(Ne)obyčejné sobotní dopoledne

Rodičovství
  • ŠárušN
  • 03.06.12

Aneb i celkem nezajímavé a běžné všední věci mohou být příběhem na celý deníček. Nebo ne? Je sobota a já trávím svůj čas se všemi třemi dětmi. Tatínka máme v práci a mým jediným úkolem je pohlídat, nakrmit, napojit a celkově se postarat o tři malé neškodné klučíky, a pokud možno u toho také uvařit oběd a udržet binec v bytě v akceptovatelném stavu. Myslím, že to nezní jako něco nadlidského. Nezní, ale skutečnost je trochu komplikovanější...

Tak za prvé, nejstarší Samík a mladší Matyášek se rádi perou a hádají a možná ještě raději ničí vybavení domácnosti a likvidují hračky. Matyášek mívá často hlad. Také často kaká do gatí. Samíček nerad chodí sám na záchod, protože se bojí bubáka. A nejmladší Jonášek? Bude mu 7 měsíců a nejen že má momentálně neštovice, on navíc šíleně trpí na opruzeniny, takže se musí buď velmi často přebalovat, nebo raději nechávat úplně bez plenek. To by nebyl takový problém, kdyby nečůral každých pět minut. Bez nadsázky.

Jako svůj nejhlavnější úkol ovšem vnímám vaření. Na sobotním obědu si dávám obzvlášť záležet a snažím se toho navařit vždy tolik, abych nemusela v neděli, jak už název tohoto dne napovídá, nic dělat (nebo alespoň skoro nic) :-). Rozbalím tedy Jonáška, aby si hezky větral zadeček, položím na podlahu do dětského pokojíčku, aby si hrál s bráchy, vyřeším dnes již několikátý sourozenecký spor, rozkážu klukům alespoň trošku uklidit tu hrůzu v pokojíčku, a mířím do kuchyně ke sporáku.

Ještě jsem nepokrájela ani jednu mrkev, a už mi Samík hlásí, že Jonášek čůral na podlahu a teče mu sopel. Jdu to vyřešit a pak pokračuji ve vaření. Ještě jsem nepokrájela ani druhou mrkev, a už mi Samík hlásí, že Jonášek zase čůral. Mířím s hadrem na místo činu a cestou mi Matyášek oznamuje, že má hlad. Ano, slyším. Vytírám už třetí louži a Matyášek má stále hlad. Při vytírání čtvrté louže už Matyáš přímo řve hladem. Vrazím mu do ruky rohlík a letím ztlumit přetékající polévku. Převlékám Jonáše, který už má mokré i triko a u toho stíhám reagovat na Samíkovo zoufalé volání, že má čůrání a sám na záchod rozhodně nepůjde.

Po návratu do kuchyně už šlapu v rozdrobeném rohlíku. Pokládám Jonáška na podlahu a Samíkovi dávám do ruky vysavač, ať uklízí, to on rád (a já budu mít chvíli klid). Na pánvičku dávám pokrájenou slaninu, zapínám plotýnku a běžím vytřít další louži. Než stačím vytřít jednu, už můžu běžet vytírat další. Matyáš už to Jonáškovo čůrání hezky rozjíždí odrážedlem po celém bytě, Samík stále vysává, a já beru Jonáška opět do náruče, že ho půjdu převléknout, protože je zase celý mokrý.

Ale aby toho nebylo málo, Matyášek zaháknul kolem od odrážedla kabel od vysavače a já, jak tak hezky jdu s Jonáškem, o natažený kabel zakopávám a zabiji málem sebe i jeho. To už sprostě nadávám :-D Ale na nadávání teď opravdu není čas. Slanina už se na pánvičce přímo škvaří. Já, zaměstnaná Jonáškovým čůráním, nechávám Matyáška chvíli bez dozoru. Slanina prská a Matyášek, zvědavě sledující dění na sporáku, to okouší přímo na vlastní kůži. Zatímco mu foukám na bolístku, převlékám Samuelkovi mokré ponožky a přitom se plně věnuji vaření.

Možná to zní neuvěřitelně, ale za chvíli musím opět běžet vytřít louži. To už mi dochází trpělivost. Jonáška balím do pleny, nakojím a dávám spinkat. No, samozřejmě mě ještě čeká sprchování a převlékání Matyáše, který se stihl pokakat, a pak s ohromnou úlevou dokončuji oběd. Kluci si po stopadesátém napomenutí uklízí v pokojíčku a já slavnostně volám manželovi do práce, že oběd je hotov, ať honem přijede domů, můžeme jíst! :-D

Tímto sobotní dopoledne končí, ovšem čeká nás ještě odpoledne. A na to se musím pořádně vyspat, tak tedy děkuji všem za pozornost a příště ahoj!

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 03.06.12 07:51

Super denicek.
Jen nechapu proc mu tu plenku nenecha rovnou. Uvarila bys driv a mohla je „hlidat“ nahulaty

 
makrelka000  03.06.12 08:37

vždyť psala že má problémy s opruzeninami

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 03.06.12 09:20

No to ja sem cetla,ale taky pise ze pak mu ji stejne dala. Hodku dve vareni snad v plince vydrzi ne?
Ale to nebylo mysleno spatne,jen sem se na to zeptala. Ale je to autorcina vec samozdrejme. Ale tolik louzicek uklizet…

 
ŠárušN  03.06.12 10:32

@kabelitka Plenku mu dávám na spaní nebo na cesty, jinak ho nechávám co nejvíc bez. Hodně často někam jezdíme a tak těch příležitostí, kdy ho nechat nahatého, moc není…

 
Pettuulka  03.06.12 11:06

A pak, že je to mateřská dovolená. :D

 
hanca12
Kecalka 141 příspěvků 03.06.12 11:26

Važně super deníček! :lol: :lol: :lol:
Mám děti jen dvě,ale naprosto chápu o čem mluvíš.I ty loužičky.Mladšímu je rok a na nočník chodí už celkem dobře,ale na začátku byly ty loužičky taky po 5ti min.Ale jinak to nešlo,než to pořád dokola utírat.A pokud se ti snadno oprudí,je jasný že i ta hoďka,dvě větrajícího zadečku hraje roli.Tak přeju co nejmíň takových (ne)obyčejných dní ;)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 03.06.12 13:04

Hezky napsané :potlesk:

Mohu se zeptat, jak jsou chlapečkové staří? :)

 
radúna
Extra třída :D 11343 příspěvků 03.06.12 13:25

Šáruš, koukám, že máš opravdu m. dovolenou jak vyšitou… :lol: :lol: .
Deníček moc hezký, fajně se mi četlo :palec: .

 
ŠárušN  03.06.12 14:14

Díky za komentáře. Nejstaršímu budou tento měsíc čtyři, mladší měl dva a půl a nejmladší 7 měsíců. Občas je to takhle náročné, ale není to tak pořád. Kluci umí být i hodní a mě stačí dobře se vyspat, a hned se všechno daří tak jak má :) A před chvílí starší kluci odjeli s taťkou pryč a já si s Jonáškem užívám pohodu :)

 
Haňule1
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 03.06.12 15:04

Krásnej deníček!!!!
Podobné jako u ná, jen my máme zatím kluky dva. Čtyrletý Matýsek také sám na záchod nepůjde a potřebuje doprovod. Dvacetiměsíční Šimonek už chodí na nočník ale občas se stane, že slyším Mami Šimi čůrá na koberec … Mami Šimi má nudle slyším dost často… A řežou se jak koně pořád!!!!

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 03.06.12 19:50

Jak jen já se těším na ten listopad, to bude u nás fakt o srandu postaráno, stačí že mladší teď neustále jede to svoje bábá a starší ho zdatně imituje, dneska oba bábali v autě, až uši zaléhali :lol:

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 03.06.12 21:07

Koukám, že si opravdu den užíváš :-) Mám něco podobného, jen o něco lehčí, na tebe fakt nemáme :-) No, hlavní je, že jsou kluci zdraví :potlesk:

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 03.06.12 21:33

Taky mám občas vaření za přítomnosti dětí jako nejtěžší úkol dne :lol: :lol:
Docela mi překvapuje, že necháváš miminko samo v pokoji se staršími kluky, já bych měla strach, nenechávám malého bez dozoru v místnosti vůbec. :nevim:

 
kamikaa
Kelišová 5364 příspěvků 03.06.12 21:52

Já jsem se pobavila :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec: .Něco podobného mám taky :mrgreen:

 
ŠárušN  04.06.12 08:49

@Gladys Taky v listopadu? Můj poslední je taky narozený v listopadu :) Hele a neboj, já sem vždycky píšu ty nejneobyčejnější zážitky, takže to pak vypadá že je to peklo, ale každý den to takhle určitě není. Jen někdy se to takhle nakupí. Se třema dětma si holt člověk musí zvyknout na častější řev, hodně věcí musí hodit za hlavu, dobře si zorganizovat den a hlavně, být totální flegmoš. Pak to jde :mrgreen: Nedělej si obavy a těš se :kytka:

@Nelluška Tak to já se zase nebojím, kluky mám naučené a nic by mu neudělali. Právě naopak, on nechce být sám a přítomnost brášků vyloženě vyžaduje. Když ho položím jinam, dojde si za nimi sám. :) Nezavírám je tam a dětský pokojíček máme hned vedle kuchyně, takže nad nimi mám zhruba dohled. Kluci svoje hraní většinou odsunou do jiného kouta místnosti, aby jim Jonášek nic nebral, a zároveň na něho dohlíží. Samuelek mu umí i utřít nos když ho o to požádám, uklidní ho když brečí, oba mu dávají hračky a mluví na něj, umí ho rozesmát, prostě jsou to moje chůvy :) Když jsem měla jenom dva, tak to jsem se bála, protože Samík byl zvyklý hrát si sám, všechno měl jenom pro sebe a najednou vetřelec… To bráchu midlil od rána do večera. Ale teď už jsou zvyklí že mají okolo sebe sourozence a s uječeným mimčem v pokojíčku nemají sebemenší problém ;) Samotného ho taky radši nenechávám (to on by se stejně ozval :lol: ), ale s bráchy ho nechám s klidným svědomím :)

 
zivo3ka
Kecalka 171 příspěvků 04.06.12 10:47

super deníček:-))) připomíná mi mě a moje děti nasmála jsem se :-)) perfetní deníček

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 04.06.12 10:49

Možná je to lepší, že jsou tři než dva, že na sebe vzájemně dohlídnou. Já musela dávat malýho do ohrádky, když jsem si šla třeba jen vyčistit zuby. Malá na něj hned nastartovala. :,( Teda ne že by mu nějak výrazně ubližovala, ale zkoušela, co vydrží. Teď je mu 13měsíců a stejně je nenechám v místnosti samotný, navíc on pořád něco vyvádí, šplhá, tahá, otvírá, takže peklo :D A samotnýho ho tam taky nenechám hrát, když je malá ve školce, protože se mu teď nejvíc líbí,, nehračky,,

 
leňula2
Echt Kelišová 8945 příspěvků 04.06.12 13:18

A po příchodu z práce muž řekne: Tak to jsi měla klidné dopoledne, že? Jen jsi uvařila a pak jsi mohla odpočívat. :mrgreen:
Hezký deníček!

 
MeloryNox
Kelišová 5617 příspěvků 1 inzerát 04.06.12 20:01

Uááááá! Chci děti jenom dvě :mrgreen:

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 04.06.12 23:47

To jsem se nasmála :pankac: :pankac: :pankac:
Opravdu vtipně napsané :potlesk: :potlesk:

 
Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 05.06.12 13:05

Hezký. Mám „jen“ dva, ale plně chápu :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama