Samuelek je na světě

Porod
  • Andreika
  • 24.08.11

Děkuji všem doktorům a příteli, že byl se mnou. Chtěla bych se s Vámi podělit o můj den D, i když to nebylo úplně na jedničku, jsme zdravoučcí. Píše se rok 2011, je to můj nejšťastnější rok v životě, protože jsem s pomocí přítele a doktorů porodila mého syna Samuela.

Před odjezdem do porodnice poslední fotka
2 komentáře

Už umírám :-)

První fotečka

Po prvé v postýlce
1 komentář

Samuelek

Doma

Bylo 28. 7. 2011 23 hodin večer a přítel přišel z odpolední, já jsem šla jako vždycky spát dříve než Zdenda, ten ještě zahraje nějakou tu PC hru a mrkne na internet :-) Tahle noc nebyla nic moc, bříško bylo tvrdé. Budím se při každém otočení :-/ 29. 7. v pátek v 8 hodin ráno cítím mírné bolesti, jakoby měla přijít menstruace. V 9 ráno lezu dolů z postele (máme ji vyvýšenou) a přišlo mi, že bolesti jsou pravidelné asi po 15 minutách. No nic šla jsem vyvenčit psa a bolesti začaly lehce sílit. Po 10. hodině říkám Zdenkovi, že mám bolesti jako při menstruaci, nějak na to nereagoval, ještě chrněl :-D Jen mi řekl, jestli jsem si dala sprchu (pořád jsem mu všechno vysvětlovala ohledně poslíčků a porodu, byl zásoben informacemi :-D) Tak jsem si vlezla do spršky… Umyla jsem si hlavu a pouštěla jsem si teplou vodu na bříško, ale bolesti pořád neustupovaly. Když jsem vylezla, vzala jsem si suchý rohlík a začala si počítat dobu mezi kontrakcemi.

Přítel už na mě koukal z vrchu a vtipkoval stylem: vychodíš nám kruh v koberci, protože jsem po pokoji chodila v kruhu a jedla ten suchý rohlík :-D Říkala jsem mu, že je mám pravidelné po 6 minutách, to už jsem napsala i na MK, jestli mám jet nebo ne a holky už mi radili, že raději jo než něco pokazit. Pořád jsme čekali, že to nějak postoupí, ale nic. Přítel musel ještě do práce, vozí lidi v autě a takhle by všichni přijeli pozdě, nechtěla jsem, ať jede, měla jsem strach a nechtěla jsem jet sanitkou. Seděla jsem na gauči a on mi řekl, že pokud to nepřejde, ať zavolám, že hned přijede, měla jsem slzy v očích, ale souhlasila jsem. Za 25 minut telefonoval, jestli se to uklidnilo, říkala jsem, že ne, že je to pravidelně po 5-4 minutách, tak mi řekl, ať se obleču, že přijede a sjedeme do porodnice.

Na cestě

Přijel, vzal mi tašku a jelikož máme pejska, který likviduje byt, tak jsme naložili Beky do auta a jeli směr porodnice, v autě kontrakce zesílily a já je začala prodýchávat, přítel mi to stopoval, co 4 minuty a ještě srandičky, už máš 10 vteřin zpoždění Mně to už směšné nepřišlo :-D V Ostravě Porubě jsme neparkovali u porodnice, ale u VŠB (kdo zná Ostravu, ví), parkoviště má přemrštěné ceny (paní co byla se mnou na pokoji platila 200kč za den stání) a my jsme měli hafana v autě, takže ten kousek dojdu. Haha příště, i kdyby stálo parkoviště 1000 kč, vjedu dovnitř :-D Lidi na zastávce se na mě dívali, jak jsem musela zastavit a opřít se o Zdendu, až mi bolestí vhrkovaly slzy do očí.

V porodnici

Přišli jsme k příjmu a objevila se starší sestřička, ptala se, co se děje a přítel pohotově: asi rodíme :-) Sestřička mě pozvala dovnitř na monitor, ležela jsem tam a ona se mně ptala na všechny ty nesmysly :-D Jakoby je mělo zajímat, jestli má přítel maturitu nebo ne :-D V bolestech jsem si nevzpomněla ani na vlastní obvodní lékařku :-) Přišla PA a ptala se mě, jestli cítím ty kontrakce :-D Říkám, že jo. Odpojili mě, něco jsem podepsala a šly jsme (jely výtahem) do 3. patra na porodní, kde jsem si musela vzít cukle, svléct se a dát jim potvrzení o jméně dítěte. Potom zase vyptávání kde, kdy, jak, proč a jestli má přítel maturitu, už mi to přišlo divné :-) Přišel pan doktor, aby mě prohlédnul, tak v 15 hodin otevřená na 3 prsty, podíval se na miminko ultrazvukem a řekl jen, že se to připravuje k porodu a snad ještě dneska porodím a potřetí se mně vyptával na ty samé otázky, to už jsem se musela smát :-) Pak jsem zašla pro Zdenka a šli jsme na porodní pokoj.

Na porodním pokoji

Zase mě připojila strašně milá PA na monitor, kontrakce pořád stejné, po 4 minutách. Říkala, že potom uděláme přípravu, jestli jsem oholená, tak jsem řekla, že jsem se holila ve středu, tak to prý nemusím. A klystýr, jestli jsem byla na záchodě, tak jsem ji řekla, že doma asi 5×, tak prý taky nemusíme :-D Tak mi jen řekla, můžete do sprchy, na balon, ale hlavně se zkuste trošku hýbat, aby miminko sestupovalo a já se na vás zase přijdu podívat. Tak jsem si dala sprchu, ta mi vůbec nepomáhala, ani nějaké hopsání na baloně, tak jsem na něm jen seděla a snažila se nádech nosem, výdech pusou a tak pořád dokola. Zdeneček mě po každé sprše osušil, pomáhal mi zvedat se z wc, nosil mi čajík, podával vložky a ke konci otíral z čela pot a pořád mě držel za ruku.

O pár hodin později zase kontrola monitorem, otevřená na 5 prstů. Přítel musel jít do auta za psem, vyvenčit ho. Okolo 18 hodin mi donesli večeři, chleba, plátkový sýr a rajče, čaje jsem tam měla plnou konvici. Večeři si dal Zdenda, měla jsem strach něco pojíst. Potom mě PA dala zase na monitor, prý 20 minut, seděla jsem v pohodlném koženém křesle, už jsem byla mega unavená, takže mezi kontrakcemi jsem tam usínala. Přítel zase odskočil za hafíkem, mezitím jsem napsala mamince, že už jsem v porodnici, tak mi popřála hodně štěstí a ať pak hned napíši.

Po 2 hodinách přišla PA, že měli strašný fofr a odrodili 3 porody a konečně mě odpojila z monitoru :-D. Lehla jsem si na lehátko a zase mě prohlédli, už jsem byla otevřená na 9 prstů, ale stále mi voda nepraskla, takže mi ji prasknou, jak jsem viděla ten háček, stály mi i vlasy na hlavě. Ale vůbec to nebolelo, jen taková teplá vodička, ale co bylo potom? Bylo za 5 minut půl 12 večer, přítel byl u psa, tak jsem mu volala, že má okamžitě přijít, nebral mi to, tak jsem mu to napsala a za chvilku byl u mně. Kontrakce byly strašně silné, jenže i když jsem byla na 9 prstů otevřená, čípek ještě nebyl zcela pryč, tak jsem musela na bok a PA mi dala nohu do toho korýtka. To jsem začala hekat, tedy dělala jsem jen hu hu hu jak mašinka, přítel mě hladil po vlasech a uklidňoval, že už to za chvilku budu mít za sebou, že ví, že to bolí a že toho mám plné zuby, že jsem šikovná a tohle mi strašně pomáhalo. Při každé kontrakci s tou nohou v korýtku jsem cítila jak vytéká plodová voda, ale pořád jsem neměla pocit, že bych chtěla tlačit, ale bolest se nedala vydržet, tak jsem řekla Zdenkovi, ať je zavolá.

Porod

30. 7., 00:10. Měla jsem roztažené nohy, dělala jsem hu hu hu a PA a doktor říkali: velký nádech a pořádně dlouze zatlačit. No, to se lehce řekne, těžko udělá, v tomhle jsem úplně zklamala, vyčítám si to, že mi to prostě nešlo, chtělo se mi brečet, říkala jsem jim, že mě to strašně bolí a jen jsem slyšela, nojo, maminko, rodíte. Po asi 5 nezdárných pokusech vytlačit hlavičku, mi dali do ruky oxycotin. Cítila jsem, že kontrakce byla větší, tak jsem zabrala ze všech sil, chytla se za madla, Zdeněk mi držel hlavu a já tlačila a tlačila. PA říkala: šup už můžu hladit vlásky, úplně jsem se celá třepala a hlavička byla venku.

Teď už si to moc nepamatuji, nesměla jsem tlačit a pak rychle honem tlačit, a to už mi vyčerpaností nešlo, tak mi doktor pomohl přitlačením na bříško a malý byl venku… úleva, ale co to? Nejhorší pocit v mém životě. Co mi problesklo hlavou? Proč mi ho nedali na bříško… Proč nekřičí proč sakra nekřičííí? Odstřihli šňůru a rychle ho odnesli, a tam mi ve výhledu stál přítel. Z jeho vykládání byl Samuel úplně modrý, měl omotanou pupeční šňůru okolo krku, a proto ho rozdýchávali. A najednou slyším lehký pláč, úplně takové broukání, spadl mi kámen ze srdce a už se ptali, jak se bude jmenovat :-) To už obstaral přítel.

PA mi ještě vytáhla placentu, na tu jsem se chtěla podívat, fuj :-D To mi pak Zdenda řekl, že něco takového už vidět nemusel :-) Ukázala nám ho na 3 vteřiny, jednu fotku a ještě ho tak divně držela, ale hlavně, že byl ok. Odnesli ho na pozorování. Ptala jsem se, jestli mě nastřihli, tak nenastřihli, ale že mám vevnitř drobné prasklinky. Hmmm, drobné, 14 vnitřních stehů. Zašili mě, to ani nešlo cítit, jen lehké škubání. Doktor mi říkal, že na příští porod mám trénovat potápění a já mu odpověděla: žádné příště nebude :-D :-D Potom nás tam nechali. Rozeslali jsme pár smsek a přítel mě tulil. Chudák to se mnou tak moc prožíval, že tlačil a zadržoval dech se mnou. Po dvou hodinách mě odvezla mlaďounká sestřička na oddělení šestinedělí a já se s přítelem rozloučila a šla spát.

Šestinedělí

Spala jsem asi 2 hodiny, brzy ráno jsem se šla ještě vyčůrat po vycévkování, to nebyl žádný med, ale šlo to, dala jsem si sprchu a o půl 8. přišla vizita a v 10 mi dali Samuelka na první přisání, to byla nádhera, konečně jsem měla pocit, že jsem maminka. Sestřičky byly ochotné a všechno mě tam naučili :-) Potom mi ho ještě vzali a po obědě mi ho dali a byl už jenom se mnou :-)

Samuelek se narodil 30. 7. 2011 v 00:30, měřil 51 cm a vážil 3510 g.

Děkuji mému příteli za každou minutu, kterou mi věnoval a děkuji všem, kteří byli u porodu mého Samuelka!

Miluji oba své chlapáky :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 24.08.11 07:09

Gratuluji k Samuelkovi, je nádherný, stejně jako napsaný deníček. Ať Vám s přítelem dělá jen samou radost a kvete stále k světu… :kytka: :potlesk:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 24.08.11 07:43

Gratuluji!přečetla jsem tvůj deníček jedním dechem až jsem u toho zapomněla kousat(snídala jsem) :palec:

 
lucsk
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 24.08.11 08:20

gratuluji, taky jsem tam 1.5.2011 přivedla na svět syna Patrička :-) hlavně moc zdravíčka přeji :kytka:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 24.08.11 09:23

Děkuji za krásný deníček, myslím,že ten podrobný postup zajímá každého, koho to teprve čeká a kdo z toho má obavy..taky jsem jako eseta četla jedním dechem až semi udělaly slzičky :lol: :lol: Jsi moc statečná, nemusiš si nic vyčitat, dělala jsi co si mohla a jak nejlip si uměla…a mužu tě uklidit, neznam nikoho, kdo by po oprvnim prckovi chtěl hned další 8-) :lol:

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 24.08.11 09:48

Moc gratuluji :kytka: Krásně napsaný deníček, až slzička ukápla :-)

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 24.08.11 10:52

Hezký deníček,gratuluju k miminku. :kytka:

 
verunka19
Povídálka 27 příspěvků 24.08.11 10:58

Krásně napsaný deníček..měla jsi nejspíš štěstí i na doktory a na PA,což taky není samozřejmostí­..Hlavně že je malej v pořádku.Četla sem že když má mimi omotanou pupeční šňuru tak právě proto se blbě tlačí ven a spíše se vrací..Škoda že už to doktoři nedokáží vidět na monitoru či ultrazvuku:(ale hlavně že vše dopadlo v pořádku..Gra­tuluji.Jo můžu se zeptat kde jsi rodila?

 
kakacko
Povídálka 45 příspěvků 24.08.11 11:21

Moooc gratuluji :potlesk: Napsala jsi to tak úžasně, že jsem hltala každé slovo a přes slzy se mi motaly písmenka :lol:
Já se tak nehrozím porodů jako těch doktorů a sester, tak doufám, že to bude o.k. čeká nás to na kraji prosince :-)
Přeji především zdravíčko a ať vám synáček dělá jenom radost :wink:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 24.08.11 11:35

Je to moc milí a krásný deníček napsaný.
Přeji malímu hodně krásných zážitku jak vyroste a at vám dělá jen samou velikánskou radost :hug: :dance: :kytka:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 24.08.11 12:46

Překrásně napsaný deníček,,jeden z nejhezčích :palec: dojemný až mi ukápla slzička. Už se těším na ten náš příběh,přeji vám hodně zdravíčka a lásky :hug:

 
ája 2
Závislačka 3311 příspěvků 24.08.11 13:37

Gratuluji, vzládla si to krásně ikdyž si to nemyslíš :-D , spoustě rodiček doktoři skáčou po břiše , přeju hodně zdraví a štěstí :mavam:

 
tve_svedomi
Povídálka 29 příspěvků 24.08.11 14:22

chudák pejsek, nechat ho v tom horku zavřenýho v autě :-( to jste ho nemohli dát ke známým? nebo vychovat, aby mohl být doma sám? ale gratuluju k miminku.

 
kitri
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 24.08.11 15:14

skvele napsany denicek, gratuluji :dance: :palec: miluju rypaly ktere pisou pod anonymem :lol:

 
BrenDe
Povídálka 36 příspěvků 24.08.11 15:51

Gratulace mamčo :) Jsem ráda, že jsi deníček napsala opravdu podrobně co a jak u Tebe probíhalo. Alespoň mám více informací a budu vědět co čekat. Drže se :palec:

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 24.08.11 19:41

Taky se mne libi jak je to dopodrobna napsane :palec: Gratulace k Samuelkovi a hezky si to zvladla :kytka:

 
mikki 25
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 24.08.11 20:42

gratuluji ke krásnému synkovi a zvládla si to skvěle,já měla hodně podobný scénář,taky sem malého nemohla vytlačit,prostě mi to tlačení vůbec nešlo a taky měl omotanou pupeční šňůru okolo krku a ještě sem díky epidurálu necítila kdy tlačit,takže sem tlačila úplně naslepo a bylo to k ničemu,nakonec to skončilo kleštěma,taky sem z toho měla výčitky,ale udělali sme co sme mohly, a s tou pupeční šňůrou to asi líp nešlo,jen vím že už nikdy nechci epidurál..P.s. taky máme Samuela:0)

 
Andreika  24.08.11 22:02
Poděkování všem :-)

Ropuška_M : Moc děkuji :hug:
eseta : :lol: Dobrou chuť je pozdě přát :-) Děkuji :-)
lucsk : Taky gratuluji k Patričkovi. Myslím, že to je dobrá porodnice a mrzí mě, že je na ni tolik negativních ohlasů. Děkuji :kytka:
Kalla1412 : Přítel chce ještě holčičku :palec: Budu muset hodně nad tím přemýšlet :-) Hodně jsem tu četla deníčky a maminky psaly na 3 zatlačení a mimi bylo venku. Přeji to každé těhulce ty 3 zatlačení :-) A moc děkuji! :hug:
katyca : Děkuji :kytka:
Bibi11 : Děkuji :huban:
verunka19 : Je to opravdu škoda, hodně maminek by to mělo lehčí. Rodila jsem v Ostravě Porubě ve Fakultní nemocnici (porodnici) Děkuji :hug:
kakacko : Děkuji a přeji rychlý a bezproblémový porod :-)Já jsem na doktory měla štěstí a jsem za to ráda :-)
Staninka30 : Děkuji :huban:
chica.p. : Děkuji užívejte těhotenství a pak ať máte rychlý porod a zdravé mimuško :hug: ája 2 : Jsem ráda, že mi zatlačil na bříško už jsem neměla sílu … A děkuji :hug:
Anonymní : Bohužel nějak nás nenapadlo v tom stresu shánět po přátelích hlídání pro německého ovčáka. Je to rok a půl stará fena a bohužel že ji necháme samotnou doma ona se nám za to mstí proto je pořád s náma. Pejsek je v pořádku měla dost vody a žádnou újmu na zdraví neprodělala. Myslím že lepší v autě než aby byla bez venčení tolik hodin doma. Děkuji ke gratulaci.
kitri : Děkuji :-) mohl se dotyčný podepsat já ho přes internet přece stejnak nikdy neuvidím :-D :-D
BrenDe : Děkuji :-) i já četla deníčky a hltala do sebe informace, ale ta zkušenost a prožít si to je jedinečné :-)
martext : Jsem ráda, že se líbil Děkuji :hug:
mikki 25 : Samíček je nádherné jméno :palec: Já jsem epidurál nechtěla měla jsem z něj strach jsou na něj i pozitivní komentáře takže jsem to zvládla bez něj ale věř že při té únavě už jsem taky tlačila kdy to šlo a trošku jsem popadla dech. Ať se Samínkovi daří v životě :srdce:

Příspěvek upraven 24.08.11 v 22:07

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 24.08.11 22:20
:)

Krásný deníček… :potlesk: Rodily jsme ve stejné porodnici, takže jsem si hned vzpomněla na svůj porod a na jednu úžasnou porodní asistentku (jméno si nepamatuji, ale blondýnka to byla) Tobě i maličkému vše nej :srdce: :kytka:

 
knapek  24.08.11 22:31

gratuluji a hlavně zavidim.Za dva měsice mě to čeka taky Po druhe.

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 25.08.11 00:00

moc gratuluju :-) :palec: hezky napsane,uplne jsem to hltala :-)

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 25.08.11 20:00

moc hezky napsané a gratuluju k malýmu a at vám dělá jen samou radost

 
kittlova1  26.08.11 08:34

ahoj. Naše princeznička Adélka se narodila 8.7 2011 amám krásné vzpomínky na porod. Při čtení tvého deníčku jsem si na něj hned vzpoměla a bulela jsem jak želva štěstím že máme my ženy ten krásný dar rodit děti. Mám tři děti první porod trval od prvních bolestí 25 hodin, druhý porod od prvních bolestí 12 hodin a tenhle doufám že poslední a první u kterého byl manžel trval krásné 4 hodiny a byl nejlepší nejkrásnější a nejrychleší. Moc hezky si to napsala fakt pěkný deníček.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama