Můj první porod Tobíska

Porod
  • Tobiskovamaminka
  • 09.11.12

Dlouho jsem se dokopávala k tomu, abych i já napsala svůj deníček o tom, jak se narodil můj Tobísek. Nevím, jak začít, tak trošku shrnu moje těhotenství.

Otěhotněla jsem někdy na začátku prosince, po roce docela složitého vztahu. Mezitím, než jsem zjistila, že jsem těhotná, jsme se s přítelem rozešli. Když jsem mu po pár týdnech volala, abych mu oznámila, že bude otcem, tak mi do telefonu řekl, že je ochotný mi dát polovinu peněz na potrat. No zkrátím to, rozhodla jsem se miminko si nechat i s tím, že nebude mít tátu.

Těhotenství probíhalo až do pátého měsíce ukázkově. Potom začaly problémy :( Ve 24. tt mi hrozil předčasný porod, takže hospitalizace, po týdnu mě pustili domů a nastal klidový režim, ve 27. tt mě potkalo příšerné svědění celého těla, špatné jaterní testy a hospitalizace, po týdnu opět domů. 29. tt opět týdenní pobyt v nemocnici kvůli zhoršení jaterních testů. Potom byl chvilku klid, 34. tt opět týden odpočinku. 36. tt hrozící selhání jater, takže zase nemocnice. No a tam jsem zůstala až do porodu.

Mezitím se zjistilo, že maličký nepřibírá na váze a začalo se konečně! uvažovat o vyvolání. Bohužel jsem natrefila na doktory, kteří se neuměli rozhodnout. Ráno mi řekli, že se začne s vyvoláváním, odpoledne, že ještě počkáme, a tak to šlo 2 týdny. Ve 38. tt jsem se konečně dočkala a po ranním vyšetření mi oznámili, že večer zavedeme tabletku na dozrání no, moc jsem se netěšila, protože jsem byla zvyklá na rychlé změny v jejich rozhodování. Ale nakonec dr. večer přišel a byla mi zavedena tabletka s tím, že mám jít spát a uvidí se, jestli to pomohlo, ale spíš že další den bude pokračovat ve zrání, no omyl! Během 15 minut se začalo něco dít.

Chytaly mě křeče do zad, ale říkala jsem si, že to bude tou tabletkou, takže jsem přečkala do půlnoci. Pak se přidaly i bolesti břicha a odchod hlenové zátky. Připíchli mě na monitor a nic, prý to ještě nebude. No, rána jsem se málem nedočkala. V bolestech po 10–15 minutách jsem se dokutálela na vyšetření a následoval šok : Tak, maminko, zabalte si věci, frčíme na sál. V tu ránu jsem se rozklepala a nevěděla co dřív. Celou dobu jsem se těšila, až to nastane, a teď bych nejraději utekla, kdyby to šlo :D Takže jsem se v 7:15 přesunula na porodní pokoj. Přivítala mě moc milá porodní asistentka, ukázala mi, kde co najdu, dala mi tabletku, zapnula televizi a odešla. to už jsem měla bolesti po 5–7 minutách.

Byla jsem domluvená s mamčou, že se mnou bude u porodu. V 9:00 přijela a začala stopovat moje kontrakce, které byly už po 2 minutách a trvaly minutu. Asi ve čtvrt na deset mi přišla PA dát další tabletu, následovalo vyšetření, otevřená jsem byla na 2 cm. Doporučila mi do sprchy balon. Hodinu jsem na sebe lila horkou vodu a skákala jako zběsilá :D V 11 hodin opět vyšetření : otevřená pořád na 2 cm. tak jsem dostala další tabletu. Po další hodině ve sprše mi PA udělala Hamiltona, no myslela jsem, že ji praštím :D

13:00 další vyšetření, otevřená na 3 cm. Dostala jsem poslední tabletu s tím, že pokud se to nerozjede, tak dneska neporodím a zkusíme to další den. 13:30 vyšetření, otevřená na 4 cm a PA rozhodla, že mi píchne vodu. Následovaly bolesti po minutě.13:45 přišel Dr.,aby mě vyšetřil, hups, otevřená na 9 cm, jdeme rodit! Mamka zdrhla (zrádkyně) :D Na 3 zatlačení se ve 14:02 narodil můj největší poklad Tobias, vážil krásných 3090 g a měřil 50 cm.

No, sice jsem se obešla bez nástřihu, ale maličký mě hodně potrhal, takže jsem měla 16 stehů. Myslela jsem si, že na tu bolest nikdy nezapomenu, ale když mi položili na břicho mého syna, bolest byla pryč a zaplavil mě pocit neuvěřitelného štěstí. Po hodině šití přišla zpátky mamča a po dalších dvou hodinách nás převezli na pokoj šestinedělí. Od té doby jsme pořád spolu. Dnes má Tobísek 9 týdnů. Je to neskutečné zlatíčko. A i bez táty jsme moooc šťastní :)

Hodnotilo 4 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 09.11.12 10:45

Moc gratuluji k malému :dance:,at ti dělá samou radost a určitě s najde nějaký tatínek pro malého, který bude o tebe i o malého stát. :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 09.11.12 12:12

Velká gratulace k Tobiaskovi :kytka:

 
verunecka87
Povídálka 50 příspěvků 09.11.12 23:08

Moc gratuluji k maličkému a přeji hodně štěstíčka:)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 11.11.12 05:50

„Můj první porod Tobíska“ - kolikrát jsi ho rodila? :-) Gratuluji

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 16.11.12 20:30

Tak to chtělo opravdu hodně odvahy.. Držte se. I tohle se dá zvládnout. A Tobísek Ti dodá sílu v tom jít dál.. Přejeme moc štěstíčka :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama