Nakladatelství Computer Press - tip na knihu

Ostatní

Notebook Praktická příručka uživatele Petr Broža 152 stran černobílých Datum vydání: září 2005 Kód knihy: K0510 ISBN: 802510656X, EAN: 9788025106563 149 Kč / 219 Sk

Notebooky postupně nahrazují stolní počítače. Mají výhodu ve snadné přenositelnosti díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti a v možnosti práce v terénu, kde nejsou dostupné elektrické zásuvky. Díky notebookům lze pracovat prakticky kdykoliv a kdekoliv, proto není divu, že celosvětové prodeje notebooků kvapem rostou, zatímco prodeje počítačů stagnují, či dokonce klesají.

Ceny nejlevnějších notebooků se navíc snížily na hladinu průměrně výkonných počítačů, což je bezesporu hlavním impulsem pro uživatele. Ti začínají notebooky používat nejen vedle svých počítačů, ale také je notebookem zcela nahrazují. Stále ale existují oblasti, kde mají počítače výhodu. Jsou totiž obecně výkonnější, mají rychlejší disky a grafické karty a lze je velmi snadno a levně rozšířit či vylepšit.

Tato publikace vám pomůže nejen s výběrem správného notebooku, který bude odpovídat vašim potřebám, ale současně popíše nejdůležitější části notebooku a v čem spočívá jejich funkce,
naučí vás, jak se o notebook starat, dozvíte se, jak správně používat akumulátor, aby notebook co nejdéle mohl pracovat bez elektrické sítě, zjistíte, jak aktualizovat Windows XP a jak si operační systém přizpůsobit k obrazu svému, dočtete se, jak udržovat pevný disk ve stavu maximálního výkonu, popíše nejčastější problémy a napoví jejich řešení, naučíte se, jak se připojit mobilně k internetu a jak se připojit k domácí nebo firemní počítačové síti, zjistíte, k čemu slouží dokovací stanice a replikátor portů, vysvětlí, co je TabletPC a k čemu je dobrý a mnoho dalšího.

Kniha je rozdělena do osmi částí, každá z nich popisuje jednu tematickou oblast. Vše je přehledně řazeno tak, aby čtenář získával informace hezky po pořádku. Po přečtení knihy budeme umět notebook využívat daleko efektivněji.

O autorovi:
Petr Broža vystudoval Filozofickou fakultu Univezity Palackého, obor žurnalistika, a je šéfredaktorem měsíčníku Osobní finance. Tři roky působil jako redaktor nejčtenějšího časopisu o počítačích Computer, v němž získal mnoho profesních zkušeností k napsání řady úspěšných knih. Mezi ně patří i několik knižních bestsellerů: Tvorba WWW pro úplné začátečníky, Stavíme si počítač, Instalujeme a konfigurujeme PC, Vypalujeme CD nebo Vypalujeme DVD. Tři roky pracoval jako šéfredaktor internetového časopisu MobilMania.cz a dva roky jako šéfredaktor časopisu AutoRevue.cz.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek