Mimizemšťánkový deníček č. 15

Těhotenství

Ahojte spolutěhulky i ostatní nakukovatelky! Máme za sebou další týden, kdy si svá miminka nosíme v bříšku. Je to strašně zvláštní a nádherný pocit. Někdy je mi až líto, že manžel nemůže cítit to, co já. Sice se mu snažím to popsat a kdykoli je manžel po ruce a mimísek kope, tak mu pokládám jeho ruku na moje bříško a miminku říkám, že to je tatínek, který se na něj už mooooc těší. Ale je velká škoda, že ty kopanečky nemůže manžel cítit tak jako já zavnitř. Moc bych mu to přála, protože je to nádherný pocit, po kterém se mi bude určitě stýskat.

Na druhou stranu až nebudu mít kopanečky v bříšku, budu mít miminko doma a budu se s ním moct kdykoli pomazlit, pochovat ho, pohladit a nebo se jen tak dívat, jak spokojeně spinká. A až začně křičet a já už nebudu vědět, co dál, tak budu vzpomínat, jaké to bylo, když jen kopalo v mém bříšku:))))))

Zítra přijede švagr, aby manželovi pomohl přestěhovat skříň z ložnice do obýváku a pak už tam bude místečko na postýlku:) Tu ještě vozit od ségry nebudeme, ale část pokoje budeme malovat a lepit tam tu ozdobnou úzkou tapetu. Takže mě zítra dopoledne čeká vyházení všeho, co ve skříni je. Jsem docela zvědavá, co tam najdu chi chi. Určitě nějaký poklad:) No a až se bude malovat, tak to budu ve svém živlu. Naštěstí to budou jen dvě zdi, takže pak nebude ani žádný velký úklid. Prostě taková pohodička:)

Dnes jsem byla na kontrole u své doktorky. Všechno je v pořádku, jen prý se jí zdálo, že mám nějaký malý zánět nebo tak něco a tak mi pro jistotu dala nějaké prášky na zavádění. No já je sice nerada, ale ten týden to nějak vydržím. Na další kontrolu jdu 20.10., protože od 21.10. nastupuju na mateřskou dovolenou.

Tak holky moje bříškatý. Mějte se kouzelně a pohlaďtě pupíčky

Pá Montička + mimizemšťánek 30+3

Naše termíny porodů:

BINKY 31.10. - holčička Eliška
MONTIČKA 3.12. - Anetka nebo Filípek
IVKA1 14.12. - kluk Ládík
LIPKA 29.12. - holčička
PUSINKA 12. 1. - kluk Lukášek

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 22:13

Ahoj Montičko,

s těmi kopanečky máš pravdu, člověku začnou po porodu rychle chybět. Je to fakt fajn pocit, protože když máš mimčo v břiše, tak jste kopanečkama pořád v kontaktu, a musím se přiznat, že po porodu mi chyběly, tak nějak podvědomě jsem si říkala - co mi to chybí za pocit, a pak mi došlo, že mě nekope mimi a stýskalo se mi po tom pocitu a po době, kdy jsme byli 2v1.. Užívej si svoje těhotenství, taky Ti moc držím palce, aby to všechno hezky dopadlo, a pochopitelně všem ostatním budoucím maminkám taky.
 Lisa

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 29.09.04 12:04

Ajoj.
Tak dneska jsme byly v poradně a zatím je všechno jak má být.Stejně potřebuju a by holčička zůstala v bříšku co nejdéle,budeme nejspíš měnit okna.
A od včera jsem už na mateřské dovolené,je to takový zvláštní pocit.
Holčička umí být v kopání pěkně surová,ale zase když je v bříšku ticho tak jsem z toho pěkně nervózní a domlouvám jí ať se trošku hne.
Binky+Eliška 34tt

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 29.09.04 17:13

Ahojte!

Tak skříň z ložnice do obýváku přestěhována. Teda řeknu vám, vysládat jednu skříň a pak to do ní všechno naskládat, to bylo něco. Já myslela, že za hoďku nemáme co dělat no chi chi. Vůbec si nedovedu představit co bude, až se jednou budeme stěhovat… Nechcete mi říct, proč ty skříně dělají tak vysoký, že se nevlezou do futer?:) Jsme museli odšroubovat práh:)
Teď právě manžel začal skládat druhou skříňku na věci pro mimčo:) Už se mimískovi ten jeho „kouteček“ rýsuje. Pak už jen vymalovat a přestěhovat od ségry postýlku a je to:) Ale nechci to chystat moc dopředu, aby si třeba miminko neřeklo, že už má všechno nachystáno tak může přijít na svět. Jen ať si pěkně počká na ten přelom listopadu a prosince:)

MARTY1, LISO: děkuji za držení palečků, aby nám všechno dobře dopadlo!

BINKY: Jsem ráda, že se Eliška na svět ještě nechystá, přeci jenom má ještě chvilku času:) I když už se ani nenadějeme a první človíček od „mimizemšťánčat“ je tu:) To bude slávy! Tak si hezky užívej mateřskou dovolenou a pozdravuj Elišku:)

Mějte se všichni moc krásně a pohlaďte pupíčky

pá Montička + mimizemšťánek 30+5

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.04 18:24

Čauky,

tak jsem dnes byla na tom „cukrovým“ testu, no zatím jenom na půlce. Bodli mně do prstu - výsledek 4,7, takže v pohodě. Zítra si půjdu vypít ten hnusnej blivajz, tak doufám, že to taky dobře dopadne.

Binky - přeju ať Eliška vydrží až do dodělání oken :o)))),

Montičko - blahopřeju k přestěhování skříní :o)))), určitě to byla makačka

Ahoj Lipka, Maruška a mimouška 27 tt

Montičko -

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.04 09:51

Ahojte!

Holky já mám dnes tak otlačený žebra. Ráno jsem se vzbudila a nemohla jsem se ani pohnout. Teď už je to docela dobrý:) Jen nevím, jestli mě mimčo tak „okopalo“ nebo jsem nějak blbě ležela…

LIPKO: já měla tu první hodnotu 3,9 a pak se potvora vyhoupla po těch dvou hodinách na 8,9. Já to absolvovala všechno v jeden den. Koukám, že jiný kraj, jiný mrav:) Tak hoooodně štěstííííííí

Pá Montička + mimizemšťánek 30+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.04 13:48

Já jsem koza, poslala jsem to úplně jinam. Tak na druhý pokus to snad zvládnu a kopíruju sem.....

Ahoj holky,
tak jsem dnes byla v poradně. Dopadlo to dobře, až na to, že mě pan doktor za ty 4 kila za měsíc nepochválil..­...spíš naopak :-) Už mám navíc od začátku těhu 10 kilo. Jak jste na tom VY? Já vím, že se moc cpu, ale nějak se prostě nemůžu ovládnout a čokoládu cítím na 100 metrů.......
Jinak večer chodím tak čtyřikrát čůrat než usnu, když už skoro spím, začne se mi Ládík procházet po močáku a můžu jít znovu. Když se vzbudím pak kolem třetí ráno, nemůžu zas usnout, protože mi začne kručet v břiše hlady :-) Ale jinak jsem nespokojenější těhulka na světě..... Taky jsem vybrala zase jiný kočárek. Tentokrát je to TRAXX a nejvíc se mi líbí ten bílý, to jsem zvědavá, v čem nakonec budeme jezdit :o
MONTIČKO, my už taky začínáme přestavovat byt, já se v tom vyžívám a přeskládání skříní je teď můj oblíbený zásek :-) S těma žebrama se mi to jednou taky stalo a pak mě to bolelo dva dny. Ale utčitě jsem si to přeležela. A tebe už kope mimi až do žeber? Já mám Ládíka tak pár centimetrů nad pupek, dál mě ještě nekope :-)
LIPKO: tak jak si to dneska zvládla? Když si představím, ten blivajz, co se má pít, tak se mi kroutí žaludek :o
BINKY: tobě se to teda rychle blíží, už máš všechno nachystaný? Já jsem ten typ, co musí být na všechno připravený a už teď se děsím, že to nestihnu :-)

Tak se holky mějte skvěle a opatrujte bříška

Ivka

P.S. Neznáte nějaké cviky na bolesti zad?

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 30.09.04 19:23

Ahoj těhule.
Tak u nás je nové to,že za
Za 1)ségra Elišce koupila takové to lehátko,má tři úplohy,a dí se na něj přidělat taková hrazdička s chrastítkama.Taky v praze nakoupila nějaké střihy a tak šije jak zběsilá.
Za 2)Děsně mě začínají bolet nohy a jsem teď nějak víc unavená.
Za 3)Dneska zaměřili dole u našich nová plastová okna a dodací lhůta je za 4 neděle.Takže Eliška se možná narodí do domu bez oken.Ještě že u nás v patře jsou už vyměněné takž přinejhorším bude zavřené nahoře.
Binky+Eliška 34tt

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 01.10.04 12:11

Ivko zatím mám nahoře 6 kg,ale jsou jen v bříšku a v prsách.
Binky+Eliška 34tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.04 12:38

Ahoj skoro maminy:),

už jsem tady dloooouho nebyla, bylo nějak málo času, hodně chystání atak.
My jsme teď v poradně často kvůli vysokýmu tlaku tak doufám, že náš mimísek vydrží až do konce což je 24.12., tak uvidíme. Jinak se máme docela dobře. Teď už jsem na nemocenské a jak už jsem říkala jsme často u doktorů, také proto, že jsem nešikovná. Jeden večer jsem takhle vařila guláš a potom jsem si hrnec ze zadní plotny posunula na první. Bohužel jsem po chvíli něco potřebovala dát do skříně nad digestoří a co se nestalo - nějak jsem neodhadla velikost bříška a dotkla jsem se toho rozpáleného papiňáku, takže teď tak po 3 dnech chodím na převaz popáleniny a nic moc. Dávejte pozor - prostě rosteme:)
Montičko - jak jsi psala kopanečky jsou úžasný a myslím, že mě taky budou hodně chybět i když občas když se do toho to malé stvoření opře tak to je teda síla.:)
Binky - přeji aby jste to s těma oknama nějak zvládli, ona Eliška určitě vydrží.
Lipko - tak co cukrový testík - určitě v pořádku, viď.
Ivko - tak s těma kilama jsme na tom dost podobně, já mám teď 9 kilo - také žeru co kde vidím, hlavně ujíždím na sladkém. V každém případě je to nejvíce v břiše a v prsou, ale bohužel to nevynechalo ani ostatní partie, které se zvětšily, ale naštěstí ne do obřích rozměrů - no ale ještě stále je dost času, aby se tak stalo (doufám, že ne:))
takže se zatím mějte báječně opatrujte bříška od teplých předmětů a užívejte kopanečků do zásoby.
Romča + Kvído 28tt.

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 01.10.04 12:38

Ahoj Monti!

Koukám jak blázen - Ty už jsi ve 31. týdnu!! Vidíš, nakonec budeme mít děti narozené ve stejném roce!! Moc Ti to přeju!! Kam půjdeš rodit?

Kdybys potřebovala nějaké dětské věci, tak se ozvi, něco mi zbylo.

Alice

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 01.10.04 18:55

Čau holky,

tak jsem si dens vyzvedla výsedky cukr. testu - vše je v pořádku, tak jsem moc ráda. Blivajzové pití jsem taky přežila :o))).

Ivko - já jsem zatím přibrala tak 7 až 8 kilo, nijak to neřeším, přibírám spíš jenom do břicha.

Romčo - zdravím po delší době. Máš hezký datum porodu :o)), já mám jen o 4 dny později, tak třeba porodíme ve stejný den :o))

Dnes jsme byly s kámoškou a našima holkama na tom veletrhu kočárků a hraček, docela to ušlo, mám dalšího favorita ¨na kočárky (kromě quinny) a to bébécar. Taky jsem dnes zjistila, že qiunny už budou mít jenom 3-kolky, a mně se zrovna víc líbí ty 4-kolky. Tak uvidíme, něco určitě vyberem, to nebude problém :o))).

Zítra jdeme navštívit naše kamarády s malým miminkem, tak už se moc těším a Maruš taky :o)). V neděli jdeme za mími rodiči, tak bude bezva víkend, i když já mám s Maruškou víkend pořád :o))))).

Mějte se fajn. Čauky Lipka, Maruška a mimouška 27+3tt

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 01.10.04 20:10

Ahojdá moje bříškandy!

Holky chi chi, my byli nakupovat chi chi:))))) Asi se dnes ještě tak 5× půjdu podívat do skříňky s věcma pro mimčo:) Otevřeli nám tu nový obchod s dětským zbožím a tak jsme se tam šli podívat. Máme nové béžové dupačky, červeno-bílé proužkované tričko (mikinku), dvoje punčocháčky, povlečení do postýlky+pros­těradlo a přebalovací podložku protože na přebalovací pult nemám místo. Mužská část naší rodiny mi udělá takovou „desku“ na postýlku, na které bude ta podložka přidělaná a budu ji moct kdykoli sundat. Tak ať mají dost času na výrobu:)))))

IVKO: cviky na bolení zad? No ve cvičení nám nějaké ukazovali. Ale jak to popsat?:) Bolí tě v kříži nebo kde?

BINKY: tak ať vám okna rychle dodají, ať tam má Eliška všude pěkně teploučko!

ROMČO: téda, co to vyvádíš?! Připomněla jsi mi moji sestřenici, která se asi měsíc před porodem polila olejem z friťáku. Bříško to naštěstí neschytalo, zato prsa… Ale už je všechno OK. Tak na sebe dávej pozor a ať se to brzo zahojí!!!!

ALICE: no letí to letí, sama se tomu divím:)) Kam půjdu rodit? Asi do Bohunic, ale ještě nejsem 100% rozhodnuta. Příští týden si to tam jdeme prohlídnout, tak uvidíme.

LIPKO: Jeden Bebecar se mi taky moc líbil. Jediný co mi vadilo bylo to, že ta korbička se nasazovala na ten „sporťák“, takže jsi vlastně vozila pořád „oba“ kočárky. Ale byl k sežrání chi chi. Přeji šťastou ruku při výběru!

Manžel si právě chystá tepovač a budeme tepovat koberce. Teda pokusíme se. Ještě nikdy se mi nepodařilo je vyčistit tak, jak bych si představovala:) Tak s tím jdeme bojovat.

Přeji nádherný víkendík

pá Montička + mimizemšťánek 31+0

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.04 12:16

Ahojte všichni,

doufám, že se Vám víkend podařil. Nevím jak vy, ale já čím dál tím víc spím.
Lipko: porod máme opravdu chvíli od sebe, kde budeš rodit? Já v Neratovicích, nebo u Apolináře - záleží na tlaku a mimísku, kdyby to bylo dřív tak mě v Neratovicích nevezmou.
Montičko: děkuju budu na sebe dávat pozor, v úterý jdu znova na převaz tak snad to bude lepší. Jo a co koberce, jak to dopadlo?
zatím se mějte báječně Romča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.04 09:52

Ahojky,

hlásím se po krásném víkeendu.

Romčo - já se rozhoduji mezi Apolinářem (rodila jsem tam před 6-ti lety Marušku) nebo Podolím, takže se možná opravdu potkáme :o))).

Dnes si jdu obednat kočár, pořád ještě nevím jestli Quinny nebo Bebecar - (Montičko, ten co jsi viděla to není, tento má samostatný podvozek a nä něm si měníš hluboký kočár, sporťák nebo sedačku), rozhodnu se na místě :o))).

Čau Lipka, Maruška a mimouška 27+5tt

Vložit nový komentář