Můj parádní čtvrtý porůdek

Porod
  • medlin41
  • 26.02.11

Bylo to moc rychlé, ani jsem si to neužila. Já a můj čtvrtý porod! Nikdy jsem si nemyslela, že mě něco takového potká. Když jsem počala Šimonka, mého čtvrtého chlapečka, ani jsem to netušila.


1 komentář

Těhotenství probíhalo dle mých očekávání až moc klidně, vždy jsem měla nějaké problémy, co se týče předchozích těhotenství, a toto bylo klidné, krásné a strašně rychle uteklo. Až je škoda, že tak rychle. Myslela jsem si, že porod mi pan primář bude ve 42. týdnu vyvolávat a že budu muset ležet v porodnici předem, ale nic z toho se nestalo. Právě jsme slavili Nový rok, když jsem byla v 36. týdnu. Byla jsem neskutečně klidná, až i mě to bylo divné, přece jenom 4. děťátko, že.

Po Novém roce jsem začala chodit do porodnice do poradny, týdny utíkaly jako voda, 38., hned 39. a už se blížil 40. týden. Šla jsem si hezky do poradny, nic mi nebylo, byla jsem 40 týdnů těhotná, paní doktorka mě prohlédla a řekla mi, abych přišla za týden na monitor, povídám, dobře, přijdu v úterý a odešla jsem domů. V klídku jsem přijela domů, šla s dětičkami na procházku, děti jsme večer s manželem uložili a koukali na telku, manžel povídá, tak co budeme dělat? Já na to, no, je 8 večer, děti spí a je špinavý koberec, tak ho vyčistíme, ne?

Udiveně se na mě podíval a povídá, tak ty seď a já ho přejedu, tak jsem jen kousek vyčistila a říkám, tak už to je, tak si jdu dát vanu a jdu hají, a manžel, tak a jdeme, bylo 22 hodin. Tak hezky jsem usnula, bylo přesně 24 hodin a já ucítila píchnutí do podbřišku a praskla mi voda, jé, já byla vyjevená, nikdy mi před tím nepraskla, a tak jsem se zvedla zašla si do sprchy, oblékla se a sedla si do obýváku a čekala jestli se něco bude dít, byla asi 1 hodina ráno a mě nic nebolelo, nicméně voda mi praskla, a tak jsem šla vzbudit manžela a řekla mu, že jedeme. No, vzbudit ho a říct mu něžně, aby se nelekl, že mi praskla voda, tak to byl nadlidský úkol, kouká na mě vyjeveně a říká, a nepočůrala si se? Víš to jistě? No, tak jo tak jedeme.

Vyrazili jsme asi 12 km do porodnice, přijeli jsme tam, sestřička mě přijala, p.doktorka prohlédla a řekla hm, na 2 cm otevřená, tak já jdu spát, to bude na dlouho, a mě nic nebilo, monitor nic nenatočil, a já si v duchu říkám, budu vůbec rodit? No nic naplat bylo 2:30, když jsem šla na čekanky na pokoj, manžel odjel domů s tím, že kdyby něco, ať volám, říkám, dobře, asi nic nebude tak můžeš být v klidu. Tak říkám na pokoji, co no, tak jdu spát, lehnu si a usnula jsem, bylo 4:45 a vzbudili mě kontrakce, tak jsem je rozdýchávala a přišla sestra, koukla na mě a říká pořád 2 cm,uděláme klystýr, říkám dobře, kontrakce po 2 minutách, kroutila jsem se jak psí víno, říká hotovo, držte aspoň 10 minut, já na to, hm, nadlidský úkol, vydržela jsem 5 minut a šla jsem na wc, pak do sprchy a vím, že bylo 4:50 minut.

Jééé, křičím ze sprchy, rodííím, pomoooc, já rodííím, sestra přilítla a říká, to není možné, nejste otevřená a já tlačím pomoc, a ona: nemůžete tlačit, ještě nerodíte, to se vám zdá, tak pojdte na sál, já se podívám, no řeknu vám, já utíkala, protože nutkání na tlačení bylo obrovské, vyšetří mě a povídá, ježiš 10 cm, branka zašlá, rodíte,,a já na to, jo, a tlačila jsem o sto šest, a naštěstí manžel domů neodjel, že prý mu něco pořád říkalo, nejezdi domů, buď tady, tak přišel za sestrou a že se jde na mě podívat, jestli mě zavolá a ona, no nezavolám, paní rodí, má překotný porod a tak rychlý, že jsem to nikdy nezažila a pojdte za ní.

Běžela pro doktorku, doktorka přiběhla a chytla Šimonka jen tak tak, a manžel povídá, ježiš ten vyletěl jak po másle a se slzami v očích stříhal pupečník. Můj porod trval s kontrakcemi dohromady 15 minut a je mi líto, že jsem si ho neužila, byl tak rychlý. Je pravda, že náš Šimonek je ze všech čtyř synů nejhodnější, je to zvláštní. Dnes, za 7 dní slaví 1 rok - 1. 3. 2011, krásný první rok svého klidného života, tak jak bylo mé těhotenství krásné a klidné, je i Šimonek klidný a vyrovnaný.

Toto je můj porod z rychlíku, přeji vám též bezbolestný porod a mnoho štěstí s miminkem.

Irena

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 26.02.11 09:50

Teda blahopřeji a přeji vše nejlepší k narozeninám malému Šimonkovi. :kytka:

Abych pravdu řekla, nevěděla jsem, že porod může být až tak rychlý, přičemž „rychlý“ je slabé slovo :mrgreen: .

 
Pajule22
Echt Kelišová 9034 příspěvků 18 inzerátů 26.02.11 10:02

Ahoj,tak to byl teda opravdu super porod :) A gratuluji :wink:
Ja kdyz jsem lezela pred 1,5 rokem po porodu na pokoji,tak vedle pani porodila sve ctvrte dite primo ve sprse,ta uz to na sal nestihla :) bylo to nekdy ve 4 rano a byl tam teda srumec :)

 
Ullriska
Stálice 64 příspěvků 26.02.11 10:08
dva prekotne porody

Gratuluji, ja jsem na tom byla podobne, u obou deti jsem mela prekotny porod, syn se narodil 20min po prijezdu a dceru jsem mela 5min, planujeme treti mimco, ale to uz si asi odrodime doma :-) Hodne stesti.

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 26.02.11 10:47

Ja skladam hold hlavne za ty 4 deti :kytka:

 
Markýtka
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 26.02.11 11:30

Gratulace ke čtvrtému kloučkovi :kytka: . My máme zas čtyři holčičky :wink:

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 26.02.11 11:31

super porod jak z rychlíku:-)

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 26.02.11 12:18

Tak to je docela dobrý čas, to bych pro příště taky brala :-D
Já když byla v porodce, tak jedna paní taky rodila hooodně rychle. Přijela-na sál-porod se vším za 4minuty :mrgreen: Takovou rychlost prý taky ještě neviděli :lol: Ale bylo to už 6.miminko, tak možná proto …

 
cimbik  26.02.11 13:04

Gratuluji, naše druhá dcerka Verunka slaví 1.3.2011 2 roky. Neměla jsem tak rychlé porody jako ty :mrgreen: , ale ani u jednoho si nemůžu stěžovat - jako prvorodička za 4 hodiny, přičemž bolesti cca 30minut a Verunku za 2hodiny od příjezdu do porodnice a bolesti asi tak 15min.
Moje kamarádka rodila 30hodin (bolesti po 5minutách) a dle jejích slov bych něco podobného asi zažít nechtěla :-)

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 26.02.11 15:33

No jo no ty 4 porody bývají takový překotnější:-)Já naše „4“ dítě taky vylodila cca za 20min. doma v koupelně :wink: A propo ve stejný měsíc jako ty :wink:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 26.02.11 15:33

Taky se přidávám ke krásnému porodu, :kytka: :lol: .
taky jsem ten poslední zažila skoro ten samej jako ty :lol: a docela mně i mrzí že jsem si ho neužila.
Parádní a Gratuluji :kytka: :lol: ke čtvrtému klukovi my máme taky Šimonka a je z nich taky ten nejhodnější.
Velká Gratulace mnoho štěstí tvé rodince přeji.

 
Evinula  26.02.11 18:49

Ahojky,a gratuluji.Taky sem mela muj druhy porod rychli nejvetši kontrakce v sanite a ani ne pět min po přijezdu byla mala nasvětě byl to fofr ani nevim kdo mě rodil prostě nic.Takovihle porody by měli byt pořad :palec:

 
cher  26.02.11 19:19

Takové porody opravdu upřímně závidím :kytka:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 26.02.11 22:00

gratuluji :kytka: to teda byla rychlost :-D

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 26.02.11 22:41

Kamarádka měla překotný porod-od prvního malého „dloubance“ v břiše za 30 minut-a to jí sdělili,že kdyby praskla voda cestou do porodnice,tak už neměla šanci dojet.Vodu jí píchli na sále a hned se malá narodila.A přesto tvrdí,že tento porod byl nejhorší.Že i když byl tak krátký,tak bolesti byly nesnesitelný.Asi jak se čípek otvírá tak hrozně rychle,tak to o to víc bolí.První holčinu rodila 4 hodiny,třetí 3 hodiny-a prý to bylo podstatně snesitelnější.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama