Moje pokakané "štěstí"

Rodičovství

Od září jsme přijatí do školky, plíny musí definitivně pryč! Dcerka byla bez plínek od 18 měsíců a tady ten lenoch měl 2 roky v březnu a pořád byl nočník náš úhlavní nepřítel. Venku je léto, čůrání se nám daří nějak vychytat a už i párkrát doma šel dobrovolně a sám na nočník. Celá rodina pak povinně tleská a huláká Hurááá jak na lesy. Už dva týdny dávám plíny jen na spaní, ale...

projednou špinavý od čokolády

Den první
Mám po práci, vyzvedávám malocha u chůvy, prvorozenou ve školce a kamarádku s dalším malochem a jedeme navštívit odpočívající těhuli na vesnici na zahradu. Sluníčko, kafíčko, děti řádí na odrážedlech. „Mamííí, Ondra je posraný!“ Zvedám se, nohy, záda, ruce, tričko (jak si do něj utíral ruce), boty… a já v bílém. No nic, moje tričko letí dolů, běhám po zahradě v červené podprsence a honím zaneřáděné dítě. Uff, podařilo se, dítě čisté, já stále bílá, ještě uklidím, výkaly, co nechal na schodišti při vstupu do domu. Těhotnou kamarádku pak upozorňuju, ať se nedíví, když si sousedi budou říkat, že tam má její drahý milenku. :-D

Den druhý
Jsme doma, myju nádobí a zeshora řev: „Mamííí, Ondra se posral a smrdí.“ Letím nahoru. „Ondro! Cos to proved?! To neumíš volat?“ Dítě se jen otočí a se smíchem přede mnou utíká do ložnice. To už vidím obrovské hnědé kolo na jeho slipech. Stačím ještě zařvat „Do postele neeeee!“ a už tam je, hlasitě se směje, otočí se na mě, sedne si a orazítkuje mi povlečení. Po vymydlení dítěte převlíkám i postel.

Den třetí
Opět využívám krásného počasí, nakládám děti a kamarádku a jedeme obšťastnit těhuli. Odpoledne se podařilo, oblíkám děti, uklízím věci, nakládám hračky do auta a ehjle, mezi hračkama na betonu h.vno. Teď jsem mu oblíkla tepláky, nepřipadal mi pokakaný. Hmmm, tak celý čistý, jen u zadečku hnědo, tak to bude asi jeho. Kontroluju dceru, všechny věci, vše čisté. A ejhle, moje růžové tričko je nějak od čokolády. Čichám k tomu. To není čokoláda. Potvůrka malá, utřel se do mě, jak jsem ho nosila. To už mají obě kamarádky záchvat smíchu. „To je pro štěstí, měla by jsi si vsadit.“ Převlíkám se.

Den čtvrtý
Sedím doma na gauči a telefonuju. Piškot si nahoře hraje. Najednou ticho. Že by usnul? Pokračuju v hovoru. Malý přiběhne dolů a donese bundu a kalhoty. „Ty zlobidlo, zase vytahuješ věci za skříní?!“ Položím telefon a jdu uklidit tu spoušť. Za chvilku je hotovo, ale něco se mi nezdá. Jdu se podívat pro jistotu do pokoje mé dcery. Jen co vstoupím, už to cítím. Všude h.vna a rozmazané. Na posteli, na krabici s hračkama, snad celá podlaha je jimi pokrytá. Navíc uprostřed všeho leží moje tričko, který se to sám pachatel snažil utřít. Malý přiběhne s úsměvem a povídá: „Kakal, fuuuuj, ostuda.“ Teprve pak si všímám i jeho umazaného zadečku.

Den pátý - dnes
Je poledne. Ale už jsem dnes zase byla v kontaktu s hnědým zlatem, začínám si zvykat. Vařím si kávu a ze zahrady řev: „Mamííí! Mamííí! Maminkoooo!“ Copak se mu zase stalo? „Mami, kakal“ Nálož v kalhotách a asi propadla nohavicí. Dítě komplet i s botama do sprchy, cestou potkávám bobek na schodech, za pár minut je po tragédii.

Myslím, že bude velký boj naučit ho volat a kadit do nočníku. Všichni říkají, že to mám pro štěstí, no nevím. Ale pro váš klid mé drahé přítelkyně, dnes si opravdu vsadím, i když už teď vím, že stejně vyhraju h.vno. :-D

Hodnotilo 39 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
PraženáKukuřice
Kecalka 389 příspěvků 23.07.13 00:06

Tak to mě pobavilo :mrgreen:, ale přiznávám, že nervy a trpělivost s tímhle bych asi neměla.

 
maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 23.07.13 00:14

Ja bych tohle nezvladla ani jeden den. Aspon neni nuda :D

 
Misi-nnka
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 23.07.13 00:51

Dnes si opravdu vsadím, i když už teď vím, že stejně vyhraju h.vno. :lol: :lol: :lol: to hovno asi určitě :lol: :lol: :lol: to me pobavilo

 
wildcat8
Kecalka 269 příspěvků 23.07.13 05:53

Tak trochu se s tebou umím sžít :mrgreen: taky se teď u nás dějou podobný případy a nejlepší je když je u toho přítomen přítel, trochu se toho děsí, takže vždycky prchá a já mam záchvat smíchu tak akorát z něho a přitom se hrabu v ho.nech…říkam to furt, mateřství je prostě špinavá práce :lol:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 23.07.13 06:52

:mrgreen: :mrgreen: Vuběc se ti nesměji, ani malinko :mrgreen:.
No neboj mám 14 měsíčního on mně ten humor přejde.
Ale fakt super deníček. :kytka:

 
irinek  23.07.13 07:09

:potlesk: Hlavně vydržet a neustoupit :palec: :mrgreen:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 23.07.13 08:39

:D:D:D:D Jako bys psala o nás před pár měsíci. :kytka: Jestli tě to potěší, tak ti napíšu, že tenhle stav trval asi týden a pak už konečně pochopil, na co ten nočník je.

 
micta
Generální žvanilka 20589 příspěvků 23.07.13 09:06

No tak já mám takového synovce.za týden mu budou 3 a taky to vyprdne kde ho to napadne.jsem z něj naprosto šílená, protože moje děti byli bez plen(a to i v noci) na roce a půl. on prostě ne a ne pochopit. a to se ho pořád ptáme, jestli se mu nechce, on odpoví ne, a než se otočíme je to tam. hrůza.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 23.07.13 09:28

Tohle je přesně jeden z deníčků, nad kterými se vždycky zarazím.

Je tam pár situací, nad kterými se člověk usměje - ale celkově mi přijde spíš tristní a k zamyšlení. Pominu-li dost zajímavý slovník školkového dítěte 8o, tak učit dvouleťáka tímhle způsobem na nočník, jen aby za každou cenu mohl v září (ve 2,5 letech) do školky… :nevim: A krom toho, když už ho tedy tímhle způsobem lámu, tak postupovat tak, že ho nechám hrát někde nahoře v baráku (místo abych ho dočasně hlídala jako pes kost)… 8o

Ale tak… holt, když Tě to baví… :nevim:

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18513 příspěvků 23.07.13 09:35

Nehodu chápu - ale 5 dní po sobě? sorry, ale to mi hlava nebere… když musím naučit dítě na nočník, tak ho nenechám lítat kde tam, ale mám ho pod dozorem… rozhodně ho nenechám podělat půl baráku. Mně to úsměvné tedy nepřišlo.

Příspěvek upraven 23.07.13 v 09:52

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 23.07.13 09:47

Mě to tedy vtipné nepřijde, asi jsem divná :nevim:

 
mickeymouse1  23.07.13 10:14

Taky se tomu nesmeju. Me oba kluci pred 2rokem pouzivali nocnik/zachod a kdyz se to ucili, hlidala jsem je. Asi by me svihlo to porad uklizet a rozhodne bych se tomu nesmala :nevim:

 
tamata
Extra třída :D 12890 příspěvků 23.07.13 10:36

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 18:33

 
Imane  23.07.13 10:39

Já se tedy nezasmála vůbec. :nevim:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 23.07.13 10:51

Dočetla jsem „den druhý“ a taaak mě to vytočilo, že už nemohu číst dál! :roll: :roll: :roll:

Máš nervy ze železa :pankac: :mrgreen:

Příspěvek upraven 23.07.13 v 10:52

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.13 11:10

Za prvé je zajímavé, že deníček s prominutím o hov. ě přijde někomu vtipný a zajímavý. Jako může se stát, ale vypisovat se o tom, no nevím.
Jinak vy co píšete, že byste ho „hlídaly“.. to moc nechápu jak byste to chtěly udělat. Náš mladej kaká každej den v naprosto jinou dobu, takže pokud ho chci nechat v rámci „učení“ přes den bez plíny, tak holt musím počítat s tím, že to možná taky někde najdu a nebude to v nočníku. Nevím.. nějak si to „hlídání bobku“ nedokážu představit.

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.13 11:12

@micta To že tvoje děti chodily na nočník v roce a půl z nich fakt nedělá šikovnější děti nebo z tebe lepší matku.. nevím co je na tom hrůza, každé dítě to má jinak.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 23.07.13 11:34

@marmelada78, „hlídání“ si představuju tak, že například nebudu telefonovat na gauči v obýváku, zatímco dítě si hraje v patře nade mnou… Na tom není nic nerealizovatelného, to je jenom nepohodlí a práce navíc pro mne, když dítěti musím neustále stát za zadkem… Ale holt, když už za každou cenu potřebuju odplenkovat, tak tu práci navíc musím skousnout… takovéhle období nebývá zas až tak extra dlouhé.

Když nechám dítě bez dozoru někde úplně jinde - a navíc na tak dlouhou dobu, že se stihne nejen vykakat, ale ještě nadílku rozmatlat všude možně a pokoušet se ji utřít - tak se potom nemůžu divit. Ale jak je vidět, někomu to nejen nevadí, ale ještě mu to připadá vtipné… tak, každý se holt bavíme něčím jiným :nevim:

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.13 11:40

@BohunkaP Tak to jsem nějak nepochopila že dítě bylo samo někde v patře, asi jsem špatně četla tak pardon. Já mám kluka pořád na dohled protože se ode mě nehne a i tak se vyplkne často aniž bych si toho všimla, ono to na něm totiž vůbec nejde vidět že se k něčemu chystá. Některé děti funí a tlačí apod a on prostě mimochodem plk a pokračuje.. Nevím jak krátké nebo dlouhé toto období může být, ale u nás třeba zkoušíme takto asi 14 dní (už po několikáté) a absolutně nechápačka. Takže zase 14 stát dítěti za zadkem si fakt nějak nedokážu představit, jako že bych jen sledovala jeho zadnici a nic jiného no nevím :nevim:
Jinak každopádně a to už jsem i psala, tenhle deníček jsem nepobrala :think:

 
micta
Generální žvanilka 20589 příspěvků 23.07.13 11:40

@marmelada78 nikde jsem nepsala že mám šikovnější děti, nebo že jsem lepší matka. psala jsem, že se ho pořád ptáme, on odpoví že nechce ale okamžitě je pos…ty sama si neumíš představit hlídání bobku, ale druhého hned zkritizuješ. jinak naprostý souhlad s @BohunkaP .

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.13 11:44

@micta „..že se ho pořád ptáme, on odpoví že nechce ale okamžitě je pos…“ Tos okomentovala jako „hrůza“. Já prostě nechápu co je na tom hrůza, myslíš že to ten klučina dělá nějak „naschvál“? A jinak jsem nepochopila proč jsi teda u toho srovnávala se svýma dětma, který chodily na nočník v roce a půl, jakou to má souvislost?

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 23.07.13 11:49

@marmelada78, nepostřehla jsem, jak máš staré dítě… ale jestli období, kdy mu musíš doslova „stát za zadkem“, trvá už 14 dní, je otázka, jestli je na to zralý ;) Tyhle věci nemá smysl lámat přes koleno, i když to spousta maminek nerada slyší. Žádné zdravé dítě nezůstane na plenách… a jestli mu kakání nejde teď, půjde mu třeba za dva měsíce. A co? :nevim: Ale to nejlíp posoudíš sama. Můžu Ti říct zkušenost s našimi dětmi - obě byly na plenách pár měsíců přes dva roky (zkoušeli jsme, taky jsem zakládala diskuse :lol: ) a pak se prostě odplenkovaly samy. Najednou to přišlo, hlava k tomu dospěla a bylo to - ze dne na den, prakticky bez nehod. Totéž na noční spaní - dcera měla pleny na noc dokonce až do 3,5 let… pak jednou večer řekla, „už nechci plínu“ - a bylo. Noční nehodu jsme od té doby zažili dvakrát…

Je normální, že se stávají nehody… to přece známe všechny. Ale je rozdíl, jestli se stane nehoda, u které mamina prostě nestihne zasáhnout, protože to dítě nedá najevo… nebo jestli se něco podobného děje už pět dní a mamina přesto nechá dítě o patro výš a dá mu dost času udělat podobnou „výzdobu“.

 
verulicek  23.07.13 11:50

Já mimčo teprv čekám, soudit nechci, ale myslím, že se těžko naučí rituálům, když ho má občas mamka a občas chůva. ale to je každého věc, maminka k tomu asi má důvody. pak ale zlatá trpělivost s uklízením. moc jsem se taky nenasmála, já osobně bych takový deníček o svém dítku nezveřejnila. :nevim:

Příspěvek upraven 23.07.13 v 11:52

 
zuza.bl  23.07.13 11:50

Tak před všemi dokonalými matkami které mají děti bez plen v roce a půl hluboce smekám. Obě starší děti to bez problémů zvládly kolem dvou let. Můj třetí syn přestal nosit plíny těsně před druhým rokem. Už je to skoro půl roku, nepočůrá se ale kaká zásadně do kalhot. Vyzkoušela jsem vše možné a nejde s tím udělat vůbec nic. Radši nekadí třeba 4 dny než do nočníku nebo na záchod. Pak se stačí otočit na 5 vteřin a bobek je v gatích. Chtěla bych vidět kohokoliv kdo by stál vedle dítěte 24 hodin každou vteřinu a hlídal ho. Prostě mít a vychovávat děti není vždycky úplně jednoduché a všechno chce svůj čas. Nenechte se zdeptat, nejste v tom sama a jednou to prostě přejde ;)

 
micta
Generální žvanilka 20589 příspěvků 23.07.13 11:52

@marmelada78 jestli čteš pořádně, tak si všimneš, že jsem psala, že mu budou za týden 3,což si myslím že už je dost starý na to, aby pochopil co se po něm chce. a hrůza je v tom, že se nepos…jen jednou denně ale několikrát. posadí se na nočník, nic tam neudělá ale jak vstane z nočníku, tak za chvíli je to v trenkách. já jsem psala jen příspěvek, není to naštěstí moje dítě.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 23.07.13 11:58

Zuza.bl: Chtěla bych vidět kohokoliv kdo by stál vedle dítěte 24 hodin každou vteřinu a hlídal ho.

Nic takového tu ale nikdo nepsal ;)

Příspěvek upraven 23.07.13 v 11:58

 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 23.07.13 12:03

@BohunkaP Je mu 20 měsíců, jako ví kam „to patří“, ale nezájem. Chtěla jsem využít teplého počasí a nechat bez plíny, ale asi je to opravdu zatím brzo na něj.

@micta Čtu pořádně, ano 3 roky.. pochopila jsem.. „Myslím že už je dost starý aby pochopil to či ono“.. to se lze opravdu jen domnívat. Každé dítě pochopí to či ono jindy.
Je to jako když vidím 2 leté děti s dudlíkem a taky můžu říct že už si myslím že jsou dost staré aby pochopily že není normální mít dudlík. Nebo že by už roční dítě mohlo pochopit k čemu má nožičky a měly by všechny děti v roce chodit? Promin nemůžu si pomoct ale tvůj komentář tvého synovce mi prostě trochu nesedl. Nezlob se.

 
bel
Závislačka 3376 příspěvků 23.07.13 12:04

Kali je to sranda a z tech negacu co te tu odsuzujou si nic nedelej, to vis nekdo se rad sam povysi nad jiny jen proto ze mel stesti a dite mu zaclo ovladat sverace driv nez jine. ohlidat se to samo porad neda to je jasny. a jednou na to prijde jako kazdy jiny, malokdo pokracuje poustet bobky kedoliv ;) drzim palec at se zadari, taky na tom budem muset zacit ze stejneho duvodu pracovat (skolka bez plen v 2.5) :palec:

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 23.07.13 12:09

@bel ale co to povídáš? kdo se tady povyšuje? to že nám nepřijde zábavné to, co autorka napsala, neznamená, že se nad někoho povyšujeme..
Mmch - slovník dcerky teda taky nic moc, řvát „mamí on se posral“ mi vtipné nepřijde už vůbec..

 
micta
Generální žvanilka 20589 příspěvků 23.07.13 12:14

@PetaP :potlesk:

 
teredes
Kelišová 6266 příspěvků 23.07.13 12:34

Tak moje dite se nijak brzo neodplinovalo. Plenu jsme sundali ted ve 2,5 letech. Driv jsem vzdy chvili zkousela, ale bez uspechu. Az ted to zafungovalo.
Denicek je misty vtipny, ale celkove jsem se take nepobavila. Souhlasim s holkama, ze ditko co se odplinovava, ma byt pod vetsim dozorem. I kdyz to pripadne nehode nezabrani, tak maminka uz behem nehody nebo tesne po ni muze reagovat. Prijde mi, ze chlapecek z denicku si bude myslet, ze je normalni si s hovinkem hrat, nehlasit, nelikvidovat hned. Ale tezko soudit z jednoho denicku, jak to doma presne funguje.
Me ditko rozpatlalo hovnajze zrovna minuly tyden. Koupala jsem vsechny tri deti, rychle susila a posilala z vany do obyvaku. Prvni slo mimino (10m) a nez jsem dodelala vetsi deti, tak v obyvaku byla rozpatlana nadilka, do ktere jeste nejstarsi stoupnul. Stane se, no.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 23.07.13 12:43

Hale mě jen zajímá, kdo ti poradil takovej postup na učení na záchod? To někdo tady?
Tohle by mě tedy nenapadlo a ani sem o takovém postupu nečetla.-)
:lol:

 
tamata
Extra třída :D 12890 příspěvků 23.07.13 12:50

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 18:32

 
Uživatel je onlinejannina1
Závislačka 3266 příspěvků 23.07.13 13:03

Mě to taky nepřišlo extra vtipný. Vychovala a odplenkovala jsem 3 ratolesti a tohle jsme neměli ani s jedním. Samo v průběhu 14 dní byl u 2leťáka bobek v kalhotách, ale hned šel do vany, slipy se přemáchly a bylo. Jasně, že u dítěte nemůže člověk stát pořád, ale aby stihnul pomazat celý pokoj, snažil se to uklidit na to musí být bez dozoru delší čas. A to by 2 leťák neměl. A navíc-2 leťák by mohl pobrat, že tohle prostě ne! Syn tedy, pokud se to stalo přišel a oznámil, že má něco v kalhotách. Aby to rozmazával po bytě, to mi přijde hodno ročního dítěte. Ale, když se tím někdo výborně baví :nevim: To dítě taky asi vypozoruje a snaží se rozveselovat maminku i nadále…Hodně zábavy :lol:

 
Uživatel je onlinejannina1
Závislačka 3266 příspěvků 23.07.13 13:06

A navíc, pokud na to není evidentně zralý, nechápe"vo co gou"proč ho nechávat bez pleny posrat celý byt a dům kamarádek? To mi tedy hlava nebere…

 
micta
Generální žvanilka 20589 příspěvků 23.07.13 13:18

@jannina1 no vidíš, píšeš, že dvouleťák by měl vědět o co gou. já to tvrdila o tříletém, a bylo mi to tu vyvraceno.

 
leňula2
Echt Kelišová 8933 příspěvků 23.07.13 13:30

Syn s kakáním nemá problém (s dcerou to bylo mnohem horší - jen pro ty, které by chtěly psát, že do toho nemám co kecat :mrgreen: ). Když je nahulatý, sedne si sám na nočník, vykaká se, zavolá na mě, že je vykakaný, utřu ho a je to. Kdyby mi takhle kakal po bytě (jakože se nám to taky jednou stalo), budu opravdu hodně sledovat a hned jak bych si všimla, že kaká, poslala bych ho na nočník (v dvoupokojovém bytě se sleduje docela lehce :lol: ). I kdyby už byl pokakaný. Prostě mu ukázat, kam se ten bobek dělá. A pokud by to během třech dnů nepochopil, vrátila bych mu plínu. Prostě nervový systém nedozrál, tak proč to lámat přes koleno :nevim:.

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 23.07.13 13:31

Připomělo mi to, když jsme se před 26.lety nastěhovali na sídliště a byli venku, sousedka měla kluka taky 2,5 roku a ten se posrágořil třeba na tříkolce a seděl v tom, běhal, hrál si na písku-zkrátka neměl problém. Mám čtyři děti, ale když jsme začali odplenkovávat, tak do týdne )max. dvou týdnů) byli bez plíny a pochopili na co je nočník. Bohužel, chce to více si všímat dítěte (ono je to stejné i u štěňat).
Deníček mi jako humorný ani nejmenším nepřišel.

 
Niky7  23.07.13 13:52

Tak taky bojujeme s nocnikem, ani za nic teda. Venku mala beha bez plenky (28mesicu) a nechce si ani cupnout, cura ve stoje. Venku nekadi, ale jednou jsem ji taky nechala doma bez plenky, ptala se ji jestli nechce delat na bobek na nocnik nebo na zachod a ze ne, a pak to nechala v obyvaku :roll: pritom nocnik ma kousek. Tudiz uz taky hlidkuji a cekam jen kdy se stane zazrak a pujde sama. Nevadi ji ze je posr**** a ani pocurana, ale hysteraky na nocniku ma slusne. tak doufam ze ji osviti duch svaty :lol: ale kazdopadne take hlidam jestli nahodou nekde,,necupi,, nic vic :nevim: neumim si predstavit sbirat vykaly po celem baraku denne. Stacilo jednou a bylo to naposled. Nevim no v tomhle, nechat maximalne plenky a cekat az si rekne sam a nebo hlidat a hlidat a az ho nachytas rychly presun na nocnik.

 
EM123
Kecalka 243 příspěvků 23.07.13 14:20

Tak ať to období hovíněk rychle skončí!

 
boball
Echt Kelišová 9105 příspěvků 23.07.13 14:29

@Anulka No,a předpokládám, že dnes už si do auta nekadí ne? :mrgreen:

 
vonbrizon
Ukecaná baba ;) 1533 příspěvků 23.07.13 14:49

No tak u nas to probihalo podobne a s curanim navic. Nakonec jsem naznala, ze syn neni jeste zraly byt bez plinek - kluci byvaji nekdy pomalesi a mel pliny do 3 let. Nasresti jsme bydeli v uk, kde mit pliny do3 let je bezne takze jsem zadne negativni reakce okoli nemusela resit. V cr je to myslim jinaci tady davaji na nocnik rocni mimina.
Jo a prene starsi dcera to zvladla bravurne pred 2 narozeninami. Proste kazde dite je jine.

Příspěvek upraven 23.07.13 v 14:50

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 23.07.13 15:31

Zrovna mládě učím na nočník, má téměř 22. měsíců…
Už jsem se pokoušela celkem třikrát, no pokaždé se nočníku bránil jak čert kříže, tudíž si myslím, že ještě nenadešel ten správný čas-vrátila jsem plínku po dvou dnech, ale nyní jak vidí své vrstevníky venku v parčíku nebo u nás doma prcky od kamarádek dělat ono AA do nočníčku nebo na travičku venku, tak najednou sám od sebe dnes čůral venku na travičku „na holčičku“ sice, ale mega úspěch pro mě a doma si dvakrát ukázal na nočníček sám :dance: no neraduju se moc dopředu, uvidím s čím se vzbudí jak vstane za chvíli :) - hned beru nočník a posadím :mrgreen:, jen jsem někde vyčetla, že dítě se nemá nutit, pokud to nechce samo tak to nemá cenu a vrátit plínu, se sekne a prostě nepůjde, nejlepší na učení pro nás jsou vrstevníci a že vidí, že chce taky čůrat či kakat už jak velký kluk…no a druhá věc mamina má být důsledná a ptát se, hlídat to, bez toho to bohužel taky jaksi nejde, to děcko se neodplínuje samo, že… O deníčku si myslím své :roll: ale vtipný mi teda nepřipadal…

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 23.07.13 16:35

Jezuskote…koukam ze se mam na co tesit 8o :mrgreen:

 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 23.07.13 16:49

:pankac: klid zakladatelko však to období překonáte :-) já se u deníčku pobavila :lol:

 
Jitka1976  23.07.13 19:39

@BohunkaP @neumisa @tamata Souhlasím…další reakce jsem nečetla…jako, asi by mi to přišlo i vtipné, pokud by se jednalo o dítě do dvou let a nešlo za měsíc do školky…no…upřímně lituju učitelky…jestli si myslíš, že je to sranda uklízet rozmazané ho***po celé třídě a všech hračkách, tak fakt není…a ostatním rodičům se to líbit nebude, to si piš…a nezapomeň, že ve školce jsou první tři měsíce „zkušební“…může se stát, že ti vrátí právě pro tohle…tak bych urychleně trénovala…

 
Yliana
Kecalka 137 příspěvků 23.07.13 19:56

Dlouho jsem se tak nezasmála jako při čtení tohoto deníčku :)! Zrovna ležím v porodnici, tak aspoň vím, na co se mám těšit :)

 
daniswat
Povídálka 42 příspěvků 23.07.13 21:24

Super deníček :potlesk:

 
K-Black  23.07.13 21:49

Ježkovy voči, tolik dní se matlat v ho.nech? vrátila bych plenky, evidentně na to nemá. Připravené a zralé děcko je odplenkované během jednoho dne. Tohle týrání jak tebe tak malého.

 
Ambriel
Závislačka 2683 příspěvků 23.07.13 22:05

8o 8o 8o 8o
Psát o tom, že má někdo doma hnědě vymalováno? :roll:
Co to jako je proboha? :roll:
Tomu se může zasmát jen čuně. :zed:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama