Mimizemšťánkový deníček č. 31

Rodičovství

AHOJDÁAAAA VŠICHNI! Právě jsem si přečetla tu úžasnou novinku, že i MIA se nám rozdvojila:) JUPIIIIIII. Tak to moooooooooc gratulujeme a přejeme Maxíkovi hodně zdravíčka a mamince brzké zotaveníčko z tak dlouhého trápeníčka. Hlavně, že jste oba v pořádku! Posílám Maxíkovi pusinku:)

A co nového po tak dlouhé době u nás? Filípek si společně se mnou řádně užíval babičky a dědečka a od pátku i tety a neteřinek:) Babička hlídala i v noci. Holky, kdybyste viděli, jak Filípek s babičkou spinkali:) Poprvé ji usl na posteli a když si šla lehnout, tak ho nechtěla budit a nosit mi ho nahoru (no hi hi, spíš si ho chtěla pořádně užít:) a tak si lehla k němu. Měla ho v „nohách“ a chrupkali tak spolu celý týden:) Mamka spí s pokrčenýma nohama normálně, takže jí tam Filda vůbec nevadil:) Jen mě už pak bylo v pokoji samotné smutno, tak jsem jí ho poslední noc ukradla:)

Filípek si to krásně načasoval a právě po příjezdu k našim se krásně „rozpovídal“. Brouká si, chechtá se, no pusinka se mu nezastaví:) Je to k sežrání:) I když se mi třeba ráno nechce vstávat, tak když vidím ten jeho úsměv, tak vstanu ráda, abych se na něj pořádně podívala a pomuchlovala se s ním:)

A jak dopadla operace Montyho? Jizva je dlouhá cca 10 cm, stehy jsem nepočítala. Shodil nějaký to kilo a na malým pejskovi to jde hodně poznat. On je teda malej, ale měl 14 kg. Je samej sval. Teda teď spíš kost a kůže:) Ale on to dožene. Zítra už jde vytahovat stehy. Člověk by řekl, že nebýt stehů a několika vyholených míst, tak že mu ani nic nebylo:) Jen se mu udělala nějaká hrčka na prdelce a teče z ní krev, tak jsme dnes byli opět na veterině. Je to nějaký zánět, ale ten by měl být do týdne pryč. Ani nemáme žádný prášky, protože toho teď spolikal víc než dost.

Tak já budu muset končit. Manžel sice hlídá, ale už má hlad, takže si jdu vzít Fildu, aby se mohl v klidu navečeřet:)

JITKO: to víš, že budu moooc ráda, když se přidáš k nám do deníčku. Čím víc maminek s mimískama, tím líp:) A blahopřeji dodatečně k Vendulce!

PUSINKO: blahopřeji k tetkovstvíííí:) Jste se se ségrou domluvily co? Teď budete jezdit spolu s kočárkem?:) Doufám, že už bude brzo to tvoje průjmový trápení za váma, ať můžeš vyrazit na pořádnou prochajdu!

IVKO: Ládíkovi přejeme brzké uzdravení! A ty už jsi snad bacila taky vyhnala

Mějte se všichni nádherně

pá Montička + Filípek

Váš příspěvek
Lotranda
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 22.02.05 08:52

Ahoj Montičko, tady je Lotranda z deníku zebřiček, jestli si pamatuješ jak jsme tam mluvili o těch vyšívaných zebřičkách tak jsem si tě napsala že by jsi jednu chtěla pro Filípka, tak mi pošli do soukromých zprávu kam ti ji mám poslat
Lotranda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 09:44

Ahoj Montičko,
asi budu muset zůstat nepřihlášená, protože se mi nedaří vymyslet nějakou přezdívku, kterou by systém vzal, když na něco přijdu, tak se určo přihlásím. Bohužel máme jen připojení přes telefon, tak stejně budu jen taková občasná přispěvovatelka. Dobře, že Monty už to má za sebou. Náš Chroust pro změnu bere antibiotika, aby mu noha někdy srostla, mám pocit, že se psema je to horší než s dětma. Vendulka se taky jako Filípek začala smát na celý kolo, ráno když se probudí, tak by jí člověk prostě láskou sněd a rázem je zapomenuto její bouřlivější uspávání. Včera jsme byly na kyčličkách a už máme jadýrka a moc se panu doktorovi líbila a já musím konstatovat, že Vendulka je docela tlouštík oproti ostatním mimísům (cca 5kg), ale ona to tady u nás vyběhá. Taky tam měla paní 2m klučíka, který měl ukrutnou vyrážku slitou ve strašný červený fleky doufám, že nám se něco takovýhleho vyhne, mě vadily i potničky, kterých měla teda požehnaně. Začínám si fakt myslet, že holčičky jsou nějak odolnější. Holky mějte se Jita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 20:00

Ahojky,

Komentář jsem omylem odeslala do starého deníčku, tak ho kopíruju i sem.

odpoledne jsem napsala docela dlouhý komentář se Sofíkekem na ruce, ale bohužel se to po odeslání zaseklo. Tak doufám, že teď budu úspěšnější.

Tak i mně sklátila nemoc - střevní chřipka. Nejhorší to bylo v noci ze čtvrtka na pátek. V pátek se o mně i o holky starali moji rodiče, bylo mi dost zle, když potřebuju, moc rádi pomůžou. /já jim taky :o)))/. Ještěže je mám. Naštěstí jsem nikoho nenakazila, tak snad už to tak zůstane.

Mio - moooooc gratuluju k narození Maxe. Tak už jsme kompletní :o))))))

Pusinko - tobě taky ještě jednou gratuluju, že ses stala tetou. Doufám, že už seš na tom zdravotně lépe.

Jítko - vítám tě u nás v deníčku

Romčo - tak jak se daří

Montičko - vidím, že sis to u rodičů hezky užila

Dnes jsme si s Maru pouštěly video z doby jejího narození až do 8 týdnů, tj. nynějšího věku Sofíka. Tak mně to úplně dojalo. Jsou si podobné, ale přitom je každá úplně jina :o))))))) Zítra přijdou naši i moje babička, tak jim to taky pro posouzení pustím:o)))
Dnes měla přijít kamarádka s dcerkou, Maru kámouškou, ale taky jí přepadla chřipka. Už aby bylo teplo, a nebylo tolik bacilů. Já zimu nesnáším, tak už mně ten sních vůbec nebaví.

Jinak Sofík krásně roste a tloustne :o))))), měla jsem strach abych měla dost mlíka, když jsem byla nemocná, ale naštěstí to dobře dopadlo, tak doufám, že to bude i nadále OK. Už se krásně směje a reaguje, když na ní mluvím a dělám blbosti.

Tak se mějte všichni co nejlíp a hlavně buďte zdraví :o))))))
Ahoj Lipka, Maruška a Sofinka - zítra 2 měsíce - toto letí

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 20:24

Zdravím,
moc děkuji za přání pro Maxe.
Romčo prosím, je tvůj mail romana_stepano­va@seznam. cz? Nejde mi ti nic odeslat, tak jestli zas něco nevržu.
My byli prvně u pediatra, jsme tlusťoch, váží víc než při narození celých 3,8 s takovou ostatní miminka v tomto deníčku brzy dožene:-)) je pravda, že jí pořád, hlavně v noci, po 2hodinách.
Teď řešíme kde si nechat zkontrolovat kyčle, jinak se máme skvěle, lenošíme, když mě to nebaví trochu pracuju, na každý den si naplánuju malé úkoly, abych večer nebyla rozmrzelá, jsem holt lenošením sužovaný workoholik:-)))
Montičko pejsek už bude v pořádku a Filípek ti bude dělat jen samou radost.

pa pa Mia

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 20:29

Ještě já, holky je tu ještě někdo po sekci? Nějak nemám přehled a ráda bych „odborné“ rady, dík-

roztržitá Mia

romda
Stálice 100 příspěvků 22.02.05 23:07

Ahojky všichni,

tak konečně je tu živěji.
Dnes jsme byli v poradně a Edík má 6kg a je zdravoučkej. Pan doktor s náma byl moc spokojenej.
Edík byl dnes očkovanej, tak měl pěkně nateklou nožičku, teplotku a byl trošku protivnej, ale čípek to naštěstí spravil. Teď už spinká, tak uvidíme jaká bude noc. Je to šikovnej chlap, bála jsem se, že to bude horší, ale snáší to docela dobře, drobeček.:):) V pondělí se chystáme na kyčle, tak doufám, že tam zase nebudeme čekat 2h.

Mio: mooooc gratuluji k Maxíkovi. Je paráda, že už to máš za sebou. Jseš šikulka, že jsi to tak zvládla. Myslím, že já bych na to neměla tak dlouho - zlatých mých devět hodin. Email máš správně romana_stepano­va@seznam.cz, tak to zkus znova. Pokud se ti to nepovede tak klidně zavolej 777330460. Jsem moc zvědavá jak jsi byla spokojená s Bulovkou atd. Mio kde vůbec bydlíš Praha 9?

Lipko: hlavně, že už je ti líp. :)Je paráda mít tak ochotný rodiče. Naši jsou taky zlatí, co se týče hlídání a pomoci, akorát jsou moc daleko.
Jinak se máme docela dobře, díky za optání. Manžel už práci našel, takže od 1. března nastupuje. Teď si užíváme posledních pár dnů než nastoupí a uvidíme ho s Edíkem zase až po večerech.

mějte se báječně Romča a Edík

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 23.02.05 09:32

Ahojky!

Koukám, že se tu těch bacilů asi nezbavíme. VŠECHNY BACILY PRYČ! KŠÁ KŠÁ!

Já jsem chtěla jet tenhle týden konečně ukázat Filípka holkám do práce, ale přiznávám, že když je všude kolem ta chřipajzna, tak se mi nikam nechce. Nerada bych si něco dovezla domů. A taky v tom počasí bysme ještě někde zapadli do závěje:)

Filípek se právě snaží usnout a chvilkama mi tu pěkně „zapíská“, až se leknu:) K doktorce jdeme až 7.3. tak jsem zvědavá, jestli vás s tou váhou aspoň kapku doženeme:) Poslední dva dny mám pocit, že se mu moc papkat ani nechce. Pusinka s Lukáškem baští 120 už teď a my teprve teď:) Jsem mu teď začala dávat 130 a vypije tak 80 a to ještě na 3×. Zítra mi tchýně donese větší flašky od Aventu a tam je už i dudlík s dvouma dírkama, tak to asi vyzkoušíme, jestli nám to nepůjde líp.

Jinak jsem přešťastná, že nemusím litovat nákupu hrazdičky, protože Filípek ji přímo miluje chi chi. Někdy mám i pocit, že když si k němu sednu a on pod ní leží, tak mu snad i zavazím a ruším ho:))))) Zato babyvak jsme dá se říct nepoužili:( No nejsou to první vyhozený peníze, že ano. Takových věcí už člověk v životě nakoupil a pak skoro nepoužil. Zato polštář na kojení je v provozu pořád. Poslední měsíce těhu bych bez něj neusla a teď na něm krmím a nebo ho dávám „pod“ Filípka, když leží na zemi pod hrazdičkou.

Tak já utíkám vyvařit flašky:)
Mějte se krásně

pá Montička + Filípek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 14:41

Ahoj holky, zase mám malou chviličku, tak něco napíšu.
Dnes má Tomášek velký den- jsou mu 4 roky. Ani nevím jak se to stalo, ale hrozně rychle mi to uteklo. Najednou to není ten můj maličký brouček (toho vystřídal stejně krásný brouček), ale velký kluk a milující bráška a navždy první milované děťátko. Už se nemůže dočkat až taťka dorazí s dortíkem a dárky. Jelikož moje průjmové trápení neustále trvá, musí vše tentokrát zařídit on.

Jinak Lukášek byl v pondělí s babičkou v poradně a v 6týdnech a 3 dnech vážil 4090g a měřil 55,5cm. Krásně nám roste a asi nás brzo sní :o).Tomášek touhle dobou vypil asi 90ml Nutrilonu a Luky si už dává asi 10 dní 120 a ještě má někdy málo. Asi dohání ten začátek. Ale v podstatě váží skoro stejně jako Tomík touto dobou. V 7 týdnech měl Tomík rovná 4kg. Lukášek se na nás už začíná krásně culit a pomalu obhlíží hračky. Dr. ho prý moc chválila jak pěkně drží hlavičku. Je to šikulka. Doufám, že mu to vydrží.
Tomášek je neustále velký pomocníček anežárlí ani chviličku a když mu kvůli Lukáškovi vynadám, jako že mu třeba nemá střílet u hlavy když spí. Tak mi suše oznámí, že se odstěhuje k babičce a Lukáška si vezme sebou. Dlouho mu to ale nevydrží a už mě bere sebou :o). Jinak jsem se s žádnou žárlivostí zatím nesetkala.
Nejobtížnější a taky nejhezčí chvíle nastane večer, když jsou oba vzhůru a oba je mám najednou uspat a manža není doma. Oba leží spolu v posteli u Tomíka, já předčítám pohádku a oba mě poslouchají a drží se za ruce. Teda spíš Lukášek svírá Tomíkův prstík. To si teprve uvědomuji jak moc velké štěstíčko mě potkalo a nevyměnila bych ho za nic na světě. I ten průjem se pak zdá snesitelnější. Žiju jen pro ně.

Omlouvám se, že nebudu reagovat, ale jsem ráda když se dostanu občas na net napsat pár řádek. Samozřejmě na Vás všechny moc myslíme co asi děláte a jak vaše dětičky rostou.

Tak zatím ahoj a všem děkuji za gratulace k tetkovství.

Ségra už je doma z porodnice a jsou obě v pořádku. Malou jsem ještě neviděla, pouze na fotce a je moc hezoučká a proti Lukáškovi pěkně maličká. .

Pusinka 27, Tomášek 4 roky a Lukášek 6týdnů a 5 dní

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 24.02.05 18:52

Ahojte!

Včera se Filípkovi podařilo vytuhnout už v 19.30:) Tak jsem si říkala, že jako třeba v pět už bude chtít vstávat. No probudil se sice ve 4.08, ale po napapkání pokračoval do 8.20:)

Během dnešního dne si 3× ublinkl a tak pořád převlíkáme bodyčka:) To se nám nestává:) Ségra mi říká, že ani nestihneme unosit všechno oblečení, když Filípek neblinká a nekakajdí tak, aby to měl až „za krkem“:) Tak ji asi poslech a dnes si zahrál na manekýna, který se od bodyčka se zajíčkama, dopracoval přes fialové až k zelenému s indiánskou čelenkou:)))))

Holky, půjdete některá na „vítání občánků“? My na úřadě podepsali, že chceme, tak jsem zvědavá, protože vlastně ani nevím, kam se tady v Brně chodí:)

Filda si vyžaduje pozornost, tak já pádím

páááá Monťule + Filípek

PUSINKO: Tomáškovi přejeme všecičko nejlepšíčko k narozeninám!

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.02.05 20:30

Pusinko:)

Normálně tu brečím u popisu tvého večera a čtení klukům a jak se drží Lukášek Tomáška za prstík…máš velké štěstí a je vidět, že si to všichni užíváte:)

Posíláme od Jarňátek pozdrav, snad si na nás pamatuješ „od oka“:)))

Diny a Davídek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.05 11:03

Ahoj holky,
jen v rychlosti, již třetí den nám neteče voda, tak mám o zábavu postaránu, jakoby vendulka, psi, kotel a domácnost bylo málo. Nevěřily by jste kolik nádobí se vejde do myčky, umyla jsem ho a je ho plná linka. Vendulka si ráda hraje pod hrazdičkou, kterou jí manžel udělal ze dřeva a já jí na to navěsila její hračky, už při krkání se na ně dívá a už se těší až jí položím, akorát z toho vždycky začne škytat, celkem nechápu, že jí to neomrzí, vždycky se tam aspoň na dvacet minut zabaví. Jdu uklidit to nádobí a vařit, ach jo to mě tak nebaví, ale jíst musíme. Tak se mějte hezky Jita a Vendulka 10t+2dny

Ivka1
Stálice 75 příspěvků 25.02.05 19:27

Ahoj holky,
předně gratuluju Mie k narození Maxíka a přeji spoustu radostí.
My jsme měli teď dost nepříjemné období, ale je to snad za námi a už si zase užíváme. Byli jsme v nemocnici a pak já a chřipka, která ne a ne ustoupit, takže jsem dva týdny zvracela, až jsem málem přišla o mlíčko. Příští týden jdeme s Ládíkem na vyšetření ledvin, tak nám holky držte palce. Jsem z toho pěkně nervózní, radši ani nemyslet na to, že by to dopadlo jinak než dobře.
Dneska Ládík předvedl první vztekací den. V noci s budil snad po hodině a půl a od šesti řval až modral. Musela jsem ho pořád nosit a jak jsem ho položila hned spustil řev jak na lesy.
Taky jsme byli v poradně a v 11-ti týdnech má 6250g. Taky jsem si nechala napsat recept na tu očkovací čtyřkombinaci, takže nás jedno očkování vyjde na 1200Kč.
Jaké očkování budete mít vy?????

Monti, tak to ses u mamky měla viď? Mohla si spát celou noc, jééééé to ti závidím

Jíťo, vítám tě v deníčku! A odkuď to jsi a kolik je Vendulce? Možná si to už psala a já to zapomněla, tak snad ti to nevadí, že se ptám  Ládík se taky krásně směje a já mu pak všechno odpustím.

Lipko a už jsi OK? Já taky nesnáším zimu. Bojím se i na poštu, všude jsou smrkající a kašlající lidi a ta Praha v zimě je taková depresivní a zablácená. Taky si pořád musím mýt boty :-))

Pusinko, uplně vidím, jak spolu ti dva bráškové poslouchají pohádku a jsem z toho naměkko :-) Je super, že Tomášek na Lukáška nežárlí, to je určitě tím, že se jim oboum stejně věnuješ.

Vložit nový komentář