Když láska bolí IV

O životě

Poslední díl mého příběhu o tom, jak jsem se vyrovnala s domácím násilím a dala si život do pořádku. Tentokrát o nepodařeném vloupání, mém novém vztahu a o tom, jak to všechno dobře dopadlo.

Naše Sárinka
5 komentářů

Byla neděle, on byl už pár hodin pryč a já se z pocitu naprostého štěstí začala pomalu propadat do pochybností. Zvládnu to vůbec sama? Bude mě někdo chtít? Myšlenky mi vířily hlavou jedna za druhou. Z chmurných úvah mě vyrušilo zvonění telefonu. Sama sebe jsem překvapila zjištěním, že mi při pohledu na displej srdce poskočilo radostí. Volal mi M., jestli nemám chuť na výlet, abych se trochu rozptýlila. Jako by mi četl myšlenky. Objezdili jsme snad veškeré pomníky a památná místa v okolí. Při mé snaze přeložit jeden francouzský epitaf, mě náhle vzal kolem ramen. Vylekaně jsem se vysmekla a povídám „promiň, já to jaksi nezvládám, potřebuji se s tím vším nějak srovnat“. Vzal to s pochopením a já jsem si uvědomila, jak moc mi záleží na tom, aby si o mně myslel jen to nejlepší.

V pondělí jsem z práce napsala zprávu svému nyní již bývalému, zda mohu počítat s tím, že toto je opravdu definitivní konec. Odepsal obratem, že ano, mám si prý jít svou vlastní cestou, skončili jsme. Výborně! Nyní mám i písemný důkaz! V tu chvíli mi to přišlo důležité, měla jsem (nyní vím, že naprosto iracionální) strach, že bez hmatatelného důkazu bude chtít… nevím. Vrátit se? Nařknout mě z nevěry (ano, myslela jsem při tom na M. a jeho krásné hnědé oči)? Prostě to pro mne bylo tehdy důležité. Možná jako tečka za tím vším.

V úterý následovalo kino s M., ve středu mě M. vyzvedl z práce, protože měl prý cestu kolem. Ve čtvrtek jsem přijela k M. na kávu. Seděli jsme u nich na terase do pozdních hodin a domlouvali se, že na víkend vyrazíme na jejich chatu. Když v tom mě políbil. Prostě jen tak. Polibek jsem opětovala, ale doma jsem půlku noci nespala a přemýšlela. Není moc brzy na nový vztah? Nezklamu ho? Nejsem příliš k ničemu na to, aby se mnou mohl vůbec někdo být? V pátek jsem měla dovolenou, už od rána jsem se tedy chystala na odjezd na chatu. Přípravy byly hotové už dvě hodiny před odjezdem a já nervózně počítala minuty. Hrozně jsem se těšila, zároveň jsem ale měla strach. Pak konečně nastala hodina H, M. mě vyzvedl a jelo se. Víkend byl úplně úžasný a ano, strávili jsme spolu noc. Vlastně obě noci. A já byla totálně zamilovaná. City byly oboustranné, takže po návratu z chaty se frekvence našich setkání ještě zvýšila. Večeře, kino, oběd, odpolední kávička, výlet… Asi po čtrnácti dnech jsem ho pozvala poprvé k sobě.

Bylo to ve středu odpoledne a my leželi nazí v mé posteli a jen tak si povídali o všem možném. Když v tom se ozval domovní zvonek. Už ráno mi přišla zpráva od bývalého přítele, že nad vším přemýšlel, že mu chybím a rád by to zkusil znovu. Mojí odpovědí bylo, že v žádném případě, že rozchod byl přece definitivní, tak jsme se dohodli a já se podle toho zařídila. V první chvíli mě opravdu nenapadlo, že by to mohl být on. Hodila jsem na sebe v rychlosti jen triko a kraťase a šla otevřít. Stál tam a rozpačitě se usmíval. „Co tady děláš?“, povídám. „Rád bych s tebou mluvil, chci to všechno zpátky, chybíš mi. Mimochodem, co to tu stojí za auto?“, odvětil. „Mám návštěvu. Pánskou“, osmělím se k odpovědi. Významně se na mě podíval a zeptal se, jestli jsem s ním spala. Než jsem stihla odpovědět, objevil se za mnou M., košili ještě rozepnutou. Takže to bylo jasné. Začali na sebe pokřikovat a já dostala strach, že dojde na násilí. „A dost!“, křiknu zvýšeným hlasem. Rychle zabouchnu dveře a zamknu na dva západy. Úplně se klepu nervozitou. M. mě obejme a navrhuje, ať strávím noc u rodičů, abych se trochu uklidnila. Šla jsem si tedy sbalit pár věcí a M. mě odvezl o těch pár vesnic dále. U našich už bylo pozdvižení, prý se tam stavoval bývalý. Otevřela mu sestra a on se jí hned vyptával, s kým ho podvádím a jak dlouho. Ta samozřejmě nic nevěděla, takže ani nic neřekla.

Druhý den mě M. vyzvedl z práce a jeli jsme ke mně. Jaké bylo ale překvapení, když jsme uviděli napůl vypáčené dveře, ochmatané dveře od terasy a nedopalek ve sklepě! Do sklepa se dostal vysazením větracího okýnka, na terasu musel vylézt po metr a půl vysoké zdi, dveře byly prakticky zničené. Dal si záležet. Úplně jsem se rozklepala a začala panikařit. M. mě uklidňoval, že něco vymyslíme. Nejprve navrhoval policii, to jsme ale zavrhli, nebylo nic odcizeno a dovnitř se vlastně vůbec nedostal. Sbalila jsem si věci na týden a M. mezitím lépe zabezpečil dům a u vchodů nachystal různé pastičky, abychom poznali, zda tam bývalý proniknul, nebo to ještě zkoušel. Připadala jsem si jako v nějaké detektivce. U našich jsem nakonec zůstala pro jistotu čtrnáct dní. S M. jsme jezdili každý druhý den zalévat květiny a hlavně kontrolovat, jestli je vše v pořádku. Naštěstí se to ale už neopakovalo.

První dva měsíce od rozchodu mi od bývalého chodila spousta zpráv a e-mailů, některé zamilované, jiné škaredé. Nespočetněkrát se ptal, jestli se k němu nechci vrátit. Reagovala jsem buď zamítavě, nebo vůbec. Několikrát se stavoval u nás v práci „na kafe“, a poté mi vždy psal, jak mi to sluší a jak doufal, že s ním půjdu k němu (mám pružnou pracovní dobu, mohu v podstatě kdykoliv odejít a přijít) a podobné šílenosti, které jsem zdatně ignorovala. Pak se situace uklidnila a přišlo jen občas pár zpráv. Můj život se konečně vracel do normálu. V této době jsem se dozvěděla, že bývalý má nějakou mladičkou přítelkyni. Získat na ni kontakt nebylo zas tak těžké, takže jsem jí zaslala e-mail, kde jsem ji varovala před jeho agresivitou. Na e-mail nereagovala a byli spolu dál pak ještě nějakou dobu. Od našeho společného kamaráda jsem se dozvěděla, že z ní vymámil celkem dost peněz.

M. se ke mně po pár měsících postupně přestěhoval, plánovali jsme budoucnost a těšili se z naší lásky. Povýšili mě v práci, takže jsem už nevařila kávu a nepřekládala prezentace na jednání, teď jsem vedla svoje vlastní jednání se svými dodavateli (pracovala jsem před mateřskou v zahraničním nákupu). V září 2010 jsme se s M. vzali. Bez velkého ohlašování, bez velké parády. Prostě jen tak z lásky. Oznámení jsme našim známým zasílali až po svatbě e-mailem. Do odesilatelů jsem jen tak mimochodem vsunula i bývalého přítele a tehdy zprávy ustaly konečně úplně. V lednu jsme se s M. rozhodli, že bychom chtěli rozšířit naši rodinu, takže jsme se začali snažit o miminko. Mezitím jsme se přestěhovali, vrátili jsme se k mojí mamce, kde jsme si zrekonstruovali polovinu domu – nyní máme vlastně takový dvojdomek s oddělenými vchody, jen dvůr je společný. Podařilo se k naší velké radosti v červnu. V práci jsem ještě mlčela jako hrob, ale v duchu jsem už počítala týdny, kdy to budu smět oznámit. Když vtom v září přišel pořádný šok. Bývalého přijali zpátky!

Když jsem ho tehdy v kanceláři uviděla, udělalo se mi úplně špatně. Instinktivně jsem se chytila za břicho. Pak jsem se v duchu napomenula „co blbneš? Ten už ti nic neudělá. A tady určitě ne.“, to mi pomohlo trochu se zklidnit. První rozhovor na sebe nenechal dlouho čekat. Potkali jsme se po obědě v oddychové místnosti. Ptal se, jestli jsem v práci autem. Odpovídám kladně. „Tak to bys mě mohla po práci hodit domů, ne? Jedeš okolo.“ Nejprve jsem měla pocit, že jsem špatně slyšela. „To snad nemyslíš vážně! A kde máš svoje auto?“, odvětím popuzeně. S ledovým klidem mi odvětil, že by mě to snad nezabilo a že auto musel prodat. Od kolegů jsem se později dozvěděla, že má obrovské finanční problémy, všude dluží peníze a k jeho rodičům ho chodí hledat exekutoři. Dělat mu taxi jsem samozřejmě odmítla a doteď nechápu, kde se v něm vzala ta drzost, takhle bezostyšně mě o to žádat. „Nemáš cigáro?“, navázal další hovor. No to snad ne! On nemá ani na cigarety! Tohle opravdu nesnáším, podle mne pokud chce někdo kouřit, musí na to mít i peníze. „Nekouřím“, odvětím už opravdu naštvaně. „Cože? A od kdy jako?“, ptá se užasle. „ Už půl roku. A mimochodem, jsem těhotná“, přisazuji si. Zůstal stát s otevřenou pusou a já si zcela škodolibě vychutnávala svůj triumf. Otočila jsem se na patě a odešla zpět do kanceláře. Tak, to bychom měli.

Těch několik dalších měsíců, než jsem zůstala doma na mateřské, jsem se mu pokud možno vyhýbala. Zjistila jsem také, že nejsem sama. Nikdo z kolegů s ním nechtěl chodit na oběd, takže sedával u stolu sám. Některé kolegyně se mi svěřily, že si od nich neustále půjčuje cigarety a nevrací je, takže když se objeví v kuřárně, radši utíkají rychle pryč. Dozvěděla jsem se, že žije stále u rodičů, kteří jsou na něj ale kvůli dluhům pořádně naštvaní. Dluží i některým kolegům v práci, na internetu jsem našla, že je v insolvenčním řízení a dluží různým institucím souhrnem půl milionu. Má také další přítelkyni, nějakou o šest let starší paní, která je však prý psychicky nemocná a má dítě, které je ale v péči otce.

A já a můj život? V březnu 2012 se nám narodila dcera Sára. S mým manželem M. žijeme spokojeně a bez dluhů ve svém (mamka nám svatebním darem přepsala tu naši půlku domu) a jsme opravdu šťastní. Často myslím na to, jaké to bude, až se zase vrátím do práce. I když tam bude nejspíš zase sedět za stolem on, jsem dost silná postavit se mu kdykoliv. Už se ho nebojím a jsem to konečně zase já!

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 06.10.12 13:16

Tak konecne stastna, moc ti blahopreji, ze jsi to vse zvladla na jednicku a preji tobe i tvemu manzelovi krasny a spokojeny zivot a malicke jen vse nedherne :kytka: :hug:

 
Denisa313
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 06.10.12 13:16

Je pěkné že to takhle dopadlo :potlesk:..Konečně máš chlapa kterého si zasloužíš

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 06.10.12 13:44
:potlesk:
 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 06.10.12 13:52

Krásný konec :potlesk: Přeji Tobě i rodině do života už jenom samé štěstí a krásné věci :srdce:

 
cher  06.10.12 13:57

Paráda :kytka:

 
Poklad  06.10.12 14:14

Moc ti blahopřeji :potlesk:,zvládla jsi to skvěle. Přeji tobě, manželovi a rodině spokojený a krásný život. :hug:

 
cukratko33
Echt Kelišová 9734 příspěvků 06.10.12 14:19

Super :potlesk:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 06.10.12 14:43

Holky díky moc všem :hug: :kytka:

 
susana-escorpio
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 06.10.12 15:14

Teda Ty bys zaslouzila :-D uz tyden oteviram emimino a cekam na zaver a porad nic. Tak konecne a krasny konec!

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 06.10.12 15:16

@susana-escorpio Já za to nemůžu, posílala jsem to ke schválení už v pondělí, ale admini toho měli moc :,( Musela jsem počkat, až na mě dojde řada :palec:

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 06.10.12 16:06

To je dobře, že jsi po tak dlouhém trápení opět štastná :potlesk: :srdce:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 06.10.12 16:46

Nádherně napsanej deníček, jeden z nejlepších, co jsem tady četla…Jsi velká šikulka, do dalšího život přeju hodně síly a lásky a bojovnosti :kytka: :hug:

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19314 příspěvků 06.10.12 19:09

Četla jsem to jako knihu, naštěstí s dobrým koncem :palec:
Skvěle napsané, máš talent. Přeju už jen to hezké :hug:

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 06.10.12 19:17

Super! gratuluju k mimču a manželovi! jsi dobrá, že si se dokázala rozhodnout a vykašlat se na bývalého! Jak chlap na ženu šáhne tak rychle utýct!

 
eržule
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 06.10.12 19:45

Všechny Tvé deníčky jsem přečetla jedním dechem a jsem moc ráda, že ten příběh má šťastný konec :potlesk: Přeju hodně štěstí do života rodinko :kytka:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 06.10.12 20:40

Krásné, gratuluji k holčičce :pankac: :hug:

 
suchoš
Stálice 87 příspěvků 06.10.12 21:20

Juchůůů, krásný konec :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 06.10.12 21:27
:potlesk:
 
MeloryNox
Kelišová 5617 příspěvků 1 inzerát 06.10.12 21:36

To by bylo na film.

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 06.10.12 21:45

Přečetla jsme všechny děníčky a konečně happy end :-D krásný!!!

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.10.12 22:32

Ráda jsem přečetla příběh od začátku až doo šťastného konce!! moc přeju štěstí! a smekám, žes zvládla od něj odejít!

pomáhala jsem kdysi kámošce od tyrana odejít - dopadlo to tak, že se k němu vrátila a já byla v ohrožení a bála se vyjít ven, protože jsem čekala, kde na mě ten de.ent vyběhne! naštěstí si na mě dovolil jen po telefonu! ale od té doby jsem si myslela, že si tejraný ženský za to můžou samy…že člověk se snaží pomoct, varuje je a přesto zpátky podlehnou…no dneska vím, že to není tak jednoduchý! ale stejně Tě obdivuju adoufám, že si to přečte hodně těch, co by se měly rozhodnout stejně jako Ty!

tak hodně štěstí :kytka:

 
iveta.zenda
Povídálka 45 příspěvků 06.10.12 22:58

Gratuluji :hug: :mavam: :dance:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 07.10.12 08:37

Jj, na každého hajzlíčka se vaří vodička :mrgreen: Suzume gratuluji a držím palec, štěstí je krásná věc, zvlášť to „zasloužené“ :potlesk: :palec: :hug:

 
cvikinka
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 07.10.12 09:18

Život píše neuběřitelné příběhy a jsem moc ráda, že vše dopadlo na 1.Malá je kouzelná, přeji vše nejlepší :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 07.10.12 10:52

:kytka: Ještě že má tvůj příběh dobrý konec :palec:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 07.10.12 11:50

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: gratuluji k dětátku :kytka: :kytka:.k tvýmu bývalímu nemá cenu se vyjadřovat, jsem ráááda že jsi to zvládla a že ted máš klidný spokojený život.. :mavam:

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 07.10.12 12:05

Uf, konečně jsem si mohla oddychnout :mrgreen:.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 07.10.12 17:03

Suzume, superky, jsem moc ráda, že to všechno zlé nakonec má krásný konec, nebo vlastně začátek ;)?

 
radúna
Extra třída :D 11334 příspěvků 07.10.12 17:32

Uf, tenhle díl se četl už o moc líp než ty předchozí :kytka:.
Jsem ráda, že si žiješ ten svůj „obyčejný a nudný“ život :mavam:.
Bude ještě nějaký deníček, Suzume? Napínala jsi mě/nás jak gumu u trenek, dobře jsi se četla. Napiš ještě někdy něco… :andel: :hug:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 07.10.12 17:45

@radúna Jasně, ještě něco napíšu, ale tentokrát už to budou jen veselejší témata (doufám) :D

 
radúna
Extra třída :D 11334 příspěvků 07.10.12 18:03

Jupí :D :lol: :lol: :mrgreen:. Už se těším. A do života přeji už jen klid a pohodu :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 07.10.12 18:21

@radúna Díky moc :hug: :hug: :kytka:

 
K.Black  07.10.12 23:04

Ať už tě v životě potkává jen to dobré, lepší a nejlepší :hug:

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 07.10.12 23:29

Uz jsem napjate cekala na dalsi pokracovani a precetla ho bleskove, jsem strasne rada, ze to tak dobre dopadlo, a doufam, ze na toho blbecka se i ti rodice vykaslou, at si v tom vymacha papulu, gratuluju k miminku a k hodnemu manzelovi, at mate hodne stesticka a zdravicka…a zili spolu stastne az do smrti:)) :hug:

 
Peafowl
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 08.10.12 07:01
:hug:
 
bjetuschka
Závislačka 4165 příspěvků 08.10.12 10:54

Zase brzy něco napiš, super se to čte ;)
A jsem ráda, že jsi šťastná a že ses mu dokázala postavit!

 
Moondah
Závislačka 4484 příspěvků 08.10.12 13:57

To je krásný konec, přeju vám to, a jsem moc ráda že už s nenecháš trýznit :-) moc ggratuluju k manželství i k dítěti :-)

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 08.10.12 17:44
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
prcekniky
Závislačka 3009 příspěvků 09.10.12 10:20

Přečetla jsem si teď všechny Tvoje deníčky naráz, a to tak - že jedním dechem. Jsem ráda, že Tvůj příběh měl happyend a přeji Ti v životě už jen samé štěstí!

 
Salvaje
Závislačka 3428 příspěvků 09.10.12 20:26

No konečně šťastný konec :) Moc gratuluju!!! Prošla sis peklem… A teď už bude jen dobře ;)

 
ejinecka
Závislačka 4296 příspěvků 09.10.12 20:47
:palec: :potlesk: :potlesk:
 
Lenča86
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 10.10.12 14:17

:potlesk: :potlesk: :potlesk: hodně štěstí :kytka:

 
Zulvisek
Kecalka 433 příspěvků 10.10.12 15:21

Jak s oblibou říkám na každou svini se voda vaří a jak je vidět tady už se téměř uvařila co se ex týče.
Gratuluju ke skvělému M a hlavně k malé Sárince :-)

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 10.10.12 22:00

Super konec,,,nebo spíš nový začátek…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama