Můj první rok s e-miminem

Ostatní

Tak už je to rok. Rok, během kterého se v mém životě udála taková změna, že větší už mě asi nečeká. Změnilo se všechno od základu a tenhle vyjímečný rok jsem prožila s emiminem. Je to přesně rok, kdy jsem poprvé přispěla do emiminkovského deníčku a od té doby tady jsem takřka každý den. Byla jsem v 16. týdnu svého prvního těhotenství a na emiminu jsem našla tolik informací, po kterých jsem dychtivě pátrala. A co víc, našla jsem tu spoustu stejně zažraných těhulek, které prožívaly to samé, co já tou dobou.

A nacházím je dodnes, i když stejně jako já už dávno těhulkami nejsou. Nenapadlo mě tenkrát ani ve snu, co bude za rok a že s některými virtuálními kamarádkami se nakonec i uvidíme a dokonce i s miminky, která tou dobou byla teprve schovaná v bříškách ještě neviditelných. Stíhala jsem studovat deníčky i těch „služebně starších“ těhulek, pobrečela si dojetím u popisu porodu Naivního káčátka, což bylo poprvé v mém životě, kdy jsem se dozvěděla něco tak intimního napsané tak krásnou formou.

Tou dobou jsem se začala těšit na svůj vlastní porod, což by mě nikdy nenapadlo, že se může stát, zvlášť po většinou hororových vyprávěních starších příbuzných, které jsem od mala slýchávala. A dnes, po roce, pro změnu pročítám deníčky „služebně mladších“ maminek a i těhulek a vracím se tak zpátky do doby, kdy já měla miminko v bříšku a nebo čerstvě narozené.

Listovala jsem před chvílí zpět v deníčkách, které ukládám a chystám se, že je jednou vytisknu, abych se za několik let mohla alespoň při čtení vrátit zpět a také pro Barborku, aby jednou až bude sama čekat miminko věděla, co jsem já v jiném stavu prožívala. Neudržela jsem se a začetla se na několik hodin a nakonec i sem tam slzičku uronila, co tak asi budu dělat při tomhle čtení za 20 let? :-)

Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí a vlastně to u nás dneska vypadá stejně, jako před tím rokem. Ale je tu jeden obrovský rozdíl. Je to Barborka, co spinká vedle v postýlce a už je s námi přes půl roku. I já vypadám stejně, jako před rokem, ale nejsem stejná. Cítím, že během toho roku jsem stala ženou se vším všudy a jsem opravdu šťastná, že mám možnost sdílet své pocity, radosti i starosti s ostatními lidmi zde. Znovu jsem si při čtení prožila společně sdílené obavy z důležitých mezních ultrazvuků, čekání a pak radosti z prvních kopanečků, období nástupu na mateřské a pocity při prvním žehlení dětských oblečků.

A pak také ty radostné zprávy a gratulace k narození našich miminek a první dny, které jsme s našimi miminky strávily doma. Všechny jsme to zvládly a (zvládáme) výborně a já bych to nikdy nevěděla, nebýt e-mimina! Kde bych asi tak našla tolik nastejno těhotných, se kterými se nejlépe o tomhle (v tomhle) nádherném období mluví? A taky maminek s podobnými zkušenostmi s miminky? Osobně ve svém okolí neznám žádnou maminku s malým dítětem a tak jsem opravdu ráda, že mám možnost své radosti, starosti i pochyby sdílet s tolika lidmi zde. Už během těhotenství se i manžel zapojil, jak bylo něco, s čím jsme si nevěděli rady, nebo byli nejistí, hned mě posílal na e-mimino, případně sám zasedl k počítači a už jsme záležitost řešili. Také on za mě „mluvil“ s ostatními, když jsem s Barborkou byla v porodnici a bylo úžasné, jak mi líčil, kdo se další z deníčku rozdvojil a nosil mi před spaním vytištěné příspěvky, abych byla v obraze a nic mi neuniklo.

Tolik vzájemné podpory a společně sdílené radosti (s vlastně úplně cizími lidmi) bylo přesně to, co jsem trošku v posledních letech postrádala, „živých“ kamarádů průběžně ubylo a v práci jsem neměla štěstí na podobně naladěné lidi.

Proto píšu tento příspěvek, jako poděkování opravdu od srdce Šárce a Zdenkovi a taky jejich dítkám, kvůli kterým vlastně tyto stránky vznikly. Je úžasné, jak se zpráva o e-miminčích stránkách šíří světem, většina těhulek, které znám o těchto stránkách ví. A protože reklamy na e-mimino jsem na internetu moc nezaznamenala, je to znamení, že tyhle stránky jsou opravdu pro lidi a ti si mezi sebou řeknou, když je něco dobré. Kromě informací, které jsou jistě důležité, má totiž e-mimino oproti většině podobně založených webů, jedno velké plus. Je to tu naživo s opravdovými, byť virtuálními lidmi, jejich pocity, radostmi i starostmi. Navíc je ke cti většině přispěvatelů, že je tu taková pohoda, až na opravdu vzácné vyjímky, i přes rozdílné názory jsou debaty kultivované, žádné napadání, posmívání, jak bohužel jinde bývá často zvykem.

Ještě jednou proto díky rodičům e-mimina a přeju Vám mnoho dalších a dalších šťastných návštěvnic, které s Vašimi stránkami prožijí to neuvěřitelně krásné období očekávání a samozřejmě taky pohodičku ve Vašich životech.

Mishicka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 25.10.03 18:04

Ahojky Mishicko!

Krásně jsi to napsala. Já tu spolu s ostatníma snažilkama čekám na to své první těhulkovství a protože už čekám dýl, než jsem předpokládala, jsem moc ráda, že si o tom můžu s někým popovídat. S někým, kdo moc dobře ví o čem mluvím a jak se cítím. K těhulkám a maminkách chodím snít o tom, jaké to bude a chodím si k nim pro těhubacilky:) Kde jinde by je na mě někdo prskl:)
I já se přidávám s velkým „díky“ Šárce a Zdendovi!
Mějte se všichni nádherně
Montička

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 25.10.03 18:46

Milá Mischicko,
teď pro změnu ukápla slzička mi-popisuješ přesně to, co cítím ( a asi mnoho dalších maminek, těhulek a dalších e-miminovských příznivkyň).
Tobě i Barborce přeji hodně zdravíčka a spoustu krásných společně prožitých chvil…
Přidávám se také k díkům: Šárko a Zdenku, moc děkuji a držím nám všem pěstičky, ať e-mimčo „funguje“ hoooodně dlouho…

Andrea a Ondrášek (15 měs.)

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 25.10.03 19:04

Ahoj Mishicko,
posílám Ti veliký dík za takový článek. Mluví mi přímo z duše. E-mimino se pro mě stalo velikým záchytným bodem už v roce 2000. Těhulky ani maminky ve svém okolí nemám a kamarádky se taky nějak vytratily. Šárce a Zdeňkovi jsem za něj tak vděčná, že bych to jen těžko sama formulovala.
Tak tedy přeji všem, kteří mají s e-mimčem, co do činění, hodně štěstí a vůbec jen to nejlepší, co lze komu přát.
Ještě jednou dík Tobě za článek a Šárce a Zdeňkovi za e-mimino!
Pa Esterka + Honzík (4 r.) + Karel (bez 4 dnů 10 m.)

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 26.10.03 10:26

Ahoj Mishicko,

opravdu jsi to napsala krásně a musím přiznat, že mě při čtení tvých řádků zvlhly oči. Taky jsem s emiminem prožila a stále prožívám úžasné chvíle a je bezva vědět, když člověk zrovna potřebuje to pohlazeníčko, tak na emiminču se vždy nějaké najde. Taky na tyto stránky nedám dopustit.

Eva + Mleika 30+5

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 26.10.03 10:36

ahoj Mishicko
krasne si to napsala,i ja slavim s e-miminem svuj prvni rok.Pred rokem jsem byla jako predsnazilka,od dubna jsem se prifarila:-)) k Monticce denicku a v soucastne dobe nosim v brisku 20 t.t. stesticko jmenem Krystufek. Diky e-miminu a vsem krasnym denickum jsem zvladla veskere priznaky a zjistila co a jak.

Takze vsechny zavislacky:-)))) a doufam,ze se tady budeme jeste dlouho schazet
pa Magrata+Krystufek 20 t.t +2

 
Anonymní  26.10.03 11:19

Ahoj Mishicko, i já se přidávám k ostatním, napsala si to opravdu nádherně. Já chodím na E-mimčo asi dva roky. A taky bych chtěla poděkovat Šárce a Zdenkovi za to, že díky nim mám kam chodit pro radu, nebo se svěřit se svými problémy. Díky nim jsem tady našla spřízněné duše a i kamarádky. Ještě jednou velký dík. Gabča+ Kristýnka 6,5 let + Karolínka 10 měsíců

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 26.10.03 14:15

Ahoj Mischicko,

i mně mluvíš svým článkem z duše. Já už na e-mimino chodím pravidelně asi rok a půl - nejdřív jsem v deníčku „naivního kačátka“ odnosila Jíru, celý rok popisovala jeho miminkovství v deníčku „vrabčáka“ a teď čekám druhé miminko u „brusinky“ :o)))
I já si tisknu všechny deníčky, kam přispívám, teď jsem si druhé těhotenství každý týden porovnávala s tím „kačátkovským“. Dokonce jsem se rozhodla, že Jírovy zápisky nechám svázat jako knížku a bude to originální dárek pro tatínka a dědu s babičkou k Vánocům. I mně někdy tečou slzičky při čtení co bylo (a ne tak dávno) a jsem zvědavá, co to se mnou udělá za 20 let. A už za pár let budu malým vrabčákům předčítat před spaním z jejich deníčků, aby věděli, co vyváděli za rošťárny :o)))

Takže i já znovu děkuji Šárce a Zdeňkovi a vám všem, že e-mimino je.

Jiřina s Jírou 14 měs. a Drobečkem 33tt

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 26.10.03 16:35

Mishicko!
Od té doby, co jsem na emiminu jsem sledovala kromě našeho deníčku i váš. S manželem jsme sledovali tvůj porod. Vždyť to bylo skoro v přímém přenosu! :o))
Píšeš moc pěkně, takže mě ani nepřekvapilo, že jsi teď něco tak hezkého napsala. Při čtení mi taky jako ostatním zvlhly oči :o))
Přijpojuji se k díkům Šárce a Zdendovi!!!!!
Mockrát jsem přemýšlela, co koho vedlo k založení takových stránek a hlavně k tomu, že se o ně dál starají. Teď už je to jistě velmi náročné.
Všem skvělým lidičkám na emiminu přeji přeji hodně zdravíčka a štěstíčka a splnění těch přání, kvůli kterým se tady scházíme.
Toffifee - Zuzka, Valentýnka a Libor z Chrudimi (od Cipísků)

 
Anonymní  26.10.03 21:07

Mishicko, pěkně jsi to napsala, jenže už to dávno není co to bývalo… Taky děkuji emiminu za všechno pěkné, prožila jsem s těmito strákami pěkné těhotenství a hlavně přípravu na těhotenství.
Chtěla bych vyjádřit svůj názor, ať se vám (a Šárce se Zdeňkem) líbí či nikoliv - v poslední době celková úroveň emimina podle mě dost klesla, už to není „krásný přístav“ pro těhulky a maminky, ale paskvil s milionem sobě si podobných a někdy trapných deníčků, nechápu, jak mohl někdo „dovolit“ takové rozmnožení deníčků! Kde jsou nějaké užitečné informace? Myslíte že všechny návštěvníky baví číst deníčky? Jistě, že cenzura nesmí být, ale snad by mělo jít provozovatelům o nějakou úroveň a přehlednost, což tady postrádám.
Já sama jsem emimimo „žrala“, hltala jsem tenkrát jedinečný deníček Naivního káčátka, díky němuž jsem se rozhodla otěhotnět a vše krásné si prožít taky (díky Káčátko, díky Jiřino, Bublino a ostatní, kdo jste mě inspirovaly!). Pak jsem sama jako těhotná „chodila“ do Monáčkovýho deníčku, který byl v té době taky hodně populární a měl jistou úroveň. Že si pak „mladší“ těhulky udělaly další deníček (Babula-Mikiska), pak Ájinka… to všechno bylo OK… ale co dál???? Tolik snažilkovských a předsnažilkovských deníčků (nestačil jeden?), tolik těhotenských deníčků - jen chaos a leckdy trapný neustále se opakující bláboly..... a když člověk něco opravdu hledá, než to najde a prokouše se přes všechny ty alfičky, naftičky, kočičky, montičky… (nechci se nikoho dotknout jmenovitě, myslím to obrazně a tyhle názvy mě napadají.....jó čím víc uživatelek, tím děsnější přezdívky… co takhle Fantagiro? ta je podle toho co píše pěkně ujetá…), tak se znechutí a odejde hledat informace jinam, kde je líp a nestraší tam pořád opakující se a nikdy nekončící deníčky - třeba na Rodinu. Ty vaše deníčky - připomíná mi to mexický telenovely a US seriály o 800 dílech… Každá která otěhotní - šup musí mít svůj vlastní deníček, místo aby se přidala k již existujícím deníčkům.
Jediné co tady čtu, je deník Vrabčáků, ten má úroveň, není divu, vždyž vzešel z Naivního Káčátka.
Doufám, že se na mě všechny sesypete, jak je tady zvykem, když někdo napíše něco negativního.
Martina a 8-měsíční Anička

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 26.10.03 21:26

Ahoj Martino.
Nemíním na tebe sesypat nadávky, vyjádřila jsi svůj názor a máš na to právo.
Nezapomeň ale, že internet je věc veřejná a není nutné číst všechno, co je na něm napsáno. Já taky nečtu všechny deníčky, co zde vycházejí a máš pravdu, že jich je docela dost. Hledám-li informace, najdu si je v SOS maminek nebo v diskusích.
Pokud si chceš povídat pouze s přítelkyněmi, které zde začínaly, tak existují různé servery pro soukromé diskuse a nikdo vás tam nebude obtěžovat, jsou na heslo. Emimino takto stavěné není a myslím, že ani soukromé diskuse neumožňuje.
Píšu to hlavně kvůli všem holkám, které otěhotněly a nebo se začaly snažit otěhotnět později než v roce vzniku emimina.
A mimochodem: rozhodnout se pro dítě jen proto, že někdo jiný o tom moc pěkně píše mi přijde dost nedospělé.
Toffifee - Zuzka od Cipísků

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.10.03 21:45

Ahoj Martino,
každý názor je jedinečný, stejně tak i Tvůj. Co na tom, že je tak odlišný? Svět by byl nudný, kdyby byli všichni spokojení se vším, ne? Nehodlám se na Tebe sesypat, i když nesouhlasím. Ale je fakt, že mám pocit, že k Tvému příspěvku je co říct. Mě přijde pochopitelné, že nově těhotné si raději založí svůj nový deníček, kde si můžou v reálném čase povídat a i když to zvenčí vypadá, že je to pořád o tom samém, nikdy to není tak úplně. Asi těžko si popovídají v deníčku Naivního Káčátka, když už je to tak dávno a v citem nabitém srdíčku těhulky, maminky, snažilky… je tolik věcí, které chce probrat a mluvit o nich teď. Navíc, kde by to tedy mělo skončit? U Mikisky, u Ájinky? Kde je hranice, co už je příliš? Deníčky beru jako místo pro štěbetání a když hledám informace, tak šup do diskuzního fóra, nebo začnu hledat i zde i ve starších článcích mimo e-miminkovské deníčky. A jestli by stačil jeden snažilkovský deníček? No asi ne, jinak by další nevznikaly. Prostě se to všechno mění a pokud se to lidem tak líbí (většině), pak je to vpořádku. Přezdívkami bych se vůbec nezabývala, je každého věc, jak se prezentuje navenek - i nickem.
Tak mě tak napadá, že já, když se nechci nikoho dotknout, nepoužívám slova jako „bláboly“ a „je ujetá“, to je totiž přesně to, kvůli čemu nerada chodím na jiné weby, protože tam je to obvyklá forma diskuzí. Možná jsem citlivka, ale tak nějak mě vychovali, že můžu sdělit svůj i velmi odlišný názor, aniž bych někoho „hodnotila“ (teď to dělám, že? :-). Jinak je jistě dobře, že právě kvůli odlišným vkusům lidí je webů víc a máme svobodnou volbu si vybrat dle svého. Takže sláva vývoji, je na nás, jak si s tím poradíme a kam budeme nebo nebudeme chodit.
Je fajn, že jsi prožila své těhotenství a přípravu i díky e-miminu pěkně, ostatní si to tak také užívají, tak ať jsou všichni šťastní i v milionu deníčků :-)))

Mishicka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.10.03 21:50

Hele, Toffifee!!!!!!! Jakto, že jsi se sesypala první, já se tak snažila, abych první byla já :-))))))))))))))
Martino, promiň, ale bylo jasný (a i si to tipovala), že reakce asi budou. Mě to jen přijde legrační, že mě Zuzka předběhla :-)
Mishicka

 
Anonymní  26.10.03 21:58

Tak mi to nedá nereagovat, souhlasila bych s Martinou, že emimino se mi už dlouhou dobu nezdá být tím emiminem, kterým bývalo.V množství deníčků se nevyznám, a mnohokrát se mi zdá, že píší o ničem.Ale konec konců, je to věc těch, kdo deníčky tvoří a kdo do nich přispívá, nemám povinnost číst to, co mě nudí.Taky jsem si povšimla, že tu docela pěkně funguje cenzura, jsem zvědavá, kdy bude Martinin a můj komentář smazán. To už tady několikrát bylo, že odlišný názor byl vymazán.
Nechci rozhodně Šárce ani Zdeňkovi upírat kus práce, kterou zde odvádí, já jsem konec konců své čekání na otěhotnění i celé těhotenství prožila právě zde, Deníček Naivního Káčátka byl jedinečný, jen si myslím, že úroveň stránek poklesla a je mi to někdy líto, nechodím už na tyto stránky s takovou „závisláckou“ radostí jako dřív. Ale je to jen názor, každý máme nějaký.

S pozdravem

Alena

 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 27.10.03 09:15

Jo jo, napsala jsi to moc pěkně. Mluvíš mi z duše, jen mě asi včera nepolíbila můza, abych to ze sebe takhle vyplodila. :o)))
 Zuza

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.10.03 10:28

Ahoj Mishicko!
Moc pěkně jsi to napsala a já se taky připojuji k poděkování Šárce a Zdenkovi,že nám dali šanci si pokecat tady na emiminu o všech věcech,co nás zrovna trápí nebo,co nám zrovna přinášejí radost.
Dost mě překvapily ty negativní komentáře,já sice neznám ani začátky emimina ani deníček naivního káčátka,jsem tu necelý rok a neměla jsemčas se po tom pídit,ale je snad jasné,že to nemůže být pořád stejné,když o emiminu se postupně dozvídá víc a víc lidí a každý,kdo se stane emiminčím závisláčkem a třeba zrovna otěhotní,tak si určitě bude chtít založit svůj deníček s lidma,kteří otěhotní téměř ve stejnou dobu,aby si ty svoje starosti a rady mohly navzájem rozebírat a mít tu „svou partičku“,to snad musí každý pochopit,i když je tu ,jak píše negativní Martina,těch deníčků moc.
Já osobně jsem ráda,že je tu deníčků víc,nedovedu si představit,kdybysme měly všechny,co máme narozená miminka přispívat jen do jednoho,to bysme v tom měly milá Martino s prominutím pěknej bordel. Čtu jen náš deníček a občas zabrousím k Cipískům(trošku si zavzpomínat) a taky k Ed,ale na ostatní nemám čas a když něco potřebuji,tak si to najdu.Myslím,že ty deníčky jsou pro holky,co si chtějí popovídat a už se tak nějak znají a když chce někdo poradit nebo seznámit ostatní s něčím novým,tak napíše nějaký fejeton(viz např.Alice)a každý si může hledat rady v diskuzích apod.,jak už tady holky psaly a nemusí se pročítat těma blábolama,jak píšeš.
Hlavně jsem ale chtěla napsat,že moc obdivuji Šárku a Zdenka,že se o tyto jejich stránky tak starají,protože je toho tolik a musí tomu věnovat spoustu času(volného) a je fakt smutný,když tady někdo píše o úrovni a sám by tohle udržovat asi nedokázal a s tou cenzurou,to mě teda taky namíchlo,já si myslím,že je dobře že takový věci hned Zdeněk vymaže,protože tady se scházejí slušný lidi a ty vulgárnosti nemá náladu číst snad nikdo,to si negativní pisálci můžou jít číst takové diskuze,kde si každý nadává,na Rodinu.
No,píšu asi hodně zmateně,tak mi to omluvte,hrozně totiž spěchám,přečíst si jeden z milionů deníčků,abych měla zase ten den o něco hezčí.Tak ahoj Zizi

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.10.03 11:19

Ahojky Aleno,
Tvůj názor respektuji, stejně jako Martinin. Nemyslím, že by ho měl kdokoli důvod mazat, protože pouze vyjadřuje, co si ty myslíš a to bez urážek nebo nadávek. Pouze takové příspěvky (vulgární a urážlivé) jsou tady mazány a já jsem tomu ráda, na takové věci tu skutečně není nikdo zvědavý. Takže žádný strach, jistě tu Tvůj příspěvek zůstane a bude ukázkou všem, že i odlišný názor lze prezentovat slušně.
Mimochodem deníček Naivního Káčátka byl opravdu jedinečný a určitě by byl i dneska mezi tou spoustou deníčků ostatních, nejspíš hlavně kvůli nádhernému písemnému projevu Naivního Káčátka osobně.
Mishicka

 
Anonymní  27.10.03 19:36

Ahoj Mishicko,
s dovolením se podepisuji pod tvůj fejeton, jelikož vyjadřuje přesně to, jak vnímám emimino i já. Navštěvuji ho už cca 1 rok a utratila jsem za připojení hodně penízků :-).
Když ale čtu dále nové příspěvky, nedá mi to, abych trošku nesouhlasila i s Martinou. I mě se zdá, že „deníčků“ je tu víc než dost a orientace se stává čím dál tím složitější. Mám pocit, jako by emimino potřebovalo trošku „uklidit“ - zpřehlednit.
Hezký den
Olinka a Ema - 2 měsíce

 
Anonymní  27.10.03 20:42

Ahoj Mishicko a všichni, kterých se to týká!
Mimochodem deníček Mishicky/Mikisky patří k těm „povedenějším“, to vás musím pochválit, dobře se to čte:)
Mám ale taky výhrady k úrovni některých deníčků a k jejich počtu. Kdysi někdo psal Šárce „dopis“, který byl zveřejněn na halvní stránce, na téma proč Šárka už „nepíše“ a proč si to „ulehčuje“ tím, že nechá živelně zahlcovat emimino deníčky.
Před cca rokem a půl, kdy jsem na emimino začala chodit, to bylo super!!! Fakt jednička mezi podobnými weby. A dneska?

Chápu, že si chtějí holky ve stejném stadiu snažení, čekání, těhotenství nebo mateřství popovídat s holkami, co jsou na tom momentálně stejně, k tomu ale proboha nemusí být deníčků několik desítek (nebo set?) ale stačí bohatě cca 8-9 na těhotenství, pokud vím, vždycky byly v jednom deníčku holky spolu těhotné +/- 1měsíc až dva a nikomu to nevadilo… dneska si zakládá každá deníček svůj hned jak otěhotní aniž by se předtím podívala, zda není možné se k některému existujícímu připojit (byť jsou tam holky těhotné o 14 dní déle). Tohle by měla být asi starost Šárky a Zdeňka, trošku to „korigovat“ a ne zveřejnit každý s prominutím paskvil.
Snažilky - ano, ale proč nestačí jeden nebo dva?
Líbí se mi systém deníčku pro jarní miminka a letní miminka, takhle ještě podzimní a zimní a stačilo by, ne? A holky, co porodily, logicky pokračují ve své snaze o deníčky dál… a dál… a dál… a jsme zahlceni.
Neměly tohle být původně stránky o těhotenství a porodu a miminkách (malých miminkách)? Povedete tady své deníčky až do puberty svých dětí? Proč nejdete na Rodinu, kde se debatuje opravdu o všem? Nechte emimino pro těhotný a pro čerstvé maminky! (tohle je můj názor a moje přání, které jistě nebude vyslyšeno:)) - jasně že Šárka nezakáže nikomu psát o svém dvouletém dítěti.

A všem pisatelkám, kterým se nelíbí to, že se ne všechny přispěvatelky vyjadřují sladce a jemně bych ráda vzkázala, že jednostrannost taky není dobrá… neuznávám vulgární příspěvky, ale proč musíte být všechny tak přeslazené???? Vždyť je to hrůza - mlíčko, prsíčka, štěstíčko, pěstičky… pořád dokola… vždyť jste dospělé ženské???!!!! Piště takhle o svých miminkách, to je normální, ale když čtu například v deníčku Veroniky a Šulánka neustále o prsíčkách atd… přemýšlím o tom, jestli jim to neleze na mozek.. to takhle holky mluvíte i v práci? Čau Nikola a 6-měsíční Tomášek

 
Anonymní  30.10.03 13:37

Nedá mi to, abych taky něco málo nepřipsala.Tento článek na mě velice zapůsobil a nechal ve mně velmi rozdílné názory.Na emimino chodím už asi rok a půl a bez pár měsíců jsem byla totální závislačka!Emimino jsem měla zapnuté celých 8,5hodiny co jsem v práci a žádný nový příspěvek mi nesměl ujít.Prostě super!!! Dokonce jsem předtím o dětech ani nějak neuvažovala a až příběhy a pocity holek ve mně probudili tu „mateřskou lásku“ a na miminko se už teď moc těším a to jsem teprve předsnažilka.Ne­souhlasím s Toffife,že až to, že emimino mi otevřelo oči, bych byla nějaká divná a nedospělá.Co vím, jsem starší než ona,jen pro mě nebylo mimčo předtím důležité k životu.Každý má jiný názor. .....ale… je to tu už psané a vidím, že některé holky to jen tak nepřekousnou,ale jsem ráda, že to tak necítím sama.Teď už mě to tady nebaví.CHodím sem sice pořád a to hlavně kvůli deníčkům (Ed- ta ženská je naprosto úžasná,Montička, Brusinka,Vajo,Ko­pretinka, vrabčáci, i Cipísci jsou fajn),pořád mě zajímají jejich osudy, a cítím z nich takové to krásné, co mi u jiných deníčků chybí.Já vím, že nemusím číst to, co se mi nelíbí,ale mrzí mě to,stejně neodolám, přečtu si vše a pak toho lituji,že mám po náladě.Je toho tady opravdu moc (Fantagiro -jak už někdo psal - pubertální koza, Maxi to stejné a v těchto deníčcích mi chybí ta upřímnost, ta tam prostě není, je to jen asi „módní hit“, Koucour - bez komentáře, Euka-vím, že miminko je pro každou mamku to nejdůležitější,ale všeho moc škodí a pořád to opakovat dokola v každém příspěvku…? Asi si potřebujete něco dokázat a přesvědčit se)Šárce a Zdenkovi vůbec nezávidím, mají to těžké a něco vytřídit a vyhodit asi nejde,ale prostě - NENÍ TO UŽ CO BÝVALO.
Ale i tak jsem moooc ráda, že emimino existuje a až jednou budu snažilka, nebo s bříškem, velice ráda se do nějakého deníčku připojím......
Ivana - Kroměříž

 
Anonymní  31.10.03 20:46

Toffifee! ty jsi taky tak trapná, že je to někdy neuvěřitelný.
Hlavně jak si přizvukujete s Kocourem Zdendou,to je síla,nebo jak jsi řešila v diskusi to tvoje Dachau.
Mimochodem,ty jsi připadáš dospělá?
Eva občas jen čtoucí, 2 děti

 
Anonymní  01.11.03 16:59

Ahoj Ivano,ten první tvůj odstavec je přesně to,co jsem chtěla napsat já!! Taky jsem byla závislačka a trávila celou pracovní dobu na emiminu,před tím ca rokem a půl to zhruba u mě začalo - a taky inspirovalo k mateřství, dobře mě to při startu -otěhotnění naladilo na pozitivní vlnu (a taky s toffiffe nesouhlasím,s tou nedospělostí). A taky už mě to tady nebaví atd. prostě jsi vystihla přesně moji myšlenku, jen se po to podepisuji - i tvůj názor na jednotlivé deníčky či jejich pisatelky je podobný mému - zřejmě nás bude víc,jen mají holky strach otevřeně tady napsat,co si myslí, tak raději mlčí. Emimino je tady přece pro nás,ne? Proč nenapsat otevřeě,jaký ho chceme mít?
Já jsem do žádného z deníčků nepřispívala, jen jsem je četla,a hodně mi to v těžkých chvílích pomohlo,měla jsem rizikové těhotenství a možnost mít notebook v nemocnici. Za tohle samozřejmě díky, jen škoda, že se to poslední dobou tak pokazilo!
Zdenka a Ondrášek 10 měsíců

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 01.11.03 23:27

Ahojky všem, čekala jsem, že se ozve někdo, kdo není zcela nadšen a dočkala jsem se. A nemám nic proti. Je jasné, že ne všichni jsme naladěni na stejnou vlnu a právě proto nejspíš vznikají nové a nové deníčky, kde se sejdou lidé podobní. Proto se mi zdá, že je vlastně lepší, že je tu deníčků víc, protože každý tak má šanci najít si ten „svůj“. Zdenka píše „Emimino je tady přece pro nás,ne? Proč nenapsat otevřeě,jaký ho chceme mít?“. Je takové (e-mimino) jaké si ho lidi udělají a to vlastně lze pouze psaním. Pokud chceš nějakou změnu (umazat a zrušit současnou hromadu deníčků již asi nelze), založ deníček svůj, jistě se najde spousta lidí, kteří si budou rádi psát právě s Tebou. Udělej deníček, který potěší ty, kdo jsou s ostatními nespokojené, jinak se nic nezmění. Myslím, že pokud někomu vyhovuje šišlání a neustálé oslavování, je to stejně dobré jako pro jiného třeba pubertální výlevy (ne všichni to soudí stejně). Prostě jak už jsem jednou psala, každý jsme jiný a máme i jiné vyjadřovací a „psací“ projevy a schopnosti a podle toho deníčky i vypadají. A nebyly by tady, kdyby do nich nikdo další nepřispíval, takže z mého pohledu jsou vlastně všechny dobré. Čím víc lidí sem chodí, tím víc zřejmě deníčků bude, právě kvůli těm rozdílům mezi námi všemi. Ať je to tak dál, jinak by e-mimino nejspíš zapadlo, nebo by se stalo pouze místem pro nějakou „elitní“ uzavřenou skupinu. Je to vývoj a ať už to vypadá jakkoli přehlceně, určitě na tom Šárka se Zdenkem pracují, aby se s tím nárůstem příspěvků nějak srovnali a už i nějaká změna přišla - deníčky byly rozděleny do skupin, takže už je na první pohled zřejmé, kam deníček patří (snažilky, těhulky …). Necítím to tak, jako vy, že by se mi to tu už nelíbilo, je to jako se vším v životě - věci se mění. Tak se staňte součástí, chcete-li, a měňte e-mimino také, určitě je dost lidí, kterým chybí právě ten váš deníček.
Mějte se hezky a všem přeju krásnou předdušičkovou noc.
Mishicka

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 02.11.03 17:17

Nejdříve bych chtěla moc poděkovat těm, které nám tady sklonili poklonu, kteří na naše stránky rádi (nebo přesněji rády) chodí. Taky bych ráda poděkovala těm, kteří na našich stránkách vidí spousty nedostatků - některých jsme si sami vědomi.

Dále bych se chtěla omluvit, že reaguji až nyní, ale byla jsem u rodičů a tam přístup na internet nemám.

Nejdříve bych chtěla vysvětlit, proč podle některých z vás poklesla úroveň stránek. V samotném počátku jsem byla těhulka, která na neschopence neměla co dělat a měla jsem spoustu času na psaní a pročítání odborných i méně odborných článků, ze kterých jsem pak ve svých článcích vycházela. Jenže teď je ze mně dvounásobná maminka dvou neposedných skřítků, navíc jsem začala chodit do práce, sotva teď stíhám domácnost, takže jsem ráda, že si píšete články sami a že je tam manžel stíhá dávat. Sice občas vyšetřím nějaký ten čas na napsání článku, jenže to pro mě znamená nejdříve nějaké informace sesbírat jinde (již mnohokrát jsem psala že nejsem odborník), setřídit je, sepsat - takže jeden odborný článek mi zabere 2-3 hodiny. Proto je těchto článků bohužel v poslední době velmi málo, sama jsem hledala někoho, kdo by podobné odborné články psal, ale zatím se nikdo nenašel a pokud našel, napsal 3-4 články a přestal psát dál. Jsem za takové příspěvky moc ráda, jenže tyto dobrovolníky nemůžu a taky nechci nutit psát na naše stránky, obzvlášť když vím, kolik práce to dá. Takže milé čtenářky a čtenáři - pokud máte co napsat, napište, budeme rádi.

A teď proč je u nás na stránkách tolik deníčků -
Snažikovské deníčky - začala je Ed, pak Brusinka, teď jeden vede Montička, později se objevily další dva - oba pozdější si získaly své stoupence a jak samy čtenářky těchto dvou deníčků píší, jsou moc rády za nové deníčky, protože v těch starších je už sehraná partička a jim se tam někdy hůře „zařazovalo“.

Těhulkovské - jistě chápete, že těhulka ve 12. týdnu má zcela jiné starosti, otázky a problémy než těhulka starší třeba o 10 týdnů. Snažíme se tedy, aby deníčky měly rozpětí v délce těhotenství právě těch 10 týdnů - někde se nám to daří, jinde ne. Některé deníčky samy po čase zanikly, protože jejich pisatelky buď měly omezený přístup na internet, nebo měly zdravotní potíže, nebo dokonce to vzdaly, protože o jejich deníčky nebyl zájem. Ale počet deníčků zatím nechceme více korigovat, myslím si, že pokud některá z vás napíše nějaký deníček tak, že si s ním dala spoustu práce a že tato snaha by měla být oceněna.

Miminkovské - tady je problém naprosto stejný, miminka jednoroční a jednoměsíční nelze prostě „házet“ do jednoho pytle. A pokud mají maminky zájem u nás si dávat „rande“ a povídat si o svých ratolestech tak nebudeme ani jinak omezovat věk, do kdy si budou deníčky psát a rozhodně je nebudeme posílat na server Rodina, jak některá z vás psala.

Víme, že v deníčcích byl trošku zmatek, takže jsme je trošku roztřídili (tedy přesněji řečeno to udělal Zdeněk - je to totiž nad mé chápání)

No a velmi ožehavé téma - cenzura - již v jednom článku jsem napsala, že budeme mazat příspěvky a komentáře, které jsou hanlivé, vulgární a urážlivé. Bohužel jsme museli takto učinit v několika komentářích v deníčcích. NIKDY ale nemažeme komentáře, které vyjadřují odlišný názor, které kritizují. pokud se tak děje slušně !!!
Bohužel takové komentáře posílají ve velké většině anonymní přispěvatelé :(
Na žádost osob, kterých se to týkalo osobně, jsme mazali některé části vysvědčení pro porodnice s tím, že jsme vyzvali autora aby se ozval (ten se sice ozval, ale bohužel z mailové adresy zřízené na napsání tohoto mailu a ihned zrušené)
Chci ale upozornit, že jsme autoři těchto stránek a neseme určitou morální zodpovědnost za ně a že máme tedy právo takto postupovat.

Milé snažilky, těhulky, maminky a .....
přeji vám i nám, aby eMIMINO tady bylo ještě dlouho, aby bylo stále tak pohodové a aby se vám i nadále líbílo.
Moc se těším na další vaše náměty, deníčky, diskuze.
Ještě jednou bych moc chtěla poděkovat za vaše ohlasy a popřát vám, ať se vám splní všechna vaše přání a ať vám vaše štěstíčka dělají jen samou radost

šárka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama