Mladým maminkám od 18 let

O životě
  • Katulink1
  • 22.05.11

Ahoj, není to tak dávno, co jsem psala svůj první deníček, kde jsem vylíčila své poděkování mamince za to, jak je úžasná a skvělá, jelikož momentálně čekám na testování. Chci si zkrátit čas a napsat další deníček, především mladým maminkám. Předem se omlouvám za chyby, píši v deset večer po celodenní práci na počítači.

Ahoj mladé snažilky, těhulky a maminky. Proč mladé, protože do této kategorie se řadím i já :-) Chtěla jsem napsat tento deníček, především, abych Vás podpořila, pokud miminko chcete, čekáte či máte :-) A také bych ráda vyjádřila svůj názor a myšlenky, které mě docela trápí a opravdu jim nerozumím, štvou mě mám je v hlavě a potřebuji je nejspíše ventilovat ven.

Než začnu dovolte, abych řekla pár vět o nás. Je mi 23 let za pár měsíců 24 a příteli bude 23 s příchodem miminka skoro (24) :-) Co mě velice dojímá a zaráží, názory starších maminek, že tento věk je brzo na to mít děti, že v tomto věku nemáme rozum na to mít děti, že v tomto věku toho nemáme moc za sebou a tudíž není správně vůbec přivést ani myšlenku do svého mozku na dítě.

A já se ptám, proč jako? Myslím si, že pokud má dívka i muž po maturitní zkoušce, cítí se na to připraveni a jsou finančně zajištěni, tak proč ne? Další věta, kterou absolutně nesnáším – a co vzdělání, maturita je v dnešní době málo? Opravdu? V dřívější době, měly ženy děti v 17 letech a bylo to úplně normální ba naopak, kdo měl dítě později, nebyl normální, ano byla jiná doba, ale dnes mají mladé maminky daleko větší možnosti všechno si zjistit, promyslet, najít vše potřebné na internetu, či v knihách. Dřív, ženy věděly pouze to, co jim řekly jejich matky. Nemohly se podívat na to, jak probíhá porod, co pro miminko všechno potřebují, nebylo tolik věcí na výběr.

Proto si myslím, že pokud jste mladý pár, který si miminko přeje, jděte do toho, když to tak cítíte. Vzdělání? Příklad, už jsem zmiňovala věk svého přítele, pracuje momentálně v jedné firmě, má určitou pozici, avšak vydělává si ve svém věku 50 tisíc měsíčně, a to má pouze středoškolské vzdělání (práci sehnal sám, bez jakékoliv pomoci). Dneska udělá střední školu a pomalu i vysokou každý debil, o vzdělání to absolutně není. Je to jen o tom, co má člověk v hlavě, jak se člověk sám vzdělává a kolik informací je schopen pobrat a jak se umí ve světě prezentovat a porvat. Já mám také středoškolské vzdělání, výbornou práci a absolutně nepotřebuji vysokou školu. Je to všechno pouze o prioritách, které člověk v životě má, o tom co mu schází či nikoliv.

A proto tímto apeluji na všechny mladé maminky i ty, které třeba dodělávají teprve střední školu nebo ty vystudované, pokud víte, že máte toho správného partnera, miminko uživíte a budete ho milovat, pak do toho jděte a na nic a nikoho se neohlížejte, pouze na to miminko. Raději miliony mladých maminek než matek, které se o své děti nestarají, kolikrát ani ve třiceti, raději miliony mladých matek, než těch, jejichž „děti“ živíme, protože oni si je dělají jen kvůli podpoře, raději miliony mladých matek, než se dívat na děti narkomanů, alkoholiků, které pak skončí v dětských domovech a někdy i hůře zemřou. Tímto deníčkem samozřejmě nechci pobouřit v žádném případě maminky vyššího věku, chtěla jsem tímto pouze říct, že není hřích mít dítě právě v mladém věku.

Děkuji všem, kteří to dočetli až sem. Nejspíše tento deníček není ničím moc zajímavý, ale jak jsem řekla, čekání na ty naše vytoužené // je tak nekonečné, že jsem se musela nějak zabavit :-)

Přeji všem maminkám to nej!

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
lumu  22.05.11 07:40

na jednu stranu máš pravdu i když u toho vzdělání bych se hádala :-D byť má VŠ pomalu „každý debil“ tak i ten papír je důležitý, ne samozřejmě všude, je to také o štěstí :-D
na druhou stranu jsme také mladá maminka (22) a svůj poklad bych nedala a jsem ráda, že ho mám :srdce:

 
nevsik  22.05.11 08:30

vstupuju do klubu :mrgreen: teda jestli už nepřesahuju :lol: :lol: :lol: 24 a 8,5m mimi :dance: a je to to nejlepší co mě kdy potkalo!!! jsem nadšená ze svého zlatíčka a budu dobrá máma i když jsem ještě pořád trochu dítě a i trochu dospělá :wink: mám od obojeho a tudíž blíž ke své holčičce :-D

 
Cappy
Kelišová 6094 příspěvků 22.05.11 08:36

Máš pravdu, není to o věku, není to o vzdělání - s tím s tebou souhlasím.
Ale ten zbytek, co jsi napsala.. :nevim: Zkrátka asi nejsme na stejné vlně.

 
VercaF  22.05.11 08:46

Já s tebou ve všem souhlasím, sama se v práci často setkávám s lidmi, kteří ač mají VŠ, tak jsou úplně neschopní a nepoužitelní, a naopak lidi bez VŠ jsou často šikovnější, samostatnější…ono to asi nejde házet na jednu hromadu, hodně záleží na oboru, na tom, jestli ten člověk i během školy chodí do práce nebo aspoň na brigády apod. A hlavně - proč studovat vš jen kvůli tomu, že se to má, nechápu. Někdo na to prostě není a mnohem radši vlítne do praxe a takovým lidem taky fandím. Na VŠ jsem se kolem setkávala se spolužáky, kteří byly naprosto neschopní, vůbec je to nebavilo, nechápala jsem, co tam dělají (nj, jenže co by s nima kdo dělal v práci, že:/). To jen k tomu vzdělání.
A co se týče toho, že budete mít tak brzo miminko, tak některý škarohlídy fakt nechápu, prostě jen proto, že je teď trend mít mimi průměrně ve 30, tak mají lidi blbý řeči. Z tvého deníčku je jasné, že jsi chytrá holka a máte doma zázemí, máte to promyšlené…na lidi kolem bych se vykašlala, myslete si o nich svoje, beztak jen závidí že budete mladí rodiče :-)

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 22.05.11 08:56

bylo mi 22 když jsem rodila prvního syna, okolí nemělo problém, jen naši se moc netvářili. nic mi neuteklo, o nic jsem nepřišla a jsem na sebe hrdá.

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 22.05.11 09:11

I já se řadím mezi mladé maminky,ikdyž už my je 29 :lol: ,ale první dítko jsem měla v 19,s nedodělanou střední,tu jsem si nakonec dodělala když bylo mému druhému dítěti půl roku a šlo to.Ale je fakt že dnes vidím,že kdybych přeci jen pár let počkala,že by se vůbec nic nestalo…Ale tím nechci vůbec říct,že bych litovala,ty moje zlatíčka bych neměnila ani zanic :palec: Ale ani se nepohoršuji nad Mladýma maminkama :-D

 
Tomikate
Echt Kelišová 9950 příspěvků 22.05.11 09:29

Tak já měla první dítě v čerstvých 18 letech a vůbec toho nelituji. Dnes je mé dceři 15 let a myslím si, že jsem ji vychovala dobře, i když jsem ji měla tak mladá :-)

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 22.05.11 10:24

Souhlasím s Tebou,hezky napsáno :palec:

 
Katulink1  22.05.11 10:53

Ahoj, :-D děkuji za komentáře pozitivní i negativní, které jsem samozřejmě čekala, samozřejmě jsem tím deníčkem nemyslela, že bychom měli být všichni nevzdělaní a dělat děti se zakladní školou to vůbec ne, jen že každý má možnost výběru, každý to cítí jinak a co se týče cikánů, absolutně jsem to nepřehnala, původně pocházím z města, kde se to hemží samýma cikanama, bohužel jsem trošku rasista a prostě mi vadí, že si ženy tohoto typu udělají deset dětí, nemakají a živíme je, raději budu živit 18 letou maminku, která ještě nema odpracovano, protože u ní je větší pravděpodobnost, že pracovat začne než právě u lidí nazvěme to teda lépe jiné pleti :palec: a klidně mě ukamenujte :kytka: krásný den přeji

 
buji
Nováček 3 příspěvky 22.05.11 11:36

Krásně napsáno, pravdivě a upřímně :-) A je to tak, život není o vdělání, je o lásce a ochotě vychovat další život :wink:

 
oxalka
Kecalka 211 příspěvků 22.05.11 11:44

SOuhlasím s tebou uplně ve všem:-)
Je mi 23, střední mám taky dodělanou a s přítelem jsme zajištěni a když se naše okolí dozvědělo že čekáme mimčo(za 6týdnů máme termín) tak jsme se cítila jako nakažená…většina si klepalo na hlavu že jsme moc mladá ať si ještě užívám.....
Teď mám pocit že právě Ti lidi co tohle říkaly, jsou vlatně nespokojeni sami se sebu a nic nemají, maximálně svojí práci a chlast( bavení a chlastání pokaždé když mají příležitost)Neříkám že se ráda nepobavím, to ano…jen to pro mě není důležité… Za to já mám milujícího partnera, mimikno na cestě a celkovou spokojenost.
A jak jsi psala, raději ať stát přispívá mladým maminkám které většinou bohužel na tom nejsou finančně moc dobře než nějakým cigoškám které mají kupu dětí - nejde o ten počet ale kdyby je uměli aspoň pořádně a slušně vychovat!!!!Což většinou neumí a rodí jenom kvuli penězum a sociálním dávkám!!!!

Každopádně mladým maminkám přeji hodně síly a zdaru :dance:

 
makuli
Závislačka 2630 příspěvků 22.05.11 12:00

Tak já se taky přidávám do klubíku :-) Je mi 20, mám střední, VŠ jsem ukončila a dodělám později při mímu a pak práci. Teď toho vůbec nelituji..na začátku jsem měla teda pochybnosti, jak všechno zvládnem a podobně…Před nedávnem (14 dní) jsem se vdala za tatínka naší maličké Rozálky, která si zatím všechno užívá z bříška :-) Jsme spokojení, můj chlap nadšený a nemůžem se dočkat, až se nám ten malý poklad narodí :-) Jinak mému teď už muži bude 31. Takže u nás to byl dvojitý problém: Ty máš tak starýho chlapa? Bože vy čekáte miminko, nejsi trošku nerozumná? (Rozálka teda zatím v plánu nebyla, ale když to tak příroda chtěla, tak proč ne).
Myslím, že být mladou maminou má plno výhod :palec: A moje máma? Ta to vzala s naprostým klidem a teď se těší, že bude za chvíli babičkou a světe div se, všichni jí závidí, že bude babičkou a ještě ke všemu mladá a v kondici :lol:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 22.05.11 12:13

ahoj pěkně shrnuto a absolutně souhlasím.já rodila v 19 školu jsme bohužel nedodělala,ale můžu pořád kdykoliv na to vlítnout,je mi 23 a čekáme další mimčo,takže si myslím že času dost,ale neměla bych otálet :mrgreen:
u nás to bylo nečekané,ale milované… :kytka:

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 22.05.11 12:43

Tak ja se radim ke starsim maminkam (mozna vylozene starym ;), ale ja naopak celkem lituju, ze jsem nemela deti driv. Uprimne, 24 let mi prijde naprosto idealni, pokud tedy nechces studovat vys. skolu, ale i ta se da delat pozdeji, zalezi na oboru a vubec touze po studiu. Velkou vyhodou mladych maninek vidim v energii a elanu, ktery proste s vyssim vekem uz clovek nema takovy. Kazdy to ma ale jinak, zalezi i na okolnostech, nekdo proste nemel stesti na toho praveho partnera brzy atp. ale odsuzovat nekoho, ze je mlada, prip. stara maminka, to mi prijde omezene a vubec bych se tim netrapila. Lidi si najdou vzdycky neco, kdyz ne vek, tak pak miminko (malo oblecene, rozmazlene, porad v plenkach - kdo chce rejpat, proste si takovych veci najde miliony) :-) Zkratka, nic si z komentaru o tvem mladi nedelej a drzim palce, abyste brzy meli vytouzene miminko!

Příspěvek upraven 22.05.11 v 12:44

 
Pavlínka1988
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 22.05.11 13:17

Také se hlásím do klubu mladých, i když zatím jen snažilek. Za pár měsíců mi bude 23, v úterý dělám státnice a od června nastupuji do práce. Plně souhlasím s názorem, že je lepší mít miminko v mladém věku, než pak pozdě. Vím, že doba sice pokročila, ale přeci jen je vidět hodně maminek čtyřicátnic a myslím si, že už je to pozdě. Představa, že by moje maminka teď měla teprva první dítě…nevim, nevím :nevim: Necháváme to na přírodě a už se nemůžu dočkat, až budu držet v náručí ten maliký voňavý uzlíček. :srdce: Držte palce, ať je to brzy…

Příspěvek upraven 22.05.11 v 13:18

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 22.05.11 13:54

Ahoj, řadíme se taky k mladým rodičům (já 20, přítel 23) a rozhodně na tom nevidím nic špatného. Malá sice přišla neplánovaně, ale to nic nemění na tom, že ji milujeme víc než cokoliv na světě :palec: A k tomu vzdělání?? Přítel 2 výuční listy a mě čeká maturita v září díky odkladu. A žádný problém nevidím :pankac:

 
sisiiii  22.05.11 14:26

Ahojky, já myslím, že vše se dá skloubit :-) Já se vdala ve 20ti (minulý rok) a ted mám doma už 5ti měsíčního miláčka :-) po maturitě na gymplu jsem nastoupila na VŠ, kterou stále studuju bez přerušení i s malou :lol: Takže jde to :wink: a kecy, že jsem mladá a blbá už jsem taky slyšela, nic si z nich nedělej - spousta z těch co tě odsuzují může mít poté problémy, když se rozhodnou ve 40ti, že je na dítě „správný“ čas :nevim:

 
Katulink1  22.05.11 14:52

Děkuji za ty komentáře, jak vidím nejsem jediná mladá snažilka :palec: bohužel dnes se dostavila opět červená :zed: :zed: takže nás čeka další měsíc snaženíčka, je mi z toho smutno, ale říkam si o to víc našetříme pro mrňouska, aby se měl co nejlépe.Přeji všem snaažilkám brzo vytoužené // těhulkám přeji fajn porod a maminkám zdravoučké dětičky krásný den :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 22.05.11 17:41

I ja s tebou souhlasim. To, jestli chces studovat nebo mit prcka, je jen tvoje rozhodnuti. A ja bych rekla, ze vy az tak mladi nejste, generaci nasich rodicu uz v tomto veku ujizdel vlak :-D. My jsme s pritelem o neco starsi, az se nam narodi mimco, mne bude skoro 27 a pritelovi 26. Rozhodne se nepovazujeme za mlade rodice a drobecka jsme planovali. Moje sestrenice otehotnela v 19 letech, ted ji je necelych 24 a uz ceka tretiho prcka… Je stastna a spokojena maminka. A jak pises, neni to vubec o veku, ale spis o urcite vyzralosti… Znam i jednu matku, ktera mela ve 40 dve male deti a neumela se o ne starat vubec! Takze urcite je lepsi dvacetileta dobra matka nez tohle…

 
kachora7
Stálice 61 příspěvků 22.05.11 17:46

Pravda. pravda, pravda. Patřím sice už ke starším maminkán v září mi bude 30let a v řervenci čekáme (už) třetí mimi ale ve všem s tebou souhlasím. :palec:

 
Katulink1  22.05.11 18:52

třetí miminko tééda , tak to moc gratuluji, já se snad dočkám alespoň toho jednoho vytouženého :kytka:

 
Gian  22.05.11 20:41

Ani nevíš jak ti rozumím! Mě přijde, že dneska pokud člověku není 28-30 tak na první dítě, dle okolí má času dost. Taky asi záleží v jaký společnosti se pohybuje. Mě je 26, tu VŠ mám, praxi taky. A stejně neustále se někdo ptá, to jako už jo? Nebo a bylo plánované? Myslela jsem, že mám věk akorát, ale ostatní si myslí očividně něco jiného. Člověk si asi fakt nevybere:( Asi bych potřebovala nějakou brožurku „Jak se vykašlat na okolí“:)

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 22.05.11 21:19

já jsem taky rodila ve svých 23 letech a nezdá se mi že by to bylo nják brzy naopak si říkám že už jsem ji měla mít mnohem dřív,znám holky které jsou mladší než já a mají šestileté děti.Věk v tomhle hraje velkou roli ale pokud se cítíš zralá tak v tom nevidím problém..At se jdou bodnout ti co říkají že mladá maminka není dobrá maminka,spíš se kolikrát divím těm ženským které jsou na tolik staré a rozhodnou se pro dítě a s tím rizikem že dítě bude postižené s jednou takovou jsem byla v porodnici.Bud ráda že budeš mladou mamkou… :hug: :hug: :hug: :hug:

 
shadowgirll  22.05.11 21:46

taky se hlasím ,je nás tady hodně :palec: .Mě je 23let(přítel 25) dálkově si dodělávám maturitu školu zvládám s vyznamenáním a hlavně mě baví a taky jí mám 5min.chůze od baráku :mrgreen: takže ten rok ještě nebude problém za 3týdny mám termín a už se nemůžeme dočkat malého davídka snažení bylo skoro půl roku a rozhodně nelituji a nikdy nebudu :kytka: se zakladatelkou plně souhlasím dá se říct ve všem a držím palečky at KATULINK1 brzy najde ty vytoužené dvě protože to čekání je šílené teda pro mě bylo :palec:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 22.05.11 22:04

Ahoj, úplně s Tebou souhlasím. Jsem taky mladá maminka, je mi 22. Otěhotněla jsem neplánovaně přes antiko, dost lidí se divilo, že si chceme mimi nechat. A proč ne?? Že nemám VŠ a mám jen maturu na gymplu?(Z VŠ jsem odešla, snad později) Že si nebudu moct užívat? Že už nebudu mít tolik času na sebe? NO a CO??? Užívat si užívám dost, jen „trochu“ jinak než většina holek v mém věku. Prostě jsme na to užívání si dvě(manžel je hodně v práci). ¨Nedávno mi kamarádka řekla, že s malou na dovču jezdit nemáme, že si to neužijeme. No co dodat:-D Užijeme si to prostě s malou, holt nepůjdu večer pařit a pít, ale půjdem se s maličkou projít. Živat s malou mi přijde xkrát lepší než ve dvou. NIKDY SE NENUDÍM!!!! :-D

Doufám, že už brzy najdeš své // .

 
Katulink1  22.05.11 23:04

Moc všem děkuji za ty milé,hezké,po­zitivní příspěvky, člověk alespoň vidí, že není jediný, kdo se snaží v mladém věku o miminko, navíc s přítelem chceme být mladí rodiče, chci si jít ve 40 se svým synem, či dcerkou zatancovat na diskošku, bude to asi i tím, že i já mám mladou maminku a jsem za to ráda, strašně si s ní díky tomu rozumím,je plná života,elánu,e­nergie,chodí na tancovačky,je moderní a kamarádka.Nikdy nenajdu lepší.Samozřejmě i starší maminky můžou být super o tom není pochyb, ale ja mám vzor z té své přítel taky zase ve své, která je taky mladice a to byl částečně taky důvod našeho rozhodnutí pro uzlíčka.Straš­ně,strašně se na tu životní roly těším.A co se užívání týče vidím na mamce jak si užívá dneska :-),nehledě na to, že ona mě měla v 17 a pry to dohání teď a nevadí jí to.Mě bude 24 něco za sebou mám,ale budeme muset hold ještě čekat,červená je svině,která mě dnes zase navštívila :pocitac: :pocitac: :pocitac:.Ještě jednou děkuji je fajn si to tady takhle přečíst.Dobrou noc všem :hug:

 
Liduska lili  22.05.11 23:16

Ahoj tak já se přidávám taky. Vdala jsem se v 21 letech a Anička se nám narodila loni v listopadu a dnes manžel ukončuje vysokou. A když jsem rodila, tak vedle mě byli maminky se stejnými roky a lekaž mi na to řekl, že maminky co jsou mezi 21 a 25 rokem tak se rodi nejlíp. Než maminky co mají přes třicet. Nevím včem ale já jako prvorodička rodila 5 hodin od píchnuti vody. A letos v záři plánujeme druhé miminko, tak snad se nám to povede co nejdřív.

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 23.05.11 09:51

Ahoj Katulink,
je mi líto, že ti to tento měsíc nevyšlo. Držím palce na další.
Souhlasím s tebou v tom, že pokud chtějí dva mít dítě a jsou schopni se o něj postarat a dát mu nějaké zázemí (vč. toho materiálního), tak můžou založit rodinu třeba už v 18ti.
Osobně mi vadí takový přístup, kdy holka otěhotní (ani neví jak), neví, jak (a za co) se o dítě postarat, zda vůbec chce být s otcem dítěte… a prostě zodpovědnost přehodí lehce na druhé (rodiče, stát apod.) No ale stane se…

Nesouhlasím s tebou v pohledu na vzdělání - že VŠ může mít dnes každý debil a pro dobrou práci vzdělání vlastně nepotřebuješ, stačí zkušenosti…
Fakt je, že spousta průměrných lidí dnes získá VŠ titul, a to převážně na nově vzniklých soukromých VŠ, ale pořád je převážná část oborů, které debil prostě není schopen vystudovat. To samé s praxí - jsou oblasti, kde se počítají hlavně praktické zkušenosti a můžeš se prosadit i bez patřičného vzdělání, ale je i hodně oborů, kde se bez VŠ vzdělání prostě neobejdeš.

Ale zpět k mladým matkám - když chtějí mít dva dítě už kolem dvaceti, proč ne? Zároveň si ale nemyslím, že založit rodinu později je něco hrozného. Zvlášť v dnešní době.
Mně je 31 a do 2 týdnů se mi narodí první dítě. Jsem za to ráda, že je to teď - ne dřív, ne později. Prostě tak akorát. Osobně si nedovedu představit, že bych měla mít malý někdy před 5-10ti lety. Do 25ti jsem studovala vcelku zajímavý obor, pak přišlo období (nutné) praxe, kdy jsem byla několik let v zahraničí, do toho spousta cestování po světě, poznávání nových lidí, kultur apod. Prostě jsem měla jiné priority, než se usadit a založit rodinu.
Podotýkám, od 21 mám stejného partnera (poslední 4 roky manželé), je o něco starší, ale vnímáme vývoj událostí stejně. Oba jsme se shodli na tom, kdy je čas si užívat, kdy se odstěhujeme a budeme pořádně makat, kdy chceme svatbu, kdy se usadit…

 
rezinka29
Zasloužilá kecalka 898 příspěvků 23.05.11 10:17

Ahoj,
tak já měla první dítko v 19…plánovaně a druhé přišlo v mých 21 letech taky plánovaně. Jsem pyšná a šťastná máma…teď se mi ve 30 letech narodilo třetí miminko…a doufám, že se dočkám i čtvrtého.
Myslím, že je to hlavně v nás…někdo to cítí správně v 18 a jiný ve 30…ale podle mého názoru to příroda nadarmo nezařídila tak, že je žena nejplodnější do 25 let.
Každopádně ti moooc přeju ať už brzy objevíš 2 čárky :hug:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 23.05.11 11:17

Máš pravdu, taky mě štve, když se považuje za správný věk pro prvorodičku 30 let. A na mladší maminky se spousta lidí kouká jako na blázna, který si kazí život. Já si myslím, že pokud je mladá rodina zabezpečená a dítě chce, není jediný důvod proč mateřství odkládat. Já jsem poprvé rodila ve 29 letech a jsem vůbec ráda, že se zadařilo na poprvé. Spousta žen mateřství odkládá a pak se diví, proč to nejde. V tomhle se příroda oblafnout nedá.

 
Olčík
Kelišová 5368 příspěvků 23.05.11 12:45

Ahokík,
taky s tebou ve všem souhlasím,a taky se přidávám k mladým maminkám.
Mám dvě dcerky jedné jsou 4roky a druhé skoro 18měsíců,obě byly naprosto plánovaný a moc chtěný,tak jsme zaslechla pár názorů,že jsme si měli víc uužívat a já udělat třeba nástavbu,aby měla maturu,mám „jen“ výuční list jsme kadeřnice a jak tady už někdo psal ,že mám v celku starýho partnera(manže­la),jsme naprosto spokojená,už věděl co od života chce a chtěl mě a miminko.
Mě je 24roků :-).a ještě tak za 3roky přemýšlíme možná o třetím mimískovi :-)
tak,že přeji,ab se na testíku brzy objevily dvě krásné //… :dance: :dance: :dance:

 
Ivet23
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 23.05.11 13:26

Ahoj, tak ja se pridavam do klubu mladych maminek :mrgreen: sem sice uplne bez skoly, nestihla jsem, ale vubec me to netrapi kdykoliv si ji muzu dodelat. kdyz se mi narodila prvni dcera bylo mi 18 let :-) a nikdy bych ji za nic nemenila, ted bude dceri 5let a cekam dalsi holcicku na srpen :srdce: me je 23let a pritelovi taky :mrgreen: kdyz byli male dva roky nasla jsem si praci ve fabrice, kde jsem zamestnana do ted a penize da se rict mam slusne, pritel se bohuzel na skolu vyprdl ale vydelava dost slusny penize i bez skolky, takze si zijem dobre a nic nam nechybi!! ale myslim, ze na veku nezalezi :-)

 
Lucky.O
Kecalka 237 příspěvků 23.05.11 20:45

Zdravím,plně s tím co jsi napsala do deníčku souhlasím.Mě je teď 24,rodila jsem ve 22letech,na dcerku nedam dopustit a nedokážu si to bez ní představit.V tě­hotenství jsem si dávala otázky zdali budou dobrá maminka když jsem mladá,ale jakmile se dcera narodila,mateřské instinkty přišli sami.Jen já jako mladá maminka mám problém,že jsem si nevybrala toho správného partnera a otce pro dceru,ikdyž k ní se chová hezky,ale jako rodina nefungujeme normálně.....Ale dcera zůstane pořád tím sluníčkem v mém životě. :srdce:

 
ewelinka23
Kecalka 325 příspěvků 24.05.11 00:08

Velmi pěkně napsáno. Taky souhlasím a možná proto, že jsem taky maldá mamina - nejmladší z vás =)

Za měsíc mi bude 18. Jsem ve druháku, školu dělám individuálně a jde mi to. Zvlášť proto, že mám tak krásnou motivaci :hug:

Držím palečky, ať vám to miminečko příště už vyjde :kytka:

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 24.05.11 17:35

Ahojky,

byla jsem taky mladá maminka - syna jsem měla ve 21 letech, nečekaně, ale hrozně jsme se na něj těšili a jsem ráda, že to tak bylo, nelituju ničeho :palec:

Ze svého okolí ale znám i spoustu starších maminek, které jsou maminkami nejlepšími… at už nejdříve studovaly, budovaly domov nebo pracovní pozici, anebo jim štěstí ve vztahu nepřálo a přeje až s věkem po 30-cítce :wink:

Nicméně tyhle věty jsem slýchala taky - nic sis neužila, mohla jsi ted studovat atd. PRD!!! Užila jsem si krásně dětství svého syna, a užívám si i ted, kdy je mu skoro 14 let, je mi parťákem na výlety, na hory a dokonce jsme v neděli byli spolu v kině na pohádku!!!!!
A já mám ted čas na sebe, sportuju, studuju onu zmiňovanou vysokou školu - a že zadarmo to fakt není, „blbci a debilové“ se tam ani nedostali (tot reakce na názor na VŠ) :wink:

Osobně si myslím, že každý at se rozhodne, kdy je ta správná doba na to, rozšířit svou rodinku o maličkého broučka nebo berušku, která jim navždy změní běh života :-)

Fandím starším maminkám, které z různých důvodů dříve nemohly mít miminko, nebo s novým partnerem se rozhodly mít ještě další děťátko.

Stejně tak fandím mladým maminkám, pod i nad 18 let věku, protože pokud to má holka v hlavě srovnané, milujícího partnera za sebou, natěšenou rodinku u sebe, tak není důvod miminko nemít :palec: :palec: :palec:

 
Andreika  24.05.11 21:05

Ahojky v březnu mi bylo 24 a za 10 týdnů čekáme s přítelem miminko … Souhlasím s tebou :palec: A držím palec všem maminkám, které děťátka opravdu chtějí :kytka:

 
Nathali23
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 29.05.11 19:27

ahojky :-)
tak s tymto dennickom suhlasim uplne vo vsetkom :-) :palec: :palec: :palec:
super napisane :-)

Ja mam tiez 23 a priatel 28 VS nemame ani jeden mna ucenie nebavi prave som si nasla skvelu pracu a priatel je nadseny so svojej prace.A jak pises robit si VS len koli tomu ze to je v mode alebo sa to ma nechcem!Teraz planujeme kupit domcek a mat svoje hniezdocko miminko sa nam bohuzial nedari uz dva roky ale pevne verim ze sa to coskoro zmeni a mimco pride aj k nam :-)
Tiez chcem byt mlada mamina a nechcem cakat na to az ked budem mat na ucte o par nul viac,ked si pochodime polku sveta alebo postavime vilu nic s toho tak nechcem ako miminko
Chcem byt mlada maminka a viem ze o dieta sa skvelo postaram ako nejaka 30-nicka a mozno aj lepsie :wink:

 
Lucka89  29.05.11 22:25

Souhlasím s Tebou, že i mladé holky můžou být skvělé mámy. Znám takové i osobně a musím říct, že mi jejich elán imponuje mnohem víc, než starostlivost starších matek.

Na druhou stranu spousta mladých maminek nedokáže svému dítěti zajistit zázemí. V 18 nebo 19 letech je většina holek ještě nevyzrálá, nedokáže odhadnout, jestli je jejich partner ten pravý pro život. Vím, že to není Tvůj případ, ale není to výjimkou.

Mně je 22, příteli 25, po 3 letech se máme čím dál víc rádi. Přítel má byt, auto, velice slušnou práci; já studuju VŠ, ale chodím i do práce a na všechno, co potřebuju, si vydělám. Chtěla bych ale ještě pár let počkat. Myslím si, že už teď jsem vyspělá a vím, že bych se o dítě postarat dokázala. Moc se těším, až to jednou přijde. :) Ale chtěla bych ještě tak 3 roky počkat, nasbírat zkušenosti. Za tu dobu můžu dodělat školu, najít si práci, můžeme se s přítelem vzít a začít stavět dům atd atd. Až budu mít miminko, tak se chci věnovat jen jemu.

 
eMaminka  30.05.11 19:12

tak já do toho vlítla v 18, rodila v čertsvých 19, rok SŠ jsem dodělala v dvou letech své první dcery a s druhou v bříšku už dělala maturu… je mi 23 a jako byl to adrenalin ale sranda musí bejt, jinak by mě to nebavilo, mít to jednodušeji :lol:
Příjde mi, že nerozumné je mít děti po 30tce, něco si dokazovat, snažit se o nějakou kariéru a něco si užívat.. o tom dle mého život není.. nyní se i na RD živím „rukama“… vydělávám si hezké peníze jen svým talentem na malbu a kresbu obrazů… moje vzdělaní mi je k tomu k ničemu..
Mám za sebou dvě bezproblémové těhotenství a bezproblémové porody, dvě zdravé děti.. co víc si přát.. chci ještě jedno ale pokud se nestihne do 30 tak po 30tce do toho nejdu ani za zlaté prase ;)
a ty staré mámy co říkají, že my nemáme rozum, že o dětech ještě nic nevíme.. chci vidět takovou 35 těhuli jak ve 40ti letech běhá za 4 letým divochem tak jako já ve dvaceti a jak je schopná si s ním třeba celý den kopat, házet míčem.. jak pak v 55ti letech jde svému dítku na maturitní ples a mají ji za babičku.. :lol:
též nechci pobuřovat ale některé by se měli vzpamatovat a mít děti dokud jim mohou být matkama a né těma zmíněnejma babičkama :wink:

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 30.05.11 20:36

Byla jsem maminkou ve 20ti a pak i ve 30ti a je to čím dál tím lepší..Není to o věku. :mavam:

 
sabas
Kecalka 120 příspěvků 01.06.11 15:55

Plně se vším souhlasím! Přece když se lidi mají rádi, rozumí si a jsou zabezpečeni, tak v čem je problém? :mrgreen: Je mi tedy pouze 20 a přítel je starší, ale už miminko plánujeme hodně dlouho, jsme asi blázni.. :-)
Teprve jsem vysadila antikoncepci a už se moc těšíme na to malé stvořeníčko. :srdce:

 
Milounek
Stálice 90 příspěvků 01.06.11 21:58

Ahojky, no mě je v srpnu 23, mimi bude v září, právě jsem úspěšně odmaturovala. Můj manžel je už sice malinko starší, je mu 28, ale pořád nás řadím mezi mladé rodiče :). Musím ale přiznat, že kdyby nešlo o shodu náhod, miminko by jsme teď ještě neměli a Bůh ví kdy :). Ale jsme za to oba moc šťastní, protože se náš život roztáhne jiným směrem. manžel má také jen střední, vydělává kolem 80T za měsíc a lidé v jeho okolí s VŠ nechápou :). Já jsem vyučená kuchařka, teď jsem odmaturovala na stavební průmce, ale jako co budu pracovat je ve hvězdách :). Teď jsem 100% maminka a manželka a ještě alespoň jedno nebo dvě děti bych v odstupu po třech letech chtěla :).

 
SayaSt  07.06.11 17:17

strasne moc drzim palce :potlesk: . ja dcerku porodila 2 mesice pred 23 narozeniny a i presto ze jsme zustali samy, tak je to to nejlepsi rozhodnuti v mem zivote :srdce: . i jsem se ted dostala na VS, takze i ta skola jde, i s ditetem :-)

 
Elennn
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 25.06.11 19:20

Souhlasím!!Radši mít dítě brzy ,než později přijít na to ,že to nejde a něco si vyčítat…,ale jak už tady bylo řečeno každá jsme jiná jedna ve 20 se chce usadit a mít rodinu a druhá v 28 si chce ještě užívat.....

 
prudusinka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 26.06.11 15:52

Pěkně napsaný deníček :palec: . Mám 21 let, miminko je sice neplánovaně ale už se těším až na nás v listopadu vykoukne. Momentálně studuji VOŠ a až bude prckovi rok tak mám v plánu si ji dodělat. Myslím si, že dobrou mámou může být člověk ve 20 i ve 40, horší je když se to odsouvá na později a pak už to nejde.

 
Martina28
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 11.07.11 15:20

Ahojky, já s tebou teda úplně souhlasím.Dřív to bývalo tak, že naši rodiče nás měli brzo(mě ve 20.letech)Teď jim je 50. a užívají si života.Kdybych měla tu možnost vrátit čas, měla bych dítě už po střední, jak spousta mých spolužaček a byla bych pořád mladá maminka.Bohužel osud to chtěl jinak a já ve svých 28.letech čekám své první vytoužené dítě.Nechápu holky, který to nechávají na poslední chvíli,ale to už jsme zase v jiném tématu.Hodně štěstí v těhulkování.

 
Tvořilka
Kecalka 445 příspěvků 12.07.11 08:21

Ahoj holky nějak pořád nechápu, proč by to mělo být brzo, myslela jsem si, že to budou opravdu mladé maminky. Po maturitě mi to přijde už OK. Mi je 25, rodit budu v 26 letech, manžel je stejně. Už jsem si přišla stará, ono to tělo později snáší špatně. A navíc roste křivka vývojových vad. Takže moc nechápu společnost, proč toto riskovat. Já jsem si vždy říkala, že když to nezvládnu do 27 let, tak už nikdy. Možná to je tím, že mám zkušenost i v práci s postiženými. A to je pro mě dostačující zážitek, doma bychto mít nemohla. Navíc pracuji ve školství a už jsem si vážně říkala, že na ty „svoje“ už nervy nemám, ale přišlo to naštěstí včas…tak jsem to ještě přijala:-D

 
karinečka
Kecalka 375 příspěvků 12.07.11 13:20

Moc krásně napsané,klobouk dolu. v 18ti jsem měla své první miminko dceru a nedala bych na ní dopostit. ted ji jsou tri roku a acekame druhe miminko, Jsme s pritelem spokojeni oba dva. pritel je teda starsi me je 21 a pritelovi 36…

 
Katulink1  27.07.11 10:55

Děkuji za odpovědi, momentálně jsem v 9 tt těhotenství a moc si to s přítelem užíváme věřím a doufám, že budeme dobří rodiče :hug: :hug: V pondělí jsem viděla tlouct srdíčko a byl to ten nejkrásnější pocit co jsem kdy zažila nedá se to popsat…krásný den :kytka:

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 27.07.11 14:32

já se přidávám otěhotněla jsem ve 22 letech nyní mi je 25 let a mám dvě děti.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama