Letní miminka - 17.týden

Těhotenství
  • lucije
  • 12.02.04

Ahojte těhulky a bříška! Už se klubou, co? A nejen bříška, ale i tulipány a sněženky u nás na terase :o). Na začátku února... To počasí je jak na houpačce. Zima, teplo, zima, teplo, dnes zrovna zima, jak v ruskym filmu... Už aby bylo, alespoň mnou vytoužené, jaróóóó! Chci už shodit bundu a šálu a to neforemné zimní oblečení a konečně všem okolo ukázat, že zanedlouho budeme tři! Holt si musíme ještě nějaký ten týden počkat, ale to pak budou všichni čubrnět, až se venku vypupíme :o)!

Před chvílí jsem se vrátila z prvního „regulérního“ cvičení. Minule to bylo jen „nakukačku“. Dnes jsme měli i 3/4 hodiny zkušebně břichotančení pro těhulky a řeknu Vám, bylo to fakt bezvadný. Možná pouvažuju, že budu taky chodit. Úplně všechno jsem si řádně prokroutila, a myslím že i Letňátku se to celkem líbilo :o). Chvíli mi trvalo, než jsem sladila ruce a bříško dohromady s rytmem, holt koordinace pohybu je nutná, takže jsem chvílema mávala rukama, jak když naviguju přistání letadla, ale nakonec jsem to zvládla! Akorát by se asi taky před tím nemělo tak nadlábnout a napít jako já. Pěkný žbluňkání se ozývalo :o).

Takže, 17.týden je tu:
Maminka:
Srdeční výdej se v závislosti na zvětšujících se požadavcích plodu a placenty zvyšuje o zhruba 40%. Větší objem krve je náročný pro drobné cévy, jako jsou kapiláry sliznice nosu a dásní, takže se nenechte překvapit případným krvácením z nosu (a pocitem ucpaného nosu) či z dásní. Děloha sahá přibližně čtyři až pět centimetrů pod pupek.

Miminko:
Plod měří od temene k zadečku 11 až 12cm a váží kolem 100g.
Neuvěřitelnému tempu růstu děťátka se přizpůsobuje i placenta (o té jsem psala podrobně ve 13.týdnu). Tento životně důležitý orgán se vyvíjí ruku v ruce s plodem. V 17.týdnu je již dostatečně velká a uspořádaná v hustou síť krevních cév, které tvoří obrovský povrch, na němž dochází k výměně živin a odpadních produktů metabolismu.

Už jsme si psali o placentě - továrně života a dnes něco o vzácné tekutině - plodové vodě.

Voda v plodovém vaku je sterilní, čirá a obsahuje látky nutné pro vývoj a růst plodu. Zároveň mnohé vypovídá o jeho zdraví.
V ideálním bazénku v matčině lůně má budoucí miminko pohodlí. Voda se stálou teplotou kolem 37stupňů mu dodává potřebné živiny, hezky se v ní spinká a volně pohybuje. Ztlumí také občasné nárazy do zakulaceného bříška.

Bez plodové vody to nejde
Soukromý bazének v mámině bříšku je pro vyvíjející se plod životně důležitý. Pomáhá regulovat jeho tělesnou teplotu, umožňuje mu volnost pohybu, napomáhá při svalovém a kosterním vývoji. Brání, aby na něm ulpěla plodová blána. Plodová voda se skvěle uplatní i při porodu jako lubrikační prostředek usnadňující cestu novorozence na svět. Pokud budoucí mamince praskne voda a z pochvy začne vytékat čirá tekutina, měla by si zabalit porodní zavazadlo a chystat se do porodnice. Je to neklamné znamení, že se konečně přiblížila radostná událost, protože pravděpodobně do 24 hodin začne rodit.

Dokonalý koktejl
Plodová voda se začne vytvářet od 12.týdne těhotenství, kdy blány plodového vaku uzavřou embryo. Blány plodového vaku mají dvě vrstvy: vnější, s řadou prstencových výčnělků - choriových klků, a slabší vnitřní. Během těhotenství se vak stále rozpíná a vyplňuje plodovou vodou. Zpočátku těhotenství - při váze zárodku okolo 5g - obsahuje vak asi 30ml tekutiny, ve 36. až 38. týdnu už její objem stoupne na půl až jeden litr. Ke konci těhotenství se však snižuje na 800ml při porodu. Jestliže těhotná žena dítě přenáší, plodové vody stále ubývá.
Tato tekutina trvale prostupuje v obou směrech membránou placenty (zhruba půl litru za hodinu, tedy přes 12 litrů během dne), takže její objem se průběžně mění. Z 99% ji tvoří voda, v níž jsou rozpuštěny minerální soli (sodík, draslík, vápník), bílkoviny, cukry, hormony atd.

Příprava na život venku
Na složení plodové vody se podílejí matka i plod. Část tekutiny se vrací přes pupeční šňůru zpět do matčina těla, což umožňuje výměnu živin, odpadních látek a kyslíku. Plod začne vodu polykat ve velkém množství od 12.týdne těhotenství. V posledním trimestru vypije 400ml až půl litru denně (což odpovídá denní dávce deseti litrů vody u dospělého). Zároveň přibližně stejné množství vylučuje zpět močí. Do plodové vody se dostane i sekret z jeho průdušnice a průdušek, buňky z jeho trávicího traktu, kůže i z vnitřní plodové blány.
Voda v plodovém vaku taky připravuje maličkého na život mimo dělohu. Neustále koluje plícemi a udržuje tak jejich elastičnost, takže zvládají okamžitě po narození dýchání. Ovlivňuje i vývoj zažívacího ústrojí plodu, obsahuje zatím neidentifikovanou látku podporující růst tkáně.
Plodová voda podporuje i vývoj chuti. Bylo dokázáno, že přejímá chuť jídla, které sní těhotná matka.
Tak to děvčátka nepřehánějte s feferonkama! :o))

Teď Vás vůbec nechci strašit a nasazovat nějaké brouky do hlavy, ale je potřeba napsat jak to dobré, tak to špatné.
Ale všechny chodíme na pravidelné kontroly a doktoři nás tak mají „pod kontrolou“, takže by včas odhalili nějakou nepravost.

Když je vody příliš málo
Nízký objem plodové vody téměř vždy indikuje, že není vše v pořádku: plod je vzhledem ke gestačnímu stáří příliš malý, může mít špatně vyvinuté ledviny, močové cesty… Malé množství je způsobeno i předčasným stárnutím placenty, což má za následek špatné zásobení plodu živinami. Proto ke konci těhotenství sleduje porodník množství plodové vody, a pokud se nepřijatelně sníží, vyvolá porod uměle. (Já jsem nedávno slyšela, že je prý možné plodovou vodu v případě úbytku i doplnit, ale nevím, co je na tom pravdy)

Přes dva litry je už příliš
Od 23.týdne těhotenství může nežádoucí nadbytek plodové vody odhalit gynekolog na UTZ. Příčiny této anomálie mohou být různé. Radostnější jsou u vícečetného těhotenství, obvykle jde o jednovaječná dvojčata.
Nadbytečný objem plodové vody obvykle sám o sobě nevyvolává problémy, je však důležité určit jeho příčinu (abnormalita plodu, cukrovka matky, neslučitelné Rh faktory krve rodičů, porucha chromozomů plodu). Prenatální diagnóza určí případnou poruchu a lékaři se mohou na specializovaném pracovišti připravit na operativní zásah okamžitě po porodu. Velké množství plodové vody pomohou snížit některé léky nebo močopudné přípravky, které doporučí gynekolog.

Ovšem já věřím, že my i naše miminka jsou a budou v naprostém pořádku!!!

A ještě pro nové těhulky, které se k nám přidaly. Napište Ajce na její e-mail (apopelkova@sez­nam.cz) něco málo o sobě, kolik Vám je, kolik dětí už máte, kolik jich čekáte, odkud třeba jste a termín porodu dle MS a dle UTZ, nějaké brzké termíny kontrol a testů a „pracovní název“ Vašeho miminka. A na oplátku pak dostanete seznámek nás ostatních, abyste měly přehled. A my taky. Je nás tu už požehnaně, že i já občas tápu. Ale je to jedině dobře, ne že tápu, to je špatně, ale že nás tu je hodně, to je dobře, alespoň se tady nenudíme :o)
Taky Vás musím pochválit za krásné číslo komentářů na minulý deníček! 100vka je paráda!

Tak Vám všem přeju krásný den a nastávající víkend!
Vaše Lucka + Letňátko (17tt)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.04 07:25

Ahojky spolutehulky,
tak vas zdravim jako prvni(i kdyz nez to doklepnu,jiste nekdo napise :))))
Lucko,denicek je zase moc pekny a poucny,ted muzu machrovat,kolik toho vim o plodove vode :)))
Gratuluju Peti ke krasnym vysledkum AFP a urcite,Peto, uz nakupuj,delej si radost sobe i mimiskovi,Jak rika Kristy,vse bude uplne o.k. a zadne dupacky ani kocarek doma to neovlivni.Takze vzhuru na to :))
Preji vam dnes moc pekny den,drzim pesticky vsem tehulkam,ktere jdete dnes na testy nebo cekate vysledky a mejte se uzasne.
PS: Jak rychle se vam zvetsuji pupiky?Jsou uz radne znatelne?Ten muj se snad bouli ze dne na den vic a vic..tak aby to nebyl obrik :))))
pa
Any+Lvicatko 14tt

Martas2
Stálice 78 příspěvků 12.02.04 08:42

Ahoj holky,
hned jak jsem vstala, běžela jsem se podívat, jestli bude nový deníček:) A byl! Díky Luci. Ty informace Ajce pošlu, dobře žes to napsala, já o tom nevěděla.
Tolik se těším na jaro. U nás už minulý týden všechno vykukovalo, začali kvést talovníky (takový ty žlutý kytičky, co kvetou i ve sněhu), vylezli narcisy, krokusy, každý den jsem se na ně chodila dívat a najednou bum, napadla na ne 20 cm peřina. No alespoň jsou přikrytý a nezmrznou.
Včera mi dělali odběr na AFP, za týden budou výsledky, tak doufám, že budou v pořádku. Jinak u nás nic novýho, zmizela nespavost a naopak se objevila únava v průběhu dne, takže si po obědě chodím schrupnout:)
Tak zatím pa a držte se, ať tu zimu zlomíme.
Marťas + Koblížek (16+6)

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 12.02.04 08:54

Ahoj kukačky,
tak tu máme opět sněhovou nadílku. Je to pěkně k vzteku. Jak píše Marťas, tak jsem se taky kochala jak mi pěkně lezou kroukusy a jak všechno nasazuje pupeny no a prd. Já už chci jaroooo, už se tak těším a mám tolik plánů, ale ještě si prostě počkáme. Deníček se opět moc povedl, jako vždycky, děkujeme Luci. Neřekla bych kolik věcí je důležitých vědět. Včerejšek jsem srávila doma jen s kočkou, přítel byl na tom školení, tak se už dnes vrátí, těším se. Dneska se asi pojedu podívat na synovce do porodnice, tak se těším na pinďu. Včera jsem ještě vařila zelňačku, už teď mám na ní chuť, ale nechám si ji zajít, v práci mám jen ruské vejce, nic moc, ale doma to doženu. Jinak se mám stále perfektně, ale už se těším až mi naroste bříško, snad se to teď rozjede.

Marťas- držím ti pěstičky , ať testy dopadnou co nejlépe, já na ně jdu 5.3. Měj se moc hezky a opatruj se

Luci - to břišní cvičení muselo být super, já byla jednou a spíš je to takový posilování, dali nám pěkně do těla. Na jaro se taky moc těším, až mi konečně vyleze pupík a já ho budu moct ukazovat.Tak honem ať je
 tady

Any - ty se máš, že ti tak roste bříško já ho pořád sleduju a stejně, večer mám břicho jak blázen ale celý podbřišek od pupíku to asi není ještě ono. Věcičky taky nakupuju a už se těším na další nákupy.

Tak holčiny mějte se krásně a ať vám to utíká v práci. Pohlaďte bříška ahojky
Evel + pokládek 13tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.04 09:21

Ahoj, mohla bych se přidat? Jsem 14+4, takže budu mít taky letňátko, Pepu nebo Pepičku (termín mám 9. srpna). Bude to už moje druhé bábetko, jedno mám doma - za 10 dní bude mojí veliké slečně už 5 let a na bráchu (tu druhou možnost nepřipouští) se děsně těší (doufám, že jí to vydrží i poté, co si miminko přivezeme domů). Pokud by nakukovala nějaká snažilka, ráda bych ji povzbudila, mám za sebou prasklý slepák, spontánní potrat v prvním trimestru, pak bezchybné těhotenství a rychlý porod a následně těžký zánět vaječníků s miliónem srůstů opakovaně rozrušovaných v laparoskopii a po tomhle všem se mi podařilo otěhotnět třetí měsíc po vysazení antikoncepce, což můj gynekolog okomentoval slovy : no vida, na vás bych si teda nev:,–(il!
Břicho mi už pěkně roste, ale možná je to tím, že v něm někdo bydlí už podruhé. Taky záleží na denní době. Večer vypadám jako v šestém měsíci a ráno pak hledám břicho.
Taky musím přiznat, že jsem před těmi pěti lety šla do porodnice s 22 kily navíc, podobala jsem se přikrytému kolotoči! Hodně jsem zadržovala vodu, takže sedm kilo bylo dole v den porodu a dalších deset do měsíce bez mého snažení. S těmi pěti jsem moc nebojovala, protože jsem byla líná a ráda papám, takže s nimi zatočilo až loni v létě vysekávání všech 4 moudráků z čelistí a následná měsíční neschopnost se najíst. Teď jsem na své váze 59 kg a dosud jsem nepřibrala ani kilo, což bylo hlavně tím, že mi bylo ukrutně špatně. Ale už to přešlo, takže se zase cpu - no kdy jindy by si člověk měl užít, když ne teď, že jo?
Na jaro se taky strašně těším, třeba mě pak konečně někdo pustí sednout v tramvaji :-)!
Jsem strašně ukecaná (nebo upsaná?), tak už toho radši nechám. Mějte se krásně, ráda se k vám připojím, pokud berete nováčky. Zuzana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.04 09:38

Ahojte,
chci vás jenom všechny pozdravit, nebudu ani reagovat, poněvadž nestíhačka jak v práci,tak ve škole.
Doufám, že se máte všechny fajn a s váma i vaši mimísové.
U nás je všechno o.k.,tuk,tuk.Ve 12.t.na kontrole jsem broučka viděla,měl 6 cm,přesně podle těhot.kalendáře.
Snad budu mít příští týden víc času,tak si vás pročtu podrobněji.
Vítám nové těhulky,ať se vám tu líbí.
Rea a Bobíšek zítra 14t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.04 09:41

Ahoj, já jsem strašný pako, snažím se mezi vás probojovat už počtvrté a pořád se mi to nedaří, internet a počítač vůbec prostě není můj přítel, ale třeba to teď vyjde. Jmenuju se Zuzana a jsem 14+4 tt, čekám druhé dítě, doma mám už pětiletou slečnu, která se na bráchu (tu druhou možnost nepřipouští) strašně těší (uvidíme, jak dlouho jí to vydrží). Termín mám 9. srpna a už dávno víme, že to bude Pepa nebo Pepička, prostě letňátko, proto se cpu mezi vás, jestli mě ještě vezmete, když už je vás tolik - nezdá se vám, že je teď hrozně moc těhotných? Že by baby boom?
Břicho mi už pěkně roste, ale možná je to tím, že už v něm někdo bydlí podruhé. Taky záleží na denní době, večer vypadám jako v šestém měsíci a ráno hledám břicho a pásek do kalhot (těhotenských, samozřejmě!). Stále doufám, že nedopadnu jako v minulém těhotenství, kdy jsem šla do porodnice s otřesnými 22 kily navíc, to jsem byla fakt zoufalá, protože strašně ráda jím a nerada se hýbu (pekelná kombinace), tak jsem si nedovedla představit, jak to sundám. Nakonec se - i vzhledem k otokům na konci těhotenství - ruce, nohy, obličej, všechno jsem měla oteklé - ukázalo, že hodně zadržuju vodu a taky jo, po porodu jsem valnou část dne trávila na záchodě. Porodem šlo dolů 7 kilo, za měsíc bylo bez jakéhokoli mého snažení dole dalších 10 (vyčůráno) a zbylo mi pět kileček, se kterými jsem moc nebojovala, protože jsem byla líná a manžel mě ujišťoval, že mi to moc sluší (aspoň je prý za co vzít :-)!) Až loni v létě mi vysekávali z čelistí všechny čtyři moudráky a měsíc jsem se nemohla najíst, tak bylo pět kilo dole. Teď jsem zatím stále na své váze 59 kilo, což je tím, že v prvním trimestru mi bylo opravdu šíleně zle (to z prvního těhotenství vůbec neznám!), fakt to byla denní komunikace se sanitární keramikou, ble. Teď to konečně přešlo, takže si začínám užívat - koneckonců kdyby si měl člověk užít, když ne teď, no ne? Ale tajně doufám, že se tentokrát aspoň trochu ohlídám, abych zase nevypadala jako přikrytý kolotoč!
Jsem strašně užvaněná, tak už toho nechám, mějte se krásně, doufám, že mě vezmete mezi sebe. Ahoj!
 Zuzana

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 12.02.04 10:31

Ahojdá spisovatelky:-)
Nový deníček je opět krásný a plný zajímavých informací. Jednomu z toho jde až hlava kolem:-) No Lucije si opět zaslouží 1 s hvězdičkou!!!

Magrato - my jsme taky zrušili Teleco, jsou to zloději a pořídili jsme si Eurotel Data Nonstop. Zrovna rychlík to fakt není, ale na emimčo to stačí:-) Já přes net taky posílám třeba spoustu SMSek a tak ušetřím u svého tarifu dost penízků:-) (a ty pak cpu do mimivěciček:-))

Any - koukám že nejen mě se začal pupek klubat nadzvukovou rychlostí:-) Za poslední týden mi pupek vyrašil jako blázen, ale podle váhy mi opravdu přibylo jen jedno kilčo. To nechápu. Možná bych měla koupit jinou váhu:-) Ale možná bych se pak lekla!Jo a jsem ráda že souhlasíš jak jsem psala že co se má stát se stane, já se upřímě řečeno trošku bála že mě za ten názor a to nakupování tak trošku ukamenujete:-) Ale chápu holky které stále nenakupují, každá je jinak pověrčivá:-) Já to nikomu nenutím.

Petulko - ooooobrovská gratulace k AFPíkům!!! Je to fajn slyšet že je vše OK!!! Tak se nám hezky opatruj, samozřejmě i mimíska:-)

Marte - taky jsem přemýšlela že si koupím míč na čvíčo. Jen nevím jak na něm mám cvičit. Stále jsem jeho koupi oddalovala, ale když teď řeknu mužíčkovi že by to bylo dobré pro mě i Knedlíčka, tak ho asi poběží koupit sám:-) Holky taky jsou ti vaši chlapi teď tak sladcí?!

Martas - moc držíme s Knedlíčkem pěstičky, aby byly AFPíci v pořádku. A protože jsme moudré hlavy tak je nám jasné, že to bude fajn! Hlavně mysly pozitivně:-) Za pár dní se tu budeš chlubit stejně jako Petulka:-)

Zuzano - vítám tě mezi námi! Jsi opravdu úžasný vzor pro všechny snažilky které mají strach jestli to vyjde:-) Tak ať se ti u nás líbí, a neboj, s počítačem nebojuješ sama, já jsem taky tak trochu telátko když jde o technické vymoženosti naší doby:-)

A k tomu jaru holky, možná bysme měli sborově zapět nějakou píseň na přivolání jara:-) A pokud umíte zpívat tak jako já, tak tu bude vcuku letu, jen abysme nezačaly zpívat znovu:-))) Už se taky moc těším na teploučko a krásný čerstvý jarní vzdoušek!

Tak se mějte krásně, v práci se moc neunavujte a pohlaďte ta svoje krásná bříška.
Zdraví vás Kristy + Knedlíček (15+3)

PS: Evelino, já dneska taky chtěla vařit zelňačku:-) Teď ale přemýšlím o kuřátku s brambůrkama, tak nevím:-) Jo a ještě se kouknu kde jsem našla ty zkratky a dám ti vědět (snad to zase najdu:-)). Jsem totiž stará skleróza:-)

Tak ahoooooooooooj:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.04 11:23

Nazdárek těhulky, tak vás ještě zdraví Kačí než začne mít cestovní horečku. Dostala jsem se k počítači a první krok byl sem. Takže deníček se mi móóóóóóc líbí, jak se říká dobrá rada nad zlato, tak to platí i o informacích, který tu nacházíme.
Zuzko - co jsem stihla přelouskat, tak jsi na počítače asi stejný tip jako já. aspoň nejsem sama pako, který se neumí pořád přihlásit.
Já jsem tu teda holky jen na skok, ale dneska jsem byla v poradně, vše v naprostém pořádku. V rodině jsme měli cukrovkáře a tak jsem se měla telefonicky objednat na nějaký vyšetření a víte co mi do toho telefonu řekli? Že nemají roztok, který k tomu potřebují a po mém dotazu, kdy si mám zavolat zněla odpověď. Já nevím, vedení o tom jedná a tak ani mi nevíme, jestli to budeme mít. To je naše zdravotnictví. No snad se nic neděje. Doktorka říkala, že si tam mám zavolat až přijedu z dovči, tak to pak zkusím. No já zase jdu a dneska váds teda na týden opouštím a jedu si užívat své dvouměsíční neteře a její dvou a půl leté sestřičky. Na cestu se netěším, ale na skrčky jo. Jo abych nezapomněla, Ajce musím taky něco o sobě napsat, ale doufám, že jí nezaberu moc času, už teď koukám, co vše jsem napsala, takže teda už naposledy ahoj spolutěhulky a mějte se krásně a vaše pupíky samozřejmě taky. Kačí 18+2tt

Berenika
Kecalka 130 příspěvků 12.02.04 11:35

ahoj těhulky,

doufám, že se máte všechny skvěle a hlavně mimísci že už nezlobí a nechají vaše žaludky v klidu. Mně se to naštěstí vyhlo, no a teď už to snad ani nepřijde.

Ajce určitě napíšu a na seznámek ostatních se už těším.

Spagetko: je skvělé, že máme úplně stejně stará bříška - uvidíme, které se vyklube dřív. A z jaké části Prahy 6 jsi? Já z Vokovic (to je u Šárky).

Na mimísko jsem ještě nakupovat nezačala, ale protože jsem měla minulý týden svátek, tak už jsme něco dostali od příbuzných. Teď už jsem se taky snad zbavila tý hnusný chřipky (je to vážně těžký, když člověk nesmí skoro žádný prášky) :-))) tak vyrazím něco nakoupit. Ty mimivěcičky jsou tak roztomilý. Opravdovou nákupní mánii čekám až budeme vědět jestli to bude holčička nebo kluk. To pak se po penízkách jen zapráší :-)))

Tak se mějte krásně

Veronika

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 12.02.04 12:03

Ahoj letni briska!

LUCIJE- od vcerejska se tesim na denicek a jak vidim zase mne nezklamal. Ja by sem taky privitala kdyby uz bylo jaro, pamatuju se jak jsem vzdycky rikala, jak je to zvlastni kdyz se na ulicich vyroji po zimne tolik tehulek, ktere doted schovavaly briska pod bundama a ted to budeme my ty briskandy.

KRISTY- nevim jak jini tatkove, ale ten muj muzskej je ted taky nejakej ochotnej a starostlivej. On byl i driv, ale ted je multi. Momentalne je na tyden na Slovensku a kdyz odjizdel, tak se porad strachoval, jestli tady budu bez jeho dozoru dost jist a kdyz vola tak mi to porad pripomina.Taky porad chodi a kontroluje „jak roste brisko“, coz se mi moc libi.

ZUZANA- vitej mezi nami a krasne si to tehotenstvi uzivej.

Ja jsem dneska byla u te nove dr..Jak jsem psala ve starem denicku s tou starou se to fakt nedalo. Ta nova se mi zda moc prijemna a taky mi vsechno ochotne vysvetlila a dost se divila, proc mi nechteli dat vychazky, kdyz tehotne maji narok na 6 hodin denne. S temi bolestmi bricha na levo mne taky uklidnila( a dukladne vysetrila). Rikala, ze jsou to normalni bolesti deloznich vazu, ktere byvaji pocitovany oboustrane, ale protoze mam trosku pretocenou delohu , tak to citim jen vlevo. Fakt je ten, ze kdyz lezim tak mam malinke brisko, ale prave jen vpravo a konci mi u pupiku- tak proto.

Zatim se mejte hezky.Papa.

CIBULKA+ HOLATKO(17+2)

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 12.02.04 12:13

Ahoj všechna bříška,

To máme zase krásný deníček - Lucije - fakt super, děkujeme!!!

A co nového u mě? - Chřipka mě stále trápí a nějak se toho nemůžu zbavit!
Včera jsem také volala na výsledky AFP - první otázka zněla kolik čekám dětí, protože mám všechny výsledky zvýšené!
Na příští čtvrtek mě objednali na AMC !
Včera jsem probrečela celé odpoledne, mám o mimíse pěkný strach a bojím se o něj! Nedokázala jsem ani nic sníst - všechno šlo ven - to ty nervy!
Pak jsem se hned vrhla na net a zjišťovala všechny podrobné info o AFP a AMC.Trochu jsem se uklidnila, když jsem se dočetla, že výsledky AFP bývají dost často VELMI nepřesné a VUBEC to neznamená, že mimiskovi něco je. A AMC zpravidla jen potvrdí, že je vše OK! Stejně budu až do výsledků prožívat nejhorší chvíle svého života!!! Ty doktoři nás dokážou někdy ale pěkně a zbytečně vystresovat!
Dnes jsem si už plakat zakázala! Mám naštěstí partnera, který mě dokáže uklidnit a dodat snad i trochu optimismu!
Bříško se mě už taky pěkně kulatí. Každé ráno máme s mimísem hladící a poslouchací chvilku - myslím, že se mu to líbí…
No já jdu ještě shánět nějaké info…

ULRIKO - moc děkuju za částečné uklidnění a tvoje informace o AMC. Jdu k té samé dr. jako jsi byla ty.

Mějte se všichni MOOOC pěkně a HLAVNĚ přeji JEN dobré výsledky všech vyšetření!!!!!!!

KEIKO + mimi 17+1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.04 12:43

Ahojky holky,
tak jsem nakukla jeste jednou a :
Zuzko-zdravim a vitam,jsi opravdu velmi povzbudivy pripad pro snazilky a jiste jako prava letnicka :) jsi spravne mezi letnickama :)))

Kristy-i muj chlap je takovy starostlivejsi,sna­zi se,..musim fakt ocenit.Pomaha v kuchyni,pomaha s uklidem.Driv jsem ho moc neangazovala.za prve nemam rada,kdyz vymyslim a kutim nejake dobrutky a nekdo se mi tam mota,ale ted jsem rada i za oskrabane brambory :)) a za druhe je dost pracovne vytizeny,takze vetsinou bylo vse na mne../
Dneska nam zamrzly zadni dvere od auta(jeste se stavujem pro mamku) tak hezky rano lezl do zadu :) Kdyz uz se tohle nekdy stalo-soukala jsem se ja-jsem prece jen nejak mrstnejsi :)))))))

Cibulko-to je fakt uleva,ze mas dr.konecne! podle svych predstav.Moc ti to preju.Kazda tehulka(i nete­hulka) by mela mit dobry vztah se svym dr.,prece jen jde o nase zdravi-a nejdulezitejsi ze vseho je,ze i o zdravi nasich prtatek!ze jo..Takze protivne dr.,i kdyz je jich stale dost,bysme mely vymenit vsechny-kdyz uz na takoveho narazime.Vsichni se snazi tehotne nestresovat a zrovinka doktor by mel?!..Je fakt dobre,ze uz mas klid.

Keiko-je mi lito,ze mas takove nervy :(( Neboj,fakt,urcite to bude dobry.Uz tu bylo tolik clanku,ze AFP vyslo spatne a ze AMC bylo v pohode a miminko uplne zdrave.Verim,ze urcite tyhle druhe testy dopadnou dobre,neplakej a neboj,myslim na tebe.Uz abys vedela ty potesujici druhe vysledky a nemusela se tolik nervovat..moc ti preju vsechno dobre!

TAk a ted uz musim chvatat zas do prace,i kdyz dnes mam vylozene Kopr.
Mejte se hezky,snad jeste na vas kuknu,nezpudu domu

papa
Any+ Lvicatko 14tt

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 12.02.04 13:05

KEIKO -moc Ti drzim pesticky aby to AMC bylo v poradku. Je bohuzel fakt, ze se docela casto stava, ze ty AFPtesty vyjdou podivne a pritom je vse v poradku. Napsali do te zadanky spravne udaje? Budu naTebe myslet a potom dej vedet jak jsi dopadla.
CIBULKA

KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 12.02.04 13:26

Promiň Ulriko, myslela jsem Gruzii!
Nějak se mi to všechno plete, jsem teď nějaká pohrkaná…
 Keiko

Spagetka1
Nováček 9 příspěvků 12.02.04 13:46

Ahojky holky,
denicky jsou opravdu uuuuzasne, tak si rikam, ze ani neni cemu se divit kdyz maji tolik prispevku. Fakt jste super parta :-) Jen aby to obrovske mnozstvi prispevku slabsi pocitace zvladly.
Mne pupik taky docela rasi, asi je to tim ze uz to jednou zazil, tak vi jak na to :-) a vzhledem k tomu jake rozmery mam standartne doufam, ze s pribivajicimi kily to nedude moc divoke, jinak bych se brzy ani neunesla. Minule jsem pribrala prdpisovych 12kg, tak hlavne aby to tentokrat nebylo vic.

Kristy -my jsme taky zrusili pevnou linku, teda v byte, kde bydlime jsme ji ani nemeli a rusili rodice. Vubec nam nechybi a uz vubec ne kvuli internetu, ten mame bezdratovy asi za 500 mesicne a chodi taky docela v pohode. Jinak pouzivame taky to pripojeni od eurotelu. Mic si opravdu kup, je to dobra vec, diky Marte za radu, ikdyz jsem ho uz mela driv. Ja se na nem ted vyradim jednak sama a taky s Cipiskem, ten ho primo zboznuje.
S tim zpivanim jaru bych to sama radej neprehanela, je mozne, ze by se treba radeji probudilo, nez abych zpivala dal, ale taky je mozne, ze by si zacpalo usi a nevylezalo aby se nezblaznilo, ale treba jste vsechny lepsi zpevacky… :-)

Veroniko - my bydlime taky u Sarky, jak je zastavka autobusu Nova Sarka nebo Vlastina. Taky planuji nakupovani az budu vedet pohlavi minka, a taky az pak zacneme vybirat jmeno - ono je totiz tolik hezkych jmen, ze bych se nejspis ani nerozhodla, tak se to aspon zredukuje o jedno pohlavi a nebudu muset vybirat dvakrat.

Zuzano - hlavne at se ti hezky pupikovati a libi se ti denicky

Cibulko - je fajn ze jsi nasla dobrou doktorku a konecne mas nejake vychazky - muj doktor mi dal dokonce vychazky od 8 do 18hod., prece bys s Holatkem nesedela porad doma

Keiko - at ti dobre dopadne AMC, a neboj, asi mas jenom moc aktivni miminko :-) a kdovico ti doktori spletli.

Zitra jdeme s Pupikem na kontrolu, uz se tesim, jak ho uvidim

Mejte se pekne a snad se konecne dockame toho jara :-)

Spagetka a Pupik

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 12.02.04 13:59

Ahoj holčandy,

zdravím všechny v novém deníčku. Už se nám blíží víkend, všimli jste si :o)

LUCKO: Teda tenhle deníček se Ti obzvláště povedl, většinou ho přelétnu, protože jsem s pupíkem trochu napřed, ale tenhle jsem opravdu hltala a přečtu si ho ještě jednou :o)
Jaro bych brala hned, mám ho moc ráda a taky už se vejdu do bundy jen tak tak, chtělo by to změnu :o) než mi praskne zip.

ZUZKO: Vítej mezi námi, čím vším sis prošla, to je teda síla, klobouk dolů. Tvoje přirovnání k přikrytému kolotoči mě teda dostalo :o))

KRISTY: Ten můj mužskej je taky úplně sladkej a pozornej a když se ho zeptám, jestli je to jen kvůli tomu, že jsem teď (dle jeho slov) chodící domeček pro miminka, tak říká, že ne :o) Hlavně má neskutečnou trpělivost k mému neskutečnému nechápání, a takové jsem byla bystré děvče, snad se to zas vrátí.

Musím Vám povyprávět, jak jsme dopadli včera na kontrole srdíček. Tak paní doktorka byla moc milá a všechno nám pěkně popisovala a ukazovala, oba kulihrášci jsou v pořádku, nic neobvyklého neobjevila. Dokonce dohnali svůj týdení skluz co měli a ten větší je o dva dny menší, než čemu odpovídá mé těhotenství a ten menší je o dva dny menší než ten větší, no prostě úplně v pohodě, mají velikánskou pochvalu. Taky byla velmi mile překvapená z toho jak mi je dobře a jak si to užívám, to prý často neslyší. Samozřejmě nám to nedalo a vyzvídali jsme pohlaví, tak jedno prý je určitě holčička a ten druhý není jistý :o) Taky se dohadovali s mým doktorem jestli jsou jednovaječní nebo dvouvaječní, tak z toho jsem teda jelen, protože ze začátku se mi zdáli úplně jasně dvouvaječní. Pro větší kontrolu jsme byli posláni ještě na podrobný ultrazvuk do Klimentské, tak jdeme 24.2. a jsem zvědavá, jaké odhady pohlaví se dovíme tam :o) Nejvíce si to včera užíval manžel, měl oči úplně na vrch hlavy, hlavně se mu líbilo jak mu všechno ochotně popisovala :o) V jednu chvíli jsme viděli takový dvě malý ťapátka zespodu, bylo to jak otisk v písku a bylo to nádherný :o) Na mě to vyšetření bylo už dost dlouhé a začala se mi z toho trochu motat hlava, ale mohla jsem si lehnout na bok a pak když jsem si sedla, tak už to bylo v pohodě. Pak jsem ještě absolvovala vnitřní vyšetření a prohmatání a všechno bylo v pořádku. Dokonce jsem si vymohla povolení k těhu plavání, takže jupí smím si alespoň čvachtit v bazénku.
Jinak bříško mi pěkně přibejvá, už jsem od začátku těhu přibrala 4 kg a myslím, že to mám všechno v bříšku :o) Naši čumáčkové mají 383g a 354g, to jsou cvalíci :o)

Tak jsem se pěkně vypovídala a už zase běžím něco dělat :o) Mějte se krásně a opatrujte pupíky.

Monča a housenky (21+3)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 12.02.04 14:07

Ahojte!

No vy ste sa ale rozpisali! ;o) Vsetky si beriete priklad z Lucije, ktora nam tu tak pekne vedie dennicek a zasobuje nas uzitocnymi informaciami. Diky, Lucije!

Vsetkym, ktorym vysli AFP v poriadku blahozelam a tym, ktore to este caka, drzim palce. Ale specialne drzim palce Keiko - uvidis, bude vsetko v poriadku. Tfuj-tfuj-tfuj! To mas odo mna pre stastie! ;o)

Ja som mala v utorok vecer poradnu - vsetko to prebehlo velmi rychlo. Ozaj, aj vy mate tie cudne pocity, ked sa blizi kontrola tak vas prepadaju desive scenare, ci je vsetko v poriadku? No, nebudem vas napinat - vsetko je OK! ;o) Tlak, moc v poriadku a hlasim +1kg!!! Aj ked podla mojich merani mam tak +0,5-0,8kg. Ale to je v podstate to iste ;o) Babatko poslusne rastie, vrchol maternice mam v 3/4 medzi lonovou kostou a pupkom. Ked mi PA ohmatavala brusko, najprv sme sa s manzelom usmievali, ked neprestavala, tak nam usmevy mizli z tvare (ja som si napriklad myslela, ze Babatko sa nejako v tele vstrebalo a uz tam nie je, preto PA nemoze nic nahmatat, aj ked sa tolko snazi… povedzte mi, som normalna???) a nakoniec Pavel vyjachtal - „je vsetko v poriadku?“ a ona na nas „ale jasne, vsetko je v poriadku, babatko rastie“. Potom mu ukazala ako mam v brusku maternicu a kde je jej vrchol. Ja som to poriadne nevidela, lebo ked som sa naklonila, uz mi nenahmatala nic ;o))) musela som poslusne lezat. Ale doma to vysetrenie na mne manzel zopakoval ;o) Na zaver poradne, sme poculi zase ten uzasny tlkot - srdiecko nasmu Babatkovi bije rychlostou 150uderov/min. Sila, ze?

Brusko uz zacalo klicit, tento vikend urobime prvu fotku pupiku, ako si fotila pupik aj Ed so Stestickom. Mam ho uz celkom vydute, aj ked to pre nezainteresovanych vyzera skor ako kus poriadneho speku. Aj ked ja tam tu inu gulatost veru vidim a manzel tiez ;o)

V utorok ideme vecer na UZV, straasne sa tesim. Inak sme zistili, ze uz sme si vobec nie isti, ci si to pohlavie napokon nedame povedat. Zacina nas zozierat poriadna zvedavost ;o)))) Co poradite? ;o)

Ozaj, holky! Co sa mi dnes rano stalo - na stare kolena, na konci 17TT, som dnes rano zase nalacno vracala. Verili by ste tomu? Chapem, ze Babatkovi minule nechutila stiplava kari polievka, ale co mu vadilo teraz, to netusim…

Dnes som mala pohovor na univerzite. Dufam, ze som to moc nedohnojila, snad mi to PhD. vyjde. Aj ked mam este nejakych protikandidatov, tak neviem. O 2 tyzdne budem vediet na com som… Zamestanie na univerzite ma svoje vyhody - celkom slusny plat a pritom studentska volnost, to predsa cerstva matka potrebuje. Tiez sa da vela pracovat doma, takze by som bola s Babatkom v kontakte. Alebo sa nik nestara, ak by som si ho zobrala hoci aj do kancelarie. Dokonca priamo v campuse su jaslicky, takze by som Babatko mohla dojcit, aj ked budem pracovat. Na druhej strane, ak ma nevezmu, aspon sa budem moct Babatkovi venovat, aj ked peniazkov bude pomenej.. Materska dovolenka je v Holandsku 16 tyzdnov, co teda nie je vyhra, ale zamestnavatel by mal vyjst zamestnankyni v ustrety, hlavne by jej mal umoznit, aby mohla dojcit. A to ja teda chcem a co najdlhsie, co to pojde a ja budem vladat ;o) Smele predsavzatie, vsak?

Nuz, to su novinky odo mna. Jednotlivo (aj este k minulemu dennicku) budem reagovat neskor, ked budem citat emimino z domu. Zatial vas vsetky puciace Pupkane pozdravujem a posielam vam kusok jari od nas. Papa!
Jana + Babatko (16+6)

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 12.02.04 14:16

Ahoj spolutěhulky,

Lucije, máš krásný deníček. Kde ty informace pořád bereš? Mám nějaké knihy o těhotenství, ale takové podrobnosti v nich nenajdu. Tak jsem ráda, že si můžu přečíst takové informace od Tebe.
Zuzano a Veroniko, vítám vás na našich stránkách. To je fajn, že si člověk může popovídat, že?
Cibulko, tebe se chci zeptat na vycházky pro těhulky. Píšeš, že máme nárok na 6 hodin. Já mám 2 hod. dopoledne a 2 hod. odpoledne. Mám žádat víc?
KEIKO, doufám, že ses už uklidnila. Neboj, vše dopadne dobře. Hlavně, abys už nebyla nemocná.
Zítra jdu na podrobný UZV, tak se těším a doufám, že bude vše v pořádku. Taky jsem už začala kupovat věcičky. Nejdříve v Tescu. Tam měli dupačky v nádherné meruňkové barvě za 63 Kč a potom červený kabátek za 159 Kč. Čekáme holčičku, tak můžu volit takové sladké barvy. Potom jsme byli v Hypernově. Tam začala akce: Vše co děti potřebují, která trvá do 24.2. Nakoupila jsem dupačky, hodně letních body, plínky PAMPERS za 345 Kč, vlhké ubrousky JOHNSON 2 ks za jednu cenu 99Kč. Vyjde to opravdu o dost levněji, když je to v akci.

Mějte se fajn, pište nové info a pozdravujte mimísky.

Gruzie + Štěstíčko 19+4

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 12.02.04 15:12

Tak nám tu krásně svítilo sluníčko, tak jsem se s psiskem vydala na procházku, abych měla zdravou barvu:-) No a sotva jsme sjeli z toho 7. patra dolů, sluníčko bylo schované:-( Vyrazili jsme na kopeček, jenže můj pes je mistr světa v lenosti, tak jsme se motali jen po louce pod kopečkem, a sluníčko stále nikde. No a sotva jsem dorazila domů, umyla psovi packy a začala cvičit, tak mi sluníčko začalo hezky provokativně svítit do pokoje:-)

Schamka - gratuluji že kontrola dopadla dobře! Jo a fotky bříška taky chceme s Tomem začít dělat, jenže teď to fakt vypadá jen jako špek, ale aspoň pak bude člověk vidět jak se to pupendo vyvíjelo:-) A co se týče toho že jsi opět zvracela, mě doktorka varovala, že když mi bylo pořád zle v 1. trim. tak že to občas může pokračovat během celého těhotenství. No ale touto zprávou jsem tě asi moc nepotěšila:-)

Monis - no ty tvoje housenky opravdu neotálejí! Jsou to šikulky!!! A přáli byste si raději dvě holčičky nebo páreček - chlapečka a holčičku?

Any - no že by manžel začal uklízet nebo nějak výrazněji začal pomáhat v domácnosti to ne. Jenže já jsem doma, do práce nechodím, tak si vždycky během dne tak nějak v klídku poklidím a odpoledne už to fakt není třeba aby Tom uklízel. Raději si užíváme prima odpoledne a večery. Spíš je to tak, že i když dostanu chuť na hrozny které teď stojí stovku, tak je mám. Přece já i Knedlíček potřebujeme vitamínky:-) A taky mě nabádá abych tady po sídlišti chodila jako autíčka po silnici, protože chodníky se neudržují a on má veliký strach, abych neupadla. Ale je opravdu moc pozorný, je to až dojemný!!! Kéž bych mohla být těhotná pořád, ono ho to asi přejde:-)

Keiko - hlavu vzhůru holka naše!!! AMC dopadne dobře, všechny ti tu budeme držet palečky, i naši mimísci v bříškách a to už je něco palečků:-) Tak nebuď smutná, neplač a mysli jen a jen na to, že je vše dobré a uvidíš, že to tak bude!!! Myslíme na tebe!!!

Tak vám přeji krásné odpoledne.

Kristy a Knedlíček (15+3)

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.02.04 15:26

Ahojky tehulky!

Konecne jsem si docetla vsechny komentare a vsechny poznamky jsem si musela poznamenat na papir, protoze je toho tady tak hodne, ze mi stejne ani ten papir nepomuze :o))

Dneska jsem se vydala opet na nakup, tentokrat do Hypernovy, kde jsem koupila cepicku, dupacky, bodycko a 4 dilnou :,-(u lahvi. Nic moc na vyber tam nemeli, vsechno bylo spis tak od 3. mesice. Ale i to se hodi, vzdyt ty miminka rostou jak z vody. V pondeli jsem domluvena z mamcou, tak se zase vrhnem do nakupovani, uz se tesim :-)))

Zitra budu volat na vysledky AFP, tak se celkem uz tesim, to cekani je totiz znicujici. A to, ze je patek 13., na to vubec nemyslim, vysledek by stejne byl stejny at je patek 13., nebo ne :o) tim se uklidnuju :))))

Moje nachlazeni se uz celkem lepsi, i hlas dostava pomalu,ale jiste svou spravnou podobu.

LUCIJE - moc prima denicek, mam toho sice hodne nastudovaneho, ale porad se z techto denicku dozvidam neco noveho! :)) sikulka :O)

MONCA - ja bych taky chtela chodit plavat, u nas v Ostrave je bazen se slanou vodoupro tehulky, takze se tak chystam, jen me zarazilo, ze jsis musela nechat vystavit povoleni. To musi byt, nebo to chteli po tobe na bazenu?

KEIKO - neboj tady ti drzi vsichni pesti pro stesti, vsechno dobre dopadne, i kdyz te chapu, ze mas strach. Ale miminku vic pomuze kdyz budes vyrovnana a v pohode.

GRUZIE - ja jdu na podrobny UZV 4.3., budem si brat i kazetu a pak se muzem na cvrcka divat i doma :))) uz se moc tesim. Konecne prcka uvidi i partner, na to se taky moc tesim, protoze je smutny, ze ho jeste nemohl videt.

ZUZANA - vitej mezi tehulkama a hodne stesticka z briskem :))

MARTAS - ty testy na AFP jsou uplnym strasakem jak tak koukam, to je hruza jak je v clovicku malicka dusicka, kdyz ceka na vysledek. Tak at nam to vsem dobre dopadne!!!!!!! :)))

ANY - brisko se kulati, jak to tak nekdy tady ctu a srovnavam s odbornou literaturou tak se vymikam vsem normam, ale kazdopadne mimisku se dari, a to je pro me nejdulezitejsi! :) Takze zdar vsem rostoucim briskum! :o)))

ULRIKA - a ty se brzy uzdrav at si muzem pisat :)

Tak snad to pro dnesek staci, zitra dam vedet jak to dopadlo, drzte mi pesticky :)
Preji krasny zbytek dne z vasimi brisky!
Pa Raduse a cvrcek (16+6)

Terez
Kecalka 456 příspěvků 12.02.04 15:37

Ahoj letní maminky a miminka,
Tento deníček čtu od začátku a musim Ti za něj Lucko poděkovat a pochválit tě.Bohužel mam přístup na net jen občas a ještě omezeně v práci,takže většinou stihnu akorát všechno vytisknout,ale ne poslat komentář,snad se to ale občas zadaří a ráda bych se k vám přidala:o)
Tak něco o nás.Bude mi 25 let,jsem vdaná,čekám první miminko,které jsme si moc přáli.Zadařilo se nám po 7-mi měsících snažení,což teď beru celkem jako v normě,ale už jsem byla pěkně netrpělivá :o)))Miminku je dneska akorát 18 týdnů,takže začínáme 19.týden.Máme za sebou testy AFP,které dopadly dobře.Teď jsme pěkně zvědaví,kdo se nám v bříšku schovává,tak uvidíme,jestli se miminko nebude na utz 23.2. stydět a dozvíme se to.Zatím mu od začátku těhotenství říkáme Kulihrášek-Pavčo,já vim,že ty taky,ale zase už jsem na to zvyklá,tak snad se nebudeš zlobit,když nebudu kvůli deníčku měnit :o).Pokud bude chlapeček,tak se bude jmenovat Tomášek,holčička nejspíš Kristýnka,ale máme ještě další možnosti-Nikolka,Adélka,Bar­borka,Nelinka?u­vidíme.Taky jste se bavili o kopanečcích,tak já nějké bublání už cítím cca 10 dní a čím dál víc se to podobá kopanečkům,teda spíš zatím takovým ťukanečkům,ale je to už cítit i přes bříško,když ležim v klidu a cítil to i manžel,jsem si už teď na 99 % jistá,že to je miminko.
Tak to by napoprvé stačilo,mějte se pěkně a pozdravujte mimísky.
Terez a Kulihrášek 19.tt

Andree
Nováček 9 příspěvků 12.02.04 15:44

Ahojky všem skoromaminkám,
konečně jsem se dostala tam kam jsem chtěla, vím sice o tomto webu teprve dva dny, ale skoro celou dobu hledám deníček kam bych se mohla se svým 18-ti týdením břichem vejit :o) Tak doufám, že jsem na správné adrese. Moc mě potěšily vaše komentáře - díky nim jsem tady našla hromadu odpovědí na moje otázky viz. křeče po stranách břicha atd. Za 14 dní jdu na UTZ kde bych se měla dozvědět jestli to bude kluk nebo holka, co vy na to??? Necháváte si to jako překvapení k porodu nebo máte černý myšlenky jak já a chcete to mermomocí vědět. Mě všichni doma včetně manžela přesvědčují, že první by mělo být překvápko, ale........ co vám budu povídat mám pěknýho brouka v hlavně :o))))) Mějte se hezky a hlavně hodně štěstí všem

Andree

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 12.02.04 15:49

Holčinko, neboj se. Ty testy opravdu nejsou moc přesné a co jsme se tu už načetly případů, kdy vyšly nějak divně a AMC pak byla úplně v pohodě. A takhle to určitě bude i u tebe. Hlavně se nestresuj, pohlaď mimíska a drž se! Budeme na tebe všechny moc myslet a palečky ti držet.
Pááá Petra

Michellka
Kecalka 203 příspěvků 12.02.04 15:56

Ahoj holky,

všem Vám ty pupíčky přeju a zároveň závidim, ale jen trošičku. Musím říct Luci, že tvůj příspěvěk je fakticky super.
Nicméně chci Vás spíš poprosit abyste mi drželi palečky. Včera jsem na testu objevila 2 proužky a zítra jdu na UTZ, tak se snad dovím dobré zprávy. Jsem trošku polekaná, protože už jednou jsem potratila v 7 týdnu a nerada bych, aby se to zopakovalo.Š manželem jsme čekali na to „štťastné“už rok a půl.
Takže přeju všem rostoucí pupíky.
Pa pa Miška

Cibulka1
Kecalka 134 příspěvků 12.02.04 17:17

ANDREE, TEREZ- doufam, ze se vam bude u nas v denicku libit, pozdravujte briska a davejte na sebe pozor.

MICHELLKA- to je fajn, ze se vam to konecne podarilo. Mam za sebou podobnou zkusenost jako ty, taky v prvnich tydnech tehotenstvi a chapu tve obavy (i kdyz ty snad chape vetsina normalnich zenskych). Preji ti, aby vse bylo v poradku. Doufam, ze se ti budou hodit informace o tehotenstvi, ktere zde najdes. Protoze jsi o dost za nami zkus si procist nase stare denicky a nebo se zkus podivat do denicku podzimnich miminek. Jinak jsi tu samozrejme vitana a blahopreju k dvema //.

SCHAMKA- taky mam divne pocity pred poradnou. Dneska pred tou prvni navstevou u nove dr. jsem se asi tak bala, ze se mi zdal sen ve kterem jsem tam prisla a sla jsem si odskocit na wc a tam jsem primo do misy potratila, no, bylo to tak hrozny, ze jsem se vzbudila. Nekde jsem cetla, ze tyhle katastroficke sny jsou normalni, takze i ty obavy pred poradnou.
Jak se manzel v nedeli vrati z toho slovenska tak mame naplanovano taky foceni"spicku" na brise, uz jem zvedava jak to na tech fotkach poroste.

GRUZIE- to, ze mame narok na 6 hodin vychazek denne mi rekla moje nova dr. a taky mi je napsala, ale je mozny, ze po uvazeni nekteri dr. pisou i vic (Spagetka psala 8- 18).Jestli mas dr. se kterym se da domluvit, zkus se ho zeptat. Mozna to taky pisou podle toho proc je kdo na neschopence.

MONIS-musim rict, ze si vubec nedovedu predstavit, ze bych mela v brisku 2 holatka. Kdyz si predstavim, ze si tam ty tvoje Housenky muzou spolu hrat, tak mi to prijde neuveritelne hezke.

CIBULKA+ HOLATKO(17+2)

Monis
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 12.02.04 17:37

RADUŠE: Jsem trošku zvláštní případ, protože čekám dvojčátka a ikdyž mi nic není, tak mi doktor řekl ať se na cvičení raději vyprdnu. Jenže nechci být úplně bez pohybu a tak jsem se ho teď ptala na těhu plavání a on mi ho povolil a pro jistotu mi dal razítko do průkazky, že to někde chtějí. Zatím jsem o tom taky neslyšela, že by to vyžadovali. Bazen se slanou vodou bude určitě super, rozhodně do toho jdi, jen ji moc nevypij :o)

KRISTY: Asi si uhádla naše tajné přáníčko, ale po včerejšku se začínám sžívat i s variantou dvou holčiček a manžel taky. Holčičku jsem moc chtěla a doufám, že nám to vyjde. Jen mám trochu obavy, jestli to budou treperendy upovídané po manželovi, tak se doma ke slovu nedostanu. No alespoň že mám vás a můžu se tady v klidu vykecat aniž by mi někdo skákal do řeči kdykoli se nadechnu.
Jinak to určování pohlaví beru trochu s rezervou, protože kamarádce celou dobu tvrdili, že to bude kluk, její manžel dokonce každému ukazoval a popisoval jeho pohlaví na fotečce z ultrazvuku, no a narodila se jim krásná holčička, už jí budou čtyři roky :o))
Takže jak už jsem řekla, nechám se překvapit, co budou hádat na tom podrobném ultrazvuku v Klimentské 24.2. :o))
Zatím ahojík
 Monča

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.02.04 18:29

Michellka : takze drzim pesticky samozrejme. Hlavne nemysly na nejhorsi! Musis byt optimisticka, takze hezky usmev, s tim jde vsechno lepe. Kazdopadne pak dej vedet jak jsi dopadla :))

Pa Radka+cvrnda (16+6)

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.02.04 18:34

MONIS - aha, ja myslela, ze zas budu muset jit neco vyrizovat. A ja potrebuju pohyb a protahnout si konecne ty svoje ztuhle svaly. V pondeli konecne ficim na tehul cviceni, uz se mooooc, moooc tesim. Tak papa Radka + cvrnda

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 12.02.04 20:20

Ahojte holky moje!
Všem Vám móóóc děkuju za pochvalu deníčku, ale pozor!, abyste mě nepřechválily a taky bych mohla pýchou prasknout! A já bych radši rodila normální cestou než dírou v břiše :o). Jo, a kde beru ty informace a rozumy Vám teda určitě neřeknu, to byste pak nebyly překvapený!!! Jen Vám můžu říct, že si to nevymýšlím po večerech, to ne :o).
Nejdříve dvě věci.
Za 1. jsme se dnes zařadili mezi naslouchávače, špióny, odposlouchávače Letňátka :o). Ovšem zatím jsme spíš slyšeli mojí večeři :o). Snad později nebo ve větším klidu a doufám, že nám to mimís, až se narodí nespočítá i s úrokama :o).
A za 2. Vám musím napsat, jak mi pěkně měkne mozek. Odpoledne peru v pračce, vždycky musím hodit do vany ten šlauch na vypouštění. Tušíte správně, co se stalo, nedala jsem ho tam, ALE! Jdu do koupelny, říkám si, no, mohla by už pomalu vypouštět, fuj, to je ale špinavá voda a v tom pračka spustí a já se jen koukám, jak se „ze zdi“ (ten šlauch mám přehozený za pračkou přes kohoutek od vody) metr padesát nad zemí, chrlí horká mydlivá voda a až asi po 5 sekundách mi to docvaklo, servala jsem to ze zdi a šoupla do vany. Jak já nadávala… No, šikulka :o).

Keiko, všechno bude dobrý, neboj. Jak jsi si správně našla, ty testy nemusí být přesné. Mě na to hned upozornil doktor, když mi brali krev, že ať počítám s tím, že ty výsledky nemusí být nejlepší. A příští pátek taky jdu na odběr pl.vody. Já zatím výsledky AFP nevím, ale asi i kdyby byly dobré, na ten odběr půjdu. Pro klid duše určitě. Přeci jen, už mi táhne na 37, mimíska čekáme po třetím IVF, takže… chci mít jistotu, že je vše v pořádku. Taky jsem z toho měla nejdřív oči navrch hlavy, kór když jsem si přečetla ty smutné příběhy, když po AMC miminko nepřežilo. Jenže tam psaly většinou holky, kterým se to stalo, ale těm, co to ve zdraví přežily, je spóóóóuuuusta! Například Gruzie. Takže hlavu vzhůru! Miminko potřebuje dobře naladěnou maminku! A všechny holky nám tu určitě budou držet palce, takže úspěch je zaručen. Mě takové hromadné držení od všech Snažilek, a nejen od nich, přilákalo Letňátko :o), takže to funguje!
Petulko - gratuluju k AFPíkům! To je dobrá zprávička! Takže klidně můžeš nakupovat :o).
Marťas - výsledky Tvých testů budou taky určitě o.k.!
Cibulko - je fajn, že Tvoje nová doktorka je tak milá. To znamená strašně moc, když se Ti doktor věnuje a nemáš pocit, že ho obtěžuješ a on si na Tobě jen „honí“ body pro pojišťovnu. Špagetko - zítra přeju dobrý obraz na UTZ!
Monis - krásně jsi popsala ty Vaše Housenečky. Já si to vůbec nedokážu představit, mít v bříšku dvě… Tak ať se Vám toho 24. ukážou obě v plné kráse a můžete vybírat jména „najisto“ :o).
Gruzie - já měla neschopenku 3 měsíce. Vycházky 10-12 a 14-16. Ale přímo na sociálce mi „moje“ úřednice řekla, že na rizikové těhotenství kontroly od nich nechodí a ať jdu ven, když bude hezky, bude mi dobře apod. Prostě, že se nemám omezovat. Ovšem já jsem OSVČ, tak nevím, co by mi řekla, kdybych byla zaměstnanec…
Radko, tak zítra jen dobré zprávy!
Vítám taky nové těhulky! Snad se Vám tu bude líbit!
Terez, tak ať nemáte stydlína a toho 23. „vše“ uvidíte!
Andree, přeju to samé, za 14 dní dobrý obraz!
Michellko, ať Ti zítřejší UTZ potvrdí ty dvě čárky! Držím palce!

Ještě k tomu, že je nějak hodně těhulek. Taky mám ten dojem. I na cvičení říkali, že museli oproti loni otevřít další dva kurzy pro červenec, srpen, září.
A taky se říká, že se rodí hodně dětí za války nebo když je krize. To první naštěstí není a to druhý, bohužel, asi momentálně je…

Tak se mějte nádherně!
Lucka + Letňátko (17tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.04 20:35

Ahoj Keiko,
nakoukla jsem k vám od jarňátek. Neboj, určitě bude všechno v pořádku. Můžu toi říct, že téměř všechny moje kamarádky mají už druhé nebo třetí dítě a v podstatě KAŽDÁ alespoň s jedním mimíkem měla AFP špatné a ŽÁDNÉ to amniocentéza nepotvrdila a VŠECHNY mají krásné a zdravé děti. Takže hlavu vzhůru, držím všechny palečky.
 Makýš

Martas2
Stálice 78 příspěvků 12.02.04 20:57

Ahoj Zuzi,
vítám tě mezi námi.
Marťas + Koblížek 16+6

Martas2
Stálice 78 příspěvků 12.02.04 21:05

Keiko, budu držet tobě i mimískovi palečky. Určitě to bude dobrý!!!
Marťas + Koblížek 16+6

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 12.02.04 21:19

Ahojky pisatelky,

téda musím říct, že dneska jste mě zahltili mailíka. Ale už jsem je přelouskala, informace doplnila do seznámku a rozeslala.

Tímto vítám všechny nově příchozí. Věřím, že se vám v deníčku bude líbit a najdete tu vše co hledáte.

Keiko Budeme moc držet palečky při AMC. Určitě bude vše OK. AFPečka jsou opravdu nepřesné. A při sržení tolika palečků to nemůže než dopadnout dobře.

Slysil Udělal si mi pěkný chaoz v hlavě. :o) Chvilku mi trvalo než mi došlo, že Raduse a Slysil je jedna osoba. Takže v seznámku ještě opravím přezdívku. Promiň.

**Info o tobě okopíruju z deníčku do seznámku, akorát nemám tvůj mailík, abych ti mohla mohla poslat seznámek. Tak mi ho prosím pošli na apopelkova@sez­nam.cz. Samo když budeš chtít :o)

Michellka Držím palečky, aby bylo vše OK. Přeju hlavně zdravíčko a určitě nám napiš jak to proběhlo.

Všem krásný den, pozor na ty pády a bacilky. Pozdravujte pupíky.

Ajka+Krtčátko 13tt**

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 12.02.04 21:21

Jéééjda co jsem to zas vyvedla. Achjo. Začátek tučného je pro Terez.
No snad se v tom vyznáte.

OMLOUVÁM SE

AJKA

Martas2
Stálice 78 příspěvků 12.02.04 21:26

Ahoj Andrej,
vítám tě mezi námi. Taky to musím vědět, jsme s manželem oba hrozný zvědavky a tak dlouho bysme to nevydrželi:)
Marťas+Koblížek 16+6

Martas2
Stálice 78 příspěvků 12.02.04 21:28

Miško,
držím palečky!!!
Marťas+Koblížek 16+6

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 13.02.04 09:21

AJKA - dekuju za informace, budu si to muset cist tak 10 krat denne, at vstrebam vsechny ty nove informace :)))
Jojo Slysil to je Raduse :)))))))

Raduse + cvrnda

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 13.02.04 09:23

Ahojky, kdo mi říkal ať si dávám pozor na pusu a nechlubím se, že už mi není zle? Myslím že to byla Petulka. A musím ti Petulko říct, měla jsi pravdu:-)
Včera odpoledne jsem upekla kuřátko, oloupala brambory a postavila je na sporák, a najednou žaludek začal pumpovat jako o závod, tlak sletěl až čert ví kam pod bod mrazu:-) Naštěstí jsem to ustála a i obsah žaludku zůstal na svém místě, ale celý večer už stál za prd. Tak jsme manžela poslali s kamarádama do hospůdky, protože absolutně nemělo smysl aby koukal jakou mám krásnou zelenou barvu:-) My jsme s Knedlíčkem brzo ulehli a teď už je nám fajn. Asi už byl unavený! Volala jsem to mamce a ta říkala, že pokud mě bude trápit tak ho seřeže až ho uvidí, protože přece takhle nemůže trápit její holčičku:-) Tak jsem jí řekla, že to jí ho teda ani neukážu:-)

No už je tu pátek, což je dobrá zpráva především pro vás pracující. Ale i já „žena v domácnosti:-)“ mám radost, protože si užiju manžílka. Teď ho zpracovávám abysme v březnu jeli na týden do Krkonoš, no zatím se moc nedaří. Jedeme pak ještě v květnu, ale to jedeme banda šesti lidí, tak jsem si řekla, že bysme mohli vyrazit jen sami ve dvou. Tak mi držte palečky ať ho zlomím:-)

Mějte se moc krásně, hlavně žádné nevolnosti a někde venku neupadněte, mě se to ráno zase málem podařilo.

Prima pátek vám všem přejí Kristy a Knedlíček (15+4)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.04 13:30

Ahojky Pupicci a maminky,
konecne uz mame patek a dva dny zaslouzeneho klidu a lenoseni(to teda dodrzim) :)))

Kristy-tvoje poznamka o stalem tehotenstvi stoji k zamysleni.:))) Ale neboj,po tehu prijde maminkovstvi a urcite budou ti nasi tatinci stale starostlivi a az to prejde hup do druheho briska :))) Ty sve dobre a ble stavy nezakrikuj,pak to tak vypada..mne je dnes taky o neco vice soufl nez uz normal.Ale ja to pripisuju dnes tlaku nez mimiskovi-zrejme by me bylo zle i bez mimi :)

Slysil-jak ti dopadly ty vysledky??? Uz bys nam je mela napsat.Ale jiste dobre,skvele.Tak dej vedet-(pokud jsem teda neprehledla tvuj prispevek,coz je ted v te „tehumagorine“ mozne :))))

Terez-ty se tak mas…to tve bublani..na tohle se tesim uplne nejvic.Na bublanecky,ko­panecky,fakt uz se nemuzu dockat.

Andree-ja budu chtit taky vedet pohlavi miminka.Nevim,jes­tli to prozradim ostatnim,ale ja chci uz vedet koho to presne nosim pod srdickem.A az se to dozvim,urcite uz mu budu rikat jmenem(jsem to ale tula,ze?)(pro ktere jsme se mimochodem zatim nerozhodli :))) ) chci proste znat sveho broucka,vzdyt on uz me taky bude znat :)

Michalko-drzime moc moc pesticky,jeste ted si pamatuju,jak mi srdicko skakalo,kdyz se tam ty mrsky carecky vybarvily..to bylo radosti a vubec jsem tomu nechtela verit.

Cibulko-to jsou mi teda sny,to ti teda vubec nepreju.I kdyz i ja prozivam ve snu „stresy“ same honicky,same valky,krvaky…fuj fuj…ale vice mi pomuze,kdyz pred spanim moc nejim.Takze alespon na dnes ti posilam hezky sen. :)

Lucko-teda to s tou prackou…:))) jesteze ja mam odvod udelany primo do odpadu do vany-protoze tohle by byla moje smrt-pamatuju z domu,ze jsem se obcas koupala a hadici jsem vysupla mati ven a kdyz pracka zacala vypoustet…to bylo rachotu :)))))

Na vic prizpevku mi moje pamet nedovoluje si vzpomenout a reagovat,takze i kdyz jsem mozna chtela jeste nektere z vas neco rict,uz to asi nereknu a vzpomenu si az dam O.K. :)))))

Mejte moc hezky vikendik,tady uz zase chumeli-takze pozor na pady a hooooodne odpocivejte a cele dva dny se ani nepohnete :)))))))))))))))))))))
 papa

Any+Lvicatko 14tt

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 13.02.04 13:33

Ahoj těhulky,

dnes mám ohromnou radost, neboť jsme byli s naší holčičkou (Bětuškou nebo Maruškou - ještě nejsme rozhodnuti, možná obojí ) na podrobném UZV.To je teda věc!!! Pan doktor mi všechno ukázal. Představte si, že jsme prohlíželi srdíčko - byly vidět obě předsíně i komory - potom játra. ledviny, močový měchýř. viděli jsme pohlaví, obě ručičky a nožičky včetně prstíků. Prostě paráda! Něco tak skvělého jsem ještě neviděla. A jak byla dceruška hodná. Poctivě ukázala všechny prstíky, pusinku, tvářičku. Musela jsem vám to napsat, protože je to skvělé a pokud můžete, jděte na tento genetický UZV.
Ještě bychom chtěli UZV nahrát na videokazetu, to ale dělají někde jinde a je to prý bohužel bez zvuku. To nevadí, stejně využijeme tuto možnost a připlatíme si . Pak mě čeká běžná poradna 11.3.
Chci přivítat novou těhulku Andree a popřát ji šťastné těhu období s připojením svých komentářů.
Doufám, že Miška dopadla na UZV dobře a rozšíří naše řady. Miško, mám za sebou taky jednu zkušenost s potratem v 7 tt, tak si umím představit tvé obavy. Neboj a věř, bude dobře !!!
Lucije, na AMC ti budu držet pěsti. Mám ji už za sebou a řeknu ti, že to nic není, jen se dlouho čeká na výsledky (14 dní). Po ní buď ale 3 dny raději v klidu, bude tě asi bolet trochu břicho. Ještě se chci tebe zeptat, jak jsi mi psala o vycházkách, co to znamená, že jsi OSVČ?
Kristy, ať se s manželem domluvíte na té dovolené v Krkonoších. Tobě to jen prospěje, ale dávej na sebe pozor.
Mějte se všichni hezky o víkendu.

Gruzie + Štěstíčko 19+5

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 13.02.04 14:01

Takze, jupiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­iiiii! Mam takovou radustku, ze si vecer az pujdem na nakup musim neco hezkeho koupit a udelat si radost :)))

Tak jsem tam samozrejme volala na ty vysledky, klepala jsem se jak ratlik, v krku sucho, srdce busilo jako zvon a polilo me horko, jen do te doby nez sestra nasla moji kartu a oznamila, ze genetika je v poradku. Mela jsem takovou radost, ze mi preskakoval hlas kdyz jsem mluvila pres telefon s pritelem, byl taky moc stastny!

Uz se tesim na UZV, taky je to ten co na nem vidis uplne vsechno, takze uz budem i vedet pohlavi naseho cvrcka, pokud nebude stydlik. :)))))

Vsem moc dekuju za drzeni pesticek!!!!

Pa Radka + cvrcek (17.tt)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 13.02.04 14:52

Ahojte!
Babulky ja asi citim prve pohyby!!! ;o)))) Je to ako pohyb criev, ale je to ine, neviem to popisat ako ine, skratka ine. Jednoducho mam nejaky pohyb v brusku. Pisala som SMS mame a ona mi zacala hned gratulovat, ze to uz bude ono ;o) Strasne sa tesim a som dojata, takyto krasny (takmer)valentinsky darcek od nasho Babatka ;o)))

Inak vcera som vyramovala obchody, no nie zase az tak doslova, ale normalne nohavice ma uz dost tlacia, brusko sa mi uz nejake vyliahlo, tak som si bola popozerat, ze co by som si mohla kupit. Lenze maju vypredaje, takze som si kupila dvojo stretchovych nohavic za fajn cenu, takych s vysokym pasom a bez zipsu. Vyzeraju super, len ich musim skratit, som mala. Jedny sa hodia k tricku, co som dostala od svokrovcov na Vianoce, druhe sa zas hodia k tej tehu-bluzke, co som si kupila pred 2 tyzdnami. Juchu! No a este som si kupila mliecko na brusko proti strigam-striam a relaxacny olej do kupela. Ved Babatko potrebuje oddychnutu maminku ;o)

V noci ma prepadla bodava bolest na lavej strane bruska, ktora prechadzala az do chrbta. Hovorim si, no ved to je ako porod (teda si myslim, neviem), nejako som si to rozmasirovala a „predychavala“. O chvilku to bolo prec. Stretli ste sa s niecim takym?

Kristy - dufam, ze nevolnosti ta presli. Ja som dnes rano zase mala „morsku chorobu“, ale potom to same od seba odislo. Inak aj ja som zena v domacnosti a veru si neviem predstavit ten prvy trimnester chodit do prace a hlavne byt tam bdela! Aj teraz strasne vela spim a som rada, ze nemusim vstavat.

Ajka - tie spave problemy mavam aj ja. Zobudim sa na uplne nafuknute brusko, jednoducho, aj ked sa mi vobec nechce z pelisku, musim ist na zachod, lebo inak by ma roztrhlo. Obycajne je to nad ranom, ked uz vtaky spievaju a ja kvoli tomu nemozem zaspat. Potom zaspim, ked ide manzel do prace a mrzi ma, ze niekedy prespim aj jeho pusu na rozlucku. No hruza.
Inak dakujem za zoznam, chcem ta poprosit o doplnenie udajov - buduci utorok 17.2 mame UZV, 10.3 dalsiu poradnu. Pracovny nazov nasho babatka je nakoniec Babatko ;o) No a ci si dame povedat v utorok pohlavie, to este sami nevieme ;o)))

Lucije - ako si pisala o tej pracke. Nam sa take stalo este za netehotna v starom byte. Odtokova rura bola upchata a napriek dobre na:,–(enej hadici sme mali vodu az v predsieni. Ja som na to iba vydesena zirala, az prisiel Pavel a dal sa do zachranovania situacie. ;o)

Monis - nazov „chodici domcek pro miminka“ je uplne kuzelny!!! ;o)

Michellka - ako ako si dopadla? Verim, ze || su potvrdene. Daj nam vediet.

Andree - my mame presne tu istu dilemu - zistovat ci nezistovat pohlavie? Boli sme skalopevne presvedceni, ze nie, ale uz nas to nejako opusta. Ono je to prekvapko tak ci tak, len je o cosi skor, nie? Vazne neviem, ako sa v utorok zachovame…

Slysil - skvela sprava!!! Blahozelam! ;o)

Tak sa zatial majte, zelam pekny vikend a krasneho Valentina! Ved tento rok mame o jedneho viac, komu rozdavat lasku ;o)
Papa!
Jana + Babatko (18TT)

Marte
Povídálka 14 příspěvků 13.02.04 15:31

Ahoj,zdravím všechny Letňátka a Tehulinky

Lucko, díky za super článek,moc se Ti povedl.A hlavně Ti moc držím pěsti na vyšetření AMC, aby bylo všechno v pořádku.Myslíme na Tebe.

Teda holky ten deníček se tak rozrostl,pomalu ztrácím přehled,ale i tak se pokusím všechny pozdravit.Předem se omluvám jestli něco spletu nebo na někoho zapomenu.Mám v tom docela zmatek,tak se na mne kdyžtak nezlobte.

Radko(Slyšil), Tobě moc a moc gratuluji dobrým výsledkům.To je super,že je Tvoje miminko v pořádku.
Já jdu 25.2. na AFP testy a strašně se bojím,aby to dopadlo dobře.Moc se na mimíska těšíme.Asi se před telefonem na výsledy zhroutím.Jsem dost plašan.

Gruzie, Ty popisuješ ten genetický UTZ tak hezky,že bych na něj šla hned taky.Já jsem byla zatím na běžném UTZ a taky se mi to strašně líbilo.Miminko se tam hýbalo a mrskalo a všechno bylo tak super vidět,že jsem tomu nemohla uvěřit.Co teprve ten UTZ, na kt. jsi byla Ty.

Andree a Terez - vítám Vás v těhulkovském deníčku a doufám,že se Vám tady taky bude líbit.

Any - pošlu Ti do e-mailu něco o sobě do seznamu,asi už máš docela zahlcenou schránku,tak snad Ti nepřidělám ještě více práce.

Kristy - jestli se nepletu(když tak promiň) jsi v 15-tém týdnu a ty Tvé nepříjemné nevolnosti snad už brzy poleví.Zatím se ale drž, určitě to brzy přestane.

Michellko - Tobě gratuluji k Tvým dvěma proužkům.Taky jsem to takto začínala.
V dnešní době jsou tyto testy spolehlivé,prý na 99%.Tak se nám určitě ozvi ,jak Ti to dopadlo.

Keiko - hlavně Tobě jsem chtěla napsat,aby ses nebála a myslela na své miminko.Krevní testy jsou nespolehlivé a mohou být zkreslené.Hlavně bud prosím v klidu,protože Tvoje miminko bude zdravé.Musíš tomu věřit.Mimískům stres škodí.
Doktoři dokážou člověka někdy pořádně postrašit a pak je všechno v pořádku.
Budeme Ti držet pěsti na vyšetření AMC.

Monis - určitě je super mít dvojčátka.A když je z toho určitě jedno holčička,tak je to ještě lepší.Holčičky jsou hrozně fajn,hodný a moc roztomilý.Já sama už mám jednu doma.Sice už dost vyrostla,ale je s ní pořád legrace.A jestliže vy budete mít dvě, tak to nebude mít chybu.Ale i páreček je hrozně roztomilej.Prostě se máš na co těšit.

Taky ještě moc pozdravuju Špagetku,Pavču,Ci­bulku,Ulriku a taky všechny mimíska.
Mějtě se všechny moc fajn a opatrujte se.

Uf tak snad jsem to moc nezvrtala.
Příště si to snad vytisknu.

Ahoj
Martina+Lvíčátko

Pavca
Kelišová 6289 příspěvků 13.02.04 15:38

Ahoj těhulinky,

hlásím se po dvou dnech v novém deníčku.
Včera jsem byla bohužel celý den služebně mimo, užili jsme si s Kulihráškem výlet do Berouna u Prahy (máme tam pobočku), takže po 7,5 hodinách strávených za volantem jsem toho měla večer dost, padla jsem do postele jako mrtvolka a do rána se mnou nebyla řeč. Myslím, že miminku se teda ta cesta taky zrovna nelíbila, docela mě na zpáteční cestě pobolívalo bříško, ale je možné, že to jen byly rozpínající se vazy.

Omlouvám se, že dnes nebudu reagovat jednotlivě, deníček vyšel sotva včera a už je tady tolik nových komentářů, že jsem to všechno nějak v tom pracovním zápalu ještě nestihla pročíst.

Takže akorát ve zkratce: vítám všechny nové těhulky v deníčku, postřehla jsem, že tu mému miminku přibyl další kamarád kulihrášek:-)))). Některé z vás už cítí pohyby! Tak to mooooc blahopřeju, já se těch svých už pravda nemůžu dočkat, ale myslím, že to ještě chvilku potrvá, máme holt ty 2 týdny skluz:-)))) dle UTZ takže se nemůžu řídit výpočtem, podle kterého bychom už byli v 18tt :-(((((
Všem taky držím palečky, aby dopadly dopře AFPíky, nás čeká odběr 24.2.

Jinak se mám báječně, bříško roste jako z vody, ráno už je vidět malý špíček:-)))) teda on to není špíček, ale vypadá tak. No a největší novinka od nás je ta, že v pondělí budeme podepisovat smlouvu na větší byteček a na začátku března se budeme stěhovat. Takže nás čeká malování, úklid a stěhování, už vidím ten blázinec, ale budeme mít o jeden pokojík navíc a to se bude hodit. Tak už se moc těším!

Pro dnešek budu končit, musím si to vaše povídání vytisknout domů a pěkně všechno s bříškem večer pročteme.

Užijte si krásný víkendík, snad nebude tolik pršet a bude se hodit nějaká procházka.

Pavča + Kulihrášek (dle UTZ 15tt+2)

Andik02
Povídálka 16 příspěvků 13.02.04 16:10

Ahoj všem spolutěhulkám a jejich mazličkům.

Začala jsem sice psát vlastní deníček, ale když vidím, že tu je jeden o letních miminkách (jsem teď v 17+4 tt), tak se přidám do party.
Byla jsem teď 14 dní pryč a o tom vám chci něco napsat.

Nevím, kdo četl mé předešlé krátké zprávičky (Pozdrav od Andy a Mimouška), tak to vezmu ještě jednou stručně.

Mimoušek se vydal na „cestu“ hned na poprvé, což beru jako zázrak. Vlastně jsem vy:,–(ila antikoncepci koncem srpna a v říjnu si už balil na svou 9ti měsíční cestu. A to ještě naše frekvence je dost řídká, neboť přítel, teď už vlastně manžel, je pracovně v Irsku, takže se vídáme jednou za 2-3 týdny.

No, každopádně doposud vše probíhá ok.
A teď k té mé absenci. Jak jsem naznačila, donedávna jsem nebyli manželé, přesněji do 29.1.2004. Jsem takový snílek, cestovatel, někdy zkrátka prdlouš, tak jsem si vymyslela, že bychom se už konečně měli po 4,5 letech vzít, když už je Mimoušek na cestě. Už jsme se i dohodli na dubnu, ale pak přišla ta zpráva, že budeme 3, tak jsme se rozhodli to trochu urychlit. No a jak jsem se popsala, začala jsem horečně přemýšlet a vymýšlet, co a jak. Nakonec mě napadlo, že se tedy vezmeme v lednu a to na exotickém místě - na ostrově Mauritius. A začala jsem jednat. Kdyby mi to někdo řekl před 4 měsíci, poklepala bych si na čelo, ale jak jsem se toho chytla a přítel přikývl, což bylo poměrně důležité, tak už to šlo rychle. Pomohla navíc náhoda - šla jsem jednou po pěší zóně v Praze a vidím ceduli „Mauritius, Seychely, Polynésie), tak jsem se podivala na internetové stránky té cestovky (spíš ze zvědavosti) a nahoře v pravém roku bylo "Svatební cesty“ …
Ta CK nám pak pomohla zajistit vše potřebné, nejen svatbu, ale i další cestování - na ostrov Reunion a do Dubaje.

Luďa přilétl z Dublinu do Prahy 23.1. odpoledne a už 24.1. v poledne jsme byli na letišti - směr Mauritius (přes Mnichov a Dubaj). Prstýnky jsme si zadali během vánoc, když byl v Praze, já tu v lednu oběhala svatební oznámení, vyřídila platby, nechala si ušít šaty, zašla ke kadeřníkovi, zabalila… A přitom kromě rodičů a nadřízených v práci o tom nikdo nevěděl, zkrátka maximální utajení.
Nechtěla jsem to moc rozšiřovat, protože v těhotenství jeden neví, co je možné, ale vše vyšlo.

Na Mauritiu, na tomto rajském ostrově, jsme pobyli týden, během toho se 29.1. z nás stali manželé. Svatební den byl v pohodě - dopoledne jsme se v 10ti místné ponorce potopili do 34m hloubky a pozorovali život v oceánu, po návratu do hotelu jsme si půjčili kajaky a chvili jezdili podél pláže a pozorovali v moři korály. Pak jsme si tak 1,5 hod. oddychli na pokoji, kde bylo přeci jen příjemněji, než venku těch 30°C a tak 45 min. předem jsme se začali chystat na TEN okamžik. Obřad za účasti 2 svědků (místních manažerů hotelu) jsme měli na terase přímo nad pláží :o)))
Odříkali jsme anglicky manželský slib, vyměnili si prstýnky, podepsali nutné papíry, připili si šampusem a ochutnali svatební dort. Pak z nás profesionální fotograf ještě tak na 45 minut udělal modely a my pozovali pro naše (myslím, že velmi zdařené) svatební fotky - na pláži, u bazénu, v zahradě…
Měli jsme dost času i na poznávání ostrova i na lenošení a sportování.
Po týdnu jsme udělali letecký přesun na nedaleký ostrov Reunion, patřící Francii. Tam jsme si půjčili auto a celý ho projeli. Je to úžasný kousek země uprostřed Indického oceánu. Nejvyšší hora přesahuje 3000 m.n.m., vodopádů je tam na přehrabování lopatou a je tam dokonce akční vulkán, který jsme ve složení Luďa, já a Mimoušek společně zdolali!!! To beru jako sportovní výkon vysoké kvality, protože jsme se ve vedru a vlhku škrábali až do výšky 2600 m.n.m., abychom nahlédli do doutnajícího kráteru. Z Mimouška bude asi pěkný sportovec, protože si se mnou hezky užívá. Ale tomu už fandím dopředu.
A aby toho cestování nebylo málo, ještě jsme se cestou zpět zastavili v Dubaji, moderním velkoměstě arabského světa, kde na nás bohatství dýchalo na každém kroku. I tam jsme si to pěkně užili, něco málo nakoupili v tomto daňovém ráji a i něco málo shlédli mimo Dubaj.

Bylo to fakt úžasné a nezapomenutelné a každé z vás bych jednou něco takového přála. Příbuzenstvu jeho absenci na svatbě vynahradíme příští víkend na společné oslavě. Fotky a video vyšly také pěkně, takže o většinu zážitků nepřijdou a ještě ušetří :o))).

Bříško bylo po dobu cestování docela malé, ale zato teď, co jsme se v sobotu vrátili, tak od té doby pěkně povyrostlo. V Dubaji nám táta také koupil první těhotenské oblečení - kalhoty, protože jsem zcela správně celou cestu mluvila o tom, že po příjezdu se už do ničeho nevejdu (a na má slova došlo). Takže teď má Mimoušek krásně volno ke svému růstu a já se v ničem netísním.

Jen jedna věc mi trošku kazí tu radost a štěstí z poslední doby. Byli jsme totiž na genetice před odletem, zřejmě jsem tou dobou byla tak v 14+4 tt, když mi tehdejší UZ ukázal 15+0 a druhé měření 14+5. No a ty testy nevyšly zrovna nejlépe, resp. je tam zvýšené riziko. Takže jsem byla hned teď v úterý znovu na UZ (teď 17+1 tt) a na genetickém odběru. Výsledky budou v pondělí a já doufám, že tyto už budou ok, jinak bych asi příští středu šla na amniocentézu, kam se mi samozřejmě vůbec nechce.

Co vy, jak jste na tom s testy a šly byste na ten odběr plodovky? Já jsem totiž hrozný srabík, co se doktorů a nemocí týká a doteď jsem byla v nemocnici snad akorát, když jsem se narodila a pak ve 2 letech, když mi pumpovali žalůdek. To, že by mi ty testy vyšly zle, jsem si vůbec nepřipouštěla (naštěstí, jinak bych měla zkaženou svatební cestu). Bohužel mi ten nejdůležitější týden pro odběry vyšel práve na tu cestu, s tím už pak nešlo nic dělat.
Teď si zase říkám, jestli těch 17+1, když mi teď tu krev brali znovu, zase není příliš pozdě, aby ty výsledky nebyly opět nějak, já doufám, zkreslené.
No nic, teď s tím nic nenadělám, jsem více méně rozhodnutá případnou amniocentézu podstoupit (v Praze-Krči, nebyla jste tam některá?).

To jsem toho napsala, ufff. Doufám, že vás to neuspalo :o))).

Přeji vám všem krásný víkend a ozvu se brzy znovu, zase v tomto deníčku letních miminek.

Zdraví Andy a Mimoušek :o)))

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 13.02.04 19:41

Milá Andy,

nejprve ti gratuluju k manželství a krásné svatební cestě. Popisuješ to tak nádherně, až je to neskutečné. Věřím, že jste si to užili a budete na ní dlouho vzpomínat.
Teď k těm výsledkům vyšetření. Myslím si, že ti dělali odběry AFP dost brzy (14 tt?). Mně bylo řečeno, že se dělají až od 16 tt. Já jsem na nich byla v 17 tt a nevyšly dobře. Vůbec jsem si to nepřipouštěla, že by bylo něco špatně a šla na AMC. Po 14 dnech mi řekli, že je vše OK a dnešní genetický UZV to potvrdil. Plodovky se neboj, hlavně nečti ty hrůzostrašné příspěvky na netu. To je těch pár, kterým to nevyšlo a už muselo před tím být něco v nepořádku, jinak naprosté většině děvčat to dobře dopadne. Tak v pondělí hlavu vzhůru!

Gruzie + Štěstíčko 19+5

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 15.02.04 17:52

Ahojdá holky!
Tak už nám končí víkend a začne pracovní týden. Tak ho vy pracující zvládněte bez sebemenších problémů!!!

ANDÍK - vítám tě tu už jako vdanou paní:-) Ta svatba a svatební cesta musela být zajímavá. Mě by jen mrzelo, že u toho nebyla maminka a tak, ale je čím dál víc párů kteří mají svatbu jen se svědkama! Tak hlavně hodně štěstíčka a spokojenosti v manželství!!!

PAVČO - já jdu na testy taky 24.2. Nejdřív jsem si nepřipouštěla jakýkoliv strach, ale jak se to blíží, tak na to přece jen myslím čím dál častěji. Ale určitě bude vše v pohodě!!!

MARTE - ona mě doktorka varovala, že se ty nevolnosti, pokud mi bylo hodně zle v 1. trim., mohou objevovat po dobu celého těhotenství. A taky že v posledním trimestru mi opět může být dost zle. Aji jsem to někde četla, tak na tom asi něco bude. (Jen jsem doufala že zrovna já budu výjimka:-)) Tak se na to psychicky připravuji a vím že to kvůli Knedlíčkovi zvládnu. Jen si sem asi očas postěžuji, snad mi to odpustíte:-) Taky si raději už chystám výbavičku, protože pokud mi v posledním trim. bude zase zle, tak bych si ty nákupy asi moc neužila. No ale snad se paní doktorka plete a já budu i v posledním trim. v pohodě:-)

SCHAMKA - ty potvůrko, tak ty už cítíš pohyby?!!! Já chci takýýýýýýýýýýýýý!!! Moc ti k tomu gratuluji, musí to být super pocit. Já si asi ještě nějaký ten týden počkám, no ale už se to pomalu ale jistě blíží, tak už se moc těším. Tak si krásně užívej ty své „bublinky“!!!

SLYSIL - moc moc moc ti blahopřeji k dobrému výsledku genetických testů!!! Doufám, že jste to řádně oslavili, tak už můžeš pomalu chystat věci pro miminko!!! Krásně si to užij:-)

GRUZIE - no a tobě patří taky gratulace k podrobnému UTZ, který neměl chybičku!!! Musíš teď být moc šťastná:-) Já už se těším, až všechny ty testy, AMC a já nevím co budeme mít všechny v pořádku za sebou a budeme se společně radovat:-)

EVELIN - tak co Evel, zajdeme v pondělí večer na to těhu plavání? Já bych tam i vyrazila. Dnes jsme šli na výlet a mě nějak bolí kyčle, tak bych to aspoň rozhýbala:-) Tak dej vědět a já vyhrabu plavky a vyrazíme!

A jak jste slavili Valentýna těhulinky? My teda vůbec, jen jsme koupili nějaké věci pro Knedlíčka a přispěli jsme na dětské domovy:-) My prostě Valentýna moc neuznáváme. Je to podle nás kýč, každý kupuje takový sladký srdíčka a jiný serepetičky …, no ale proti gustu … :-) Takže pokud Valentýna slavíte, tak doufám že se vše vydařilo!!! My jsme si raději dnes ráno udělali super snídaňku. Já ji koupila když jsem šla s pejskem abych Toma mile překvapila, a vydařilo se:-) Upekli jsme si křupavoučké bagetky a k tomu si dali obložené talíře, no mňamka:-)

Ještě jsem se chtěla zeptat. Nemáte pocit že máte v žaludku pořád balvan a v puse neustále nepříjemnou kyselou chuť? Já se toho nemůžu zbavit. To není že by mi bylo vyloženě zle, ale je to takový nepříjemný mít furt těžký žaludek i když jsem nenajezená a tak chuť v puse už mi taky leze na nerv. Jak se říká, mám v hubě jako v polepšovně:-((( A nevím co s tím. I když si vyčistím zuby, tak to pomůže asi na pět minut. No, ale jsou i horší věci, minimálně za půl roku to skončí:-) Ufff, to je teda výhled:-)

Tak se mějte moc krásně a užívejte blížícího se jara!!! Teda aspoň u nás to vypadá že už je jaro za dveřmi:-)

Kristy a Knedlíček (15+6)

Martas2
Stálice 78 příspěvků 15.02.04 19:31

Ahoj holky,
tak se s vámi na týden rozloučím, zítra odjíždím k rodičům. Manžel jede na služební cestu na 3 týdny, ale vždycky na víkend přijede. Tak abych nebyla doma sama.
KRISTY - já mám tu pachuť v puse taky, pořád si čistím zuby, ale moc to nepomáhá. Navíc mě teď každou chvíli pálí žáha a pořád jsem taková přeplynovaná. Prý je to normální, tak to asi budeme muset přežít :)
Marťas + Koblížek (17+2)

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 15.02.04 20:17

Ahoj vespolek,
je neděle večer, manžel šel na své obvyklé pivečko a já čtu nové komentáře.
Kristy, mám taky strašně těžké břicho, jako balvan, ale bude hůř. Někdy mám pocit, že mně musí bříško prasknout, jak se natahují vazy s rostoucím Štěstíčkem. Teď narůstá snad každý den. Jinak si těhotenství užívám skvěle, nyní mám období, kdy mi je fajn a jsem plná energie.
Dneska jsme s manželem stěhovali jeho pracovnu do mé pracovny, neboť na jeho místě teď bude pokojíček pro miminko. Chtěla bych nechat udělat u truhláře komodu s přebalovacím pultem a velkou skříň pro věcičky na mimi. Sháníme na tu komodu přebalovací podložku. Všude mají takové úzké vaničky, my bychom chtěli větší. Na internetu jme našli od výrobce CAM s názvem Morbidone a ta má rozměry 82cm71cm5cm. Ta by se nám líbila, ale nevím, v kterém obchodě ji koupit. Zítra se pojedeme podívat do města.

Mějte se hezky, hodně zdaru pracujícím v práci a těm doma, ať si užívají plnými doušky nejkrásnější období v životě.

Gruzie + Štěstíčko 20+0

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 15.02.04 20:54

Ahojte holky!

Tak zase neděle večer :o((. To je otrava. Ty víkendy poslední dobou utíkají nějak moc rychle a týden se naopak vleče…

Gruzie - OSVČ znamená Osoba Samostatně Výdělečně Činná nebo-li, co si sama nevydělám, to nemám nebo-li, že jsem podnikatelka, hmmm… to zní tak vznešeně :o).
Děkuju za držení palečků, a nejen Tobě, na AMC. Trošku obavy sice mám, ale já jsem zase člověk, který si moc nepřipouští, že by něco mohlo být špatně, já jsem věčný optimista a vše bude O.K.! A nejen u mě, ale u VŠECH letních maminek!!!

Andiku myslím, že teď by ty Tvoje testy měly naopak dopadnout dobře, protože se dělají mezi 16. a 20. týdnem, takže když Ti brali krev ve 14., tak to bylo opravdu dost brzo. Neboj, všechno bude v pořádku!
A všechno nejlepší do manželství, mladá paní… :o)

Slysil - blahopřeju k potěšující zprávě! Tak teď už jen nakupovaní a těšení se na miminko bez nějakých obav!

Schamka - no, gratuluju k „bublinkám“! Už se na ně taky strašně moc těším a doufám, že už se brzo dočkáme!
Zatím Letňátko „šmírujeme“ stetoskopem, tak to možná uslyšíme dřív než ucítíme :o).

Pavčo - to je paráda, že budete mít větší byteček! Závidím Ti to zařizování nového hnízdečka…

Děvčátka, krásný nový týden a těším se na Vaše písání!
Lucka + Letňátko (17+3)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »