Listopad či prosinec 2004

Rodičovství
  • jolla
  • 06.03.05

Milé maminky a naše děťátka, člověk míní život mění. Stále jsem nevěděla jestli mám také zkusit něco napsat, ale člověk nemá mít strach nosit svou kůži na trh. Celé těhotenství jsem prožívala s vámi a s vámi jsem chtěla prožívat i porod. No nakonec jsem porodila dřív, a tak jsem najednou sledovala vše dodatečně. Ale teď už všichni ty svá štěstíčka máme doma, a tak zase jedu ... i když ...

Poslední články se u nás točí, co by naše mimíska měli(y) umět a co by neměli(y) dělat. Jako snad skoro vzorná matka jsem také do své knihovničky začala vkládat knihy o cvičení a také poslouchat rady užmaminek. A najednou jsem zjistila, že každá kniha a doba a člověk říká něco jiného. A tak vás všechny chci uklidnit - nezvedá-li vaše miminko už hlavičku nebo nezajímají jej hračky nic se neděje. Každé z našich miminek je už teď osobnost, a tak má třeba raději než hračky váš obličej, který na něj dělá všemožné grimasy. Nebo holt začne rovnou sedět a přeskočí pasení koníčků.

Prostě nedělejte si z ničeho hlavu. Až příjde čas, tak nás ty naše mimíska krásně překvapí. Vždyť, i když byli(y) 9 měsíců v bříšku, tak potřebují čas na dozrání všech těch kloubu, kostí a dalších věcí ve svém těle. (Navíc jste-li „nedonošenci“ jako my.)

Jolana a Vojtíšek skoro 5 měsícu nebo 3,5 měsíce.

PS: Pravidlo vzorné matky je 100% narušováno na poradně u pediatra. I když vykládám, jak doma všechno dělá a umí, u paní doktorky to nikdy nepředvede.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 09:07

Ahoj všem maminkám i mimískům,
Jolčo dost mě pobavilo to poslední pravidlo, což můžu 100% potvrdit. Jinak co se týká dovedností, tak jak jsem psala onehdá do podzimátek deníček co děti umí právě v pátém měsíci, tak ta naše malá cácora je přesně ten typ co asi bude něco přeskakovat, protože zatím nedělá nic co by měla :-)
Tak pá.
Lenča + Emča 20 t./ z podzimátek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 22:06

Ahoj Jolo,

moc hezky jsi to napsala, nemá smysl srovnávat. Pochlubit se s výkony svých miminek můžeme, ba dokonce musíme :-)) ale to na věci nic nemění. Jak psala v deníčku Jarka - kari (a to se mi moc líbilo, víc neš všechny statistiky, tabulky atd.) - třeba naše miminka nejedou podle tabulek ale jednu věc umíme spolu s nimi už od narození - totiž milujeme se!! a to nás nikdo neučil a to je hlavní. Zbytek přijde dřív nebo později..

Měj se krásně

papa Nenicka+Terezka v pátek 4 měsíce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.05 14:01

Ahoj Jolano a Vojtíšku,

nedá mi to a musíme Vás pozdravit. Jsem náhodná čtenářka vašeho deničku, domovsky patřím k Opičákům, jmenuji se Jolana a můj 23měsíční syn je Vojtíšek :-)))
Mějte se hezky, ať Ti synek roste jako z vody!

jolla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 10:30

Ahoj Jolano a Vojtíšku, jestli jste navíc modrooký spíš hnědovlasý … :-). Náhoda je někdy krásná. Odkuď jste? My bydlíme v Mostě.
Jola
PS: Mimochodem manžel se jmenuje Jaroslav :-).

Vložit nový komentář