Zítra, 25.8.2003, bude Marečkovi 14 týdnů? jsme zase všichni

Rodičovství

Deníček emiminkovský nemusí být vůbec nudný a náš není jen deníčkem Marečka, ale hlavně deníčkem rodičů, a zejména deníčkem maminky, protože ta si od porodu už zkusila i dost smůly. Pořád ale máme strašné štěstí a radost, že Marečka máme, často jsme si to teď připomínali, když ležela Peťulka v nemocnici a Marečka jsme vozili po 3 hodinách na kojení.

Už jsme ale všichni tři doma, v pátek 22.8.03 pustili Peťulku z kardiologie a embolie plicní se zánětem pohrudnice je už přes týden účinně léčena antibiotiky (nyní Zinnat 2×500mg) a Warfarinem (7,5mg). Teploty klesají, již jsou jen okolo 37 st. Warfarin na ředění krve bude muset Peťulka preventivně užívat asi rok, vzhledem k jejímu antifosfolipidovému syndromu. (vysvětlení syndromu v komentáři k mému deníčku ?Zázraky se opravdu dějí , Mareček zítra 5týdenní? z 22.června 2003).

Domácí život se začíná vracet do normálních kolejí, ještě nám jezdí a budou jezdit pomáhat babičky a prababičky, sestřenice a dědové, ale třeba teď večer jsme doma v našem domečku sami tři, Peťulka už má menší bolesti a tak Marečka už zase sama přebaluje a dokonce ho i dnes myla. Nutno podotknout, že ho myla za jeho velkého křiku. Měl totiž asi už velký hlad a byl z celého dne unavený (19,45 hodin). Jeho pláč Peťulka ukojila tím, že ho nakojila. Takže přes tu plicní embolii stále kojí, i když mléka má při některých kojeních málo a tak asi dvakrát denně vypije Mareček po 180 ml hypoalergenního mléka od Nestlé. Teď už Mareček spinká jako andílek (22,00), Peťulka musela k němu sice dvakrát jít, protože nemohl ?zabrat?.

Musím se taky pochlubit za Marečka, co už dokáže. Zatímco já s dědečky Pepou a Zdeňkem stavěl o víkendu sloupky plotu a Peťulka odpočívala doma, tak babička Jarmila na zahradě naučila Marečka po:,–(it se za pomocí dvou rukou, někdy i jedné ruky. Moc se mu to líbí, protože se sám přitahuje rukama a zapíná břišní svaly a nechce si zpátky ani lehnout. Tak se mu ta nová perspektiva líbí. Taky se s malou pomocí otočí za hračkou z lehu na zádech na bříško a hlavičku na břiše zvedá hravě a skoro se už opírá o ruce. Pohybové pokroky jsou tak rychlé, že už asi dáme matraci v postýlce o kus níž. Protože kdyby se po:,–(il sám, což už skoro zkouší, tak by mohl z postýlky vypadnout. Křik, smích a výskání jsou taky o poznání jiné a hlasitější, trénuje si asi plíce. Dnes jsem kousek nahrál na video, protože dnes předváděl opravdu veselé kousky.

Prosím maminky a tatínky, napište mi, jak se vede vašim miminům v Marečkově věku (*19.5.2003), já vím, že se to nemá srovnávat, aby někdo z nás neměl stresy, že naše mimino něco nedovede, ale my na emiminu stresy nemáme, protože víme, o co jde?

Na závěr zdravím rodiče o dva dny mladší Karolínky, a moje krásně a pozitivně komentující čtenářky ? Zuzku, Hanku, Romanu, Stáňu, Janu a ročního Pajáska, Janu s Vilíkem a snažilku Jitku? Děkuji a přeji krásný poslední srpnový týden s Marsem na obloze a babím létem na obzoru. Prostě pohodu.

Zdenda (97kg), Peťulka (72kg), Mareček (6,7kg)

Váš příspěvek
janice
Kecalka 458 příspěvků 26.08.03 08:02

Ahoj Zdendo,
taky Tě s Vilíkem moc zdravíme a samozřejmě i Peťulku s Marečkem a jsme opravdu a upřímně rádi, že už jste zase všichni pohromadě.
Mějte se moc pěkně
Janice a Vilík

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 26.08.03 09:04

Ahoj Zdendo, Peťulko a Marečku!

Díky za pozdrav. To je fajn, že už jste pohromadě. Přeji ať Peťulku co nejdříve přejdou bolesti, aby měla hodně sil na čiperu Marečka.

snažilka Jitka

fantagiro
Kecalka 401 příspěvků 26.08.03 13:53

Ahojky,

tak at se Vám doma všem krásně vede a at už nemáte další komplikace. Užívejte si Vašeho miláčka Marečka a přeji hodně štěstíčka a zdravíčka Tobě, Pětulce a Marečkovi.

zdraví vás

Fantagiro :-)

kocour
Stálice 81 příspěvků 26.08.03 14:39

Děkujeme všem,

bez emimina bych to zvládal hůře, takhle jsem věděl, že máme podporu jiných maminek a snažilek.

Zdenda

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 26.08.03 15:35

Zdravím celou vaši rodinku,konečně jste zase pohromadě!!!!
Mareček je pořádnej chlapák,je vidět,že mlíčko mu svědčí,i přes tu maminčinu škaredou nemoc.Je dobře,že i s těmi léky,co Peťulka bere,je kojený.
Přeju Vám všem hodně zdraví,nemoci si vás už užily dost,atak ať přestanou otravovat:o)))
Mareček je šikulka,hlavně se moc neřiďte tabulkami s tím,co mají děti ve kterých měsících umět,v praxi je všechno jinak.
Zdraví Vás Hanka

kocour
Stálice 81 příspěvků 27.08.03 12:53

Ahoj Hanko,
děkujeme za přání.
Mlíčko od maminky funguje dobře, hlavně v noci (nemusíme vařit), například dnes bylo kojení v 1,00, 4,00 a 7,00, vždy od mámy. Ale večerní kojení po koupání v 19,30 bylo umělým hypoalergenním mlékem z lahve (dudlík s malou dírkou, ze které to skoro neteče, ani když se mačká lahvička).
Takže stále nevíme, zda příští dny přinesou znovuobnovení plného kojení a nebo budeme muset stále častěji přikrmovat. Vlastně ještě určitě zavolám paní doktorce Mydlilové (Národní linka kojení v Praze), jak to kojení zkusit zlepšit. Už jsem s ní dlouho nemluvil, naposledy jsem s ní konzultoval ta antibitoika a Warfarin.
Každopádně Mareček roste, 14týdenní vážení doma 25.8.03 ukázalo 6,9 kg, když poslední 13 týdenní bylo 6,6 kg, myslím. Délka se špatně měří, ale cca 66 cm.
Přeji také vše nej… a krásný den
Zdenda.

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 27.08.03 13:38

Ahoj Zdeňku,
chci se zeptat jakou lahvičku používáte na to dokmování. Našemu Kájovi je 7 týdnů a je to velký jedlík, baští i po hodině a váží už 6kg. Mám z něj velkou radost, ale moc se mi nechce kojit na veřejnosti v centru Prahy, bohužel ale asi budu muset brzo občas někam zajet a tak bych ráda nějakou lahvičku na nakrmení použila. Mám odsávačku a lahvičku od Aventu, ale teče, tedy kape mi to z ní úplně samo :(, tak se bojím s ní Káju krmit a prosím o radu. Jinak se přeji hodně zdraví Peťulce i Marečkovi (a tobě taky), obdivuji jak jste to zvládli. Já měla čtvrtý týden po porodu pár dní horečky a byla jsem úplně nemožná, zvládla jsem to jen díky velké pomoci manžela a to to nebylo nic tak vážného.
Díky
 Eva

kocour
Stálice 81 příspěvků 27.08.03 14:00

Ahoj Evo,

plastovou lahvičku s dobrým dudlíkem jsme koupili v drogerii DM („Drogerie Markt“ myslím to znamená) a koupili jsme ji tam i s polystyrenovým pouzdrem, na povrchu květovaným. Objem má asi 250 ml, je z docela měkkého skoro průhledného plastu s nápisem „Boček“ a má tmavě modré víčko.
Bohužel je ta dírka v dudlíku opravdu tak malá, že jsem jednou při pokusu o zkoušku teploty na kůži přemohl závit a půlka mléka mi vytekla na linku. Takže to s ní teď dělám opatrně a funguje to.
Taky je trochu nevýhodou, že se někdy ta malá dírka v dudlíku ucpe žmolkem z umělého mléka, ale to se vyřeší tím, že se s tím pořádně zatřepe dudlíkem vzhůru.
Takže zkus DM drogerii a pozdravuj Káju.
Zdenda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.03 23:05

Ahoj rodinko,
jsme rádi, že jste už v pořádku doma a všechno tak hezky zvládáte :-). Peťulce přejeme rychlé zotavení ať si může Marečka plně užívat.
Co se týká vývoje Karolínky, tak opravdu se nemá srovnávat, ale s náma klidně můžete, protože jsme na tom hodně podobně, už jsme tu psali, že klidně můžem místo psaní deníčku Karolínce tisknout ten Váš, tedy co se týká vývoje. Taky se s malou pomocí přetočí ze zad na bříško, ale sama to ještě neumí, taky se začala přitahovat do sedu, stačí jí nabídnout prsty, tak to vypadá, že bude taky brzo sedět, i přesto, že by prý miminka do půl roku sedět neměly.
Karolínka se taky začíná smát nahlas a to přímo chechtat, ikdyž záchvat smíchu ji chytil zatím jen asi 3×, ale i tak je to úžasné :-).
Jinak je Karolínka moc hodný miminko, vzorně spinká a moc nebrečí, ikdyž dneska ji něco trápí a tak to o tom nebrečení moc neplatí a dneska „vyřvávala“ skoro celé odpoledne, tak mi jí bylo líto, normálně usíná přes den tak, že si hrajeme a najednou se jí chce spinkat - to si dá před očička ručičky a spí. Večer po vykoupání taky usíná skoro sama - stačí ji dát do postýlky a pak jí zazpívám a hned spí, dneska jsem ji chovala, zpívala jí a konejšila, ale moc to nepomáhalo, možná ji taky vystrašila bouřka, co byla venku, no, teď už spinká. Napadlo mě taky jestli jí třeba nezačínají růst zuby? Není to brzo?
Jinak my docela srovnání máme, protože já jsem chodila v těhotenství do kurzu a sešly jsme se perfektní parta a tak se teď scházíme i s miminkama a je nás 8, tedy s mimčama 16, je to docela sranda a každý to miminko je jiný a umí něco jiného a všechny jsou úplně skvělý :-).

Co se týká kojení, tak prosím Evu, neboj se kojit na veřejnosti, je to lepší, než začít s příkrmem úplně zbytečně! Pokud Káju začneš dokrmovat, tak on bude míň sát Tvoje mléko a tak se Ti ho pak může míň tvořit! A mohla bys tak snadno skončit s kojením. Takže pokud by pro příkrm byl důvod jen to, že nechceš kojit v centru Prahy, tak mi to připadá zbytečný. Myslím, že kojení na veřejnosti nikomu nevadí a je to praktický, protože nemusíš sebou tahat lahvičku a taky je mlíčko vždycky správné teploty … Já už jsem kojila na tolika různých místech - lavička v parku, kabinka v obchodě, restaurace, cukrárna, knihovna … miminko stejně zakryje skoro celé prso, případně má Karolínka klobouček a opravdu nic není vidět.
Taky u kojení pozor na tzv. „růstový spurt“ je ve 3. a 6. týdnu a pak na konci 3. měsíce! Miminko vypadá, že mu nestačí mlíčko, ale není to pravda! Jen rychleji saje a taky má větší potřebu, protože zrovna rychleji roste, prý stačí častěji přikládat a taky třeba při kojení dát z obou prsů a mlíčko se zase víc tvoří - myslím, že my už jsme všechny ty tři krize překonaly - taky jsem měla pocit, že jí to nestačí, ale manžel mě podpořil a vydrželi jsme -jen místo po 3 hodinách jsem kojila po 2, teď už je to zase lepší, ikdyž přes den si občas řekne po míň než 3 hodinách, ale v noci jí teď naposled cca v 22.00 a pak až ráno kolem půl sedmé.

Tak se mějte všichni moc krásně a užívejte si svoje miminka!

Jitka a Karolínka (14.týdenní)

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 30.08.03 01:15

Ahoj Jitko,
díky za povzbuzení ke kojení na veřejnosti. V parku už jsem kojila a celkem mi to problémy nedělá, ale v centru Prahy nevím, kam se alespoň trochu ukrýt, asi do nějaké restaurace, budu si ještě muset zvyknout, budu se snažit, protože je to vážně nejjednodušší. Dokrmovat jsem chtěla odstříkaným mlíčkem, tak by snad neměl být takový problém s dostatečnou tvorbou. Jinak o „růstovém spurtu“ jsem slyšela, ale u nás se tedy nějak neprojevil, alespoň jsem to nezaznamenala. Anebo je možné, že ho máme pořád, s Kájovými bezmála půlkilovými týdenními přírůstky ;).
Mějte se krásně, já letím zase kojit :)
 Eva

barca4
Povídálka 21 příspěvků 30.08.03 16:56

Ahoj holky
My jsme teď s tím spaním na tom hůř, už usínání byl naposledy dvakrát problém, tedy po koupání nakojení (resp. umělé mléko) a po půl hodině křik a proto Peťulka musí kojit ze svého. Pak už Mareček usne a spí do 1,00, někdy i do 3,30, ale do rána tedy určitě ne- rekord máme 5,30. Ale to bude asi tím růstovým zrychlením, už máme asi 7 kg. Jinak je vše v pohodě. Mareček má taky změnu stoličky - jen jednou denně a konzistence asi následkem umělého mléka je jiná, jakoby hustší hořčice.

Přejeme krásné babí léto.

Zdenda, Peťulka, Mareček

Vložit nový komentář