Mozek na dovolené

Rodičovství

Také máte pocit, že jediným orgánem vašeho těla, který si užívá rodičovskou dovolenou, je váš mozek? Pokud ano, tak je zde něco pro uklidnění, že v tom nejste sami. Pokud ne, berte to jako výstrahu, jak to může dopadnout.

Návštěva bazénu

Jožkovi bylo již hodně ke dvoum letům, než jsem sebrala odvahu jít s ním do bazénu. Pominu-li důvody zdravotní, jako je atopický exém, který vykoukne vždy v tu nejnevhodnější dobu, zůstává zde důvod extra živého děcka, které si na útěk od matky vybírá také ty nejnevhodnější okamžiky.

V mé fantazii probíhá návštěva bazénu takto: dojdeme do šatny a v minutě, kdy ze sebe shodím poslední kus oblečení a budu, jak mě Pánbůh stvořil, uteče dítě do prostor bazénu a já budu nucena vydat se za ním rychlostí blesku jsouc oděna jen v rouše Evině. Vzhledem k mé postavě se mi vybavuje spíše název Páralova románu Mladý muž (alias Jožin) a bílá velryba (to jsem já). A s ohledem na kluzkou podlahu jasně vidím i pád velryby do bazénu doprovázený mohutným vzedmutím hladiny.

Po překonání této mé fantaskní představy sbalím vše potřebné a především odvahu a vcházím do bazénu. Ha – šatny pro rodiče s dětmi, super. A logicky usuzuji, že jdeme do chlapečků, když je Jožin kluk. Šatna pěkná, i postýlka pro neposedy k dispozici – samozřejmě ji přelézá v nestřeženém okamžiku, kdy bílá velryba hledá plavky zahrabané kdesi v hloubi batohu. Má fantazie se začíná stávat skutečností. Naštěstí včas mladého muže odchytím, lupnu zpět a věnuji se nadále lovu plavek. V tomto okamžiku však od bazénu přicházejí čtyři „kluci“ ve věku 30–50 let a v závěsu asi deset dětí. V tu chvíli následovalo mé prozření – chlapečci znamenají tatínky s dětmi. Hups. V jaké poloze jsem se nacházela v okamžiku mého osvícení a ve které mě spatřili i „kluci“, vidíte na obrázku.

Oslava narozenin

Přítel má za necelé dva týdny narozeniny, dárek připraven, zabalen, nic mě nemůže překvapit. Jednoho dne odpoledne donese domů zákusky a mezi nimi i jeho oblíbený medovník. Koukám na stůl „Ááá, copak to tu máme? Čím jsem si to zasloužila? Takové dobrůtky!“. A už tam cpu medovníček a láduju se jím jako divá, a ještě další kousíček, mňam, mňam. Sníme zákusky, dáme kávičku, jdeme s mladým na procházku, vrátíme se, večerní koupání a jiné radosti a šup s Jožkou do postele. Dojdu z ložnice a koukám na výborné vínko na stole „Hmmm, my se dneska máme“, a již jej slopu do sebe. Večer na gauči se kroutím a říkám: „Což takhle masáž?“. Byla výborná, příjemná a pěkně mě unavila, tak jsem partnerovi řekla něco ve stylu, díky zlatko, jsu nějak KO, jdu spát, pa brouku, a upadla jsem do limbu. Prostě super den!

A narozeniny z jeho pohledu? Odpoledne jsem pochopil, že dort asi nebude, tak jsem si skočil do cukrárny pro zákusky a donesl je domů. A ona mi ten nejoblíbenější sežere! No nic, došel jsem pro flašku vína na večer a měl jsem z ní tak dvě decky. Předčasně jsem zajásal při větě: „Což takhle masáž?“, a tak jsem ji tedy namasíroval, a když už jsem byl v očekávání nějaké erotiky, tak se sebere a řekne mi dobrou brouku. Aspoň, že dávali ten fotbal. Přišla jsem na to až druhý den – naštěstí sama. Při dotazu, proč nic neřekl, tak že prý byl zvědav, jak daleko to dojde a jestli mě to trkne. Hups. No, někoho trkni, někoho nakopni.

Benzina aneb premenstruační syndrom

Vylézám z auta (díky hormonům ne příliš naladěna) chtíc si natankovat. Jožka sedí vzadu v sedačce, s něčím si hraje. Vše probíhá v pohodě, dokonce jsem otevřela víko nádrže bez cizí asistence, koukám na „počítadlo“, abych včas stopla. Zpoza stojanu se vynoří chlápek s kýblem a stěrkou na okna. Á jé, další, co chce peníze a myslí si, že přes okno musí být vidět i v místech, kam stěrače nedosáhnou. Spustím tedy preventivně tónem nevycválané paní domácí z pavlačového domu: „Prosím vás, nepřeji si, abyste mi to auto myl!“. Chlápek blbě kouká, udělá krok ke mně – hm, super, a ještě nahluchlej k tomu – honí se mi hlavou. „Povídám, že si nepřeji, abyste jakkoli sahal na mé auto“. Chlápek se oklepal a říká (a koutky mu pěkně cukají smíchy): „No, mladá dámo, to jsem rozhodně neměl v úmyslu, myl jsem si svoje“. Po celou dobu, co jsem tam stála, leštil své auto asi tak metr ode mě. A pokračuje: „Ale když tak na něj koukám, tak tu pětku za umytí byste obětovat mohla. A tu pistoli už nemačkejte, vypíná se sama, máte plnou. Nashle.“ Došla jsem zaplatit, on též, vrátím se, otevřu si dveře, usadím se, zapnu pás a říkám si „Proč ten chlap na mě tak čučí a ještě se tlemí?“. A vedle mně na zadní sedačce se ozve Josífek a nadšeně říká: „Mama, brmbrm.“

Svátek

Standardní den, nic výjimečného se neděje, ležíme na gauči, koukáme na televizi, je půl jedenácté v noci. Partnerovi pípne SMS, koukne na to, že zase někdo z práce a já říkám napůl otráveně: „…símtě, kdo tě nahání takhle pozdě?!“. A přítel koukne na SMS se slovy: „Ale, jeden můj podřízenej mi přeje vše nejlepší k svátku.“ Hups. Biji hlavou do zdi.

Jednota
Jdeme nakoupit. V jedné ruce pes, ve druhé Jožka. Pes čeká venku. Nakoupeno. V jedné ruce nákup, ve druhé Jožka. Ruce plné, nic nechybí.
Doma: Tý jo, ten Jonášek je dneska hodnej, zalezlej pod gaučem, neotravuje, super.
Telefonát: - Čau R…i, hele, máš pořád toho bílýho smetáka? –Jonáše? Jasně.  – Hm, tak to bude asi von, je tu před obchodem, žere kremrole od dvou paní, a že chtějí volat městskou, že už je tu přes hodinu.
Hups. Uklidňuji se tím, že to mohlo dopadnout i variantou podstatně horší – v jedné ruce nákup, ve druhé pes, mám vše, nic nechybí.

Hra Česko

Dotaz z oblasti sportu: Co znamená zkratka ČMFS? A já začínám se svými úvahami: no, přece, to bude nějaký českomoravský svaz nebo spolek, ale jaký? Partner začíná kulit oči. Ty jo, já vůbec nevím, je to něco společného se sportem… já se na to napiji ještě vínka, ať mi to líp myslí… ty jo, zase prohraju, vůbec nevím. Oči lezou chlapovi již z důlku. Hele, to je nějaká blbost, žádný sport na F snad ani neexistuje. Amen. Málem tohoto příznivce Fotbalu kleplo.

Další dotaz: Kde v lidském těle najdeme panenku? Ukazuji si na záda, chlap blbě kouká, asi jsem to přesně neukázala, znovu si klepu na přechod boku a zad, pořád blbě kouká. Snažím se tedy vybavit, kde že je panenka na praseti. Rozhodnu se pro názornou ukázku, vrhnu se na zem na všechny čtyři, chrochtám, kvičím a říkám, no hele, já jsem jako prase a to jí má zhruba tady. Chlap sedí toporně jako to dřevo s výrazem stylu: jak jsem si tohle mohl namluvit?! Usedám zpět na židli a on pomalu zvedá ruku k obličeji a oznamuje mi: panenka je v oku.

Další narozeniny

Josífek přes poledne spí, já dělám sýrový dort – poprvé. Jsem nadšena, jak se mi vše daří, je krásně nazdobený zeleninou, zcela neskromně slintám blahem nad svým výtvorem a plácám se po rameni, jak jsem vše stihla a ještě si dám v klidu mou oblíbenou kávičku z džezvy. Opatrně beru dort chtíc jej přesunout ze stolu zpět na linku a – ano, dort padá na zem a striktně přitom dodržuje zákon namazaného krajíce chleba. Jsem na pepku a hulákám něco ve stylu „dorte jeden kreténskej“, ale není úplně rozsypán, tvar jakžtakž drží, třeba zachráním a odcházím do linky hledat něco na podebrání. Když konečně vyhrabu potřebný nástroj a otočím se zpět, tak zjistím, že mé staré psisko bylo při sbírání dortu pohotovější. Jonáš má hlavu doslova zabořenou v dortu a žere takovou rychlostí, jakoby mu šlo o život, předními packami si jej přidržuje, na chlupatém dlouhém uchu má přilepený pórek a z tlamy plive kus rajčete. Nafotila jsem na mobil a poslala mé polovičce. Říkal, že jej těší, že jsem nezapomněla.

Do bazénu chodíme, koupání Jožka miluje, tatínci se na mě vždy poťouchle usmívají se slovy, že u nich v šatně je volno. Zabalený dárek jsem vyhrabala z útrob skříně a dala následující den. Na benzince už si dávám pozor na pány s hadrem a při nastupování se snažím trefit ty správné dveře. Svátek jsem ani „nežehlila“. Jonáše již nezapomínám, neb mám uvědomělé dítě, které již umí nahlásit „mama, jonag, zapomeli“. Hru Česko hrajeme i nadále a druhý den jsem dostala od mého lesáka i pochvalu, že prý být on kanec, tak na to mé kvičení hned přiběhne. Dort jsem sesbírala a místo kávy si dala panáka slivovice. Jonáš se 3 dny krmil sýrem – byl v naprosté agónii, že má takovou dobrotu netušíc, čím si to zasloužil. Udělala jsem nový dort a ten již přežil alespoň do té doby, než skončil v našich žaludcích.

No, a tak je to pořád.

Hodnotilo 74 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlinepomenkova
Nadpozemská drbna 26478 příspěvků 19.02.13 00:14

Tak to nema chybu :mrgreen: alespon se doma nenudite tedy ;)
Hodne jsem se nasmala, fakt dobry, nekdy jsi sikovna :lol: a tvuj chlap musi mit ale trpelivost ti reknu :mrgreen: :mrgreen:

 
Malenka1
Kecalka 118 příspěvků 19.02.13 00:15

Naprosto famózní deníček. To jsem přesně potřebovala. Dej nám sem každý den nový… PROSÍM :lol: :potlesk: :kytka:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 19.02.13 07:19

Na to že ten můj rarach v noci vstával a jsem jak mátoha tak tohle mi dodala výbornou náladu :mavam: Chci ještěěěě! :kytka:

 
lenna1810
Závislačka 3270 příspěvků 19.02.13 07:23

Skvělý deníček, super! Opravdu pěkně a vtipně napsáno :palec:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 19.02.13 07:51

Tak ten nemel chybu :mrgreen: :potlesk:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 19.02.13 07:52

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tak to jsem se pobavila. Hlavně první narozeniy a bazén. manžel musí být nadšen. S tebou se asi nikdo nenudí. Doufám, že toto nebyl poslední deníček. Mám díky tobě krásné ráno. :mavam: :mavam:

 
janees
Kecalka 437 příspěvků 19.02.13 08:00

Nejlepší je část z bazénu, při pohledu na tu fotku jsem fakt vyprskla smíchy :lol: :lol: :lol:
Jinak buď v klidu, tvoje úvaha o umístění panenky mi vůbec nepřišla divná. Hold je vidět, kdo chodí každý den nakupovat že :mrgreen:

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 19.02.13 08:03

Výborné, u mňa najmä jednota a to pozitívne uvažovanie :potlesk:

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 19.02.13 08:04

Paradni denicek :palec: Pekne jsem se pobavila, diky :kytka:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 19.02.13 08:05

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dvojmatka má konkurenci :lol: :lol: :hug: :hug: Obdivuji ženské co umí tak parádně vtipně popsat situace ve kterých já propadám naprosté beznaději a hroutí se mi svět :lol: :lol: :lol: :pankac: :pankac:

 
balenka
Závislačka 3781 příspěvků 19.02.13 08:15

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jsem na tom občas podobně…

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 19.02.13 08:31

Výborný:) Mozek na dovolené mám už dlouho - jen tak mimochodem, co to je, ten mozek? Deníček skvělý, pobavila jsem se jako už dloho ne, doknce mě i Bára nechala ceý ho přečíst skoro najednou (sláva Igráčkům:))

 
jesenka33
Závislačka 3907 příspěvků 19.02.13 08:39

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: bez komentáře!!

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 19.02.13 08:49
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
jezek1
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 19.02.13 08:54

Krásny, myslim, ze se doma spolu s chlapem a s malym nenudite :mrgreen:
Je moc hezky, ze se umis zasmat sama sobe :palec:
Jinak mne se na benzince taky podaril skvelej trapas - zabouchnout si klice v aute :mrgreen: :zed: Jen diky tomu, ze uz jsem byla sbehla a nebyla to ma prvni nehoda se zabouchlejma klicema, tak jsem jen obsluhu poprosila o kus provazu a bavila ostatni tankujici „kradezi“ vlastniho auta :oops: A za se jich u me par zastavilo - bodejt, kdyz blokuju stojan :roll:
A naposled se mi to stalo pred budovou policajtu…ale jako spravnej profik jsem to otevrela do 5 minut :D

 
kopretinkka  19.02.13 09:08

Naprostý luxus :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Kriplice
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 19.02.13 09:23

Úžasný deníček. Tohle by mohli otisknout i v nějakém časopise. Máš rozhodně nadání. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21950 příspěvků 2 inzeráty 19.02.13 09:25
:mrgreen:
 
LJM
Kecalka 429 příspěvků 19.02.13 09:28

Taky jsem se moc moc nasmála a jak jsem se smála, tak na mě prcek chvíli zíral a pak se začal lochčit se mnou :-) :potlesk: :mrgreen: :lol: :lol:

 
kjhui
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 19.02.13 09:46

Panenka… ajo! :palec:

 
Martina18
Povídálka 16 příspěvků 2 inzeráty 19.02.13 09:51

Super denicek :lol: :lol: ocekavam pokracovani, hned mi tve pribehy zvedli naladu :jazyk:

 
Koblizka
Stálice 63 příspěvků 19.02.13 10:05

Super clanek, ktery nejednou prekvapil :-D az mam z tech trapasu husi kuzi! :-) tesim se na dalsi!
p. s. mela jsi na mysli asi „euforii“, ne „agonii“.Agonie znamena umirani, stav pred smrti ;-)

 
Katyty
Echt Kelišová 9960 příspěvků 19.02.13 10:07
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec: :potlesk:
 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 19.02.13 10:16

Super deníček:)

 
iggy.piggy
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 19.02.13 10:21

Nejlepší deníček, co jsem tu kdy četla :srdce:
super :kytka:

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18523 příspěvků 19.02.13 10:25

Ač již v pracovním procesu, cítím se obdobně… :mrgreen: :mrgreen:

 
Jana z galerie  19.02.13 10:32
Nejlepší!!!

Že já se jen tak něčemu nechechtám, tak teď jsem si krásně poplakala. :potlesk:

 
Jana z galerie  19.02.13 10:36

Včera jsem viděla, když jsem čekala, až skončí polední pauza úřednicím, jak se 2 chlapi dobívají do dodávky. Též vlastní. Též klíče. Ale oni totálně rozlomili zámek a držátko.. nechápu, jak to udělali, ale to auto už zřejmě nikdy nikdo nezabouchne. Jeden z nich vzal v klidu ty přepravky a odnesl je naproti do krámu.. Škoda, že nemám zkušenosti jako ty, poradila bych jim.. :D

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 19.02.13 11:00

Fakt dobrý :mrgreen: Je vidět, že máte o zábavu postaráno :lol:

 
Jadla
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 19.02.13 11:00

Já myslím, že tvůj chlap musí být šťastný, že má tak príma ženskou! Super deníček! Sdílím pocity o mozkové mateřské dovolené, akorát jsem se na to doteď nedívala tak humorně, takže děkuji za nakopnutí :)

 
Mína13
Generální žvanilka 20807 příspěvků 19.02.13 11:11

Po dlouhé době zase jeden výýýýtečný deníček :potlesk:
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

moc jsem se pobavila… piš dál prosíííím

 
Lucík 25
Závislačka 4783 příspěvků 19.02.13 11:12

Perfektní deníček…máš talent!!! :potlesk:

 
Ptewin
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 19.02.13 11:23

Deníčky tu už nejký ten pátek poctivě čtu, nikdy jsem však neměla potřebu 1) psát komentář, 2) předčítat manželovi…no, všechno je jednou poprvé ;) Díky moc, fakt skvělý čtení :potlesk:
P. S. Příští týden nastupuju na mateřskou :mrgreen:

 
Uživatel je onlinesvycarka
Kelišová 6843 příspěvků 19.02.13 11:37

:palec: :mrgreen: :mrgreen: rechtala jsem se tak az jsem si vzbudila synatora :mrgreen:

 
Andrea2424
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 19.02.13 11:40

Vtipnější deníček jsem ještě nečetla…chci další, prosím :mrgreen: Smála sem se po celou dobu čtení…ještěěěě :pankac: :mrgreen:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 19.02.13 11:42

@Koblizka
Joj, máš pravdu, mělo tam být „eufórie“, ani jsem si toho nevšimla. Já totiž koukala po očku na film „Agónie - konec Rasputina“, tož jsem si to nějako popletla. Je pravda, že našemu psíkovi bude již třináct let, ale agónii mu opravdu ještě nepřeji :lol:

Příspěvek upraven 19.02.13 v 11:42

 
Black_Orchids
Závislačka 3740 příspěvků 19.02.13 11:44
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

panenka mi taky nedošla

 
Jajatep
Kecalka 156 příspěvků 19.02.13 12:01

Geniálně sepsané, to musím dát přečíst manželovi :potlesk:. Směju se jako blázen a doufám, že zase něco sepíšeš, máš talent - na průšvihy i na psaní :lol:.

 
Koblizka
Stálice 63 příspěvků 19.02.13 12:04

To nic, jen to podtrhuje ten nadpis a clanek :-D jsme na tom obdobne!

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 19.02.13 12:28

Moc děkuji, už dlouho jsem se nesmála se slzami v očích :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Příspěvek upraven 19.02.13 v 12:28

 
Sparkl
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 19.02.13 13:23

Opravdu povedený deníček :mrgreen: pěkně jsem se tu zasmála :mrgreen:
Vidím že máte doma veselo! :lol: :lol: :lol:

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 19.02.13 13:27

Pěkné, trefné, vtipné, napsané přesně tím stylem, který mi sedí.
Prostě ode mne máš za 1! :palec:

 
Těhullle
Kecalka 384 příspěvků 19.02.13 13:33

I toto je MOŽNÉÉÉÉ :lol: :D :P :pankac: :potlesk: nemám slov, bravo

 
irinna
Kecalka 283 příspěvků 19.02.13 13:49

Panenka me dostala :lol:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 19.02.13 14:01

Výborně jsem se pobavila :lol: :palec:, nejvíc jsem se nasmála historce z benzínky a bazén taky vůbec nebyl k zahození :-). Umíš skvěle psát.

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 19.02.13 14:29

Skvěle napsáno :potlesk: a zábava :palec:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 19.02.13 14:37

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: díky za deníček, konečně nebrečím hormonální nerovnováhou před porodem, ale smíchy!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

 
janula34
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 19.02.13 14:38

:potlesk: :potlesk: :potlesk: skvelý deníček :potlesk: :potlesk: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
ivulineček
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 19.02.13 14:43

Ja uz bych ten mozek zapla, nejvyssi cas

 
Z.jev
Závislačka 2970 příspěvků 19.02.13 15:27

Až mi slza ukápla :mrgreen: :potlesk: :potlesk: :palec: :palec:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama