Jsem ráda, že jsem máma

Rodičovství

Naše tři měsíce na světě jsou překrásné, ale taky náročné. Celé těhotenství jsem se bála a zároveň se strašně těšila, až budu mámou. První den po porodu jsem se s malým seznamovala, stále se na něj dívala a chovala ho. A byla jsem na sebe strašně hrdá, že jsem zvládla porodit tak krásného a zdravého syna.


1 komentář


2 komentáře

Brouček skoro pořád spinkal, tak jsem měla dost času i sama na sebe a mohla jsem odpočívat. Spát jsem ale nemohla, nějak mi to nedalo a pořád jsem malého hlídala. Měla jsem to štěstí, že jsem měla dobrou kolegyňku, která tam ležela s bříškem a hodně jsme se i nasmály, ani domů se mi nechtělo! :-D

Druhý den jsem se strašně rozkojila, malý mi vypil i 40 ml mlíčka, a to každé dvě hodinky. Třetí den začaly kontroly a vyřizování a jeli jsme domů. Tatínek byl pyšný a strašně se bál na malého jen sáhnout, aby mu něco neudělal.

Když jsem přijela domů, bylo tam perfektně uklizeno i navařeno, hodně mě tím potěšil. Já jsem jen odpočívala. První týden byl jen spací, až druhým týdnem začínal být malý víc a víc vzhůru. S tatínkem jsme stále dokupovali hračky a věci, které byly ještě potřeba.

Po dvou týdnech se malý naučil spát celou noc, jen s jednou či dvěma přestávkami na kojení. Konečně jsem se mohla pořádně vyspat a byla jsem plná energie. Tatínka jsme doma měli tři týdny, každý den mi pomáhal, jak jen mohl. Asi měsíc jsem měla problémy s laktací, prsa se mi strašně moc nalévala a tvrdla. Po měsíci se to ustálilo a tvrdla jen v noci.

Celé těhu jsem se těšila na spánek na bříšku, ale ono to ještě nešlo. Koncem šestinedělí jsme si vybudovali denní režim a vše už krásné zvládáme. Prdíčky nás stále trápí a s kojením máme zase jiný problém, prsa se nalévají méně. Třetí měsíc začíná a prďola se nám už zkouší přetáčet. A taky si začíná vymýšlet :D V náručí už nechce být, jen na rameni nebo si vykládat. Na zádíčkách spinkat taky nechce, jen na bříšku.

Někdy je to na palici, když pláče a vy nevíte, co chce a máte doma ještě tolik práce, i s obědem. Kolikrát obědvám až kolem 3., až když malý usne. Ale i přes to všechno ho strašně miluji a užívám si každý jeho pokrok! :) A třetí měsíc nám pomaličku končí… strašně rychle to utíká.

Hodnotilo 14 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bombdina
Extra třída :D 10679 příspěvků 22.07.12 11:03

Gratuluji k malému :kytka: Manžel je úžasný, že tak pomáhal :potlesk: Je pravda, jak to letí a dětičky rychle rostou…mám dvouletou dcerku a tak strašně rychle vyrostla, teď čekám druhé tak se budu muset pořádně nabažovat :lol:

 
111verunka111
Závislačka 2798 příspěvků 22.07.12 11:41

@bombdina Gratuluji k bříšku :) utíká to hrozně rychle…už se těším i na druhé mimi :)

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 22.07.12 11:42

Ta fotka s tou kockou je super, vsichni tri jste fotogenicti :)

 
111verunka111
Závislačka 2798 příspěvků 22.07.12 14:20

@ncc1701 my se fotíme furt :-D a naštěstí kubíček je po mě a rád se fotí :-D

 
loskachlos
Kecalka 171 příspěvků 22.07.12 18:15

Máš super partnera, že ti tak pomáhá :palec: to spousta maminek nemá, tak si toho važ :lol: Mimochodem, já mám taky na chlapa štěstí :dance: Moc vám to všem třem sluší…přeju, ať malý krásně roste a dělá vám jen samou radost :-)

 
111verunka111
Závislačka 2798 příspěvků 22.07.12 19:28

@loskachlos děkujeme :) tak to je super, že tatínka máte taky takového :)

 
loskachlos
Kecalka 171 příspěvků 22.07.12 22:30

Jo jo…co víc si přát :dance: :lol: hlavně zdravíčko a pohodu doma

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 23.07.12 00:31

Krásný deníček! Je to moc krásné být mámou, máme to stejné :srdce: Přeju všem třem hodně zdravíčka a radosti :srdce: :D

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Moje první těhulkování

Porod Jakoubka


Reklama