MAREČEK, 16 týdnů, 4 lunární měsíce?

Rodičovství

Čas letí a Mareček roste dál, střídají se dny lepší a horší a noci lepší a horší. Tedy z pohledu nás dospělých rodičů.

Lepší dny jsou, když se směje, rychle usíná a moc nebrečí. Horší jsou, když má špatnou náladu a my nevíme proč, když často brečí a my nevíme proč, když ho musíme nosit a vyžaduje pozornost, když v noci špatně usíná.

Znají to všechny maminky a tatínkové podobně starých dětí. Určitě ale převažují veselé dny a radost z mimina, našeho malého kojence, je strašně velká. Je úplně nejhezčí na světě a nejchytřejší.

Všechny jeho projevy se mění každý den, i když já ho vidím někdy jen odpoledne po příchodu z práce. Někdy se mi zdálo, že málo povídal, že dříve měl hlasové projevy pestřejší. Ale o tomto víkendu v Pusté Rybné jsem zjistil, že nejvíc povídá ráno po probuzení a trénuje si hlavně samohlásky ?á? a ?é?, někdy docela dlouhá ?slova? až ?věty?. K tomu někdy výskne tak, že blízké ucho by mohlo ohluchnout.
A asi taky už rozumí srandě, na dědu se v Pusté Rybné smál nahlas vždycky, když k němu přiblížil plyšového delfína. Smál se tak nahlas, že nás všechny rozesmál.
Když jsem to chtěl zkusit já ten den odpoledne, tak se chvíli nechápavě díval a pak se rozbrečel. Musel jsem ho 5 minut tišit. Takže se asi už i bojí, protože nepochopil, že to myslím ze srandy.

Dneska jsem přijel na kole z Pusté Rybné do Pardubic a nechal Peťulku s Marečkem na chatě, takže dnes jsme ho nevážili, ale odhaduji, že váží asi 7,5 kg (minulý 15. týden přesně 7,25 kg) a měří 68 cm.
Na čerstvém vzduchu Vysočiny se zotavuje maminka Peťulka po embolii a Mareček nabírá síly na další růst.

Pije hodně, stále na noc jedno umělé hypoalergenní mléko 200 ml z dudlíku s malou dírkou a k tomu někdy ještě na noc i mléko od mámy. Přes den má asi 6× mléko od mamky. V noci se budí asi 3×, včera jen dvakrát, takže trochu závidíme maminkám, které se vyspí celou noc.
Protože tolik jí, tak mu přibývají faldíky, myslím že na stehnech má dva zářezy a i na ručičkách a krčku se zakulacuje.

Budu teď asi 6 dnů bez Marečka, takže se sice v noci vyspím, ale bude se mi stýskat, bez zlatíčka. Dávám jednu starší fotku (asi dva měsíce věku) do fotoalba Cipískovy party, abyste viděli (y), jaký ten Mareček je.

Podle telefonátu Mareček dnes v noci zase špatně usíná. Chudák mamka, ta si užije, než miláček dnes usne.

Zdenda

Váš příspěvek
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.09.03 22:22

Ahoj!
Zdendo, z Pusté Rybné do Pardubic na kole!!! Máš mou úctu!
Jezdíte někdy na Mílovy? Tam my to známe! Jeden rok jsme tam byli na dovče a prochodili okolí. Častěji ale na jednodenní výlety.
Koukala jsem do fotogalerie. Mareček je nádherný kulihrášek :o)) A ta očička! Fakt se vám povedl!
Naše Valuška už taky skládá „věty“. Ta toho někdy nakecá :o)) A přesně jak píšeš, nejlepší náladu má po ránu a o to manžel přijde. Zkusili jste někdy zrcadlo? Val si nejraději povídá s tím druhým miminkem :o))) Nejvíc se na něj směje, ale někdy mu i nadává a nebo začne brečet :o))
Kampak jedeš? Že by nějaký seminář?
Pa pa a klid v práci
 Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.09.03 22:50

Ahoj Zuzko,
Na Milovech je myslím rybník, jeli jsme okolo něj na kole o dovolené v srpnu a vůbec to tam objevujeme, je to tam super, třeba teď o víkendu to bylo úplně super. Skoro žádní lidé, místní jsou v práci a dovolenkáři už jsou ve městech. Zbytek rodinky si to tam teď užívá, zatímco já jsme v práci - naštěstí nesloužím, a tak jsem po odpolednách doma a zas vlastně pracuji doma. Ale to mě baví víc. O víkendu jedu na sraz s VŠ, po sedmi letech, není to sice kulaté výročí, ale je to první sraz, na chatě na Černé Hoře. A s tím kolem to budu zase pokoušet - tam pojedu vlakem s kolem jako zavazadlem a zpátky (bude-li počasí) těch 100 km do Pardubic snad sjedu, je to hodně z kopce. Už jsem to jednou v životě jel (to mi bylo o 10 let méně, to je fakt…). No uvidíme, v neděli odpoledne si na mě můžeš vzpomenout.
Mimochodem v pondělí odpoledne foukal jihovýchodní vítr, přesně jak jsem potřeboval cestou z Pusté Rybné přes Proseč, Luži, Chroustovice, Hrochův Týnec a Hostovice…, takže to šlo (60 km za dvě hodiny s větrem v zádech).
Přeji samé příjemné starosti s Valuškou.
 Zdenda

Vložit nový komentář