Naše miminka

O životě

Je zvláštní, jak se člověku mění priority, respektive jejich pořadí. Když se naše mimi narodila, tak strašlivým způsobem blila, nemůžu napsat blinkala. Potom to přešlo na mírnější formu, ale začala být hysterická, uječená a ještě víc nespavá. Když jsem se hroutila, přešly jsme na příkrmy, byla to katastrofa v podobě několika večerních a ranních návštěv na pohotovosti, spálené kůže, vyrážek. Když už jsme nevymysleli u našeho pana primaře a paní pediatričky nic, co by mohlo pomoci, přibrali jsme si na pomoc paní alergoložku.

Vája ;)

Takže, po dvou měsících na příkrmech už Vája vyfasovala 1× perorální kortikoidy a 2× v podobě masti. Vája je ještě malinkatá, aby si každý ze třech doktorů mohl nabrat odpovídající vzorek krve, který by ke svému zkoumání potřeboval, takže v týdnu od 5. března, začíná akce. V pondělí jdeme na potravinové alergie, ve středu na kytky, trávy, plísně, zvířata, a pokud se ani jeden test nepodaří, tak jdeme na krev do nemocnice, kde se všichni tři lékaři sejdou a každý si uzme to, co potřebuje.

Jelikož můj bratr trpí velmi silnou cukrovkou (jako jediný v celé naší rozvětvené rodině, a to i po několik generací), tak i na ni bude Valička testovaná.

Víte, je zvláštní, jak se mění pořadí priorit. Téměř před osmi měsíci jsem brečela, že jsem neschopná matka, jelikož nemám mlíčko, abych mohla Váju kojit. Po třech měsících jsem prosila, ať už Vája spí aspoň dvě hodiny v kuse. Pak následovala prosba, ať není Vája alergická na BKM. A po příkrmech? Si říkám, že tak malá holčička si nezaslouží, aby po mrkvi, bramborách a brokolici vypadala, jako když ji nechám v poledne usnout na Sahaře.

Jelikož prďolka ve čtvrtek vypadala jako spálená žížala, paní doktorka na alergologii zavelela, že pro naše „velké testování“ potřebuje, aby byla Valinka „čistá“, takže jsme zpět jen na mlíčku. JENŽE! Myslela jsem si, že se Vájinka trochu vyčistí a bude dobře. Bylo, ale jen první den. Dnes je třetí den na mlíčku a ráno a večer dávám nemléčnou rýžovou krupičku Nestlé, abych ji trošku zasytila, a Vája je rudá snad nejvíc, co byla, takže začínám mít podezření, že v jídle to nebude, v pracím prášku taky ne, používám ho už pět měsíců a paní mudra říkala, že takhle strašnou reakci by snad ani mít nemohla. A to fakt máchám 2×.

Oboje rodiče mají psy a kočku, takže třeba bude zakopaný „pes“ tam, jinak už fakt nevím. Pro jistotu jsem dneska vyřadila i tu poslední potravinu, rýžovou krupičku, a nahradila ji klasickým rýžovým odvarem, tak uvidíme. Kukuřičnou krupici jsem zkoušela taky a dopadlo to tragicky, nicméně máme pořád naději, že problém bude někde jinde.

Omlouvám se, je to takové pomotané, prostě jsem jen chtěla napsat, že bych byla šťastná, kdyby Vája ječela a byla zdravá a „jen“ dráždivá.

Mám obrovské štěstí - můj manžel je úžasný, moje maminka je báječná a má kamarádka je prostě kamarádka s „K“.

Brečím, ale vím, že slzy jsou na dvě věci, tím Váje nepomůžu, musí vědět, že jí s tím problémem pomůžu. I když je to pro mě moc těžké, jsem hodně empatická a doslova cítím každý její problém a bolest, takže se připravuji na tu „horší“ variantu, že ji budou nabírat v nemocnici, ale v žádném případě ji nenechám sestřičkám, chci, aby věděla, že budu pořád s ní. Bude to pro mě to nejnáročnější, čím jsem si zatím prošla, protože takhle po nocích brečím a koukám se na tu naši holčičku, jak spinká a ptám se PROČ…

Takže jak říká moje maminka: „Hlavu vzhůru a do boje.“

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlineMarieP
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 26.02.12 11:16

Silky, teda to máte trápení :| , přeji vám ať výsledky dopadnou co nejlépe :srdce:

 
LenkaZrzule
Povídálka 39 příspěvků 26.02.12 17:28

Také držím palce ať vám už někde pomůžou a aby byla malá v pohodě.Dejte pak vědět jak to s Vájou vypadá,hodně štěstíčka!!!!! :srdce:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 26.02.12 21:11

Silky, to mě moc mrzí, že tak bojujete. Moc ti přeji, aby se testy brzy zjistila příčina a mohly jste se jí vyvarovat. Třeba to bude ta alergie na kočku, psa, pokud je s nimi malá v kontaktu, možné by to asi bylo, zkus na to doktory upozornit. Držím moc pěsti a ozvi se, jak se to dál s vámi vyvíjí.

 
Eliška 84
Povídálka 21 příspěvků 27.02.12 10:38

Zkoušeli jste koupel v ovesných vločkách? Je to sice babská rada, ale prý to dětem na různé vyrážky atd. pomáhá.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama