Manžel chůvou

Rodičovství
  • jpichova
  • 30.01.12

Jak manžela připravit o nervy a sama si užít pracovní nasazení. Jsi líná jak veš a jdeš ve šlépějích své matky, řekl mi manžel poté, co jsem mu sdělila, že bych ráda protáhla rodičovskou ze tří let na čtyři. Apropo, té vešce pěkně křivdí, protože s ní zrovna od nového roku již podruhé, zatím s neúspěchem, bojujeme.

„Nedělám to kvůli sobě, ale kvůli Honzíkovi, víš, že je nedonošený a představa, jak jde se svojí hyperaktivitou ve třech letech do školky, mě prostě děsí.“ Navíc, kdybych byla opravdu jako moje matka (od porodu 3 dětí už nikdy nepracovala), tak nejdu po prvním porodu sama dobrovolně a bez řečí ve 20 měsících holčičky do práce, že.

Nejsme na tom finančně moc dobře, tedy kdo je, ale máme hypotéku, sem tam nějaký ten dluh a navíc před Vánoci přišel manžel se zprávou, že od března nebude mít asi práci. Po novém roce přišel domů s myšlenkou, že kamarádův známý má firmu a potřeboval by jednou za týden uklidit kancelář. Vůbec jsem se myšlence na úklid nebránila, není to sice můj obor :-), ale úklid mi rozhodně nevadí, ba naopak, doma dělám jarní úklid skoro denně. Všechny okolo neustále komanduji, jak jim padá od pusy to a to. Jsem z toho leckdy až nešťastná, jak si nedokáží vážit uklizeného bytu. Co pamatuji, párkrát mě manžel posílal i k psychologovi, že nejsem normální.Byla jsem se na kancelář podívat, majitel, no, takový dredařský týpek, mi vše ukázal. Prý za 2 hodinky to budu mít zmáklé. Plácli jsme si s tím, že budu chodit kdykoliv o víkendu a nebudu nikým rušena.

Doma se to nejspíš manželovi rozleželo v hlavě, bude muset hlídat děti - 8 let a 18 měsíců. Nebude moci jezdit na chalupu už v pátek, ale až odpoledne po obědě v sobotu. Navíc práce se umoudřila a katastrofa se konat nebude. Hádka, kterou jsem otevřela svůj deníček, proběhla v pátek, den před velkým dnem D. Docela jsem se na úklid těšila, přeci jen je to výzva, vidět po sobě dobře odvedenou práci. To, že jen cesta tam trvá hodinu, mi nikterak nevadí, ba naopak, čtu si konečně v klidu knížku a nemusím poslouchat řev prcka či jiné švitoření dcerky, která pusu prostě nezavře.

Dorazila jsem tam, na stole mě čekalo překvapení ve formě peněžité odměny, která byla zálohou pro dnešní den, o kterém šéf sám napsal, že bude asi delší než plánované 2 hodiny, přidává mi tedy 5 hodin. Pustila jsem se do toho se vší rozhodností, ale před začátkem, jen tak pro legraci, jsem si na mobilu zapnula stopky. Když řeknu, že jen jeho kancelář se třemi stoly, 2 knihovnami se šanony jsem uklízela 4 hodiny, neuvěříte. Oblezla jsem kromě lustru, který je opravdu vysoko, úplně vše. Prostě když úklid, tak generální. To, co na mě číhalo pod monitorem, cosi jako rozteklá karamelka, mě opravdu dojalo. No, pán je asi prasátko. Když to zkrátím, prostě to byl úklid na místě, odkud by asi každý jiný utekl, byl to opravdu horor i pro mě, zkušenou harcovnici, ale když jsem se ohlédla po voňavé a krásně uklizených kancelářích, bylo mi najednou do zpěvu. Celkem mi to trvalo 7 hodin a určitě by se leccos dalo udělat i lépe.

Domů jsem dorazila v 8 večer, unavená, hladová, a koho ve dveřích nenajdu – manžela s prckem na rukách, jak se baví se sousedem. Dostal první výtku. Proč malý nespí? Proč to tu vypadá jako v kůlničce na dříví? Ještě v pátek jsem manželovi zadala instrukce, co má dát dětem k obědu, měl navařeno, aby nemusel nic dělat. Přibližný čas, kdy přebalit, kdy dát malého spát apod. Ve 2 hodiny mi volal, co má dát malému k obědu, že ještě nejedl, protože dostával pořád něco bokem, laskominky a tak. Uspat se mu ho podařilo kolem třetí a hned na 3 hodinky.

Jeho první reakce na mě byla: „Ty ale vypadáš“. Dost povzbudivé po 7 hodinách nepřetržité práce, kdy lezete po kolenou po zemi, neustále vytíráte, zvedáte šanony. Jo a ten záchod, no kdyby jste ho viděly, já osobně bych na něj tedy nesedla, a že jsou v kanceláři samé ženské, hnus, mimochodem taky pěkná prasátka. Nakonec jsem vyfasovala láhev s mlékem a větou: „Dej malému mlíko“. Samo, že nechtěl, řval, byl mrzutý, do postýlky také nechtěl, byl přespaný. Nemluvili jsme spolu, já jen tiše nadávala a on občas také něco utrousil pod vousy. To, že ze sebe dělal blbce a vymýšlel nová meníčka pro holku, která stejně nic z toho nechtěla a nakonec vzala zavděk mým navařeným obědem k večeři, raději pomlčím.

Noc byla krušná, prcek u nás, neustále vykřikoval ze spaní, budil se a já s totálně namoženou rukou nemohla vůbec zabrat. Bolelo to jak čert, nic nepomáhalo – změna polohy, ani mazání masážní Alpou. Nakonec jsem se sebrala a v 6 ráno utekla k dcerce do pokojíčku dolů na palandu. Manžel mě nechal mě spát do 11 hodin, což jsem tedy koukala jako blázen. Vzduch se vyčistil jako vždy po hádce. Mluvil o mé „práci“, jestli s tím nechci seknout, asi už ví, jaké to je, když mu doma pořád někdo brečí, řve, brebentí. Chudák si stěžoval, že to bylo hrozné.

„Já to mám denně, pořád to poslouchám, do toho vařím, uklízím, peru, žehlím, jdu pro dcerku do školy a ty se pak divíš, že večer nemám náladu“, oponovala jsem mu. Nekomentoval nic. Jen si pro sebe sám povzdechl, že v sobotu nastupuje další hlídací službu. Tentokrát už to bude opravdu maximálně na 2 hodinky, ale ty peníze, co tam dostanu, za to opravdu stojí. I ten klid a chvilkové odloučení od rodiny mi více než prospělo.

Není nic lepšího než nechat své miláčky na celý den chlapovi, který vůbec netuší, o čem mluví a doufám, že jeho původní myšlenka o líné vši se mu rozleží v hlavě, a usoudí, že to nebude nakonec tak špatný nápad a že to bude nakonec zase on, kdo bude muset zabezpečit teď už 2 děti. Představa, jak znovu nastupuji do banky, která se, bohužel, stejně jako obchody a jiné instituce, přizpůsobuje lidem zaměstnaným, tzn. funguje i do osmi do večera, mi nahání husí kůži.

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 30.01.12 01:05

Těší mě, že se zase jednomu chlapovi dokázalo, jak na té mateřské nic neděláme a máme lážo plážo :palec: :lol: Na druhou stranu doufám, že jsi tu dostatečně anonymní, protože objednat si já někoho na úklid a pak zjistit, že o mě takhle veřejně nabonzuje, jaký jsem čuně, to by mě teda naštvalo :think:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 30.01.12 01:31

Když si čtu takové deníčky, nejradši bych si přítele dala pozlatit :srdce: Sám moc dobře ví, jaké to je se starat o dítě a o domácnost naráz a nikdy mi nevytkl, že doma nemáme sterilní prostředí (á propos, uklízecí maniak je u nás má maminka a chytaly jsme se kvůli tomu pravidelně. Je jedna věc, že chceš mít doma uklizeno, ale druhá věc je chtít, aby to tam neustále vypadalo jako v katalogu :mrgreen: ).

Tak ať si to ten tvůj miláček doma užívá :D

 
vlastovka385
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 30.01.12 07:36

Já bych jenom chtěla vědět, která banka pracuje do 8 do večera. Já mám ČSOB a jejich pracovní doba mě pravidelně vytáčí :mrgreen: . Jinak si myslím, že to byla dobrá lekce pro tvého muže i pro tebe, říká se v nouzi poznáš přítele a není od věci si vyzkoušet reakci chlapa, když se musí postarat o to, co ty máš každý den. Co kdybys nedej bože!!! skončila v nemocnici, tak by se z toho zhroutil??? Hodně štěstí a síly přeju.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 30.01.12 08:10

Tleskám tomu, že se opět další chlap přesvědčil, že termín „mateřská dovolená“ je nesmysl :potlesk:
Přeju ať to zvládnete a manžel ať si na tu „mateřskou pohodičku“ brzy zvykne ;) :hug: :kytka:

 
Lenkaamimi  30.01.12 08:12

Téda to koukám, jak se ještě v dnešní době může chovat partner a otec dětí. :-) Proti gustu, žádný dišputát, ale já bych si hledala lepšího chlapa .-)

 
jpichova  30.01.12 10:48

Vlastovko… stačí zajít do obch.center tam mají banky do osmi uplně normálně. Já tedy dělala do šesti,ale po rodišovské si nejspíš nebudu moct vybírat,kam mě vrznou :lol:

 
martast
Kecalka 301 příspěvků 30.01.12 21:08

Docela jsem se povbavila. Jen si tak představuji, co se vše muselo za doby tvé nepřítomnosti odehrávat :mrgreen: . Můj manžel mi už mockrát řekl, že si to absolutně neumí představit, být doma s dětmi. No a já si myslím, že to říká taky z dost preventivních důvodů, kdyby mě někdy náhodou napadlo, teď co máme doma mimi, se z domu vzdálit na víc než hodinku :lol: . Staršímu synovi je už 7, takže ten už je samoobslužný, ale maličkého by asi nezvládl. Ale na obranu našich milých poloviček musím podotknout, že je opravdu vědecky podloženo, že chlapi nezvládají dělat víc než jednu věc najednou. A pokud se o to snaží, tak ty ostatní dělají mizerně a s velkými obtížemi. Na toto jsme (bohužel) perfektně stavěné my, ženy. Tudíž se pochvalme :pankac:

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 30.01.12 22:52

Ahojky. Taky jsem ze zacatku poslouchala ze si muzu behem dne doma vpohode sednout. Tak jsem jednou sla parit s kamaradkama :-D. A tata doma hlidal Klucinu vykoupal , nakrmil a chtel si kolem 22:00 lehnout. Ale zrovna se proudil klucina a nechtel spat :-D. Nakonec mi v 1 rano prisla mms mami tata chce spat ale ja ne :-D. A ted ho to ceka za 3 tydny znova :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama