Když láska bolí II

O životě

Druhý díl mého příběhu bude možná trochu zmatený. Mám na to období spoustu vzpomínek, snažila jsem se tedy popsat alespoň to nejvýraznější, co se událo.

Ráno po té šílené noci jsem nemohla mluvit, jen jsem sípala. Zřejmě se mi nějak pohmoždily hlasivky. Když jsem se v koupelně oblékala, všimla jsem si, že mám zarudlý a trochu nateklý krk. Na zádech v oblasti lopatek jsem měla obrovské černofialové podlitiny. Mamka se mě ptala, co se včera stalo, řekla jsem jí, že jsme se pohádali a poprali a dál to nerozebírala. Bylo vidět, že ji to trápí, ale nic mi neřekla (později se mi svěřila, že kvůli mně často brečela a v duchu mě prosila, abych dostala rozum a vrátila se zpátky domů).

Kolem desáté mi zazvonil mobil. Byl to on. Prý se mnou chce mluvit. U toho se strašně divil, co mám s hlasem. Dali jsme si sraz na půli cesty našich domovů, v jednom snack baru. Tam mi řekl, že si pamatuje, že jsme se hádali, ale jinak nic moc. Když jsem mu povyprávěla, co se dělo a ukázala mu svoje záda, v očích měl slzy. Moc se omlouval, tvrdil, že měl zřejmě nějaké zatmnění a že si nic nepamatuje. Ano, uvěřila jsem mu. A toto bylo naposled, kdy jsem se jeho útoku bránila.

Zdárně jsme se nastěhovali a začalo takové „mezidobí“ našeho vztahu, které trvalo zhruba rok a půl. Náš vztah probíhal stále podle stejného vzorce. Chvíli, třeba dva nebo tři týdny, byl relativní klid, pak pořádná hádka spojená samozřejmě s nějakým fyzickým útokem a poté si vždy sbalil všechny věci (včetně postele, varné konvice a pračky), odstěhoval se k rodičům a pak si to za týden, někdy za dva rozmyslel a vrátil se s velkou parádou zpět. Při tom všem mi velice úspěšně vymyl hlavu řečmi, že by mě nikdo jiný nechtěl, že můžu být ráda, že mám alespoň jeho, protože taková neschopná ženská jako já by si už nikoho nenašla.

Za fyzické útoky se mi přestal omlouvat, po čase začal tvrdit, že si za to můžu sama. Modřiny se mi prý objeví hned, když se mě někdo dotkne. Neuměla jsem uvařit ani pořádně vajíčko (protože nešlo oloupat), špatně jsem prala, žehlila, měla jsem moc silná stehna (přitom jsem v té době vážila historicky nejmíň, zhubla jsem tehdy o 13 kilo). A já, hloupá, jsem mu to vše věřila. Nevážila jsem si sama sebe a pokládala se za nulu. Přitom v této době mě přijali na vysokou, kterou jsem i při zaměstnání a tom stresu s ním zvládala levou zadní.

Přestala jsem se stýkat se svými kamarádkami. Jemu se nelíbily a jim na oplátku se mnou došla trpělivost. Vytýkaly mi, že jsem se změnila, že už nejsem ta vtipná pohodářka, jakou jsem kdysi bývala. Měly pravdu. Se svojí rodinou jsem se také stýkala minimálně, kvůli němu nás nechtěli moc navštěvovat a on je taky neměl rád, takže jsem k nim radši nejezdila. Neustále jsem se někomu omlouvala, on mě totiž doma nutil, abych řekla „promiň“ úplně za každou kravinu. Moje mamka to už úplně nesnášela, jednou mi řekla, že se snad „promiňuju“ a že bych se měla trochu vzpamatovat.

V práci mi dělal scény (i před ostatními), nesměla jsem se na své kolegy ani usmát a oni byli na oplátku před ním zdrženliví a moc se se mnou nebavili, zřejmě tušili, že bych si to pak odnesla. Byla jsem úplně pod jeho vlivem, co řekl, to jsem udělala, buď ze strachu z jeho reakce, nebo ze strachu, že by mě nechal. Opravdu jsem věřila, že bych to bez něj nezvládla. Doteď vůbec nedokážu pochopit, co se to se mnou stalo, jak jsem sebou mohla nechat takhle manipulovat. Mám z toho i po letech dost výčitky.

Přišel rok 2009, který byl milníkem mého života. Jednoho dubnového odpoledne mi šéf zavolal, že potřebuje, abych s ním a ještě dvěma dalšími manažery jela jako překladatelka do Srbska na důležité a velmi spěšné jednání. Odjíždět se mělo ještě ten večer. Přítel to vzal kupodivu dobře, dokonce mi pomohl zabalit věci. V Srbsku jsme po náročném celodenním jednání šli do hotelové restaurace na večeři. Mobil jsem nechala na pokoji. To byla chyba. Měla jsem tam dva nepřijaté hovory od něj. Hned jsem se strachem volala zpět. Zvedl to, začal na mě ječet, že se tam někde ku..ím a pak mi položil telefon. Brečela jsem a pak jsem usnula, byla jsem fakt po celém dnu unavená.

Druhý den jsme se vrátili domů. Už tam na mě čekal. Zeptal se mě: „ Tak co, jaký to bylo? Vykouřilas ho šéfovi dobře?“. Nevím, co to do mě vjelo, nějaká vlna revolty, nebo co, tak jsem odvětila, že ano a nejen jemu. Nato mě shodil na zem, škrtil mě, pěstmi mě tloukl do zad a do břicha a křičel na mě sprosté nadávky. Házel se mnou tak, že mi roztrhal triko. Pak mě jednou rukou přidržoval za krk a přitom mi na hlavu a do obličeje lil minerálku. Pak mě tam nechal ležet na zemi a šel si na terasu zapálit. Já jsem se jen schoulila k radiátoru a brečela. Pak se sbalil a odjel do města. Vrátil se až druhý den. Za tu noc jsem vypila litry kafe, vykouřila snad krabičku cigaret a přemýšlela, jak to skončit. Věděla jsem, že ho už dávno nemiluji, měla jsem z něj ale strach, byla jsem sama, bez přátel i bez rodiny a přišla jsem si úplně ztracená.

Počátkem května přišla do naší firmy krize. Vyhodili ho. To zrovna zase chvíli bydlel u rodičů, protože jsme prožívali jeden z našich mnoha rozchodů. Byla jsem tedy doma zase sama, a pak mi o víkendu zavolala jedna dávná kamarádka z tábora. Kdysi bydlela ve vedlejší vesnici, ale pak se s manželem odstěhovala. Teď je prý na víkend u rodičů a ráda by mě po letech viděla. Sedla jsem tedy na vlak a jela, nebylo to daleko, jen 10 minut cesty. Povídaly jsme si spolu u nich na dvoře, když v tom přišel její bratr M.

Věděla jsem, že nějakého bratra má, ale nikdy předtím jsem neměla tu čest. Přisedl si k nám a povídal si s námi. Byl to úplně normální chlap, trochu upovídaný, vtipný a prostě v pohodě. Bavili jsme se o naučných slovnících na internetu a on mě poprosil, zda bych mu neposlala nějaké odkazy a předal mi svoji e-mailovou adresu. Poznenáhla jsme si začali psát. A já jsem k nim sem tam (vždy pouze když byl zrovna přítel odstěhovaný) zase zajela na kávu, i když jeho sestra tam zrovna nebyla. Nic jsme spolu neměli, ale věděla jsem z jeho náznaků, že by zájem měl. Věděl, že jsem zadaná a věděl, že nevěra zrovna není moje hobby, takže přímo nic neřekl ani neudělal. Před přítelem se mi existenci M. podařilo utajit.

Jednou, to bylo někdy v červenci 2009, jsem k nim přijela zase na kávu, a protože jsem měla sukni, vykoukl mi zpod ní obrovský tmavě fialový monokl. Zeptal se mě, co se stalo. Začala jsem blekotat, jak jsem spadla na schodech, on se na mě s povytaženým obočím díval a já… rozbrečela jsem se a všechno mu vysypala. Radil mi, ať se na něj vykašlu, že tohle není láska, že určitě existují jiní, kteří by mě na rukou nosili. Samozřejmě jsem věděla, že má pravdu, jen jsem to prostě musela pořádně promyslet a naplánovat. Musela jsem si nějak dodat odvahu.

Pokračování příště

Hodnotilo 12 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
VeronicaR
Stálice 53 příspěvků 22.09.12 03:18

Wooow tak to je silene ctu vsechny tvoje denicky a je mi te strasne lito cim jsi si musela projit!!! :,(

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 22.09.12 07:45

To co sis prožila je příšerný, jsem hrozně ráda, že jsi hned na začátku napsala, že už to je za tebou hned se to „líp“ čte… Jsi dobrá že jsi se dokázala pohnout dál a moc Ti přeju aby Ti to osud vynahradil.. :hug:
A mimo to máš úžasný styl psaní, uvažuj o napsání knížky třeba by to pomohlo ženám co se ocitnou v podobné situaci.

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 22.09.12 08:03

Díky :kytka: :hug: Jsem moc ráda za každou pozitivní reakci. Trochu jsem měla strach, že mě tady všichni odsoudí, že jsem hned neodešla a nechala si to všechno líbit :oops:
A neboj, osud mi to už vynahradil, ale o tom až příště :palec:

 
lenka4692
Povídálka 15 příspěvků 22.09.12 08:04

Obdivuju Tě, že jsi měla sílu a odvahu o tom psát :potlesk: ted už je to snad za Tebou a já Ti přeji, abys měla v životě více štěstí :mavam:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 22.09.12 08:09

Dlouho jsem zvažovala, jestli to mám napsat… Ale pak jsem si řekla, že to třeba někomu, kdo prožívá něco podobného, pomůže. A v neposlední řadě to pomůže mě, beru to jako takovou „závěrečnou tečku“ za jednou životní etapou.

 
Lucinatko
Závislačka 4750 příspěvků 22.09.12 09:04

Silene :-O hlavne ze uz se ted mas lepe, uff :!

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 22.09.12 09:11

Suzume :hug: :kytka: :potlesk:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 22.09.12 09:23

Opět musím říct že tvoje deníčky jsou hrozně čtivé a už se zase těším na pokračování :kytka:
Ale stejně máš můj obdiv, musí být těžké s někým takovým žít :roll:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 22.09.12 09:27

Jsi statečná!

 
žampion
Závislačka 3453 příspěvků 22.09.12 10:13

:hug: :hug: jsi moc statečná že jsi dokázala svůj život obrátit z pekla snad v něco mnohem krásnějšího. Člověk si musí vážit sám sebe. :potlesk: :mavam: :hug: :mavam:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 22.09.12 10:15

To je strašný!!! Asi je to pěkně zamindrákovaný d.bil!!!! Je mi z něj na :poblion: :poblion: Je až neskutečné, jak takovýhle chlap donutí ženskou, aby si myslela, že je úplná nula a absolutně se mu podřídila :cert: :cert: :cert: Četla jsem i první deníček a nemohu se dočkat happy-endu!!! Prosííím :kytka:
Přeji Ti už jen šťastný život :srdce:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29740 příspěvků 8 inzerátů 22.09.12 10:19

:cert: Ani to nemůžu číst, je mi z toho zle.

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 22.09.12 10:34

Vydrž, Prťka, vydrž :lol: Všechno má svůj čas, i happy-end ;)

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 22.09.12 10:49

Je mi líto, čím sis musela projít, muselo to být hrozné. Ale chápu, že když ti zcela zničil sebevědomí a ty jsi nedokázala odejít. A doufám, že onen muž, byl právě ten, který ti pomohl odejít. Už se nemůžu dočkat pokračování. Přeji už jen vše dobré :kytka:

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 22.09.12 11:32

Jezisi :-( drz se drzim ti pesti a uz se tesim na pristi pokracovani, doufam ze uz veselejsi :-)

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 22.09.12 14:48

Už chci taky konec deníčku, kde to skončí šťastně :) ;)

 
radúna
Extra třída :D 11337 příspěvků 22.09.12 17:45

Suzume, napínáš mě jak tu gumu od trenek :lol:.
Tak napínavé čtení jsem už neměla před očima hodně dlouho.

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 22.09.12 18:19

Radúna, právě píšu trojku, jenže se mi zdá mega dlouhá, víš co to znamená? ;)
Asi to budu muset ještě rozdělit, kdo by takovej román na jeden zátah četl :nevim:

 
radúna
Extra třída :D 11337 příspěvků 22.09.12 18:30

@Suzume na jeden zátah že to nejde přečíst? Co blázníš? Víš jak dobře píšeš? Klidně z toho udělej román, já si to kafe moc ráda k tomu uvařím a i když v týdnu PC nestíhám, ten čas si udělám. Neboj :kytka:. A nebudu sama, kdo si klidně rád počte dlouhý román. :palec: :palec:
Ale samozřejmě je to na tobě :kytka: :kytka: :kytka:.
PS: a promýšlej další psaní o něčem. Fakt se hodně dobře čteš.

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 22.09.12 18:44

@radúna Díky, to potěší :hug: Trochu se divím, že takovej hnus vůbec někdo čte. Když jsem na to vzpomínala, nepřišlo mi to zas tak hrozný, jako když to teď po sobě čtu napsané. Jsem moc ráda, že teď už žiju vlastně „nudným“ životem :D
Nevím, kolik znaků je možné vložit do deníčku, zkusím to tam teda vložit celé naráz :palec:

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 2 inzeráty 22.09.12 18:53

Je až neuvěřitelné, jak se nechá člověk zmanipulovat, aniž by si to uvědomoval. Nikdy jsem moc nedokázala pochopit, proč lidi domácí násilí trpí a prostě neodejdou. Po tvém deníčku to začínám chápat. Moc hezky píšeš a opravdu neřeším, že je to dlouhé. U tebe to předpokládám dopadlo dobře a jsi statečná holka, že si to překonala a píšeš o tom :kytka:

 
radúna
Extra třída :D 11337 příspěvků 22.09.12 19:12

@Suzume, je to pěkně odporný, to co ti ten… prováděl. To bezesporu. Jak někdo trefně poznamenal, že by ho pověsil za koule do průvanu, to mi připadá málo.
Je poznat, že jsi se s tím zřejmě vyrovnala hodně dobře. V rámci možností.
S tím pokračování samozřejmě uvidíš. :kytka: :kytka:
A jinak ti taky samo přeju už jen to dobré v životě. Jsi hodně statečná a neuvěřitelně nad věcí. O to víc ti držím palce a přeju už jen štěstí a klid.
:hug: :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Charlottka
Kecalka 461 příspěvků 8 inzerátů 22.09.12 19:30

Ty bláho, tak snad to zlé už máš za sebou a teď Tě čekají jen lepší časy :). A je možné někde přečíst i předchozí deníček?

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 22.09.12 19:36

https://www.emimino.cz/…-prvni-9722/
mělo by se to zobrazovat i vpravo u tohoto stávajícího deníčku :think:

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 22.09.12 20:52

Já bohužel nemohu souhlasit s tvrzením, že jsi statečná. Pokud bys statečná byla, ušetřila by sis roky trápení. Já chápu, že je těžké od takového člověka utéct, alre nechápu, že pokud se odstěhoval, žes ho přijala zpět a to opakovaně!

 
balestra
Závislačka 4666 příspěvků 22.09.12 20:52

Já bohužel nemohu souhlasit s tvrzením, že jsi statečná. Pokud bys statečná byla, ušetřila by sis roky trápení. Já chápu, že je těžké od takového člověka utéct, alre nechápu, že pokud se odstěhoval, žes ho přijala zpět a to opakovaně!

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 22.09.12 20:59

Kdo chce, pochopí, kdo nechce, nepochopí… :think:
Měla jsem strach, že zůstanu sama, že mě nikdo nebude chtít, protože jsem neschopná a k ničemu. A být sama? Měla jsem pocit, že nezvládnu ani to… :zed:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 22.09.12 21:36

Suzume, moc pěkně píšeš, i když je moc smutný to, co sis musela prožít. Ale z konce tohoto dílu cítím nový příval pozitivní energie a věřím, že vše dobře dopadne!!!

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 22.09.12 21:52

Prosím prosím pokračování :D

 
kacer015
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 22.09.12 22:11

To by chtelo tak na celou knihu jak uz nekdo psal..tesim se na pokracovani a stastny konec :kytka:

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 23.09.12 11:20

Kruci, dalsi pokraconi priste, uz jsem moc napnuta:D cetla jsem prvni dil, a ted ten druhej, a zacina to vypadat dobre, doufam ze to dopadlo tak jak si myslim, uz se nemuzu dockat dalsiho pokracovani:) a uz nenapinej:D

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 23.09.12 11:21

Jo a taky doufam, ze toho bejvalyho aspon srazi auto nebo tak neco, takovy zmr. i na svete byt ani nemaji

 
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 23.09.12 13:14

Je to fakt masakr, co sis zažila, dá se to číst jen s vědomím, žes slíbila happy- end. Určitě je to poučení pro jiné. Já si pořád myslím, že by se mi něco takového stát nemohlo, že bych odešla hned po první ráně atd. atd., ale kdo ví? Pro mě je to naprosto nereálná situace a psychika je asi v tomhle mocná.
Zajímalo by mě, jestli třeba to hovado má další partnerku (teda spíš boxovací pytel) a jestlis jí třeba zkoušela varovat. Jestli to budeš psát v dalším deníčku (deníčcích), jako bych se neptala… ;).

 
brisco
Závislačka 2880 příspěvků 23.09.12 14:45

Ach jo, to je hrůza. Přečetla jsem oba díly a nemůžu si pomoct, bylo zbytečný, úplně zbytečný. Vždyť se projevil ještě dřív než jste spolu začali bydlet :zed:.
Píšeš, že kdo nezažil, nepochopí. Mám kamarádku, která něco podobného musela zažívat jako dítě. Nepřej si slyšet, jaký názor na podobné příběhy ona.

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 24.09.12 08:11

Jestli teď má partnerku a jestli jsem ji varovala, to napíšu v posledním díle ;)

 
bjetuschka
Závislačka 4170 příspěvků 24.09.12 16:01

Fuj, úplně mi jezdí mráz po zádech :-( No ale konec tohoto dílu vypadá celkem nadějně, tak snad třetí díl už bude optimističtější :?: ;)
Myslím, že jsem to psala i minule, ale klidně se budu opakovat - krásně píšeš :!

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 24.09.12 16:03

Balestro, to se může bohužel stát každému - kdysi jsem ve škole navštěvovala kurz, který se věnoval právě domácímu násilí a celkově to tam bylo dobře psychologicky rozebrané jak ze strany pachatele tak oběti. Oni jsou fakt tito jedinci mistři manipulace a ty ženy skutečně žijí v tom, že si to všechno ZASLOUŽÍ a nejsou hodné jakéhokoliv jiného vztahu. Zní to strašně, ale může se to stát každé z nás. Já naopak Suzume obdivuju, že se z toho ještě relativně brzo zvládla vymanit. Taky jsem už moc zvědavá na další pokračování a hlavně na to, jak se asi na závěr pan tyran podivil, že jeho nátlaky už na ni neplatí! :mrgreen:

Příspěvek upraven 24.09.12 v 16:03

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30735 příspěvků 26.09.12 22:51

Je to hnus, jak se nějací chlapi dokážou chovat.. :,(. Že tys byla pod jeho vlivem, a nedokázala odejít mnohem dřív, to se dá pochopit, že tě totálně zmanipuloval..ale nechápu, proč nějak nezakročila tvoje maminka, když všechno věděla, že tě bije. :think: :,(

 
Mobidick
Závislačka 3238 příspěvků 26.09.12 22:57

Dalsi dalsi :hug:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 27.09.12 07:39

Nevěděla, že je to tak hrozný, nesvěřovala jsem se jí. Věděla jen pár střípků, které vyplynuly na povrch samy. Taky nejsme v rodině moc zvyklí kecat jeden druhému do života, zvlášť když jsem byla dospělá :nevim: Několikrát mě upozornila, že tohle není to pravé ořechové. Jinak co by měla udělat, zakázat mi ho? Tak to ve světě dospělých nechodí přece :zed:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30735 příspěvků 06.10.12 13:56

@Suzume aha…tak já myslela že ví víc, a že mohla jít na policii. Ale když nevěděla vše, tak asi opravdu nic :( jinak jsem ráda, že jsi konečně štastná :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama