Když "láska" bolí I

O životě

Deníček o tom, jak snadno se člověk může dostat do začarovaného kruhu domácího násilí a jak obtížné je tento kruh rozetnout. Stále na to často vzpomínám, tak mě napadlo, že když se vypíši, třeba už na to nebudu tak často myslet. Deníček bude na pokračování, protože je to opravdu dlouhý příběh.

Bylo mi čerstvých 23 let a právě jsem nastoupila do nové práce, plná nadšení, protože jsem konečně našla zaměstnání, které mi vyhovovalo a bavilo mě. Rozhodně jsem neměla v plánu se zamilovávat, nebo si tam hledat vztah, moje myšlenky byly úplně jinde. Ale jak už to tak bývá, člověk míní a život mění.

On seděl ve stejné kanceláři jako já. Byl o rok starší, ani ne tak hezký, ale vtipný, schopný a kultivovaný. Začal mi občas posílat pěkné maily, někdy mi třeba nechal na mém stole čokoládu, nebo mi nabídl odvoz domů – no a já se zamilovala. Zdál se mi naprosto dokonalý, prostě „otec mých budoucích dětí“, bylo mi s ním skvěle. V prosinci 2006 se z nás tedy stal oficiální pár.

Prvních pár měsíců bylo skvělých. Bydleli jsme každý u svých rodičů, ale přesto se vídali denně. Všimla jsem si, že je trošku žárlivý – žárlil dokonce na mého kolegu, který mi přinesl chlebíčky, protože slavil odchod do důchodu. Přičítala jsem to žárlení tomu, že mě má opravdu rád a nechce mě ztratit. Byla jsem naivní. Přišlo jaro a my se začali víc a víc hádat. Byl věčně nervózní a podrážděný, kritizoval mě za kdejakou blbost.

Moc nevycházel se svými rodiči, takže jsem ty jeho stavy přičítala tomuto, začal stále častěji mluvit o tom, že by se rád odstěhoval. Začali jsme se tedy dívat po nějakých podnájmech, které by byly blízko naší práce. Tehdy jsem zjistila, že má nějaké dluhy a s penězi moc nevychází, takže to chtělo něco levného. Jenže sehnat takový byt bylo celkem obtížné. Někdy v této fázi našeho vztahu se stal první incident, po kterém jsem měla vycouvat. To jsem ale neudělala.

Pohádali jsme se kvůli tomu, že se stavil v týdnu „na pokec“ u svého kamaráda, jenže ta návštěva se protáhla téměř do rána, takže ráno nebyl schopen dorazit do práce a vyspával doma kocovinu. Od kolegů jsem se dozvěděla, že tohle není poprvé, že takové výstřelky mívá. Naštvalo mě to, přišlo mi to hrozně nezodpovědné a také jsem se děsila, co si o něm asi myslí a povídají naši kolegové a nadřízení. Po práci jsem tedy jela k němu domů a začala mu dělat přednášku. On se ale úplně rozzuřil, celý zbrunátněl, chytil mě silně za zápěstí, natlačil mě na stěnu a asi z pěti centimetrů mi křičel do obličeje.  
V tu chvíli jsem úplně přestala poslouchat, co mi vlastně sděluje, vnímala jsem jen to, jak mi do obličeje prskají jeho sliny a jak hrozně moc mě bolí ty ruce. Pak mě pustil a odešel. Já jsem se rozbrečela a nemohla jsem přestat, nechápala jsem, co se stalo, proč se tak choval. Byla jsem z toho prostě úplně hotová. On se vrátil asi za půl hodiny. Přinesl mi kytici žlutých růží (ty mám nejraději) a čokoládu a omlouval se, že situaci nezvládl a že už se to nestane. Dělala jsem chvíli drahoty, ale pak mu odpustila. Na zápěstích se mi tehdy objevily historicky první modřiny tohoto vztahu.

V červnu 2007 vrcholilo naše hledání bydlení. Mezi hádkami, které už tehdy byly na denním pořádku, jsme se intenzivně zabývali procházením inzerátů a objížděním podnájmů. Už tehdy jsem byla celkem vystresovaná. Unavovalo mě, že jsme si třeba vyhlídli nějakou garsonku, pak jsme se ale pohádali a on na mě ječel, že by se mnou stejně nikdy bydlet nešel, pak jsme se znovu usmířili a tak pořád dokola. O rozchodu jsem však stále ještě vážně neuvažovala, věřila jsem, že společné bydlení vše obrátí k lepšímu. Byla jsem naivní…

Pak se nám naskytla skvělá příležitost. Můj strýc vlastnil v jedné vesnici, vzdálené asi 20 km od města, kde jsme pracovali, už léta neobývaný dům 4+1. Byl sice staře, ale přece zařízený, stál na samotě, kde silnice už končila a začínala polní cesta. Prostě nádherný klid a soukromí. Strýc nám nabídl, že v něm můžeme být pouze za cenu inkasa. Taková nabídka se přece neodmítá, takže už koncem června jsme se stěhovali. Stěhování nám trvalo zhruba 3 týdny, po práci jsme se balili, odváželi věci od něj, ode mě, uklízeli „v novém“. Moc jsem se těšila, že se osamostatním. Jenže už v průběhu této fáze se stala další špatná příhoda.

Z práce jsme měli nějakou oslavu, domluvili jsme se tedy s přítelem, že přespíme u jeho rodičů, byli zrovna na dovolené a do našeho nového bydliště žádné rozjezdy v noci nejedou. Za taxi se mi utrácet nechtělo. Na oslavě jsme se ale bohužel opět pohádali, žárlil, že jsem se asi hodinu v kuse bavila se šéfem. Byl to cizinec, já byla jeho asistentka a nikdo z přítomných se moc nehrnul do konverzace v angličtině, mě to naopak bavilo, takže jsem v tom neviděla problém. Stejně to ale problém bohužel byl. Ve finále hádky řekl „já odjíždím, rozjezd jede za 10 minut“ a šel z restaurace pryč. Nechala jsem ho a vrátila se dál k zábavě.

Pak mi přišla sms, že „očekával, že pojedu s ním“. To mě dost naštvalo, přece nejsem nějaký pes, který musí poslouchat každý rozkaz? Jela jsem tedy dalším rozjezdem k němu s tím, že uvidím, co bude dál. Nebyl ale doma. Zavolala jsem mu a on mi řekl, že je opět u kamaráda (bydlel jen ob dva domy vedle). Bylo jasné, že má už trochu popito, úplně opilý ale rozhodně nebyl. Řekla jsem mu tedy, ať mi jde dát mé věci na přespání, že se nějak dostanu k mojí mamce.

Šli jsme tedy do jejich domu, jenže tam se strhla hrozná hádka. Křičel na mě, co si o sobě jako myslím, že se chovám strašně a pak do mě strčil. Zavrávorala jsem, ale nenechala si to líbit a strčila do něj taky. Přitiskl mě ke zdi a začal mě škrtit, pak se mnou smýkl na zem, několikrát mi dal pěstí do zad a znovu mě škrtil. Bránila jsem se, ale byla jsem slabší a jeho to ještě vydráždilo. Házel se mnou ode zdi ke zdi, občas to proložil pěstí do zad, tam kde jsou lopatky. Pak mě tahal po zemi sem a tam, jako nějakou hadrovou panenku. Brečela jsem a vůbec jsem nevěděla co dělat. Pak jsem se bránit přestala.

Jeho ten záchvat náhle přešel a přestal s tím. Já jsem si mlčky vzala batoh se svými věcmi na přespání, a odcházela. Jak tam stál v chodbě, nedalo mi to a řekla jsem mu „jsi hajzl“ a vrazila mu facku. On na to reagoval tím, že mi vrazil dvě, z každé strany jednu. Znovu jsem se rozbrečela a šla na náměstí. Bylo kolem půl třetí ráno. Zavolala jsem mamce a brečela jí do telefonu a prosila ji, ať pro mě přijede. Přijela pro mě, na nic se neptala, doma mi uvařila čaj a uložila mě do postele. Byla jsem strašně unavená. Smrtelně unavená. Usnula jsem snad okamžitě.

Pokračování příště…

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 20.09.12 05:45

:poblion: snad ani nechci vědět, co bylo dál. Takový hovada, jako je zmiňovaný, věšet za koule do průvanu. Doufám, že se v pokračování dočtu, že jsi brzy sebrala sílu odejít :hug:

 
cher  20.09.12 07:06

Doufám, doufám, doufám, že sis s ním nepořídila přes toto všechno děti, protože to by mě šlak trefil z takových bab :zed:. Takže doufám, žes vzala nohy na ramena a pryč iod hajzla. Ještě, že se projevil tak brzo, někteří se takhle projeví až po svatbě.

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 20.09.12 07:08

@eVerča no, ještě mi to pak pár let trvalo, než jsem to ukončila :?
@sieta.m byla jsem hodně hloupá, ale tolik zas ne :kytka: Děti s ním nemám :palec:

 
cher  20.09.12 07:10

@Suzume tak to se mi ulevilo :kytka:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 20.09.12 07:20

Je to strašný.. pamatuju si, jak něco podobného prožívala moje nejlepší kamarádka a nenechala si pomoct. Moc se ho bála a odejít prostě nemohla. Měla monokly, byla pokousaná, otisky prstů kolem krků, vypadané vlasy… Kvůli němu jsme se půl roku nebavily, protože jí vydíral a řekl buď já nebo ona. Vybrala si jeho. Pak mi přišla nenápadná S. O.S. smska a když jsem jí viděla a slyšela všechno co jí dělal, tak jsem jí prostě zakázala se sním stýkat. Její máma to tušila, ale do jeké míry to dojelo se nikdy nedověděla. Vím to jen já. Dala mu kopačky a od té doby to začlo. Byla jsem všude s ní. Chodila jsem k ní před školu, když byl volnější den byla jsem tam s ní (byl konec roku), k doktorům, o víkendu pařit, všude jsem byla jak její ochránce. On si nás vždycky někde našel a pak dělal tyjátr. Jednou to zašlo tak daleko, že s ní šel až domu, pokusil se jí hodit pod kamion a zbil jí před domem, kde jsme nakonec s její mamkou zavolali policii. Nic mu neudělali, jen mu řekli, že nesmí za plot. Seděl tam celý den. Mě vyhrožoval, že když se seru mezi ně, tak mi vylátí rodinu a že toho mýho dementního bratra vyhoděj ze školy. Nic takovýho neudělal. Ve skutečnosti to byl srab a špína, co si dovolil jen na slabší. Když se pak rozneslo, co mojí kamarádce dělal, kluci mu rozbili hubu a on jen sklopil uši a pak už jsme o něm neslyšeli. Ale těch pár měsíců bylo fakt peklo. Ale jsem ráda, že jsem byla s ní a je vše v pořádku. Mám jí moc ráda. :) :srdce:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 20.09.12 07:46

Pane bože, to je síla… Není co dodat, snad se později dočteme o štastném konci.

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 20.09.12 07:47

@Miš-El Neboj, všechno bude :kytka:

 
Alichi
Kelišová 5617 příspěvků 20.09.12 07:58

Hrozné čtení (tedy ne, že by to byl špatný deníček ;) ) - tedy spíš hrozný chlap. Srab.
Pár let? 8o Nikdy to nepochopím, určitě je těžké odejít z letitého vztahu, kdy se dotyčný třeba po deseti letech postupně mění, přibývají ataky, vychováváte děti… Ale toto? 8o Hádky od začátku a bití taky. Proč? Co tě s ním spojovalo? :think: Vím, dočteme se příště.
Je dobře, že nakonec to zvládlas. :hug: Teda doufám. :hug:

 
Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 20.09.12 08:36

To je hrozný :hug:

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 20.09.12 08:40

Bože 8o to si nedokážu představit, že by mě chlap bil :cert: Doufám, že už s ním nejsi s takovým debilem? Tak přeji ti hodného chlapa a sním kupu dětí :hug: ;)

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 20.09.12 08:43

@Alichi V příštím díle se pokusím to vysvětlit, i když si nejsem jistá, že holky, které nic podobného nezažily, to pochopí :?
@Paja01 Ne nejsem, ale jak to bylo dál, na to si musíš počkat do příště ;)

 
Evánek_K  20.09.12 09:04

Tak tohle mě docela dostává a tak trochu nechápu. Mám přeci nějakou svou důstojnost a zamilovaná nezamilovaná jakmile by na mě chlap šáhnul tak bič a pryč. Chlap který mlátí ženskou je jen ubožák, který nestojí ani za plivnutí!

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 20.09.12 09:12

Masakr, budu cekat na pokracovani, protoze jsem zvedava za jak dlouho jsi to ukoncila, a jestli se mu to vratilo

 
Peťka111
Kelišová 5038 příspěvků 20.09.12 09:14

@Suzume … no ty jsi si teda musela zkusit :roll:… doufám že to dobře dopadne

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 20.09.12 10:35

Ahoj, doufám, že už máš vše úspěšně za sebou. Kdo chce, ten pochopí. Měj se krásně a písej, těším se :mavam: :kytka:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 20.09.12 11:02

@Andrella @Peťka111 @maxi2408 dvojka už čeká na schválení adminem, ať vás moc nenapínám :) :kytka:

 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 20.09.12 11:36

Hrozny pribeh…ale i takova je realita. A sem tam je dobre si ji takhle pripomenout. Tim, ze to tady napises se Ti snad trochu ulevi, ale taky si to precte hodne dalsich, kteri muzou byt ve stejne situaci a muze jim to pomoct. Nebo taky jen lidem, kteri se pak techto pripadu vyvaruji. Urcite si prectu pokracovani a taky doufam, ze po tomhle uz zadne odpousteni neprobehlo, ale tusim, ze to nebude jen tak… :/

 
Anonymní  20.09.12 11:57

Tak to je hnus… kdo má podobný osud at bere nohy na ramena a ani jednou se neohlídne zpet!!! Cože? nekolik let?!!

 
Sandra752  20.09.12 11:59

Takovy hajzl…slabe slovo na nej!!! jednou by me chlap uhodil a uz bych s nim nebyla…jsem zvedava na pokracovani…

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 20.09.12 11:59

Náš vztah trval celkem 3 a půl roku.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 20.09.12 12:28

No hlavně, že už jsi od něj pryč… :roll: :roll: :roll:

Příspěvek upraven 20.09.12 v 12:32

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 20.09.12 12:35

@Suzume teda to je ubožák. Přála bych takovim aby každej den potkali někoho kdo jim rozbije hubu stejně.
Vypadáš vyrovnaně a sympaticky. Hodně štěstí a nemužu se dočkat dalšího deníčku.

Ještě dodám že deníček moc pěkně chytlavě napsanej :palec:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 20.09.12 12:38

Díky :hug:
Teď už vyrovnaná jsem, ale tehdy… Nevím, jestli bych víc nafackovala jemu, nebo radši sobě. Víš, nepřipadám si jako jeho oběť, ale spíš jako oběť vlastní blbosti :cert: Říkám si, hlavně že jsem to rozsekla zavčas a ne až kdybychom třeba měli děti :zed:

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 20.09.12 13:09

Tak už se těším na další deníček se šťastným koncem ;)

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 20.09.12 13:42

Od takových pryč. Já se řidím heslem, bouchne jednou, udělá to víckrát. Tohle zamilovaný člověk nedělá.

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 20.09.12 14:30

Teeeda, to je napinak.
Verim, ze musi byt tezke se s tim vubec i po letech vyrovnat.
Doufam, ze denicek ( denicky) budou teckou za tohle hruzou.
A taky doufam, ze ten chlap dostane od zivota pekne na zadek :cert:.
A tobe preji, aby bylo uz jen krasne :kytka:

 
bjetuschka
Závislačka 4171 příspěvků 20.09.12 15:08

Hezky napsaný, ale hrůzostrašný :| Jsem ráda, že to dopadlo dobře (nebo aspoň už teď to píšeš). :hug:

 
radúna
Extra třída :D 11338 příspěvků 20.09.12 15:18

Napínavé jak guma u trenek :palec:. Těším se na pokračování. Svoje mínění o tom pánovi si nechám radši pro sebe, abych nemusela na nucenou dovolenou… :P :P :P :P

 
Mobidick
Závislačka 3238 příspěvků 20.09.12 16:56

@Suzume 8o 8o 8o teda přečetla jsem to jednim dechem…toho chlapa už ted nenavidim,

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 20.09.12 18:28

Jsem moc zvědavá na pokračování. A co on teď? Řeže nějakou jinou nebo ho potkal trest?

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 20.09.12 18:43

Když to teď napíšu, tak už nikdo nebude číst další díly :think: ;)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 20.09.12 19:04

:cert: Je to hnus, kolik takových chlapů chodí po světě. Chápu tě, taky jsem se do takového začarovaného kruhu dostala. Soudím, že už je to dávno za tebou a našla jsi své štěstí, tak gratuluju. Těším se na pokračování a hlavně na dobrý konec.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 20.09.12 20:25

No, potěš koště, holka, snad jsi se k němu po tomhle zážitku nevrátila :roll:?

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 20.09.12 20:28

To víš, že vrátila :zed:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 20.09.12 22:44

Fuj…hrozný

 
verpa
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 20.09.12 22:53

Já zažila něco podobného, škrcení tkaničkou od bot, mlácení pěstí, hlavou o zeď, apod. Musím říct, že je těžké(tedy pro mě) odejít, když ho milujete a věříte, že to bylo jenom jednou, dvakrat, třikrát. Mě naštěstíí vysvobodil můj nynější přítel. Opravdu kdo nezažil tak nepochopí, protože před těmito incidenty, jsem všude hrdinsky říkala „Kdyby na mě chlap sáhl, tak okamžitě odcházím“ a stejne jsem to trpěla.

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 21.09.12 06:11

Měla jsem to stejně - taky jsem předtím říkala, že toto bych NIKDY nedovolila. Ale stalo se :,(

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 21.09.12 07:11

Tak to jsem před svatbou razila také…šáhne na mne a je konec. Nicméně tihle lidé jsou opravdu zrůdní a dokáží najít to vaše slabé místečko, těžit z toho, manipulovat, přesvědčovat, nakonec uvěříte, že jste ta špatná a nedokážete žít bez jeho laskavého vedení, vždyť to s vámi přece myslí tak dobře......je to mazec, který si nikdo nedokáže představit, pokud to neprožil. Dantovo peklo budiž předobrazem. I já se několikrát vracela, ekonomická stránka samoty je mnohdy neúprosná, včetně dalších faktorů, jako např systém azylových domů v čr, přístup sociálky - ta se jen podívala, zda mám čisté nádobí a děti postele a z toho vzniklo 4 stránkové pojednání o mé výchově… Bylo to dobře, protože ve chvíli, kdy jsem řekla a dost, odešla jsem jen s pár věcmi(z toho většina byla školních pro děti),věděla jsem, že jsem udělala VŠECHNO, co se dalo, aby se situace v rodině napravila. Včetně návrhů a sjednávání jeho psychoterapie a dalších nutností. Včetně poznání, že v hloubi duše nechce nic mněnit a jednostranný přístup nic nenapraví. Pak už vás k návratu neumluví nikdo. Nenechte se zmást - jsou to velmi dobří herci, přátelé, pomocníci, všude tam, kde se můžou profilovat a dokazovat svou údajnou bezchybnost. Běda však, jak dostanou pouhý, mnohdy jen pocit, že mají nad někým nebo něčím moc.

Příspěvek upraven 21.09.12 v 07:12

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 21.09.12 07:36

Snad se v pokračování dočtu, už jen o tom jak si odešla…
:hug: Tohle nejsou chlapi, ale ubožáci!!! :poblion:
Bohužel i já mám podobnou zkušenost s prvním partnerem, možné nebyl až tak brutální, ale kdoví jak by to bylo, kdybych zustala, nejspíš by to dopadlo víc než tragicky..ale i tak mi odchod trval asi 2 roky, kdy jsem nerozhodovala jen za sebe, ale i za svou dcerku..já teda odejít chtěla už dřív, ale neustále mi vyhrožoval, že mě zabije nebo nechá zastřelit atd, když odejdu..Já sem se ho bála a věřila jsem tomu, protože byl podnikatel a pohyboval se mezi lidma, kteří by toho byli schopní..Nakonec mi nezbylo nic jiného, než v den kdy nebyl nikdo doma zbalit nutné věci a utéct, k mím příbuzným do jiného kraje o kterých dlouho nevěděl kde bydlí a bylo to nejlepší rozhodnutí mého života!!! :palec:
UFFFF, jsem opravdu ráda že je tohle za mnou a už 12let žijeme spokojený život s novou rodinkou.. :palec:

Příspěvek upraven 21.09.12 v 07:40

 
Jane1990
Kecalka 354 příspěvků 21.09.12 14:08

To je hrozný :( takhle tě zbít… no jsem zvědavá na pokračování, jestli jsi ho nahlásila na policii… brrr mám z toho husí kůži, nikdy to nechci zažít :( snad se z toho vypíšeš a budeš v pohodě…

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 21.09.12 22:34

Nemám slov.
Vím, že budu sprostá, ale „Chlap, který uhodí ženskou, je zm*d!

Jsem ráda, že můj bývalý manžel, ačkoliv nejevil, ani nejeví o dceru zájem, na mně, ani na dceru ani nesáhl!

Tobě přeji snad jen hodně štěstí a těším se na další díl, jak to dopadlo,
jsi silná!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama