Mimizemšťánkový deníček č. 19

Těhotenství

Krásný nový týden všem! Tak jsem si plánovala, jak v průběhu vaření guláše napíšu deníček, že?:)

Najednou zazvonil manželův telefon. Manžel je u zubaře, tak mi ho tu nechal. Volalo UPS, že mají pro manžela balíček a jestli jsme doma. Tak jsme se domluvili, že za 10 min. je pán tady. Za pět minut volá znovu, že se mu porouchalo auto, že tady někde stojí a stát bude, dokud pro něj nedojede nějaký odtah, tak jestli si pro ten balík nechci dojít, jestli to nemám daleko. A tak jsem šla. Teď už jsem zpět doma a doufám, že manžel nepříjde dřív, než stihnu deníček napsat, protože bych ho musela pustit k počítači. Přecijen na něm vydělává korunky, že ano:)

A jak to s náma a s miminkem vypadá v tom dalším měsíci?

Máme hoooodně relaxovat, protože až se miminko narodí, na nějakou relaxaci už čas opravdu nebude. Takže si máme užívat, dokud to jde:)

Ke konci 36. týdne miminko měří cca 45 cm a váží cca 2500 gramů. Vytváří se podkožní tuk, takže kůže miminka je již hezky napjatá, dozrávají plíce, dokončuje se vývoj nervové soustavy. Jsou již vyvinuty reflexy, např. sací, jsou ale slabší, než na konci těhotenství. Děťátku dorůstají nehty ke špičkám prstů, ve střevech se začíná usazovat smolka - tmavě zelená až černá lepkavá hmota, která po narození miminka přirozeně odchází z jeho těla.

V tomto období může plod ještě zaujímat polohu hlavičkou nahoru, takže při předčasném porodu se dítě často narodí tzv. koncem pánevním. V posledních týdnech se však většina miminek otočí hlavičkou dolů. V mnoha případech se miminko otočí ještě několik dní před porodem, proto nezoufejte, jestli je vaše miminko zatím hlavičkou nahoru.

Už si máme nachystat tašku do porodnice. Jak tak čtu ten seznam, tak spíš loďák než tašku:)))))

Koncem 36. týdne může plod sestoupit. To znamená, že hlavička klesne do pánevní oblasti a začne tlačit na děložní hrdlo. Tím se uvolní naše bránice a bude se nám lépe dýchat. Zvýší se však tlak na močový měchýř a budeme tedy muset častěji na toaletu. Sestoupení plodu je znamením, že se porod blíží. Naše bříško už nebude kulaté, ale bude se čím dál více „zašpičaťovat“. Čeká nás poslední lunární měsíc těhotenství a na jeho závěru porod miminka.

Tak vzhůru do těch posledních týdnů:)

Pá Montička + mimizemšťánek

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.04 11:13

Ahoj Monticko!
Dlouhou jsem tu nebyla, ale pamatuju si te, jak jsi otehotnela a jakou jsi mela radost. Ja jsem tehdy prisla o miminko a byla jsem moc smutna. Holky z emimina mi svym optimismem hodne pomohly. A ted jsem znovu tehotna! tak snad se mi tentokrat bude darit lip. Mej se hezky a pozdravuj mimozemstanka.
 Kytí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.04 12:54

Ahoj Montíku,
doufám, že jsis už nachystala kabelu do porodnice, víš nechci Tě strašit, ale máš to za pár :o)))))))))
Drž se a užívej si obrbříško šárka

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 26.10.04 13:14

Ahoj holky,
Celý minulý týden jsem tu nebyl neb nám nešel internet.Dneska jsme byly na kardiotokogfa­fu.Srdíčko krásně tlouklo a Eliška byla vzorná,jako jediná nespinkala a tak jí nemusely narozdíl od ostatních budit.Dostala taky 1 od paní doktorky,dneska mě ani nevyšetřovala až příště si mě prohlédne můj doktor.takže nevím jestli jsem se pootevřela.Minule to bylo na špičku prstu.Jinak kontrkce mívám čím dál často.Dneska byly vidět i na tom natáčení.
Tašku už mám skoro zbalenou pro holčičku už je taky všechno připravené takže bych už klidně rodila.No uvidíme kdy se ta malá tyranka rozhodne vylézt.
Tak zatím
Binky+Eliška 38tt

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 27.10.04 14:30

Ahoj těhule :o), tak hlásím, že u nás vše ok. Dnes jsem byla v poradně a nějak brzo se začínám otvírat. CS mám 1. Lukášek je hlavičkou dolů, takže naléhá a placentu mám nízko nasedající. Jinak dnes jsem 29+0 a hlavička odpovídá 30+3 a nožička zase naopak 28+5. Pak si vyberte jestli odpovídáme. Tvrdnutí bříška nemám, tak snad bude vše ok.

Byla jste některá otevřená ve 30tt na 1 nebo 2??? Může to vydržet až do úporodu v termínu? Já totiž neberu ani magnézko a dr. se tváří tak, že určitě porodním 1.1. :o). A to mám termín 12.. a podle UZV dokonce 17.1.

Pusinka, Tomášek a Lukášek 29+0

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.04 20:37

Čauky,

zdravím zase po delší době, nějak jsem se nedostala k internetu :o))
My jsme byly s Maruškou teď trochu nastydlé, rýma, chrapot, a Maruška navíc zánět spojivek, naštěstí bez teplot, ale už jsme celkem v pohodě.

Pusinko - tak s tím otvíráním ti neporadím, zatím mám pořád 0, ťuk ťuk, ale když se tvůj doktor neznepokojuje, tak snad bude vše Ok.

Tak zatím.
Lipka, Maruška, mimouška 31+3tt

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.04 23:27

Zdravím,
tak se trochu provinile hlásím po stráášně dlouhé době, práce, práce, práce.

U nás nic moc nového, jen mi tvrdne břicho, dost a bolí mě vpravo, tak se bály aby to nebyl slepák, ale to už je však snad zažehnané. Naštěstí se neotevírám tak ležím v postely a dlabu hořčík.

Naše mimi je poťouchlé a nechce ukázat pohlaví, už podruhé ho dr. na UTZ šťouchal ale stočí se pokaždé tak, že nic nevidíme:-))

Pohlaďtě pupíku, rozmazlujte se
zdraví Mia

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 03.11.04 09:07

Hlásí se ztracená dcera:))))

Ahojte holky!

Tak jsem zpět doma. U našich jsem si to krásně užívala. Kapku víc jsem byla rozmazlována:) O víkendu jsem si stihla užít Klárky s Barunkou, stvořit nějakou tu ozdobu na hřbitov a pak zajít s holkama zapálit světýlka. Teda na hřbitov jsem ještě došla. Vyrazila jsem jako předvoj s Klárkou a s dědou a tak jsem mohla jít pěkně pomaloučku. Ostatní šli s Barčou v kočárku za náma určitě rychlaji:) Na zpáteční cestu už mi taťka skočil pro auto:) Jeli jsme k tetě, která bydlí na takovým velkým kopcu a to bych vážně neudejchala:)))

Jinak se máme dobře. Miminko kope o sto šest, s mamkou jsme vypraly a vyžehlily, dokoupily poslední věcičky a včera mě naši odvezli zpátky do Brna.

Dnes v 16.30 jdeme na tu přednášku o porodu a zítra mám lítací den, protože na 10.00 jdu k zubaři, na 11.45 na kontrolu k doktoce a na 13.00 do cvičení:) Večer asi padnu:)

Tak já zatím utíkám vyměnit prádlo v pračce. Ještě peru ložní do postýlky. Mějte se krásně a pohlaďte pupíky

pá Montička + mimizemšťánek 35+5

BINKY: ještě nic?:) Já čekám každým dnem SMS:) Držte se!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.04 10:42

Ahoj Monticko,Binky uz ma Elisku a dneska mozna pujdou domu z porodnice.
Vic si o tom precti v denicku u Matysku.papa nakukovatelka Lucie

Vložit nový komentář