Metoda MUDr. Eugena Jonáše - 85% úspěšnost početí

Snažení
  • 16.09.04

Zdravím všechny snažilky, dozvěděla jsem se nedávno o znovuobjevené metodě Bratislavského gynekologa Eugena Jonáše. Vychází se z toho, že žena je plodná přinejmenším ve dvou na sobe nezávislých rytmech.

Prvý, klasicky užívaný, si zjišťuje žena sama na základe toho, jak se jí dostavuje měsíční krvácení či jiným běžným způsobem (měření basální teploty, či s nějakou pomocí ošetřujícího lékaře). V této souvislosti se pak hovoří o klasickém rytmu plodnosti. V těchto dnech je pravděpodobnost početí pouze 15 - 35 %. Druhý rytmus plodnosti je v souladu s rytmem kosmobiologických vlivů ukazovaných postaveními planet vůči Zemi. Každá žena má tento cyklus jiný. Jedná se o poměrně složitý výpočet, jehož výsledkem je určitý okamžik. V něm, jsou-li splněny příslušné podmínky, muže nastat početí dítěte s určitými astrologicky předem stanovitelnými vlastnostmi (životaschopnost, pohlaví, vliv na matku…). Toto vyhodnocení se pak dodává jako kalendář, kde jsou vyznačeny vhodné dny pro početí. Využití těchto dnu je pak zcela nezávislé na datu narození partnera. V těchto dnech je pravděpodobnost početí až 85%.

Tento kalendář lze tedy využít pro zvýšení pravděpodobnosti početí, početí dítěte zvoleného pohlaví(pouze pro druhé a další děti - vypočet nelze provést pro první dítě) a rovněž pro přirozenou antikoncepci.

Máte prosím někdo s touto metodou osobní zkušenosti? Já už lítám rok po doktorech, protože chceme miminko ( 2 děti už mám z minulého manželství) a teď jsem zjistila, že díky hormonální antikoncepci, kterou jsem si běžně upravovala cyklus třeba kvůli dovolené, jsem si ho posunula tak, že mi vycházejí plodné biologické dny přesně v době menstruace. Vyšetření pomocí UZ to svým způsobem také potvrzovala - doktor se divil, že i přes hormonální stimulaci mám tendenci k opožděnému dozrávání folikulů. Prostě tělo si to dělá po svém.

Kalendář plodných dnů se dá objednat u mnoha astrologů - např. www.astrolab.cz . Jak se říká, tonoucí se stébla chytá. Kamarádka to zkusila a hned napoprvé jí to vyšlo a to byla už dokonce 2× neúspěšně na IVF.

Budu moc ráda, když se zapojíte do diskuse k tomuto tématu.

Váš příspěvek
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.09.04 14:16

Ahoj!

Nevím, jestli to bylo díky přízni hvězd nebo díky tomu, že jsem měla současně ve vypočteném termínu i ovulaci, ale vyšlo mi to 2×. Poprvé jsem sice o mimi přišla, ale podruhé (za 2,5 měsíce od potratu) jsem otěhotněla znovu a dítko donosila. Kalendář jsem si objednala na nějaké adrese (někde ji mám a můžu ji pohledat), ale zde: http://www.astrokancl.wz.cz/…t_poceti.htm si ho můžeš vystavit sama. Uváději zde asi 3-4 data a to přibližně prostřední datum mi souhlasilo s datem v tom zaplaceném astro kalendáři.
Tak hodně úspěchů!
Ahoj
 Monča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.04 14:25

Ahoj jsem Katka27.Musím říct,že o této metodě jsem již hodně přečetla a dokonce sama vyzkoušela.Po­koušeli jsme se o mimi asi 5měsíců,ale vzhledem k mému nepravidelnému cyklu šlo jen těžko odhadovat o těch správnách dnech…Nechala jsem si poslat onu tabulku a napoprvé to vyšlo.Nyní jsem v sedmém TT.Nevím jestli to byla náhoda,ale stojí za to to zkusit!!!Ty tři stovky peněz neznamenají nic a za mimi to přece stojí.Je to rozhodně přirozenější,než vyhazovat peníze za ovulační testy nebo podstupovat hormonální léčbu atd..,i když někdy není jiné řešení a díky všem lékařům,kteří Nám všem nějak pomohou ke zdravému človíčku..je ale třeba říct,že tato metoda nepomůže ženám,které mají nějakou mechanickou překážku v početí tj.neprůchodnost vajeníků..nebo nějaké hormonální poruchy či jiné prokazatelné překážky…přeji všem brzy kulatá bříška a zkuste to!!!Katka sikari@seznam.cz

MataP
Závislačka 2619 příspěvků 16.09.04 14:35

Ahojky,
musim priznat, ze tomuhle az tak neverim, ale zkousela jsem ten odkaz, na svem prvorozenem a na svem soucasnem tehotenstvi (u obouj vim nejpravdepodobnejsi terminy poceti) a vychazi to!!!
Takze smele do toho :-)
 Mata

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 16.09.04 14:50

monca,

tak to vyzkusam. ale nemysli sa tym 28dc? a navyse 1× to podla toho nebolo.
ale samozrejme topiaci sa aj slamky chyta ;o). bolo by super keby to tak fungovalo
 danka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.04 16:39

Myslím, že vím den, kdy jsme počali našeho chlapečka, kterého čekáme na začátku prosince. Nechala jsem si v té době zpracovat termíny podle Jonáše. Termín početí - styku se neshoduje, nicméně je zajímavé, že termín, který byl určen Jonášovou metodou přesně vychází na den, kdy dochází k uhnizďování oplodněného vajíčka v děloze. Tento den lze určit podle měření bazální teploty, v té době jsem poctivě měřila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.04 20:57

Ahojky,
mám doma kalendář početí Mudr. Jonáše od ledna tohoto roku, ale zatím se mi nepodařilo přemluvit manžela na jeho vyzkoušení. Jelikož máme syna, nechala jsem si vypočítat holčičku. Co se týká mého prvního početí, jak jsem počítala vycházelo také na termín Jonášovi metody.
Tak až se mi podaří mou druhou polovičku zpracovat na druhé mimi, určitě použiju Jonášův kalendář a dám vědět.
Snad to nebude dlouho trvat.
Zatim čau a hodně úspěchů. Štěpík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.04 07:31

ahoj
já jsem nemohla přes 2 roky otěhotnět a zažádala jsem o kalendář dle Mudr. Jonáše a hned napoprvé to vyšlo…Dnes už mám ročního synka:)))

Hodně štěstí

Marťula od Ediných štěstíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.04 08:12

Ahoj holky,
také jsem vyzkoušela tuto metodu. Kalendář mi sestavil a zaslal Emil Havelka z Astrálu. Bohužel musím konstatovat, že to nevyšlo:-(. Sice se můj druhý pokus IVF se shodoval s plodným dnem v onom kalendáři, ale i tak se mi dosud nepodařilo otěhotnět.
Přeji všem snažilkám // a pokud tomu budete pevně věřit tak to dopadne.

Ahoj Alex od Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.04 15:16

Ahojte.rada by som vyskusala aj ja nieco podobne. Kde si mam to zaziadat? Asi som nepozorne citala, ale nenasla som adresu.Dakujem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.04 21:20

O výpočet můžete požádat písemně (nepsat žádné diagnózy, pouze žádost o zaslání formuláře pro výpočet plodných dnů) na adrese:

CENTRUM JONAS INTERNATIONAL
BOX POŠTA 1
HODONÍN
695 01

Mám někde telefon, když ho najdu, tak vám ho taky napíšu. Dělá to velmi hodný starší pán, dle druhu výpočtu je cena, většinou za základní výpočet 300,–Kč.

Já jsem si to spočítala sama (kdo chce hledat, tak v jednom z deníčků Matýsků jsem napsala postup, jak se to dá spočítat). Zatím se bohužel nedaří, Dr.E.Jonas uvádí, že k otěhotnění by mělo dojít (pokud nejsou vážné poruchy) do 2 let i u „tzv.neplodných párů z neznámých důvodů“.

Tak hodně štěstí
Pajdule od Matýsků

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 18.09.04 10:21

Ahoj, můžu ti také spočítat kalendář, koukni na „http://web.qu­ick.cz/poulova/ka­lendar.htm“:[] Přeji hezký podzim Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 18.09.04 10:23

Ahoj, také počítám kalendáře „http://web.qu­ick.cz/poulova“:[] Přeji hezký podzim Stefinka

Bix
Povídálka 13 příspěvků 19.09.04 15:51

Ahoj.

Zkouším využívat plodné dny podle výpočtu pana Jonáše už 4 měsíce a zatím neúspešně. Dokonce jsem měla už i plně červený a plně zelený den vedle sebe (prý je pak pravděpodobnost otěhotnění přes 95%), ale jak píšu, neúspěšně. Jinač zkoušíme mimi už 9 měsíců a je mi 30 let.
Tak bohužel nejsem moc pozitivní příspěvek do „jonášovské“ statistiky, alespoň prozatím. Výpočet mám od paní Štepánky Poulové, kontakt je v předchozí reakci. Mám ho i z centra z Hodonína, ale řekla bych, že paní Štěpánka je lepší. Dodala mi osobní komentář.

Tak hodně štěstí všem.

Bea

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 14:52

Ahoj Beo,
u této metody se uvádí, že většina žen otěhotní do 2 let od začátku jejího využívání. Doporučuji to kombinovat s cvičením dle p. Mojžíšové a se sledováním bazální teploty, hlenu a čípku - tzv. symptotermální metoda. Určitě také není na škodu zkusit tzv. prstíčkovou metodu - je tu o ní už dost napsáno. Ženy, které braly hormonální antikoncepci mají často problémy se znovuobnovením pravidelného cyklu a nebo s vyšší hodnotou hormonu prolaktin, který brání ovulaci. Proto je dobré sledovat bazální teplotu, abys měla jistotu kdy a jestli vůbec ovuluješ. Je lepší netlačit na pilu - příroda ví co dělá. Mnohdy do nás doktoři zbytečně ládují hormony a často se to pak povede právě ve chvíli, kdy žena na léčbu rezignuje.
Přeji všem snažilkám, aby z nich byly brzy těhulky.
 Mamina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.04 16:57

Ahoj mamino.

Za těch 9 měsíců jsem ledacos načetla na webu a tak různě. Takže prstíčkovou metodu znám. Její efekt je stejný, jako efekt orgasmu. Taky o tom někde psali. Mojžíšovou znám. Chodím na cvičení, kde se cvičí některé její prvky už asi půl roku. Antikoncepci jsem kdysi brala, ale už delší dobu neberu. Menzes mám stále pravidelný. Bazální křivku mám bifazickou, jak má být. Metody, které popisuješ, jsem zkoušela. Ale pak jsem si řekla, že moc pozorování se škodí a všeho jsem nechala a snažím se si to jen užívat. Takže pila snad leží v koutě, možná občas vykoukne.
Díky za názor a radu. Plně souhlasím s Tvým závěrem, chce to klid, příroda snad ví, co dělá.
Taky přeji všem, ať se brzy dočkáme.
 Bea..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.04 15:49

Ahoj holky, všechny vás zdravím. I já jsem si objednala výpočet plodných dnů u paní Čapkové, příští týden mám mít první plodný den. Už se těším :-) Vy, které jste díky této metodě už otěhotněly, můžete mi, prosím, poradit? Já mám u každého dne poznamku ANO nebo NE (jestli je ten den vhodný pro otěhotnění, nebo nevhodný). Chtěla bych vědět, jestli jste to zkoušely každý plodný den, nebo jen ty dny, u kterých jste měli napsáno ANO. Paní Čapková mi vysvětlila, že při otěhotnění v těch méně vhodných dnech je větší pravděpodobnost, že žena potratí nebo budou jiné problémy. Já bych to chtěla zkoušet každý vypočítaný termín, ale mám strach z komplikací. Tak mi napiště, jestli jste otěhotněly v těch vhodných, nebo méně vhodných dne, moc vás prosím!!!!
A ještě jedna otázka - cvičení podle Mojžíšové. O co se jedná? Můžu se naučit něco přes internet?
Za všechny odpovědi moc a moc děkuju, už téměř zoufalá snažilka Káťa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 15:39

Ahoj Hanko, moooc děkuju za radu, hned se tam mrknu. Máš s tím cvičením zkušenost? Zdraví Káťa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.04 08:40

Měla bych,kdyby jsem to neflákala!Ale na záda to je určitě dobrý!!Pá Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.04 12:05

Ahoj vsem,
asi se budu „blbe“ ptat, ale pokud ty plodne dny vypocitane z teto metody nekoresponduji se dny ovulace, asi to znamena, ze ten mesic jsem spise neplodna ? Je to tak ? Dekuju vam,
 emca

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 31.12.04 19:04

Ahoj Emco,
jde o druhou ovulační křivku. Můžeš otěhotnět během ovulace nebo během těchto dnů.
Zakopaný pes je v tom, že můžeš otěhotnět, ale nemusíš.
Když jsem chtěla, povedlo se mi to až devátý měsíc, když jsem nechtěla tak skoro hned.
Ty dvě křivky jsou pár měsíců blízko sebe, pár měsíců daleko od sebe.
Někde tady jsem dala článěk, že v pokusné skupině žen bylo prokázáno dozrání vajíček i víckrát než jednou v cyklu.
Krásné svátky přeje Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 31.12.04 19:12

Ahoj Káťo,
může se stát a nemusí. Těhotníme v naprosto nevhodných dnech a zvládáme to.
Jestli ale máš problémy, raději bych se držela paní Čapkové. Ty totiž víš, že by byly problémy, můžeš na to myslet a psychika je mrcha.
Lehčí bys to měla, kdyby tam to ano-ne nebylo. Ale to by zase paní Čapková nechtěla pustit z ruky a vzít si ty případné komplikace na triko.
Moc jsem ti asi nepomohla. Ráda bych také ještě jedno dítě a příští rok mám snad jeden dva vhodné termíny. Uvažuju jak s tím naložím. Je to dvakrát těžké po tom, co jsem nedávno potratila. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.05 07:01

Dekuji ti mockrat Stefinko. Preji ti krasne svatky a stastny novy rok, at se ti splni vsechna tva prani. emca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.05 09:16
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.03.05 14:33

Ahojte snazilky ,
aj ja som si objednala ten kalendar od doktora Jonasa . Snazime sa uz rok o babo . Predtym sa nam to podarilo rychlo , ale zial to zle skoncilo . Tak teraz dufame a snazime sa . Prajem vsetkym vela stastia.
 Silvia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.05 11:02

Dobry den,
ja mam velmi dobre zkusenosti s touto metodou. S manzelkou jsme ji zkusili a vysel 1. pokus. Terminy jsem si vypocital sam, zabyvam se astrologii, je to muj konicek. Za 4.mesice jiz budeme chovat. Jsem snad nejstestnejsi skorotatinek na svete. Uz se oba moc tesime. Bude-li nekdo chtit, rad mu plodne dny tez vypocitam. Nechci za to nic, bude mi stacit email s fotkou detatka od stastnych rodicu. Preji Vam vsem mnoho krasnych dnu. jirkac@email.cz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.05 08:02

Moniko, prosím Tě, ty dny, co se uvádějí v tabulce (jejíž odkaz uvádíš) jsou dny kalendářní nebo dny v cyklu? Díky
snažící se Petra :-)
(petra.skranko­va@seznam.cz)

maky_maky
Nováček 7 příspěvků 18.05.11 07:54

Dobrý den, pane jirko, posílala jsem vám zprávičku na uvedený email. pokud budete mít chvilku prosím mrkněte se . mějte se krásně. M

maky_maky
Nováček 7 příspěvků 18.05.11 07:55

jej nevšimla jsem si, že je diskuze tak stará no uvidíme, třeba se někdy díváte. :wink:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.16 16:49
Prosba o radu

Ahoj holky, prosím o radu! Nechala si některá z Vás poslat výpočet přímo z centra Dr. Jonáše? Já jsem tak učinila - dneska mi to přišlo, ale byla jsem z toho trochu nepříjemně překvapená. Termíny jsou totiž uplně stejné jako v tom online výpočtu na najdise.cz, který je zdarma, tady jsem vysolila 650… Chtěla jsem to pro jistotu přímo od nich, abychom měli jistotu. Ale v tom jejich výpočtu jsou jenom ty vhodné dny, ovšem bez přesných časů početí, jako je to na najdise.cz (?) A v pokynech píšou, že styk má proběhnout den před tímto vypočítaným dnem. Tak jsem z toho trochu zmatená a nevím, co teda platí, jestli je ten čas důležitý nebo není…? Nebo jestli to v tom centru nějak ošulili..? Taky nemám vypočítané ty termíny pro dobrou životnost, protože to počítají jen těm, které už měly dřív v těhotenství nějaké komplikace. Ženy, které ještě nerodily by údajně všechny ty vypočítané termíny měly mít bez komplikací…
Víte někdo, prosím, jak to je? Máte někdo zkušenost s těmi výpočty přímo od nich?
Díky moc!

Vložit nový komentář