Letní miminka - 18. týden

Těhotenství
  • lucije
  • 19.02.04

Ahojte těhulky a bříška! 18.týden je tady: Maminka: Jsteli těhotná poprvé, může být tento týden pro Vás velmi vzrušující, protože právě většina žen cítí první pohyby. Ovšem ženy těhotné poprvé je obvykle vnímají až mezi 20.22. týdnem, zejména majíli nadváhu. Už tu některé těhulky zaregistrovaly pohyby nebo alespoň ty zvláštní bublinky. Já si teda asi chvilku ještě počkám, protože mě se týká ta nadváha :o(.

Miminko:
Plod je od temene k zadečku dlouhý kolem 12,5 až 14cm a váží zhruba 150g. Teď vyloženě roste jako z plodové vody :o)).
Plod je mnohem citlivější k zevnímu prostředí a upozorňuje na sebe mocným kopáním a šťoucháním. Od nynějška slyší, neboť sluchové kůstky (které přenášejí zvukové vlny do vnitřního ucha) jsou jedny z prvních, které osifikují (osifikace = kostnatění), a mozková centra přijímající a analyzující sluchové vjemy prodělávají rychlý vývoj. Děťátko si zvyká na zvuk srdečních ozev matky a krve proudící pupečníkovými cévami, ale hlasitý zvuk jej poleká.
Takže můžete začít hrát miminku třeba na dobrou noc nějakou pěknou uklidňující hudbu, ono si na ní pomalu zvykne a po porodu se to bude určitě hodit :o). A taky na něj i s manželem mluvte a zpívejte mu!
Sítnice začíná být citlivá na světlo, přestože ještě nejméně do 30.týdne má oční víčka srostlé. I když děťátko vypadá, jako že spí, dobře vnímá vnější svět a citlivě na něj reaguje.
V tomto stádiu má v děloze zatím ještě dost místa, takže je velmi aktivní a čile mění polohy. Někdy si sedne zkřižmo, sehne se, aby si mohlo strčit paleček u nohy do pusinky, nebo dokonce dělá salta :o).

A ještě něco k „signálům života“:

Dlouhé čekání
Toužebně očekávaným (hlavně budoucí maminkou) projevem rostoucího života v jejím bříšku jsou první pohyby plodu v děloze. Okolo 15.-18.týdne těhotenství se začíná okolí zvědavě vyptávat:Tak co, už kope? Žena vnímá pohyby plodu přibližně od poloviny těhotenství.Ul­trazvukové vyšetření však prokáže pohyby plodu daleko dříve, už koncem druhého měsíce těhotenství. První pohyby jsou nekoordinované, občasné, plod se převážně hýbe celý. Postupně s vývojem organismu se koordinace zlepšuje a pohyby se zjemňují. Již v pátém měsíci můžeme u plodu zaznamenat všechny typy specializovaných pohybů včetně jemné motoriky na takové úrovni, která se vyskytuje u donošeného miminka po narození.
Budoucí maminka začíná vnímat pohyby plodu teprve mezi 18.-22. týdnem těhotenství. Jedná-li se o prvorodičku, je to obvykle mezi 20.-22. týdnem, vícerodička pocítí první pohyby přibližně o 14 dní dřív, to znamená mezi 18.-20.týdnem těhotenství.
Ovšem my, co jsme zakoupily fonendoskop… :o))

Zbystřete pozornost
Rozdíl je dán tím, že první pohyby plodu jsou velmi jemné, diskrétní a nezkušená budoucí maminka je nemusí rozpoznat okamžitě. Navíc je vnímavost k pohybům naprosto individuální. Jde i o to, v jakém rozpoložení žena pohyby sleduje. Lépe je vnímají, když je v klidu, podstatně hůř se identifikují, když pracuje, je v pohybu a nemá příliš času sledovat vlastní tělo. Problémy se zaznamenáváním pohybů mohou mít i obézní maminky. Na druhé straně ženy, jejichž těhotenství je považováno za rizikové, bojí se o ně, jsou doma v pracovní neschopnosti, zcela zaměřené jen na sebe a rostoucí miminko v bříšku, cítí často pohyby dřív, stejně jako maminky čekající dvojčátka.

Vývoj pohybů
Pohyby plodu se během těhotenství vyvíjejí. Síla a rozsah pohybů se zvyšují spolu se zvětšující se svalovou hmotou plodu. Tedy souvisejí s tím, jak miminko v děloze postupně roste. Typ pohybů a jejich četnost také obráží vývoj a zrání centrálního nervového systému. Mezi 28. a 34.týdnem těhotenství bývají pohyby plodu, které maminka cítí, nejvýraznější. Miminko už je dobře vyvinuté, „silné“ a v děloze má pro svou aktivitu ještě relativně dost prostoru. Maminky by se zároveň neměly vyděsit, když v šestém nebo sedmém měsíci těhotenství náhle přestanou pohyby svého budoucího dítěte na několik hodin cítit. Může totiž dojít k tomu, že plod, který v té době váží přibližně 500 až 800g, kope, zjednodušeně řečeno, tak, že pohyby nesměřují k břišní stěně a maminka je proto neregistruje. V posledním měsíci těhotenství pohybů mírně ubývá. V relativně malém objemu dělohy už vaše velké miminko nemá tolik prostoru, aby se volně pohybovalo.
Důležité je, aby pohybová aktivita neklesla náhle, ze dne na den.

Miminkovské biorytmy
Kromě toho, že se jeho pohyby během těhotenství vyvíjejí, má plod i vlastní biorytmy, které se nemusejí shodovat s biorytmy matky. Některé děti mají tendenci nejvíc se pohybovat ráno, jiné odpoledne, další třeba o půlnoci. každý plod má opět svůj zcela individuální projev. Některé studie ukazují, že biorytmy, které jsme u plodu zaznamenali v posledních týdnech před porodem, přetrvali u dítěte ještě v prvních týdnech po narození. Plod v děloze také spí, což znamená, že se střídá období aktivity a inaktivity. Spánek ovšem netrvá souvisle déle než přibližně 30 minut.

Zajímavost :o)
Výzkumy ukazují, že již v prenatálním období se u plodu projevuje praváctví či leváctví. Při podrobnějším pozorování můžeme na ultrazvuku vidět, že u 85% plodů převažují pravostranné a u 15% levostranné pohyby. Toto rozdělení přibližně odpovídá i poměru mezi praváky a leváky v populaci.

Zítra ráno v 8.20 jdeme na ten odběr plodové vody, tak Vás poprosím, abyste nám drželi palečky. Děkuju MOC předem!

Vaše Lucka + Letňátko (18tt)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.04 07:13

Ahojky holky,
to mame zase uuuuzasny denicek! Na tohle se tesim ze vseho nejvic a ted jsem se jeste vice navnadila a uplne vam zavidim(fuj fuj - to se nedela :)) ) -vam vsem,kterym mimi uz tuka.Ale moc vam to preju,snad se dockam co nejdriv.To bude teprv ten super pocit…hmmmmm… :)))

Lucko- budu na tebe myslet ze vsech sil a pevne verim,ze ten odber plodovky dopadne skvele.Urcite to bude O.K. Hlavne co nejmin nervu. Pak nam napis,co a jak.

Tak se mejte vsechny moc moc krasne,uzivejte si tukanicko na pupicka.Letim pracovat,ale urcite sem jeste nakuknu,ktere z vas dalsich se uz mimi ozvalo :))

Ahojky
Any+Lvicatko 15tt

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 19.02.04 07:36

Ahojky,

Keiko dneska mačkám palečky

Lucije síly bude dost i na zítra a budeme taky mačkat.

Já mám za sebou holky tak šílenou noc. Manžel se mi včera ožral. Nejde říct ani opil. Dovlekli ho dva lidé. Doma mi hned spadnul na zem a tak jsem ho vláčela na pohovku. Za chvíli z ní spadnul a začalo to nanovo. Navíc dneska jel do Prahy na služebku - naštěstí ne jako řidič. Záchod je nepoužitelný a jelikož mi to dělá zle, tak tam tedy celý den nevkročím než si to uklidí. Navíc jsou od toho i zdi. Prostě děs. Nikdy jsem si nemyslela, že budu mě a děti před manželem zamykat v ložnici. Ještě jsem tam odtáhla postýlku, aby se tam nedostal. Měla jsem hrozný strach o Leničku. A taky o Krtčátko. Mám z opilých lidí panickou hrůzu. Můj první přítel hodně pil a mlátil mě. Byla jsem mladičká a tak jsem si nechala vše líbit. Jsem strašně smutná a taky hrozně vzteklá. Co pak takto se chová tatínek dvou dětí? Jak může být tak nezodpovědný? V noci jsem nemohla vůbec spát, protože jsem se bála, že se mu něco stane. Několikrát jsem slyšela jak padá ze schodů. Známí co ho docezli říkali, že se u nich šíleně praštil do hlavy a že měli strach že mu něco bude. Prostě nervy nervy. Nezlobte se, že se vnáším takovou atmosféru hned na začátku krásného deníčku. Jsem na to sama a pořád se mi to honí hlavou. Na půl desátou jedeme cvičit a tam se snad rozptýlím a hlavně skáknu na záchod. Děkuju, že jste tady.

Ajka+Ktčátko 14 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.04 08:48

Ahoj Ajko,
nic si z toho nedělej a hlavně se nenervuj! Dnes až se vrátí, tak bude mít určitě sklopené uši. Mě to ten můj už také jednou udělal, naštěstí se to od té doby neopakovalo. Také jsem byla vzteklá, řvala jsem na něj, brečela jsem a nemohla jsem usnout. Ráno samozřejmě o ničem nevěděl. Celé jsem mu to odvyprávěla, řekla jsem mu, že mě to strašně vystresovalo, a že bych chtěla aby pil příště s mírou. Že nechci mít doma pijáka, že chci zodpovědného tátu, který na nás bere ohledy. A zatím to klape. Z opilců mám také strach, ale naštěstí to není stav, který by trval věčně (pokud se nejedná o alkoholika) takže se to dá (alespoň v mém případě) vyřešit.
Přeji ti krásný, klidný den a hodně sil
Mirka + 14tt

Tifani
Kecalka 149 příspěvků 19.02.04 09:38

Ahoj holky,

jo jo musím se připojit - opravdu super ? zase tolik nových informací.

Já bohužel taky Mišátko ještě necítím ? i když bych už hrozně moc chtěla, ale jak psala Lucije ? taky nepatřím k nejhubenějším, tak si budu holt muset ještě počkat ? snad si pak kopanečků užiju dost. (((((((((((-:

Lucije ? opravdu moc držím palečky, aby to všechno dopadlo dobře ? odběr byl rychlý a bezbolestný a tys měla jenom samé dobré výsledky z odběru plodovky!!!!! (((((((((((((-: Těším se na dobré zprávy!!!!!

Já jdu na odběr krve na Tripple test příští úterý ? 24.2. ? takže taky budu napnutá jako kšandy, ale už se zase moc těším, až uvidím Mišátko na UTZ, jenom mě mrzí, že u mojí doktorky není obvyklé, aby se manžílek chodil dívat na kino mimíse ? myslím, že je to prima, když se může alespoň takhle zapojit, no nic ?.

Ajko ? nemáme to s těma chlapama jednoduché ? taky to znám z vlastní zkušenosti ? já jsem to měla ještě o to horší, že na manžu musím dávat pozor, protože jinak by se udusil, takže taky mám za sebou ne jednu probdělou noc. A když Ti řeknu, že se to stalo i dokonce asi týden před svatbou ? tak jsem ho vytrestala tím, že jsem mu řekla, že jsem svatbu zrušila a je konec. Manža měl pak fakt velkýho boba, protože svatba byla jeho nápad a moc jí chtěl a on ví, že já bych klidně byla schopná všechno zrušit i takovouhle krátkou dobu před. Manža se pak moc omlouval a sypal si popel na hlavu, takže jsem nakonec ustoupila a už jsme spolu od svatby tři roky ? a jsme šťastní (((((((((-: Sice někdy vypadám jako semetrika, když mu, když už je v náladě, říkám, aby už nepil, že mu bude špatně, ale docela se z toho dostal, ale je to jenom tím, že chtěl on sám. Vím, že Ti to asi teď v tvojí situaci nepomůže, ale jenom jsem Ti chtěla napsat, že jestli to byla ojedinělá ?akce ? jednorázové uklouznutí? manžílka, tak bych mu jako psala Mirka ? všechno na rovinu řekla, že se Ti to nelíbí a že Ti to vadí a uvidíš, jak se zachová. Moc, moc, moc držím palečky, aby se to už neopakovalo a byli jste v pohodě!!!

Zdravím všechny ostatní holky a přeju hodně klidu, lásky a dobré pohody!!!! A ať všechny testíky dopadnou na 1*!!!!

Tif + Mišátko (15+4)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.04 09:43

Ahoj Ajko,
přesně vím jak ti je. Já jsem své první manželství taky prožila opilcem… Nebil mne, bylo to jenom takové psychické vydírání ale ten pocit zabít každého z koho je cítit alkohol, ten mi zůstal i po 4 letech od rozvodu. Teď mám přítele, úžasného syna z 1.manželství a jsem v 17 týdnu těhotenství. Svatbu zatím odkládáme na neurčito, protože mám hrůzu z toho, že to dopadne jako s tím prvním. Ale Milda se alkoholu v podstatě ani nedotkne, naštěsti. Držím ti pěsti ať je tohle jenom přechoné zataženo… Radunka

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 19.02.04 09:48

Ahojky tehulinky!

V prvni rade musim pochvalit mooooc kraaaaasny denicek Lucije! Vazne jsem se na nej tak tesila, ze se dozvim nove informace a zase si nesklamala :)))

Co se tyka tech kopancu, tak u nas uz nekdo tam dole v brisku zrejme tuka :o))) zacalo to vcera takove tukance 3 krat za sebou, pak se to opakovalo jeste dvakrat a pak dlooooouho nic az vecer pri zpravach tukani zaclo znovu, takze snad ze by to byl cvrcek :o)))) bylo to uplne jine nez kdyz se vam ve strevech honi vzduch. Dneska zatim nic, tak cekam, ale to prijde samo :)))
Jsem sice prvorodicka, obezni nejsem, ale brisko jsem mela vzdycky, je ale fakt ze jsem doma od 6.tt a mam tak cas se pozorovat, a tomu se vazne dost venuju :))))

KEIKO : mooooc ti drzime pesticky pro stesti, hodne pak odpocivej a setri se, urcite to bude vsechno v poradku!!!

LUCIJE : zitra v 8:20 na tebe budeme ze cvrckem myslet a budem samozrejme drzet pesti, tak jako vsichni ostatni! Tak se holka drz, vzdyt mas takovou oporu :))))))

ANY : jak se rika kdo si pocka ten se docka, a pak to stoji fakt za to!!!! :o)))

AJKA : urcite se tim netrap, hlavne ze to neni na dennim poradku, nesnasim taky ozralce, clovek nikdy nevi jak se zachovaji. Urcite pro nej bude trestem ten bolehlav a opicka :))) Radsi si poradne uzij cviceni, je to parada se tak uvolnit a protahnout vsechny svaly. Ja jdu zase v pondeli a uz se moc tesim, tentokrat budem delat brisni tance :)))) tak jsem fakt zvedava jak tam s tim svym bruskem budu delat ladne pohyby :o))))

ULRIKO - dvojce moje, tebe jsem si nechala nakonec :o) Zitra hlavu vzhuru, pravou nohou vykrocit a pak hned napsat zpravicku co a jak. Jeste mi napis na kolik tam jdes. Budu na tebe moc myslet a drzet pesticky, takze to urcite zabere :)

Ja jdu zitra na poradnu, uz o 2 tydny driv kvuli te nedelni prihode, takze skaknem na UZV a moozna uz budem vedet copak ze to cekame :o) tak na me myslete taky :) ´

Zatim se loucim a preji krasny den s vasimi brisky :)))
Radka + cvrcek (17+6)

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 19.02.04 10:07

Ahoj těhuldy,
jako vždycky opět moc krásný deníček, sice mám trochu zpoždění s těmí týdny,ale to vůbec nevadí, aspoň budu vědět všechno dopředu a nebudu pak vyjančená. Luci díky.
Doufám , že se kopanečků dočkám taky dřív než v tom 20 tt, jsem docela hubená, tak uvidíme.Jinak z dásní a nosu mi pěkně začla týct krev, takže asi to nemine nikoho.

Ajka - holka to musela být hrozná noc, úplně tě chápu, já taky nesnáším ožraly, ale jestli je to opravdu ojedinělé, tak uvidíš, že manža z toho bude špatnější než ty. Hlavu vzhůru uvidíš, že si to napříště rozmyslí, takle tě stresovat a trápit.

Lucije - tak zítra ti budu moooc držet pěstičky už od rána, máš opravdu velkou podporu a tak bude všechno OK.

Radka - to je skvělý ty ťukanečky, já bohužel chodím do práce, ale snad to taky včas zachytím abych se pak mohla s vámi podělit o pocity

Kristy - tak včera jsem se pěkně přežrala a to doslova, večer jsme ještě jeli k našim na segedín, takže jsem byla jak koule, mám jeden velký problem, co bys řekla tomu, že bysme si konečně koupili ty těhu kalhoty, nebo už nějaké máš? Já totiž nedopnu jediný gatě a to je průser, v práci sedím s rozepnutýma a vypadá to blbě. Tak dej vědět jestli už si to byla očíhnout. Měj se fajn a zdravím knedlíčka

Mějte se zatím co nejlíp a hezký den plný kopanečků
Evel + pokládek 14+2tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.02.04 10:09

Ahoj holky,
no Lucije, tentokrát je deníček opravdu naprosto úžasný. Vzhledem k mému včerejšímu poskočení do 18. týdne sedí krásně pro mě:-) No a vzhledem k tomu, že nadváhu nemám, mám postavu docela tak akorát i když jako modelka bych se teda fakt neuživila:-), tak už čekám na první pohyby, no ale pár dní asi ještě musím vydržet:-(((

KEIKO - moc na tebe dnes všichni myslíme a držíme pěstičky co to jde!!!!!!! Tak se nám co nejdřív ozvi!

LUCIJE - takže zítra ráno před půl devátou pouštím všechno z ruky a mačkám palečky!

Hlavně se holky ničeho nebojte, vše bude v naprostém pořádku a pak už si ty svoje pupíčky budete jen a jen užívat:-)

AJKO - nesmutni. To se stává. Prostě to asi přehnal, možná mu to jen nesedlo. Já samozřejmě nechci obhajovat alkoholismus, chraň Bůh!!! Já to taky nesnáším. Ale pokud to byla výjimka, jistě toho lituje a jistě tě nechtěl tak vystrašit! Každý z nás chybuje. Tom mi domů taky občas přijde pěkně rozparáděnej. Teda zatím vždy došel sám, zvládl se i napít, vzít si céčko (aby opice byla ráno aspoň trošku menší) a opláchnout se, a do postele taky vždycky trefil sám, ale i tak vím že občas to už neuhlídal tu svoji míru. Proti stavu, kdy mi přijde domů máznutej v podstatě nic nemám. Vždycky se opláchne a pak se přitulí a je hrozně rád že mě má:-) Proti tomu nic nemám, taky jsem ještě v Brně s holkama občas vyrazila na skleničku a došla domů v pěkně rozverné náladě:-) Ale je pravda, že pokud tě už jednou alkoholik bil, tak možná nesnášíš i tohle, nevím. Ale je jasné, že kdyby tak chodil domů třikrát týdně, tak by mi vadilo i to.
No jen jsem chtěla říct, abys mu odpustila, myslím že se sám vytrestal dost, protože dnešní den pro něj musí být muka a před tebou se aspoň uvnitř sebe jistě hrozně stydí. Tak mu řekni co si o tom myslíš, ale myslím že by to stačilo říct i bez řvaní a hysterčení, i když je mi jasné, že někdy je těžké zachovat si chladnou hlavu.
Tak si s Leničkou krásně užijte cvičeníčko, přijdeš na jiné myšlenky a hlavně nevynech ten záchod:-)

Já jsem se dnes poprvé odhodlala obarvit si hlavu. Pořád jsem si nebyla jistá jestli to nemůže Knedlíčkovi ublížit, tak jsem 1. trim. raději vynechala. No ale už jsem to měla odrostlý snad 4cm a vypadala jsem děsně. Barva snad i chytla, uvidíme až to uschne, jestli nebudu muset lozit kanálama:-)

Mějte se všechny moc krásně, Kristy a Knedlíček (17+2)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.04 10:12

Ahoj těhulky,
teda dnešní deníček mi opravdu kápl do noty! Minule jsem se chlubila (já husa!), že v neděli, tj. 15+0 jsem ucítila první pohyby a v pondělí znovu, jak mě to udivilo, že tak brzy a že jsem zkušená druhorodičeka a blablabla. Od té doby nic, ale ani ťuk a já hysterka samozřejmě nedělám nic jiného než že sleduju břicho (nebo na něm mám ruku), aby mi to náhodou neuteklo, až zase, a ono pořád nic! Samozřejmě se mi jako katastrofické povaze honí hlavou, že se stalo něco hrozného, protože když už jsem ty pohyby jednou cítila, tak bych je měla cítit už pořád. Manžel je kliďas, okomentoval to slovy - bůhví cos vlastně v tu neděli cejtila, ale protože jsem to opravdu už jednou zažila, tak si troufám tvrdit, že to ty pohyby byly. Jen se utěšuju tím, že když to bylo tak hrozně brzo, tak snad teď nějaká pauza nebude hned znamenat hrůzu, ale znáte to - poradit druhému, že šílí a všechno bude v pohodě, to by mi šlo, ale jak jde o mě, hned mi naskakujou příšerný scénáře (navíc jsem už jednou potratila a mám plné břicho srůstů, takže moje druhé těhotenství lze považovat za malý zázrak). Taky mě začalo pobolívat břicho, což je asi těmi srůsty, ale taky mi to na náladě nepřidá. Uf. Aspoň jsem se vypovídala.
Ajko, neber to tak tragicky, pokud to bylo ojedinělé, není to taková hrůza - to se stává i v lepších rodinách! Já myslím, že psychicky je na tom dneska hůř tvoje drahá polovička než ty. Hlavu vzhůru a pupek vystrčit!
Tak já se zase pokorně vracím mezi čekatelky na pohyby, asi z toho zcvoknu - dámy, jste taky takhle hysterický nebo jsem blázen jenom já? (Napiště aspoň jedna, že taky hysterčíte, uděláte mi radost!).
Už jsem měla asi šest termínů, kdy už se konečně uklidním - nejdřív prvních šest týdnů (to jsem v prvním těhotenství potratila), pak raději osm, pak pro jistotu dvanáct, potom první tři měsíce, pak triple test (jdu v pondělí) a teď jsem se pro sichr objednala na ten podrobný ultrazvuk, takže ten uklidňující termín posunuju až na 24. března, pak mě snad pan doktor Marek z té těhulácké hysterie konečně vyléčí. Bože, co já asi porodním za nerva!
Tak se mějte v rámci možností, přežijte všechny testy od doktorů i od lidí kolem sebe (jestli se mě dneska někdo zeptá, jestli už kope, tak kopnu já jeho!) a pupíkům zdar!
 Zuzana

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 19.02.04 10:19

Zuzi, neboj nejsi v tom sama taky obcas hystercim a diky bohu vzdycky uplne zbytecne :)))) A jinak mezi namy, kdo nehysterci? :o))))

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.02.04 10:27

Já jsem si během psaní toho komentáře musela jít smýt tu barvu z vlasů aby mi nesežrala celou hlavu:-) a hned je tu několik nových příspěvků!!!

SLYSIL - hrozně moc ti blahopřeji k „ťukání“ v bříšku!!!! Já jsem sice taky doma a stále se pozoruju, ale zatím nic:-( Buď jsem ženská necitlivá, nebo prostě ještě není Knedlíček tak silný abych ty kopanečky cítila! No i když, jestli je po tatínkovi (který má skoro 2m a skoro 100kg) tak by to měl být silák:-) No prostě je asi ještě brzy. Tak až zase začne ťukat, tak si hezky popovídejte:-) Taky na něj zaťukej:-)

EVEL - jo pro těhu kalhoty bych už taky ráda zašla. Už jsou mi jen jedny jediný kalhoty, manžestráky a vzhledem k tomu že jdu začátkem března na svatbu, tak bych si měla pořídit i něco jiného. Takže buď můžeme jít ve středu, nebo pokud bys měla cestu do Litoměřic i někdy dřív, tak dej vědět a můžeme klidně jít.
Hele, jdeš příští středu cvičit? Já mám totiž po jedenácté hodině volat na výsledky AFPíků, tak tě asi zneužiju jako psychickou podporu! Budu volat hned po cvičení, možná bysme tam i mohli skočit cestou do města. Bože, já jsem tak nervózní. Přitom jsem si říkala, že mě to musí nechat naprosto klidnou, ale to se asi nedá.
Tak se měj krásně a pro oblečení určitě zajdeme!!!

Hojky všechny kolegyňky:-) Kristy

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.02.04 10:33

Zuzi, já si taky myslela že přestanu mít strach po prvním trimestru, ale šílím pořád dál. A je mi jasné že se to až do porodu nespraví, strach budu mít pořád. No a až se to narodí, bude to snad ještě horší. Myslím, že jak ženská otěhotní, tak pak už žije ve strachu o své dítě až do konce života:-) To máme vyhlídky:-) Takže se ničeho neboj víc než je třeba, mimísek se v bříšku určitě zase ozve a pak už se nikdy ozývat nepřestane! Měj se moc krásně a vzkaž manželovi ať nerejpe:-)
Zdraví Kristy s (zatím nekopajícím:-() Knedlíčkem (17+2)

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 19.02.04 11:06

Ahoj Zuzko,

musím tě uklidnit. Taky mám pořád nějaký termín a myslím si, že „potom“ už to bude dobrý. Houby! Taky jsem měla mety - první návštěva lékaře, 12 týdnů, 16 týdnů, AFP, no a teď mi AFP vyšly špatně a další meta je bůhví co. Asi výsledky AMC, ale jestli mi ji doporučí, to se dozvím zítra. A když jo, tak další 3 týdny čekání. A tím to asi nekončí…

Takže já jsem plašan pořádný.

Ulrika (17+6)

Andik02
Povídálka 16 příspěvků 19.02.04 11:33

Ahoj Lucije a ostatní spolutěhulky.

Už se tu orientuji o trochu lépe. Dnes jsem zjistila, že nový deníček vychází vždy ve čtvrtek :o))), takže příště už půjdu najisto.
Každopádně je super, spousta informací, které se hodí :o)))

Nejdříve vám všem, co jste mi minulý týden, resp. na pondělní výsledky z 2. genetiky, držely palečky, musí sdělit, že 2. test, dělaný v 17+1 tt už byl uplně v pohodě, takže po vlastním, veřím, že správném rozhodnutí na amniocentézu nakonec nešla. A řeknu vám, že se mi pěkně ulevilo, uffff.
Lucije, tobě proto moc držím všechny pěsti, aby i tobě vše dobře dopadlo, i když už musíš na tu amniocentézu. A vám všem ostatním taktéž. Určitě budeme mít všechny jen zdravá miminka :o))).
Ajko, neboj, on se z toho manžílek snad opravdu vyspí a pak zase bude dělat, jako že nic, vždyť je to jen chlap :o))).

Teď jsem byla v poradně, takže je snad vše ok. Jen nevím s tou svou váhou. Vždy jsem byla vyžle. Závodně jsem dlouho běhala, takže se mi váha v podstatě udržovala sama. Pravda, už nějaký ten rok závodně neběhám, ale sportuji stále, ať už spinning, který už od teď radši vynechám, plavání, kolo, squash, zkrátka vše, u čeho se člověk pořádně zapotí, neboť to je pro mě známka sportování. :o))).
No, ale k té mé váze. Jestli jsem loni v létě měla tak 54-55 kg, tak dnes ráno mi váha ukázala už 62 kg, což mi příjde dost. Ale není to na mně skoro vidět, jen bříško se kulatí, no a prsa, ta též nabrala už docela slušných rozměrů :o))). Tak nevím, kde se to ve mně ukládá, jestli to třeba není jen zadržovaná voda. Doktorka se ráno nad tím též podivila, ale souhlasila se mnou, že tlustá, špekatá, rozhodně nejsem. Jím teď určitě pravidelněji a více, než předtím, ale uřčitě ne za 2, jak některé starší generace občas doporučují. Navíc se stále hýbu, no snažím se dost chodit a ze sportu už mi zbylo jen to plavání aspoň jednou týdně, když spinning po dovolené už opouštím.
Máte některá podobné pocity či váhové přírustky? Je to moje maximáĺní životní váha, překročená i tak už o aspoň 4-5 kg (nejvíce jsem snad vážila 57 kg doposud).
Otoky nemám, křečovky také ne. No, když nepřiberu za celé těhotenství 20 kg, ale tak max. 15, tak je mi to jedno, ale na 18+3 si myslím, že ten přírustek cca 7-8 kg je už dost, ale jde to bohužel mimo mě.

Jinak, holky, co jste z Prahy, už máte vyhlídnuté nějaké cvičení? Že bychom mohly chodit třeba společně.

Mějte se zatím všechny moc a moc fajn a těším se už teď na další počteníčko a informace.

Zdraví Andy a Mimoušek (18+3tt)

Pepigaba
Kecalka 197 příspěvků 19.02.04 11:37

Ahoj Zuzko,
neboj, jak psaly holky, je nás víc, co máme strach a ať chcem nebo ne, tak prostě hysterčíme. Já taky měla několik termínů, teda nejdřív vůbec otěhotnět, pak TT, první návštěva holčičáka, co když je to mimiděložní, první ťukání srdíčka, 12tt a pro jistotu 16tt, testy AFP, ty dopadly dobře a já odmítla amnio (je mi 36) no a teď čekám na výsledky genetiky pro příbuznost přes páté koleno. Pokud všechno dopadne dobře, tak už sama v sobě vím, že mám další termíny, od kdy miminko může přežít, od kdy to nebude předčasný porod a pořád dál. A podobně jako tvůj manža i ten můj říká, že z toho asi zcvoknu, že jsem byla normální a fajn ženská a teď mám jenom strach. A tak se ho snažím navenek moc nedávat najevo a je jen ve mě.
Tak se drž a strachu zmar!!!!!§
Pepigaba+hemžát­ko20tt (od Fantagiro)

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 19.02.04 12:37

Ahojte,
zase je tu novy dennicek a zase fajn informacie. Navyse tento je taky iny - taky strasne milucky, lebo je o pohyboch a to je parada!
Nase Babatko uz dava o sebe vediet a to najma vecer a pripadne ked sedim poskladana za pocitacom. Vtedy mam brusko pritlacene na stehnach, tak mozno preto to dobre citim. ;o) Je to strasne zvlastne a krasne. Vcera vecer som ale dostala jeden poriadny kopanec, az som podskocila na posteli, hihi.

Vcera som si doplnila tehotensku garderobu. Holandske obchody sa pretekaju vo vypredajoch. Zacalo to heslo „2 zobrat, 1 zaplatit“, pokracovalo to „3 zobrat, 1 zaplatit“ a uz som videla totalnu silenost „4 zobrat, 1 zaplatit“. Tak som sa vcera ponevierala po C&A, kde maju silenost strednu (3/1) a kupila som si dve tehu-kosele a jednu vesticku s kapucnou. Za 3 kusy som zaplatila 30euro, co ma velmi potesilo. Su to veci, co sa budu dat nosit aj v lete, takze uz som zasobena az-az. Navyse nevidno na nich, ze by boli vyslovene tehotenske.
Inak, co mi dost vadilo, okolo tehotenskych regalov kruzili dve dochodkyne a pozerali si tam nejake mikiny a tricka s dlhym rukavom. Pritom hned vedla mali oddelenie s vacsimi cislami. Uz len to mi chyba, aby som sa v lete vypupila v peknej bluzke a stretla v takej istej nejaku dochodkynu. Nic proti nim, ale blbo by sa citila v takej situacii asi kazda z nas, nie?

Dneska sa priserne bojim. Ja som strasny neporiadnik a chodim s dvoma deravymi zubmi uz nejaky patek. Nikdy mi nic so zubami nerobili, iba mi latali prasknutu sklovinu, takze neviem ako sa robia kazy. A tak sa toho bojim. Totiz jeden zub ma zacal boliet a druhy sa mi pre istotu zlomil. Manzel mi dnes vybojoval termin u zubara, ja by som to asi odkladala az dovtedy, ked by som uz od bolesti nebola schopna nicoho. Takze sa priserne bojiiiiim!!! Drzte mi palce. Alebo aspon si na mna spomente, pretoze palceky mame predsa zamestnane - drzime ich tym, co idu na AFP, genetiku ci AMC.

Ajka - verim, ze to musel byt sok. Mne raz Pavel prisiel domov trochu nacechrany, ale vazne to nic nebolo, len bol nejaky podozrivo vesely, ale mala som z toho aj taky zvlastny pocit - bol jednoducho iny. Verim, ze tato prihoda bola jedna jedina, ze uz ti to nezopakuje. A stavim sa, ze dnes pride z roboty s kyticou. Hlavne sa nestresuj, vsak vies, ze Krtcatku to neprospieva. Opatruj sa!

Vsetky holky, co cakate na vysledky nejakych testov, alebo na ne idete - Ulrika, Lucije, Tifany, Zuzana a dalsie (sorry, pisete ostosest, nestiham si to pamatat) - HROZNE MOC VAM DRZIM PALCE a urcite aj nas Pampusik!

Majte sa pekne.
Jana + Babatko-Pampusik (17+6)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 19.02.04 13:00

Ahojte holky,

moc vám děkuju za povzbuzení. Manžel mi už volal z cesty a dělal jako že nic a že mi hlásí že žije. Po chvilce pochopil a ptá se mě jestli jsem naštvaná. Málem mě kleplo. Samo, že neveděl co nechal doma za spoušť a chce po mě abych to uklidila, protože má přijet jeho maminka a přijede dřív jako on. jenže to já nedokážu. Navíc mi příjde, že když něco provede, tak si musí nést i ty následky. Ojediněle se to nestalo. Manžel totiž když má přiležitost „bavit se“ tak ju využívá za každou cenu. Nezná hranici, neumí přestat a vidí ve svojí situaci jen sebe. Navíc poslední asi 2 roky když je napitý tak musím dávat velký pozor co řeknu, protože při náznaku negativní věci začne být hodně zlý. Alkoholik není, ale opilost mě opravdu hodně stresuje. A pokaždé stejné sliby, že už to neuděla a bude zodpovědný. Ach jo.

Ale k veselejšímu. Já se na ťukanečky a kopanečky těším taky moc. Jsem zvědavá, jestli bude Krtčátko taky tak nadměrně aktivní jako byla Lenka. To už bylo kopání nakonci až hodně nepříjemné. U Leničky jsem cítila pohyby mezi 17-18. týdnem (postavu mám štíhlou). Ale měli jsme ve cvičení maminku, která byla vychrtlá a první pohyby zaznamenala mezi 22-23 týdnem. takže se holky nestresujte. Třeba je vaše mimi jen klidňučké, což potom hooodně oceníte.

Jdu obědvat, mějte se krásně.

AJKA + Krtčátko 14tt

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 19.02.04 13:02

Ahojte holky,

moc vám děkuju za povzbuzení. Manžel mi už volal z cesty a dělal jako že nic a že mi hlásí že žije. Po chvilce pochopil a ptá se mě jestli jsem naštvaná. Málem mě kleplo. Samo, že neveděl co nechal doma za spoušť a chce po mě abych to uklidila, protože má přijet jeho maminka a přijede dřív jako on. jenže to já nedokážu. Navíc mi příjde, že když něco provede, tak si musí nést i ty následky. Ojediněle se to nestalo. Manžel totiž když má přiležitost „bavit se“ tak ju využívá za každou cenu. Nezná hranici, neumí přestat a vidí ve svojí situaci jen sebe. Navíc poslední asi 2 roky když je napitý tak musím dávat velký pozor co řeknu, protože při náznaku negativní věci začne být hodně zlý. Alkoholik není, ale opilost mě opravdu hodně stresuje. A pokaždé stejné sliby, že už to neuděla a bude zodpovědný. Ach jo.

Ale k veselejšímu. Já se na ťukanečky a kopanečky těším taky moc. Jsem zvědavá, jestli bude Krtčátko taky tak nadměrně aktivní jako byla Lenka. To už bylo kopání nakonci až hodně nepříjemné. U Leničky jsem cítila pohyby mezi 17-18. týdnem (postavu mám štíhlou). Ale měli jsme ve cvičení maminku, která byla vychrtlá a první pohyby zaznamenala mezi 22-23 týdnem. takže se holky nestresujte. Třeba je vaše mimi jen klidňučké, což potom hooodně oceníte.

Jdu obědvat, mějte se krásně.

AJKA + Krtčátko 14tt

Petronella
Kecalka 108 příspěvků 19.02.04 13:02

Ahoj holčiny,
Lucíku moc děkuji za krásný deníček, i když už se mě tak trochu netýká, jsem o trochu napřed, ale to nevadí, ráda si to zopáknu a doplním nové informace.
Já patřím k obtloustlejším těhulkám, prvorodičkám, ale protože čekám dvě, cítila jsem pohyby už v tom 18. týdnu. No můj doktor říkal, že je to dost nepravděpodobné, ale já vím své…jsem celé dny doma a tak téměř nemyslím na nic jiného :o) Jen mám strach, že kope jen jeden, protože to opravdu nejde poznat :o(( tak v posledních dvou týdnech hodně trnu, zda je vše OK. Bohužel další UTZ bude bůhví kdy, takže nevím, jak to vydržím, žít v nejistotě.
Všem ještě neťukacím maminkám přeju, ať už je to brzy tu!
Zdraví
Petronella+2 mi­mísci 22+2 tt

Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 19.02.04 13:14

Ahoj holky,

poslala jsem včera odpoledne komentář do minulého deníčku, ale zkopíruju ho i sem, protože nevím, kolik z vás ho četlo. Porod máme sice ještě relativně daleko, ale nikdy není dost brzy se informovat.

„V pondělí jsem byla na dalším těhu plavání a porodní asistentka nám říkala o zajímavé novince. Už jste určitě slyšely o možnosti ODEBRÁNÍ PUPEČNÍKOVÉ KRVE po porodu a její možné použití pro toho, kdo krev bude potřebovat (obsahuje nějaké cenné látky, které není možné získat odjinud). Nedávno se ale začala praktikovat jiná metoda: odeberou vám pupečníkovou krev a nějaká slovenská firma (např. v Brně už má smlouvu se 2 největšími porodnicemi) s vámi podepíše smlouvu na jejímž základě bude pouze pro VAŠE miminko tuto krev skladovat - třeba až do jeho smrti.
Stojí to sice asi 20 tisíc, ale když si uvědomíte, že tolik stojí mnohé kočárky, není to tak závratné. Vašemu miminku to pak může pomoct v léčbě leukémie a další druhů rakovin. Myslím si, že je to skvělá příležitost. Kdybyste měli zájem, mám někde číslo na bezplatnou linku, kde vám řeknou podrobnosti.“

Zuzko - rozhodně nepanikař, že se miminko neozývá. Já ho cítím od 17 tt a s docela velkýma přestávkama. V pondělí na kontrole mi pan doktor opět oznámil, že Bublinka je otočená zády nahoru (tudíž kope do bříška, což není cítit). Asi se jí to líbí, protože je tak otočená skoro pořád. Třeba je to i tvůj případ. Pořád mi to ale nedá a jak mám chvilku klid, s rukou na bříšku čekám, kdy to zase přijde. Většinou to ale není ve chvílích klidu, ale když mám fofr. Takže hlavu vzhůru.

Mějte se všechny krásně,

Jitka a Bublinka (20tt + 2)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.04 13:29

Ahoj spolutrpitelky, mám 17+3 a tak ještě nic. Jenže se moc nesleduju, nemám na to čas, jen tak večer, když zalezu konečně do pelíšku. Moc se těším. a pište hodně příspěvků.
Ira + mimi

gruzie
Kecalka 112 příspěvků 19.02.04 14:07

Ahoj bříškandy,

KEIKO, díky za soukromou zprávu. Dneska držíme všechny palce, takže celkem 8 palečků. Na podrobný genetický UZV tě určitě dr. taky objedná. Dělají to v HK.
Lucije, díky za pěkný deníček. Pro mě velmi aktuální. Předevčírem jsem začala cítit první pohyby naší berušky. Jsou to takové „dloubance“ do břicha, velmi nepravidelné, ale specifické. Prostě je to něco úplně nového pro naše tělo. Zítra ti držím palce nebo pěsti, jak chceš, na AMC. Hlavně potom buď v klidu.
Ajko, ožralý manžel není vůbec nic pěkného. I když ten můj je potom takový přítulnější a pořád mi opakuje, jak mě miluje. Ale agresivního bych určitě nesnesla.
Radko, držím palce na kontrole.
Schamko, doufám, že jsi moc netrpěla u zubaře. Mám ho teď za sebou. Našel mi 3 kazy.
Zuzano, strach o mimi asi nikdy nepřejde. Ještě že jsou k dispozici UZV, které mě vžy uklidní. Teď se těším na 28 týden, neboť by miminko při předčasném porodu už mělo přežít.
Andíku, já mám od začátku těhu období už taky 7-8 kg navíc. Již ve druhém měsíci jsem měla 3 kg navrch a vyfouklé břicho. Těhotenství je na mě už dlouho vidět a jsem na to pyšná!

Mějte se moc hezky, přeji časté a důkladné kopanečky (už se těším až jich bude více) a hodně nových příspěvků.

Gruzie + Štěstíčko 20+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.04 14:47

Ahoj všechny těhule,
moc děkuju za podporu při mém šílení s pohybama a uklidňovacíma termínama, člověka fakt potěší, když zjistí, že není sám magor. Trochu jsem se už uklidnila (na chvilku), tak snad mě prcek nebude dlouho napínat a aspoň trochu ducne.
Andy, s tou váhou. Já jsem těhotná podruhé, v pondělí bude dceři 5 let. Když si vzpomenu, jak jsem před těmi pěti lety šla do porodnice s 22 kily navíc (už jsem tu myslím psala, že jsem připomínala přikrytý kolotoč), můžu se tomu jenom usmívat. Od začátku mého prvního těhotenství mi bylo přímo božsky, což se okamžitě odráželo na mé váze. Přestože jsem absolutně neměla chuť na sladké a cpala se ovocem a zeleninou a samou zdravou stravou, za první tři měsíce jsem přibrala šest kilo a pak to postupovalo dál a dál. Sedm kilo zůstalo v porodnici (kromě těch tří a půl, co nesl manžel na ruce). Dalších deset jsem doslova vyčůrala během 14 dnů, opravdu jsem strávila valnou část tohoto období na záchodě a kila šla dolů jako po másle. Zbavila bych se i těch posledních pěti, kdybych ovšem nebyla lenoch a pecivál a milovník dobrůtek (nebo spíš žrout?), navíc manžel tvrdil, že se mu líbím, prý je aspoň za co vzít. Nakonec mi loni vysekali z dásní všechny čtyři moudráky a těch pět kilo bylo dole.
Teď jsem v 16. týdnu a mám nahoře jen kilečko, ovšem pouze a jedině proto, že mi v prvním trimestru bylo strašně zle (to bylo po tom prvním klidném těhotenství fakt překvápko). Teď už zase začínám normálně papat. Nepřejídám se, hodně chodím, chodím na těhulácké cvičení ve vodě a plavat, ale dám si i dortík nebo čokoládku, když mám chuť. Zkrátka a dobře - pokud opravdu nejíš za dva, ke své váze se vrátíš. Ta voda dělá fakt hodně, pozná se to ale až spíš ke konci těhotenství otokama na kotnících, zápěstích a v obličeji (já musela sundat i prstýnky). Tak klidně papej a měj se hezky! A vy ostatní taky!
 Zuzana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.04 17:53

Ahoj Zuzko,
je to zvláštní. Jsme na tom totiž úplně stejně. Moje první dítě bude mít za chvíli 5 let. Přibrala jsem při něm 18 kilo, taky žádná sranda, a pak jsem všechno vyčůrala =o))). A jsem teď taky těhotná, taky v 16 týdnu. Jenom mi naštěstí nesekali moudráky, to bych strachy vyčůrala myslím i toho mimíska co mám v bříšku =o)))). Taky mi teď bývalo dost blbě a cpu se jenom ovocem a zeleninou. Je to zvláštní, že se těhotenství neprojevuje stejně. Ale už je mi fajn, jenom si musím najít nějaké cvičení. Přestěhovala jsem se před 14 dny do města, kde ještě nikoho neznám a je mi tu dost smutno. Radka

Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 19.02.04 18:28

Ahojte tehulinky,
teda Luci, dneska jsem si opet krasne pocetla, sice jsem teprve v 16tt, ale na pohyby uz se moc tesim.

Drzim palecky vsem kteri jdou nebo uz byli na testech nebo ted zrovna cekaji na AMN nebodalsi podobne „prijemnosti“.
Ja sama jsem byla na triple testu v utery a musela jsem jit na 7. hodin nalacno :-( Vzhledem k tomu, ze mne nevolnosti jeste uplne nepresly (sice uz nezvracim, ale ono bohate staci, kdyz cloveku neni dobre, vsak to znate..), nebylo to nic moc. Nakonec jsem to zvladla, odber jsem ukecala vleze a hned v cekarne jsem si dala chleba a cajicek, co mi nastesti pripravil muj hodny manzilek. Sama si rano nezvladnu nic pripravit, lednicka mi smrdi, tak ji radeji ani neotviram. Ale celkove uz je to lepsi, uz je mi blbe jen rano a vecer :-)
Vysledky testu bych mela znat az v pondeli a to vite, ze me prepadaji divne myslenky, ale verim tomu, ze to bude dobre.
Taky se chci zeptat, jestli vas nekoho neboli vecer hlava, me ted posledni tyden kazdy den a nevim, jestli je to z tehotenstvi nebo ne. Radeji zadne prasky neberu, ale nekdy je to k nevydrzeni.

Taky jsem byla dneska v poradne a dostala jsem CD Hudebni pohadky pro tehotenstvi a detstvi, je to reklamni od nejake firmy, ale uz se tesim, az si ho vecer poslechnu. Pry to mimiskovi pomuze po porodu se uklidnit, protoze ta hudba uz mu bude znama.

Ajko - musim rict, ze ja bych to asi nedokazala prejit klidne. Sice bych na nej asi nekricela, ale rekla bych mu, co si o tom myslim a byla bych hoodne urazena. Vim, ze to neni lehke a navic, pokud to neni vyjimecne, tak o to tezsi, ale drzim palceky a ozvi se, jak to vsechno dopadlo, myslim, ze jeho mamka by mela videt, co synacek vyvedl..

Andy - k te vaze, ja jsem na kila pribrala jen 2, protoze mi taky jeste neni moc dobre, zato podprsenku uz jsem kupovala dvakrat novou a prsamam uz o 2 cisla vetsi. Prodavacky mi navic jeste rikala, no oni se ty prsna jeste hodne zvetsi tesne pred porodem..takze to vypada tak, ze je budu muset za chvili vozit na dvoukolaku. No nicmeme manzilek je moc spokojeny a moc se mu to libi :-)

Schamka - citim s tebou! Ja jsem mela prvni kaz az v prvnim rocniku na gymplu a ve svych 15. letech jsem tehdy u zubare udelala strasnou scenku, ze se bojim a at mi to proboha nevrta..videla to cela trida..Taky jsem povinnou navstevu zubare zatim odlozila, i kdyz vim, ze cim driv, tim lip, no vapnik jim, tak snad to ty zuby vydrzi.

Co se tyka pupecnikove krve, moje tchyne je gynekolozka a tak to podrobne studovala a nakonec me od toho zrazovala. Ono to muze byt do budoucna opravdu dobre, ale… Ta firma je soukroma a neni zaruceno, jak dlouho bude existovat a co by se pripadne stalo, kdyby to krachlo. Taky jim platis jen za uschovani te krve, takze oni ti pak predaji zkumavku s krvi a delej si s ni co umis. tech 20 000 je jen na zacatek a pak platis myslim 3500 rocne za udrzovani v mrazaku. nechci vas od toho zrazovat, ale opravdu si to dukladne proverte.

Cibulko - tak uz jsem se konecne dovolala i dostala do toho vetrniku, ale..vcera jsem byla na te informacni schuzce a vsechny nove kurzy ob:,–(ily tehulky, kt. maji termin v cervenci a na nas srpnove zbyva az zase dalsi mesic (poprosily nas, at jeste pockame), takze zacnu az za mesic. prihlasila jsem se jeste na individualni cviceni, ale to mi teprve pred kazdym budou volat, jestli je vubec misto. Takze to bohuzel nevyslo :-( a budeme chodit kazda jinak. No treba se tam nekdy potkame a muzeme zajit na nejaky pohar do cukrarny :-)

Tak se divam, ze jsem se dneska rozepsala a uz taky chci vypadnout z te prace, takze se mejte nadherne a pozdravujte kopalisty :-)
Kacica 16tt + mala kukacka

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 19.02.04 19:09

Ahojte holky,
horor sa odklada na druhy den - zatial mi len pozreli, co to ta, mam za spust. 2 zuby pojdu von, 2 sa budu latat ;o( Bojiiim!!

Kacica - mne PA vravela, ze nedostatok zeleza sa prejavuje unavou a bolestami hlavy. Mozno by si si mohla dat skontrolovat krv… Snad to ale nie je nic vazne.

Opatrujte sa holciny a zajtra 10:15 myslite na mna, idem byt obetou krvilacnej zubarky. ;o(
J.+Pampusik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.04 21:51

Ahojky, nejsem tehu ale kdyz me boli hlava tak je to vetsinou tim ze jsem malo pila. Vetsinou vypiji kazdy den okolo 5 litriku. Kdyz trebe nekde couram a nevemu si s sebou tu svou lahev tak me tak po dvou hodinach zacne ukrutne drncet hlava a pak se musim napit ,ale bolest stejne ustoupi az po case :-((- Nevim jestli to mas od toho ale zkusit vic pit muses papa kopretinka 1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 00:05

Ahojky těhulinky,
jdu vás zase pozdravit a nabrat nějaké ty těhubacílky, máte tu zase moc užitečných informací.
Lucije zítra na tebe budu moc myslet a zatínám všechny palečky aby odběr dopadlv pohodičce a vše bylov pořádku.

Ulriko tobě přeju moc moc štěstíčka ať další testy odpadnou dobře, držím palečky.

Ajko moc mě mrzí jakémáš trápení s manžílkem. Věřím že si to určitě uvědomí chybu a určitě se to zlepší. Moc ti to přeju, nemám s tím sice zkušnost ale věřím že dětičky manžílka určitě „proberou“. Přeju hodně štěstíčka.

I vám ostatním přeju ať mimísci krásně rostou a brzo se dočkáte krásných kopanečků :-)
Maru (od Montičky)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 09:03

Ahojky holky,
nestiham reagovat na vase prispevky a ani se moc rozepisovat.Jen poprat hezky vikend a taky drzim pesticky vsem,kdo maji dnes dulezite testy.
Ja dnes odletam z prace driv a jedu na ten tehu kurz,takze se bud ozvu o vikendu(pokud bude doma volny PC), a nebo az v Po,ale to zas prijdu pozde-jdu k Dr. a v UT na AFP..proste narocne,narocne :))) samy doktor a nemocnice..fuuuuj nesnasim :)))
Tak se mejte moc moc hezky,Briskum zdar! :))
papa
Any+Lvicatko 15tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 09:07

S bolením hlavy mám taky takovou zkušenost. Když jsme nebyla těhotná, bolela mě hlava většinou jenom z toho, že jsem málo pila. Když jsem si nedala aspoň půllitr horkého černého čaje, rozjela se mi úžasná migréna. Ale tyhle stavy jsem dokázala časem vychytat a taky jsem začala chodit z domu jenom s pitím v baťůžku. Aspoň jsem svému 5 letému synovi příkladem. On sám málo pije, podle mého názoru. (Kolik je vlastně normální aby 5 leté dítě za den vypilo tekutin? Není 3/4 litru málo?). Teď, když jsem těhotná, bolela mě hlava na začátku těhotensví dost často a nedostatkem tekutin to určitě nebylo. Řešila jsem to, když už nebylo vyhnutí, malinkými dávkami paralenu(ten mi zabíral vždycky) a i na ten jsem se ptala svého gynekologa, abych neublížila miminku. Prý paralenů můžu i pět denně. Tak to bych neriskovala. Také jsem si všimnula jedné věci, obyčejně když si chci ráno trošku přispat, skončí to migrénou. Podle poznatků mého učitele shiatsu bych se měla nechat vyšetřit na cukrovku, to prý bolí hlava když člověk má dlouhou přestávku v jídle, třeba přes noc. Nevím, v moči mi zatím nic nenašli a já si ráno raděj vstanu dřív na snídani a odpočinu si odpoledne. Zabírá to, jenom to vstávání je v těhotenství jako za trest. Radina

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 20.02.04 09:18

Ahojky tehulky!

Takze mame patek, dobra zprava pro pracujici :)) no a pro ty doma jen dalsi bezny den :)))

Myslim na vsechny co maji dneska ruzne zakroky, vysetreni ci odbery, moooooc na vas myslim a drzim pesticky! Nebudu jmenovat koho, ony vsechny vi o koho jde :)

Jinak ja jdu dneska na poradnu, snad i na UZV, takze dneska muj drahy snad poprve uvidi sveho potomka. Na to se moc tesiiiiim.

Taky me pronasleduji silene sny, pak se probudim cela spocena a uvazuju jestli se to stalo nebo ne. No hruuuuza. S takovou skoncim brzy na psyciatrii :))))

S tou bolesti hlavy, to mivam taky, ale vetsinou to je od patere, protoze non stop sedim u pocitace zhrbena a pak se nemuzu ani narovnat. Ale zacinam byt i posledni dobou nejaka zase unavena, na krevni obraz mam jit za 14 dni, tak se uvidi jestli netrpim chudokrevnosti, ani bych se nedivila, zelezo jsem bravala uz tolikrat :)))

Tak se mejte hezky pri patku, az se vratim odpoledne z poradny tak poreferuji nove zpravicky.
Papa Radka + cvrcek 18.tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 09:49

Ahoj Letnicky!

AJKA- doufam, ze jste si to vcera vyrikali a uz je Ti lip. Ja myslim, ze obcasne uklouznuti je lidske, ale nemelo by se to stavat pravidlem. Jeste Ti poslu soukromou zpravu.

JITI- minule cvico jsem taky dostala inf. o te pupecnikove krvi. Docela mne to nadchlo, ale kdyz jsme zjistili tu cenu, tak nas to trosku zarazilo. Samozrejme, ze pro zdravi holatka bysme chteli udelat co to pujde, ale dalsich 21 000 bysme tezko hledali. Prave jsme totiz zacali rekonstrukci jadra, ktere je v dezolatnim stavu a na mimco mame odlozeno max. 35 000. Coz zahrnuje:veskery nabytek do pokojicku(ted tam mame skladiste na kola a tak)+koberec,ko­carek,ohradku, prebalovak(ktery se pak rozmontuje na komodu aby mohl slouzit dal) no a samozrejme vybavicka, ta taky neni zadarmo-snazim se sehnat neco po 1 diteti, ale zatim jsem mela stesti jen na vecicky opravdu znicene . Porad o tomhle odberu premyslim jak by se to dalo zaridit. No, asi se jeste pokusim o tom sehnat nejake inf..

KEIKO- vcera jsem na Tebe myslela, tak doufam, ze jsi v pohode.

LUCIJE- doufam, ze Ty uz to mas ted kdyz to pisu taky za sebou. Jo a taky musim pochvalit denicek. Vsechny jsou moc pekne, ale tenhle obzvlast, mozna i proto, ze je o takovem hezkem tematu jako jsou kopanecky, ktere kazdym dnem vyhlizim.

KACICA- to jsem rada, ze se Ti podarilo zapsat se do Vetrniku. Ja myslim, ze Ti to k porodu krasne vyjde ne? Ale je skoda, ze se tam nesejdem. Treba az na tech prednaskach co jsou i pro tatinky. Jinak kdyby jsi chtela muzem se sejit i jen tak a jit nakupovat vecicky a pak si jit nekam sednout- ja bych se ted utloukla po jahodovem koktejlu. Taky jsem Ti chtela rict, ze jsme byli s manzelem na Krenove v Ruzovym panterovi. Maji tam docela velke slevy, mozna by se Ti taky neco libilo. Maji svoje stranky tak se muzes kouknout i tam. Nam se tam libil jeden kocarek a to moc- po sleve za 5000Kc (normalne asi 8 000 Kc). Taky nas nadchlo, ze kdyz slozime zalohu 500 Kc tak nam tam ten kocarek schovaji az do porodu(max. 6 mesicu), coz je prima, protoze je to jedna z mala veci na ktery jsem poverciva a fakt by to byl problem kam s nim nez porodim.

Jeste jsem se chtela zeptat: nektera jste tu psala, ze jste se divala na nejake stranky ohledne kvality kocarku. Mohla bych poprosit o adresu?Dekuji.

Pozdravujte briska a mejte se fajn.

CIBULKA+ HOLATKO(18+3)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 10:02

Ahoj holky, zdravím také Vaše bříška
píšu dnes poprvé i když emimino navštěvuji už dlouho. Čekám druhé miminko, jsem ve 20týdnu. Nejdřív chci podpořit všechny čekatelky na nějaké vyšetřní. Holky hlavy vzhůru , vše určitě dobře dopadne!! Také jsem jezdila do Prahy na genet. vyšetření( manžel má nemocného brášku) a zatím to vypadá dobře. Tímto chci pozdravit p. Dr. Břešťáka za super přístup. Teď řeším jiný problém - váhu. NIkdy jsem nebyla žádná štíhlice, ale miluju sport. Při výšce 168cm jsem vždy vážila okolo 68-70 kg jak kdy. Ale nejsem žádné monstrum. Cvičím aerobik, chodím běhat,do posilovny… Dnes jsem ve 20 týdnu a vážím 77kg. První vážení v poradně bylo 71kg.Zatím na mě není nic vidět. Bříško se už sice klube, prsa monstrózně vyrostla. Paní Dr. mě moc hubovala nemám tolik jíst, míň pít.. No prostě mě sprdla na dvě doby. Teď si připadám jako největší obluda na světě… Nemám žádné zdr.obtíže, chodím do práce, dál cvičím, nepřejídám se. Jsem z toho moc nešťastná. Při prvním těhu jsem nabrala 10 kg. Napíše mi někdo svoje zkušenosti? Tak se mějte krásně a pohlaďte za mě svá bříška…
Páááá Petulinka + uzlík 20+6tt

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.02.04 11:10

Ahojky Pupíčci:-)

Včera odpoledne jsme s manželem vyrazili do Ústí na nákupy, protože už jsem neměla čím krmit bafíka. Tak jsem si koupila nové tenisky a taky jsem dostala gymnastický míč! Teda mé cvičení na něm musí na ostatní působit nejspíš dost směšně:-) Teď jsem to zkusila a připadala jsem si, že se tu válím jako nemocná velryba. Pak jsem si ale řekla však co, hlavně že se tělo protáhne, však na Olympiádu se stím nepoženu:-) Tak jsem se po vycházce s pejskem a nákupu chvilku protahovala, teď jsem slupla dva rohlíčky se sýrem a salámkem a mám chuť na další. Ovšem měla bych se asi krotit, tak jsem si řekla že nejdřív juknu jak se máte, pak vytřu a vyžehlím a pak si dám rohlíček. Abych taky měla nějaký výdej energie:-)

AJKO - tak jak ta story u vás včera dopadla? Uklidila jsi před návštěvou tchýně? Nebo jsi nechala manžílka podusit ve vlastní šťávě?

SLYSIL - píšeš že pro „ženy v domácnosti“ je pátek den jako každý jiný, ale to není pravda. Když přijde pátek tak to totiž znamená, že budu mít mužíčka dva dny jen pro sebe:-) Takže se na něj taky vždycky moc těším!!!

ANY - hodně štěstí v pondělí u doktora. Ať si manžel pohled na svého potomka krásně užije a hlavně ať AFPíci dopadnou dobře!!!

SCHAMKA - tak se drž u toho zubaře! Teda teď už jsi tam, koukám kolik je, tak snad to moc nebolí! Já měla zuby vždycky kazivý, i kdybych si je čistila 10× denně, takže už mám blomby snad ve všech zubech kromě těch v předu:-) A taky jsem nosila tři roky rovnátka na pevno, zrovna v té době si mě manžílek vyhlídl což nechápu (všechny ostatní kluky to dost odhánělo). No takže já už jsem strach ze zubaře relativně ztratila, chodím tam poctivě 2× do roka a klidně bych chodila i 3×, protože jsem pochopila, že když tam chodím často, tak mi pak vždycky vrtá jen jeden kaz a to ještě maličkej:-)

KAČICA - v pondělí budeme držet palečky na výsledky! Dej nám hned jak budeš moct jak jsi dopadla! Budeme na tebe myslet!!!

RADKO - píšeš, že ses před 14 dny přestěhovala do nového města a nikoho tam neznáš a je ti smutno. Já měla to samé před sedmi měsíci. Hned druhý den po svatbě hezky frrrr z jižní Moravy do severních Čech! Moc mi pomohl manžel, byl naprosto úžasný a i když jsem propadala depresi že tady v tom vyhnálkově žít nebudu, že chci zpět do Brna, tak to se mnou řešil v klidu, byl strašně hodný a pozorný a všechno jsme spolu zvládli. Tím že jsem nenašla práci, tak jsem nenašla ani kámošky, což mi chybělo a chybí do teď. Tak když můžeme tak jedeme do Brna, a teď jsem ještě poznala Evelinu tady z emimča, tak mám s kým jít cvičit, plavat nebo nakupovat mimi věcičky. Je to moc prima a já věřím, že i ty najdeš nějakou kamarádku. Netrap se samotou (mě pomáhalo že jsem tu měla doma našeho pejska) a věř že to zase bude všechno dobré!!! Věř že vím co teď prožíváš!

Jo včera jsem si ještě chtěla koupit nějaké kalhoty, protože je mi už vše hrozně malé a mám strach že Knedlíčka přidusím. Jenže normální velikost (40) prostě přes bříško nestačí, a když jsem na sebe natáhla vel. 44 tak přes bříško sice fajn, jenže úměrně tomu to bylo velké i okolo boků a zadku, takže to na mě vyselo jako plachta, no hrůza. Tak jsem pochopila, že tudy cesta nevede a asi vlezu do obchůdku s těhu věcma. Jo, já holt chtěla zase ušetřit:-) Bojím se totiž, že to těhotenský oblečení bude dost drahý. Mě se za kalhoty fakt nechce dávat 800,–. No uvidím, třeba budu mile překvapena a mají tam dobré ceny.

EVELINO - takže jestli chceš já jsem připravena vyrazit, můžeme kdykoliv, nebo samozřejmě ve středu po cvíču (teda pokud mi paní doktorka nesdělí špatné výsledky AFPíků, ale věřím že ne!!!). Tak pozdravuj Káju a pokládka:-)

Ještě jsem se chtěla zeptat ohledně hudby. Kačica tu psala že dostala CD Hudební pohádky pro těhotenství a dětství. Mě by zajímalo jakou uklidňující, relaxační hudbu máte vy. Prý je dobré když miminko nějakou takovou hudbu poslouchá v bříšku a po narození když ji slyší tak ho to uklidňuje protože ji zná už z bříška. Jenže já nevím co poslouchat. Mám ráda Dune, to je taková klidná hudba, ale zajímalo mě, jestli i vy máte nějaké tipy, nejraději takové, co se dají stáhnout. Mě může vzít čert když jim mám nechat v obchodě pětikilo za CD které má hodnotu tak 50,–Kč. Takže díky za případné tipy:-)

Mějte se moc krásně, vám pracujícím ať to dnes v práci rychle uteče a o víkendu si hezky odpočiňte!!!

Zdraví Kristy a Knedlíček (17+3)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 11:14

Ahojky, tak

vera-vila
Nováček 7 příspěvků 20.02.04 11:38

Ajka - tak to je Tvůj manžílek to samé, co ten můj. Když má příležitost, tak jí prostě využije a je mu úplně jedno, že kvůli tomu nervačím, co se mu stalo, protože mi nezvedá telefon, abych zjistila, jestli je v pořádku a kdy vůbec hodlá přijít domů… To jsou strašné noci… Ráno má totální okno, občas i výkladní skříň a vůbec netuší, jak se dostal domů a že si ještě udělal jeho oblíbenou vaječnou omeletu, všude nechal bordel a špinavé nádobí, zasviněný sporák… Lehne si a ještě se chce tulit… Nebo prostě lehne a chrní… Jakmile mu něco řeknu nebo jen trochu víc zvednu hlas (zajímavé je, že křičím třeba už od začátku a nic a najednou bum a už napřahuje, ať neřvu), je zle, to je pak nepříčetnej a mám co dělat, abych se vyhla jeho ruce… No, asi 3× mě už uhodil… Když jsem mu to pak ráno vykládala, tak nechápal. Tudle se tak opil, že ani nevěděl, jak se dostal domů - no, přijel taxíkem, udělal si zase jídlo a začal mi vykládat něco o tom, že si zajišťoval fušeřinu v zednictví a pak se najednou sbalil a že za 10 minut je zpátky… Vůbec nevím, kam šel a co tam dělal, prý mi to ráno vysvětlí… Samozřejmě, že jsem se ho hned ráno ptala, i na taxíka i na to, kam šel… A on vůbec nevěděl, že přijel taxíkem a už vůbec netuší, kam asi tak ještě mohl jít… Prostě děs… V úterý zase přišel opilý, ráno měl okno (hlavně že měl jen 2 piva, že??? Po dvou už přestává počítat), tak jsem se rozhodla, že ve středu si s ním o tom popovídám… Divila jsem se, že po tolika „akcích“ přiznal, že v poslední době (která trvá už 3 roky) to opravdu hodně přeháněl a že ještě v sobotu mají v práci trojnásobnou oslavu narozenin, tak ještě v sobotu půjde pít a potom už jen minimálně, což je prý jednou za čas - což může být třeba jen jednou za 3 měsíce… Tak to chci vidět, protože jinak to jeho miminko bude taky děsnej nervák… Takže se drž a modli se, aby to očekávání a tatínkovství Tvého mužíčka změnilo a uvědomil si, že takhle to prostě nejde a že s tím musí něco udělat… Moc Ti to přeju!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 11:39

Ahojky všechny těhulky,
doufám, že se mohu připojit do tohoto deníčku - řekla bych, že sem taky patřím (pokud mohu), jelikož čekám miminko 15tt a termín mám 10.8. tak budu mít taky letňátko - své první miminko. Už dlouho, když je v práci čas, nakukuji do deníčku a odhodlávám se napsat. Chtěla jsem se taky zaregistrovat, ale - prostě se mi nezadařilo, tak jsem zatím jako anonym. Jinak Kamila.
Je vás tady hrozně moc a tak doufám, že mi některá poradíte :o) - chtěla bych se trochu uklidnit, jelikož mě denně užírá pocit, že jsem první tři měsíce totálně zakopala - že jsem prožila vše, co každý říká - to teď nesmíš. 1. -stres, jak zvládnu miminko, tak pracovní stres.Neskutečné hodiny (denně) nervů a pláče. 2. -nemoc (což mě tíží nejvíce) Nebyly to vysoké teploty, jen zvýšená a bolest celého těla. 3. -První měsíc (když jsem ještě o těhotenství nevěděla) jsem užívala léky - díky čemuž jsem poslaná 24.3. do Genetického centra v Praze na ultrazvuk ve 20 týdnu - snad se pak uklidním.
Asi si říkáte, že to ani není možný, prožít takhle první tři měsíce těhotenství. Mě se tomu taky nechce věřit. Když jsem o miminku jen snila, tohle by byla ta nejhorší noční můra, jak prožít začátek těhotenství.
Proto bych byla ráda, kdyby jste mě některá uklidnila - vy co už doma máte jedno dítko, že jste třeba taky marodili hned ze začátku a máte už doma zdravého klučinu či holčičku. Že nejsem sama, kdo má tak děsnou smůlu.
Za měsíc se vdávám, svatba byla v plánu dávno a miminko si asi řeklo, že u toho chce být taky. Moc jsme si ho přáli, jen jsme nečekali, že otěhotnět mi půjde tak lehce. Teď místo toho, abych se na svatbu těšila, těším se až bude pár dní po ní a já půjdu na ten ultrazvuk ve 20 týdnu. Denně myslím na to, aby bylo mimčo v pořádku a svatba je až na dalším místě. Všichni kolem blížící se svatbu prožívají více než já. Pro mě je teď nejdůležitější slyšet, že miminko je v pořádku.
Můj první příspěvek a už jsem se tak rozepsala, tak doufám, že jste to některá dočetla až do konce a povzbudíte mě vlastní (či kamarádky, známé) zkušeností s nemocí v prvním trimestru.
Mějte se všechny i se svéma miminkama v bříšku moc krásně.
 Kamila

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 20.02.04 11:54

Ahoj holčiny,
ještě 2 hoďky a padla. Už se moc těším na víkend. Zítra jedeme k tchyni popřát konečně k těm narozeninám, tak to přežiju a pak nemáme vůbec žádné plány, teda já jo mám nějakou práci. Dneska jsem zase hřešila, sežrala jsem opět nakládaný hermelín, ale dala jsem si jen necelou půlku, vím, že se jíst nemají, ale jednou snad nic nezkazím. Jinak od minulého týdne jsem moc nepřibrala vlastně nic, což je na jednu stranu dobře, kdyby to takle šlo totiž dál, budu jak pučmeloun. Hlavně, že už nemám takovou chuť na sladké, to mě přešlo. Jinak už jdu za dva týdny do poradny, už aby to uteklo. Budu se pak klepat jako vy kvůli AFPíkům, ale věřím, že to dopadne všem dobře. Hudbu, kterou bych pak pouštěla miminku zatím taky vybranou nemám, ale myslím, že stačí když to bude něco pohodového a klidného, žádné řvaní.

Kačica - držím ti moc pěstičky na pondělí, budu je pro jistotu mačkat i přes víkend, tak ať ti to dopadne co nejlíp a určitě dej vědět

Schamka - jo zuby a kazy, to znám, mě vypadla plomba a tak 3 měsíce jsem tam nešla, ne , že bych se bála ,ale byla jsem prostě líná, a pak jsem pěkně trpěla, ani mi ho nemohla vytrhnout kvůli injekci, ta bolest potom byla děsná a prášek si žádný vzít nemůžeš, nechci tě strašit to ne, jenom chci říct, že je lepší chodit včas, pak to míň bolí, nebo vůbec ne

Kristy - ty jsi ale spisovatelka, holka s těma kalhotama to asi nebude za pár stovek, počítám, že určitě něco kolem 1.000,– což je fakt hodně, no uvidíme. Jestli to vydržíš, tak bysme mohli jít tu středu, já jinak dělám až do 16.00 h , tak to by bylo už dost pozdě viď. AFPíky ti určitě dopadnou dobře, neboj. Tak si užij krásně víkendíček , pozdravuj Toma a pejska a dávej na sebe a bříško pozor.

Ajka - tak jak to u vás dopadlo, doufám, že je vše v pořádku a manžel si veme k srdci, že už se takle nemá nikdy chovat.

Vám všem přeji krásný a pohodový víkend, odpočívejte a relaxujte.
Evel+pokládek 14+3tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 12:00

Ahoj,
chtěla bych poradit ohledně gymnastického míče, moc jsem ho chtěla, bohužel 600-700 jsem dát nechtěla a ani moc nemohla. Nyní jsou všude slevy (tesco, interspar, carrefour apod.), takže jsou v akci až o polovinu levnější, ale úúúplně nejlevnější jsou v Globusu, 55cm za 200, 65cm za 219 - do cca 370Kč. A cvičím zatím doma, musím uznat že to je super, teda zatim se u toho spíš směju - sedět a zvednout nohu aniž bych spadla se mi povedlo na potřetí… Každopádně fajn protažení… Pa pa a užijte si víkendík, Martina

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 20.02.04 12:03

Ahoj Kamčo,
vítám tě v našem deníčku a věřím, že se ti tady bude líbit a společně s náma zvládneš všechny své bolístky a obavy o miminko.
Já čekám taky své první, takže ti bohužel nemůžu poradit, ale věřím, že bude všechno v naprostém pořádku. Věř, že asi každá máme trochu obavu, jestli jsme něčím miminku nemohli ublížit , já si pořád dokola probírám jestli bude to malé v pořádku, protože máme kočku a dříve jsem taková opatrná nebyla a vlastně už jsem byla těhu, no nezbývá nám, než- li věřit a čekat na testíky jak dopadnou.
Takže ti moc držím palečky, aby jsi už měla genetiku za sebou a mohla se bez obav radovat ze svého těhotenství.
 Evel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 12:10

Ahojka Kamilo,
Jsem z těch, které už doma mají jedno dítě. Mám 5 letého syna. Těhotenství s ním jsem prožila v neuvěřitelném stresu, Noc co noc jsem čekala jestli můj tehdejší manžel přijde opilý málo nebo moc, což znamenalo tak do 4 do ráno nespat. Prostě jsem nemohla usnout. Když se vrátil, pokaždé jsem brečela a hlídala ho aby se neutopil ve vaně, kterou si pravidelně po ránu naustil aby se trochu „upravil“ do práce. Bála jsem se o dítě, že bude uplakánek a já to sama daleko od rodičů všechno nezvládnu. Zvládla jsem to. Malý je v pohodě, hodně kamarádský, bystrý a šikovný kluk. Nic z toho co jsem v těhotenství prožila se na něm nepodepsalo. Muž s pitím nepřestal, tak jsem si zažádala o rozvod a přestěhovala se k rodičům. Mám teď fajn přítele a jsem v 17 týdnu těhotenství. S těma lékama ti neporadím, musíš si nejspíš počkat na výsledky testů. Já sama jsem těď měla angínu a domů jsem si od doktorky přinesla antibiotika Penben. Moc chvály jsem na ně neslyšela, tak jsem se radši léčila čajíka. Dostala jsem se z toho celkem tak rychle jako s těmi prášky. Někdo možná řekně, že jsem to přechodila, taky se toho bojím, ale pořád mám lepší pocit než kdybych se krmila tabletkama. Nechci tě ale nijak nervovat, já sama jsem na začátku těhotenství, když jsem ještě nevěděla že jsem těhotná, pila trochu víc alkoholu. Prostě jsem měla chuť. Občas si to vyčítám, ale co jsem četla, uškodit by to nemělo. PS:nechlastala jsem, tak se zas až tak moc nebojím, jen si to občas vyčítám, že jsem to aspoň mohla vytušit. Radina

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.02.04 12:40

Ahoj Kamilo, já osobně také čekám svůj první uzlíček štěstí, tak ti moc neporadím.
Znám ale holku, která dost trpí ekzémama a různýma vyrážkama. Musela na to brát antibiotika, když najednou zjistila, že je už tři měsíce těhotná. Už má za sebou celou řadu vyšetření, i AMC a podrobný UTZ a zatím podle všech vyšetření čeká zdravou holčičku i přes ta antibiotika!
Takže hlavu vzhůru, jistě i u tebe bude vše v pořádku, a až za sebou budeš mít ty genetické testy, tak nám sem dej určitě vědět jak jsi i s tím maličkým v bříšku dopadla!!! A pokud budeš mít nějaké jiné trápeníčko či naopak radůstku, neváhej se s námi podělit, budeme mít radost s tebou:-)

Martino - já jsem si včera koupila (no spíš manžílek koupil:-)) míč v Globusu za 219,– má 65cm. Jistě mohl být i větší, ale zaprvé jsme to neuměli odhadnout a za druhé na mé amatérské protahování to stačí. I když je pravda že když na něj sednu, tak nohy bohužel v pravém úhlu nemám. Ale říkám si že je to lepší než nic:-) A pobavím se na něm i tak, až je z toho pes celej divokej:-)No, tak to jsem ti asi moc neporadila, co:-)

EVEL - no z toho mám právě docela vítr, že budu muset dát tisícovku za kalhoty který budu nosit jen půl roku. Jistě, schovám je i pro druhý, ale i tak je to dost peněz. No ale co nadělám, přece Knedlíčka neudusím:-) Tak ve středu se tam koukneme!

Kristy

vera-vila
Nováček 7 příspěvků 20.02.04 12:42

Ahoj Kristy, já jsem také v poradně dostala CD s hudbou pro maminku a miminko, taky nějaké reklamní od nějaké společnosti, ale když si najedeš na www.laveta.cz, tak tam mají obrovský výběr hudby pro těhulky, novorozence i děti. Ale jestli Ti můžu radit, poslouchej hudbu, kterou máš ráda, která se Ti líbí - pokud to není zrovna tuc tuc a nebo řev kytar. Já mám třeba ráda folk, tak poslouchám folk, občas do toho nějakou meditaci, nebo dokonce i vážnou hudbu, prostě všechno podle nálady… To si myslím, že je nejlepší, než se spoléhat na nějaké extra tipy, protože každému se líbí a vyhovuje něco jiného…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 12:49

Ahojky, jen jsem dopsala svůj první příspěvěk, odskočila si na oběd a hned jsem měla dvě odpovědi, za což moc a moc děkuji. Je to strašně fajn a i potěší, že nejsem sama, kdo měl v těhotenství nějaké problémy. Doteď jsem měla pocit, že jsem jediná, kdo nemá své těhotenství úplně růžové. Pomůže, když člověk vidí, že není jediný, kdo neměl vše OK. Díky moc!!!! Kamila
PS: né že by mě těšily problémy jiných, jen jsem chtěla říci, že je fajn vědět, že je někdo, kdo to neměl růžový a mám zdravé dítko - to mě povzbuzuje - snad napětím vydržím do toho konce března na genetiku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 13:04

Chci ti stejně jako kolegyni co mi taky napsala moc poděkovat. Jen jsem si odskočila v práci na oběd a už jsem měla dvě odpovědi. Strašně moc potěší, že člověk není sám. Vidím, že se mi v tomto deníčku bude opravdu líbit. Moc díky!!
Kamila
PS: jen jeden můj poznatek - známá má taky kočku(y) a tři zdravé klučiny. Bylo jí řečeno, že pokud kočky měla i dříve - její tělo i organizmus jsou na to zvyklý. Horší je to, kdyby je neměla (nebyla na ně zvyklá) a těhotenství prožila v jejich prostředí - ikdyž také nikde není dáno, že by jí to muselo něco způsobit. Taky si pamatuju, že už byla v jiném stavu a měla jednu kočku po operaci a jen tak holou rukou jí nípala tu ránu - strupy - mě to přišlo zaprvé nechutný a za druhé „nebezpečný“ kvůli nějaké infekci. No, ale ona to neřešila. Přišlo jí to normální. A třetí kluk je taky jako buk.
Pa Kamila

Berenika
Kecalka 130 příspěvků 20.02.04 13:14

Ahojky těhulky,

tak se zase po nějaké době ozývám. Luci nás zase nezklamala u napsala krásný deníček. Já jsem dnes teprve 14 t, takže je na pohyby ještě moc brzo, ale už se na ně strašně těším a vám ostatním je závidím.

Kacica: s těma prsama je to opravdu strašný. Už teď rostou a jestli to má být čím dál víc ..... I normálně mám vel 4, takže nevím kde pak skončím. Jen doufám, že je nebudu hledat někde u kolenou :-)))

Schamka - držím palce kvůli zubaři. Sama mám už od silvestra uvolněnou 1 plombu, ale pořád se nemůžu dokopat nechat si ji spravit. zubaře beru jako nutné zlo a chodím tam, jen když je to nutný.

Peťulka - doufám, že si hory užiješ. My jedeme s partičkou v březnu na týden do Alp. Letos si ale bohužel nezalyžuju. I když o tom pořát dumám, že když bude vše v pohodě, bude krásné počásko tak bych si mohla tak na půl dne natáhnout přeskáče a hurá na sníh, Jenže se bojím, abych náhodou neupadla nebo spíš aby do mě nějakej nezkušenej blbec nevrazil. Za to mi to nestojí. Mimču se nesmí nic stát, to bych si pak neodpustila. Lyžovat přece můžu i za rok.

Ajka - doufám, že jste si to doma už vyříkali a manža se polepší. Můj přítel se taky tak 2× - 3× do roka trošku přiopije, ale není to nic strašnýho a je pak spíš roztomilej. Nikdy se mi ale nestalo, že by byl agresivní, nebo si nepamatoval co dělal, protože moc nevydrží a je mu hned špatně.

Nevím už která jste to psala o tom 3D ultrazvuku v Podolí, ale my by jsme tam s přítelem rádi šli. Máte s ním někdo už zkušenosti?

Všem přeju krásný víkend a těm, co čekají testíky držíme s mimískem palečky.

Veronika + mimčo 14 t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.04 13:15

Ahoj holky,
já jsem se zase dneska předvedla - od včerejška mě opět bolelo břicho stejně jako na začátku těhotenství (to je fakt dost) a navíc jsem se nějak nemohla smířit s tím, že necítím ty pohyby, tak jsem vyrazila na kontrolu, naštěstí je všechno OK, jen prý mám podrážděnou dělohu (dr.:nejste náhodou nervózní? - cha cha cha), tak jsem dostala magnézium. Vlastně jsem tam šla, abych viděla to hýbající se prtě na ultrazvuku, to mi vždycky udělá děsně dobře. Tak se zas aspoň na víkend trochu uklidním.
Kamilo - vítej v deníčku. Mám pětiletou dceru, těhotenství s ní bylo nebe a dudy s tím, co prožívám teď, už tím, že tehdy jsem otěhotněla v květnu, takže do plískanic a bacilů v říjnu a listopadu jsem byla dávno za prvním trimestrem, teď - mám termín o den dřív než ty, tj. 9. 8., mi malá nosila domů všechny možné i nemožné bacily ze školky právě v tom nejcitlivějším období. Léky jsem sice nebrala, ale zrovna antibiotik bych se vůbec nebála, pokud to není tetracyklinová řada a tu těhotné nikdo nedá. Podle mě je drtivá většina léků neškodných, jen se farmaceutickým firmám nechce dávat peníze na testování pro těhotné, takže radši do příbalového letáku rovnou napíšou v těhotenství nebrat, protože se tak samy chrání. Osobně si myslím, že ženské tělo natož v těhotenství si se spoustou věcí dokáže poradit. A co se týče stresu, protože mi tentokrát bylo děsně zle, navíc mě od začátku těhotenství bolí břicho, teď znovu v plné síle, což ti taky na náladě nepřidá, už jsem si taky říkala, že možná porodím nějakého nerva, na druhou stranu prostě vím, že i ten prcek v tobě cítí, že ho chceš, že se na něj těšíš a že pro něj chceš to nejlepší - a to je nad všechno ostatní. tak vydrž!
Schamko - zuby jsou moje specialita, o vysekávání moudráků už jsem psala, taky s čištěním nervových kanálků mám výborné zkušenosti. jsem ten typ, co si ještě nesedne do toho odporného křesla a už žádá injekci nebo radši dvě. Jeden zákrok jsem teď absolvovala v šestém týdnu, hrdinně bez injekce, zato jsem si málem rozdrtila ruce. V březnu mě čeká další a to už si tu injekci nechám píchnout - moje výborná zubařka i můj gynekolog mi řekli, že s klidným srdcem můžu, takže myslím, že bys mohla i ty, je to přece jenom lokální, dost daleko od prcka, malá dávka a neškodné anestetikum.
Kristy - těhotenské oblečení se ti určitě vyplatí víc než velká velikost normálních šatů, už jen proto, abys nevypadala jako balón. Já jsem zakoupila jeden kousek ve formes, který byl - přestože ve slevě - ukrutně drahý, ale je to nádherná černá halenka, která mi zachovala útlá ramena, ruce, prsa akorát a pouze přes bříško mám elastický materiál, který mě obepíná a já se tak můžu chlubit, navíc se to hodí ke všemu. Pokud chceš něco levnějšího, moc doporučuji samotové těhotenské kalhoty, které mají ve třech barvách v tescu za šest stovek, vypadají báječně, já mám béžové, nemají metrové nohavice a jsou děsně příjemné.
Tak se holky mějte fajn, nestresujte se (to říká ta pravá, co??) a užívejte si!
 Zuzana

Berenika
Kecalka 130 příspěvků 20.02.04 13:18

Jo a ještě něco - kamarádka mi včera poslala zábavný mejlík o tom co nás čeká. Tak se na to kdo chcete, podívejte:

http://mujweb.cz/www/miminka/

Veronika

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 20.02.04 13:21

Nuz, mam to za sebou, o 3 tyzdne ma caka dalsia procedura - brrrr. Inak mne pichli injekciu a na pripadne bolesti mi odporucili Paralen, ten tehotne mozu (ale treba si davat pozor). Tiez dufam, ze teplo mi pomoze (pomohlo mi aj vcera vecer), pripadne mame este nejaku lampu, ktora lieci svetlom, takze aj na to sa trochu spolieham.
Ale plne s tebou suhlasim, je lepsie ist vcas, ja si trieskam hlavu o mur a prisaham, ze uz budem dobra!!! ;o)
 J.

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 20.02.04 13:27

Ahojky těhulinky,

tak se konečně hlásím. No a jak to včera dopadlo? Úplně jinak než jsem si to v myšlenkách představovala. Záchod ani nic jiného jsem neuklidila. Opravdu bych to nedokázala a děsím se jak to budu dělat u dětí.
Babička zareagovala tak, že řekla že když je to občas tak se to dá. Ale spíš mi přišlo, že nechce abych se na něho zlobila a aby jsme se usmířili.
No a večer když jsme se potkali, tak můj hněv už nebyl tak velký a navíc tím, že manžel spíš mlčel, tak se to až tak neřešilo. Jenom byl zděšený, když se mu řekla, co všechno vyvedl a kde spadnul. Řekl jen že se stydí. Asi to řešil sám v sobě. Doufám, že se to už nebude v takové míře nikdy opakovat. Dneska jsem objevila ještě místečko, které se musí vyčistit. No a pak asi zavřu stránku a přestanu se tím trápit. Nemá to asi smysl, prostě se stalo a vrátit to nejde.

Jinak u nás bříško roste a hlavně teď co jsem se pěkně nadlábla, tak je to znát. Večer jedu do těhucvíčka, tak si zase pohopsám na balóně a pohoupu krtčátko. Jedu s mákoškou, která má už týden po termínu. Je z toho už nešťastná a v postatě už jen trpí. Psala, že už odházela celý dvůr sněhu. Doktorka se v ní porýpala, sex už taky zkusili a nic. Tak třeba popoženeme Jůlinku na balónech.
Příští týden ve čtvrtek jedeme na hory. Pomalu začínám cestovně bláznit. Ale moc se těším.
Jo holky, máte vymyšlené co budete vařit? Že byste hodili nějakou tu inspiraci. Já budu dělat rajskou, knedlík a hov. masíčko. Polívečku zeleninkovou, zasmaženou. Ale jelikož musím vyřit Leničce každý den, tak se inspirace šikne.

Kamilo vítám tě mezi náma. První ti chci říct, že kdyby jsi měla zájem, tak jelikož je nás tu mnoho, tak máme seznámek. Pokud o něj budeš mít zájem tak mi napiš na mailíka (apopelkova@sez­nam.cz) nějaké info o sobě, snoubenci a miminku.
Jinak když jsem byla poprvé těhulka, tak než jsem to zjistila, tak jsem onemocněla a dostala antibiotika. Pak mi začalo bývat špatně a my mysleli že je to z antibiotik, nakonec se zjistilo, že jsem těhulka. Lenička je naprosto zdravá, jen bohužel alergik s těžkou formou atopického ekzému. Ale to je věc vrozená a v jejím případě dědičná. Takže se jen modlím, aby krtčátko takto trpět nemuselo.

Tak jsem se rozepsala a můj volný čas se krátí. Mám jen hodinku denně a tak se jdu vrhnout na žehlení.

Přeju vám krásný víkend, plný sluníčka, rodinné pohody a procházek.

Ajka+Krtčátko 14tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »