu vsude kolem. hihihi. Fakt. Byla jsem jak prerostla velryba a asi rok mi trvalo, nez jsem prisla na svou puvodni vahu.
U Kubika to byla balada. Mela jsem jen to brisko a dlouho nosila me klasicke obleceni - uzke saticky, z kterych paradne vytrcovalo jen to brisko. Nebo vcelku uzke rifle s upletovym pasem a uzke tricko. Vypadalo to moc pekne, tedy me se to moc libilo, a ke konci jsem samozrejme skoncila s jednima tehu gatema a tricka jsem kradla manzovi ze skrine. Jesteze se dycky po vyprani vratily do puvodniho stavu, neb to vytlacene bricho by se mu tam asi fakt nelibilo. hihihi
Takze to druhe bylo tehu podle mojich predstav - funkcni az do konce, na autobus jsem dobihala jeste tyden pred porodem. No nadhera.
zaplat panbu za takove tehulkovstvi a porody - u druheho jsem se i nasmala spolu s manzou a pani dr.  

  • jinak vyrazy tehu a manza - taky az tady na emimi.
 

krasny den
eva

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 19.01.08 16:08

Ahojky,

teda Irias, kolikátý je to deníček? Fakt jsi dobrá a je to moc pěkné téma :-)))

Určitě nechcete abych se tu rozepisovala že ne :-))) Bylo by to asi spíš na nový deníček, vezmu to ve zkratce. Erik byl chtěný a čekali jsme na něj celý rok, už jsem se začala nervovat ale nakonec to šlo. Těhu až na cukrovku pohodové, porod super, miminko hodné, spavé, nebrečící. Podruhé to vyšlo nečekaně rychle ale chtěně, těhu bezva bez cukrovky, porod opět super, miminko hodné, spavé, nebrečící. Potřetí to vyšlo jak jsme měli v plánu na podzim i když jsme se snažili od jara, těhu bezva, cukrovku ještě nevím a i ostatní je zatím ve hvězdách. Ani jednou jsem v těhotenství nezvracela i když tohle poslední je asi na nevolnosti nejhorší. Kluci jsou bezvadní i když hoooodně živí. Už kdysi dávno jsem říkala Vaškovi že kluci musí zlobit jinak to nejsou kluci a takhle se mi to vrátilo :-) Teď jsem opravdu zvědavá jestli to bude kluk nebo holka, možná bych raději kluka, už přece jen vím co čekat. Podle nevolností a pleti bych si tipla holku, kterou by chtěl Vašek, každopádně jsme zase rozhodnutí vyčkat až do dne D a nechat se překvapit.
Jo a začíná mě mrzet že už je to naposledy. Je to asi nějaká forma úchylky :-))) Jsem unešená z toho zázraku jak je každé to dítě jiné a hlodá ve mě červíček jaké by bylo to další :-)) Ale fakt je to definitivně poslední!!

Tuhle na srazu mě pobavila Luja když říkala něco v tom smyslu že se mám že budu mít ještě jedno muchlací miminko, že kluci už jsou velký :-)) No myslím že se rok s rokem sejde a půjdou do třetího :-)))

Dneska má Erik premiéru u našich přes noc, zítra si pro něj s Adamem dojedeme po obědě. Ale je už velikej a nikdy nebyl mamánek tak myslím že to bude úplně v pohodě.

Jdu vzbudit Adam nebo tu bude večer čumákovat do desíti
Borůfka

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 19.01.08 18:38

Ahojky vespolek,  

Irčo - koukám, že jsem Ti deníček pochválila rovnou 2×:-))) No však taky je co chválit:-))) Jůůůůůůů nějaké pikle:-)))) Ale divila bych se, kdyby nám je Irias prozradila:-))) Irčo, já se chci divit!!!!! Šup šup sem s nima:-))))  

Kristo - vydržžžžžž! Posílám kus síly Tomáškovi na tuhýho bobka!!!! A Tobě na pevný nervy. Zuzanka super! To mám radost. Ten náš rošťák taky hezky dlabe - ťuky ťuk:-) Včera celej rohlík se šunkou, celá hruška a 2 malinký jogurty ke svačině - u našeho dítěte věc nevídaná, neslýchaná. Pravda, pak skoro nevečeřel, ale koukala jsem jak puk:-)  

Mavo - tak jakej byl karneval? A ať je Liborek fit a nedostane ho to!  

Krásný vzpomínky na těhu, miminkovství:-) Opravdu co kus to origoš:-))))  

A že jste taky „gaučačky a gaučáci“ mě potěšilo:-)))) To je super! Usmívám se ještě teď:-) Máme toho věru hodně společného:-))))  

No a jak to bylo u nás:
Matěj plánovaný a vyšel na první pokus. Radost veliká, ještě větší, když nám dopadl dobře odběr chor. klků a výsledky genetiky perfekto - Matýsek nezdědil po dědečkovi hemofilii! Vzhledem k tomu, že v našem rodě první prtě, které ji nezdědilo, tak radost fakt obrovitánská (už jsou na světě 2 kluci, kteří jí podědili:-(). Nevolnosti žádný, jen jsem musela pořád jíst:-) Do 5 měsíce jsem chodila do práce a pak mě tam tak trochu vypekli, tak jsem zůstala už doma a užívala si to maximálně. Porod přišel 2 dny po termínu a byl to pro mě nejsilnější zážitek v životě:-) Šestinedělí docela náročný, nějakej blůsík, pláč na balkoně, co jsem si to provedla se životem apod. Matěj byl spavé a hodné mimi už od začátku, akorát ho trápily prdíky, bojovali jsme s nima do 3 m. Pak přišlo období, kdy nepřibíral a dobrejch 10 dnů řval hlady, chůdě malý. Bohužel kojení už nestačilo, tak jsme začali dokrmovat UM a od toho okamžiku zase hodné dítko:-) Na období od toho 4m do 8m moc ráda vzpomínám, dlouhý procházky s kočárem, první pokroky, úsměvy, příkrmy, povídání - no krása. Pak už to začalo být ještě veselejší a náročnější, lezení, stoupání, první krůčky, pády a vztekáníčko… No a teď to má zase něco do sebe - dá se s ním podnikat spoustu věcí, rychle se učí, domluvíme se, je sladkej a mnohdy k sežrání) Ale taky se umí pěkně povztekat, neposlouchat, odmlouvat… Dítko jak ze žurnálu:-)))) Ale je to paráda, mateřství mě baví, snažím se být dobrou matkou a zatím mě to naplňuje, jak asi naplňovat má:-))))  

Tak jsem dneska byla pilňucha:-) - povlečeno a vypraný 2 pračky:-))) Odpo rodinná prochajda taky super:-))))  

Tak krásný večír na gaučích:-))))  

Pískle s Matýnem  

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 19.01.08 21:29
 

I vy gaučářky!!!!! hihihi
Jeste nutno dodat, zda to byly gauče domací, nebo nekde mimo??? To by bylo tepr zajimave počteničko, co? hihihi  

Tak Kubika dneska ukladam az nyni, neb jsme byli vsichni ctyri vecer na bazene - od sedme do deviti - a supeeeer.  Vyblbli jsme se nad miru.  Uz se mi pari s capucinka, tak jdu vylozit nohy a vsem preji kraaaasny sexovni vecer. hihihi
Hajdula zas napise - co mam s tim sexem, hihihi. Vid Hani?!  

achooooj
e  

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 19.01.08 21:55

Skrolan, myslím že jsi to špatně pochopila.. nejde o to, na čem jsme počali dítka, ale na čem teď probíhají hrátky:D  

u nás například v době početí Lukiho ještě ani gauč nebyl:) - nastěhovali jsme se přesně 15.5.2004 do opraveného baráčku - holé stěny, nábytek po našich z mého bytu, kde jsem do té doby bydlela a co jsem zdědila a spali jsme na matracích na zemi:) i kuchyň přišla asi až za 3 týdny bydlení. Ale bylo to super, v podstatě až do loňského léta jsme žili v přízemí a až 10 dnů před porodem Ondry se dostavěl vršek a stěhovali jsme se s postelama nahoru:) ale to jsem odbočila. Jinak u nás - začátek snažení 15.5. přesně - jak jsem psala - měli jsme nové bydlení, tak jsme se do toho pustili, 20.5. zklamání - přišla MS:), ale 10.6. už jsem byla v tom:D 
Těhotenství jsem si užívala, žádné problémy nebyly, chodila jsem do práce do konce roku, začla jsem studovat školu, pak porod 2 dny po termínu, nádherný zážitek, Luki byl moc hodné miminko, hodně spal, krásně jedl.. pak začly příkrmy, tak to jsem měla nervy nadranc, ve 14m po pobytu na druhé vYsočině s Jarňulkama týdenní hospitalizace na infekčním - zdravím Kristu :(- měl campylobactera a k tomu chytl rotavirus - hrozný, přesně za měsíc týden pobyt na popáleninách, naštěstí bez následků.. pamatuju si, že od 18m jsem si říkala, že mě to začíná pořádně bavit.  No a pak přesně dle plánu, který zněl: sourozenec po 2,5 letech, před porodem dokončit školu a chtěla jsem Ráčka - byla jsem podruhé v tom, ani nevím jak:) Termín byl těsně - 20.7.07, ale nakonec mě na termín vyvolávali, takže mě to opravdu vyšlo na chlup přesně, což je prostě obr štěstí a oba kluci jsou zdraví - ŤUK ŤUK!!!!! , takže super. A na přemýšlení o třetím dítěti mám čas ještě min. 6-7 let, je mi letos krásných 30:)  prostě nechci říkat NIKDY, to nemám ráda. Ale teď aktuálně není třetí v plánu, takže to sleduju tak trochu smutně, jak to utíká a Luki už je velkej chlap, co mě překvapuje každým dnem a Ondrášek už taky není to malinký miminko, začíná se pěkně projevovat, zatím naštěstí v dobrém:)
no to by jako zamyšlení stačilo, ještě posílám sílu Kristě, ať už to proboha skončí!! Je to o nervy.  

krásný zbytek víkendu, ahoj  

iv-ka a Luki 35m a Ondrášek zítra 6m

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 20.01.08 10:35

Hezkou neděli přejeme,  

karneval se nám včera vydařil. Vydrželi jsme tam až do závěrečné. Liborek se setřenicemi tančil o 106. A všichni si to užili. Jen v tombole jsme měli smůlu a nic jsme nevyhráli. Holky soutěžili, Libča si vyžádal cukrovou vatu a trumpetku. Tu už všichni proklínáme, protože neustále troubí. Až stáhnu fotky, hodím do galerky.  

Liborek začal v noci pořádně kašlat. Je plný hlenu, ale vyplivnout nic nechce, smrkat taky ne:-((((  

Hajdulo ten cibulový čaj je na vykašlávání? Já mu ho teda uvařila, třeba to k něčemu bude.  Zatím ho pije bez řečí.  

Iv-ko moc hezky popsané.  

Včera jsem psala s bývalou kolegyní. V úterý se jí narodilo druhé dítko, holčička Gábinka. A byl to takový fofr, že chudák porodila na záchodě. Šli jí dát klystýr a nabralo to takový fofr, že ji stihli dát jen na lehátko a malá byla venku.Hlavně že jsou holky zdravé.  

U nás krásné počasí, sluníčko. Ale ven bohužel nepůjdem, aby jsme se zbavili toho kašle.  

Marťa+Liborek

 
Pisklatko
Kelišová 6281 příspěvků 20.01.08 17:07

Nazdárek vespolek,  

tak se jdu na pár dnů rozloučiti… Zítra po ránu jedeme do středy k našim a možná si to prodloužíme do čtvrtka - uvidíme. V úterý jdu na tu endokrinologii, chci se mrknout po helmě na kolo pro Matýna (bude prej teď teplej leden, tak ať máme venku co dělat a hlavně VZP proplácí 500 a tak než to zrušej…), potřebuju nějaký to tričko a ták:-) Užijem si babičky a dědy - už skoro měsíc jsme se kvůli těm bacilům neviděli…  

Ivko, Evi - přesně tak jsem to myslela - jako že kde se odehrává většina „důležitejch“ věcí z našich životů:-)))) Jinak Mates taky není počat na gauči:-)))) Buď na svátek Husa na strašný rozložený sedačce u našich, kde jsme rok bydleli nebo v krásnym hotýlku v Chorvatsku:-)))) Můžeme si vybrat:-))))  

Mavo - jdu mrknout na fotky, to je super, že jste si karneval užili:-) My teď měli na kašel sirup Solmucol (neznala jsem ho, ale „náš“ lékárník doporučil:-) a překvapivě zabral super:-) Nakonec jsme zakoupili další balení a pila jsem ho i já a Dan a dobrý - kašel vyléčen u celé naší rodinky:-) To je jen tip, kdyby nezabralo to přírodní. A není tak drahej, asi 90, jen se musí celej vypotřebovat, vydrží otevřenej a smíchanej jen 14 dnů.  

Tak se tu mějte holky krásně, opatrujte se a koncem týdne ahój.  

Pískle s Matějem    

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 20.01.08 17:41

Ahojky,  

tak jsem skoro celý víkend věnovala práci do práce :-) a právě jsem to dodělala. Jsem grogy a bolí mě oči z pc. Zítra po ránu se chystám na oční na vyříznutí bradavičky na spodním víčku, vůbec se mi tam nechce.  

Vaše vzpomínání super. Já měla těhu pohodové, měla jsem velký břicho snad už od 15.tt. Ale užívala jsem si to. Chtěla jsem chodit do práce až do nástupu na mateřskou, ale pak jsme se hodně pohádali se šéfem a tak jsem si v listopadu nechala napsat neschopenku. Porod byl taky super, sice jsem lpěla na tom, že chci březnové mimi a pak nám to o hodinu a půl nevyšlo, ale to už je teď jedno. Ondra byl uřvaný mimino až do 4. měsíce…bylo to hrozný, spal po půl hodinách a pak jen řval, myslím, že hlady. Ale od 4. měsíce to byla pohoda a od roku si to fakt užívám. Druhé bylo plánované po 2,5 letech jako u Ivky, ale to už se nám nepovede. Už na ty // čekám skoro rok a půl a pořád nic, ale ono snad jednou přijde. Ale jak píšete, já bych šla i do třetího, kdyby bylo kam ho dát a penízky, ale to asi manžu nepřemluvím.  

Pískle, do vany s manžou to my rádi :-) ale jinak gauč taky vede…i Ondřej tam byl počat :-) A čekám podrobný info z tý endokrinologie.  

Marťo, ano, Ondráš byl u tchýně od včerejšího rána do dnešního rána, manža pro něj jel a přijeli před obědem. Bylo to fajn, udělala jsem spoustu práce a jsem měla čas i na manžu :-) Cibulový čaj je obecně na kašel, tak nevím. Ale nic s ním nezkazíš. Já teď na ten kašel mám jitrocelový sirup, a snad pomáhá, už to je lepší.  

Tak pa, opouštím pc, stejně tu jsem celý den..  

Hanka

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 20.01.08 18:58

Ahoj ženy,
tak jsem tady zase z novinkami z lazaretu. Řekla bych, že se Tomášek právě pokadil, takže máme zatím 6 hoven za den, takže zase o něco lepší. Ale jsou to divný hovna, ještě to není úplně OK. Jinak mu chutná, dnes jedl zase ty svoje rýže, taky borůvkovou přesnídávku a mrkev,bavilo ho i jabko. Zítra skočíme na krevní obraz, snad bude dobrý. Stále nekojím ani mu nedávám žádný mlíko. Ještě to musí pár dní vydržet.  

Abychom se ale neradovali předčasně, tak dnes přišla Zuzanka zvenku s horečkou, zatím bez dalších obtíží. Měla 38,5, po čípku se jí ulevilo, dokonce moc pěkně obědvala, pak jsme spaly, zase 38,7, čípek a už je jí zase lépe. Vždycky jak je zle tak leží na gauči úplně se třepe, ale jak horečka poleví, hned začne skákat a lítat. Je to běs.

Já chci mráz!!!  

Jinak u nás Zuzanka byla počata ve Lhotce na Vysočině, Tomášek zde na gauči. To vím naprosto přesně a jasně. Těhotenství se mi nelíbilo, šílená únava od začátku do konce, blití na začátku, tvrdnutí břicha na konci, porody oba v 38+5, jeden moc dlouhý a pomalý, druhý o moc rychlejší. Potom řev a řev  Zuzanky, ale časem se to zlepšilo a hlavně se naučila dobře spát. Dnes už je to velká slečna, stále něčím překvapuje  a je na spoustu věcí moc šikovná a chytrá. Tomášek byl o moc hodnější miminko, spavý, milý, sám si hrál, ale poslední dobou pěkný vzteklounek  a hlavně s tím spaním to nechce pochopit  a bez toho prsa je to šííílený. Do toho je pořád nemocný, nevím, zda je to tím složitým začátkem, co měl, nebo je to prostě jen tak.  

Tož tak u nás. Uzdravte se všichni.
Kristýna  a spol      

 
Ifca1
Echt Kelišová 8703 příspěvků 20.01.08 20:30

Ahoj,  

Irias, hezký deníkček, jen k tomu minulému - Kuba jde do školky už od prvního dubna, proto to schánění výbavy už teď, takevej šílenec zas nejsem, abych plánovala do dalekýho budoucna - i ten můj porodní červenec je v mlhavým nedohlednu:-)))   

Marťo - dinosauři, chacha chacha - vyhozený prachy!!! Ne, že by to neylo pěkně udělaný, ale probíhalo to asi takhle: už v předsálí bylo slyšet děsuplný zvuky, takže jsem kubu začala uklidňovat, že to je všechno jenom jako, na začátek pouštěli asi 10minutovej 3D film, úvod dobrý, ale na jeho konci dinosaurus zařval a ten zvuk byl děsně přetaženej nahlas, takže všechny menší děti se rozeřvaly strachy, kuba sice  ne, ale cuknul sebou a okamžitě se mě drapnul kolem krku, po další asi minutě filmu, kdy sestřenky malej nepřestával brečet a Kuba se rozklepal jak vibrátor, jsme se domluvili, že půjdem radši dál,  vedle byly hejbací „sochy“ dinosaurů v přítmí a opět se zvukama, takže jsme je obcházeli veeeelkým obloukem, nakonec radši zahlásil, že potřebuje čůrat, takže jsme tam byli všehovšudy asi dvacet minut - to vše za 90 kaček vleznýho, naštěstí kuba ještě zadarmo, k tomu přívěsek za 15 a když viděl, jak si ostatní vybíraj blikací hopíky, tak ho musel mít taky, no nedalo mi a jako náplast za ten strach jsem mu ho koupila, takže dalších 60 kaček, když to rozpočtu na minuty strávený vevnitř.......-(((((
Ale už odpoledne všem tvrdil, že se bál jen trošinku a že se mu to líbilo a furt si chodí ke strejdovi prohlížet knížku o pravěku a hledá toho stegosaura co má na přívěsku, tak myslím, že příští rok, když už by věděl, co od toho čekat, by to bylo v pohodě, no ale nevím, jestli se mi to bude chtít riskovat, asi nee…  

A taky zdravím gaučáky!:-))) Co spával kuba s náma v ložnici to ani jinde moc nešlo, pokud nepočítám ojedinělé „akce“ v koupelně nebo nově zařízeném pokojíčku, teď se občas ocitnem i v ložnici, ale je to děsnej nezvyk, holt ten gauč taky tolik nevrže:-)))  

Jak jsem prožívala první těhotenství? Rozhodně bylo plánovaný, ale překvapivý, že to šlo tak rychle a byla jsem taky trochu naivní, že jsem vůbec nepochopila, že jsem těhotná, bolely mě prsa jak čert a břicho taky, tek jsem čekala extra nepříjemnou MS a pak mě najednou napadlo udělt si test a bylo to tam! a pak si pamatuju, ajk mi najednou začalo docházet, co se všechno změní a že to nebude asi taková prča, jak jsem si představovala, ale pak to nakoüpování prvních mrńavejch věciček a to napínavý oznamování našim a vůbec do světa, bylo to krásný a už kvůli otmu jsem se tolik těšila na další miminko:.-)
Těhotenství bylo celekm v pohodě, měla jsem skvělýho doktora, Viki chodil na kontroly se mnou, špatně mi bylo jen trochu, únavu si moc nepamatutju, ale byla jsem doma, teäk jsem mohla spát, kdy se mi chtělo, tak ani nevím, pak jsem zase začala chodit do práce, kde mě všechno štvalo, tak jsem byla ráda, když už konečně začala mateřská. Ve spěchu jsme se na psolední chvíli stěhovali, zařizovali, malovali a uklízeli. pak mě vystrašili ve špitále na monitoru a poslední tři týdny jsem jezdila už se sbalenou taškou, připravená, že si mě tam kdykoliv můžou nechat. po jednom vyšetření jsem tak začala krvácet, že jsem tam opravdu zůstala a asi už jim přišlo zbytečný mě pouštět domů, protože i kjyž už bylo všechno v pořádku, píchli mi vodu a daly kapačky a po dni stráveným přivázaná na sále na monitoru se nám narodilo nejkrásněší miminko na světě! že to bude kluk jsme věděli od 16tdýne, takže jméno bylo jasný, prostě to byl náš KUBA.
Ve dne zlatíčko, ale večer vždycky  začalo rodeo a řval jak tur až do půlnoci, naštěstí to trvalo jen do konce 6nedělí apk už byl moc šikovnej a úžasnej!
I když kolikrát byly dny nekonečný a modlila jsem se, aby už konečně někdo přišel domů a vysvobodil mě, abych si aspoň v klidu mohla dojít na záchod, nebo něco uklidit, dneska mi připadá, že to tak rychle uteklo, že to všechno trápení ani nestojí za řeč a moc se těším, jak to budu prožívat znovu.  

Bože, to bych mohla rozepisovat donekonečna a Viki za mnou stepuje abych už konečně vypadla od noťase, takže si to nechám na přemejšlení před spaním, nebo v noci, až zase nebudu moct spát…  

Ifča, Kuba 2r+10m a píďalka 16tt  

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 21.01.08 08:48

zdravím všechny v novém týdnu :-))    mně se ráno táááák nechtělo vstávat. víkend byl uplně super, každý den 2 akce !!! nějak rychle utekl,ani jsem si pořádně neodpočinula :-))  

ifčo- tak už v dubnu ? :-) kdyby jsi ještě něco potřebovala ohledně seznamu a tak, ráda zodpovím ! jen malá rada, hlavně děti nelitovat, „jak musí chudinky malé do školky…“ :-))) bttw. já věci na září kupovala tak v květnu, dokud jsem měla náladu a ne stresíky..a kupodivu mu trička vydrží snad i př. šk. rok :-)      zatím pa a pěkný den ! Irias

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 21.01.08 09:45

Zdravím v novém deníčku,  

Irias - krásně napsáno!  

Dočítala jsem komentáře od čtvrtka a dostala jsem se jen na konec pátku a na víc nejsou síly ani čas. Reagovat na každého nestíhám ale musím uvítat Lídu, která se mihla ještě v miulém deníčku a pak mi prostě nedá nereagovat na vznesenou anketní otázku KDE? … no přece všude po bytě :-))))))))))  

O víkendu jsme upevňovali digestoř u tchýně - co mám povídat, na stávající otvor do ventilace, k tomu falešný komínek na zakrytí zapojení elektriky, který vyráběl Tiborův známý
a především k tomu asistoval elektrikář (známý od tchýně), který NECHÁPU jak si může něco vydělat, je to polovina party Pat a Mat a místo aby připravil jen elektro, tak chtěl pořád pomáhat, neco vymýšlet přeměřovat a Tibor z něj málem vyletěl z kůže. Když se jim to konečně podařilo o:,–(it a vše připojit, zakrýt komínkem, tak odešel a my jsme v 5 odpoledne zjistili, že to je špatně, že to z těch šroubů vyskočilo a drží jen na jednom a na obkladech!  

Takže jsme to s manželem celý znova předělali jen my dva (a za 1/3 čas), zajeli jsme pro pořádný skoby (v sobotu v 8 večer - schánějte je někde, ještě že v Klášterci je nově otevřený Tesco) a já nakonec přepojila elektriku (kdyby mi to ten patla diktoval po telefonu co a jak, tak ani nemusel chodit). Výsledek je parádní, jen jsme zjistili, že plastový kryt u světla se zkroutil, takže máme podezření, že elektrikář ho tam dal špatně a ta teplá pára se dostala pod něj a tak se to zkroutilo … až budu mít doma chvilku tak konečně hodim fotku, jak to u tchýně vypadá.  

Páčko Sandra

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 21.01.08 11:16

Ahoj Irias,
tak si dovolim se na Tebe obrátit taky s radou, co všechno je potřeba do školky. Vojtíšek půjde už teď v únoru. Četla jsem ten seznam, co jsi psala minule, ale jsem střevo a samo jsem si to neopsala, takže musím to ještě najít. Budu Ti ale vděčná za každou radu, či poznatek.

Díky
Kris

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 21.01.08 12:21

ok :-)))  není problém, pokusím se to ted sepsat celkově.    děti musí mít ve školce i náhradní oblečení - tj. 1-2 ponožky, 1-2 slipy, tričko a tepláčky  pak věci na procházky či hraní venku- doporuči vždy  oddělovat  od normálního oblečení, tedy i vč. botů, mikin či čepic. děti dokáží zabahnit  i tu čepku nebo punčocháčky a pak se v tom nedá jít ze školky  domů. já tedy denně kontroluji jak oblečení do třídy, tak i oblečení na ven. v naší školce jsou v oddělných igelitkách popsaných jménem a např. oblečení NA VEN :-)
oblečení do třídy- množství dle uvahy, napíšu cca týdenní spotřebu :-)) 7-10 triček spíše  z tenší bavlny, dále 5-7-10 tepláčků BEZ VLASU, tenčích ( ve třídách bývá hodně teplo), ponožky, papučky, 1-2 pyžámko  

DOPORUČUJI VŠECHNO OBLEČENÍ, VČ.SLIPŮ ČI NÁTĚLKŮ ( A TO I VENKOVNÍCH!) PODEPSAT !!!  běžně se stane, že ji tatínek nezná všechno spodní oblečení, natož učitelky.  ve švadlence se dají koupit popisovaše na látku, vč. štítků za pár korun. a taky doporčuji dítku ráno vždy vše vysvětlit, tedy co si  má kam oblíct, štěpán to bere do uvahy a dobrýýý. ale jsou tam předškoláci,kteří své oblečení nepoznají !    snad jsem na nic nezapomněla :-)) já měla největší problém nezapomenout to vždy večer vše nachystat

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 21.01.08 12:37

Ahoj ženy,
vidím, že tu probíráte školku…no, to je až v září, teď se tím nebudu zatím zabývat.  

V lazaretu stále nic moc. Byla jsem s malým u doktorky, zdál se jí dobrý, ale zase nám trochu zhubnul, to mi bylo jasné dopředu. Jsem z toho na nervy, kam až to půjde? Teď je už normální miminko, za chvíli bude podvyživený. Zkusíme teď Hylac a přejít na normální stravu. Zatím výsledky nic moc, už zase máme za dnešek 5 hoven  a to je teprv poledne. Tomáškovi ale chutná, což je dobré, dokonce dnes měl i samotný banán.  Taky jsem mu koupila nějaký Nutrilon s nízkou laktozou. Připadá mi, že to nikdy nepřejde.  

Zuzanka nemá teplotu, ale pro změnu nechce jíst, no, nic nového pod sluncem.  

Nemám na nic náladu, je to blbý

Kristýna a spol

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 21.01.08 12:48

Ahojky,

Irias ty mě děsíš, tolik triček a tepláků??? To neunosíme zdaleka ani doma. Počítala jsem jedno tričko na den a jedno tam nechat pro případ nějaké nehody a tepláky tak dvoje na týden. Sandro Anetka to má taky takhle? O víkendu vyperu a v pondělí to točíme znova. Věci na ven a dovnitř chápu, to je jasný, známe je že jo :-) Mám doma fixy na textil, zatím nám drží už dlouho a moc se neopírají, vyšívání jména je snad už minulostí :-)

Dneska jsem byla ráno s klukama na genetice, opět haló že se dvouma dětma čekáme třetí. Nevím co šílí, dneska je to přece normálka, že jo Máťo :-) Pak jsme zaskočili na krátkou návštěvu k Hajdule, kluci prolustrovali Ondráškovi pokojíček ale obešlo se to bez nehody. Odcházeli jsme akorát protože se akorát otrkali a začalo by rodeo :-)

Borůfka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 21.01.08 12:55

Borůfko- nechci ti brát  iluze :-))) ale ty děti tam jedí SAMY, nikdo u nich nestojí, nekrmí, nepodává apod. a mně tedy vadí i mastné flíčky na teplácích, tak měníme tak 1× za dva dny určitě. i.

 
Borufka
Kelišová 5356 příspěvků 21.01.08 12:59

Tak to musím v létě vyrazit doplnit zásoby :-) Erik se za poslední dobu dost vytáhl a hodně věci co mu ještě před měsícem byli už teď nejsou. I kombinéza se nějak zkrátila :-) Vůbec musíme doplnit šatník, to se těším :-)

Borůfka

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 21.01.08 13:06

Holky, snad se na mě MataP nebude zlobit, brouzdala jsem u sousedů a našla jsem, co psala holkám SMS -  

Re: Jasmínový deníček č. 6 - Porodní plán (Hodnocení: 1)
Od: Gábinka (pagam@volny.cz) - Pátek, 18.01. 2008 - 13:58:19
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://rodina.cz/maslerovi  

Ahojky, dekujeme za prani a za zpravicky. Byl to desny fofr, nestihla jsem ani zabalit do porodnice. Jen jsem pripravila rucnik, dosla na zachod, zavolala tchanovi at prijede pohlidat. Pak prdla voda a mala sla ven. Pak jsem teprve volala sanitku, za chvilicku dorazil tchan, hned po nem sanita. Jsme na Bulovce, mala na JIPu v inkubatoru, musi ji dopect, teplotu uz drzi, zaciname se rozkojovat, hodne spi :) proste sikulka! Martulce drzim palce, chybi mi tu net ;) mam abstak. Mata

tak jsem jí psala, že má ty rychlé porody fakt předurčené a že si vyzkoušeli domácí porod. a taky že nás všechny překvapilo jakto šlo rychle všechno. a že vybrali krásné jméno :) a odpověd byla:

Dekuju, no jo domaci porod neplanovane a uplne sama, manzel byl sluzebne mimo republiku, deti spaly. Ja jsem sla spat tesne pred druhou rano, po teple sprse tvrdnuti prestalo. Uz jsem, ale nezabrala ;)

 
  • to mě teda dostalo, MatoP - až to tady budeš číst, chci říct že seš teda BOREC!!! To si teda neumím představit, odrodit sama, doma, nikoho k ruce.. Prostě tady sedím s otevřenou klapačkou:)  Ještě jednou ať se vám daří a malá krásně roste.
 

iv-ka    

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 21.01.08 13:20

ahojky…  

Irias mám takovej pocit, že už sem to někdy psala…jsi to ale plodná žena......2 deníčky po sobě.....to už bylo i v minulosti…jinak téma (jako vždy u tebe) najedničku!!!!  

Kristy tohle už musí bejt solidně na palicu…musíš mít nervy z oceli a nad hlavou svatozář, že tohle musíš neustále řešit a prožívat…pořád na vás myslím a držím pěsti at se to zlepší.....  

koukám že tady řešíte gaučový příhody…bavím se…:o)))  

Sandro teda popis montování digestoře na sepsání scénáře ke komedii…ale ste šikulky, že ste to zvládli…  

Ifco Kubík je statečnej kluk, že přežil dinosaury a ještě ho to zajímá…Ríšu taky bere Jurskej park, ale myslím že by byl z velkýho plátna dost v prdelce......tý jo už jsi 16tt??? letí to hrozně rychle…za chvilku už ten uzlíček budeš mít v náručí…mmch necháte si říct pohlaví????  

jinak u nás už sme lepší…Ríša sem tam zakašle, smrká pořád, Nikča už je skoro dobrá, jen čekám až to přejde i Ríšu aby sme jí konečně mohly dát první dávku hexa vakcíny…a potom hurá na naušničky.....  

Iv-ko, zaregistrovala sem nějakej problém s kakáním Ondráška po příkrmech.....Nikči ty bobíci taky moc nešly…koupila sem kašičku od Hipp „První kaše pro kojence“, má to být s probiotickou kulturou, kašičku měla Niky zatím jen 2×, ale pokaždé se po tom vykakala.....takže doporučuju.....  

včera sem nrvačila s Ríšem…ted byl v TV po 3 neděle film o bermudským trojúhelníku a já viděla první díl celej, z druhýho dílu sem neviděla posledních 20 minut, páč se Ríša vzbudil a řval, že nechce být v postely sám, tak sem tam musela zůstat s ním a včera když byl poslední díl, tak sem ho viděla asi tak prvních 20 minut a posledních 10 minut…no můžu já se na něco někdy podívat??? nemůžu…už su z něj na nervy…normálně totiž zalehnu v 8 s ním a ještě si v postely čtu, páč Ordinace nebo Místo v životě mě totálně nebere…takže si ted zvykl, že su tam, když se probere.....kru­ci…zase to budu muset řešit…su z něj kolikrát tak na nervy…a Richard si spokojeně seděl u filmu…prej aby mě to pak mohl vyprávět…a na můj argument..„co kdybych ti to vyprávěla já“…jen hodil kyselej xicht a řekl, že teda bude malej řvat a hotovo…nezájem že by mohl vzbudit Nikču…grrrrr.....  

tak se zase někdy ozvu…pááá
Lída+Ríša+Niky

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 21.01.08 13:27

ta Máta je ale borec, mám uplně husí kůži :-(

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 21.01.08 13:28

Ježiš MataP rodila doma a předčasně???…tý vole, taky mám voči jak tenisáky.....bych z toho byla vyplesknutá jak ryba na suchu......

 
Dana26
Echt Kelišová 9074 příspěvků 21.01.08 13:51

Ahoj,
byla jsem dneska s Vojtulou na neurologii.Zatim nalez dobry,20.2.jeden na EKG.Ovfšem vyznat se ve Zlině v Batovce,dšs­.Roztahanějši špital jsem ještě neviděla

MatoP,sedim a hledim.Jsi machr

Dana

 
solcka
Kecalka 243 příspěvků 21.01.08 15:00

Achoooooj všici,

poslední dobou čtu deníčky jen letem světem. Ještě že dobrá dušička Irias mě trochu poinformovala, jinak by mi úplně utekla info o Mátě. Teď jsem si ještě dočetla zprávičku od Ivky a upřímně mi spadla čelist. Opravdu nevím, co bych sama doma dělala. Tajně doufám, že by to u mě taky mohlo probíhat rychle, ale zas takhle rychle snad ani neeee. Držím oboum holkám pěstičky, ať malá rychle přibívá a mohou být obě holky spolu a brzy doma.

Kristo: pevné nervy. Ani nevím čím bych tě mohla potěšit, zvednout náladu a trochu povzbudit. Musí to být na budku, když se to pořád točí dokola. Nejhorší je, že člověk se neustále říká, že už to jednou musí skončit a zase se všechno vrátit do normálu. Moc na tebe myslím a držím palečky, ať už je to co nejdříve. Jsme tady všichni pro tebe, tak piš, ať se z toho aspoň trochu dostaneš.

Školka: Ondra bude nastupovat od září. Nejdřív se poinformuju, jak to tady vlastně chodí a pak budu teprve něco nahánět. Možná vás zkušenější budu otravovat během prázdnin a znovu vyzvídat info. Teď to zatím nechám být.

Sandrik: jste to montéři. Opravdu byste si měli otevřít nějako soukromou dílničku. Na dobré řemeslníky v dnešní době jen tak nenarazíš.

Hajdulo: takže práce odzkoušena a zjištěno, že doma je doma, co?! Taky si nedokážu představit, že bych se teď měla vrátit na plný úvazek zpět do toho stresu a kolotoče.

Skrolan: ad matrace - to je bez komentáře. Doufám, že teď už bude max. spokojenost.

Irias: opravdu moc hezký deníček. Donutilo mě to trochu zavzpomínat, ale asi jsem to raději neměla dělat. Když si vezmu, jak jsem skoro první rok a půl depkovala a strašně se chtěla vráti do práce. Upřímně to bylo pro mě hrozné období a teď mě to moc mrzí, že jsem si Ondry pořádně neužila. Pořád jsem něco řešila a hlavně chtěla být pryč. Při tom jsme se na Ondru moc těšili, bylo to plánované miminko, přesto jsem tohle období vyloženě přežívala. Najednou se to ale zlomilo a snad se konečně ve mě projevilo znamení Raka. Teď jsem nejraději, když je mám všechny u sebe a podnikáme spol. výlety atd. No a přišlo období, kdy jsem zjistila, že mi v naší rodině stále nějaký článek ještě chybí. Manžela jsem nemusela moc pobízet, naštěstí je dost rozumný a nechal všechno v klidu na mě, až se k tomuhle názoru sama dopracuju. Teď už se moc těšíme na další přírůstek, ale upřímně přiznávám, že červíka a obavy z toho co bude zase následovat mám. Doufám, že už jsem přeci jen v zajetých kolejích a spoustu věcí nebudu řešit. Snad si to tentokrát užiju od samého začátku.

Jinak už se občas sotva valím a pěkně funím ,ale snažím se s Ondrou  dělat různé aktivity, takže chodíme do Sokola, plavat a jsme neustále venku. Bohužel jinak to ani nejde, Ondra je velmi akční, takže ho musí někde unavit. Jen nevím, kdo je potom víc zmožen.

Už se vzbudil, tak musím běžet. Mějte se hezky a myslete na nás. Budu se snažit se ještě ozvat.

Petra, Ondra a mimísek 38tt

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 21.01.08 16:54

proste musim.  

MatoP - nestiham. Huba mi spadla taky az k zemi a ziiiraaam. Jses dobraaaaa!  

Kdy vlastne mela Mata termin porodu? V peletonku je napsano 16.1 - ale to asi nekdo dopsal datum porodu, nebo ne??????  

Skolka - nevim jak je to ted a taky je rozdil holka a kluk, ale u Dominiky jsem nespotrebovala ani polovinu veci co psala Irias.  Ale zalezi taky na ucitelkach - minuly patek jsme sli kolem skolky - blato a hnus vsude a ta decka se v tom placala na skolky dvorecku a ucitelky na lavicce - nic nevsimajic - no moooje neervy. Fakt sila. Takze nakonec by ten seznamek mohl byt opravdu LTT - len tak tak a jeste i dokoupit. Uf.  

Sandro - monter Vaclav. Fakt by jste se uzivili na zivnostnak - co by firma opravy vseho druhu. Smekaaaam!  

Kristo - dosla mi slova, drz se holka, je to des.  

zatim
jdem ven
Eva a deti    

 
Mava
Generální žvanilka 24687 příspěvků 21.01.08 21:32

Ahoj,  

dneska jsem jen párkrát nakoukla, ale jaksi psát nebyl čas.  

Liborka pořád zlobí kašel. Tudíž sedíme doma a já ho musím bavit. Je to pech. Za poledne jsem se ho snažila udržet v posteli, ale je to dřina, když nechce spát. Přes den moc nekašle, ale když teď usnul , tak měl super záchvat. Tak jsem ho držela v náručí, pořádně vyvětrala a šoupla do naší postle. Už nezakašlal. Uvidíme ráno. Kdyby tu nebyl tak šílený vítr, aspoň na chvilku bych ho vytáhla na vycházku.  

MataP to je teda borec. Koukala jsem na to a musela si to přečíst ještě jednou. Jestli to jako dobře chápu. Hlavně aby byly holky v pohodě. MataP nám pak jistě napíše víc.  

Kristo Zuzanka zas zlobí s jídlem? Tak šup do nějaký hospůdky, objednej jí smažák a uvidíš jak to slupne. Né vím co to je, Libča teď zrovna taky nejí ukázkově. Jak jdu chystat jídlo, tak už řve, že on jíst nic nebude. Musíme vyhrožovat čertama, aby něco snědl. Vím není to správný, ale za snězený rohlík mi to stojí :-(  

Sandro vy jste s manžou super kutilové. Znáš pořad Rady ptáka loskutáka, třeba by vás vzali :-)))   Školka a věci tam, zatím neřeším. Oni řeknou co potřebujem, do září času. Ale příjde mi toho taky nějak hafo moc. Co vím od kámošky, tak mají tak polovinu a prý ještě všechno nepotřebují. Uvidíme jaký bude Liborek čuňátko. Naštěstí jíst umí, jen občas mu něco ukápne.  

Tak já jdu brouzdat netem.
Mějte se
Marťa+Liborek

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 22.01.08 08:12

Dobré ráno,  

už se nám v troubě peče králík na mrkvi, už se těším :-) , tak mám chvilku vám napsat. Včera jsem byla na očním, bradavičku mi vypálili, protože neměli sálek na řezání, ale ještě mi tam kousíček zůstal, takže mám doporučení na Karlák na vyříznutí. Ale uvidíme, jestli se rozhoupu, zase tolik to vidět není :-)
V práci jsem dostala další kopu domů a šéf chce, aby šla do práce na celý den-tento týden od středy do pátku a možná ještě další týden. 4 holky jsou totiž nemocné, takže nestíhají. Zatím nevím, jestli půjdu, mamku bolí noha a špatně chodí, tak nevím, jestli bude moc pohlídat Ondru.
Tož tolik novinky, včera jsem si byla zacvičit a dneska jdeme s Ondrou do sokola.  

Máťa je borec, doufám, že pošle podrobný popis akce.

Kristo, na tebe často myslím.....jak psala Skrolan, slova dochází, ale vydrž, bude líp! Já bych jedla čokoládu po kilech…na nervy.

Tak pa, musím umýt nádobí a taky sebe :-), pak vyrazíme ven a v poledne musím makat do práce.

Hanka

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 22.01.08 09:58

Ahoj o Máti jsem věděla,zapoměla jsem to tu napsat,je dobrá,jen si tak mírnix-týrnix porodit :-)Těším se na foto Beatrce:-)

Ad.školka-Borůfko buď v klidu,já to mám přesně jak píšeš.Mám ve školce jedny náhradní slipy,punčochá­če,triko a věci na ven.Nic víc a nebylo potřeba.Pokud má triko jak prase tak mu při převlíkání dám to náhradní a je,žádný problém.A triček máme taky všeho všudy celkem 10 :-)

Dneska jdu s Emm na poradnu,dostane džiganec,a zítra nás čeká nastřelení naušnic-bojim,bojim :-)
Je teď nejaká nevrlá,asi ji k těm jejím dvěma zubům rostou nějaké další,neb chce být furt na rukách,s náma…ba­ba jedna.

Včera byl Štěpula u tchánovců,tak jsem s Emm v kočáru obrazila sociálku-potvrzení pro rodičák,a pak jsme si zašly pocourat do Futura.Už je to paráda,Emmi čučela,hrála si v kočáru s kousátkem,pak jsem ji v Mekáču u kafíčka nakojila a jeli jsme do DM a levných knih kde jsem Štěpkovi koupila mluvené CD-Broučci,namluvila Galatíková,Štěpánek atd.On to miluje,poslouchá před spaním,má už asi 5 CD a říká si co chce poslouchat.
Manžovi jsem koupila v CA  mikču,moc pěkná,on je s ní nadšený.Emmi dvoje tepláčky a sobě jsem chtěla koupit super halenku ale nebyla jsem si jistá tak ještě uvidím.

Tak se kočky držte,marodi ať se brzo uzdraví!Papa Gabka a Emmi a Štěpík

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 22.01.08 13:12

ahojte,    tady je přímo aprílové počasí…svítí sluníčko a za minutu slejvák jako prase… včera bylo pěkně, chtěli jsme vzít koloběžku a jít se štěpou na malou prochajdu,ale než jsme dojeli domů, tak zataženo… asi si musíme počkat na opravdové jaro a hlavně delší dny !!  

dnes jsem absolutně nepoužitelná. zní to divně,ale jak se necítím už od rána v tom oblečení, tak to pak jde celé z kopce,jsem tak ospalááááá :-((((  

ale jdu pracovat a vážně uvažuji, že půjdu domů dřív ( zdravím pracujíc í sandru !!! a že by i hajdulu :-))) Irias

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 22.01.08 15:03

Ahoj ženy,
tak nevím, zda si mohu dovolit napsat,že je lépe.Tomášek sice kadí pořád, ale hovínka vypadají úplně normálně a kdyby jich nebylo tolik, ani bych si nepomyslela, že je něco špatně. No, právě se zas pokadil… Je mu ale očividně dobře, dovádí, řehtá se, tak já tomu nerozumím.  

Zuzanka včera měla taky průjem, ale dnes už to bylo lepší, proto nechtěla jíst. Dnes něco málo pojedla, je sice protivná,ale je to na lepší cestě.  

Máťa je drsoň, marně si zkouším představit, jak bych rodila sama doma v koupelně…no, to se mi naštěstí stát nemohlo.  

Zítra asi bude výsledek krevního obrazu Tomáška, tak jsem celá zvědavá.  

Dnes jsem na chvíli vypadla, byla jsem na lymfatické masáži, moc příjemné, půjdu zas.

Tak zatím, jste hodné, že na nás myslíte.
Kristýna a spol    

 
skrolan
Extra třída :D 12143 příspěvků 22.01.08 18:00

Ahoj zeny.  

Tak vas zdravime do řad SOKOLů.
Dneska jsme byli prvne s Kubikem na cviceni a mooooc se mu tam libilo.
Poznali jsme skoro vsech deset deti a mamin z Proseka - letni prochazky po mistnich piskovistich delaji sve. hihihi
Takze Kuba byl nadsen a vylozene to vsechno žral. Dedecek s babí super, jeli jako za mlada. hihihi
Tak mame prihlasku a pristi utery jdeme zas.  

Kristo - no vidis, tak to byli urco jen nejake obr dlouhe dozvuky jeste z toho prvniho fujtajblu. Hlavne, ze je prdola v pohode a vypada OK. Zuzance taky velkou pusu, snad uz mate vybrano a bude jen a jen dobre.  

Hajduliku - bradavice jsou mrchy, snad se ti nevrati, nebo nedejbuh nezvetsi. Jestli je ta - co ti tam zustala pidi a skoro ji nevidet a ta vypalena se nevrati, tak to snad i nechej být. Hm?
Jak jste na tom tento tyden? Krom toho, ze sis zase nalozila prace jak das? Dorazite?  

zatim
Eva a Kuba sokol a Dominika vytešujici se ze „STOP KLASIFIKACI“.      

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19467 příspěvků 22.01.08 19:06

Ahojky,  

tak jsem si na vás udělala chvilku a vložila do galerky fotky kuchyně :-)  

ad oblečení do školky - v tomhle jsou jesličky trochu jiný, tady děti ještě víc obsluhujou a na jídlo maj bryndáky.Navíc Anetka si své oblečení pozná, takže občas zapomenu něco popsat ale zatím v pohodě (píšu jí jen iniciály) - má tam v igelitce jedny náhradní tepláčky, kalhotky, ponožky a tričko do třídy, na ven jí nechávám to samý, v čem jde domů (navíc si denně nosíme do jeslí a zpět baťůžek s náhradní výbavou, kdyby se cestou nebo když je s babičkou stala nějaká nehoda), tak se v nejhorším dá použít v jesličkách i tohle.
Anetka se venku moc nezamaže, ale bývaly časy, kdy jsem nosila denně čistý oblečení a to tam mívala ještě náhradní tepláčky na ven. Botky dvoje nemá, máme vůbec jen jedny a jedny sněhulky, bačkůrky pro změnu nosí jen v jesličkách, takže taky jen jedny. K tomu má v jesličkách pyžámko, když je špinavý, tak hned druhý den přinesu čistý.  

Anetka je obvykle víc špinavá, když je se mnou doma :-))))) takže tepláčků máme asi 10, kalhot jak by smet, triček nepočítaně a kalhotek dtto. Protože teď už asi 10 dní trénujeme v noci bez plínky, tak je sem tam pyžámko pročůraná a má jich asi 5 - 2 komplety a pak 3 větší bodýčka s pláťáčkama.  

Tak já zas pádim pryč
Sandra  

P.S.: Máťo klobouk dolů holka!!!!!!!! Jsi prostě borec, porodit doma a úplně sama, whaw! no prostě supermatka :-)

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 22.01.08 20:11

ahojky,
jen velká rychlovka: Skrolan, od zítra do pátku jdu do práce. Zítra hlídá Dan a večer vezeme Ondru k našim. Takže návštěvu necháme na příští týden, jo?
Zítra snad napíšu víc.
pa Hanka

 
Gabule
Závislačka 3277 příspěvků 22.01.08 21:11

Tak Emm má ve 4.měsících 8 140g a 66cm :-) Drobeček :-D

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »