Nejen pro těhulky-bledulky

Zdraví
  • Radina
  • 26.02.04

Také patříte k těm, které mají nedostatek železa? Já ano, prý je to dědičné. Ještě dřív než se odvážíte slupnout tabletku se železem mám jeden typ. Žádné píchání hřebíků do jablka, nebojte. Mám doma malou množárnu na zelené krmení.

Uřezala jsem PET láhev od spoda (asi tak 6 cm), pak i u hrdla, tak aby malinko vyčuhovala ven (ať se dá snadno vytáhnout ven při výměně vody) když se zasune do toho spodního dílu hrdlem dolů. Vzniknula tak vlastně mistička s úzkým otvorem uprostřed. Pak jsem oloupala cibuli (to jen pro efekt) a dala ji kořínkama na ten otvor a dolila vodou aby se těch kořínků jenom dotýkala (pokud je vody moc, cibulka ráda začne zahnívat, zvlášť když není oloupaná). cibule po pár dnech obrazí dole novýma kořínkama a nahoře…krásnou zelenou natí. A ta je pro bledulky úžasným vzpružením. Jedna cibulka nestačí, můj přítel se na ni naučil chodit taky a uždibuje každou chvíli kousíček, takže nestačím přidávat cibuličky do naší pidizahrádky za oknem. A nejen cibulky. Mňam je i česnek, celer (ten stačí seříznout a dát na mističku s vodou), petrželka. Navíc jsem v neděli dostala od tetinky dva kelímky s pažitkou. Sice smrdíme celá rodina jako správní cibuláčci, ale to naše zdraví za to snad stojí, ne?

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 08:34

Přidávám další tip; na tácek s vlhkou vatou vyset semínka řeřichy, když naroste tak do 3 cm, ořezat a dávat na chleba s máslem, do salátu, pomazánek atd. Fakt výborná věc:-)
Ahoj, Pepe

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 26.02.04 12:02

Ahoj!
Cibule, petržel a celer je super! Taky si ji pěstuju, ale pozor, nať z česneku je údajně jedovatá.
Ahoj
 Monika

Vložit nový komentář