Nejkrásnější zážitek

Porod
  • Nicolink
  • 01.10.13

Tolik jsem se porodu naší holčičky bála a přitom to bylo tak krásné.

Pár minut po porodu :)
2 komentáře

Naše Štěstí :)
1 komentář

spinkáme :)
2 komentáře

Nicolka 2 měsíce.
1 komentář

Naše Nicol :)

S přítelem jsme se o miminko snažili ve smyslu "stane se, tak se stane ". Já o miminko už docela hodně stála, a tak jsem se vždy radovala, když se mi MS zpozdila. Ale na druhou stranu se mi vždy celkem ulevilo, když nakonec dorazila (ten strach z porodu).

Jednou však nedorazila a já od prvního dne cítila, že se „něco“ děje. Celý týden jsem pořád čekala, jestli MS dorazí, ale nic. Několikrát za ten týden jsem si dělala test, ale byl pořád negativní. Až mi kamarádka koupila citlivější a dražší a ejhle - ten prokázal těhotenství. Hned jsem se objednala k doktorce, ale tam čekalo zklamání. Na UTZ nic. Vzala krev a prý si mám zavolat. Vystrašená s mimoděložním těhotenstvím jsem šla domů. 3 dny jsem čekala a byly to nejhorší okamžiky v životě. Po telefonátu na výsledky mi teda doktorka oznámila, že dle krve těhotná opravdu jsem a že mám přijít za další 2 dny na UTZ. No co vám budu povídat - nejhorší 2 noci v životě. Ale nakonec na UTZ v děloze malé vajíčko. Spadl mi kámen ze srdce.

Od začátku jsem byla na neschopence kvůli krvácení. Abych to zkrátila - řekli nám, že to bude holčička. Ve 27.tt mě ještě hospitalizovali do porodnice kvůli předčasnému zkracování děložního čípku. Za 4 dny jsem byla doma a musela ležet. Od 33.tt jsem už mohla cokoliv. A tak jsem si konec „užívala“. Poslední měsíc už jsem díky kopancům naší divošky nemohla ani spát a jen jsem brečela. Říkala jsem si: „Pane bože, tohle musí být snad horší než porod“.

Termín sme měli 5.7.2013. Samoz­řejmě ten den se nic nedělo a já byla zoufalá, jak dlouho budu přenášet. Na druhý den ráno mě vzbudilo zvláštní tlačení v bříšku a bolest spodku břicha. Šla jsem na WC s tím, že se mi chce na velkou. Takhle jsem šla asi 5krát, než mi došlo, že je to co 7 minut a nic vytlačit nejde. Šla jsem teda vzbudit přítele, že se něco děje. Bolesti byly hned od začátku po 5, 6, 7 minutách. Ale byly to zanedbatelné bolesti. Leželi jsme celé dopoledne v posteli a zapisovali kontrakce. Až kolem 3. hodiny odpoledne to nabralo na obrátkách. Tlačilo to více, ale pořád to „nic“ nebylo. Kolem 16 hodin už jsem chtěla jet do porodnice, protože už to bolelo dost. Přítel řekl, že ještě chvilinku počkáme, protože kontrakce nebyly moc pravidelné. V 17 hodin už jsem řekla, že JEDEME. Bolesti už jsem rozdýchávala a musela se opírat o zeď.
Tak jsme vyjeli.

Do porodnice jsme dorazili v 18 hodin. Natočili monitor, kontrakce po 4 minutách. Sestra mi tenkrát řekla, že musíme počkat na doktora, až mě vyšetří, že mě možná pošlou domů ( tu chvíli jsem myslela, že ji hodím ten monitor na hlavu). Doktor nikde a já už se svíjela na chodbě, ale pořád se to dalo vydržet. Tak mě ta sestřička vzala na porodní sály. Po vyšetření doktorkou, která byla strašně příjemná, mi bylo oznámeno, že jsem otevřená na 7 prstů. Byl to šok. Lekla jsem se a jen s údivem řekla „Ježíš, to už skoro rodím“. Nabídli mi píchnutí plodovky, ale já nechtěla. Řekli, že počkáme.

Přidělili nám porodní pokoj a skvělou porodní asistentku. Na pokoj nás s přítelem přivedli v 19 hodin. Kontrakce byly časté, ale pořád snesitelné a já se divila, kde jsou ty bolesti, při kterých má žena chuť třískat hlavou o zeď (vyčetla jsem v diskuzích). Ve 20:10 najednou rup a odtekla voda. Bylo jí malinko, zachytila mi ji vložka. Od té doby to bylo silné nucení na tlačení. Položili mě na křeslo, dali nohu na madlo, a tak jsem musela ležet, aby se to zrychlilo. Kontrakce mě strááášně nutily tlačit, a tak mi řekli, že si můžu přitlačit. No ale samozřejmě, že když jsem přitlačila, tak mě to pohltilo tak, že jsem musela tlačit úplně. Po půl 9 už to byl běs. Strašně nucení, šílenéé. Ale nebyla to vyloženě bolest. Najednou mi řekli, že budeme tlačit, že už to bude. Tak jsem pořádně tlačila a najednou cítila hlavičku. Strašně si pamatuju, že mě malá lechtala vláskama. Zatlačila jsem ještě dvakrát a najednou ze mě vyjela. Byla to taková úleva a pocit štěstí, že se tomu snad už nikdy nic nevyrovná. Dali mi ji na bříško a v tu chvíli jsem byla nejšťastnější člověk na světě. O placentě nevím a vše jsem zvládla bez nastřihnutí a bez čehokoliv na bolest.

Zkrátka bylo to krásné a hrozně ráda na to vzpomínám. Myslím si, že jsem měla strašně moc štěstí, protože jsem byla prvorodička a o nějaké otřesné bolesti nevím. Naše Nicol se narodila 6.7.2013 ve 21:01. Je to naše pusinka, i když pěkná ďáblice.

Chtěla bych tímto uklidnit prvorodičky, že né vždy je porod hrozný zážitek. Já bych si to chtěla zopakovat. A ještě na závěr - jsem hrozná posera, bolí mě všechno a porod jsem zvládla. Když jsem porodila já, tak porodí každá. To mi věřte.

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 01.10.13 01:10

:potlesk: gratuluju :kytka:

 
LLin
Extra třída :D 10337 příspěvků 01.10.13 07:22

Více takových hezkých deníčků pro nás ustrašené prvorodičky :kytka:

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 01.10.13 10:43

:kytka: :pankac: :mavam: toto prave potrebuju slyset!!!

 
verulicek  01.10.13 10:46

Parááádááá :potlesk:

 
lucii isabela
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 01.10.13 11:10

Super deníček, něco takového sem potřebovala, čeka mě to v prosinci :D

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 01.10.13 12:45

Deníček plný optimismu- a tak to má být :-)

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 01.10.13 16:46

Nádherné, moc gratuluji k holčičce! :kytka:

 
1Katka7
Závislačka 3489 příspěvků 01.10.13 18:55

:mavam: krásné.. a je pravda že né každý porod, zvlášt u prvorodičky, musí být hrozný a dlouhý. Já měla odrozeno za dvě hodiny. :mrgreen:

 
Duronka
Povídálka 30 příspěvků 01.10.13 20:13

Grauluju k Nicolce a kdyz ctu tento denicek rikam si ze normalni porod bych asi taky zvladla dodalo mi to silu a odvahu :-)

 
Nicolink  01.10.13 20:30

Holky vážně se nebojte :kytka: není to žádná katastrofa, hlavně myslet pozitivně a všechno brát tak, že bude určitě ještě hůře a pak samy budete překvapené, že to zas až taková hrůza vlastně nebyla ;) Bylo to vážně hrozně hezké, myslím na to snad pořád :mrgreen: je fakt, že já byla hrozně vystreslá, protože jak jsem řekla - nesnesu sebemenší bolest…ale tohle je jiné opravdu 8) je fakt, že člověk musí mít trošku štěstí ale hlavně záleží na tom jak k tomu přistoupí… mi hrozně pomohl dokument orgasmický porod ( pustili sme si ho večer před porodem - v den termínu ;) ) dodalo mi to odvahu, že to zvládnu :palec:…a děkuju za gratulace :hug: přeju všem prvorodičkám hodně štěstí a sil, určitě to všechny zvládnete :kytka: :hug: :mavam:

 
Verull
Kecalka 110 příspěvků 01.10.13 21:05

Nádherný porod, taky bych takový chtěla :)

 
jeesika
Kecalka 380 příspěvků 01.10.13 21:53

Krásný deníček, gratuluju k mimču :kytka: Taky jsem rodila 6.7.2013 a porod byl pohodový :mavam:

 
Nicolink  02.10.13 09:40

@jeesika
asi šťastné datum :palec: :)

 
Beyun
Kecalka 226 příspěvků 02.10.13 20:27

Gratuluji a holčičce všechno krásné do života :)..Naše princezna se narodila přesně o týden dříve a musím říct, porod jsem měla taky krásný..Já jsem se ho sice nebála (a opravdu to nejsou silácké řeči po „boji“) a těšila jsem se na něj, takže svou roli určitě sehrál i pozitivní přístup, ale i tak jsem přece jen trošku „drama“čekala a ono se nakonec nekonalo :)

 
Nicolink  02.10.13 20:53

@Beyun
jé tak to gratuluju :kytka:, že si byla v klidu celou dobu :) já jsem hrozně hysterčila :mrgreen: ale nakonec super :palec:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 02.10.13 20:59

Jee, nase holcicky se narodily ve stejny den! :dance: :dance: Ja jsem mela termin 3.7., 5.7. jsem si vyzadala Hamiltonuv hmat a 6.7. se mala narodila - druhy porod a trval 3 hodiny a 20 minut :). Mam tu o prvnim porodu denicek a o druhem by mel kazdou chvilku vyjit (uz jsem ho poslala). A citim to jako ty, sla bych rodit klidne znovu, byly to nejkrasnejsi zazitky v mem zivote! Dodatecne gratuluji k prckovi a at ti dela jen samou radost! :* :*

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 02.10.13 21:02

Jo a kazda mame ale jinak silne bolesti a jinak to vnimame, takze nekdo fakt muze jecet na celou porodnici, coz me se taky vubec netykalo. A nektere maji treba tu smulu, ze maji uz opravdu silene bolestive kontrakce a neotviraji se, to je snad nejhorsi…

 
Nicolink  02.10.13 21:21

@Mondík
jj s těma bolestma je to jasné noo..proto jsem psala, že jsem měla hrozně moc štěstí ;)

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 02.10.13 21:38

@Nicolink, jo jo, ja jsem mela u prvni dcery nejhorsi bolesti asi posledni hodku a u druhe pul hodiny, takze to fakt uteklo, ani jsem nevedela jak. Ale rvat, to jsem opravdu nemusela. Ale mela jsem pri tech nejsilnejsich kontrakcich rajsky plyn, je to nejslabsi uleva od bolesti, prakticky jen otupi mozek, ale diky bohu za nej. Porodum zdar! :palec: :palec:

 
Nicolink  03.10.13 13:13

@Mondík
jj konec je pak běs ale mě to přišlo jen jako šílené nucení tlačit jako bych si měla vytlačit všechno z těla…nebyla to nějaká bolest..nedá se to popsat :mrgreen: ale…dneska se mi zlomil zub a budu ho muset jet spravovat :mrgreen: říkám si, že se bojím jako čert a že bych šla radši rodit :mrgreen:

 
Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 10.10.13 18:51

Moc ti gratuluju k holčičce..my taky čekáme holčičku a tajně doufám, že to bude taky rychlovka a nějak to přežiju, i když ted se mi to povídá ale co potom..:) to s tím zubem mi připomělo, jak rodila poprvé moje teta, tak jí doma řekli, že je to jako když bolí zub, aby se nebála.. :andel:

 
Nicolink  10.10.13 20:50

@Petule 1
tak to by mě neuklidnilo teda :mrgreen: :mrgreen: za mě jsou zuby horší :roll: ale nevím jaký bude můj druhý porod jednou že :roll: Tobě přeji rychlý a krásný porod ať máš na něj jen krásné vzpomínky :srdce: když jde všechno tak jak má je to fakt krásný zážitek :palec: hlavně ať ste obě zdravé a všichni moc šťastni :srdce:

 
werunqa
Kelišová 7096 příspěvků 03.01.14 16:47

Krásný porod :kytka:
Já měla taky rychlovku, necelé 2 hodiny od prvních kontrakcí a malá byla na světě. Kontrakce jsem měla spíš jako silnější menstruační bolesti, křížové bolesti neznám :lol:
A to jsem byla taky prvorodička :twisted:.Taky bez jakékoliv pomoci, dokonce ani klystýr se už nestihnul :D Jen nástřih teda byl, ale malá byla veliká a drala se ven příliš rychle :*

 
Nicolink  03.01.14 19:23

@werunqa :palec: super…takové porody bych snesla i 4 :D ale děti to už by bylo horší, pokud bych měla další takové náročné děti jako je naše Nicol :mrgreen: já taky neměla klystýr a to jsem si vezla dvě lahvičky yal gelu :palec:

 
werunqa
Kelišová 7096 příspěvků 03.01.14 19:37

To naše je zase hrozně hodňučká už od narození, tak tajně doufám, že druhé bude taky :andel:

 
nikypiky92
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 06.03.14 19:33

Supeeeer :kytka:

 
Nicolink  06.03.14 19:43

@nikypiky92 :hug:

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 06.03.14 19:55

;) super porod..mela jsem tez rychlovku, ale tak nejak se obavam, ze si to vyzeru u druheho :mrgreen: tudiz je Junior lehce planovany jedinacek…

 
Nicolink  06.03.14 20:21

@svycarka :D :D :lol: čteš mi myšlenky… druhého se budu bát ještě více, protože přesně VÍM, že si to vyžeru :mrgreen: člověk jak se vytahuje tak na to dojede.. možná bych měla držet hubu a krok a ne o svém porodu ještě psát deníčky :D

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 06.03.14 20:24

@Nicolink alleee jen je pis, vsak je to fajn pozitivni cteni. alespon to lame ty hruzostrasne myty a porodech prvorodicek :mrgreen:

 
Nicolink  06.03.14 20:31

@svycarka to je fakt :palec: když sem tady chodila před porodem číst já tak tady byly samý hrůzy :mrgreen: tak nějak v duchu jsem si říkala " ale co však já takový strašlivý porod mít nemusím " :potlesk: :D

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 06.03.14 20:35

@Nicolink napodobne.u me asi zabralo, ze jsem vyhrozovala malemu, ze jak to bude se stehovackou prodluzovat prodam ho ciganum :mrgreen: po prasknuti plodovky byl do hodiny venku :palec:

 
Nicolink  06.03.14 20:42

@svycarka chudák :mrgreen: :mrgreen: a do prasknutí plodovky to bylo v poho? u mě jo a po prasknutí to bylo taky do hodky :palec: já nevyhrožovala, já malou a Boha prosila :D :D každý večer :D

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 06.03.14 20:58

@Nicolink zacala mi odtekat plodovka kolem 2 rano a tak jsem Jela do porodky, kontakce upne mini obcas jsem prodychla.po vysetreni kolem 3 rano otevrena na prst :mrgreen: v 7 rano Monitor, snidane a pak lup dorupla plodovka- teda to jsem myslela ze je po me, takova tlakova nekoncici kontrakce a jak dobehla PA, pac ja chtela epidural, tak mi jen rekla jeeee tlacte mamino :mrgreen: maly se mi ale seknul o kostrc, takze mu to trvalo o kousek dyl. Jinak jsem mela diagnostikovany prekotny porod.

 
Nicolink  06.03.14 21:25

@svycarka :palec: super… tyjo bála jsem se dlouhého porodu a překotného porodu :mrgreen: kdybych měla překotný tak bych rodila v autě :D porodnici, kde jsem rodila máme kousek dál :)

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 06.03.14 21:32

@Nicolink mi bydlime asi 2 minutky od porodky, vidim ji z okna a to jsem skemrala v ty 3 rano, ze prijdu az se to rozjede. nastesti mi to zatrhli, pac pak bych nedosla uz nikam :mrgreen:

 
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 09.07.14 23:11

Děkuji, moc mě to povzbudilo :) :hug:

 
Nicolink  10.07.14 20:15

@marpesakova to jsem ráda, čekáš na porod? :) prvorodička?

 
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 10.07.14 20:24

@Nicolink
ano čekám až v lednu, je to moje první :D
mám hrozný strach už teď, ale ten deníček mi trochu pomohl se uklidnit a dal mi naději, že to přežiju :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Nicolink  10.07.14 20:42

@marpesakova když se dobře naladíš a budeš to brát tak, že jsi za kontrakce ráda tak to zvládneš ;) já to tak brala :) a to jsem posera prvotřídní vážně, nikdo nevěřil, že já jednou řeknu, že porod byl krásný :mrgreen: měla jsem krásný porod vážně, hned bych si ho zopakovala…pro mě to nebyla ani moc bolest…byl to šílený adrenalín :mrgreen: to jak malá lezla jsem ani necítila :lol: jen jsem prostě musela tlačit :lol: a já se bála hned od začátku a na konci těhu jsem byla na psychiatra ;)

 
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 10.07.14 20:51

@Nicolink
Když si představuji můj porod tak se hrozně moc těším vlastně, těším se na to, že si něco protrpím sice, ale budu mít svoje miminko.

Dokonce se mi zdál sen, že rodím a mezi kontrakcemi se směji s přítelem a máme radost hehe :hug:

 
Nicolink  10.07.14 21:04

@marpesakova já se smála celý porod :D a vtipkovala jsem do poslední chvíle…pak jsem sice už dost vzdychala a přišlo mi, že strašně ječím :mrgreen: ale mezi kontrakcema byla sranda ;)

 
Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 10.07.14 21:08

@Nicolink
tak to je fajn, úplně mi to zvedá náladu :) :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama