Mimizemšťánkový deníček č. 26

Těhotenství

Ahojky všichni! Manžel si užívá Filípka a já mám chvilu vám konečně napsat, co u nás nového. A že toho nebylo málo... Vezmu to co nejrychleji:) Jak už asi většina víte, ještě před vánocema jsem dostala zánět do prsou. Na kontrolu jsem šla před štědrým dnem a pak odjela k manželovým rodičům na Štědrý večer. Druhý den po obědě alou k našim. Tam jsem měla v plánu zůstat 3.1. Klárka s Barunkou nám rozbalily dárečky, samozřejmě rozbalily i ty, které nechal Ježíšek u nás pro ně.

Užívala jsem si jejich rošťačení (no někdy toho bylo až moc), babička a ségra si užívaly Filípka a já měla čas od času i chvilku se natáhnout a schrupnout si. Jenže jsem pořád mlíko jen a jen odstříkávala, protože ho bylo málo. Od doktorky jsem měla půjčenou váhu. Lila jsem do sebe čaj na podporu laktace, odsávala co hodinu a půl, byla zbytá jak pes:) Při odsávání mi Klárka masírovala prsa a Barunka chodila a volala mlíčko mačká:))))Pak se nějaké mlíčko konečně začalo tvořit, ani nevíte, jakou jsem měla radost. Proto jsem začala opět přikládat Filípka k prsu. Vykládat vám, že to nebolelo tu opravdu nebudu. Tekly mi slzy bolestí, byla jsem celá upocená. Po 20 min. Filípek vypil 10:( Bojovalo se dál. Poprvé za celé odstříkávání se mi podařilo odstříkat z jednoho prsu 60. To byl zázrak. Všechno se začalo upravovat, jen to bumbáníčko Filípkovi pořád nešlo. A pak přišel ten strašný den D, který všechno pokazil. Přes noc mi úplně zrudlo levé prso, nedalo se na něj sáhnout, teplota 39 a tak se jelo na pohotovost. Byla totiž neděle 2.1. Tam mi pan doktor předepsal opět antibiotika a že při horečce mám brát paralen. Jenže v noci jsem se i přes paralen dopracovala k horečce 41. Mamka chtěla volat pohotovost, já jí říkala, že počkáme do rána. Každou hodinu mě chodila kontrolovat, jestli žiju. Já se klepala zimou, spát jsem nemohla. Vždycky jsem jen odstříkala a honem pod dvě huňatý peřiny. Mamka se mnou chodila na záchod, abych se nesložila, chovala za mě Filípka, přebalovala ho, no prostě všechno dělala za mě. Do rána teplota klesla na celých 40, takže mamka jen v práci oznámila, že nepříjde a volala taťkovi, ať si taky vezme volno a odveze mě opět do nemocnice. Tam mě moc sympatický pan doktor prohlídl celou, jestli nemám zánět ještě i někde jinde a jestli je všechno v pořádku. Když mi sdělil, že je všechno OK, byla jsem ráda. Pak prohlásil, že se podíváme na ty prsa… Sundala jsem si podprsenku a sestřička jen pronesla „JEŽIŠI“ a pan doktor prohlásil, že to je hrůza. Prostě takový zánět asi hned tak nevidí. A to už jsem ho měla i v druhém prsu. Moje prsa prostě svítila červeně. A protože to bylo podruhé během cca 14 dnů, tak mi opatrně sdělil, že by bylo nejlepší, zastavit laktaci. Asi už tušíte, jak to všechno dopadlo. Já tu bulím, jen si na to vzpomenu. Pokaždé, když jsem si brala prášek, měla jsem pocit, že v sobě zabíjím něco, co chci, aby žilo dál. Dívala jsem se na něj a přemýšlela, jestli ho nemám hodit do koše. Maminka brečela se mnou, protože věděla, jak moc jsem se snažila, jak moc jsem chtěla kojit a jak moc mě to teď bolí u srdíčka.

Kdo chcete, klidně mě odsuďte, že jsem to vzdala, ale já mám čisté svědomí, protože jsem to zkoušela a bojovala a jen já vím, co všechno jsem si zkusila.

Strašně to bolí u srdíčka a asi se s tím budu chvilku srovnávat, protože zatím mě bolí každý Filípkův pohled na prso a každé otevření pusinky.

Omlouvám se za tak smutný deníček, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat, vykřičet to do světa a doufat, že si to třeba někdo přečte.

Jinak se máme dobře, dneska jsem už konečně doma s manželem a Filípkem. Byli jsme na kontrole u paní doktorky a máme už 4.08 kg:) Většinou jsme hodní kluci, jen si to pak někdy musíme všechno vynahradit:) Časem určitě přidám nové fotečky, vždyť už nám bude v pondělí MĚSÍC!

IVCE moooooooooooc gratuluji k narození Ládíka a přeji mu do života jen a jen zdraví, lásku a štěstíčko a mamince s taťuldou ať dělá obrovskou radost!

Mějte se všichni nádherně a užívejte si pupíků a miminek!

Pá Montička a Filípek

BINKY 1.11.. - Eliška 2770 gr a 49 cm
ROMČA 1.12. - Eda 2800gr a 49cm
MONTIČKA 10.12. - Filípek 3700 gr a 54 cm
IVKA1 12.12. 12.12 Ládík 3000 gr a 49 cm
LUCAJDA 27.12 - Anička
LIPKA 29.12. - holčička
PUSINKA 12. 1. - Lukášek
MIA 4.2. - Mia nebo (asi) Max" "

P.S.: toho popisu porodu už se snad brzo dočkáte

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 07.01.05 19:44

Ahoj Monti a ostatní maminky,
moc jsem se těšila na nový deníček a taky zprávy od Tebe Montičko. Teď jsem si pěkně poplakala, je mi líto, že se vám kojení nezdařilo. Ale zase je fakt, že základem spokojené rodiny je spokojená maminka, tak už se tím netrap, spousta miminek nejsou kojený. Já jsem taky nebyla kojená a jsem snad divná??? No možná někdy :-)))
Monty, držím ti palce , teď už se budete s Filípkem jenom radovat. A máš obrovskou výhodu, až nebudeš chtít v noci vstávat, můžeš poslat manžílka na krmení. Přeju ti, aby tvé další deníčky byli už jen veselé!! A taky nám napiš něco o Filípkovi.

Ládík se ted vztekal, tak jsem si říkala, že ho nechám, ať se sám uklidní…vydržela jsem to pět minut. Vyhrál :-)) a hned jak jsem ho vzala tak přestal, ani slzičku neměl, ale trochu se na mě ěli nám mračí, že jsem ho tak dlouho nechala :-)).
Jinak z porodní váhy (3000g) máme dnes 4350g :-) V neděli nám budou 4 týdny…to to letíííí.

Tak napište jak se máte

Ivka a Ládík

 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 07.01.05 19:50

Vůbec se tím netrap!!!!!Já nekojila vůbec a rozhodně si nepřipadám jako macecha.Elinka má Bebu a je s ní spokejená.Jako máma si skvělá a určitě to Filípkovi dokážeš jinak než kojením.
Jinak my vážíme 4,63kg,krásně se snaží držet hlavičku a taky jsme byli dneska naposledy na kyčlích a další kontrola až v roce.
Binky+Eliška 2 měsícwe a týden

 
Anonymní  07.01.05 20:14

Ahoj holky,

právě jsem mluvila s Pusinkou. Tak Lukášek je už na světě!!!!!!!!!!

Narodil se v 15.00 hod, má 2,80 kg a 50 cm.Porod byl dost těžký, je prý potrhaná a i nastřihnutá, takže bylo hodně šití :o((((. Hlavně, ale, že už to má za sebou a Lukášek je na světě. Více pak napíše sama.
Tak Pusince ještě jednou moooooooooooooc gratuluji.

Montičko - je mi moc líto, že ti nevyšlo kojení, sama bych z toho byla taky moc smutná, ale dělala jsi co si mohla, tak si nemáš co vyčítat. Seš ta nejlepší máma, co může Filípek mít a to je to nejdůležitější!!!!!!!! Tak už se prosí netrap.

Jinak o nás jsem ráno psala ještě do starého deníčku. Před chvílí jsme se vrátili z oslavy mojí babičky, bylo to super -a sešli jsme se celá široká rodina - moji rodiče, teta s rodinou, brácha…
Tak ahoj
Lipka, Maruska a Sofíček

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 07.01.05 20:49

tak to je fakt super zpravicka gratulujeeeem

magrat a delfinek

 
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 07.01.05 20:52

Jééé, tak to je bezva zpráva. Moc gratuluji k narození Lukáška a přeji, ať jste brzy doma.
 Ivka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.01.05 21:13

Gratulujeme Pusince k Lukáškovi…další miminko. Tak hodně zdravíčka a štěstíčka

přeje Veronika Adámek a Tečka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 07.01.05 21:16

Moooc gratuluji Pusince k Lukáškovi - konečně jsi se dočkala. Tak přeji do života jen to nejlepší a hodně zdravíčka a tobě, aby ses brzy zotavila.
Montičko, je mi líto, čím jsi prošla, ale nebuď smutná. Důležité je, že jste spolu a v pořádku a v klidu. Netrap se a užívej si maminkovství.
Gabča a Barča 14týdnů od PSTM

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 07.01.05 21:23

Moc blahopřejeme! Přejeme oběma spoustu zdraví a Lukáškovi ty nejhodnější rodiče pod sluncem. Olča s Matýskem

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 07.01.05 22:05

Montičko,
neplač a nebo spíš klidně plač, vybreč to ze sebe a věř, že pro Filípka bude lepší máma zdravá a spokojená než nemocná a bolavá. Vždycky budeš „jeho“ máma, s mlíčkem nebo bez něj. Udělalas maximum a nic si nevyčítej. Nikdo jiný nebude, neboj :-)))))
Moc gratulujem Pusince k Lukáškovi a přejeme do života hodně štěstí, zdraví a lásky.

Sylva a Ondrášek od Špuntíků

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 07.01.05 22:33

Ahoj Montíku,

je mi moc líto, že se trápíš, ale kdo jiný než ty může s čistým srdcem říct, že jsi udělala maximum a jinak to prostě nejde??
Nikdo tě nebude odsuzovat za něco, co ani odsoudit nejde.

Snažila jsi se moc - já to vím -a moc jsem ti držela palečky…
Tvé zdraví je také důležité a pokud to prostě už jinak nešlo - netrap se prosím !!!

A honem honem s těma novýma fotečkama, už se nemůžu dočkat !

Pusinko - obrovská gratulace !! Brzké zotavení po porodu přeju a malému Lukáškovi do života jen zdraví, lásku a štěstí.

Ed x

 
Anonymní  07.01.05 22:34

Ahoj Monttičko,

po přečtení tvého deníčku jsem se neudržela a musím ti napsat něco na povzbuzení. Já vím, že to musí být teď hrozný, protože v šestinedělí člověk bulí i kvůli blbostem či romantickému filmu ! A k těm hormonům si prožíváš ještě takové starosti. Víš moje zkušenost je, že každý si musí tu svoji trochu vybrat a pokud je ta tvá trocha jen to, že Filípek vyroste na flašce, tak to si můžeš gratulovat ! Pokud Vás nepotká žádná větší katastrofa, jako je nemoc, rodinné problémy nebo něco dalšího, tak je přeco proč jásat ! Ber to taky z té dobré stránky - s flaškou může pomoct i tvůj manžílek a nebude se moct vymlouvat ( jak ten můj), že nemá mlíko. A tím, že bude krmit i on Filípka, tak si k němu bude Filípek pěstovat vztah už od narození, to přece taky není k zahození. Za další je na našem trhu nepřeberné množství kojeneckého mléka, takže taky žádný problém. Moje babička měla děti ve válce a koncem války a neměla mlíko ani u jednoho a vypiplala je na rýžovým odvaru a odvaru z vloček a jsou zdraví a bez problému.

Takže ti držím moc a moc palečky, aby ti už svitlo jen na lepší časy a ty si Filípka už jen užívala a radovala se z jeho pokroků.

Měj se krásně a moc na tebe myslíme

Eva a Melika (už 13 měsíců - hrůza !)
od Brusinčat

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 07.01.05 22:51

Milá Montičko,
taky patřím k těm, co se těšily na Tvůj deníček a je mi úplně ouzko z toho když to čtu. Prosím tě přestaň plakat protože tady z nás Tě NIKDO (a už vůbec ne ty, které Tě a Tvůj přístup k mateřství znají) NEODSOUDÍ a zvlášť po té, co si přečte co všechno jsi udělala pro to, aby to dobře dopadlo. Vždy je nejdůležitější ZDRAVÍ Tebe i Filípka a pokud to Tvoje začínalo takhle stávkovat tak to ne!!
Teoreticky do toho nemám VŮBEC co mluvit, nejsem ještě maminkou, ale jen dodávám, že já taky nejsem kojené dítě a případný dobrý či horší vztah s mojí maminkou je určitě založen na jiných věcech. Taky můžu napsat (ťuk ťuk) že nemám žádnou alergii ani jiný choroby, tak mi to po zdravotní stránce nijak neuškodilo.
Montičko, vztah se svým chlapečkem si vybuduješ úplně stejný ne-li lepší než spousta kojících maminek a jak už napsala Melika, hledej na celé situaci pozitiva, krmit bude i vůj manžel a budete mít oba hezký pocit, že se na tom spolupodílíte. Na všechno jsou nějaké „finty“ jako krmit v co netěsnějším tělesném kontaktu maminky a miminka a opravdu se netrap takhle zbytečně.
Moc se těším na fotky!!!
Ahoj
Claudie

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 07.01.05 22:53

Milá Pusinko!!
Moc Ti gratuluju k Lukáškovi a jsem ráda, že po všech patáliích jsi se svého vytouženého miminka a Tomáškova sourozenečka dočkala a tak to má být. Přeju hodně zdraví a brzké zotavení po těch porodních nepříjemnostech!!!
Ahoj
Claudie

 
Anonymní  08.01.05 01:54

Monti,
na emimino skoro nechod9m, takže jsem vlastně propásla narození mimozemšťánka - budu to muset dohledat :-)) Takže předem obrovská gratulace.

No a kojení - když to nejde, tak to prostě nejde. Prý až 5% žen z nějakého důvodu kojit NEMŮŽE (takže prosím tě neposlouchej kecy typu „když chce, může kojit každá“ - některá nemůže ani kdyby se rozkrájela). Mě se nedělaly záněty - mě se vlastně nedělalo pořádně nic - ani to mlíko. Když Tom řval už dva týdny hlady, tak jsem to vzdala. A musím říct, že nastala spokojenost na všech stranách - je přestala být tak vyčerpaná (krmili jsme každou chvilku, mám pocit, že jsem jen kojila a nestíhala nic jinýho - ani třeba pořádně si s Tomem pohrát, nějak se mu věnovat, nebo jít v klidu na procházku) bolavá (zoufalý Tom tahal tak, že mi z jednoho prsa vycucal krev - nerozkousal bradavku - tak krev tekla zevnitř), a najednou jsem měla místo uplakaného neštastného mimča mimino veselé, spinkající a prospívající.
sally (+Tom 14 měsíců)

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 08.01.05 17:10

Ahojte všichni!

Přišli jsme z procházky a Filípek ještě spinká v ložnici při otevřeném okně, takže opět využiju chvilku:) (což znamená, že se probudí a bude mít hlad chi chi)

Všem moooooooooc děkuji za povzbuzeníčko! Potřebovala jsem to ze sebe nějak dostat a teď už snad bude dobře! Je fakt, že se na tom snažím hledat to pozitivní. Přesně, jak jste psali. Občas může nakrmit i manžel nebo mamka, když u nich budeme na návštěvě, já se můžu cpát i zelím a čočkou, což já ráda, a na flašce krásně poznám, kolik toho ten náš prďola vypil, takže už se nebojím, že ho týrám hlady:)))) Ne to už se nebojím dlouho, dyť už jsme k flašce skoro přirostli:)

Ještě taková praktická otázka:) Holky, já když vyvařuju flašky a ostatní věci, tak je pak mám takový ušmudlaný Je to jak malinko usazenej vodní kámen nebo co. Ale vypadá to dost hnusně, takže stejně vezmu ubrousek, nablejskám to a umeju pod horkou vodou. Proč to pak vyvařuju, to nevím:)))) Nevíte, co dělám špatně. Nebo je to vodou?

Filípek včera odpoledne skoro nespal, zato v noci chrupkal od 20.00 do 2.30! Dopoledne mu to pak opět moc nešlo. Dal si svou spokojenou hodinku koukání a pak to začalo:) Nakonec jsme to ukončili hadičkou v zadečku. Měl tam chudák takovýho hustýho boba, že mu asi nešel vytlačit. Tak uvidíme, co bude teď, až se vzbudí. Jestli bude spokojeně koukat či co:)

Jinak taky snad už od narození krásně zvedá hlavičku, převaluje se z boku na bok, protože sebou děsně hází!:) A jak má dlouhatánský nožky!:)))) Kolikrát mě počůral už radši nepočítám, ale jediná babička je už i pokakajdaná:)))) A já u toho zrovna nebyla, já ležela někde v posteli. No snad příště:)

Jéééééééééé, já se teď dívám, že jsem do seznamu narozených miminek nenapsala Sofinku od Lipky. Já jsem ale ťulpas. Lipko OMLOUVÁM SE!!!!! No jak tak koukám, tak jsem v tom měla pěkný zmatky. Teď už to mám doufám správně:) Takže

**

BINKY 1.11. .......... Eliška 2770 gr a 49 cm
ROMČA 1.12. ......... Eda 2800gr a 49cm
MONTIČKA 10.12. .. Filípek 3700 gr a 54 cm
IVKA1 12.12.......... Ládík 3000 gr a 49 cm
LUCAJDA 16.12. … Anička 3190gr a 48cm
LIPKA 23.12. ........ Sofinka 3580gr a 50cm
PUSINKA 7. 1. ....... Lukášek 2800gr a 50cm
MIA 4.2. ............... Mia nebo (asi) Max **

Koukám, že už je tu jen jedna těhulinka, takže se od příště můžeme přestěhovat do deníčků maminkovských, co říkáte?

Sluníčko pořád spinká, tak se pokusím stáhnout nějakou tu fotku z foťáku. Bohužel ty z porodnice, co fotila ségra, jsem u našich zapomněla, tak někdy příště.

Zatím páááá

Montička a Filípek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 08.01.05 22:23

Motičko!

Taky tě chci povzbudit.To,že nekojíš,absolutně vůbec neznamená,že bys byla špatná maminka.Někdy to prostě nejde.Zánět prsu jsem si nikdy nezažila,ale au au,musí to děsně bolet.A ty teploty k tomu,hrůza.
Já vím,asi se s tím budeš muset postupně vyrovnat,v dnešní společnosti,která opravdu až fanaticky prosazuje kojení je to těžké.Sama jsem kojila jen 4 měsíce a co jsem si vyslechla,že jsem vzdala kojení.Malá u kojení hodně zlobila,teklo jí špatně mlíčko,málo přibývala a já byla ze všeho děsně vystresovaná:o (.A to byl začátek konce.
K té stoličce.Co takhle zkusit nějaký čajík s heřmánkem,zkus se poradit s pediatrem.Klárka měla po převedení na um.výživu problémy s kakáním,měla i trhlinku na konečníku a pomohl ten heřmánek,má projímavé účinky.Jen nevím,jestli ho může tak malé mimi.

Pusince moc moc moc gratulujeme,dočkala jsi se svého štěstíčka,cesta k němu nebyla lehká,ale vše dobře dopadlo a to je hlavní!!!
Přejeme hodně zdraví a štěstí.Brzy se zotavte po porodu.

Pa Hanka,Klárka a mrňousek Arturek 13.tt od Šulánků

 
mia  09.01.05 04:07

Zdravím,
také jsem deníček nedočkavě vyhlížela a nakonec ho prošvihla:-)))

Montičko, na kojení, nekojení se vykašli, Filípek se má dobře a ty také musíš být v pohodě a to bys s těma zánětama jistě nebyla. Držím Vám palce.
Pusince ještě jednou moc velké gratulace, už jsem psala přes sestru.
Jako poslední nemaminka souhlasím s přesunem deníčku, prostě vám tu budu ještě chvilku viset jako ocásek:-)) Jen mi Monti při další příležitosti připiš Maxe, je to kluk a žádný zázrak se nestal, tak bude, nebo spíš už je Max.
Ještě velikánská prosba na Romču: jestli najdeš trošku času, prosím napiš cokoli tě napadne k Bulovce, děkuji.

Užívejte si miminek a chvilek spočinutí Mia

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 09.01.05 14:28

Ahoj Pusinko,
nevím, jestli si mě ještě pamatuješ z deníčku Maličkých pasažérků, který už bohužel zanikl. Taky se přidáváme s velikou gratulací k Lukáškovi a přejeme, ať vám přináší jen a jen radost a štěstí.

Lenka a Andrejka (skoro 7 měsíců)

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 09.01.05 20:52

Ahojte!

Tak jsme vykoupaní, načančaní a snažíme se usnout. Zatím se z postýlky ozvalo jen pár něžných výkřiků, tak uvidíme:))) Aaaa je to tady:)))

Včerejší tvrdej bobík se dnes proměnil ve 4 plný plínky:) Ještě večer jsme se totiž vrátili od normálního nutrilonu k nutrilonu HA. Mám pocit, že ten normální nebyl to pravé ořechové. 2× mi ho vyblinkal a vůbec se mi nějak nezdál. Takže jsme opět na HAčku, které je sice dražší, ale radši si připlatit, než mít utrápené miminko.

Zítra budu od porodu poprvé s Filípkem úúúplně sama. Manžel jede do kanceláří a tak tu budeme bojovat jen ve dvou:) Snad to zvládneme:) Pořád mě někdo rozmazloval tím, že mi pomáhal. Buď manžel (když měl dovču) nebo mamka nebo ségra, když se mi staraly o Filípka, když jsem byla marod. Ale my jsme šikovní a zvládneme to. Třeba budeme celý den odpočívat v posteli chi chi a pak jen vyrazíme na procházku:)))))

No nic, jdu mrknout na Filouška, jestli už spinušká nebo to jen předstírá:)

Dobrou noc

Montička + Filípek (zítra už má měsíc)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.01.05 00:01

Monticka,
ja ti napisem len kratko:
Dobra matka dava svojmu dietatku vela, vela lasky. To kojenie trva v ludskom zivote len kratko, ale materinska laska po cely zivot. A milujuca mama ty urcite si. Netrap sa. Taku dlhu a strastiplnu cestu k tej materinskej laske neprejde len tak hocikto. Ale ty si to zvladla a nevzdala. Mozes byt na seba hrda!
Drzte sa s Filipkom!!!
Pa!
schamka a Danino z Letnych mimi

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 10.01.05 11:06

Ahojte!

Schamko, děkuji moc, zahřálo to u srdíčka!

Holky pomoooooooc:)))) Já pořád bojuju s babyvakem. Nejsem schopná do něj dát Filípka tak, aby se mi to líbilo. Mám pocit, že je tam děsně zkroucenej a hlavně má hlavičku někde hluboko dole. Mám tu návody, video, ale jsem asi kopyto. Nemáte někdo nějakou fintu?:)))

Zatím páááá

Montička + dnes měsíční Filípek

P.S.: večer mi psala Pusinka, že Lukášek ubývá na váze, protože Pusinka ještě nemá mlíčko a že se mu zhoršuje žloutenka, ale určitě to všechno zvládnou! Budeme jim všichni držet palečky!

 
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 10.01.05 15:06

Montičko to jsem ráda, že jsi přišla juknout do našeho deníčku. Moc mě mrzí jaké jsi měla problémy, ale hlavně, že už jsi zdravá a nezapomeň žádné smutnění a´t má Filipek veselou maminku :-)
A situace u nás??? Před vánocemi jsme podstoupili 3× inseminaci, bohužel taky bez úspěchu a teď máme pauzičku od všech hormonů a ostatních „lahůdek“. Začala jsem si vyřizovat lázně,t akže se možná pojedu tak trošku zrekreovat a dát tělíčku pořádně do těla :-D aby už konečně pochopilo,ž e to miminko prostě chci a chci a chci :-D ale uvidíme co na to pojišťovna. No a pak se vrhneme na 2. pokus IVF.
A když nevyjdou lázně tak se vrhneme na IVF rovnou, takže uvidíme.........
A Kaitlin měla jeden pokus s darovanými vajíčky, bohužel to nevyšlo protože se přestali vyvíjet a teD´čeká na novou dárkyni. Tak to je tak ve zkratce, určitě ti taky napíše co a jak.
Přeji Tobě i Filípkovi hodně zdravíčka a jukej na nás snažilky často ať se nakazíme miminkama.

A ještě chci moc moc pogratulovat Pusince a Lipce k jejich narozeným miminkům, přeji Vám moc a moc štěstíčka a zdravíčka a těším se že Vaše miminečka uvidíme na některém srazíku.

Ahojky Maru

 
Anonymní  10.01.05 21:20

Ahoj holky,

jsem již tradičně nepřihlášená Janine, snad si ještě některé pamatujete, se 7měsíčními dvojčátky.

Montičko- v rychlosti hltám tvůj deníček a musím zareagovat. mně se stalo to samé týden po návratu z porodnice s tím, že jsem měla tři dny teplotu kolem 39,6 a o děti se staral manžel s mojí mamčou a já nevěděla o ničem. Prý jsem celá hořela, dávali mi studené zábaly, antibiotika a pak to teprve polevilo. Jo a taky ledovej tvaroh, což je ňákej babskej recept, ale nijak nezabral, spíš to chladil. Takže i já sdílím tvé pocity z toho, jak dopadlo kojení a to to v porodnici vypadalo tak slibně, měla jsem mlíka ještě pro další dvě děti, ach jo.....určitě chápeš. Tak si z toho nic nedělej a buď v pohodě.I když i teď mi to někdy zahlodá.

Tímhle jsem teda měla úplně začít - VŠEM MOOOOC GRATULACÍ K NAROZENÍ MIMINEK A AŤ VÁM DĚLAJ SAMOU RADOST!!!!!!!!

Mějte se fajn a žádné nesnáze

Papa Janine, Anetka a Tadeášek

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.01.05 22:26

Ahoj Montičko,

holky to napsaly výstižně, není co dodat. Určitě netluč hlavou o zeď, stačí, že za nějaký čas to bude zkoušet Filda :o))) Tedy alespoď Janča má období, kdy testuje, jak to pěkně zní, když tluče hlavou například o kuchyňskou linku apod. :o)))
Ten povlak na lahvích, taky jsem koukala - že by vodní kámen???? No je to prevít :o))) Bohužel fundovaně neporadím, já si toho povlaku nevšímala. A mám pocit, že se to objevilo spíš případech, když jsem lahve nechala vařit delší dobu.

BABYVAJ: Když byla Janina maličká a pokoušela jsem se jí vmanipulovat do šátku do klubíčka, taky jsem měla vždycky dojem, že je tam šííííleně zkroucená. Pak jsem absolvovala kurz a tam zjistila, že se to spíš můj subjektivní dojem. Ono totiž mám takový pocit, že z pohledu zhora, působí mimčo více „zkrouceně“ :o))) Tím, že Janča většinou protestovala a já byla zpočátku hodně nejistá a vystresovaná mamka, jsme období klubíčkaření vynechaly a využívám výhody nošení až poslední dobou. Paradoxně, když má vobluda přes 11 kg :o)))
Tak holka vydrž a trénujte. A kdyžtak Alice, zkušená nosička může poradit. Je fakt, že jsou chvíle, kdy nošení je fakt k nezaplacení.

Papa a tuhým bobíkům zmar!!! - Jo taky jsem byla nekojené dítko a museli na mě naši brát občas rektální rourku. Pak ze mě lítali bobky jak ze zajíce :o))) Super, že teď fakt nabídka mlék veliká a Nutrilonem HA určitě ťuhýkovský problém zažehnáte :o)))

Martina a Janina(13 měsíců)

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 10.01.05 22:28

Ahoj Pusinko,

Velká gratulace k Lukáškovi. Ať vám dělá spoustu radosti a jste spokojená rodinka. Tomíkovi prima parťáka a vám spoustu energie na dva draky :o)))

Martina a Janina

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 10.01.05 22:39

Ahojky Monti!
Zkus si dat tu prezku od babyvaku zepredu na rameno, rsp. pod nej, abys mela ten vak skoro nabok. Potom rozevri druhou rukou, nez je ta prezka, vak a supni tam Fildu. Jak moc ti tam zapadne reguluj pri umistovani :-)). Kdyz budes mit tu prezku takhle umistenou, tak by mel byt dostatecne nahore a hlavicku bude mit podlozenou temi vyplostrovanymi okraji…snad jsem to popsala dobre?
Zkusim najit nejaky nas obrazek, kde je videt, jak jsem Ondru nosila…
http://rodina.cz/…um/photo.ASP?…
No tak neni to obrazek ani nahodou idealni, ale hned vedle Ondrove hlavicky uz se obe strany babyvaku spojuji a zacina ten popruh s prezkou. Kdyz to budes mit vys, tak ti tam pak Filipek zajede vic…snad jsem to trosku vysvetlila?
No hodne zdaru, nam babyvak moc pomohl - hlavne v kombinaci s balonem - usinani, prdiky…
Mejte se krasne
 Sylva

 
romda
Stálice 100 příspěvků 11.01.05 17:46

Ahojte všichni,

tak konečně mám taky chviličku čas sem nakouknout. Doufám, že se máte všichni jak nejlépe to jde.
Montičko z toho kojení si nic nedělej, tak jak již bylo řečeno, udělala jsi vše co jsi mohla. :)
Edík už má 5 týdnů, toto letí, co.:) Zrovna se napapal a vypadalo, že bude spát. No vydržel v postýlce 1 min. a už teď natahuje, takže já to rychle ukončím a běžím za ním.
Všem hodně radosti s mimískama.
 Romča

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 11.01.05 19:27

Ahojte!

JANINE: děkuji moc za tvůj příspěvek. Ne že bych ti to přála, ale jsi na tom stejně jako já a tak přesně víš, co cítím. Jen mě to utvrdilo v tom, že nejsem sama a že to neznamená, že je konec světa:) Že posílám dvojčátkům pusinku! (PS. kdybych měla holčičku, byla by to Anetka:)

BRUSINKO: vy už máte 11 kg? Šmankooot:) To už bych asi ani neunesla:))) I když Klárka s Barunkou mají tuším 12 a to jsou od sebe 1,5 roku:))))) Barunka je prostě náš cvalík:) A s tím babyvakem. Včera jsme zas trénovali a už to i vypadalo, jako že jo. Jediný, co mi vadilo bylo, že měl Filípek nakřivo hlavičku a ať jsem dělala, co jsem dělala, pořád byla k jedné straně a to mi přišlo divný.

ROMČO: koukám, že s tím spánkem dnes budeme bojovat ve čtyřech:) Nebo šesti. Já s Filípkem a manželem a ty s Edíkem a manželem:) Nebo už spinkáte? My jsme mysleli, že jako už jooo, tak manžel přišel a jakmile dosedl, ozval se z ložnice křik. No chi chi, tak střídání stráží:))))

Mějte se krásně

pá Montička

 
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 12.01.05 17:52

AHoj holky,
my jsme dnes byli na kontrole kyčlí a je OK, další kontrola za dva měsíce. Dnes je Ládíkovi přesně měsíc a taky mě dnes obdaroval takovým úsměvem, že jsem se rozbrečela jako želva :-)) DOufám, že nebudu bulet pokaždý, když se usměje :-)) Je to zlatíčko, vůbec nezlobí a v noci krásně spinká, tedy s přestávkama na jídlo a to mě vzbudí tím, jak si cumlá ručky…no a když nereaguju, tak kňourá. Ale abych ho nepřechválila, tak taky umí řvát, třeba když ho vyndáme z vaničky, nebo, když chce chovat :-)

Romčo, ukládáš Edíka i přes den do postýlky??? Já ho tam dávám jen v noci, přes den je na gauči, nebo v lehátku.

Montičko, jak to dopadlo s babyvakem???? Já chci taky pořídit nějaký nosítko, ale nevím, jaký je funkční rozdíl mezi klokankou, babyvakem a šátkem a co je pro mimi nejlepší......

Jdu se teď prohrábnout svýma věcma, co jsem nosila před těhu…doufám, že už mi aspoň něco bude :-)

Mějte fajn večer

Ivka

 
Lipka
Kecalka 235 příspěvků 13.01.05 00:59

Ahoj holky,

tak jsme byly dnes v poradně, no vlastně už včera, a Sofinka má 4,1 kg, tzn. že přibrala 500 gr za 14 dní (umí hezky vysávat :o))), tak jsem měla obrovskou radost :o)) a další kontrola bude za 3 týdny. Jinak je to pořád moc hodné miminko, a já jsem z ní pořád moc hotová :o))

Montičko - doufám, že už jsi v pohodě

Ivko - taky mně hrozně dojímá, když se Sofinka usměje, nebo udělá cokoliv jiného :o)))
Tak dnes jen v krátkosti.
Ahoj Lipka, Maruška a Sofíček za pár hodin už 3 týdny

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 13.01.05 11:13

Ahojte!

Tak máme za sebou další krásně prospinkanou noc:) Teda taky s přestávkama na jídlo. Ale když usneme, tak první probuzení je až po šesti hodinách:)

IVKO: Filda taky naštěstí v noci hned nekřičí, že má hlad, ale začne si brumlat, kroutit se a manžel do dnes nepochopil, jak mě to může vzbudit:))))) S tím babyvakem pořád tak nějak bojuju, ale snad to brzo zvládneme na 1:) Jo a všechno nejlepší k měsíčninám!!!!!:)

LIPKO: téééda ta Sofinka je ale šikulka. Ta musí mít krásně baculaté tvářičky:)

S těma úsměvama našich zlatíček jsme na tom asi stejně. Já pak můžu Filípka zulíbat a láskou sníst:)

Chystám se konečně sepsat ten můj porod, ale uvidím, jestli mě Filípek nechá zavzpomínat a sepsat to:)

Mějte se nádherně a pusinky všem miminkům a tomu našemu poslednímu bříšku

pá Montička + FIlípek

 
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 13.01.05 14:05

Ahoj,
tak jsem včera Ládíka přechválila a předvedl, že se umí taky vztekat.....teda takhle ještě nevyváděl. Chtěli jsme ho nechat vyvztekat. Nic mu nechybělo a dudlík po mě vždycky po pár vteřinách vyplivl a pak se ho zase hlasitě dožadoval :-)
No, dlouho jsem to nevydržela a Ládík skončil s námi v postýlce, kde pak spal od půlnoci až do čtyr :-))) Ráno pak dělal hrozně roztomilý a hodný miminko :-))

 
Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 14.01.05 09:06

Ahoj po porodu ,
Ahoj holky tak jsem se konečně dostala k pc. Gratuluji všem čerstvým maminkám a samozřejmě i miminkům. A Vám všem, které teprve čekáte ať je to již brzy a hlavně rychlé.

Lukášek je naprosté zlatíčko. Spinká 4 hodiny, takže krmíme po 4 hoďkách, vůbec nepláče a neustále se usmívá. Tomášek je nadšenej. Porod sice nebyl žádná sranda, malej měl šňůru kolem krku a neustále mi ustávaly kontrakce, ale až bude víc času, napíšu vše do deníčku. Fotku jsem se pokoušela umístit do fotogalerie, ale nejde mi to a já nevím proč. Tak kdyžtak se to snad povede na http://rodina.cz/brandovi.
Zatím ahoj a já se zase ozvu až bude chvilka.

 
Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 14.01.05 09:07

Jo a samozřejmě děkuji všem za gratulace :o)))

 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 14.01.05 09:24

Ahoj maminky a miminka.
Když se Eliška na mě poprvé usmála tak v tu chvíli mě teprve zachvátila ta pravá mateřská láska.Dneska jdyž se směje tak už pořádně má pusu od ucha k uchu.Začíná si taky povídat.Nejvíc k sežrání je když leží ve své postýlce a směje se na hračky.
Jinak dneska spí i přes den v postýlce,když byla menší tak spinkala na guči v lehátku.
Binky+Eliška

 
romda
Stálice 100 příspěvků 14.01.05 11:02

Ahojky všichni,

mám teď chvilku napsat i když s malým u prsa, proto se za případné překlepy omlouvám.:)

Spinkání se nám maličko zlepšilo tak doufám, že to zase nebude jen na pár dní:):)

Ivko: tak co před těhotenský oblečení, je ti? Mě jen 2 kalhoty, ještě to není pravý, ořechový.
Přes den edík v postýlce není. Mám ho v obýváku v koši, tam je docela spokojenej.
Koš je užší než postýlka, tak možná proto. Edík je dost lekavý miminko, stále hodně rozhazuje ručičkama, a tak se budí. Teď už malýho na noc balím do zavinovačky a zdá se, že to je lepší. Zatím jen 3×, tak uvidíme.

Lipko: jen tak dál, gratuluji ke krásnému přibývání na váze.

Malej krásně sleduje svět, hodně se přes den směje a chce si povídat, spíš vydávat zvuky:) Je to báječný. Vždycky když se zasměje tak mě vlhnou oči. Na tom jsme asi všichni podobně, jak to tady čtu.:)

Chtěla jsem přidat nové fotky, ale musela bych udělatmenší formát, a na to teď nemám tolik času. Fotky jsou ale na adrese eduardstepan.ak­tualne.cz, tak se můžete kouknout, je jich tam dost.

tak se zatím mějte a přeji hodně spánku přes noc:):)
romča s edíkem

 
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 14.01.05 12:10

Nazdárek holky,
tak my jsme dnes nějaký mrzutý, asi oblíknu křiklounka a půjdeme ven. SNažila jsem se ho ráno vyfotit jak se směje, ale jakmile jsem mu dala před obličej foťák tak našpulil pusinku a zamračil se :-)) Asi se nechce fotit......

Jo viděli jste ve zprávách to o dudlíkách?? Já to neviděla, říkala mi to máma, tak jsem si to našla na Netu.....co na to říkáte???
My měli jeden dudlík od Bočka, tak letěl do koše a už máme jen NUK, tak doufám, že s tím to bude OK.

Pusinko: my to stím porodem měli podobné. Šňůra kolem krku a ručka, kontrakce mizeli a navíc po každé slábly Ládíkovi odezvy. Porod trval skoro dvě hoďky, připadala jsem si dost bezradně, když jsem tlačila a cítila, že se to ani nehlo.....hodinu. Pak řekla PA, že na příští už to musíme porodit, nastřihla mě a bylo to. Manžel říkal, že už měli domluvenýho císaře, ale naštěstí jsme to zvládli :-) Jo Lukášek je nádherný!!! :-)

Binky: nám spí taky na gauči v lehátku, když se směje (no spíš se šklebí:-)), tak jsem nejšŤastnější maminka na světě.
Kdy si Eliška začala všímat hraček?? Já se snažím mu nějaké ukazovat, ale moc ho to nezajímá, nejradši kouká do světla, tak mu říkáme, že je naše Můra :-)

Romčo, taky při kojení stíhám zavolat si, přečíst noviny, nebo odepisovat na maily :-) Taky na tebe někdy Edík při kojení vrčí?? To je hrozná sranda, co u toho občas Ládík vyvádí :-)
Kalhoty mi nějaké jsou, ale jen ty, co jsem nenosila, protože mi byly velký, já od porodu nezhubla ani prd a to se nějak necpu, myslela jsem, že zhubnu raz dva, nemívám s tím problémy. Dala jsem si zpátky do skříně jedny oblíbený džíny, který navlíknu jen do půli stehen…pro motivaci :-)))))
Jo zavinovačku na noc taky používáme.
Jinak Ládík si sám zatím nebrouká, spíš chce, abych ho nějak zabavila já, tak třeba to ještě přijde :-)

Monty, mě taky vzbudí jen se Ládík zavrtí v postýlce :-) ¨

Tak my vyrazíme ven, nejste náhodou někdo z Prahy 2????

Pusinku miminkům
Ivka

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 14.01.05 12:34

Ahojte holky a miminka a břísko:)

Taky u vás tak krásně svítí sluníčko. Přímo to láká k procházce. Takže počkám, až se Filípek vzbudí a napapá a jdeme:) Bohužel z Prahy 2 nejsem:(

Co o dudlíkách? Já nic neviděla. Máme teda NUK, tak snad jsme OK???!!!

Holky, my jsme v rychlozavinovačce od příchodu z porodnice. A jak jste spinkali, než jste začali používat tu zavinku? Pod peřinou? Já jsem z toho nějaká mimo chi chi, mě nenapadlo dát Filípka do něčeho jinýho:) Včera jsme šli poprvé s Fildou na nákup do Tesca. Jeli jsme teda do Shoping Parku koupit ještě jednu zavinku, ale žádná se mi nelíbila. Teda jedna jo, ale stála 899,–:)))))) Tak jsem jim jí tam nechala. Nakupování jsme zvládli na 1. Filípek to prospal. Jen já měla hlad jak vlk:)

A s tím oblečením. Já mám jen 2 kg navíc, než jsem měla před otěhotněním, ale stejně se ještě do ničeho nevlezu:( Měla jsem všechny rifle upnutý chi chi, takže asi stejně budu muset nakoupit nový, protože do těch už se asi nikdy nevlezu. Začínala jsem z nich vyrůstat ještě před těhu:))))

Vítám Pusinku z porodnice! Tak ať je Lukášek pořád tak hodňoučký a spokojeně papká!

Všechny fotečky jsem okoukla, jste nádherní, úžasní, nejkrásnější!

Pá Montička a FIlípek

 
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 14.01.05 13:05

K těm dudlům, že jsou některé rakovinotvorné nebo co, ale o NUKu nic nepsali, tak snad je dobrý. Prý některý mají několikrát překročené nějaké normy. Podívej se na iDNES.
Ty dvě kila ti teda závidím!!!!

 
romda
Stálice 100 příspěvků 14.01.05 18:41

Ahoj Holčiny,

Ivko: taky jsme byli dneska nějací mrzutí, vyřešila jsem to stejně jako ty, procházkou. V kočárku a autosedačce hned spí. Ale „opít“ se tím nedá. Už jsem to zkoušela, když plakal v noci a nechtěl spát, ale nepomohlo to. Potvůrka moje malá, věděl, že ven nejdeme a chození po bytě mu bylo málo:) Jasně, že Edík při kojení vrčí, je to jak když přede kočička. Je to super, vždycky mě to pobaví.
O těch dudlíkách jsem to viděla, je to děsný. Eda dudlíka nechce a když bude chtít tak mám NUK, a to je asi ok.
Montičko: mě Edík spal normálně pod dekou, ale budil se, když rozhodil ručičkama, takže teď když je v zavince, tak je to lepší. Ty 2kg ti taky závidím, já mám ještě 5kg, a to jsem 10 ztratila prakticky hned při porodu. Doufám, že už to taky bude brzy dole.
Já jsem z Prahy 9.
zatím se mějte Romča
(a jako většinou zase kojíme, takže se jdu plně věnovat tomu mému drobečkovi)

 
Anonymní  15.01.05 10:47

Ahoj,

Pusinko - to jsem moc ráda, že už jste doma. Zrovna jsem ti chtěla psát, jak jste na tom, al nejdřív jsem koukla na net :o))). Gratuluju k zlatému miminku Lukáškovi :o)). Taky si to o Sofince myslím :o))

Dudlík - zatím žádný nemáme

Co se týká oblečení, tak už se do svého vejdu. Sice břícho je trošku větší, ale to neřeším :o))

Holky, mějte se krásně, vy o vaše zlatíčka.
Ahoj Lipka, Maruška a Sofinka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.01.05 11:45

Milá Montičko,

nakoukla jsem k vám do deníčku a chtěla bch ti říct: netrap se s tím kojením, opravdu jsi udělala, co se dalo a musela sis prožít taky své…jsi ta poslední maminka, kterou by mohl někdo podezřívat z toho, že neudělala pro své miminko maximum… a taky máš zlatou maminku, když jsem četla, jak moc ti pomáhala, máš velké štěstí, kromě těch svých dvou chlapíků:) Já nikoho takového nemám, tak vím o čem mluvím…

Pusinko, strašně moc gratuluju k Lukáškovi!!! Dovolím si taky juknout k vám na stránečky, můžu?:) Na oplátku se můžeš podívat na naše, ve veřejných fotkách tam mám taky ta svá dvě zlatíčka:) Tady to je: rodina.cz/simkovi

Ale myslím, že nebudeš teď net moc stíhat:) A jestli joo, tak klobouk dolů:)

Přání hezké soboty posílá všem maminkám i poslední těhulce nakukovatelka Diny od Jarních miminek:)

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 15.01.05 17:15

Montičko,
přesně vím,jak se cítíš…Já jsem si prošla to samé,ale zánět jsem měla celkem třikrát…v jednom prsu…bylo to pro mě psychicky hodně náročné a samo se to přenášelo i do mlíčka ze zdravého prsu…Máme obříka a tak jsem už velmi brzy přikrmovala Nutrilonem,protože jsem měla pocit,že má stále hlad…Ve 4týdnech přesně na den jsem to nezvládla a vzdala kojení…Nejdřív jsem měla příšerné pocity,ale vlastně se to v dobré obrátilo…Miminku a mě bylo najednou lépe…Kojení mi určitě chybí,ale co se dá dělat…Navíc je s umělou výživou hrozná práce,takže bych ty prsa klidně brala…Neboj,když jsi ty v pohodě,mimi už to nějak přežije…VŽDYT MY JSME SUNAROVÁ GENERACE A TAKY JSME BEZVA…tak ahoj

nakukovatelka Kokhina a Venoušek 3měsíce a 1týden

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 17.01.05 13:30

Ahojte!

Omlouvám se, že ještě není nový deníček, ale o víkendu jsme nebyli doma a dnes má Filípek - ostatně jako celý víkend - uřvanou náladu, takže nedělá nic jiného, než že jí a řve. Dokonce jsem to vydržela hodinu poslouchat a vařit u toho. Teď tu předstírá spánek s cumlem v puse, ale jakmile mu dudel vypadne z pusenky, za chvilku zas spustí. Už jsem najezená a tak vyrazíme ven, v kočárku snad konečně usne.

Jo a já snad večer napíšu ten deníček. Manžel prostě bude mít službu:)

Zatím pá

Monťule a Filípek

 
binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 17.01.05 13:51

Ahoj holky.
MONTIČKO:Až budeš psát nový deníček a budeš tam uvádět kdy se které miminko narodilo tak Eliška je 31.10.
IVKO:Elišku začali zajímat hračky asi tak týden před tím než jí byly 2 měsíce.

Už jsme objednané na plavání,jdeme 24.2.
Binky + spící Eliška

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama