Nejkrásnější a nejhlubší cit, jakého jsem schopná

Rodičovství
  • Caty
  • 03.11.10

Milovat...

Nikdy jsem si nemyslela, že budu na někom tak strašně závislá. Nikdy jsem netušila, že budu šedivět jen při představě, že někdo mému dítěti zkřiví vlásek.
A přece ano. Neznám nic krásnějšího, než je dětský úsměv, úsměv mojí Barunky.
Neznám něžnější pohlazení než poplácání od té drobounké ručičky s malýma prstíčkama.

Vím, že na světě není člověk, který by mě měl rád takovou jaká jsem a miloval mě bez výhrad. Vím, že tím jediným stvořeníčkem na světě je moje dcerunka.
Vždycky jsem si říkala jaké to je, mít dítě, dokážu ho milovat, tak jak si zaslouží? Budu mu umět být tou nejlepší mámou? Budu mu rozumět i beze slov? Budu ho milovat natolik, abych mu jednou dala svobodu a šanci prožít si svůj život a dovolit mu roztáhnut křídla a vyletět do světa?

Když se mě manžel zeptá, koho na světě nejvíc miluju, bez sebemenšího přemýšlení odpovím, že svoje dítě. Většinou se urazí, ale myslím, že pro každou mámu je to její srdíčko to nejcenější na světě co má, co opatruje jako oko v hlavě. Manžela samozřejmě miluju také. Mám ráda své rodiče, svojí sestru, ale od doby, co mám Barunku vím, že láska mateřská, láska ke svému dítěti je nejkrásnější, největší, nejcenější a něúžasnější láska na světě.

Od doby co mám Barunku, začínám chápat mé rodiče :-) Jak se o mě vždycky báli, když jsem šla na diskotéku. Jak neměli rádi toho kluka od vedle, kterého já jsem zbožňovala. Šíleně jsem jim v hlavě nadávala, že nemůžu tam a tam, když kamarádky můžou. Pořád se vyptávají na to a pak zase na ono, ale dnes vím, že jednou nebudu jiná. Vím, že budu uplně stejná, jako byli moji rodiče. Už dnes trnu hrůzou při představě, že moje holčička půjde do školy a něco se jí stane, že jí ublíží nějaký kluk a prolije potoky slz. Strašně se bojím, že se jí něco stane.

A opravdu až když jsem se stala mámou, dávám svým rodičům zapravdu a s úsměvem říkám, že je dnes chápu, proč byli takoví a trochu s obavami říkám, že budu stejná a tajně doufám, i když zcela marně, že to moje holčička i ostatní děti pochopí. Ano, pochopí, až budou mít jednou svojí holčičku, svého syna, tak tehdy mi dají za pravdu.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 03.11.10 08:00

Moc hezky napsané, mluvíš mi z duše :pankac: Taky jsem neustále nadávala, že jsou na mě naši zlý, že nic nesmím, nemůžu na diskotéku.....a dnes? Děti sice na diskošky ještě nechodí (6let/2 měs) ale už teď dávám zákazy stejné jak máma, nadávám taky stejně jako ona a vadí mi i stejné věci. Když jsem čekala první mimi, tak jsem řekla bratrovi ať mi dá facku když se budu chovat jako naše máma a děti tak buzerovat :lol: Za 3 roky mi řekl, že by mě musel umlátit :mrgreen:

 
Jaja027
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 03.11.10 08:07

Moc pěkně napsané, láska k dítěti se opravdu nedá s ničím srovnat. :kytka:

 
Timura
Kecalka 422 příspěvků 03.11.10 08:22

Caty, moc krásně napsáno a hlavně pravdivě. Mám jen o něco málo staršío synka a teprve teď dávám za pravdu svým rodičům, že pokud člověk nemá vlastní děti, nikdy nemůže pochopit jaký o ně rodiče mají strach. Nedávno jsme byli s manželen na svatbě jeho spolužáka, měli obřad v kostele. A já jej celý na férovku probulela… Když se mě manžel ptal, proč pláču, tak jsem mu odpověděla, že jsem si představila, až se jednou bude ženit náš Jiříček a nějaká „holka“ ( myšleno s nadsázkou ) mi ho odvede…Ale to je přirozený běh života a mám snad ještě hodne let na to, smířit se s tím :mrgreen: .

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 03.11.10 08:32

Joooo, s těmi rodiči to mám stejně. Až co mám děti, vážím si jich jako ničeho na světě. A s tou mateřskou láskou…taky velká pravda :palec: :huban:

 
jajinka veverka
Kelišová 7090 příspěvků 03.11.10 14:46

kráásně napsáno cítím přesně to samé k m+mu 4 měsíčnímu chlapečkovi, myslím, že každému chlapovi musí být jasně , že láska k dítěti je nepřekonatelná a jedinečná. :srdce:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22051 příspěvků 2 inzeráty 03.11.10 15:47

Caty cítím to naprosto stejně. Nejsilnější cit, jaký jsem kdy zažila. Až mě to někdy děsí.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 03.11.10 21:08

ježiš to je krásnej deníček!!!! :hug: Tyjo ukápla mi slza…začínám to cejtit stejně, malá je na světě teĎ 9.den a já si začínám čím dál víc uvědomovat tu lásku, kterou tu popisuješ…

 
Panuška
Neúnavná pisatelka 16977 příspěvků 04.11.10 13:28

naprostý souhlas :palec: :palec: :palec: :palec:

 
Ifca1
Echt Kelišová 8715 příspěvků 04.11.10 20:13

Nádherný deníček!
Cítím přesně to samé, jen to nedokážu tak krásně popsat. Obrovská láska a hrozný strach, ruku v ruce. :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama