Když láska bolí III

O životě

O nedokončené sebevraždě, policejní hlídce a konečně o rozchodu. Všechno vygradovalo v polovině srpna. Byla středa, já jsem přijela z práce a už mezi dveřmi jsem poznala, že má špatnou náladu.

Našel si nějakou záminku, už si ani nevzpomínám jakou, a opět se rozjela hádka. Ať jsem řekla cokoliv, bylo to jen přilévání oleje do ohně. Odporovat nebo být pokorná vyšlo úplně nastejno. Obešlo se to bez násilí, zakončil to prohlášením, že půjde radši na pivo, protože být tu se mnou je pro něho utrpení (Cože? To si snad dělá srandu, ne?). Na chvilku jsem si oddechla a doufala, že se hned tak nevrátí. Bohužel, byl zpět už v šest, posílen několika pivy a snad i panákem. Prý nad vším přemýšlel a rozhodl se, že to se mnou nemá cenu, že se chovám hrozně a takhle to dál nejde. „Fajn, tak se odstěhuj a rozejdeme se“, povídám. „Aha, tak ty se mě chceš zbavit, co? Ty špíno.“ odvětil mi. Pak do mě strčil, až jsem upadla. Smýkal se mnou po podlaze a do toho na mě křičel, že takhle s ním mluvit nebudu a co si o sobě myslím, že nejsem žádná hvězda. Prosila jsem ho, ať mě nechá na pokoji. Naštěstí toho opravdu nechal, sbalil si mikinu a odešel. Oknem jsem viděla, že jde na vlak do města. Doufala jsem, že bude spát u rodičů a já si trochu psychicky odpočinu. Bohužel se zase vrátil.

Bylo kolem třetí ráno a já jsem musela spát jako zabitá, protože mě jeho příchod domů nevzbudil. Zřejmě si vzal taxi, k nám takhle pozdě totiž už nic nejelo. Přišel do ložnice, sedl si na postel a začal se mnou třást, abych se vzbudila. Začal šeptem povídat, jak se vše špatné v jeho životě stalo kvůli mně. Byla jsem opravdu unavená, do práce jsem vstávala každý den před pátou, ale pokaždé, když se mi začaly zavírat oči, znovu se mnou zatřásl, abych ho poslouchala. Jeho řeči mi neškodně proudily kolem hlavy, vůbec jsem nevnímala, co mi říká, jen jsem trpělivě čekala, až ho to přestane bavit a já budu moci konečně spát. Kdyby tohle věděl, nejspíš by mě přizabil. Asi po hodině ho to přestalo bavit a šel spát. Pro mě to byl skoro čas vstávat, pro něj pohodový den, vždyť do práce nechodil.

Druhý den, ve čtvrtek, jsem přijela z práce, ale on nebyl doma. Přijel z města až po deváté večerní, posilněn nějakým alkoholem. Opilý ale nebyl. Zeptala jsem se, jestli mi nemohl alespoň nechat vzkaz, kam šel a kdy se vrátí. Tím jsem samozřejmě rozpoutala hádku, protože si prý nezasloužím, aby mi něco takového sděloval. Natlačil mě v obýváku na zeď a začal mě škrtit. Do toho na mě něco křičel, ale opět jsem to moc nevnímala. Tentokrát jsem myslela, že mi snad oči vylezou z hlavy, chvílemi jsem měla pocit, že snad hořím. Mozek mi vypovídal službu. Pak se mnou smýkal po sedačce sem a tam. Vytrhla jsem se mu a běžela přes kuchyň do chodby. Tam mě dostihl. Hodil se mnou směrem k polici, kde ležel wifi router. Držel mě v šachu u zdi, vzal ho do ruky a ječel: „Na, vem ho a třískni s ním o zem! Rozbij ho! Ať víš, jaký to je, něco zničit!“. Já byla jako šílená, dobře věděl, jak se mi rozbíjení věcí opravdu nadevše hnusí, tak proč? Proč mi to dělá? Brečela jsem a prosila ho, ať po mě takové věci nechce. Klekla jsem si před ním na kolena, prostě jsem nemohla dopustit, aby mě donutil udělat to. Položil router, chytl mě za vlasy a táhl mě za ně přes dva schody nahoru do ložnice. Byla jsem strachem bez sebe. V ložnici mě hodil na postel a odešel.

Za chvíli byl zpátky a v ruce držel nůž. Na chvíli jsem si byla jistá, že mě zabije. On mi ale řekl, že jsem mu zkazila život, že se podřeže a že za to vše budu moci já. Pak se s tím nožem zamknul do koupelny. Pár vteřin jsem si pohrávala s myšlenkou, že by to bylo vlastně dobře, že tak bych alespoň byla konečně volná. Jenže pak se hbitě probudilo moje svědomí a utíkala jsem ke koupelně. Bušila jsem na dveře, prosila, ať to nedělá, ať mě pustí dovnitř. Slyšela jsem, jak pustil vodu ve vaně. Komentoval to tím, že v horké vodě rychleji vykrvácí. Začínala jsem slušně panikařit, takže jsem běžela pro telefon a zavolala poprvé ve svém životě linku 158. Mezi hysterickým vzlykáním jsem jim popsala, že se mi sebevraždí přítel a dala jim naši adresu. Poté jsem si šla poslechnout, co se děje v koupelně. Bylo tam zlověstné ticho. V šoku jsem odešla před dům, sedla si na schodek, zapálila cigaretu a čekala, až přijede hlídka.

Policisté přijeli až za dvacet minut. Kdyby šlo o můj život, byla bych nejspíš už mrtvá, říkala jsem si. Nicméně jsem jim řekla, že nevím, co se děje v domě, že naposledy byl zamčený v koupelně a já jsem pak seděla tady. Ptali se, jestli je opilý. Odpovídám, že ne, že možná měl pár piv, ale opilý není. Prý jestli jsme se pohádali. Ano. Napadl mě? Ne. Trochu se zastydím, že lžu ruce zákona, ale to už je vedu do domu. Koupelna je prázdná. Nakonec ho našli v obýváku, klidně si tam spal. Vzbudili ho a zeptali se, zda je vše v pořádku a zda už bude hodný. Řekl, že ano. Slečno, chcete pořídit záznam o výjezdu? Ne, děkuji. Dobrou noc. Zbytek noci prospal v obýváku, já probděla v ložnici a v pátek ráno jsem už měla jasný plán, jak to skončit. Musím to zaonačit tak, aby se se mnou zase rozešel on!

Odpoledne, po mém příchodu z práce, byl doma klid. Zřejmě ho trošku srovnala ta příhoda s policií, protože se se mnou bavil celkem normálně. Myl auto a chystal si oblek, v sobotu měl totiž již od rána dělat řidiče na svatbě své kamarádky. Do půlnoci prý bude zpět. Bylo mi to upřímně jedno. V sobotu mi to nedalo a napsala jsem e-mail M., že jsem sama doma, jestli nezajdeme na kafe. Odpověď přišla téměř obratem, prý dnes grilují, a jestli se nechci připojit. Za hodinku už jsem seděla u M. v autě. Bylo to moc příjemné odpoledne, povídali jsme si, smáli se a já se cítila skvěle. Tedy až na tři kontrolní telefonáty, kdy jsem pokaždé tvrdila, že jsem doma a uklízím. V jedenáct večer jsem M. poprosila, zda by mě už nezavezl domů. Po cestě jsem začala panikařit, měla jsem strach, že už je přítel doma. M. zastavil před domem, vzal mou ruku do své a povídá „Neblbni, tohle přece nemusíš snášet. Taková hezká holka… Utni to, budeš na tom pořád líp sama, než s ním.“ Jen jsem kývla a po tvářích mi stékaly slzy. Po příchodu domů se mi ulevilo, nikde nikdo. Rozhodla jsem se, že rozjedu svůj plán.

Vrátil se kolem čtvrté ranní a já začala s rýpáním. Věděla jsem, že to zabere, vždycky to po čase zabralo. Byla jsem ochotná riskovat i další fyzický útok, jen aby se odstěhoval. Vstala jsem a zeptala se ho, proč mi nedal vědět, že přijede tak pozdě a podezřívavě se zeptala, kde tedy vlastně byl. To ho hned nastartovalo a rozjel svůj monolog na téma, jak si dovoluju ho podezírat, kdoví co dělám já, když se mnou není a podobně. Nechala jsem ho vypovídat a šla si lehnout. V neděli ráno jsem se svojí taktikou pokračovala. Stačilo jen málo. Zeptala jsem se ho, proč byl na záchodě tak dlouho. Hned mi řekl, že to snad ani není možné, že ho neskutečně dusím, a že tu se mnou taky nemusí být. Řekla jsem mu, že se může odstěhovat, že ho tu nikdo nedrží. Opáčil, že to taky udělá, že teď pojede na oběd k rodičům, já ať si dělám, co chci, a poté si odveze všechny věci. Naštěstí ho to nepřešlo, odpoledne si opravdu odvezl všechny věci, klíč nechal v kuchyni na lince a řekl mi, že tentokrát je to definitivní (ani nespočítám, kolikrát jsem to od něj už slyšela). Nevěděl to, ale měl pravdu.
Po jeho odchodu jsem si udělala kafe, sedla si na terasu a relaxovala. V euforii jsem napsala M., že už je to za mnou, že tyran už je pryč. Navždy. Byla jsem pevně rozhodnutá nevzít ho zpět za žádnou cenu. Tušila jsem ale, že to nebude tak jednoduché, že mě nebude chtít nechat odejít jen tak. Bohužel, nebyla jsem daleko od pravdy.

Pokračování příště…

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 26.09.12 16:39

Ty nás teda napínáš :lol: :lol: doufám, že pokračování bude zítra :mavam:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 26.09.12 16:50

Úplně mě zamrazilo, když jsem na začátku četla o sebevraždě. Pak jsem četla, že tím hrozil on, no možná by to bylo nejlepší, co by kdy udělal. A už nás víc nenapínej.

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 26.09.12 17:03

Nebojte, příští díl bude už fakt poslední ;)
@Makinaa007 Tys myslela jako moji sebevraždu? Ne, to fakt ne, to mě nikdy ani nenapadlo :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 26.09.12 17:08

@Suzume ;) tak to je dobře, že tě to nenapadlo. Mě to ve vztahu s tyranem napadalo docela často :oops:

 
AngelLilly
Echt Kelišová 8776 příspěvků 26.09.12 17:12

Suzume, smekám. Ani by mě nenapadlo tš odsoudit. Věřím, že je strašně těžké odejít, protože osoby s domácím násilím mají totálně vymytou hlavu a myslí si o sobě přesně to, co jsi popisovala v min. deníčku.
Už se moc těším na poslední díl :kytka:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 26.09.12 17:21

To mi povídej, když se nad sebou zpětně zamyslím, je mi ze sebe fakt stydno :oops:
Byla jsem jako někdo úplně jiný… :x

 
becky87  26.09.12 17:44

To je napinacka, horsi jak knizka :cert: :* v

Doufam, ze ted uz je dobre :hug:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 26.09.12 18:00

Neboj, je :hug:
Však uvidíš v příštím-posledním díle :kytka:

 
jannina1
Závislačka 3267 příspěvků 26.09.12 18:10

Je to spíše jako nepochopitelný román. Pokud je to pravda-nechápu :nevim:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 26.09.12 18:21

Co na tom nechápeš? Ráda vysvětlím ;)
Proč máš pocit, že to není pravda? Když jsem ještě žila s ním, jednou jsem hledala pomoc na jednom podobném diskuzním fóru. Taky mě tam tenkrát nařkli, že si vymýšlím. Tehdy se mě to dost dotklo a přestala jsem to fórum navštěvovat. Dnes už jsem v pohodě, takže se mě to dotknout nemůže ;) Po své zkušenosti bych ale NIKDY nenařkla někoho, kdo říká, že prožil/prožívá něco takového, že lže. Ty jsi něco takového prožila? :think:

 
jannina1
Závislačka 3267 příspěvků 26.09.12 18:34

Nezdá se to proto, že se k Tobě nechoval dobře skoro od začátku. Chápu třeba ženskou po letech s dětma, když nemá kam jít a manžílek ji psychicky zpracuje tak, že opravdu sebevědomí nemá. Takové násilí si přeci mladá svobodná holka bez závazků libit nenechá. Víš, nejsem nějáká naivní 18,mám toho dost za sebou, v mládí byl moje největší láska chlap, který měl agresivitu v opilosti taky dost rozvinutou, k minulým partnerkám byl taky agresivní. Já jsem mu jasně řekla, že u mě toto platit nebude a stačí jeden výpad na mě a bude velice litovat a je jasný konec.Co jsme byli spolu nedovolil si fakt nic a to bylo několik let.
Ale jestli se Tvůj příběh zakládá na pravdě, tak bývalý byl psychicky dost nemocný, podle mě to bylo na léčbu. A jestli jsi ty byla při smyslech, musela jsi to vidět :nevim:

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 26.09.12 19:07

Máš pravdu, dělo se to skoro od začátku. Byla jsem do něj zamilovaná a uvěřila jeho ujištění, že se to stalo kvůli jeho stresu z domu (dost nevycházel s rodiči) a že až spolu budeme bydlet, bude to v pohodě. On se totiž na začátku kromě těchto incidentů choval úplně skvěle. Byl vtipný, galantní, pozorný… Jenže pak, až jsme se přestěhovali, se to teprve rozjelo naplno. :x
Jinak já věřím, že opravdu nemocný je a i v době, kdy jsme spolu byli, mě to pak později občas napadalo. :nevim:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 26.09.12 19:40

Teda ty mi dáváš :mrgreen: Já už se těšila a ona takhle napíná :lol: Ale super, tenhle konec už mě nadchnul, blýská se na lepší zítřky :kytka:
Ale stejně to byl (a je??) neskutečný blbec a ho.ado!!!!

 
aajulinka
Závislačka 3960 příspěvků 26.09.12 19:42

Přečetla jsem jedním dechem, můžu poprosit o odkaz k těm předchozím deníčkům, ať to mám komplet ;)

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 26.09.12 20:00

Jasně, tady jsou:
https://www.emimino.cz/…-prvni-9722/
https://www.emimino.cz/…oli-ii-9729/

 
Evča789  26.09.12 20:14

Psychické týrání znám…bohužel…a bylo dost těžké z toho vztahu odejít…
Dneska už jsem úplně v pohodě, ale byly časy, kdy jsem jenom před jeho „nekonečnými monology“ utíkala v hlubokém mrazu v pyžamu bosa ven!!! Bohužel jsem se vždycky vrátila… za svou dcerou…
Kdo zažil pochopí…takže tě absolutně chápu a kdo nezažil…tak může být jen rád! Krásný večer ;)

 
tyrisa
Stálice 96 příspěvků 26.09.12 20:17

První deník u kterého čekám na pokračování… musela sis prožít peklo a doufám, že jsi v pořádku. ale měla bys napsat knihu, píšeš totiž strašně dobře a čtivě :-)

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 26.09.12 20:32

To muselo být hrozný :hug: Jsem ráda, že jsi už v pohodě :kytka:
My jsme naštěstí děti spolu neměli, jednu dobu chtěl, já ale ne. Kupodivu jsem si to vždy obhájila :palec:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 26.09.12 20:39

Ty jo, je to mazec, nechceš to psát trošku delší? :-) jsem zvědavá na ten konec.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 26.09.12 20:42

No tááák to nám nemužeš udělat to takhle dávat do dílůů :-D Já už chci ten pravej happy end :-D Ikdyž už i to že si naplánovala rozchod je úspěch :potlesk: Vím že to píšeš zpětně, ale fakt ti fandím :hug:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 26.09.12 20:47

:hug: :hug: :hug: Jsem ráda, že podle metříku jsi teď šťastná a v pohodě. Tuším, že to s M. dopadlo dobře ;). Ale jinak šílenost teda :|

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 26.09.12 21:01

Teď jsem přemýšlela, jestli to sem napsat, nebo ne, jak to s M. dopadlo.
No co, stejně to bude v příštím díle, takže: dopadlo to dobře :kytka: Vzali jsme se a máme spolu Sárinku :srdce:

 
VeronicaR
Stálice 53 příspěvků 26.09.12 21:09

Jezisi jak to ctu tak se mi vraceji vzpominky na moje ho ex. Nenavydim ho k smrti delal mi to same bil me a jeste k tomu me nutil se pekne oblect a namalovat predtim nez zacal svuj tijatr… Pak mi zacal curat na ciste povlecenou postel a vyhazovat moje veci z okna. Bil me pestma do celeho tela a plastikovym raminkem na obleceni pres oblicej… Jednoho dne kdyz byl ozrali ja moje kamaradka jsme ho nalozily do auta a odvezly ho na benziku a nechaly ho tam i z jeho vsema vecma. Napsala jsem mu smsku, ze jestli se jeste priblizi k menu domu tak zavolam policajti a necham ho zavrit. Od te doby jsem ho uz nikdy nevidela. Samozdrejme, ze se me snazil kontaktovat kazdy den pres email nebo smskama, ale ja byla pevne rozhodnuta, ze je konec!!! Bez nej mi bylo rozhodne lepe!!! :jazyk:

 
VeronicaR
Stálice 53 příspěvků 26.09.12 21:10

Jinak uz se tesim na pokracovani

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 26.09.12 21:15

Bože, tak to sis taky zažila svoje :,( Někteří chlapi jsou opravdu hovada :cert: :pocitac:
Ještě mě celkem často vyhazoval z auta, sníh nesníh, déšť nedéšť a já musela klapat domů pěšky, případně si najít nějaký spoj. Jednou jsem šla 16 kilometrů :cert:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 26.09.12 22:09

Suzume, uf, dočetla jsem jedním dechem. Nedovedu si ani představit, co sis s tím cvokem zažívala, já bych ani v noci spát nemohla, jak bych se bála, co zase přijde. Doufám, že pokračování bude mít už šťastný konec.

 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 26.09.12 22:26

Tý jo, napínák! :)

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 26.09.12 23:52

Tak ale honem další čtení. :lol:

 
Anonymní  27.09.12 10:09

Raději kdyby se nic takového nestalo a nemusela jsi to psát.. :( Ale máš můj obdiv za to jak ses s tím vypořádala!!! A pišeš moc hezky :)

 
Uživatel je onlinebjetuschka
Závislačka 4036 příspěvků 27.09.12 11:56

Taky jsem ráda, že nešlo o tvou sebevraždu :hug: A jsem ráda, že to dopadlo happyendem ;) Je dobře, že to píšeš, snad tím někomu otevřeš oči…

 
radúna
Extra třída :D 11316 příspěvků 27.09.12 12:16

Uáááááááááááááááá, co nám to děláš? :lol: :lol: :lol:
Takhle nás napínat… :P :P
Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.
:kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 27.09.12 17:55

@Suzume Deti hladove, muz hladovi, cekam az se doctu Happy Endu a zase takovej napinak. Ja neusnu.
:cert: :palec:

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 27.09.12 17:55

@Suzume Deti hladove, muz hladovy, cekam az se doctu Happy Endu a zase takovej napinak. Ja neusnu.
:cert: :palec:

 
PeťulaG  28.09.12 09:39

Právě jsem přečetla deníčky jedním dechem a musím říct že to co jsi prožila je strašný, ale jsem ráda že jsi to zvládla a doufám že jednou budeš šťastná :) Už jsem zvědavá na konec příběhu.. :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama