Můj první porod

Porod
  • Veronikka
  • 05.06.13

Nebyl to nejjednodušší porod, ale to na konci stálo za to :)

Ahoj holky,

tak už mám porod za sebou a ikdyž to nebylo nejlehčí, určitě si ještě jednoho prcka pořídíme.

Měla jsem týden před termínem a můj gynekolog mě objednal na další týden na monitor do nemocnice. Den před termínem jsem tam tedy přišla, kontrakce žádné, myslela jsem si, že se malá narodí až po termínu. Paní doktorce se monitor nezdál, tak mě ještě objednala na odpoledne. Přišla jsem tedy odpoledne a přemýšlela, kolik práce doma udělám, až se vrátím. Jenže monitor byl pořád špatný. Řekli mi tedy, že si mě tam na dva dny nechají.

Přítel mi přivezl věci a putovala jsem na oddělení šestinedělí. Za hoďku mi dělali znovu monitor a pořád špatné ozvy. Za pár minut přišla sestřička s andělíčkem, prý si ho mám obléct, vzít si ručník a jít s ní. Už jsem se začala docela bát, co se bude dít a co se mnou bude. Dole v porodnici mi znovu točili monitor, pak přišla paní primářka a řekla mi, že mě vyšetří. Prý se tam malé už nelíbí a porod mi vyvolají. Zatím jsem žádný strach neměla, protože mě stále nic nebolelo. Doktorka mi píchla vodu, studentky daly klystýr a posadily mě do sprchy na míč. Už jsem věděla, že je to tady, ale čekala jsem, že se to potáhne až do druhého dne. Byla jsem zvědavá, co mě čeká.

Po sprše znovu monitor a ještě několikrát. V pět hodin přišel pan doktor s tím, že jdeme na sál, že můžu zavolat příteli, ať přijede. Byla jsem docela vykulená, proč na sál, vždyť nemám žádné bolesti. Na sále jsem si lehla a dostala oxytocin. Doktor říkal, že nejsem vůbec otevřená a že to na porod nevypadá, já pořád neměla bolesti a nechápala jsem, proč jsem na sále. Za hodinu bylo vše jinak.

Oxytocin zapůsobil a já se začala už hodně kroutit. Každou půl hodinu přišel doktor a rukou mě roztahoval a vyšetřoval v průběhu kontrakcí. Už jsem byla docela zpocená :-D. Přítel mě poléval studenou vodou a já už jsem to nemohla vydržet na zádech. Jen jsem dýchala a čekala, co se mnou bude dál. V přestávkách mezi kontrakcemi jsem říkala příteli, že už nechci žádné další dítě :-D. Nejhorší bylo, že jsem se neotevírala a že jsem musela ležet na zádech a nemohla se pokrčit v kontrakci. Pomáhalo mi jen zadržet dech a trochu zatlačit. Na sále jsem byla od 17 hodin a když bylo půl desáté, tak jsem prosila, aby už byl konec.

Druhá lahvička s oxytocinem byla z poloviny prázdná a kontrakce nesnesitelné. Najednou bylo na sále spoustu lidí, sestřičky, studentky a dva doktoři. Následovalo další vyšetření během kontrakce a doktor řekl: „Jdeme na to.“ Na lehátko mi přimontovali madla a já se jich chytla a tlačila, co mi síly stačily. Doktoři mi leželi na břiše a snažili se malou vytlačit ven. Moje sluníčko se narodilo přesně ve 22.05 a ten pocit, kdy jsem jí dostala do ruky, byl úžasnej.

Konec bolesti, konec kontrakcí, jenom záplava štěstí. Za to utrpení to stálo. Po zašití jsme s přítelem zůstali dvě hodiny na sále spolu a bylo to nádherný. Pak mě převezli na lehátku na šestinedělí, sestřička mi pomohla ve sprše a na pokoji jsem se pak pořádně napila a nadlábla :-). Celou noc jsem si všechno přehrávala v hlavě a říkala jsem si, že jsem to zvládla i přesto, jak jsem se toho jako prvorodička bála:-). Teď mám týden po porodu a už ani nevím, jak moc to bolelo, protože tahle bolest se zapomene strašně rychle.

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lena1144
Kecalka 225 příspěvků 05.06.13 07:42

Krásný, taky jsem si po porvním porodu říkala, že už víckrát ne, a ted, ted mám 2 kluky a holčičku a jsem spokojená, i když ten 3 porod byl asi nejhorší, přeji hlavně hodně zdraví a štěstí

 
minael
Kecalka 154 příspěvků 05.06.13 08:54

Nádherný :)

 
mellani  05.06.13 13:39

Pěkné. My Vám přejeme hlavně hodně zdraví a štěstí. Porod není nic příjemného. My máme dcerku 10 let. Rodily jsme 24 hodin, mimi bylo veliké..Až potom mě vzali na císař…to byl mazec, jak to přišlo k sobě. Ale je to zlato! Jsme rádi, že ji máme..Ale ze strachu a špatných zkušeností, jsme už další porod zažít nechtěli…Podotýkám, že jsem drobná měřím 160cm, vážím 47kg asi 15let..A jsme z Brna.Dle ultrazvuku bylo poznat, že mimi je veliké. Doktor na mě ječel, že to dám…No, nepříjemní…Sestry byly hodné. Rodily jsme u Milosrdných Bratrů..pro toho kdo je z Brna…nedoporučuji tuhle nemocnici… :

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 05.06.13 14:21

Gratuluji :kytka:

 
ametyst
Extra třída :D 10470 příspěvků 05.06.13 14:57

Nakonec jsi to zvládla skvěle! Vím, jak to bolí a jaký je oxytocin svinstvo co umí vytvořit opravdu luxusní kontrakce 8o :cert:!Ale jak píšeš, stálo to za to, škoda jen že jsi neukázala tu svoji princeznu :).A jaké měla míry :)?Moc gratuluji :kytka:

 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 17003 příspěvků 05.06.13 19:46

Gratuluji k malicke a ke krasnym pocitum po :-)
Musela jsem mrknout, odkud jsi, tam bych rodit nechtela, ale je to nejspis ve vetsine nemocnic podobne.

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 05.06.13 20:26

Jojo, děti jsou poklad:-)

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 06.06.13 11:47

Moc pěkný :kytka:

 
Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 05.07.13 00:50

Moc děkuji za hezké počteníčko.. :) můj přítel by chtěl jít taky k porodu a je jasné, že před ním se nebudu stydět, ovšem tak nějak mi nejde do hlavy proč u toho musí strašit tolik ludí na tom sále.. :P

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama