Matka na odstřel

Rodičovství
  • janiis
  • 17.08.11

Matka, která nekojí, jakoby byla automaticky ta úplně nejhorší. Chci se s vámi podělit o můj kojící příběh. Celé těhotenství jsem si dělala krásné, ale velice naivní představy o mateřství. Představovala jsem si, že budu miminko kojit, koupat, oblékat, chodit s ním na procházky, a ono bude papat a spinkat a občas si možná trošku popláče, ale jinak že to prostě bude čas největší pohody, naivní že?

Samozřejmě všechno je úplně jinak. Na konci června se mi narodila nádherná holčička Sophia, měla jsem krásný, skoro bezbolestný porod, bez jakýchkoliv tlumících prostředků (viz můj deníček), a pak to teprve začalo.

Moc jsem se těšila až budu kojit. Sophinku jsem dostala pár minut po porodu na bříško, ale asi jen na minutu, hned ji potom dali do vyhřívacího lůžka, protože byla hodně chladná. Během té chviličky, co jsem ji měla, jsem ji sice přiložila na první kojení, ale nešlo jí se přisát. Potom mi ji přivezli až za 3 hodiny a neměla jsem štěstí na dětskou sestru, párkrát mi pomohla malou přiložit, ale té to pořád nešlo a sestra odešla se slovy, ať to zkoušíme. Zkoušeli jsme to, ale bez úspěchu. Když už malá křičela hlady, zkusili jsme to přes klobouček, přes ten už se přisála, ale pořád to nebylo úplně ono. Pár vteřin pila, pustila, a to celé pořád dokola, také shodila přes 300g, tak jsme začali už v porodnici dokrmovat.

Před každým kojením a po kojení jsme chodili na sesternu na vážení a už se mi začaly moje iluze pomalu rozplývat. Mléko se mi začalo víc dělat až asi 4. den po porodu, a to už konečně začala Sophinka přibírat. Bohužel jsme zjistili, že Sophinka trpí na kojeneckou tzv. tříměsíční koliku. Po každém krmení následovaly nekonečné desítky minut pláče a takového křiku, že malá nemohla ani popadnout dech. Na pokoji se mnou byla paní s chlapečkem, který přesně jako dítě v mé předporodní představě jen papal a spinkal, tak jsem se té paní omlouvala, že se noc co noc kvůli nám ani nevyspí.

Po příjezdu domů jsem z toho neustálého křiku a mé neschopnosti kojit normálně bez kloboučku byla v takovém stresu, že se mi přestalo dělat mléko a Sophinka měla hlad, tak jsme koupili Hipp a lahvičku se savičkou, která se může kombinovat s kojením. Za další týden jsem dostala infekci močových cest a dostala jsem ATB, která se sice mohla při kojení, ale byla jsem upozorněna, že můžou miminku zničit střevní mikroflóru a že může mít krvavý průjem, tak ať se sama rozhodnu, jestli budu dál kojit nebo ne. Rozhodnutí bylo jasné, risk byl moc velký a při dnešní kvalitě umělých mlék jsem dalších 9 dní dávala umělé.

Zkusili jsme i jiné než Hipp, ve snaze dát mojí holčičce to nejlepší, ale po jiném mléku měla zácpu, při každém kakání jsme jí musela tlačit nožičky na bříško, aby ten bobeček vůbec vytlačila. To vše samozřejmě provázel křik, tak jsme se vrátili k Hippu a zjistili jsme, že je pro nás ten pravý. Kromě zácpy, která po Hippu zmizela do jednoho dne, byla Sophinka skoro úplně v pohodě, žádné křičení a nekonečné bolení bříška.

Po dobrání ATB jsem začala opět kojit s kloboučkem a po prvním kojení jsem měla pocit, jakobych malé podala jed. Hrozný pláč a křik a dlouhé hodiny bez jediného zamhouření oka. Náš pediatr mi doporučil dietu bez laktózy, to nepomohlo, a zkoušeli jsme ještě kapičky Sab simplex, Baby calm, polštářek s peckami z třešní, masáže bříška s emulgelem proti bolení, rektální rourku, čajík, cvičení s nožičkama a všechno bez účinku. Jen to cvičení trochu pomáhá, ale když to bolí moc, nepomůže nic. Nejhorší na tom všem je, že se každý ptá: Kojíš? Jakto že ne? V horším případě se dočkám odpovědi: To já kojím.

Přesně po 6 týdnech neúnavného přikládání k prsu se malá ze dne na den přisála bez kloboučku, jakoby to tak uměla vždycky, takže teď se dá říct, že kojím, ale mléka je pořád hodně málo, takže dokrmuji dál Hippem a když má Sophinka hodně zlé období bolení bříška, tak dávám třeba celý den jen umělé. Po tom je zkrátka v pohodě a moje mléko jí neustále způsobuje hrozné bolesti, i když mám dietu a piju čaje pro kojící matky. Měla jsem období, kdy se mi zdály zlé sny o kojení, že Sophinka je na smrt nemocná, protože nedostává moje mléko. Kojím dál a jsem šťastná, že dělám co můžu pro její zdraví, a zároveň nešťastná, že kvůli mně trpí. Poslední návštěva u babičky mého manžela byla hodně zlá, viděla, že vyndavám lahvičku s mlékem a hned se ptala: Ty nenosíš mlíkárnu s sebou? Vysvětlila jsem jí situaci a ona řekla jen: Chudáci děti.

Ze všech reakcí se dá usoudit, že matka, která nekojí, a je úplně jedno proč, je automaticky ta nejhorší a její dítě je odsouzeno k hroznému životu plnému nemocí a všeho nejhoršího. Já už jsem se naštěstí ze všeho vzpamatovala a vím, že nejsem špatná matka, moje holčička dostává to nejlepší - lásku, pozornost a veškerou péči, kterou jsem schopná jí poskytnout. Jezdíme na výlety, hrajeme si, a řekněte, jestli může být větší odměna než takový úsměv, který vidíte fotce? :)

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Lucka beruska
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 17.08.11 03:40

Opravdu super příběh.Já jsem na tohle opravdu alergická na reakce typu ty nekojíš? Ale kojení je kojení to nic nenahradí. U mě bude laktace pravděpodobně zastavena kvůli lékům.Ale jsem s tím smířená když to jinak nejde tak to nejde a radši budu malému dávat umělý mléko něž aby se mu potom něco stalo.Léky nevysadím, protože nemůžu v těhu sou v poho ale v kojení je to na štíru. Bude to pro mimíse menší zlo. No co hlad mít nebude a tolik dětí co jsou kojené normálně můžou mít problémy taky co se týče nemocnosti. Já kojená jak dítě byla dlouho a stejně mám alergii, ekzém a slabou imunitu. To si prostě člověk nevybere a když dáte dítěti lásku a zázemí tak všechny nemoci a chmury bude zvládat líp. Takže umělou výživu za žádnou cenu nebudu odsuzovat naopak ji přivítám a můžou se všíchi postavit i na hlavu :-)

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 17.08.11 05:19

V tvém případě už bych krmila jen UM.Já jsem sice zastánce kojení, ale zas ne za každou cenu.Aby dítě řvalo proto, že ho musím kojit, to sama jistě víš, že je špatně.A tyhle hlášky okolí, to mi hlava nebere.Možná ale proto, že jsem se s tím nesetkala.
Hodně štěstí :wink:

 
janiis  17.08.11 06:30

Souhlasím s vámi, ale kojit budu dál aspoň trošku, ona Sophinka stejně víc nevypije.Pořád věřím, že už se blíží den, kdy nebude po mém mléku plakat. A co se týká nemocnosti u mě, tak já byla kojená skoro 3 roky, až do 13let jsem byla neustále nemocná, stačilo projít kolem nemocného a měla jsem to taky, a jak se říká, že kojení upevňuje vztah matka- dítě, tak v případě moje matka vs. já to rozhodně tak neni, dítě potřebuje od mámy i něco jiného než jen dostávat najíst.

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 17.08.11 07:06

moc hezky napsané.. jsi mocccccc dobrááááá mamka.. sofinka je kouzelná :srdce:

 
ildiko
Stálice 58 příspěvků 17.08.11 07:37

Tak já kojím :-) Nevím, proč je to ten horší případ odpovědi, ale budiž. Taky to nemáme s kojením růžové, ale to je jiný příběh. Přesto kojím. Nicméně nedělala bych to ale za cenu toho, že bude mít moje dítě bolení jen proto, abych kojila. Nevím, jestli už to není přehnané. Jsem sice zastáncem kojí,ale všechno má své hranice. Pokud má děťátko s MM problém a nesnáší jej úplně dobře, přešla bych automaticky na UM a MM bych nepodávala vůbec. Jinak hezký deníček.

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 17.08.11 08:23

…rozhodně bych se nehroutila z toho, že nekojíš…prvního syna jsem kojil nesměla, zastavovali mi laktaci, kvůli mému zdravotnímu stavu a lékům které jsem brala, druhé dítko-dceru, jsem plně kojila 6 měsíců a teď našeho benjamínka jsem kojila 3 měsíce, pak v kombinaci s UM…a jak mi říkala laktační poradkyně…nej­důležitější je spokojené miminko a spokojená maminka …pokud kojení jde, super, pokud nejde, tak to nejde… :hug:

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 17.08.11 08:37

Ahoj Jannis,
na to,jaký s tím máš od začátku problémy,jsi dobrá,žes to doteď vydržela.Ty reakce o kterých píšeš,jsou prostě reakce hloupých lidí,který si sami něčím takovým neprošli.Prostě když to nejde,tak to nejde.Já jsem taky svoje holky moc chtěla kojit,ale obě jsem kojila možná 3 měsíce,protože obě měli zdravotní komplikace,když se narodily a já prostě nedokázala být úplně v klidu,takže se mi mlíko přestalo dělat.Obě holky jsou teď v pubertě a jsou zdravý:).Ale moc dobře si taky pamatuju na ten tlak z okolí.Už když jsem v porodnici přišla za sestřičkou,jestli by mi něco nedali pro malou,že mám málo mlíka,tak mi na chodbě vytáhla prso a zatahala za něj,jestli nekecám…Vůbec mi přijde směšný,když vidím,jaký se klade důraz na kojení,když máš pak v potravě plno chemie,zdravou zeleninu nebo ovoce nekoupíš,vždycky je to včetně nějakýho postřiku,vajíč­ka,maso,všude plno hormonů a o ovzduší už ani nemluvím.A pak řeknou,že dítě je nemocný,protože nebylo kojený…Naštěstí ze 70% naše zdraví ovlivňuje psychika,takže buď v pohodě,vytvoř dítěti šťastný a láskyplný prostředí a dáš mu tím to nejvíc,co můžeš.

 
pavlusk
Kecalka 351 příspěvků 17.08.11 08:44

Ahojky, tak takový názory fakt miluju…ty nekojíš? to bys měla atd… Vůbec nad tím nepřemýšlej. Já kojila jen 3 týdny, potom Nutrilon. Ted má malá 2 roky a je zdravá :-). Všichni doktoři zastávají kojení, ale když to nejde tak to nejde :-).A mimčo vyroste uplně stejně. :-) Taky mě to mrzelo, ale co už, ted se na to dívam ulně jinak a při druhým už to tak řešit nebudu. Pokud máš pocit že je lepší umělý tak dávej umělý.:-). Hodně štěstíčka a at rostete jak z vody :kytka:

 
zuzulinka003
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 17.08.11 08:47

Ahojky nevěš hlavu určitě nejsi sama.Moje Lucinka po porodu se přisála a od té doby kdykoliv mi ji přiložili dostala neskutečnej záchvat řevu a nemohla jsem ji uklidnit a to se oapkovalo pokaždém přiložení a já už jsem byla na dně,že mě nechce že jsem neschopná a tak a už v porodnici byla na UM,ale ze všeho ji bolelo bříško přesně jak píšeš potom jsme najeli na Nutrilon comfort v plechovce je sice dražší,ale je na Koliky a zácpy po 3týdnech jsme byli úplně bez všeho a moc spokojený zabralo to a pili jsme ho do půl roka pak jsme najeli na normální a bylo to ok já bych to zkusila.Jinak jsem nekojila nikdy,ale prostě člověk za to nemůže a právě když to tak moc chce,tak to většinou nejde.Ale i z UM je to zdravá holčička a je nemocná míň než malá kamarádky která byla kojená do 14měsíců :dance:

 
Lucka beruska
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 17.08.11 08:48

Přesně tak líp jste to napsat nemohla :palec:

 
mona.k.79
Závislačka 4706 příspěvků 17.08.11 08:56

**tak ti nevim, muselo to být hrozné, ALE JÁ TAKY NEKOJILA!!! dcera byla 14dni na Jipce a v porodnici mi neřekli ať odstříkávám, takže mi jak se říká ztvrdlo mlíko.. noo nic, to by bylo na dýl..
ALE !!!! dcerce bude rok a půl a v životě jsme nezažily žádnou nemoc, a první teplotu měla až teď co jí byl rok, když jí lezly stoličky.. :-D
**takže nikdo nemůže říkat, že kojené děti jsou zdravější a odolenější!!! není to pravda!!!
**jinak přeji hodně štěstí :kytka:

 
Lucka beruska
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 17.08.11 09:05

A co je každému do toho jestli kojíte nebo ne? Každému je po tom kulový. A kdo si to nezažil a nemá s tím problémy tak se mu to kecá no to je jasný :) Ale kdyby byli na Vašem místě tak ani nedutají. No prostě rýpálci se najdou vždycky, ale je to Vaše dítě a když je spokojené na UM a maminka je taky v klidu tak co si víc přát :wink:

 
Cupinka  17.08.11 09:07

Zvedám palec za NUTRILON COMFORT :palec: (taky malá trpěla na koliky a potoms e zklidnila, taky jsem kojit nemohla…)

 
Lucka beruska
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 17.08.11 09:19

A souhlasím s tím, že vůbec na nemoci trpět nemusí a může mít silnou imunitu při UM. Ale i kdyby ne tak v tom hodně hraje roli dědičnost viz jak to bylo u mně že jsem byla kojena dlouho a stejně mám slabou imunitu. A můj otec měl vždycky slabou imunitu tak je to po něm.Takže na to vůbec nehledět.Třeba já už ted vím že na 95% procent bude můj Matýsek alergik, protože já i můj přítel oba jsme. A i kdybych kojila tak bych se mohla ukojit k smrti a stejně bych to neovlivnila. :roll:

 
weverunka
Nováček 9 příspěvků 17.08.11 09:29

Ahojky, pěkně popsáno… Já si s kojením taky prozila peklo ale hlavne s lidmi kolem. Vlivem poporodni depky, sestinedeli, jsem byla ve stresu, nervozni, nevyspana, mala take mela silene boleni briska… A nechtela mi mlicko pit, vzdy se jen prisala a po chvili se odtrhla a zacla rvat. Byla jsem zoufala. Chtela jsem kojit. Moc. Mleka jsem mela dost, a kdyz jsem si odstrikavala, jednou jsem si vsimla ze mi me mleko „zapacha“. Nedelam si srandu. Opravdu, ale nikdo jiny to necitil. A mala u meho prsa vzdycky zrudla vzteky a pak dlouho plakala.
Kdyz jsem sla pro radu k detske doktorce, akorat me servala ze co si mam co sakra cichat ke svemu mleku?!!! Je pro dite ne pro vas!!!
No super pristup ze? Opravdu me mleko zapachalo jako zkysle, nevim jestli to nektera z vas nekdy zazila, ale bylo to peklo, mala nepribirala a ja se rozhodla prejit na UM. A taky k jine doktorce. A od te doby vse skvele. Mala se uklidnila, krasne a v klidu papala, nabirala. Ja taky byla v pohode.
Mrzi me jak matky kolem me reagovaly na to ze uz nekojim. „ty nekojis?! Ja kojila az do 3 let!“ s hrdym vyrazem… Super mela stesti, ja ne. Ale mala ma ted 14 mesicu, zdrava jako ripa. Jeste nemela ani rymu a to je od 4 tydnu na UM!
Maminky co nekojite kaslete na ostatni maminy co maji reci, nikdo kdo neni ve stejne situaci nema pravo soudit.
Taky jsem si prozila peklo i ze strany rodiny ale je po vsem a ja uz vim ze je to moje vec a ostatni at si ..... :)
A co se tyce zapachu MM: az po case jsem cetla nekde clanek ze pri stresu a vlivem hormonu se do MM zacne uvolnovat kyselina mlecna a proto deti krici a maji boleni briska. A mozna i proto ten zapach… Takze hlavne klid maminky, ciz ovsem s poporodni depkou nejde ze?
Drzte se a hlavne zdrave deticky at uz kojo nebo na UM.

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 17.08.11 09:35

Tak já první dvě děti kojila jen zhruba do 4 měsíců,pak to prostě nešlo,poté byly na nutrilonu a musím říct,že nás paní dr.vidí minimálně a vyrostli z nich spokojené děti.Toho třetího prďolu kojím ještě teď v 11 měsících a tak si to užívám,ale i tak jsem se setkala s názorem,že už je to zbytečný když je tolik mlík k dispozici :pocitac: .Prostě ať dělá člověk cokoliv,vždy se najde někdo kdo rýpat bude a to nemluvím o tom když jsem přestala kojit tamty dva.Prostě bych se stím vůbec nezabývala i když vím jak to bolí.Přeji hodně štěstíčka ať jste spokojení na tom záleží nejvíc :mavam:

 
Lucka beruska
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 17.08.11 09:37

Jo hrdě kojí dítě do tří let ale potom mu bude huntovat tělo brambůrkama a čokoládkama tak to kojení stejně anuluje :lol:

 
weverunka
Nováček 9 příspěvků 17.08.11 10:04

tak tak :-)

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 1 inzerát 17.08.11 10:31

Pekny denicek,pokud to nejde z jakehokoliv duvodu tak na otazky typu:" Proc nekojis, kojeni je pro dite bych posilala rovnou do onech mist.At se staraji o sebe."

Ja uz rovnou rikam ted, ze u dalsiho ani kojit nezacnu :D jelikoz mi i to kojeni spustilo po porodu remisi,ale to je jina kapitola.

Opravdu, vubec se tim netrap, hlavni je tvoje a male pohoda a to jestli ma MM nebo UM prece neni prioritni.

Příspěvek upraven 17.08.11 v 10:52

 
janiis  17.08.11 10:46

děkujeme za podporu :kytka:

 
JanaJanicka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 17.08.11 12:27

Buď naprosto v klidu. Já jsem první dcerku kojila jen 3měs a pak to dál prostě nešlo. Holka hladová já vystresovaná až doktorka řekla dost a začaly jsme přikrmovat nejprve BEBA tu ale blindila tak SUNAR a superka. Od půl roka baštila všechno a pohoda. Teď mám naopak opačný problém. druhou dcerku plně kojím a ta mi zas odmítala všechny příkrmy a opět váha. Naštěstí jsem se nenechala zlomit a už baští všechno. Ale to je zas jiný příběh.

Každopádně nejsi šptná matka jen kuli tomu že nekojíš. Vztah matky a miminka není jen o kojení,ale i o jiných věcech. Důležité je že svoji princeznu miluješ a že jste obě v pohodě… :palec:

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 17.08.11 12:29

Co na to říct já už jsem se jen pousmála, mě babička řekla že jsem sobecká matka :nevim: Co naděláš, tyhle kecy neposlouchej, ty sama víš co je pro tvé dítě to pravé. :kytka:

Příspěvek upraven 17.08.11 v 12:42

 
Katulink1  17.08.11 12:35

Ahoj Zakladatelko,

Přečetla jsem tvůj deníček i diskuze a ze všemi stoprocentně souhlasím. Nenut svpoji holčičku do MM když jí to nedělá dobře za každou cenu UM je dnes na velice dobré úrovni a jak tady bylo psáno a s tím velmi souhlasím, stejně když si vezmeš že je dnes skoro vše dováženo s ciziny, zelenina a ovoce se postříkává bůch ví čím,dobytek krmí bůch ví čím tak stejně nějíš zdravě. Dříve jsme si vše pěstovali sami přirozenou cestou ,zvířata byla lépe krmená,bylo plno farem,statků proto se také tehdy lépe kojilo,dnes je to o něčem jiném, takže když to nejde tak to nejde.Taky budu ráda pokud budu kojit, ale pokud to nepůjde tak to nepůjde, dám miminku vše co bude potřebovat hlavně lásku a ta je důležitější něž nějaké MM nebo UM. měj se hezky :hug:

 
Nariel
Povídálka 13 příspěvků 17.08.11 13:14

Moc pěkný příběh..

Určo jak tu většina píše, lidi typu „Ty nekojíš?“ bych pustila jedním uchem dovnitř a hned druhým ven. Určo podle tvé snahy je tvoje dcerka spokojená (jde to vidět na té foténce) a ty jsi dobrá mamka ikdyž kojení není 100%.
Mě se náš prcek na sále taky nepřisál, a potom na novorozeneckém oddělení taky ne, nezvládly to ani další ruce sestry (krutý boj, myslela jsem že mi urve prsa) a s kloboučkem to šlo hned o něco lépe, ale sestričkám se klobouček vůbec nelíbil…(Tak už jsem jim nasraně řekla, že je snad lepší když kojím je jedno jak ne ! A každopádně to budu zkoušet i bez kloboučku, ale né na úkor zběsile plačícího mimi. Teď jsem 6-týdnů doma a kojíme někdy s kloboučkem, někdy bez..
Takže určo je lepší to o co si miminko řekne a co mu vyhovuje:-)

 
Lucka beruska
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 17.08.11 13:19

A k tomu ,,poutu" se vyjádřím asi tak. Nemá snad adoptované dítě pouto ke své adoptivní matce? Pochybuju o tom že adoptivní matka má MM nebo by jí ho k dítěti přibalili? Když je to kojení tak strašně důležité? Adoptované děti mají ke svým adoptujícím silné pouto? A víte proč, protože se ho ti rodiče ujali a dají mu lásku. Já s matkou pouto nemám bohužel a byla sem kojená,ale stejně to bylo k ničemu. Kojení s poutem zas tolik nesouvisí to mi věřte :hug:

 
lidunkaS
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 17.08.11 13:32

Přesně, jak tady psaly všechny holky: co je komu do toho, jestli kojíš, nebo ne. Je to tvá soukromá věc a nikdo nemá právo ti do toho kecat.

Já jsem sice s velkýma útrapama malou do 7. měsíce kojila, ale od 3. měsíce jsem jí musela dávat příkrm mrkev s rýží, protože dostala hrozný průjem a jedině tohle jí pomohlo. Krom toho jsem prožívala při kojení hrozné bolesti, malá se taky nechtěla k prsu přisát, v porodnici na mě kašlali, bylo to moje třetí dítě, tak si poraďte sama (první dvě jsem odkojila bez problémů, ale šlo to samo), malá mi totálně rozpraskala bradavky a při každém přisátí jako by mi někdo vrazil dýku do prsa… No a v sedmém měsíci jsem musela kojení přerušit, protože mě zavřeli do nemocnice s akutním zánětem žlučníku.
Takže když to shrnu, v podstatě jsem pořádně nekojila ani měsíc. A co je pak lepší? Trápit se, stresovat a nebo mít spokojené napapané miminko a klidnou spokojenou maminku?

Takže se netrap a užívej si malou :-)

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 17.08.11 13:53

tak 1) první dítě jsem kojila do 10měsíců v půl roce měl z kojení 7,70kg nadherný chlapeček…!Poz­namáka maminka byla jako bílá paní která by prošla dveřma ..urvaná hubená prsa rozkousaný tak ,že mám husinu ještě
teď ale nestonal… prospíval 2) druhého syna jsem kojila do 4 měsíců…pořád plakal ,,,nepřibýval stonal a stonal po nasazení kvalitního umělého mléka se jeho zdravotní stav stybilizoval .a 3) má sestra po porodu dcery brečela že jí nejde kojit malá plakala nešlo jim to ..pak zkoušely kloboučky mléko své po nocích odstříkavala a dávala do lahviček a maláječela a ječela .. taky byla špatná matka a pak do ní vjel vzztek kojit přestala uplně naskočily na nutrilon po jiném mléku měli zácpu … a vše bylo v naprostém pořádku!!!Domácnost se uklidnila mama i mimčo bylo v pohodě a tak to ma sakra přece být!!!! NEKOJENÍ Z VÁS HORŠÍ MAMINKU NEDĚLÁ!!!!! :-D :-D :-D

 
xyz
Závislačka 3294 příspěvků 17.08.11 14:12

Jo jo, taky to znám. Strašně jsem se těšila, jak budu kojit, na to souznění mezi maminkou a miminkem, na ten kontakt… no prostě všechno, co jsem si načetla v časopisech a tady. Nejrkásnější období v životě ženy…

Dceru jsem vydržela kojit 3,5 měsíce, ale z toho 2 měsíce řvala a řvala a v té době se kojení fakt hrotilo, takže každý tvrdil, že to je spurtík a že mám vydržet. Ve dne jsem kojila co hodinu - půl hodiny kojení, pak čekání na odříhnutí, pak jsem si vlítla na záchod, napila se a začínalo to nanovo. A furt jsem měla vydržet! :pocitac:
Dcera zhubla a já byla na pokraji sil.
Navíc mě kojení bolelo.

Syna jsem kojila 2,5 měsíce, šíleně to bolelo (přikládala jsem dobře, kontrolovalo to několik laktačních sester i doktorka). Malý nepřibíral a řval. Dál jsem prostě nevydržela.

V době, kdy se mi narodila dcera bylo nekojení snad horší, než vražda :pocitac: dodneška si díky tomu nesu pocit viny, i když mi rozum říká, že to jinak nešlo…
Kamarádka kojila obě dcery snad do dvou let a obě jsou stejně hodně nemocné. Moje děti taky občas zamarodí, ale tak nějak normálně.

Jo a manželova babička - to byl opačný případ, než u tebe.
V době, kdy jsem ještě kojila jsme u nich byli a já kojila malou.
Ona úplně opovržlivě pronesla: „No jo, vy mladý to máte dneska jednoduché. To MY musely vyvářet lahvičky a vařit mlíko“.
:jazyk:

Zorka, dcera 8 let, syn 4 roky

Příspěvek upraven 17.08.11 v 14:12

 
zlatouch
Kecalka 452 příspěvků 17.08.11 14:19

Krásný deníček :-) Taky jsme po návratu z porodnice museli dokrmovat,po deseti týdnech kojení a dokrmování to začínal být boj,tak jsme skončili na UM a malá je spokojená :-)

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 17.08.11 14:38

Když o tom tak přemýšlím, tak mi hlava nebere, proč zrovna matky a babičky mají ohledně nekojení blbé poznámky, když já neznám jedinou, která by kojila dýl jak 2 týdny :think: V té době byl Sunar numero uno :lol: Fakt neznám - moje máma nekojila, tchýně též ne, manželova babička taky ani prd…

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 17.08.11 15:04

Ahoj. Já sice 8,5m dceru kojím a patřím mezi zastánce kojení, ale musí to jít… Máš můj obdiv, já bych už asi kojit nevydržela a dávala bych jen UM. Máš pravdu, hlavní je, že maličká nemá hlad, má lásku a péči.
Na otázky typu A kojíš? se vyprdni, co je komu do toho? Tyhle otázky štvou i mě:-)
Přeji hodně zdraví a ať vám maličká dělá jen radost, je nádherná:-) :kytka:

 
Lekole
Kecalka 236 příspěvků 17.08.11 15:37

Ahoj, Mám 4,5 měsíčního chlapečka.Snažili jsme se kojit celé šestinedělí a byl to děs pro nás oba. Já už byla psych. na dně a Dr. A všichni jen kojit kojit kojit. No teď má nutrilon a je spokojenej a zdravej:)

 
Purelily
Kelišová 6381 příspěvků 17.08.11 16:53

Ahoj, máš hezky napsaný deníček…ale nebylo by lepší krmit už jen UM? Aspoň by malou potom nebolelo bříško…
Jinak na otázky typu? KOJÍŠ? Jsem taky alergická… Mě to čeká cca za 2 měsíce a lidi se mě ptají už teď…a budeš chtít kojit, viď? Za to bych zabíjela…
Jinak přeju hodně štěstíčka a ať pěkne rostete :kytka:

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 17.08.11 19:30

Máš výstižně napsaný deníček,se vším co jsi napsala souhlasím. Mě malá sála krásně,jen nebylo co,měla sem málo mléka,v porodnici jí dali UM,sice se nezeptali,ale nevadí,tak či tak bych kývla. Domů jsme šly s Nutrilonem,kojila jsem pak jsem přikrmila,malá sálá krásně,ale po chvíli už neteklo a já časem nepřikládala pravidelně a moje mlíčko jí dávala už jen na škytavku,pro mě nemělo smysl jí kvůli pár kapkám trápit a pořád měnit polohy a chvíli jedno pak druhý,odstříkání taky nic,jak já říkám jen plivanec :-D Takhle to bylo dva měsíce,kdy i s první MS,malá už prso nechtěla a mě stejně už ani kapka netekla,popravdě mě nevadí,že sem mléko neměla,hrotila jsem to jen v porodnici,kde sem jak debil musela malou pořád vážit,krmit stříkačkou,bála jsem se aby mě někdo neviděl že jí dávám umělé,ale pak sem se na to vykašlala,co mi po ostatních,nejvíc mě baví ty babizny,co vím,že nekojily a starají se zda já kojím,já byla kojená 4 měsíce a stejně se mi nemoci nevyhli, příjde mi že v UM je lepší v tom,že je tam vše každý den má přísun všeho jak má být,ale v MM když nesníš nějaký ovoce či tak,tak to v mlíku není,takže my baštíme Hami,Nutrilon jí nesedl měla zácpu,jak jsme dali Hami,spinká nám od 1.měsíce celou noc, od 7 do 4-5 rána v kuse,pak nakríme a pokračuje do 9 hodiny :dance: Když nebudu kojit ani druhé,žádný stres,malou miluju ani nejde popsat jak moc,je vytoužené miminko,dávám jí vše co potřebuje a kojení nepovažuju za důkaz lásky,ale vše ostatní co pro ni děláme ano.Takže buďme hrdé maminky,že dětičky milujeme i s flaštičkou v ruce :palec:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 17.08.11 20:11

tak já nevím,nikdy jsem se nestkala s negativním ohlasem na nekojící maminky já teda sice kojím pořád a malá bude mít rok ted spíš fakt nevím jak přestat :nevim: :nevim: :nevim: ..neodsuzovala jsem nikdy žádnou mamču která nekojila každého věc!!!! :palec: :palec: zkoušela jsem malou odstavit přes sunar.bebu,nu­trilon,hipp ale nic se nepovedlo všechno vyplivla a sápala se na prso.. 8-o 8-o už mi někdy s toho haraší ale na jednu stranu jsem ráda že kojím… :lol:

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 17.08.11 20:11

Ahoj já kojila dva měsíce a absolutně nelituji.Nedalo se to vydržet bolavé prsa a bolelo to.A malý má zítra půl ročku a jak jásné přibírá vůbec nelituju držím palečky at si říká kdo co chce ale nezajímá mě to :-) :mrgreen: :lol:

 
jana2009
Nováček 5 příspěvků 17.08.11 21:14

Jenom maminka se umí správně rozhodnout, protože jenom maminka zná svoje miminko. A ty jsi si rozhodla správně, co natom, že ji dávaš UM, jídlo není všechno, nejdůležitejší je láska. Já byla kojená snad jenom měsíc, prostě jsem to neuměla. A ani nevím jak vypadá lékař. Není to jenom o kojení. :-)

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 17.08.11 21:15

no tak to je este ta „lepsia“ moznost, ze moze mat znizenu imunitu. ja som tiez kojit nemohla a ja som aj take clanky citala, ze nekojene deti budu mat nizsie IQ, citovo budu labilne, nachylne k rozvodom, a podobne žvásty. :roll:
najskor som sa ako neskusena maminka vylakala, ze tak strasne ublizujem svojmu dietatu a zeny, ktore vedia, ze nebudu moct kojit by ani deti mat nemali. :lol: :lol:
no ale ani ja som nebola kojena, IQ mam snad v pohode, aj vysoku som si spravila, ani labilna nie som a ci sa raz rozvediem, tak dam vediet, az k tomu raz nebodaj pride :pankac: :pankac:

 
jana2009
Nováček 5 příspěvků 17.08.11 21:21

Dnešní tlak na kojení je stejně tak silný, jak byl kdysi silný tlak na podávání UM. Myslím, že je to zbytečně vyhroceno a zbytečně to vyvoláva stres u maminek. Máme dvě možnosti, MM nebo UM, tak se můžeme rozhodnout, ne?

 
lowlands
Kecalka 188 příspěvků 17.08.11 21:44

Jeste mimi nemam, ale muzu ti rict, ze na otazku, jestli mne mama kojila, odpovedela strucne „kratce“. A nemocna jsem nebyvala skoro vubec, chripka tak jednou za 5let prumerne a i dnes jsem uplne zdrava, az moc. :dance:

 
knapek  17.08.11 21:53

ja jsem kojila 2 měsice.Dal to nešlo.Krvava prsa ktera nebylo kdy zahojit.No asi jsem to vzdala,podle porodni babky moje ditě bude pořad nemocne a tluste.Podle moji lekařky lepši spokojena matka ktera nekoji než nespokojena ktera koji.Muj Ali ma 3 a pul roku.Nemocny byl letost poprve.A cvvalda taky neni.Jedina chyba je že je to hodně drahe.Za 2 měsice to budu zkoušet po druhe.Doufam,že tentokrat to pujde. :-P

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 1 inzerát 17.08.11 22:02

No jeste z jineho soudku. Ja musela prestat kojit, diky Bohu od tretiho mesice. Jednak jak pisete á 2hodiny,stridala jsem prsa 20a20 nez si odrihla a za hodku znovu a porad dokola.

No asi v 4 mesici necelem, mi jedna baba vycetla jaka jsem krkavci neschopna matka ani argumentace a posilani do onech mist nepomohla, kdyz jsem na ni vybalila svoje zdrav.problemy tak se nezmohla na slovo stala jako oparena a jeste se omluvila. Proc jsou lidi tak zabedneny? tim jsem chtela rict, jaky ma pravo ostatni soudit, vzdyt ani neznaji pravy duvod???

Příspěvek upraven 17.08.11 v 22:03

 
žirafííí  17.08.11 23:17

Pěkně napsané , máš velkou trpělivost já bych to už vzdala :wink: .
Mě už každý kromě dr . řikal ať už NEkojím ,máma,tchýně ,bábky atd , protože viděli jak malá po kojení řve a hubne .
Každý soudí-prd ví , ale kdyby to třeba babička tvého manžela viděla , jak malá po kojení trpí , myslím si že by pochopila a blbé kecy si odpustila :wink:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 18.08.11 10:52

ahoj hlásí se další sobecká nekojící matka!! navíc jsem rozhodnutá že nechci kojit ani v budoucnu v případě dalšího dítěte kdyby bylo. zažila jsem snad všechny druhy kojošikany v porodce, u pediatra, od rodiny, známých…nesku­tečnýý, nejhorší že ta kojománie je asi jen tady v česku, v cizině tohle není a nikdo nic neřeší to jen tady se dobrá matka počítá podle odkojených hektolitrů!!!malou od 7. dne života na sunaru, do té doby se jí v porodce díky kojománii snažili vyhladovět do hypoglykemie, pár dnů doma jsmse to zkoušeli kojit a přikrmovat, no a stejné, míchání MM a Umělka bylo to nejhorší, prdíky, řev, nervy v kýblu. proto nikdy více a za mě si myslím že by bylo pro tvého prcka nejlepší kdybys mu dala jen umělko, skončí veškeré problémy s bříškem :palec: já za sebe si roozhodně nemyslím že kojení je někam extra zdravé, neříkám že je škodlivé ale když porovnám svou malou která doteď(17 měs.) měla jenjednou rýmu a kojené děcka kamarádek které jsou každou chvíli na ATB, mají atopické ekzemy, alergie atd. tak za mě je umělko prostě super a zdravé a pro mé dítě ta nejlepší a jediná možnost :palec:

 
janiis  18.08.11 11:22

ono je to těžké, když malá vypije jen pár loků mého mlíčka, tak pak propláče další dva dny, a zase si říkám, že kdyby pro mimi to mlíčko nebylo dobré, tak by se to tolik nedoporučovalo, mám z toho těžkou hlavu :zed: pediatr nám říkal, že trvá než si bříško zvykne na trávení potravy, když 9 měsíců dostávala všechno přes pupečník, tak přemýšlím, že si budu udržovat mléko, a až uvidim zlepšení (protože po UM taky pláče, ale ne tolik), tak pak jí zase zkusím kojit, třeba ve třech, čtyřech měsících, nebo i dýl, podle jejího bříška. Nikdy by mě nenapadlo, že kojení bude takový boj :cert:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 18.08.11 11:43

janis já to nechápu proč se to všude doporučuje, mojí malé když dali cizí mM tak záchvat bříška, z mé trošky namíchané s UM taky děs ale pak jsme dali jen umělko dva dny trvalo než se bříško uklidnilo a od té doby pohodička, začla krásně spát, přibírat, žádné koliky nic. u nás MM bylo spouštěč pláče a nespavosti a proto já jsem si jistá že MM není zase tak super.
to je asi jak spaní na bříšku a boku, v porodce mě nutili aby malá spala jen na zádech ale ona nechtěla od narození usíná a spí jen na břichu a boku takže tabulky můžou říkat něco ale každé miminko prostě je jiné :palec:

 
Mafalda05  18.08.11 12:09

Ahoj, ja jsem ve dvacatem tydnu a kojit bych chtela, pokud mi to pujde. Po tom, co jsem slysela nebo cetla, mam z toho velky respekt, a uz dopredu si rikam, ze kdyz to nepujde, tak to holt nepujde. Mam jednu kamaradku, ta ma 8 mesicniho chlapecka a stale koji. Prodelala ctyri mastitidy a prsa mivala rozkousane do krve a malej kadil stravenou krev, ale kojila dal. Rika, ze teprve nekdy po peti mesicich se doopravdy rozkojila, malymu to zaclo jit, a tak ji bylo lito toho nechat. Ziju v zahranici a tady je materska jen ctyri mesice, tak ona mela jeste nejakou dovolenou, ale po tech 5 mesicich uz musela zpatky do prace na plny uvazek. Dokonce si zkratila docasne pracovni dobu na polovinu, aby mohla dal kojit, takze jednu davku odstrikava, jinak ale statecne koji. Je tady spis vyjimka, rikala mi, ze pokazde, kdyz musela na pohotovost s horeckou a nateklymi prsy, kdyz mela ty mastitidy, tak ji doktori prvni rekli „Tak dame tabletky na vysazeni laktace, ne?“ a ona sama trvala na tom, ze bude pokracovat. Nechtela bych, aby moje cesta za kojenim byla taky takhle slozita, ale dalo mi to velky respekt, asi to takova brnkacka nebude. Me se moc libi nazor, ze lepsi je tepla lahev nez studena matka, tak zalezi na psychickem rozpolozeni matky. Kdyz to budu zvladat, budu bojovat za kojeni, ale pokud bych mela byt vystresovana a miminko ze mne, radsi najedeme na UM.

 
janiis  18.08.11 12:26

máte pravdu maminy, každé miminko je jedinečné a měly bysme se řídit jeho individuálními potřebami :palec: někdy mi to asi nedochází, a místo abych se snažila řídit potřebami mého mimi, snažím se vyhovět akorát požadavkům ostatních :roll:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 18.08.11 12:46

janis ano přesně tak jsem to měla i já a lituju toho že jsem ztratila prvních 14 dnů života malé stresováním se kvůli koja,porodku jsem probrečela protože já neměla nic a tam je to kojosekta nechtěli jí nic dát, doma jsem se dalších asi 10 dnů trápila, ne kvůli toho že bych si myslela že umělko je špatné a MM to nej,sama jsem nekojená, viděla jsem jak to malé nesvědčí ale snažila jsem se kvůli ostatním!!! nakonec jsem pochopila že dítě mám já a ne ostatní takže jsem jejich kecy o tom že jsem hrozná sobka co nekojí a jak malá bude nemocná začla házet za hlavu, zařekla jsem se že konec trápení a od té doby nastal doma klid pohoda, malá spokjená a já si začla vychutnávat maminkování a to je i důvod proč nikdy už nechci kojit i kdybych měla další děti. nechci ani po porodu přiložit, nehodlám zase ztrácet ty první krásné dny stresama kvůli koja jestli to půjde či ne a trápit prďolku bolením bříška!!!

 
janiis  18.08.11 13:26

mě se kojení moc líbí, neměla jsem s tím žádné problémy, jediný problém je to bříško, takže já další mimi určitě kojit chci, ale když to nepujde, už to nebudu hrotit. Já přesně taky ztratila první dny života miminka tim, že jsem byla ve stresu z kojení, nejdřív kolotoč kolem kloboučků, čištění, vyvařování, pořád se někam ztrácely, protože jsou úplně čiré, pak se malá naučila pít normálně z prsu, do toho neustálý pláč a křik, a křik takový, že někdy vůbec nemohla popadnout dech, já na ní koukala, a taky jsem nedýchala a trnula co bude dál, doma nepořádek, protože jsem si stihla dojít akorát na wc a to bylo všechno, celý den jen krmení a chování, to nemluvím o bolesti zad… Nemít manžela, který mě alespoň večer vystřídal, nevim nevim :nevim:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama