NIKA, ADÁMEK A KAMARÁDI tentokrát od Ivči aneb Jak dostat ma

Rodičovství

Ahojky všem! Tak se konečně dostávám k sepsání slíbeného deníčku. Musím to stihnout, než půjdu pro Mojánka v poledne do školky, takže žádný slohový skvost neočekávejte, to se předem omlouvám... Musím říct, že jsem si ani v nejmenším nedovedla představit, jak nový člen rodiny otřese základy naší domácnosti : ). Tomášek je Mojánkem bratrsky milován a téměř po celý den obletován. Ale nám, rodičům, se rozhodl ten dáreček v podobě brášky pěkně osladit...

Ze začátku to bylo celkem v pohodě, asistoval u přebalování, pořád se na něco vyptával, říkala jsem si, že jsme z těch šťastnějších a nebudeme muset řešit žárlivé scény. Žárlivost v pravém smyslu se neodehrává dodnes, ale Mojánek si v hlavičce srovnal, že už je tady někdo další, kdo vyžaduje rodičovskou pozornost a dozrál mu v ní ďábelský plán - rodiče pozvolna ničit! K dnešnímu dni nezbývá než zkonstatovat, že se mu to úspěšně daří.
Mojánek byl vždycky z těch živějších dětí a dovedl si prosazovat svou, ale to, co se začalo odehrávat v posledních měsících, je leckdy skutečně jen pro silné nervy (a ty už já zdaleka nemám). Malý bráška, období vzdoru v plné parádě, k tomu ještě začal chodit do školky a podle slov našeho dětského doktora tolik nových podnětů jeho dětská duše zřejmě neunesla.
To, že při kojení vždy zá:,–(ně a nutně něco potřeboval, na to jsem si postupem času zvykla, to, že byl při čůrání a kakání samoobslužný a teď u toho musím asistovat a ještě si určuje, jestli půjde na nočník, na dolní nebo horní záchod (běda, když jsem zaprotestovala a místo „konání" určila já, následovala půlhodinová scéna!), s tím už jsem se smiřovala hůř, ale ještě jakž takž, ale pak jsou věci, které mě trápí mnohem víc a i když si říkám, že to může být podobné ve více rodinách (období 3 roku je taková první „puberta"), těžce to nesu. Je to naprosté odmítání mé osoby. Stokrát za den slyším Já tě nechci, nechoď ke mně, nech mě bejt! A to dost důrazným hlasem. Už dvakrát mi řekl taky Nemám tě rád! a to zabolelo nejvíc. Když ho manžel s sebou někam bere, ujišťuje se ve dveřích: Ty s náma nejedeš? Já tě s náma nechci… Z toho mám opravdu strašné pocity. Na jakýkoli můj příkaz - ustroj se, vezmi si bačkorky, pojď si sednout ke stolu, reaguje zdviženou pěstí nebo naznačením plácnutí na zadek (na můj , samozřejmě). A někdy nenaznačuje a prostě mě bije : - (. Občas jen tak plácne, někdy si na mě přinese vařečku. Fakt chvílema nevím, jestli to ignorovat, obrátit v legraci, protože vysvětlování v tom jeho amoku není nic platné a když bych ho pokaždé za to měla plácnout, asi už by nežil… Někdy mě dovede vytočit tak, že mu dám na zadek, co se do něj vejde, ale pak se po zbytek dne zmítám ve výčitkách, že takhle to přece nejde. Teď to zkouším tak, že rychle odejdu do jiné místnosti a tam se vyvztekám a pak jdu uklidněná řešit situaci, jinak bych ho fakt chvílema přizabila : - (. Mojánek občas přechází ze vztekání k trucování, takže se třeba na půlhodiny zamkne v koupelně a prostě s námi odmítá komunikovat. Ze začátku jsme ho zkoušeli vylákat ven pod různými záminkami, teď už ho to necháváme „prožít" a on pak přijde uklidněný sám. Jenže si představte situaci, kdy jsem ustrojená já, on, Tomášek a on se takhle šprajcne (prostě si chce třeba vzít jiný boty, než jsem mu zrovna nachystala) a teď to řešte! Pot z vás leje a on si lehne na zem a všechno, co řeknete, pouze záporuje. Lehce na zbláznění…Jo, a ještě na příkazy reaguje slovy: „Jsem hluchej!„
Když nezlobí, tak se mě ptá: „Takhle se ti líbím, když jsem hodnej?“ Když zlobí, sám to komentuje: „To je hrozný, už zase neposlouchám! To je prostě neskutečný…" Ne, že bych se v tom neslyšela : - ).
A teď k některým konkrétním situacím - po čase se na něco z toho už dívám úsměvně, ale když si představíte, že v takovou chvíli člověk někam spěchá nebo Tomášek pláče hlady, je to spíš k pláči. A že jsem se párkrát bezmocně rozbrečela a měla chuť utýct někam hodně daleko, to přiznávám.
Jak už jsem psala, asistuje někdy při přebalování. A protože ho to po chvíli začne nudit, čapnul minule ty vlhčený ubrousky a začal tím utírat prach na skříních, parapetech… Já mu říkám, ať to nedělá, že to bude ublemcaný, že se to utírá čistou vodou. To jsem si naběhla! Za chvíli přišel, z ubrousků kapala voda a on: „Tak já sem si to šel namočit do umyvadla!" A teď nějak zasahujte, když máte dítko na přebalováku a bojíte se udělat krok, aby se vám nesvalil dolů…
Za spoustu věcí si můžu sama, protože ho vedu k pořádkumilov­nosti. Nevinná věta: Zase ses pokecal, to můžem mrsknout rovnou do prádla, vedla k tomu, že Mojánek po snídani, bez mého vědomí, svlékl tričko a „pral". Když jsem si říkala, že je podezřelé ticho, našla jsem ho v koupelně, jak má napuštěný umyvadlo, v tom vylitý asi půl flašky mýdla na ruce a říká: „Mamko, já tady peru!" No, v podstatě by ho člověk za to měl pochválit, že… A velkoryse přehlédnout ty litry vody na zemi z toho, jak „máchá„… No jo, jenže jste nevyspalé, unavené, těžko se získává ten nadhled : - ).
Z legrace mu u jídla říkáme: Ty pěkně bagruješ! Jenže bacha na jazyk! Minule si říkám, jak Mojánek hezky spořádaně sedí a jí, jenže jsem přišla blíž a Mojánek „bagroval“ skutečně. Vzal si ke stolečku bagr a jedl z té jeho lžíce!!!! Nebo si minule rozpatlal jogurt po obličeji a pravil: „Jsem indián!" A velmi oblíbenou činností je lití pití do jídla… Fakt chuťovka.
Jak se chce zapojovat do péče o Toma, tak minule zahlédl, že má nudli u nosu a dával ho smrkat. Jenže mu zmáčkl nos tak, že Tom zčervenal a šíleně se rozbrečel. Tak jsem na Mojdu vlítla, že to nemůže dělat, protože v tom nemá ještě cit. Tak on na něj přátelsky, když jsem odešla: „Tome, neboj, já už tě nebudu dusit!„
Když vidí, že se Tomík poblinkal, tak začne pouštět sliny po bradě a říká: „Mami, hele, já taky blinkám…!“
A nejlepší jsou jejich imaginární rozhovory. Mojánek přišel rozčilenej: „Tomáškovi už nebudu zpívat. Řek mě,abysem šel pryč, tak jsem na něj naštvanej. Je na mě vošklivej, tak budu taky zlej!" A směrem k Tomovi: „Řek jsem mamce, že zlobíš!" A měl to, chudák :- ).
Odmítla jsem mu dát na písek konvičku s vodou, protože jsem nechtěla, aby dělal bláto. Za chvíli přijdu a vidím, že tam něco matlá. A on mi říká: „Mami, já jsem si vzal kyblíček a načůral jsem tam, když’s mě nechtěla dát tu vodu. Já jsem potřeboval dělat maltu…" Tam už si člověk říká, že to je skoro na pokraji geniality, že by si snad poradil i na pustým ostrově, tak že mu za to snad ani nemůžu vynadat!
Když vidím délku deníčku, je na čase brzdit, ačkoli bych toho měla na srdci ještě třikrát tolik! Některé další hlášky případně poskytnu v komentářích.
Ale abych se zmínila i o ostatních členech domácnosti… Vzhledem k těžkému období Mojánka máme i těžké období partnerské, jelikož naše názory na výchovu se chvílema různí : - (. Snad bude časem zase líp.
Tomášek je naprosto zlaté miminko ťuk, ťuk, ťuk. Opravdu téměř nevím, co je pláč, naopak se celý den usmívá nebo nám povídá ty svoje romány : - ).
Mějte se všechny moc krásně, přeji hodné dětičky a vůbec celkovou pohodu!
Ivča a spol..

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 01.11.05 11:51

Ahojky Ivi,

moc hezký deníček. Zvlášť jsem se pobavila u části s „maltou“ :o)))

Jinak chápu, že to máš se svojí pořádkumilovností dost těžký. Možná že by jsi mohla trochu polevit ve svý důslednosti. ;-) Já předcházím oblékacím scénám tím, že dávám Matyášovi na výběr. Má na věšáku dvě bundy, dvě čepice, dvoje boty. Vždycky ukáže, já oblíknu, nic víc, nic míň. Máťa zdědil po tatínkovi „úžasnou“ vlastnost, že absolutně odmítá příkazy. Takže dávat na výběr je u nás dost potřebný, pokuď se chci vyhnout scénám (mmch. když se Marka zeptám jestli jde taky spát, na just radši usne na gauči, než aby měl pocit, že se musel v něčem podřídit :o)))

My byli dneska ráno u Dr., takže výsledek zní: další sirup. :o((( Na Atb to prý ještě pořád není, i když se to k tomu blíží. (????) Donutila jsem Dr. k odběru krve, sice je to trápení miminek, ale já bych opravdu ráda věděla, proč tak strašně kašle, když na průduškách (prý) nic není. Už se těším na výsledky, ale doufá, že nebudeme mít Haemophila jako mimi mojí kamarádky.

Teď musím jít, ale večer si deníček ještě jednou přečtu, pořádně se nad tím zamyslím a kdyžtak ještě něco písnu.

Zatím pa a mějte hezký den.

Katka a spol.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 01.11.05 11:52

Ahojky,

Ivčo, krásný a hrozný zároveň. Na jednu stránku Mojánka lituji, na druhé straně si říkám, že je to pěkný uličník a já bych z něho taky rostla. Nezbývá Ti nic jiného, než to přežít, zachovat si chladnou hlavu (pokud to občas jde) a radovat se z toho, že kluci jsou zdraví, chutná jim (viz starosti Missorky), Mojánek se zdá nadmíru inteligentním chlapečkem. Zkoušela jsi toho dětského psychologa? Nemyslím, že by poradil jak se problémů zbavit, ale alespoň by třeba dal nějaké návody na výchovu. Ale věřím, že se časem všechno srovná. Ale všechny situace vlastně ukazují, že Mojánek se Ti všemocně snaží pomáhat. :-))))))))))))))) Fakt neporadím, ale choď se sem vykecávat, to Ti pomůže.
Teď jsem si vzpomněla, jak jsou děti rozdílné. V pátek jsem v obchodu hlídala kamarádčina syna, zatímco ona vybírala. Myslela jsem, že z něho vyrostu. Lítal po obchodě, vybíral zboží z regálů, co nutně potřeboval, když jsem tu to zakázala, bylo to ještě 10× horší. To s Kajkou vůbec neznám.

Holky, já jedu nakoupit, pak do školy a večer tu mám mé výletníky jako na koni. Už se na ně tolik těším. Karolínka se na mě prý taky těší, to jsem moc ráda. Přemýšlím, co nakoupit, abych jim udělala dobrou večeři, i když nepochybuji, že se doma měli dobře. Teď právě jedou na letiště, ráno se poflakovali po Praze, tak jsem zvědavá, jak si to užívali.

Já jsem si včera ještě udělala výlet na kole, docela fajn, jen je všechno strašně mokré a zablácené a kolo jsem musela celé umýt.

Veroniko, já bych se žloutkem ještě asi chvíli počkala, mám pocit, že jsem ho nedávala dřív než po ukončeném 8. měsíci, možná až po ukončeném 10. měsíci. Ale maso už můžeš přidat a to by pro začátek mohlo stačit.

Hani, ještě jsem si vzpomněla, jak si byla na Matese naštvaná, že přiledou až v pondělí. Prostě mu to řekni, že je Ti to líto a co cítíš. My ženské si občas myslíme, že to chlapům dojde, ale ono jim to nedojte. Radši jasně bez velkých emocí říct.

Jedu na ten nákup, ať všechno v pohodě stíhám.

Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.11.05 12:27

Ahojky Ivi,

denicku jsem se nemohla dockat, myslela jsem, ze se smichy umlatim … ale tohle zase tak humorne nebylo:-( Mojanek je teda super se svymi hlaskami a nekterymi ciny, ovsem nektere jsem hoooodne depresivni a smutne a pro tebe jako matku musi byt hodne bolestive. Urco ma pravdu vase detska lekarka, ktera tvrdi, ze se v Mojankove zivote seslo vice udalosti a k tomu prvni 3leta puberta a ze to prcek moc nezvlada … ale neboj, ono to prejde, opravdu … chce to hodne trpelivosti a mozna taky trochu polevit z narocnosti na neho … rozdelit si prikazy na zivotne nutne a potrebne a z tech neslevovat a pak ty, se kterymi se da zit a verit, ze to dite prestane bavit.
Taky vim jaky je to pocit, kdyz te vlastni dite mlati … mozna si pamatujes jak jsem psala, ze Nika tyto problemy ma a neustale mne mlati a trvalo to asi tak 1-2 mesice, spise ty 2 mesice a bylo to pro mne opravdu frustrujici. Musela jsem udelat nekolik pro mne stresujicich vystupu hystericke matky, po uklidneni si s ni o tom jeste jednou promluvit a v nekterych vecech slavime uspech … mlaceni maminky (dneska si jeste obcas placne, ale uz rozhodne nepouziva silu), noseni backurek nebo ponozek, oblikani … jeste bych asi nasla par prikladu. S jidlem je to jeste stale stridave oblacno … casto musime hrat hru a motivovat necim, ale lepsi se to. Vim, je to tezke, zvlaste kdyz mas doma dalsiho raraska, ktery te hodne potrebuje i fyzicky at uz z duvodu kojeni ci pochovani ci cehokoliv jineho.
TAky se mi moc nedari donutit Niku k necemu pomoci prikazu, neustale musim vymyslet neco, co by ji k dane cinnosti donutilo vicemene dobrovolne a skoro s radosti:-))) Jsou to tvrde palicky makovicky a opravdu porouceni moc nesnaseji … no nakonec ja taky ne, tak se neni cemu divit. I za meho detstvi se mnou mama poridila mnohem vice podobrem nez po zlem:-)

Preju hodne sily a poradu s destkym psychologem bych klidne absolvovala, tim nic nezkazis a treba te uklidni nebo poradi nebo oboji … a mozna by jste mohli zajit k nemu s manzelem spolu, at to slysi i on a tahnete za jeden provaz, to je dle mne hodne dulezite!!!

Pa a hezky den a diky za denicek ze zivota!

Sulanek a Nika

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.11.05 13:05

Ahoj Ivčo,
omlouvám se, vlezla jsem Vám do deníčku…myslela jsem, že velkého sabotéra mám doma já, ale vidím, může být i hůř (ale mému je teprve 25 měsíců, takže to jistě přijde)…
Vím , že je to někdy hodně těžké…já když se na to dívám z nezávislého pohledu, Ti můžu říct, že Mojánek je hrozně šikovný a jak si říkala skoro geniální, ale pak je to tu ostatní, vím…
Chci Tě jen povzbudit a jsem zvědavá, co bude u nás doma za rok.

Theo, Kryštof 25m, Julie 7m
od Špuntíků

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.11.05 13:15

Mě taky někdy připadá, že se mě manžel ptá na názor jen kvůli tomu, aby to udělal přesně opačně :) :).

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 01.11.05 14:04

Theo,

já Vás pravidelně čtu a tak mám naprosto jasný obrázek, jak to u Vás bude vypadat za rok. Kryštík bude trošku stávkovat a Julie si bude krásně hrát, povídat a začne pomalu i uklidňovat brášku. Prostě jsem přesvědčená, že je to pohodářka. :-))))))) Přeji co nejméně vztekavé dětičky.

Jana a Karolínka (už asi v letadle)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 01.11.05 14:38

Ahojky!

Mám chvilku,tak jsem si přečetla deníček a teda,Ivčo,nemáš to doma vůůůůůůůůbec jednoduchý.Mám pocit,že bych si vlastně neměla stěžovat,protože takhle intenzivní první pubertu nemáme a snad ani mít nebudem.
Ono to asi souvisí taky s tím,že je Mojda až moc šikovnej a tím pádem si moc dobře uvědomuje,jak ti to pořádně osladit.
S tím odmítáním tvé osoby chápu,že je to těžký,to bych taky špatně nesla.
Asi ti nezbyde,než se s tím vším smířit,máš doma mooooc šikovného kluka a tohle je ta horší stránka věci.

Mně se včera výletníci vrátili v jednu odpoledne a už mi začal normální život.
Bohužel si Klárka (zřejmě z bazénu) přinesla pořádnou rýmu,v noci několikrát brečela,takže jsem nám ustlala v obýváku,protože na její posteli bych se s ní nevyspala.Jenže kočka stejně pořád fňukala,vrtěla se,prostě spánek naprd.A do toho se naše miminko rozhodlo,že bude v noci baštit po dvou hodinách,takže sotva jsem usnula,když byla Klárka zrovna v klidu,tak si mě žádalo mladší dítě,no děs.
Nevím,jestli Ája měla zrovna hlad,opět několik dní nekakala,takže ji asi i bolelo bříško.Dnes dopoledne se po nakojení tvářila hodně nešťastně,tak jsem zkusila poněkolikáté teploměr do zadečku a světe div se,ono to zabralo a Ája měla hned blažený výraz.Achjo,to bříško někdy pěkně potrápí.

Komentáře budu číst až večer,zatím se mějte hezky.

Hanka,Klárka skoro 35 m. a Ája 3 a 1/2 m.

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 01.11.05 17:10

Ahoj Ivi a ostatní,
přestože mám období,kdy mě absolutně nebaví psát,jak jste si jistě všimly,tak po přečtení deníčku musím zareagovat.
Docela mi spadl kámen ze srdce,protože co se výchovy týče,často nám oboum s Vaškem poslední dobou dochází dech.Zrovna včera jsme diskutovali do jedné do rána o tom,co budeme dělat,aby za chvíli nestavěli kluci do latě nás.

Moc jsem se nasmála,jak Mojík čůral do kbelíčku,to opravdu neví člověk,jestli brečet nebo se smát nebo chválit.Taky se mi zdá z jeho hlášek a činů,že bude hodně chytrý.Zase na druhou stranu je fajn,že má Tomáška tak rád a nezlobí ho (zatím).

Jak už jsem řekla,mi taky nevíme,jak se postavit k výchově kluků v různých obdobích.Teď je to tedy hodně náročné,hlavně s Patrikem,ale jak tak čtu on prožívá chudinka vlastně taky svou první pubertičku,tak co se divíme.
Zažili jsme s nimi taky hodně dobrých hlášek.Včera jsme sepisovali dopisy Ježíškovi ,Vašek psal pro Nika(ten mu diktoval psa Bobyho s píšťalkami-hrůza)atd.,ale já psala Páťovi a hned u prvního dárku mě zůstal rozum stát.Já chci mami ty holky,jak tancujou na hokeji s těma bambulema,ale DVĚ!!!To jsme se dost pobavili,celý tatínek.A pak oba začli jmenovat o sto šest,asi budu muset jít vykrást banku.
Zrovna jak jsi psala,taky mě mlátí a pořád opakuje při jakémkoli zákazu,nemám tě rád.Já ale vím,že to nemyslí,jak to říká a nemrzí mě to.Mě by asi mrzelo to ,kdyby mě nechtěl s sebou třeba na výlet a říkal ty s námi nepojedeš.Ale i to je určo přechodné a brzy to přejde.
Mě tak připadá,že pořád jsou kluci poměrně nesamostatní a vyžadují věci,které by zvládli sami v pohodě.Já jen vlezu do dveří a už ječí místo pozdravu,mami,já chci napít a čůrat a kakat atd.Vše si obstarají ,ale musím jim alespoň rozsvítit.Někdy jsem z nich taky na prášky,hlavně mám pocit,že to nějak stagnovalo a nehýbe se to k lepšímu.

Ale dnes jsme přijímali osmiletou kočičku,která spadla před 10 dny ze stromu a bohužel na hlavu,nebudu to rozvádět dál,ale děkuju já ateista pánu bohu,že jsou kluci zdraví a ať si zlobí sebevíc.Jdu ještě makat,ať můžu domů,už se moc těším na ordinaci v růžové zahradě.Mějte se fajn ahoj NIKA

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.11.05 19:09

To je bez pochyb, Julie je naprosto skvělá a doufám, že se Tvé prognózy vyplní :-))
 T.

Ps: K. je taky skvělý, ale je třeba ho zabavit :-))

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 01.11.05 19:21

Ahojky kočky a dětičky,

IVO, smekám, já už bych s nervama asi nevydržela a neudržela bych se…ale jak Ty píšeš, sem tam Ti taky ujedou nervy. Podle mě je to normál. Kolikrát si říkám, že Adámek je mistr v tom mě vytočit. I když teď se to hodně zklidnilo. Ani nevím čím, ale právě se taky snažím vyhnout příkazům nebo zákazům a řeším to jinak…např…tak si nemyj ty ručičky, sahal jsi na popelnici…bla bla bla cokoliv jiného a teď tu špínu budeš papat…budeš ty nemocný, ne já a odcházím......a jak se zdá, tohle funguje a hned mastí si ty ručičky umýt.
Nicméně jsem se u čtení Tvého deníčku pobavila…já vím, pro Tebe je to horší, protože je to kolikrát na palici, ale pevně věřím, že si to Mojda v hlavičce nějak srovná a bude časem v poho…ovšem hláška „Jsem hluchej“ :-)))) mě dostala. Na jednu stranu si říkám, že je bezva, že Adámek ještě tolik nemluví. Teda on mluví, mele celý den, dává dohromady i věty, ale třeba „se“ neříká, sám se oslovuje Adam…např. Adam hačí :-))) … ale takové pokecání ve dvou to ještě není. Navíc neumí „s“ a když třeba umí „M“ jako máma, tak ho v některých slovech prostě neříká. No nic, to jsem odbočila.

Tak my dnes měli napilno. Museli jsme jet koupit novou motorku, protože ta Adámkova už byla nějaká vyviklaná, ale chlapec mě převezl a cestou do Kunratic vytuhnul. Navíc vytuhla i Em, tak jsem je nechala spát v autě, rychle koupila motorku, pak jsem se tam ještě vrátila pro větší fusáček do autosedačky a jeli jsme domů. Adámek se vzbudil asi po 15 minutách stání u baráku a kategoricky prohlašoval, že domů nejde. Až nová motorka ho udolala a mohli jsme jít domů. A jelikož se prospal v autě, o odpoledním spánku nemohla být řeč, tak jsme se po obídku vydali ven. Pořád nám ucházelo kolečko u kočárku, tak do cyklosportu co s tím je. Tom zkoušel, jestli neuchází duše…neucházela. No a tam zjistili, že je prasklá…no nic. Koupila jsem novou, ale ouha, výrobní vada a ta byla taky na nic :-(((((((((((( Takže mi ji ta „dobrá duše“ zalepila :-))) a tu novou jsem hned reklamovala a za cca týden ji snad dostanou. Adámek tam obdivoval lyže (byly tam v prodeji) a helmu a hůlky, tak nevím, jestli to nekoupit. Pořád v tom stál a blbnul. A mají tam super dětské kolečko, takže to asi bude ježíškovský dáreček.
Pak jsme šli ven a jezdili a jezdili s novou motorkou. Em si usnula a vůbec i v tom obchodě byla vzorná.
Teď už Em odpadla, tak čekám, kdy odpadne Adámek. Už by taky mohl jít spát.

Zatím se teda mějte a papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 01.11.05 20:58

Ahojte!

Holky už spinkaj,já si chválím změnu času,protože kočky usínaj dřív.Ája spala už v sedm,Klárka před osmou,paráda.

Jani,však já Matesovi řakla,že mě naštval s tím,že jel pryč až do pondělka.A jelikož se tím pochlubil i babi,která mi to řekla,tak cítím,že ho to trochu mrzelo.
Já vím,že jsou v některých věcech chlapi natvrdlí a myslím,že když můžu,tak mu všechno řeknu polopaticky.

Psala mi Johanka,těžce nestíhá,Šimon špatně spí a Marcel žárlí,do toho pracuje,prý si tak tak přečte maily a na emimino nestíhá chodit.Prý až bude líp,zase mezi nás přijde.

Končí reklama v Ordinaci,tak zase pádím.Dnes půjdu brzy spát,jsem hotovka.

Pa Hanka a holky

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.11.05 07:08

Ahojky kočky a dětičky,

dnes ráno letíme :-)) k zubaři kvůli těm mým rovnátkům. Je to první konzultace, tak uvidím, co mi řekne.

ŠULÁNKU, jak je to teď s deníčkem? Kdo je na první metě? :-) Vím, žes měla víc adeptů, ale teď nevím, jestli jsi to už nerozdělila. Kdyžtak se hlásím na první metu :-)

papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.11.05 08:18

Cauky Veru,

adeptu mam vice, ale nikdo se nehrnul na konkretni termin, takze je tvuj … jen poprosim o posunuti tak na nedeli vzhledem k tomu, ze Ivin vysel trochu pozdeji, jo?

TEn zbytek terminu rozdelim … nejak sravedlive:-)))

Drzime palecky u zubare:-)

Sulanek a snidajici Nika

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 02.11.05 12:15

Ahojky,

tak dneska je tam takovy klasicky podzimne posmourny den, ale ani mi to nevadi, skoro naopak.

Ivco, nemas to teda holka jednoduchy. Na jednu stranu je Mojanek opravdu velice chytry a sikovny a na druhou stranu tim padem vyvadi o to vetsi lotroviny. Spousta veci se deje i u nas (viz oblekani, bouchani me atd.) a jak uz se tu psalo prikazy a zakazy naprosto nefunguji ba naopak. Obleceni tedy take davam vybrat, kdyz vidim, ze se situace vyhrocuje, honem se snazim zmenit tema nebo najit jinou zabavu, ale ne vzdy to jde a clovek ma take jenom jedny nervy. nedavno jsem na emimcu cetla clanek o trestani deti - placnuti pres zadek atd. a rekla jsem si, ze se take pokusim Ondru takhle vubec netrestat a celkem to jde. Driv jsem ho proste placla a bylo to, ted to tak nedelam, placnu ho je velmi velmi vyjimecne a jen lehce, ale to jsem odbocila. Dulezite take je, aby jste oba s manzelem tahli za jeden provaz, jinak jde cela vychova k sipku, dle meho nazoru. Takze drzim palec, at prekonate krizi co nejdrive a moc na vas myslim.

Dneska se Vikisek konecne lehce srovnal s posunem casu, Ondra uz je v pohode, jemu je to fuk, ale u Vikiho mi to celkem rozborilo jeho cely spaci rezim. Ted zrovna spinkaji oba, slava !

NO a chci se jeste pozeptat jake darky planujete detickam letos na vanoce? Uz se to docela blizi! My uz mame objednano par veci od Little tikes - Ondrovi takovou garaz s tunelem a kolem jsou koleje pro vlacek a draha pro auticka, pak nakladni auto, ktere prevazi mensi auta, pro Vikiho pianko, no a ted jeste premyslim, co poradit pribuzenstvu. Rozhodne asi malou motorku (odrazedlo) pro Vikiho a kolobezku pro Ondru, z trikolky pomalu zacina vyrustat, i kdyz ji miluje, no a jinak moc nevim. A jake mate teda napady vy??

Takze Vik se uz vzbudil, ach jo, spal hodinku a do vecera daleko, to uz zase bude v pet uplne hotovej:-(

pa

Irena

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 02.11.05 12:27

Ahoj Ivco, nakukuji o Spuntiku, kde je tvuj denicek jiz popularni:-)))
Ja vim, ze je to o nervy, ale jen pro uklidneni:
syn moji kamosky, kdyz prinesli domu maleho brasku jim rekl: TAK SI TADY S NIM ZIJTE a odstehoval si perinky do garaze pod auto.
Jindy ho zase kamoska pristihla, jak se braskovo malinkym prstickem dlouba ve svem nose a ty holuby strka tomu miminku do pusinky.
Takze nic noveho pod sluncem!
Drzim palce a preju pevne nervy:-)))
 MirusE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.11.05 17:19

Ahojte!

tak mám opět kojící krizi,prsa jsou už totálně prázdný,ani odsávačka nic nezmůže.

ještě že mám mlíko v mrazáku,tak kočička nebude trpět hlady.achjo,achjo­,achjo,ta macecha příroda je pěkně hnusná,proč ty moje prsa nemůžot fungovat normálně?
už je to horší asi 14 dní,předtím se mi kojilo hezky,ač jsem pořád odstříkávala.
sice jsem pořád chtěla kojit do roka,ale jestli to vydrží do 6 m.,tak na to kašlu,mě to fakt už neba.
a klárka dnes pěkně zlobí,já na ni řvu,achjo,zase to odnáší ona.

čau
depkující hanka s ájou na klíně

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.11.05 18:24

hani, to mě mrzí. vidíš, je to nesoravedlivé.já se snažím odstavit . pomalu a nemám šanci a ty? držím pěsti, at se prsa dají do kupy,

pa vabe

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 02.11.05 18:44

Hani,

to je mi lito, ja to nechapu, jak to ty tvy prsa delaj? To je pech:-( Ja bych taky mela spis opacny problem jako Veronika. Zatim jsme ale stale na jednom koju pres den a 2-3 v noci. UM stale nechce, takze nevim jak to bude pokracovat, nechci aby pak mel nedostatek tekutin, i kdyz se docela v piti cajiku zlepsil. Muj plan je cca do vanoc odstavit, tak jsem zvedava na kolik % splnim:-))

pa

Irena

PS: Dnes jsem byla s klukama v Tescu a tam maji obr vanocni strom hojne nazdobeny a osvetleny a oba kluci z toho byli nadseni, ja se tak tesim na vanoce!!!!! Jen se obavam, aby stromecek na sebe Viki nestrhnul, jde ted po vsem okolo sebe hlava nehlava.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.11.05 21:23

Ahojky Iren,

k těm Vánocůůůům…a teda dárkům. U nás to bude asi kolo a hlavní bod programu bude velké popelářské auto. O tom pořád básní a tím ho straším, že jestli nebude poslouchat,tak „děda“ to vidí a žádné auto nebude :-)))) Pak mám spoustu inspirace a budu se muset podělit s rodinou…třeba Bořek stavite, Pat a Mat a nějaké další pohádky na DVD, teď vybírá z katalogu Sparkys, jeřáb … musím si to začít psát, přece jen má narozeniny, svátek a „děda“…je toho moc. Berunku moc neřeším, ta z toho ještě pojem nemá, ale něco jí děda určitě přinese. Moc se těším na Adámka, jak se bude tvářit.

K tomu kojo. Takže Viki má jen ranní mléko, pak svačinku mléčno ovocnou nebo tak nějak, obídek, svačinka to samé, večer kaše nebo kojo a v noci kojo? Tak nějak? Jo a od kdy jsi začala dávat čajík? A z lahvičky nebo z picího hrnečku? Jsem zvědavá, viď?

Zatím papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 02.11.05 21:35

Ahojky Irčo,

mám dojem že jsem zazdila Tvůj dotaz ohledně rvaní se kluků a že jsem vůbec neodpověděla. Takže: pokud to vidím a Filda neřve, nereaguju vůbec. Pokud nějakej řev nastane, vemu Filípka a utišuju. S Máťou se vůbec nebavím, nic mu neříkám, nic nekomentuju. Pokud hlásí že mu dělal „bééébííí“, dělám že neslyším a ani se na něho nedívám. A musím říct že to funguje, kalamit je čím dál tím míň.

Na Vánoce se moc těším taky, Matyáš bude mít hodně bohatej Ježíšek, ale to už jsem asi někde psala. Ale to neva, můžu to napsat znova :o))) Takže: šlapací traktůrek s přívěsem (po tom pláče už strašlivě dlouho a stále ho to nepouští), lyže, přeskáče (to je zase moje a manžova úchylka), lego a pak nějaký stavebnice, příp. pohádkový knížky. K narozkám dostane patrovou garáž s výtahem, dálnicí a „benzinou“, samo taky nějaký auta. Filda dostane novou autosedačku (po Novým roce už asi bude potřeba), navlíkací dřevěný kroužky na tyč, vodní mlýnek do vany a když narazím na něco príma, tak to :o))) Ještě taky ujíždím na plyšovýho zachumlánka (spacáček medvěd, zajíc), ale to na 100% Ježíšek nepřinese :o))) Mně by se ale líbil, takový sledování „růžový zahrady“ v plyšovým objetí, to by nemuselo být marný :o)))))

Hani, je mi líto, že Tvoje prsa bojkotujou kojo :o((( Moc na vás myslíme a doufám, že se to brzo zlepší. Holčičkám posílám pusu.

Jdu dodělat večeři, za chvíli se vrátí vyhládlej „hokejista“ a tak ať tady nebručí hlady :o)))

Zatím pa Katka

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 03.11.05 00:42

Ahoj Hani,

moc mě mrzí tvoje problémy s kojením,ale i kdyby se nepovedlo mlíčko zase vytvořit,nic si z toho nedělej.Já byla kojená 14 dní a jsem zdravá jako buk.Dnes je to všechno podle mě moc zprofanovaný včetně kojení a pak ty chuděry,které nemají mlíko mají pocit,že se snad jejich dítě bez toho ani nedožije jednoho roku.Zrovna tak to je s oblečením,pří­krmy,botami atd.Samozdřejmě tomu taky podléhám,např, boty bez žirafky nekupujeme,ale tak mě napadlo zrovna včera při sledování růžové zahrady(myslím tu scénu,jak Dana Syslová strkala pod nos Vandě H. ty okopaný capáčky asi po pěti dětech),že mi jsme na tom vlastně taky vyrostli,a že bych měla zničený nohy se říct nedá.Takže je potřeba všechno brát s rozumem a jak to jde.Zase kojení má i své nevýhody.Nemůžeš se ani na krok hnout(třeba na cvičení),nemůžeš jíst na co máš chutě,stále hrozí zánět prsu a vůbec já si přišla hrozně utahaná a vyždímaná.Nehty se mi lámaly,vlasy byly jak chemlon.A taky v neposlední řadě jsou pak ty děti od koja neodnaučitelný nebo hodně těžce.To jsem tě jen chtěla povzbudit,ale dostala jsem se někam hodně daleko,tak promiň.

Jinak já se na vánoce taky strašně moc těším.Dnes jsme zrovna byli s V. v Tescu a odcházeli jsme jak Ježíšci.Koupili jsme hodně hraček ,protože Nik má ještě v listopadu svátek a Patrik 16,12, narozky.Rozhodli jsme se ,že ale necháme větší část pod stromeček a menší dáme k svátku.

Nik dostane klavírek a super kyblík s modelínou v kelímcích s formičkami a válečkem atd.Páťa dostane k narozkám pravý fotbalový míč(pořád o něj žadoní a kope jako o život s těmi gumovými),dřevěné nářadí a vytouženou kytaru.
K vánocům jsem jim objednala kostými na rytíře(to budou nadšeni,pořád si vážou jako pláště látkové pleny a jako chrániče si berou roury z lega na lokty),meče a štíty už mají asi tři.To bylo tedy umění to sehnat,pak dostanou figurky rytířů i s koňmi,každý pistolku s rerčem a ochranými brýlemi,Páťa plyšového měkoučkého psa přes půlku postele na spaní a Nik toho Bobyho.Nik ještě brusle a oba hokejky.hru fotbal a tiskátka zvířátek.Ještě se pak sejde něco od babiček.Hlavně ale už dostali nové postele,dřevěné a lampičky,tak jsou nadšeni.Ty malé jim už byly hodně natěsno,takže jsme je měli denně nakvartýrované v posteli,to bylo na mrtvici.Ještě musím zítra Páťovi dokoupit zimní bundu,boty a Nikovi kombinézu a čepici.To bude asi dost problém,protože už na ty bambulkovaté a s oušky nadává a tak budeme muset vyrazit do sportu.

Už taky s předstihen plánuji pečení cukroví,každý rok nadávám,že už budu péct tak tři druhy a zvrtne se to minimálně na šest až osm druhů a my akorát kyneme ,sotva se valíme.A letos zas chci zkusit pár nových druhů tady od kolegyň a zase mi vychází tak osm druhů a to už jsem vypustila kokosky.Vím,že plaším brzy,ale já jen třídím a plánuji,nechat vše až na prosinec,mám hlavu v pejru.

My se chystáme ještě začátkem prosince do Drážďan na vánoční trhy,tak se docela těším,ještě nikdy jsem tam nebyla.

Mějte se fajn a zase někdy čau NIKA

 
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 03.11.05 08:00

Ahojky,
olouvám se, že vám lezu do deníčku. Mám taky dvě dětičky, tak jsem si početla a pobavila se, co mě čeká ;-). Jen k tomu přebalování a že člověk od mimča nemůže: my máme přebalovací podložku prostě v koupelně na zemi. Na prvního syna jsem měla taky pultít, ale teď si přebalování na zemi nemůžu vynachválit, můžu tam malého klidně nechat větrat a jít na chvíli jinam, nikam mi nespadne, jen se plazí po koupelně (je mu 6m). Vypadá to teda neuklizeně, ale je to móc praktický.
 Eva

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.11.05 08:48

Další události z naší, zcela normální, domácnosti…
Předevčírem jsem byla s dětmi večer sama. Tak jsem Mojánkovi řekla, ať si pohraje, podívá se na večerník, já mezitím nakrmím Toma a pak ho půjdu osprchovat a přečíst mu před spaním pohádku. Odešla jsem tedy kojit a libuju si, jak je vedle v pokoji ticho a že jsem hrozná, jak si furt na Mojdu stěžuju… Po uložení Toma jdu do obýváku, kde M sleduje večerníček a vidím, že celý (nový světlý) gauč je jedno velké umělecké Mojánkovo dílo :(. Nevím, co ho to napadlo, ale prostě to pomaloval tužkou - nikdy předtím to neudělal (jednou musí být vše poprvé, že?). Když jsem se zeptala: Co to má znamenat, hrdě ukázal směrem na stůl, kde se rovněž vyžil, se slovy: Ještě tady jsem maloval, mami… Tak jsem se zmohla jen na to, abych mu řekla, že propříště bude malovat na papír a že ho v obýváku už nechci vidět s tužkou v ruce. A šla jsem se do koupelny vybrečet…
Včera jsme byli venku, M si hrál na písku a najednou vidím, že leží na břiše za barákem na hlíně. Tak k němu jdu, ať vstane a málem jsem omdlela. Celý obličej od bláta, měl toho i plnou pusu! On to normálně jedl! A ještě mi při mém rozčilení položil dotaz: „To se, mami, nejí?“ Myslela jsem, že zešílím. Byl u nás zrovna taťka, tak jsem tam lítala a říkám: „NO, pochopíš to? Je to normální?“ Taťka má ovšem chlapský nadhled, tak ho to nechalo v klidu :).
Tak tolik z našeho běžného života :).
Ivča a kluci

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 03.11.05 09:14

Ahoj Ivčo,
máš to s Mojánkem opravdu těžké, já si taky myslím, že se na jeho maličkou hlavinku sesypalo spousta nových událostí, hlavně to, že už není u Tebe středem pozornosti. Já si to také užívala, když se Ada narodil, Lenula je stejně jako Mojánek hodně chytrá a připravila mi nejednu těžkou situaci, hodně pomohlo, že jsem ji odhlásila ze školky, protože mi vyčítala, že ji do školky odkládám proto, abych mohla být sama doma s Adou a že už ji nemám ráda a proto ji nechci aby byla s námi doma. Ale to asi není váš případ, že? Počmáraná stěna, tempery vypatlaný po celé zemi, naschválné počůrávání apod. to všechno jsem si užívala ve chvílích, kdy jsem kojila. Přebalovací podložku jsem měla na zemi, protože při přebalování pravidelně lena něco potřebovaa, a když jsem jí odmítla proto, že přebaluji tak spustila hysterák…To tě jen tak chci trochu utěšit, vím, že u vás je to mnohem horší, aspoň že Tomášek je hodné miminko (Ada je jěště mnohem horší než Lena).

My už máme na vánoce všechno nakoupeno, Ada si ve školce oblíbil pokladnu, tak tu jsme mu koupili, i s váhou a nákupním košíkem, pak dostane skládací autodráhu s autíčky, velikánské vodové barvičky, knížku se samolepkami, které se nalepují do textu,lego kostečky, plastové saně, tiskátka krtek, musím mu to rozdělit, něco pod stromeček a zbytek k narozeninám, který má hned v lednu.
Nad vánoční výzdobou už začínám přemýšlet, letos bude dělat nejenom doma, ale i v obchodě, tak už se těším, jak se vyřádím.

Mějte se krásně
papa Lola+Ada+Lenula (oba nemocníčci průdušníčci)

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 03.11.05 13:04

Ahojky,

no parada, moc rada ctu, co mate na vanoce nakoupeno, je to taky trochu inspirace a koukam, ze uz vetsinou vymysleno a nakoupeno skoro je.

Verco, Vik ma rano kousek chlebicku se gervais nebo maslickem, popr. jogurtik s trochou vanilkoveho Dania neb samotny jogurtik mu nejede, pak svacinka ovoce + piskotek, obed-presnidavka zeleninkova a masickova nebo polivka nebo brambor. kase, odpol vetsinou kojeni a vecer kase. Tak takhle to zatim u nas funguje, Vik papa dobre, nemuzu si stezovat, Ondra byl v tomhle desny, odmital skoro vsechno.

Musim ted bezet, ale vecer sem jeste juknu.

pa

Irena a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.11.05 14:13

Ach jo, Ivi,

to je teda rošťák…ale zvládla jsi to s přehledem…asi bych Adama zahlušila do země :-) I když taky už máme pokřtěnou sedačku. Ale stalo se to, když jsem tam nebyla v obýváku, tak jsem to taky neřešila řevem, ale přesně jako Ty, že se píše na papír a ne po sedačce. Je to rošťák.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.11.05 14:19

Ahojky kočky,

tak jsem zvládla dalšího zubaře. Mám vyvrtaný další zub z toho x počtu. Opíchla mi to, aby to nebolelo, ale povím vám, i kdybych teď jedla seno, tak je to jedno, protože mám pořád stejnou chuť. blééé. Adámek tradičně vytuhnul v autě, takže teď už asi nezabere. Před pátou to zabalíme a jdeme na ten lampioňák. Už se moc těším. Sice zase Beru rozhodíme spaní, ale chudinka je moc statečná, tak to zvládne. Včera se frajerka probudila ve 21:30, dostala kojo a 2 hodiny nemohla zabrat…já už z ní byla na prášky, protože už jsem byla hotová.......­.....A teď spaní nehro.

Mějte se skvěle a papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.11.05 14:20

Jojo, tak nějak jsem si to představovala. Beru už slušně baští v poledne…teda 2 dny nebo 3 dny jedla suprově, celou porci, ale dnes mi to hodila na hlavu…obrazně. už to bylo i s masíčkem a moc dobrý, pro mě dobrý, frajerce to asi nejede. Fiflena jedna :-)
Už se těším, až bude papat jako Vik, to bude pohodaaaaaaaaaaa.

papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 03.11.05 16:08

Ahojky,

jak se máte? Taky je u Vás tak ošklivo? Tady opět prší, Karolínka naštěstí spí, tak můžu v klidu psát a navíc nám ten déšť až tak nevadí. Dopoledne jsme chvíli venku byly, tak co.

Karolínka s Pavlem se vrátili v úterý večer, Kája se už asi těšila, jakmile vystoupila z vlaku a uviděla mě, začala se smát a hned mi řekla: „Maminko, já jsem se na Tebe moc těšila", hladila mě a krásně se tulila, bylo to moc hezké, asi jsem jí už taky trošku chyběla. Ještě na nádraží jsem se vyptávala, kde všude byla a překvapila mě větou: „Já jsem byla v zoologické zahradě". Řekla to přesně tak spisovně, jak je to napsané. To mě docela překvapilo, protože na ni nikdo až tak spisovně (myslím včetně koncovek) nemluví. Cestou domů si v autě mlátila nožičkama a neustále opakovala, že je moc ráda, že je zase v Anglii. Od té doby si tu užíváme náš program, chození do Toddlersgroup, včera i dneska vytvářela obrázky, včera to byl ohýnek a dnes malovali barvami prostě něco. Je čím dál šikovnější a obrázky stojí za to.

A moje malá rekapitulace. Stihla jsem skoro všechno, co jsem chtěla. Nakoupit si něco pro sebe, jezdit trošku na kole, hodně pracovat, hodně číst, koukla jsem na nějaké filmy, ale vůbec mě nebavilo doma uklízet, tak není hotové vůbec nic. Ale zas až tak mě to nemrzí, to s Kájou taky zvládnu. Hlavně jsem si odpočinula a zatím s ní mám větší trpělivost.

Vypadá, že v Anglii ještě nějaký čas pobudeme, na Vánoce se domů pravděpodobně stěhovat nebudeme. A kdybych náhodou otěhotněla, už jsem přestala mít strach i z těhotenské péče tady, jasně, že není na takové jako v Čechách, ale miminka se tu rodí zdravá a základní péči bych rozhodně měla, tak co. Začínáme si postoupně vyjasňovat budoucnost, Pavel začíná mít jasnou představu, co bude dělat, už jsme se i částečně domluvili na dalším bydlení. Asi zůstaneme i nadále v chaloupce, uděláme pár nutných oprav, abychom tam měli hezčí a pohodlnější bydlení, novou koupelnu, podkroví, natáhneme radiátory na chodbu a do koupelny. Původně byl plán dělat úplně novou střechu, ale to asi necháme být. Tím pádem by Kajka a případně ostatní děti měli nahoře pokojíčky, my ložnici, prostor dole by se rozšířil o něco jako obýváček, prostě by to bylo moc fajn. A pokud by se zadařilo a byl dostatek penízků, tak pak postavíme domeček nedaleko našeho současného, ale dál od silnice s krásným výhledem na les. Podaří se nám to zanést zadarmo do nového územního plánu, pozemek je zasíťovaný a je to asi 3 000 m², prostě není co řešit. Ale to je ještě všechno ve hvězdách.

Radši to rozdělím, ať není přečíst zbytek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 03.11.05 16:10

Hani, ach ta Tvoje prsa....... Nechápu, že se nemohou chovat trošku normálně. Ale třeba se podaří a zase bude mlíčka dost. Taky to klidně může být krize kolem 3. měsíce, já si na ní jako na jedinou v mém bezproblémovém kojení pamatuji, mlíčka jsem měla na rozdávání a najednou ho bylo jakoby míň. Ale během pár dní se to upravilo. Je výhoda, že máš mlíčko v mrazáku a tím pádem se nemusíš tolik nervovat a to taky pomůže.

Ještě jste tu řešily Vánoce. Já s tím stále bojuji, nevím ani co Karolínce, ale pomalu si začínám některé věci ujasňovat a tak doufám, že letos nakoupím s předstihem. Asi budu muset, některé dárky (jako DVD a knížky) koupím po internetu a nechám asi poslat k našim, to bych pak v Čechách nestíhala. S Kájou v tom vůbec jasno nemám, tchýně s tchánem by jí chtěli koupit kolo, ale já nevím. Prostě nejsem schopná odhadnout velikost, jestli už příští léto bude mít zájem jezdit nebo až ten další rok. První, co jsem navrhla, jestli by jí ho nechtěli dát až k narozeninám, přeci jenom to jsou 2 měsíce k dobru, nebo lépe až na jaře. Jí je stejně jedno, jak hodnotné dárky dostane, hlavně, když pod stromečkem a k narozeninám něco bude. A na jaře bychom v tom alespoň měli jasno. Holky, jestliže mají vaše děti už kolo, v jakém věku začaly jezdit a jaké jste kupovali kolo a u starších, jak rychle z toho prvního kola vyrostly? Prosím o radu. Ještě asi poprosím taťku, ať se přes zimu podívá na kolo po nás se ségrou a pokud by bylo schopné nějakého provozu, tak bych jí na první rok a učení nechala to a koupila větší až od 4 let a to by jí potom vydrželo až třeba do 7 let.
Jinak mám koupené pantoflíčky pro princezny, ještě chci nějaké převlékací šatečky (jako měly holky od Ed v galerce), asi puzzle, knížky, nějaké výtvarné předměty - formičky na modelínu a uvažuji o materiálu magic maize, který je moc šikovný. Vypadá to jako polyuretanová pěna, ale lepí se to na papír a k sobě pouze navlhčením a nenadělá to téměř žádný nepořádek. Jestli se na to chce podívat, tady je odkaz, ale netuším, kde se to dá sehnat v Čechách. http://www.elc.co.uk/…rnatives.php?…

Ivčo, Mojánek je tedy číslo. Dostala jsi to z té sedačky? A u toho bláta bych to brala jako jasný protest a vzdor, asi bych vážně uvažovala o dětském psychologovi. Je mi Mojánka na jednu stranu líto, protože to, co vyvádí je důkazem toho, jak jeho dětská dušička trpí a neumí si pomoct. Možná ho ještě zkus učit, ať dává vztek najevo slovně, aby Ti třeba řekl, maminko, já se na Tebe zlobím, protože........... Párkrát jsem to na Káju zkoušela a fungovalo to. Místo, aby okamžitě upadala do záchvatů, řekla, mami, já se na Tebe zlobím......

Holky, mějte se krásně, pozdravujte dětičky.

Jana a spící Karolínka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.11.05 00:35

Dneska jsme po sobě s manželem koukali s pocity od údivu až po smích… Něco jsem Mojánkovi zakázala, začal se vztekat, trucovat, zavřel se do koupelny odkud se po chvíli ozval šílenej, ale fakt šílenej jekot… Manžel to jen komentoval slovy: Nech to bejt… a pak k nám přišel usměvavý vyvztekaný Mojánek, jakoby se nic nedělo. Z toho jsme teda byli hotoví. On se tam prostě šel vyvztekat jak velkej chlap :). Zařval si, vyšlo to z něj a přišel jako vyměněnej. To vám jsou situace…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.11.05 00:40

Jani, dík za dotaz. Kupodivu to šlo z té sedačky i stolu vyčistit dobře, takže žádné škody nezůstaly :).
Dneska jsem ho včas neodchytla, když tatínek přijel domů s vozejkem. Mojda musel asistovat u vyklápění a roztrhl si krásné vyteplené kalhoty… Tak mu teď zas, až přituhne, budu muset rvát do školky pod tepláky punčocháče - v roztrhaných kalhotách ho tam dávat nechci a se svým šicím „uměním“ to neopravím tak, aby se na to dalo koukat :(. Mě z něj klepne.

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 04.11.05 07:46

Jani,kolo donesl Leničce ježíšek, když měla tři roky a kousek, moc si ho přála, ale byla zima, k tomu já měla obr pupík, tak jsem si nedokázala představit, jak ji budu učit, kolo jsme schovaly a vytáhly na jaře, kdy měla tři roky a 4 měsíce. Vůbec nechtěla, abych jí pomáhala,pomocná kolečka jsem hned odšroubovali, protože na našich nerovných chodnících jí dělali potíže, hned na něm začala jezdit sama a to tak, že šlapky vynechala a jen se odrážela, takhle jezdila asi měsíc? už přesně nevím a pak sama začínala šlapat a ve 3 a půl už dokonale rajtovala. Mělo kolo od Olpramu 12-ti palcové, a to jí vydrželo do 5 let. Pak přešla rovnou na 20-ti palcové a to jí vydrží snad do 8-9 let.
Mějte se hezky
ahoj Lola a spol.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.11.05 08:49

Ahojky kočky a dětičky,

IVO, Mojánek je teda číslo. Vyřve se a přijde jak milius :-))) Asi bych z něj byla taky na nervy, ale jinak je bombovej.

Adámek zase prudí, tak jdu k němu.

Dnes jdeme do Človíčkova v Edenu, tak se těším, že Adámka vypustím. Navíc tam mám sraz s býv.přítelem…po­řád jsme v kontaktu, tak pokecám s normálním člověkem a ne jen s dětma.

Tak papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.11.05 08:50

Jo a deníček už mám napsaný, tak ho pošlu až v neděli, ju? Jak avizoval Šulánek.

tak pa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 04.11.05 11:08

Ahojky Ivi,

a co takhle našít nebo nažehlit nějakou „záplatu“ s dětským motivem. U nás mají autíček a motorek docela velký množství v každý galanterce. Zřejmě stále žádané zboží :o))))

Jinak Ti přeju pevný nervy, všechny děti jsou stejný :o))) Naši taky museli po malování koukat na les malovanej voskovkama, sestra pokreslila bílou ložnici fixama kam až dostala, konferenční stolek je jedno velký umělecký dílo (občas si pod něj se sestrou vlezem a kocháme se :o))), bota vyhozená z jedoucího auta v blíže neurčeném místě, koupání se v potoce v půlce prosince…, mohla bych pokračovat ještě docela dlouho :o)))

Tak měj hezký den a depky pryč!!

Katka a spol.

mmch. včera jsme byli s manžou a Matyášem v Hradci v bazéně a tak, a napadlo mě, kde vlastně bydlíte? Třeba jsme jeli kolem, mohla jsem Ti zamávat :o)))

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 04.11.05 11:23

Ahoj Jani,

Matyáš má kolo s dvanáctipalcovým rámem, Leader Fox s přídavnýma kolečkama. Naučil se šlapat hned na jaře (27měs.) a jezdí už celkem slušně. Příští rok půjdou kolečka dolů :o)) A vydržet by mu mělo tak do pěti let, pak ho podědí Filda.

Tak měj hezký den a ahoj Katka

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 04.11.05 11:37

Ivik - taky jsem si početla, co nás asi čeká - u Špuntíků je tento tvůj deníček velmi populární. No - bude líp, určitě. držím ti palce, at se nezblázníš :-)

elda+lída 28měs

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 04.11.05 12:58

Katko,

kolo od Leader Fox si vyhlídla babička. Ale už to bylo to větší. Nemají na stránkách uvedenou velikost rámu, ale to větší je pro děti od 4-6 let, má už větší kolečka. http://www.leaderfox.cz/detail.pl?… Promiň, neumím přidávat hypertextové odkazy, prosím napiš, jak se to dělá.

Zajímalo by mě, jestli by jsi příští rok na jaře kupovala Matyáškovi stejné kolo nebo větší. Navíc to vypadá, že se našim podaří zprovoznit kolo po nás, taťka asi vymění i středy (aby to nebyl furtšlap) a na učení bude ideální. Pak bych asi nechala koupit to větší.

Zajdeme se taky poradit do obchodu, pán je tam hodně ochotný, taky jsme u něho už koupili 3 kola, tak aby nebyl, že?

Lolo, přesně to si myslím, že nejlepší učení rovnováhy je využívat kolo jako odrážedlo a tím pádem je třeba maličké, aby dosáhla celýma nožičkama na zem.

Holky, já právě Káju odvedla do školky a poprvé začala hodně brečet, slzičky se jí kutálely po tváři. Šla na oběd do jiné třídy, kde před tím nebyla, paní učitelku asi moc nezná, ale ona se otrká a za chvíli bude v pohodě. Aspoň doufám. Ty čtyři hodiny se tedy nebudu cítit nejlíp.

Jana a Karolínka

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 04.11.05 13:46

Ahoj holky,

Tak jsem dala do galerky par fotek vcetne te zahrady jak jsem slibila.

Ivco nemas to jednoduchy a vubec se nedivim, ze obcas ztratis nervy. Netroufam si radit, mam jednoho rostaka a dva si ani neumim predstavit. Ale fakt je, ze ono to zakazovani proste moc nefunguje nikde, I kdyz deti samozrejme potrebuji vedet, kde jsou hranice. Ale nektere veci jsou proste vic dulezite a nektere mene.

Hanko to tvoje kojeni je pro me nepochopitelny, ja ted vidim jakou ohromnou kliku jsme meli s Tomaskem my, on proste nasaval a nasaval a ja mela vzdycky tolik mlika, kolik bylo potreba. Tak jen pevny nervy a kdyz to proste nepujde, tak to nepujde, Aja hlady neumre, das ji do zobacku neco jineho a nebudes se aspon nervovat.

Jano to jsou velke plany s domeckem, to je dobre. A vidis, jak Vam to v te Anglii rychle utika, myslim, ze jste asi radi, ze jste jeli, ne? S kolem neporadim, Tomasek je sice velky fanousek, ale sam jeste na kole nechtel (zkouseli jsme kolo od sousedu).

Ja k vanocum a narozeninam zatim jenom planuji, jeste jsem nekoupila ani n (pro nikoho!!!!). A musim rict, jak tak ctu ze uz mate nakoupeno, tak me prepada docela depka. Nicmene pro Tomaska premyslim nad lyzema, nevim, jestli zatim jenom "plastaky” na sklouznuti, nebo uz normalni lyzicky s preskacema. Spis je ale jenom pujcime a zkusime, jestli uz je na to ten spravny cas. Co myslite ? Dal urcite nejake lego, Borka a vlacek s kolejema. A pak asi par drobnosti typu modelina, pastelky atd.

Ach jo, nejak se to na me hrne, tak jdu makacenko. Vecer pojedu na letiste pro kamaradku, tak se tesim, bude s nami pres vikend.

Mejte se bajo,
Pa pa Katka a Tomasek

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 04.11.05 13:54

Ahojky,

tak to kolo co jsi mi poslala odkaz má šestnáctipalcový rám (je to napsaný úplně nahoře BMX 16). Je dost velký, určitě bych ho nepořizovala pro tříletý dítě. Matyáš má „dvanáctku“, není teda žádný obr, na zem dostane pouze špičkama botiček a to má sedlo v nejnižší poloze. Určitě nám do těch pěti vydží a pak pořídíme větší. Myslím že na učení je hodně důležitý, aby to dítko dostalo samo na zem, pomůže mu to v učení držení rovnováhy. Navíc si myslím, že čím starší to dítko při učení bude, tím silnější bude mít „pud sebezáchovy“ a bude se víc bát. Je to myslím podobný jako u lyžování :o)) Takže my s učením bez koleček určitě začneme už na jaře (tři a čtvrt roku). Jsem zvědavá, jak mu to půjde, je to od přírody dost „konzerva“ a „poserka“. :o))) Je na sebe až moc opatrnej - geny po dědečkovi :o)))

Jdu se ustrojit a pádím do školky, ode tří má Máťa první hodinu bruslení. Posledně ho na ledě viděli hokejisti, jak se placatí na „kačenkách“ a pozvali nás na první hodinu s opravdovejma „kanadama“. Když jsem měla obavy o jeho zdraví, hlavně o vazy a klouby, tak se mi vysmáli, že prý to není bruslení, ale učení držet rovnováhu a hraní si na ledě. Tak jsem zvědavá, jak ho to bude bavit a jestli mu to půjde.

Tak jdeme. Zatím ahojky Káča

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 04.11.05 20:26

Ahojky,

tady je dneska zase celkem mrtvo, teda az na vyjimky:-)

Katko, ta zahrada je proste paradni, opravdu moc hezke! Ale musela to byt teda drina. A to vsechno opravdu ty sama? Tak na to bych fakt nemela bunky ani silu. A Tomasek jakej uz je taky velkej kluk. Zda se mi hodne podobny na tebe, mam pravdu?

My dnes byli opet na kontrole jadyrek, tentokrat uz na RTG a zase nic, proste jadyrka nejsou. Takze pry z 99% je to opozdena osifikace, ale pro jistotu mame doporuceni na kontrolu na neurologii a kontrolu ledvin + papir pro detskou dr., no doufam, ze se z toho nevyklube nic osklivyho, Dr. rikal neco i o krivici, no brrr radsi nevedet. Takze v pondeli naklusu k nasi detsky a domluvim se co dal, tak mi drzte palecky, at dopadneme co nejlepe. Dalsi RTG by nas cekal az ve trech letech v pripade, ze by vse ostatni bylo Ok, aby ho pry zbytecne neozarovali. U nekterych deticek se pry jadyrka vyvinou i az okolo 6 let.

Dnes jsem opet sama doma, tak taky zalezu do pelisku s nejakym ctenim, protoze kluky uz jsem ulozila, snad nebude nejaka vycerpavajici noc.

pa

Irena

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 04.11.05 21:10

Ahojky!

Jani,tak si zase užíváš Karolínky,myslela jsem na vás,jaké bylo shledání:o ).
S tím případným těhu v Anglii to bereš dobře,taky si myslím,že základní péči ti poskytnou.Júúú,já se těším,až zahlásíš //:o ))))))))).
A taky se těším,až budete zpět v ČR a doufám,že se budeme vídat mnooooohem častěji.
A jak budete řešit tu vlhkost v domečku,budete podřezávat?

Iren,vyšetření Vikíska určitě dopadnou dobře,jen prostě ještě nejsou jadýrka.A jak jsi psala,některé děti je mají až v šesti letech,to jsou věci…
Klárka v 6. týdnech jadýrka neměla a ve 4 m. už jo a Dr se dost divil,že prý jim děti chodí do ordinace dost dlouho,než se jadýrka vyvinou. Ája má široké balení a jsem zvědavá,jak za 14 dní dopadnem na kontrole.

Katko,jak dopíšu komentář,jdu juknout na fotky.

Já už zase kojím slušně,včera jsem to nějak přežila,kojila a odsávala furt dokola a odsátým mlíčkem dokrmovala.Když jsem spočítala,kolik jsem včera odsála a dokrmila,dalo mi to 160 ml!!!!Kočka je líná,nechtělo se jí ani sát,takže odsávajda a stříkačka byla v permanenci.
Ale naštěstí je Ájulka trpělivá a i když se napije míň,tak nepláče,jen chce zase třeba za hodinu znovu.

Zítra jdem na Vítání občánků,jsem zvědavá,jak to zvládnem,teď posledních pár dní jsem kojila v 10:30 a to tam zrovna máme být,tak to musím nějak posunout na dřív.

Jdu mrknout na jídlo,vařím kuře na paprice,to máme s Klárkou rády,taťka už tolik ne,ale má smůlu:o )))).

Čau Hanka a holky

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 04.11.05 21:32

Já věděla,že jsem na něco zapomněla…

Milý Kájo,přejeme všecičko nejlepší k svátku,spoustu dárků,hezky si to užij a prosím tě,nezlob moc maminku a nic si necpi do různých otvorů v těle:o ))))).Nebo už tě to přestalo bavit?

Teta Hanka a kámošky Klárka a Ája

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.11.05 23:06

Ahojky!
Připojuji se s gratulací pro Káju k svátku! Všechno nejlepší a hodně zdraví (u vás to není, Esterko, jen fráze, vidˇ?).
Katko, je vidět, žes na té zahradě zapracovala, máš můj obdiv. Šulánku, poslala jsem ti zase na zmenšení fotky (slibuju, že se to někdy naučím!!! :) ) - naše PŘED a PO, tak až budeš mít chvilku, šoupni to,prosím, do galerky.
Dneska je pohodička. Manžel jel na nějakou oslavu, Tom od sedmi chrní, Mojda od osmi, nalakovala jsem nehtíky a taknějak si pohodařím :).
Mějte se a ahoj Ivča a spící dvojka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.11.05 23:46

Jak by moje pohoda mohla trvat dlouho??? :( Mojda odmítá kapky do nosu, tím pádem nemůže dýchat (má rýmu jak trám), dáví se ze spaní a vzlyká… Ach jo. Byla jsem ho „uhladit“ ke spaní a už je zas vzhůru. Nevím, co bude, až se mi vzbudí i to druhý dítko :(.
 Ivča

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 05.11.05 10:26

Ahoj všichni,
Ivčo,to tě lituji,já vždy pohrozím,že by jim pak mohla p. doktorka píchnout ouško,kdyby jsme nekápli a to zabírá,protože Nik už to zažil,tak si kápnout nechá a Páťa taky.My jdeme ve středu na tříletou prohlídku,tak jsem zvědavá,co se bude dít s tím přetahováním předkožky,moc jsme nepokročili,ale kyretáži ho hodlám ušetřit.Budem muset holt trénovat ve vaně.

Katko,naprosto mě uchvátila Tvoje zahrada,hlavně ten rozdíl v červnu a teď,to je dílo kouzelníka.Obdivuji tě,jaký máš krásný trávník,to je nádhera.A to opravdu ty sama?Máš můj obdiv,nikdy bych nevěřila,že se to dá takhle za sezonu úplně vybudovat.

Hani,tak to je dobře ,že jsi se zase rozkojila to jsi si hodně přála,viď.Tak ať to vydrží.

My byli ve čtrvtek ve školce v helovínském průvodu,bylo to moc hezké,jen jsem se málo oblékla a vymrzla.Kluci byli nadšeni a měli přes celou školkovou zahradu stanoviště,kde v maskách duchů plnili úkoly,za to dostávali odměny ve formě sladkostí,oma­lovánek a jiných drobností byla už tma a všichni měli lampiony,tak si to užili.

Já zase včera kupovala dárky jak o život,tak už mám tchýni,tchána i švagrovou,mamku z části,Vaška jen narozeniny(k vá­nocům si přeje rybářský lístek)tak musím zjistit,jak se vůbec schání a kde.

Já jsem v práci,jdu si koupit něco dobrého k obědu,mejte se hezky,ahoj NIKA

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.11.05 14:41

Ahojky kočky,

tak jste mě tak vyblbly, že ještě nemám ani jeden dárek na Vánoce, tak jsme dnes s Beru nakupovaly. Kluci šli na pouť…po pravdě, já měla Adámka už nějak plnou hlavu, tak jsem včera řekla, jestli nechtějí někam spolu jet.....tak jeli. Promiň Adámka, ale sem tam je tě opravdu plno. No a jely jsme s Beru do Edenu nakupovat. Samozřejmě jen dárky pro děti. A protože toho má Adámek nějak moc, narozeniny, svátek, Vánoce a i ten Mikuláš, tak jsem toho nakoupila dost, ale ještě asi něco přibude. Tak máme veliké popelářské auto, prý to i něco dělá a hlavně Duplo Bořka stavitele, ve kterém je Luďa a Béďa, tak to bude max. nadšený. Pak knížku, kterou dostane i Jaromír, ve které jsou šroubky a kluci si smontují dům nebo hrad, který v té knížce je. Pro Berunku nějakou příšerku do vody a leporelo s hračkou, malou klíčenku jako beruška od firmy Nici, to určo znáte, mají moc hezké přívěsky…no a ještě nějakou panenku musím splašit. Jo a pak kazetu Pat a Mat a DVD Bořka - další díl. Tak základ by byl. Zároveň jsem si i já koupila rukavice a tričko.

Teď to Tom vynesl, tak to jdeme uklízet.

papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 05.11.05 18:16

AHOJDA!

Hlasim se s ajou na kline,opet ji zlobi prdiky.uz to vypadalo dobre a jak se zlomil treti mesic,je to zase trochu horsi,nastesti ne tak,jako prvnich 7 nedel.
ale i tak v noci po hoooodne dlouhe dobe plakala.zrovna jsme se s manzou trosku tulili a ona zacala brecet y vydrzelo ji to do jedne hodiny rano.sotva zacala usinat,po ctyrech prilezla klarka a chtela maminku,takze noc jak vysita.

vitani obcanku mame za sebou,ja zase ukapla slzu,tyhle akce me porad dojimaji,hlavne kdyz tam zpivaji deti.uz se vidim na vanoce,to me rozbuli i koledy.
fotky z vitani nekdy prihraju,jeste porad nemame instalovany spesl program a nechce se mi nikoho otravovat.

ivco,klarka mela tento tyden taky rymu,nastesti si nechala striknout olynth a bylo to dobry.a uz se temer po ryme.

niko,dobre,ze se ozves,ted jsi nas hodne flakala:o )))).

aja place,tak koncim,

pa hanka a spol

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 05.11.05 18:23

Ahojky Hani,

klidně zase obtěžuj, ráda to pro Tebe udělám. Tak ať Ája konečně přestane plakat.

Čauky Katka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama