Letní miminka - 12.týden

Těhotenství
  • lucije
  • 08.01.04

Zdravím všechny, které sem zabrousily! Tak jsem se po dlouhém rozmýšlení rozhodla napsat tento díl deníčku a doufám, že mě v tom nenecháte, budete psát a tím pádem budou moci být i díly další. To rozmýšlení bylo hlavně z důvodu, že jsem nechtěla nic zakřiknout a počkat, až překonáme třetí měsíc a vše bude o.k. Další důvod proč píšu je ten, že u pasažérků už přeci jen je většina těhulek kolem 20tého týdne i dál, jejich miminka je již očutávají :o) a některá vyšetření mají za sebou, no, jsou zkrátka napřed. Ale stejně k nim chodím na výzvědy, co mě čeká a nemine :o).

Ovšem po dnešním dni je mi hrozně smutno. To, co se stalo Pusince je strašný a nějak to pořád nemůžu pochopit. Ale to je život. Krutý a nemilosrdný. Člověk si říká, přežít 6.týden a vidět tlouct srdíčko, pak překonat 12.týden, pak jedny testy, další testy, ale ta krutá rána může přijít kdykoliv a nečekaně. Musíme jen doufat a věřit, že bude vše v pořádku.

Tak nejdřív napíšu něco o sobě, respektive o nás, aby jste věděly, s kým máte tu čest :o).
Možná mě některé znají od Snažilek. „Snažila jsem se“ nejprve s Ed, pak s Brusinkou a nakonec s Montičkou a… zadařilo se.
S manželem jsme téměř pět let a dlouho se nám miminko nevedlo. Po roce a půl jsme navštívili centrum as. reprodukce Gest a po všech možných i nemožných vyšetřeních zjistili, že jsme prakticky zdraví a nic by nemělo bránit početí, až na ten náš věk… Začali jsme s IUI - inseminací. Leden až listopad 2002 = 6× bez úspěchu. V listopadu jsme se začali chystat na IVF. Únor 2003 - stimulace, odběr vajíček a transfer. Bohužel nic. Nakonec jsem ještě strávila 3 neděle v nemocnici s hyperstimulačním syndromem. V červenci 2003 jsme byli na transferu „zmrzlíků“ a ani tentokrát se nepovedlo. V říjnu 2003 stimulace na druhé IVF. Byla jsem přesvědčená, že to prostě MUSÍ vyjít. I všechny snažilky držely palečky a tvrdily, že to určitě vyjde. A hle! 17.11. byly na testu 2 krásné modré čárky a dnes jsem ve 12-tém týdnu :o).
Jo, a je mi 36 let, takže žádný zajíc a miminko by se mělo pravděpodobně narodit na moje 37.narozeniny :o).

A teď něco o maminkách a miminkách v tomto období - 12.týden.
Na konci tohoto týdne se snižuje riziko negativních vlivů prostředí na případné abnormality. Je to dáno tím, že většina vnitřních orgánů je již vytvořena a nehrozí tolik jejich poškození. Ale v tomto chřipkovém období je dobré se stále vyvarovat místům, kde je větší počet lidí. A hlavně MHD.

Maminka:
Organismus těhotné ženy spaluje kalorie mnohem rychleji než normálně - bazální metabolismus se zvyšuje o 25%. Zvyšuje se rovněž objem krve. I když si to příliš neuvědomujete, srdeční frekvence se zvyšuje o několik tepů za minutu, aby srdce dokázalo přečerpat zvýšený krevní objem. Ženě v jiném stavu bývá obvykle teplo a více se potí, proto nezapomeňte hodně pít!
Děloha je nyní asi 10 cm široká. Je příliš veliká na to, aby se vešla do pánve, takže začíná přesahovat do břicha a může být nahmatána nad stydkou kostí.
Začněte cvičit cviky na posílení pánevního dna - minimálně 25× za den - na 8-10 sec.
S jídlem to nepřehánějte, nejíte za dva, jak vám budou s oblibou předhazovat maminky a tchýně - potřebujete pouze 300-500 kalorií navíc.
Postupně odeznívají nevolnosti, tělesná váha jednoznačně stoupá, normální je do 0,5 kg týdně. Celkový přírůstek je velmi rozdílný.
V průměru by měl být váhový přírůstek za celé těhotenství cca 12,5kg, což samozřejmě závisí na proporcích, hmotnosti a dispozicích matky. (3,5kg představuje váha dítěte, 0,5kg placenta, 0,5-1kg plodová voda, zvětšení dělohy 1kg, zvětšené prsy 1kg, zadržení tekutin a zmnožení krevní plazmy 1,5kg, ve zbývajících 4kg najdeme přírůstek ostatních mateřských tkání - roste nejen objem tuků, ale i bílkovin.)
Objeví se první potíže se stolicí. Zácpu je nutno korigovat především úpravou pitného režimu a změnou jídelníčku (ovoce, zelenina). Projímadla používáme velmi výjimečně!

Miminko:
Plod je od temene k zadečku dlouhý přibližně 61mm a váží mezi 9 a 13g.
Do 20.týdne dochází k prudkému růstu. Zmnožují se krevní cévy v placentě, aby byly schopny uspokojit zvyšující se požadavky plodu na výživu. Uši se zvolna přesouvají z krku na postranní partie hlavy. Hlava je ve vztahu k ostatnímu tělíčku stále nepoměrně velká a zabírá téměř polovinu celé jeho délky. Tvářička nabývá stále více rysů lidského obličeje.
Přibližně v této době se začínají na konečcích prstíků objevovat nehty.
Dokončen byl též vývoj svalové soustavy, takže plod je schopen spontánních krátkých a trhavých pohybů, ač samozřejmě bez vědomé kontroly. Pohyb není řízen z mozku, ale zatím pouze z míchy, protože centrální nervová soustava není dosud dostatečně zralá. Střeva jsou již uložena v dutině břišní. U plodu mužského pohlaví definitivně zanikají ženské pohlavní orgány a chlapec má všechny předpoklady vyvinout se v muže.

Příště Vám napíšu něco o placentě. Je to úžasná „továrna života“!

Těším se na Vaše příspěvky, komentáře, názory a doufám, že Vás bude hodně a že brzo u mě-nás přivítám taky kolegyňky od Montičky! (Co? Filipko, Maru, Montičko, Ejdelo?) A když sem budou chodit i mladší těhulky, myslím, že nebude problém udělat občas takový malý „vícuc“ z období, ve kterém se právě nacházejí ony a jejich miminka.

Takže tímto zvu všechny těhulky do letního deníčku, ať může být to „příště“!

Možná nebude tak vtipný jako ten Brusinky, ani tak „obrázkový“ jako má Pusinka (u měňá těchniky nět), ale bude takový, jaký si ho uděláme my samy. Na e-miminu je totiž důležitá jedna věc, která mě tu už „drží“ nejméně dva roky, tady si všechny pomáháme a když má někdo problém nebo trápení - vyslechneme, poradíme, když má někdo radost, tak se radujeme s ním a o to tu jde: být spolu v dobrém i zlém!
Tak dost filozofování… těším se na VÁS!

Vaše Lucka a Letňátko (12tt)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 08.01.04 20:00

Přídavek :o)

Deníček se „někde toulal“, ale nejsem jediná kdo píše a příště ho budu muset poslat dřív, aby tu byl včas. A hlavně Šárka nebo Zdeněk museli ten můj elaborát nejdřív přelouskat, než ho vypustí do světa :o). Ale hlavně, že jsme se dočkaly!

A teď něco málo pro Ajku a ostatní mezi 8-10 týdnem.
Hlavně co se děje v bříšku :o).

8.týden:
Délka od temene k zadečku je 14 až 20mm a váha zhruba 3g.
Začínají být zřetelné prsty na končetinách. Tenké paže jsou lehce ohnuty v loktech a zápěstích. Po stranách krku se začíná vyvíjet zevní ucho, na obličeji se objevují horní ret a špička nosu. Oči jsou zatím stále hodně daleko od sebe po stranách hlavy, ale začínají je již překrývat oční víčka. Je možné zaznamenat mozkové vlny. Mozek kontroluje na čtyřicet základů kosterních svalů, nervy prorůstají do základů vnitřních orgánů. Formují se čelisti se základy zubů. Koncem měsíce žaludek vytváří žaludeční šťávu a ledviny začaly fungovat.

9.týden:
Délka od temene k zadečku je asi 22 až 30mm a váha kolem 4g.
Trup embrya se lehce napřimuje, hlavička je ve srovnání se zbytkem těla stále relativně velká a stáčí se k hrudníku. Vývoj očí, které jsou překryty blánou, je v podstatě ukončen. Na UTZ je možné zachytit nepatrné pohyby zárodku. Pokračuje vývoj končetin, přičemž ruce a paže rostou rychleji než dolní končetiny.
Vytvářejí se plíce, srdce a oběhový systém jsou již téměř vytvořeny, játra přebírají funkci krvetvorby, vnější genitálie zatím nejsou vytvořeny a tak není možné rozpoznat, jaké bude pohlaví miminka. Děloha již zdvojnásobila svoji velikost.

10.týden:
Délka od temene k zadečku je 31 až 42mm a váha přibližně 5g.
Plod se začíná podobat lidské bytosti. Oddělují se prsty na rukou a nohou, vyvíjí se chuť, objevují se zárodky zubů, ocasní konec mizí a pokračuje rozvoj mozku.
11. týdnem končí embryonální vývoj a od této doby můžeme mluvit o plodu (fetus ? mladý, potomek).

Lucka + Letňátko (12tt)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 08.01.04 20:23

Ahoj Lucko a Letňátko,

už jsem jednou gratulovala k dvěma čárkám, ale teď musím znovu napsat, jak moc jsem šťastná, že se vám to podařilo a budete mít v létě miminko!!

Na deníček jsem se těšila a určitě budou ozdobou Emimina :oD
Vůbec se nestrachuj, že by nebyl vtipný či poučný, hlavně že bude TVůJ a mimochodem, co znám tvé komentáře, tak vtipný určitě bude !! Máš moc skvělý pozitivní náhled na život a určitě jsi svým úspěchem dodala spoustu sil do dalšího snažení všem, co na to své miminko zatím čekají.

Tak se hlavně opatruj, těším se na další díly a budu ti držet pěstičky až do konce, ať máte krásné zdravé letňátko.

Ed s holčinkama xxx

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 08.01.04 21:03

Ahojky Lucko,

dneska jsem nakukovala celý den na emimčo a vyhlížela tvůj deníček. A hurááá už je tu. Moc děkuju za skvělé informace. A teď tedy něco o mně:
Jmenuju se Andrea a je mi 24 let (ale už jen do března :o) ). Bydlím kousek od Zlína. Jsem 3,5 roku vdaná a máme krásnou dceru Leničku, které je teď 16,5 měsíce. Na Leničku jsme čekali rok. Rok u mě zkoušeli různé hormóny až našli ty správné ve správném množství. A tak když jsme se začali snažit podruhé, šli jsme rovnou k těm správným. Bez prášků jsem od června. Zkusili jsme to nechat přírodě, ale nezabralo to. A tak po třech měsících hormon. léčby se zadařilo.
V úterý 13.1. jdu na první ultrazvuk. Mám docela děsivé sny o dvojčatech a trojčatech a tak se těším až budu vědět, že je mimi v pořádku a kolik jich tam vlastně je :o) .
Těším se na další spolutěhulky.

Ajka + Krtčátko 8 tt

P.S.: Termín porodu mi vychází den po Leniččiných narozkách. To jsme se ale trefili co ? :oD

OlgaM
Stálice 75 příspěvků 08.01.04 21:38

Lucko,

moc krasne jsi to napsala. Chci ti pogratulovat, ze se to po tech vsech snazenich povedlo, a nosis pod srdickem vytouzene miminko. Ja jsem od Pusinky, ale k tobe do denicku budu taky rada nahlizet. Urcite se ti sejde plno odpovedi. Ja jsem puvodne myslela, ze budu u jarnich miminek, ale taky na me byli moc dopredu. To se pak uz temata meni, a je lepsi zustat u vrstevnic.

Tak hodne stesti s denickem.

Oli + mimik 18+2

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.04 07:24

Tobě Letnátku i deníčku přeji vše nejlepší.
Sama se teprve snažím u Montičky a jseš pro mě zdrojem optimismu, máš takovou dlouhou historii a stále sršíš optimismem, je to až nakažlivé, děkuji.
Třeba se z té záplavy o těhotenství také tadaří i u nás.
Zdravím Mia

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.04 08:03

Ahojky Lucko a letňátko,

moc zdravím, je paráda, že je tu další zajímavý deníček a ještě ke všemu se mě týká :-)
K Montičce nakukuju docela pravidelně, takže si ještě pamatuju jak si krásně ztřeštěně veršovala, když se letňátko zavrtalo… No a to to letí, teď už jsi 12tt.

Něco o mně - jmenuju se Petra, je mi 27, čekám svoje (naše) první a jsem v 16tt a zatím všechno v pořádku.

První díl deníčku se ti moc povedl, moc se těším na komentáře i na další.

Hezký den.
Peta a Rokytňátko (15+1tt)

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 09.01.04 08:25

Ahoj Lucko a letňátko, zdravím i ostatní holky!!!!

Jůůůůůůůůů to je informací ? super ? asi se mi u tebe bude líbit ((((((((((((-: Jsem ráda, že jsi napsala i něco pro nás ? těhulky s nižším ?číslem? ((((((((((-: Já jsem teď 9+5tt ? takže se hlásím do deníčku letních miminek ? termín porodu předběžně stanoven na 8.8. ? hezké datum, co? ((((((((((-:
Jak píšeš ? ještě nemám to ?nejhorší? za sebou ? ale musíme věřit a doufat, že vše dobře dopadne. V této souvislosti mi to nedá, abych nenapsala jaký to byl pro mě šok, když jsem se dověděla, co se stalo Pusince ? je to opravdu hodně kruté a doufám, že i když to nebude jednoduché, tak se z toho Pusinka brzy vzpamatuje a brzy nám zase ohlásí // a za 9 měsíců i krásné a zdravé mimi.

Jinak něco o mě ? na jaře mi bude 27, jsem 3 roky vdaná a s manžílkem jsme se snažili o miminko 6 měsíců než se nám to povedlo a teď čekáme mimi s krycím názvem Mišátko. ((((((((((((-:

Ajko ? to je náhoda ? 13.1. - příští úterý jdu taky na kontrolu ? poprvé do těhu poradny ? a doufám, že zase po měsíci uvidím Mišátko a doufám, že bude všechno v pořádku a Mišátko krásně roste. Tak už se těším i na tvoje zprávičky ? i na to kolik miminek vlastně v bříšku nosíš ((((((((((-:

Tak se holky mějte hezky a přeju vám klidný a ničím nerušený víkendík

Tif + Mišátko (9+5tt)

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 09.01.04 09:08

Ahoj Lucko a ostatní těhulky z deníčku!

Hlásím se taky k vám! Zatím jsem chodila do deníčku k Pusince, ale mám oproti holkám dost skluz, ony mají prostě už jiné starosti než já. I když se k nim občas určitě podívám taky.

Jinak mě některé z vás znají z deníčku od Montičky, kam jsem krátce chodila. Je mi 27 (koncem ledna už 28) let a jsem z Prahy.

Zdraví vás Ulrika & Mišutka (dneska 12+0)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.04 09:37

Ahojky holky spolutěhulky,
moc Vás všechny zdravím a přeji hodně pohody.
Děkuji za krásný deníček „na míru“ a už teď se těším na další.
Na emimino chodím pravidelně a chvilku jsem přispívala i do deníčku Montičky. Stále všem snažilkám držím palečky a s ostatními těhulkami srovnávám.
Mějte se moc hezky. Zdraví Gucci (13+3)

janine
Stálice 93 příspěvků 09.01.04 10:20

Ahoj holčiny,

všechny vás moc zdravím a první musím vyseknout poklonu Lucii za velmi milý deníček. Když jsem se u snažilek dočetla, že hodláš psát, tak jsem od rána čekala a už tu je.

Jmenuji se Jana, je mi 28 let a „snažila“ jsem se u Montičky. „Usilovné snažení“ probíhalo asi 8 měsíců z toho dva za podpory Clomhexalu a zadařilo se. Teď čekáme dvojčátka a jsem(jsme) 14+3.
21.1. mě čeká screening a triple test, tak doufám, že vše bude vpořádku.

Ještě se musím vrátit k Pusince, taky mě ta zpráva velmi a fakt velmi zasáhla a připadá mi až neskutečné, že tak dlouho nikdo nic nezjistil. Pusince přeji, aby jí byl Tomášek s manželem oporou a hodně štěstí, pohody a časem i dobré nálady do celého roku.
Přesně jak píše Lucije, stále jsou nějaké mety v podobě testů, ultrazvuků, které procházíme a já vždycky celý den před kontrolou jsem doslova jak na trní.

Přeji všem pěkné, pohodové těhotenství.

Papa Janine a 2 prťátka
14+3

vera-vila
Nováček 7 příspěvků 09.01.04 11:11

Ahojte všechny „letní“ těhulky!

Tak se připojuji k vám do deníčku. Sice jsem byla zvaná k Pusince, ale tady mi to bude určitě bližší, než u „jarňulek“.

Ajka + Tifany - holky, tak to jsme na to podobně, já jdu 13. 1. také na UZ, už čtvrtý, ale ten rozhodující pro udělení průkazky.

Já se tedy také trochu představím. Jmenuji se Věra, je mi 25 a o mimi jsme se snažili asi rok a půl. Marně. Nakonec jsme museli využít pomoci moderní medicíny a 7. 11. je to podařilo. 22. už jsem měla pozitivní testík, 25. jsem si ho ještě potvrdila a hned jela na první UZ, jestli testy nelhaly. Ještě než byly výsledky krve, UZ potvrdil „bublinku“. A tak jsem 5. 12. jela na UZ znovu, aby se zkontrolovala srdeční činnost a z Brna mě poslali zpět k mému lékaři. Před Vánocemi jsem byla na UZ znovu a mimi už mělo 2 cm a byla jsem 8+5. Teď mám o skoro 3 týdny víc a ve středu jsem začali třetí kalendářní měsíc, jinak bych měla být teď tak 11+0. Termín mám mezi 30.7. a 1.8.

No, to by o mně bylo asi všechno… Zase se za vámi přijdu někdy podívat a všem vám přeji, aby mimísci krásně rostli, aby jste byli v pohodě a zdraví…

Věra + Michalka nebo Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.04 11:32

ahojky jani,
jsem rada, ze jste v poradku a v pohode a musim konstatovat to to leti /> ja jsem ted dle utz 17+5 a mam za sebou utz screening a triple test a vse je v norme.....tak je snad opravdu vse v poradku.

s pusinkou me to velmi zasahlo a vubec jsem tomu nemohla uverit:( snad bude dost silna aby prekonala ten smutek a mohla se venovat malemu tomaskovi.

mej se krasne a doraz na srazik 13.1. od 16 hod.

Lucie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.04 11:41

mila lucije,
musim te moc pochvalit a napsat ti, ze tvuj denicek je moc hezky:)
ja jsem ted dle utz 17+5 a mam za sebou utz screening i triple test, ktery vysel nastesti v norme a tesim se na 3D utz v cca 20 tt, ale moc rada si budu tvuj denicek cist a eventuelne i prispivat se svoji troskou do mlyna.

dosud jsem cetla male pasazerky, ale nikdy jsem tak moc aktivne nepsala…s pusinkou je mi to moc moc lito a musim na ni stale myslet…je to stejne zvlastni, ze se ani nemusime znat osobne a po tech mesicich co se virtualne setkavame na techto strankach se sebou tolik soucitime a jsme si v mnoha pripadech hodne blizke…jen si preji, aby u nas mohla pusinka najit ve svych tezkych chvilich alespon malou utechu.

Lucko i vy vsechny ostatni…preji moc a moc zdravi, stesti a lasky a at jiz nemusime byt z niceho smutne (i kdyz i to patri k zivotu).

Lucie 17+5

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 09.01.04 12:08

Ahojte těhulky!!

Jsem ráda, že se Lucije ujala nového deníčku a hlavně jí moc gratuluji k miminku!! Stejně tak zdravím ostaní těhulky od Montičky, Pusinky nebo ty, co znám z chatu.

Jak asi víte, vedu na půl s Alex deníček pro jarní miminka, ale velice ráda nakouknu i sem k vám. Mám tu konec konců dost kamarádek!!

O velikosti a vývoji miminka se můžete dozvědět i na www.9mesicu.cz a www.rodina.cz , přímé odkazy bohužel nemám. Asi vás ani nepřekvapí, že se údaje mohou lišit, většinou to není v podstatných věcech.

Jinak vás zvu, abyste občas nakoukly i k nám, i když máme před tt vyšší číslo než vy, témata jsou stejná jako u vás, jen v jiný čas. Kdybych na něco hodně zajímavého narazila, napíšu vám sem zprávičku. Jinak budu spíš nakukovat a číst.

Držím vám palce, ať vás minou těhotenské nevolnosti a vydaří se první ultrazvuk!!

Alice + Kubíček 22 tt

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 09.01.04 15:46

Ahoj holky,
tak jsem stále tak brouzdala a koukala ke komu se přidat… no paráda - Letňátka! Prima, že je tu nový deníček, slibuji, že budu přispívat :o)

Janine: Ty čekáš dvojčátka??? A jsi 14+3???
To je neuvěřitelné! My totiž taky čekáme dvojčátka a jsme 16+4. To je náhoda, viď. V 6.tt jsme čekali jedno miminko a od 9.tt čekáme i druhý miminko. Já jsem byla jeden den zaskočená, protože jsem s tím absolutně nepočítala, v rodině co paměť pamětníků sahá se dvojčátka neobjevila. Manžel byl naprosto nadšený, snažili jsme se asi dva měsíce a on si dvojčátka moc přál a vyšlo to. Zázraky se dějí :o)
Jinak mě je ještě do března 26, vdaná jsem 8 let a jsem z Prahy.
Jestli chceš můžeme žvatlat i spolu soukromě, protože dvojčátkovský starosti-radosti jsou dost specifický a zajímalo by mě jaký budeš mít například kočárek atd.

Všem těhulkám a pupíčkům přeju hodně pohodičky. V pondělí 12.1. jdu zase na ultrazvuk, takse těším až prťata zase uvidím a doufám, že je všechno OK.

Krásný víkendík přeji

Monis a 2 mrňata 16+4

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 09.01.04 15:55

Ahoj, Lucko!!!
Děkuju za super deníček a moc ráda bych se k vám přidala. Snad mě nevyženeš :-)

Pro ty, co mě neznají:
O miminko jsme se začali snažit v březnu 2003 a povedlo se hned na druhý pokus. Bohužel na začátku 12. týdne jsem začala krvácet a lékař mi oznámil, že to bylo zamlklé těhotenství. Pak jsem se do října nesnažili, no a pak se povedlo úplně hned napoprvé. Teď jsem 13+4 (podle UTZ 13+0), dala jsem fotku do galerie.

Tak ať se nám tenhle deníček společně daří a ať je nám tu dobře.
Petra + Berušátko (13+4)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.04 20:51

Ahojte letňáčci,
Lucko díky za krásný deníček, je super a doufám, že budeš pokračovat.
Něco o mě- je mi skoro 25 a o mimčo jsme se snažili 5měsíců a i když je to chvilička přišlo mi to šíleně dlouho. Teď jsem na začátku 9t.Párkrát jsem dřív něco napísala ke snažilkám k Montičce,ale pak jsem to úplně přestala stíhat, nebylo to že bych na holky zanevřela.Nicméně závislosti na emiminu jsem se jaksi už nezbavila.
Potom co jste tady psaly, jsem nakoukla k Pusince a nemohla uvěřit, že je tohla vůbec možné.Je mi do breku, je to fakt hrozný.
Zdravím všechny těhulky, vypadá to, že nás tu bude hodně a to je fajn.
Ahojky Rea a mimi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.04 22:00

Ahoj letní miminka a jejich maminky,
tak já se taky hlásím k těm letním a protože jsem tady zahlídla známé tváře (Missorka a Tif) budu tady o to raději.
Teď něco ke mě , je mi 36 let (tak ti budu Lucko věkem asi nejblíž) a o mimi jsme se snažili 5 měsíců a hurá povedlo se, doma mám Kačenku a té je 7,5 ročků a je moje sluníčko. A jinak je mi pořád špatně, já tomu říkám BLE a nějak to nechce skončit. Mi TP vypočítali na 14.7.2004.
Tak se holky mějte fajn a potratujte svoje pokládky.
Pepigaba+hemžát­ko 13+3tt

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 09.01.04 22:26

Ahojky Lucko,
hlásí se jedna zbloudilá ovečka od MOntičky :-) Napsala jsi super deníček, moc se mi líbí a budu sem ráda chodit nakukovat a zjišťovat na co se máme těšit až Ti budeme se spolubojovnicema funět za zády třeba s nějakým deníčkem pro podzimní miminka :-)
Nemám strach, že Tvůj deníček nebude veselý, protože z Tebe optimismus přímo září :-)

Holčinky všem Vám moc přeju hodně štěstíčka a opatrujte svoje Letňátka.
Mějte se moc krásně ahojky Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.04 14:29

Zdravim vsechny tehulinky,

jsem jako Ulrika(tim te zdravim znama spolutehulko) z denicku od Pusinky, ale rada bych take patrila k vam. Doufam, ze to tu neni trestne psat do dvou denicku :)) Holky jsou tam super (to tady urcite taky), ale taky bych i rada zvedela a pokecala se stejne „staryma“ tehulkama - jsem tam uplne nejmladsi, resp. s nejmladsim briskem.
Neco o mne: jmenuji se Andrea, je mi 24, bydlim v Uherskem Hradisti, vdana jsem dva roky a cekam prvni miminko - letni lvicatko(TP 15.8.2004)

Preju vam hezky vikendik a snad dostanu povoleni patrit ke dvoum partickam na emiminu.
tak se mejte krasne,
papa Any

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 10.01.04 16:03

Ahojte holky moje!

Snad nevadí, že Vás tak oslovuju, stejně jsem tady taková „matka pluku“ :o). Teda kromě Pepigaby.
Je sobota odpoledne, venku je neskutečně hnusně. Tady v Praze dost prší, ta krásná sněhová nadílka mizí každou minutou…
Takže sedím u poče, zažívám fazolky, co jsme měli k obědu. Kdyby mi někdo ještě tak před měsícem řekl, že budu jíst čočku, fazole a hrách na kila, tak bych si myslela, že spad z jahody na znak. Já to nesnášela a lžíce na Nový rok byla maximum a s vééélkým ošklíbáním. Prvního jsem se uvolila, že čočku manželovi teda udělám, když jí má tak rád a ty tradice… No, a málem jsem snědla i tu jeho porci. A teď si dávám do nosu tak ob tři, čtyři dny. V luštěninách je obecně velký obsah bílkovin, fosfor, vápník, hořčík a draslík, čočka má ještě železo, vitamíny B a v neposlední řadě vláknina. Takže je to zdravý a chutná mi to! Ale ty konce… :o).

Jsme ráda, že o deníček je zájem, to mě povzbudilo a dodalo odvahy psát dál. Slibuju, že to nebudou nějaké dlouhé naučné články, ale když ono je to všechno tak strašně zajímavý! Pokaždý, když si přečtu, co nového se teď ve mě děje, žasnu, jak je to vůbec možný, kdo to takhle vymyslel, takový zázrak… A pokaždé si uvědomím, že nebýt doktorů, tak tohle asi neprožívám.

Ajko - držím palce, ať Tvůj 1. UTZ vyjde na stopr a vidíte srdíčko nebo dvě, tři… Koukám, že se Vám daří „dělat děti“ v předvánočním shonu? :o)

Tifany - první těhuporadna, to už dostaneš i průkazku, ne?

Janine - 21.1. si píšu do kalendáře a budu usilovně celý den držet palce, aby byly prťátka v pořádku. Doufám, že se uvidíme na srazíku!?

Monis - další dvojčátka! Tak na pondělní UTZ držím palce, ať je vše o.k.

Vera-vilo - průkazku určitě dostaneš! Koukám, že jsme týden od sebe. Nám se zadařilo, teda doktorům, 1.11. a TP mám na 19. nebo 23.7.

Ulriko - no, a my dvě jsme téměř na chlup přesně, sejdeme se na sále :o).

Petulko - ty jedno zlobidlo! Kdo by Tě odtud asi vyháněl?! Vždyť si sama nedávno psala, že se mnou budeš ráda těhotnět, takže prosíííím… můžeš začít :o).

Pepigabo - doufám, že to Tvoje „BLE“ už brzo skončí, není o co stát.
Ale ten Tvůj překlep… myslela jsi to dobře, ale prsty byly nějaký zamotaný, co? To se holt stane.

Any - klidně můžeš být třeba ve všech deníčkách :o). Za to se hlava netrhá! A tady aspoň už nebudeš nejmladší…

Samozřejmě zdravím i ostatní těhulky, ale i všechny povzbuzovatelky, nakukovatelky, špiónky…

Koukám, že pondělí a úterý bude ultrazvuková smršť :o).
Pondělí: já, Ulrika, Monis, Úterý: Ajka, Tifany, Vera-vila.
Tak nám všem držím palce a přeju pěkný obraz a dobrý zvuk :o).

Vaše Lucka + Letňátko (12+2)

PS.: Ještě jedna „technická“. Prosím, komentáře vkládejte pomocí „Poslat komentář“ a ne „Odpovědět“. Když je komentářů pak víc, těžko se hledají ty „nové“. Děkujůůůů! Lucka

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 10.01.04 17:36

Zdravim vsechny letni miminka a jejich maminky!

Moc dekuji za tento letni denicek a hlasim se jako dalsi.

Uz si na mne asi nikdo nebude pamatovat,na jare jsem chvili patrila k Monticce.
Strucne o mne: s manzelzm jsem 6 a pul roku,rok a pul svoji, je mi 26, na jare jsem byla kratce tehotna, ale bohuzel to spontane skoncilo. Pote jsem se az do ted odmlcela. Duvodu bylo vice.
Nyni jsem opet tehotna.Mame za sebou 2 utz a dvoje odbery. Moje dr. mi misto AFP testu nabidla vysetreni NTplus(nuchalni projasneni a odbery na HCG a PAPP), je to pry presnejsi,ale pojistovny to nehradi. Vysledek negativni. Pro krvaceni v 7tt jsem na neschopence. Zatim nesmim ani cvicit ani plavat. Nevolnosti mam cely den,takze mam 3 kg dole. TP dle MS mam 21.7,dle UTZ 23.7, myslim, ze jsem na tom podobne jako Lucije a Ulrika.

Pusince - je mi to moc lito, bohuzel i tyto udalosti patri k zivotu.Drzim Ti pesti, aby se ti podarilo co nejlepe se s
tim vyrovnat.

Tesim se priste!

Cibulka a Holatko(12+4)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 10.01.04 19:16

Ahojky,

chtěla bych vám nabídnout, že bych udělala a starala se o seznámek maminek letňátek. Dělala jsem to i u Montičky, takže ho některé znáte. Rozesílal se při každé změně. Byl by tam i přehled ultrazvuků, testů, atd.
Byl by zájem????

Ajka+Krtčátko 8 tt

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 10.01.04 19:24

Ajko!

To by bylo výborný! Zrovna dneska jsem přemýšlela, jak bych to dělala, ale když se toho ujmeš Ty, budu jedině ráda!
Stačila by nějaká přehledná tabulka…
Takže napiš, co všechno k tomu potřebuješ a myslím, že i ostatní rády poskytnou info, aby byl později přehled, kdo, kdy, od kdy, proč, za kolik, v kolik a pod. :o).

Lucka + Letňátko (12+2)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 10.01.04 21:19

Ahojky,

seznámek mám nachystaný. Potřebuju po vás krátké info o vás. Potom TP, jméno či přezdívku miminka a samo váš mailík. Něco jsem již vyčetla, ale budu ráda když mi pošlete mailíkem informace, abych si mohla adresy uložit a pak seznámek rozesílat.

Můj mailík je: apopelkova@sez­nam.cz

Ahojky AJKA+Krtčátko

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 11.01.04 11:36

Ahoj holky.Ráda bych se zařadila mezi Vás,i když moje miminko přijde na svět /pokud vše dobře dopadne/ až na konci léta.Začínám teprve 5 týden.Ale ráda si s Vámi pokecám.Ja fajn,se moci s někým podělit o své radosti,či starosti.Mám za sebou již 3UTZ,doktoři měli strach,aby to nebylo mimoděložně.I když řada vyšetření je ještě přede mnou,řadím se k těm „starším“ maminkám.Tedy podle doktorů.Já se tedy rozhodně starší necítím.Jmenuji se Dana,je mi 37let,doma mám už hezkých pár let manžela a dva kluky 18,14let.
Všem Vám i mimískům přeji krásnou neděli.Dana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.04 16:18

Petulka:
Ahoj, holčiny!
Musím se pochlubit. Včera jsme se s Berušátkem nádherně vyplavčili! Od doktora dovoleno máme a pro jistotu jsem ještě pořídila ochranné tampóny na koupání. Sice jsem prvních deset minut umírala hrůzou, aby mě třeba někdo nekopl do bříška, ale pak se naštěstí v bazénu trochu uvolnilo a tak jsme si užívali želví tempíčko - vždy dva bazénky a pauzička. Jenom to čurání :-) Asi že bylo kolem tolik vody nebo já nevím, ale během té hodinky jsem musela jít na malou čtyřikrát! V plavkách už je bříško vidět dost, tak jsem se vždycky nesla jak pávice a po očku se pozorovala v prosklených stěnách :-))))) No, stejně vypadám spíš jako tlusťoch, ale já vím svoje, že.

Teď jsem v práci hupsla na váhu v očekávání prvního kilečka a s hrůzou koukám, že kilo jó, ale dolů. Sice je mi pořád blbě, hlavně dopoledne a občas k večeru, ale že bych si až tolik odpírala, to si teda nemyslím. No, uvidíme, co na to řekne sestřička v poradně (ale třeba do 20.1.)ještě přiberu :-)))

Pepigabo Jů, ty máš termín 14.7. a já o den dřív. Tak třeba budeme nakonec rodit společně :-))) Ale ono se to určitě ještě někam posune, co?

Lucije Hmmm, tak luštěniny :-) Já mám zase těstovinové období. Jsou to ale mlsouni ta naše miminka, co? No a s tím těhotněním :-) už jsem začala, ne?

Cibulko Nááááhodou, já si tě pamatuju, abys věděla! Jsem ráda, že jsi opět těhulka a že je všechno v pořádku.

Ajko No supéééér! Já jsem rozhodně pro seznámek! Už jsem se strachovala, jak se ve vás všech vyznám. Určitě info pošlu, jak jen to půjde :-)

Dandule Gratuluju k úplně čerstvoučkému prťátku. Tak ať všechna vyšetření dopadnou dobře!

Mějte se moc krásně a pište, pište, pište!
Petra + Berušátko (13+6, dle UTZ 13+2)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 11.01.04 22:32

Ahojky,

dneska jsme měli pěkně rozježděný návštěvový den. Moje celodenní nevolnosti se začínají stupňovat. U Leničky byly úplně stejné a trvali 4 měsíce. Tak se děsím dopředu, protože prcek se mnou nemá vůbec slitování :o).
Dneska jsem zjistila, že čím je UTZ blíž, tím jsem nervóznější. Na jednu stranu jsem natěšená, že krtčátko poprvé uvidím a na druhou mám velký strach, aby bylo všechno v pořádku.
Dneska mám pěkně velké bříško. Buď je jich tam fakt víc anebo tam má Krtčátko naprděné, jak prohlásil Aleš.
Všem co vás čeká v pondělí UTZ držím palečky a pozdravujte mimísky.
Jinak pohodový týden a co nejmíň houpacích žaludků.

AJKA+Krtčátko

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 12.01.04 08:02

Ahoj holčiny,
až dnes jsem si přečetla deníček letních miminek a ráda bych se k vám také zařadila. Jmenuji se Eva je mi 27 let a kousek a s přítelem ( v červnu snad už manželem) čekáme své první mimi, které se nám po 6 měsičním snažení podařilo. 10.2. jdu poprvé na UTZ to už budu 12tt. Teď jsem 8 tt a pár dní. Těhotenskou knížku ještě nemám, takže si musím měsíc počkat, ale už se na ní a UTZ moc těším, konečně uvidím toho našeho drobínka.
Tak to je o mě zhruba tak vše, našlo by se toho více, ale to si nechám do příštích příspěvků. Jsem ráda, že si budeme moci vyměňovat zkušenosti, ráda se o něčem novém dozvím. Mějte se moc hezky a oparujte sebe a svá mimi v bříšku.
Evel + lvíčátko 8tt (snad tu přezdívku někdo nemá)

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 12.01.04 09:40

Ahoj holky,

teda já si vezmu týden dovolenou a prosím, propásnu nový deníček! a ještě ke všemu pro letní miminka!
Tak to honem letím napravit.

Lucije: jsem moc ráda, že ses nakonec rozhodla nového deníčku ujmout, já jsem o tom sice chvilku uvažovala, ale nemám bohužel v práci tolik času a doma připojení není, takže bych ho určitě zanedbávala. Každopádně slibuju, že do tvého budu rozhodně přispívat.

Určitě mě spousta z vás zná z deníčku od Montičky, jsem ráda, že tu najdu „staré známé“.

Tak ještě něco málo o mě: jmenuji se Pavlína, je mi 26 let, vdaná jsem půl roku, s manželem jsme se snažili dva měsíce a čekáme taky jednoho letního raubíře, termín porodu prozatím 22.7.

Všechny vás moooc zdravím a přidávám se k holkám, které jdou zítra 13.1. na kontrolu, i my máme zítra hned ráno poradnu a měli bychom konečně dostat fotečku!

Krásný den přeje

Pavča + Kulihrášek 13tt+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.04 09:46

Ahojky Evelinko, prezdivkou Lvicatko nazyvam i ja sveho malickeho milacka v brisku,ale to mi vuuuuubec neva :) alespon tu budou lvicatka dve :))
Pekny den a pozdravuj sve lvicatko
papa Any 9+1

Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 12.01.04 10:35

Ahoj holky,

ráda bych se mezi vás zařadila, proto se trochu představím: po jarním neúspěchu (zamlklé těhotenství), pauze a 4měsíčním snaženíčku nosím naši Bublinku. Minulou středu mi podle UTZ řekli, že to vypadá na 14+2, takže zítra pomalu najíždím na 16tt. TP je „naplánován“ na 5.7. (už to vypadalo i na 29.6. - uvidíme), takže vlastně začátek léta. Je mi 27 a jsem z Brna. Ráda bych si tady s vámi všemi vyměňovala rady a zkušenosti. Ve čtvrtek jsem byla poprvé cvičit. Říkala jsem si, že takové pomalé protahování nemůže účinkovat, leč ráno jsem se skoro nemohla postavit. Takže jakýkoliv pohyb vřele doporučuji. Ještě bych chtěla najít nějaké plavčení, ale zdá se, že jsou zatím všechny kurzy plné.

To, co se stalo Pusince je strašné, zažila jsem to sama, ale v 7tt. V 19tt si to opravdu neumím představit.

Mějte se krásně,
Jitka a Bublinka (dnes 15tt přesně)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 12.01.04 11:55

Zájemnkyně o seznámek Letňáčků, pošlete své info o sobě a mimískovi na mailík apopelkova@sez­nam.cz . Obratem vám seznámek pošlu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.04 15:10

Ahoj holky,
moc to nechápu, ale dneska nemám v práci téměř do čeho rýpnout. Tak šmejdím tady a to je teda mnohem lepší:))
Lucije- ty se máš , chutě na kvalitní a zdravý bílkoviny, ale nemá letňátko moc nafouklý bříško?

Já teda jím furt, všude a všechno. Ostatně tak to bylo i před těhotenstvím. Jenže bylo nějak víc pohybu.Na cvičení, co jsem chodila dřív to myslím moc vhodný není, takže bazének a rotoped, ale trošku to šulim.Na těhu cvíčo vzhledem k tomu, že jsem v 9t.mi přijde blbý, tak nevím.
Jak jste na tom vy?

Petulko- ty hubenoure, koukej to dohnat
jo s kilama já problém mít nebudu vzhledem k tomu, že už teď mám 1,5 kg hore, lehce k tomu přispěly i vánoce, ale radši se nebudu vymlouvat.

Seznámek bude fajn, jdu se pokusit odeslat info.

Mějte se pěkně
Rea a bobisek( mimi mi přece jenom neořišlo jako dobrá přezdívka,to tady máme všechny:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.04 15:15

Ahoj holky,
moc to nechápu, ale dneska nemám v práci téměř do čeho rýpnout. Tak šmejdím tady a to je teda mnohem lepší:))
Lucije- ty se máš , chutě na kvalitní a zdravý bílkoviny, ale nemá letňátko moc nafouklý bříško?

Já teda jím furt, všude a všechno. Ostatně tak to bylo i před těhotenstvím. Jenže bylo nějak víc pohybu.Na cvičení, co jsem chodila dřív to myslím moc vhodný není, takže bazének a rotoped, ale trošku to šulim.Na těhu cvíčo vzhledem k tomu, že jsem v 9t.mi přijde blbý, tak nevím.
Jak jste na tom vy?

Petulko- ty hubenoure, koukej to dohnat
jo s kilama já problém mít nebudu vzhledem k tomu, že už teď mám 1,5 kg hore, lehce k tomu přispěly i vánoce, ale radši se nebudu vymlouvat.

Seznámek bude fajn, jdu se pokusit odeslat info.

Mějte se pěkně
Rea a bobisek( mimi mi přece jenom neořišlo jako dobrá přezdívka,to tady máme všechny:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.04 16:32

Ahojte holky,
taky bych se k vam rada pridala. Jmenuji se Katka, je mi 29 a jsem ted v 11tt. Denicek se mi moc libi, jen nez jsem se dneska prokousala vsemi komentari, tak mi to docela trvalo :-) To je fajn, ze bude tolik novych miminek! Terminy mam 8/8 a 22/8. Bohuzel mam porad to BLE obdobi, jak psala Pepigaba, takze jsem zhubla a musim se dost nutit do sebe neco dostat, vzdycky si holt rikam jeste lzicku za miminko..Byva mi hur k veceru, pry se rika, ze to pak spis bude holcicka, neznate nekdo tuto poveru?
Na UTZ jsem byla minuly ctvrtek a mimi se pekne vrtelo.
Mejte se krasne a tesim se na cvtrtek.
Katka + Betynka nebo Filipek

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 12.01.04 19:28

Ahojte holky moje!

Tak jak dopadly dnešní ultrazvukařky?
My skvěle. Teda až na to, že opět nemám obrázek, páč já toho chci vždycky hrozně moc stihnout vyzvědět a v té euforii jsem na něj zase zapomněla :o(. Ovšem vynahradilo mi to video. Celý dnešní UTZ mám nahraný a už jsem to doma zkoukla snad 20× :o). Překvapil mě manžel, který „utekl“ z práce a objevil se najednou v ordinaci, takže jsme na to naše Letňátko koukali v přímém přenosu oba dva. Zdálo se mi, že tam nemá zrovna moc místa, ale prý je vše v normě. Pl. voda začne za chvíli přibývat. Srdíčko tlouklo, viděli jsme plný žaludek a několikrát polklo pl.vodu nebo škytalo, prostě nádhera! Budeme si to asi teď pouštět jako náš „nočníček“ před spaním :o). Za tři neděle, 3.2., nás čekají odběry krve na AFP testy a 20.2. odběr plodové vody. Asi. Máme si to rozmyslet, ale vzhledem k mému věku a klidu na duši, to zřejmě podstoupím.

S kilama jsem na tom celkem dobře. Teda, jak se to vezme. Ty svoje původní neprozrazuju a že jich mám dost :o). Při stimulaci na IVF jsem kupodivu zhubla 5kg a zatím nenabrala, což je zvláštní, ale zaplaťmarx za ně. Od začátku těhotenství mám jen 0,5 nahoru a to jen díky tomu, že se mi tam nějak „šprajcly“ ty luštěniny :o). I když jsem od nich očekávala opačný účinek. Možná to škytání Letňátka byly ty sobotní fazole :o).

Vítám další spolutěhulky, jsem ráda, že je Vás tolik a doufám, že se Vám tu bude líbit!
Začínám v tom, resp. ve Vás, mít trošku hockey, ale díky Ajce to brzo budu mít „v hlavě“. Tímto posílám díky za seznámek!
A držím palce Všem na zítřejší UTZ!

Lucka + Letňátko (12+4, dle UTZ 13tt)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 12.01.04 21:55

Ahojky,

den D se blíží. To jsem zvědavá jak budu v noci spát :o)

Ulriko, Monis - jak dopadl ultrazvuk???

Tifany, Vera-Vila držím palečky na zítřejším UTZ

Dneska jsem rozeslala seznámek, pokud někomu nepřišel nebo chcete cokoliv změnit, doplnit, vylepšit tak mi pošlete mailíka.

Zdravím všechny mimísky.

Ajka+Krtčátko

Dandule
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 12.01.04 22:21

Ahoj holky,dnes jsem byla u paní doktorky,všechno zatím dobrý.Akorát mi vyšly jaterní testy vysoké,tak mě bude prý muset hlídat.Trochu mě to vylekalo,ale snad to bude vše v pořádku.
Lucko,také mě čeká amnioc.,dnes jsme se o tom bavily s doktorkou,také je PRO odběr pl.vody.I když je malé riziko,že se něco při odběru stane.Ale jak žít s tím,že jsem to riskla,nešla na to a pak mít nedejbože nemocné děťátko,i jemu bych připravila neplnohodnotný život…ani psát o tom nemůžu.Prostě na amnio půjdu také.
I já si dnes zjišťovala,jak je to u nás v Děčíně s cvičením.Máme tu plavčení i cvičení na suchu / jak tomu říkají/,objednala jsem se hned na středu.Přiznám se,že jsem se také zajímala,jestli nebudu vypadat divně,když jsem těhotná krátce,paní cvičitelka říkala,že jenom dobře.Už se těším,teď jsem se moc nehýbala,bála jsem se cvičit normálně.
Mějte se moc fajn.
Dandule + mates /5tt/

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 13.01.04 09:52

Ahoj holky,

tak jsem myslela, ze poreferuju o svém UTZ, ale bohužel se nekonal. Podle dr. je všechno v pořádku, krevní testy z 10 tt jsou v pořádku, nekrvácím, nic mě nebolí, tudíž prý není důvod si myslet, že se něco nekalého děje. Jediné, co se včera dělo, že jsem konečně vyfasovala průkazku.

Takže 9. 2. jdu na takové ty testy na genetické vady a 10. 2. na normální kontrolu. UTZ prý v 19 tt (to budou i ty výsledky testů). Takže čekat, čekat, čekat.

V záchvatu trudnomyslnosti jsem si včera koupila prima těhu-manšestráky a pěknou fleecovou mikinu. Dost jsem se divila, protože s normálníma kalhotama mám problém (mám velké boky a úzký pas), ale tyhle mi padly parádně. Takže pro první období, až se vykulí bříško, jsem vybavená. No, hlavně aby se vykulilo. K původní váze mi zatím přibylo 1-1,5 kg (problém je, že u dr mě jednou váží na lačno a podruhé po obědě, takže já se přikláním spíš jen k tomu jednomu kilču, což potvrzuje i moje domácí váha.

Začínám se přiklánět k poněkud fatalistickému heslu - co se má stát, to se stane. Protože nervovat se celý měsíc, jestli je všechno o.k., mi rozhodně neprospěje. Uvidíme.

Tak to je u mě asi tak všechno.

Ulrika 13tt

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 13.01.04 14:47

Holčiny,

kde jste všechny? Dneska je tu totálně mrtvo. Jak Vám dopadl UTZ?

Ulrika

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 13.01.04 14:54

Ahoj holky,

tak se hlásím po dnešní kontrole v poradně a dalším UTZ. Byla jsem domluvená hned na ráno a měla jsem štěstí, byla jsem první, takže jsem mohla hned k sestřičce, pěkně zvážit, změřit tlak, zapsat všechny výsledky krevních testů a hurá k panu doktorovi na UTZ.

Pan doktor našeho Kulihráška pěkně prohlídnul, všechno je v pořádku tak, jak má být. Stáří podle UTZ je určené na 10+6, což odpovídá mým výpočtům a miminko je o 3 týdny mladší než dle termínu MS (podle toho jsem dnes 13+6). No a konečně jsem se dočkala vytoužené fotky pro tatínka! Jsem zvědavá, jak se na ni bude večer tvářit…

Další návštěva je naplánovaná za 3 týdny, doufám, že to čekání zase uteče jako voda.

Koukla jsem do seznámku, který poslala Ajka a mám radost kolik letních miminek a maminek už se přihlásilo! Myslím, že to bude veselé léto! Tímto Ajce moc děluji, že se seznámku ujala, je prima vědět, kolik nás tu je.

Krásný den všem přeje

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 10tt+6)

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 13.01.04 14:56

Ahoj holky!!!!

Tak mám prima zprávičky - Mišátko je OK - dokonce už má 4 cm (((((((-: Všechny testy z krve taky dobré.

Byli jsme tam i s manžílkem - tak holčičanda říkala, že to běžně nedělá, ale že když si 100 Kč připlatím (((((((((-: tak se manžílek může jít podívat - no to víte, že jsem si připlatila (((((((((((-:
Takže, když se díval manžílek, tak se mimi krásně vrtělo a kopalo nožičkami a bylo v pohybu. Když ho však chtěla holčičanda změřit rázem přestalo dělat blbosti a nechalo se změřit (((((((((((-: Prý máme ukázněné miminko ((((((((((((-:

Holky mám velkou radost - je to prima úleva, vědět, že je všechno v pořádku, jak má ((((((((((-:

Tak jsem vám to musela ještě za tepla všechno napsat - díky za držení palčků - jsem prostě plašan (((((((((-:

Tif + Mišátko (10+2)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 13.01.04 16:39

Ahojky,
tak jsme doma od doktora. Utz mi bohužel nedělal. Všechny krevní testy jsou OK. Vyšetření taky OK. Na další kontrolu jdu za 4 týdny a to 10.02.

Takže počet miminek pořád neznámý. Hlavně, že je vše OK.

Zdravím bříškandy

AJKA+Krtčátko 8+2tt

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 13.01.04 16:48

Ještě jednou já. Zapomněla jsem napsat že jsem dostala průůůkazkůůů.

Jupííííííííí

Ajka :oD

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 13.01.04 16:58

Ahojky holčindy a pupíci,
moc se omlouvám, že jsem Vám hned nenapsala o včerejším ultrazvuku. Přiznám se dobrovolně, myslela jsem že dnes bude nový deníček a tak jsem si to schovávala do něj :o)
Včerejší ultrazvuk byl moc fajn, jen mi pan doktor připadal nějaký unavený. Samozřejmě byl se mnou i manžel a tak jsme měli oba oči na vrch hlavy, protože byly krasně vidět páteře a počítali jsme prstíčky na ručičkách…a bylo to nějakýho počítání - dva svištíci, každej má dvě ručičky a na každý ručičce 5 prstíčků, no nádhera (i slzička mi ukápla). Ten jeden lumpík se pěkně producíroval, špulil na nás zadeček a bříško a dokonce i mával a kynul nám ručičkou, no asi se dobře bavil :o) Druhej lumpík nebyl tolik vidět, jakoby se styděl a toho jsme si všimli už posledně - no že by to byla holčička? Zatím máme jen tušení a přáníčka, doktor nic neprozradil, že prej to neříká, ale to je blbost. Asi jak byl unavenej a možná si nebyl jistej, tak to je lepší když nic neřekl, i když jsem trošku doufala, že už to budeme vědět a budu moc nakupovat i holčičí věci. Zatím mám jen pár kousků v neutrálním, ale spíše klučičím provedení a všude jsou teď slevy, no chápete mě, že jo.
No taky mi včera dělali odběry na AFP test, ale doktor pa řekl, že se na to měli vyprdnout, že u dvojčátek z toho vycházejí zvěrstva :o) 11.2. jdu na kontrolu srdíček, ale tu dělá nějaká pani doktorka a té se mi moc na pohlaví ptát nechce. Jsem strašně nedočkavá, no možná se to dovím až k narozeninám v březnu.
Jinak miminka jsou v pořádku, co se týče rozměrů tak mají 1 týden skluz, ale ten měli už minule a je to prý v pohodě. představ te si, že měří 14,5 cm, byli samá ruka samá noha (prostě jsou moje) a mrskali nožičkama ručičkama jak žabičky :o) byla to nádhera, však víte.
No jednou zprávou mě doktor moc nepotěšil, no trochu jsem ji predpokladala, ale znáte to, když je to vyřčený, tak je to jiný. No řekl, že vzhledem k mé pánvi (myslel tím že jí mám úzkou) to vidí spíš na císařský řez. Na druhou stranu dvojčátka bývají menší, no uvidíme. Včera jsem si trochu poplakala, chtěla bych si prožít přirozený porod (teď se možná některá z vás co si porod fakt „užila“ směje, co - no to víte, naivní prvorodička). Ale rozumově si to zdůvodňuji, že je lepší aby byli co nejvíc donošený a velký a šli císařem než malí králíčkové byť bych je porodila normálně. A taky se stává, že jak se narodí to první tak to druhý se přetočí a musí jít císařem a to je asi nejhorší kombinace.
Teď vyšel v časopise Týden „výbornej“ článek o tom jaký má porod vliv na psychiku. Četla jsem jen kousek o císaři a vřele doporučuju: kdo nemusíte, nečtěte to! Podle mě je to neskutečný blábol, to jen tak na okraj.
Pěkně jsem se rozepsala, snad jste se moc nenudily, jestli jste to vůbec dočetly až sem :o)
Přeji krásný večer, já jdu šmejdit po mimi věcičkách :o))
Monča 17+1 a svišťátka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.04 17:17

Ahoj holky,

mam jeden dotaz,hlavne na Tifany a Pavcu,protoze jsem tak zhruba stejne tehulka.Kdyz jste byly na utz,merila vase dr. jak rychlo bije mimi srdicko?
Kolik to bylo?

Diky za odpoved
Terka

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.01.04 18:25

Ahojte,
predstavila som sa v dennicku u Medvide, takze, ak chcete tuto [www.emimino.cz] si to najdete ;o) Pre rekapitulaciu ale volam sa Jana, som v 13TT, termin mam 23.7.2004, mesiac pred prvym vyrocim svadby ;o)

Minuly tyzden som mala mat poradnu, ale… kedze som bola objednana na 19:00, vonku bola tma a cisla na domoch male, tak sme to jednoducho s manzelom nenasli. Teda nasli ale „pozde mily drozde“, ked sme dorazili, uz tam nik nebol ;o( Povedzte mi, viete o niekom, kto zmeskal svoju prvu prvucicku poradnu? Asi by som sa mala hlasit do knihy rekordov, co? Hehe. Takze tento stvrtok to uz bude musiet vyjst!!!

Tak som sa tesila na 12TT, ze mi to vracanie prejde, ale stale nic, asi to nase Maciatko chce, aby sme o nom poriadne vedeli. Takze stale mam -3kg, aj ked som si musela kupit o cislo vacsie nohavicky a samozrejme aj podprsenku… Aspon som si spravila radost ;o) Nejako mam pocit (ale neviem nakolko je to len vsugerovane), ze to vydute nad lonovou kostou tam predtym nebolo. Ako ste na tom vy?

Len tak kukam, ako pisete o UZV. Zijem v Holandsku a tu sa UZV robi asi 1-2razy za cele tehotenstvo (ak nie su problemy), takze jednak ani neviem kedy ma to caka (ale vo stvrtok sa spytam) a jednak je mi luto, ze toho drobca pred narodenim uvidim tak malo… no na druhej strane Holandsko ponuka zas ine moznosti oproti mojej rodnej vlasti - napriklad taky porod doma pri bezproblemovom tehotenstve ;o)

No rozkeckla som sa… majte sa pekne, opatrujte sa, aj vase prazdninove pokladiky ;o)
Jana 13TT

ps: do toho zoznamu sa musim prihlasovat cez mail? Neda sa to takto, ze by to Ajka, ci kto je za to zodpovedny, odpisala tuto z mojho prispevku. Som lenoch na maily a navyse este asi cely mesiac budem mat obmedzeny pristup na net… (prinajhorsom sa prihlasim potom…)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.04 19:20

Pozri si stránku http://mkhl.mokranovci.net/index.html je o rodine čo žije v Holandsku a všetky tri deti rodili doma… Krásne píšu o všetkom čo ťa zaujíma, pekné tehotenstvo, LuciaM

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.04 20:36

Ahoj terko,

vím, že paní doktorka zkoumá jestli srdíčko bije, ale pokud měřila jak rychle, tak se mi tom nezmínila (ale neřekla bych, že to dělala…)
Pa.
 Peta

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »