O naší fence - jaký má vztah k dceři a jak vstala z mrtvých

O životě
  • Katulink1
  • 12.04.13

Tento deníček budu věnovat pozornost hlavně svojí úžasné, jedinečné a dokonalé fence Sendy, které budou v červnu tři roky. Deníček bude vyprávět o tom jakou má svatou trpělivost se svými pány a jak nádherný má vztah s mojí dcerou. O tom, jak před týdnem vstala z mrtvých a já jsem opět tím nejšťastnějším člověkem na světe, pohodlně se usaďte, neumím psát krátce, dejte si i kafe :).

příjezd s porodnice a první vítání

První spaní,ano v posteli,ale hlídali jsme

Společné papání
2 komentáře

Společné válení

Společné přebalování :-D
1 komentář

Takhle koukáme občas na krtečka

Společně děláme snad úplně všechno

A už si umíme i krásně hrát

Budou tomu tři roky, co jsme se s mým přítelem rozhodli pořídit si do vztahu obrovskou zodpovědnost. Jelikož jsme spolu už s partnerem nějakou delší dobu žili, řekli jsme si, že už jsme na pejska připravení. Navíc jsme měli tu možnost zachránit štěňátko z rodiny, kde se o pejsky nestarali moc dobře, tak jsme si řekli jdeme do toho. Ano byl to risk, jestli bude pejsek v pořádku a zdravý, ale byl to risk, který dnes mohu zhodnotit dvěma slovy - Vyplatil se :-).
Musím říct, že další věcí, která nás vedla k tomu, abychom si pořídila pejska je tato, říká se, že pokud ve vztahu zvládnete pejska, zvládnete pak i dítě (to, ale nebyl jediný důvod pořízení :-) ).

Když jsme si dovezli naši krásnou fenečku, které jsme dali jméno Sendy domu, okamžitě jsme se do ní oba s přítelem zamilovali. Naše Sendynka není čistokrevná. Je to bígl, který má v sobě trošku šmrncnuto z labradora (bylo nám řečeno ale kdo ví), povahově to i sedí. O této povaze pejska jsem měla načteno hodně, takže jsem tak nějak věděla, co nás s ní čeká. Chudáček byla celá olepená, špinavá z toho, v jakém vyrůstala prostředí, tak jsme ji chtě nechtě museli vykoupat už jako štěňátko, bohužel. Takže jsme jí dali do vany a opravdu nevím, jak se jí to tehdy tak maličké povedlo, ale skočila na mě, byla jsem mokrá od hlavy až k patě, podívala se na mě tím svým krásným kukučem a jakoby říkala, tak tohle mi paničko už nikdy, ale nikdy nedělej :-).Nechtěla jsem, musela jsem.

No nic, koupání jsme přežili jako jsme přežili následné nevyspané kňourání asi tak 7denní, protože se bála. Samozřejmě s počůráváním a jinými věcmi se počítá automaticky :-). Tohle všechno jsme zvládali dobře, na bígla se velmi rychle naučila dát pac a sednout asi ve 4 měsících neměla opravdu problém. Časem se přidalo lehni, štěkni, popros no a když dnes chce tak umí i ke mně :-) I když bez vodítka v Praze to neriskuji kvůli jí, sobě a okolí. Co nás však lákalo strašně dlouho, byl samozřejmě jak jinak než nábytek a to doslova všechen. Nejraději měla nohy od židle, asi nemohla překousnout, že jsou hubenější než ty její :-) Jinak si to nedokážu vysvětlit. Následoval stůl, nová rohová sedačka v kuchyni, koberec, zeď, nabíječky od mobilu, spodek sedačky v obyváku a déle nám trvalo odnaučit čůrání doma asi cca do roka. Jelikož máme, ale s přítelem to štěstí, že máme prarodiče na vesnici za Prahou, kteří mají statek a taky pejska avšak ohaře (se kterým si ta naše perfektně rozumí jsou jak ségry), vždy, když nám naše krásná Sendynka něco zničila, mohli jsme jí za odměnu odvést na prodloužený víkend na venkov a doma vše poopravit, jak se dá, aby se do toho mohla po návratu pustit znovu. Toto období jí zůstalo cca do 18 měsíců věku. Potom jako když utlo a přestala to dělat - samozřejmě jsme se snažili jí celou tu dobu různými způsoby vysvětlit, že tohle se nesmí dělat, ona měla ale svou a přestala, až když jsme zakazovat přestali mi.

Čas utíkal, naše Sendynka byla stále milovaná svým způsobem, mnou hodně rozmazlovaná a přítel je ten, který ji vychoval, ale taky je to jeho zlatíčko. Rozhodli jsme se však s partnerem pro další odvážný krok v životě a tím bylo miminko. Netrvalo dlouho a já jsem po 3 měsících snažení otěhotněla, měla jsem nějaké zdravotní komplikace, kvůli kterým jsem zůstala na nemocenské. Po nějaké době jsme se dozvěděli, že čekáme holčičku, další holka v rodině.
Jelikož jsem byla doma už do 12. tt těhotenství, vše pro holčičku jsem připravovala dříve, abych se nenudila. Pokud to zdravotní stav dovolil, Sendynku jsem brávala na procházky, pokud ne, jen tak jsme ležely na posteli A ona měla svůj čumáček u mého bříška a bedlivě pozorovala, co že se to tam v tom bříšku hýbe. Byla z toho chuděrka zmatená, ale poznala jsem na ní, že cítí tu změnu u mě. Své těhotenství jsem prožívala hrozně emocionálně, tedy uřvaně. Brečela jsem u filmu každého, i komedie, zpráv, knížek, všech deníčků na emiminu, brečela jsem poslední dva měsíce. Když jsem se někde dočetla: Museli jsme dát kvůli malému pryč pejska. Nezvládáme to, máme miminko darujeme psa. Náš pes žárlí na dítě, jde do útulku. A nejhorší: Náš pes napadl naše dítě jdeme ho utratit.

Bylo to pro mě opravdu hrozné období, brečela jsem jednu dobu pokaždé, když jsem se na tu naši fenku podívala a říkala jsem si, tohle ti nikdy nikdy neudělám, bude to v pořádku. Ty budeš skvělá fenka, která bude mít mladší ségru a budete si perfektně rozumět. Podívala se na mě, něco zabručela a šla opět hledat něco k žrádlu, asi nějaké drobky, co jsem nestihla zamést i když před pěti minutama snědla kilo konzervy.

Musím sem ještě poznamenat, že když jsem v těhotenství poprvé opustila svoji Sendynku na dva dny, druhý den jsem brečela jako želva, že je jí smutno a musíme pro ní jet, dříve s ní totiž vždy na statku zůstal buď přítel nebo já. Potom přišel porod, moje starosti před porodem :-). Brečela jsem, Sendynce bude smutno, asi Vám to přijde úchylné, ale prožila jsem s ní své těhotenství, zvykly jsme si na sebe a já po 9 měsících byla poprvé od ní déle než dva dny. Sestřička mi řekla, že by chtěla mít u porodu taky moje starosti. Přítel, i když má fenku rád, kroutil jen hlavou.

Po porodu se nám narodila naše krásná Nelinka. Musím přiznat, že jsem na Sendy samozřejmě v tu chvíli úplně zapomněla a soustředila jsem se na svůj nový přírustek do rodiny. Nádherný, dokonalý prostě božský. Na svou dceru.
Dny v porodnici pro mě ubíhaly strašně pomalu, asi padesátkrát denně sem si říkala, už chci domů. A pak to přišlo, den D. Jeli jsme. Byli jsme před domem a já se připravovala na to, že jí uvidím, na to že jí seznámím s její malou ségrou. Šla jsem domů první, přítel chvíli čekal s princeznou v autě.

Kolena se mi klepala ani nevím proč, odemykala jsem dveře a už slyším to krásné vítací kňučení, otevřu a nevěřím svým pocitům, neviděli jsme se poprvé za celý život 4 dny, já byla po porodu, takže emocionálně to asi každá maminka chápe, Sendy na mě skočila takovým způsobem, že jsem se musela držet všeho, co bylo kolem, mě to ale nevadilo. Olízala mě úplně celou, to mi taky bylo v tu chvíli jedno a mě se z očí kutálely slzy radostí jako hrachy. Bylo to tady. Seznámení, první setkání. Přítel vešel, já držela pejska, aby se případně něco nestalo. Musím Vám říct, že to byl druhý nejkrásnější pocit po tom, když mi dali dceru do náruče. Koukla se na svojí malou ségru, krásně si jí očuchala, skočila k vajíčku na postel a sedla si. Koukala na ní, kroutila ocáskem, jako by říkala už jí tady konečně mám, svojí malou ségru.

Čas ubíhal, Sendynka stále moudřela a moje dceruška rostla a rostla, musím říct, že jsem vždy dávala a dávám neustále veliký pozor na to, co se děje mezi Nelinkou a Sendy, i když svojí fenku miluju, je to pořád pejsek a dcera je přeci jen na prvním místě, takže hlídám to ano, ale jinak jim nechávám volnost. Dceru učím, že se dělá malá, jak se hází pejskovi hračky a snažím se nezacházet do extrémů. Ale povím Vám, někdy to neuhlídám a vidím svojí dcerku jak jí támhle zatáhne za ucho, támhle pomalu strčí tlapku do pusy, támhle ukradne granuli a běhá s ní po bytě a Sendynka za ní, aby jí granuli vrátila.:-) Stane se. Co musím však říct, že naše Sendy je neskutečně krásná, tolerantní, milá, hodná a starostlivá fenka, která vzala naší dcerku, dá se říci jako své vlastní štěně. Nechá si od ní líbit snad skoro všechno a ještě jí za vše olízne (i když to se snažím taky krotit).

Takže moje obavy při těhotenství se naštěstí nevyplnily. Nebudu Vám však vše barvit tak růžově, byli i chvíle, kdy jsme Sendy okřikly. Museli jsme, kdy jsme jí nevěnovali pozornost, jakou si zasloužila a kdy se z víkendů na venkově stalo, že zůstala i dva týdny, abych si jen s malou odpočinula. Naštěstí je tam zvyklá, to mě utěšovalo. Sendynku ale máme stále, jen jede někdy na prodloužené prázdniny za kámoškou.

Tento druh rasy je také hodně líný, což jsme museli řešit dost v období, kdy malá lezla, takže také perné časy. Občas jsem si nadávala, že na ní jsme moc přísní a zlý, že si tohle nezaslouží. Za celou dobu na naší dceru ani nežárlila, snášela každý zákaz a křik a vždy večer ochotně přišla ke mně, přitulila se a vše mi odpustila :-).

Před týdnem se však přihodilo něco strašného. Měli jsme naší fenku opět na vesnici, podotýkám, že tam nepobíhá, kde chce, mají svou uzavřenou zahradu, kde mohou běhat na procházky chodí obě na vodítku. I tak se ale stalo, že nám ve středu minulý týden zavolal dědeček mého partnera: Sendy je na veterině, našel jsem jí dopoledne, měla pěnu kolem pusy, třepala se. Odvezl jsem jí na veterinu do Benešova. Udělali jí výplach a je na přístrojích. Sama nemůže dýchat, zaváděli jí sondu a měla nějaké křeče u kterých hrozí, že by do budoucna nemusela být zcela normální, pokud to tedy přežije, v sedm večer tam mám jet. Doktor jí však dává půl procenta na přežití, prý to asi nevydrží. Otrava jedem to však nebyla, neměla vnitřní krvácení.

Myslím si, že každý pejskař si umí představit, co se ve mně v tu chvíli odehrávalo, okamžitě jsem zavolala budoucí tchýni, aby přijela hlídat dceru. S přítelem jsme sedli do auta a jeli za ní hned na veterinu. Celou dobu jsem se jen modlila, pokud by už měla umřít, tak hlavně ať neumře sama, pane bože jen to ne, ať to stihneme. Říkala jsem si to, protože naděje jí nedávali, ty naděje jsem proplakávala celou cestu na veterinu, pak jsem se už jen modlila ať to stihnu, nikdy bych si to neodpustila, kdyby ne.

Přijeli jsme tam a společně s dědou jsme čekali v čekárně. Pohled na každého psa, který tam v tu chvíli spokojeně běhal, byl pro mě hrozný. Když jsem viděla projít sestru kolem mě, srdce se mi pokaždé zastavilo, žije nežije? Celou tu dobu jsem ale v koutku duše věděla, že ona počká a snad to i zvládne. Věřila jsem tomu a hlavně jí, nikdy mě nezklamala, vždy stála při mě a byla se mnou.Ona to zvládne. Přišla ta chvíle, vidím sestru jak nese naší Sendy v náručí. Otevřela dveře do čekárny a pozvala nás do ordinace. Opět jsem propukla v hrozný pláč. Když jsem jí viděla, jak leží na tom stole bezmocně, pomalu nemůže dýchat, udělalo se mi i dost zle.Ale jakmile nás ucítila, ani nevím jak to mohla dokázat, jemně zvedla hlavu a otevřela oči a dívala se na nás.

A to byla po narkóze. Doktor nám řekl, odvezte si jí domů, bude mít co dělat s dýcháním, pít nezvládne, jíst ani nemůže. Vzala jsem si tedy svoji holčičku zabalenou v dece, bezmocnou téměř umírající. Řídila jsem, partner seděl vzadu v autě s ní a přidržoval. Poprvé v životě ležela v autě, opět jsem plakala.

Přijeli jsme domů, na zem jsem jí dala asi pět dek, letěla jsem koupit pleny, protože z ní samovolně vše vycházelo ven. Jazyk měla suchý a úplně venku, každý nádech pro ní byl životní výkon. Ležela jsem u ní a hladila ji. Asi po hodině se stalo nemožné, ta téměř umírající fenka sama vstala, ani nevím jak a šla se napít. Říkám si, to není možné, jak to dělá.

Večer jsem si ustala v obýváku na gauči, jí jsem ustala vedle sebe, partner byl s dcerkou, tento večer pro mě výjimečně od porodu byla na prvním místě zase naše fenka. Ležela jsem vedle ní držela jí za tlapku a pokaždé, když se špatně nadechla, jsem se hrozně lekla. V jednu ráno jako když utne zachrchlala nějak víc a začala dýchat normálně. Do rána byl pak klid. Ráno byla o hodně lepší. Ale pořád na tom byla moc zle. Na kontrole si jí tam nechali celý den na kapačkách. Večer se zase zhoršila, takhle to šlo asi 4 dny a my o deset tisíc byli lehčí. Měla problémy se zvednutím hlavy, stále se klepala, ale co jí zůstalo, byla chuť k jídlu :-) I když byla na umření.

NO a jak to dopadlo, je to týden a něco od toho, kdy mi naše úžasná fena ležela jednou tlapkou v hrobě a teď tady spokojeně leží na gauči, chrápe. Žádné vady nemá, vesele štěká, jí, hraje si, chodí opět z hlavou nahoře a s mojí dcerkou mě celý den zlobí. Dcerka utíká se šunkou v ruce po bytě, Sendynka za ní a tohle dělají třeba i dvě hodiny. A já se směji a pobíhám mezi nima, aby se nezabila ani jedna z nich.

I když tohle pes nemůže číst, strašně moc jí chci poděkovat nebo snad někomu tam nahoře, že jí dal šanci, že dal šanci nám, že dal šanci mojí dceři s ní dál vyrůstat, hrát si a zlobit mě. Strašně děkuju svojí fence, že to zvládla a byla tak statečná. Říkám si teď totiž, že když ona zvládla tohle, já už v životě zvládnu všechno na světě.

Děkuji všem, co to dočetli až sem, musela jsem se z toho vypsat.

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Bebunka85
Kelišová 5080 příspěvků 5 inzerátů 12.04.13 00:26

Krásný deníček a jsem šťastná, že to tak dopadlo. Přes slzy ani nevidím :mrgreen: A co se jí stalo?

 
Katulink1  12.04.13 00:31

@Bebunka85
Krásný večer Bebunko, děkuji já když si na to všechno vzpomenu brečím taky :( jsem hrozný cíta a zvířata hned po mojí dceri :-) strašně miluju, hlavně tu naši. Vlastně nepřišly na to co se jí stalo. Dělali jí výplach z žaludku, kde našli jen šrot a zrní, což požírají na statku s druhým pejskem normálně. Nic jiného tam něměla, takže asi něco vyzvracela, zbytek zvratek spolikala a to co vyblinkla, jí způsobilo takové potíže. Když jsem s ní byla ted na poslední kontrole doktorka říkala, že to není pes ale kočka co má deset životů. Nevěřila.:-)

Příspěvek upraven 12.04.13 v 00:32

 
Bebunka85
Kelišová 5080 příspěvků 5 inzerátů 12.04.13 00:35

@Katulink1 naprosto chápu, já mám dva pejsky a taky je máme jako děti :srdce: I když zlobí, nedala bych je za nic na světě.

 
Katulink1  12.04.13 00:38

@Bebunka85 :hug: :hug: přesně tak

 
irrrenka
Kelišová 6283 příspěvků 12.04.13 00:45

Máme taky pejsky a bereme je jako jako členy rodiny a takové chlupaté dětičky. Moc hezký deníček. :potlesk:

 
aknit
Kecalka 144 příspěvků 12.04.13 00:55

U tohoto deníčku jsem moc vzpomínala. Také jsme měli fenku, křížence, bylo jí 6 let když se dcera narodila. Milovala dceru, starala se o ní, dávala na ní pozor. Minulý rok nám v 15 letech odešla do psího nebíčka. Nikdy na ní nezapomeneme, já hlavně na to, jak jsme spolu lehávaly na gauči, když jsem ještě měla Verunku v břiše. To bylo naprosté souznění. Tak si užívejte té radosti. Jsem ráda, že to u vás vše dobře dopadlo.

 
Katulink1  12.04.13 01:06

Moc Vám děkuji.
Ankit: to mě strašně moc mrzí :-(,ještě před Sendy jsem měla pejska asi od svých deseti let, je fakt že byl ten pejsek spíše pak mojí babičky než můj, ale už jsem si prošla tím, kdy pejsek umřel, museli jsme ho nechat uspat asi v jeho deseti letech já u toho tehdy nemohla ani být. Byl to ale jiný vztah než ten který mám s naší fenou.
I když je to rok co pejska nemáte, je mi jasný že ty vzpomínky tam jsou a zůstanou.
Což je dobře, protože pejsci s člověkem dokážou zázraky a člověka změní většinou k dobrému at chce nebo ne. Takže je hezké, že tak pěkně vzpomínáte. :andel:

 
aknit
Kecalka 144 příspěvků 12.04.13 01:15

Vzpomínáme moc. Ale máme ještě jedno zlatíčko Corinku. Jestli budete chtít, podívejte na www.hafici.cz a tam je naše Cora plemeno německý pinč. Je to fešanda a je tam na fotkách i s Betynkou.

Příspěvek upraven 12.04.13 v 02:03

 
angellik23
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 12.04.13 08:20

,, Měla problémy se zvednutím hlavy, stále se klepala, ale co jí zůstalo, byla chuť k jídlu I když byla na umření."Tak u téhle věty jsem se musela zasmát. Taky máme bígla a věřím že kvůli žrádlu by snad vstala i z mrtvých :lol:. Naše fenka se mou prožívala porod a těhotenství tak, že když jsem přišla z porodnice tak začala hárat (ač v tu dobu nikdy nehárá) a pak měla poprvé v životě falešnou březost-asi záviděla a chtěla taky miminka :,(. Bíglíci jsou zlatíčka a jsem ráda že to u vás dobře dopadlo.

 
terkacek
Ukecaná baba ;) 1965 příspěvků 1 inzerát 12.04.13 09:00

Krásný, musím letět pro kapesníky. :)

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 12.04.13 09:08

Mám za sebou podobnou zkušenost… Od rodiny ve které se o pejsky starali naprosto otřesně jsem si vzala dvě štěňata. Rozhodla jsem se, že jim najdu domov a do té doby se o ně postarám.. Když tomu menšímu bylo 8týdnů zrovna den před plánovaným očkováním a odčervením, začal zvracet a kadit krev 8o Okamžitě jsem jela na veterinu, kde nám hlásili jak to pejsek nezvládne, že je moc maličký a měl být ještě u mámy :roll: Napsali mi nějakou pastu a měla jsem mu jí vtírat do tlamy. Pejsek se nám, ale o moc zhoršil, nemohl ani stát jen ležel a hlava mu bezmocně visela. Další návštěva veterináře probíhala v příštích dnech 2× denně po 4hodinách na kapačkách :zed: Jezdila jsem s ním po nočních a v práci si nakonec vzala volno, nedávali nám naději. Díky tomu, že pes sám 4dny nic nevypil ani nesnědl sám mi stále opakovali, že si jeho tělo už nemusí zvyknout na stravu, že mu může každou chvíli selhat srdce a ledviny. Nakonec jsem jela na veterinu jinou jelikož jsem byla naštvaná, že na této klinice co doktor to jinej názor a každej mi říkal něco jiného. Tamní doktor mi radil do injekce mu co hodinu vstřikovat 5ml vody a za další hodinu takovou rozředěnou pastu pro kojící feny + ještě kapačky 1× denně. Nebudu to protahovat pejska jsme zachránili, stálo nás to neskutečné peníze a já si je nakonec oba nechala :srdce: Řekla jsem, že teď už je pryč prostě nedokážu dát, jsem takovej exot psi máme 4 :mrgreen: ale milujeme je a o všechny se staráme s tou největší psí láskou, kterou jim můžeme dát, procházejí s námi životem a jsou to naše zlatíčka :kytka:

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 12.04.13 09:39

Krásný deníček zlato :srdce: :* :hug:

 
micta
Generální žvanilka 20589 příspěvků 12.04.13 09:43

@Katulink1
krásně si to napsala.tak ať už se vám nikdy nestane nic tak ošklivého. hodně štěstí :D

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 3 inzeráty 12.04.13 09:51

Máme doma 2letou fenecku jorksira, ale je to ta vetsi varianta, ma něco málo přes 5kilo a povahu úplně jiné rasy, je klidná, hodná, sportovně založená a naštěstí není ustekana no a do 4 týdnů se nám má narodit chlapeček, tak doufám, že to Sheila psychicky zvladne a budou to také nerozlucni kamarádi :)

 
offi
Závislačka 2973 příspěvků 12.04.13 09:55

Tak toto je první deníček u kterého sem totálně řvala. Možná proto, že těsně před vánoci jsem opečovávala svého pejska kterému nedával doktor šanci a chtěl ji utratit.

 
Katulink1  12.04.13 10:05

Děkuji všem za příspěvky

@Banny
Tobě zlatíčko speciálně :srdce:

 
Katulink1  12.04.13 10:08

@Lenule15
Lenul určitě to bude v pohodě, hodně se říká nevím co je na tom pravdy, že záleží u pejska hrozně i na věku, že třeba desetiletý pejsek snáší nový přírustek jinak než dvouletý či pětiletý. A fenky jsou prý na tom s přispůsobováním ještě líp. Ale v pejscích se opravdu zase tak moc nevyznám takže tady možná plácám něco z patra :-DKaždopádně ti přeji rychlý a hezký porod a aby to Vaše fenka zvládla co nejlépe.

 
tyrisa
Stálice 96 příspěvků 12.04.13 11:15

Nádhera, když má někdo tak krásný vstah s pejskem :-) já bohužel patřím k těm co museli dát hafíka pryč, protože začal žárlit, ale nedala jsem ho do útulku ani jen tak někomu, vybírala jsem dlouho rodinu do které půjde…Nakonec je pejsek spokojený a má se moc dobře… :-)

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 12.04.13 11:27

Krásné.. ani nevíš, jak tady bulím :lol:
s pejskem teď zažíváme něco podobného, ale díky bohu, už pije, jí, chodí..
Veterinář ho špatně vykastroval, málem nám umřel, 2 narkozy v jeden den, doma nám začal krvácet, tudíž přešití atd. atd. ani se mi o tom nechce mluvit.
Teď spinká s límcem na hlavince :(… snad to už zvládne.. Sendynce držím palečky a posílám podrbání :*

 
Litta
Extra třída :D 12479 příspěvků 12.04.13 11:36

Jůů, bíglička! ;) Celé dětství jsem chtěla bíglici a pojmenovat ji Sandy. V deseti letech rodiče svolili, ale už se jmenovala jinak, tak jsme jí to nechali. Asi i kvůli dojmu, že by si to pletla se „sedni“. :nevim:
Je krásná. :kytka:

 
Litta
Extra třída :D 12479 příspěvků 12.04.13 11:41

A kdyby mi nekončila MS, tak si budu myslet, že jsem těhotná ( :,( ). :oops: :lol:

 
Katulink1  12.04.13 11:44

@Bibušenka
Ahojky :-( tak to mě moc mrzí, že to ted prožíváte takže tfuj, tfuj at už to máte za sebou a pejsek se má čile k světu a zase řádí. Já nevím prostě neznám nic krásnějšího, než když se na člověka podívají ty krásné psí chtivé oči :-) hlavně když somruje jídlo :-)Ten Vás se z toho určitě dostane a určitě to bude taky veliký bojovník. Ta naše se z toho vylízala hlavně díky tomu že je prý hodně mladá, což je asi logické. U ní byl nevětší problém to, že ano snědla něco co ji neudělalo dobře a začala zvracet ale ona se potom těch zvratek nadýchala, takže měla vodu na plicích. Proto pak ležela na přístrojích. NO fuj taky na to ani nechci vzpomínat. Nejhorší to bylo tu první noc doma, když se nadechla a mě se honilo v hlavě jestli je to poslední nádech :zed: :zed: :zed: no prostě jsem asi trošku magor, bylo mi ji hrozně líto. Je pravdou to že už na statku nebyla měsíc a mám strach jí tam znovu dát i když pejsek může cokoliv sežrat i ve městě, ale v sobotu jedu na Moravu takže tam Sendy na týden dám a prarodiče snad budou taky opatrnější, ale i tak se mi do toho neche.. :kytka: :kytka: At Vám to dobře dopadne.

Tyrsa:Je důležité, že je pejsek spokojený, na druhou stranu je lepší když je spokojený než aby se třeba případně trápil u nás a nikdo si ho nevšímal a byl na něj zlý protože žárlí. V tom případě je podle mě nový domov lepší. Tohle jsem hrotila jen v těhotenství. Třeba jednou si pejska opět pořídíte.

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 12.04.13 11:52

Taky mame biglika je to rostak a zaroven mazilek! Hlavne ze vse dobre dopadlo a uz je zdrava nam prvni skocil pod auto utrhlo se voditko s manzelem jsme probuleli cely a vikend a v pondeli jeli hned pro dalsiho jinak by se zblaznila jak mi ho vsechno pripominalo.

 
natyber
Závislačka 4095 příspěvků 12.04.13 12:20

Fuj tajbl :lol: :lol: řvu jak želva :lol: je to krásný já mám taky tříletou fenku kříženec labradora a něčeho malého :nevim: máme jí z útulku a je to naše zlato celé tři roky každý den chodila se mnou do práce a poslední týdny těhotenství jsme se společně válely na gauči :palec: když jsem přijela z porodnice řvala jsem a klepala se když jsem jí uviděla bylo to strašně silné umím si představit jak ti bylo v takové chvíli, já bych asi zešílela :zed: krásný deníček hned se jdu s tou naší krasavicí chlupatou pomuchlovat trošku jí zanedbávám teď když je tu miminko :oops: :hug:

 
Vend
Kecalka 309 příspěvků 12.04.13 12:45

Moc pěkně napsané a úplně Tě chápu, taky máme psy jako rodinné příslušníky a prožili jsme si strach o ně. Jsem zvědavá, jak budou reagovat, až k nám přibude brzy miminko :D Snad si je vychováme jako Vy, fotky jsou úžasné :)

 
Kačka92
Kecalka 415 příspěvků 12.04.13 13:05

Nádherný deníček, krásná fenečka, přeju štěstí, zdraví vám všem a spoustu krásných společných zážitků :kytka: :hug:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 12.04.13 13:48
:kytka:
 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 12.04.13 16:01

Moc krasny denicek

 
skritek Petra
Kelišová 5505 příspěvků 12.04.13 16:20

Krasne, opravdu krasne a preji, aby uz ted byly jen dobre dny a zazitky s obema treperendama :)

Mame ted taky fenku cerstve, je to 4mesicni stene a za 14 dni se nam nam narodit dcerka, moc se tesim, ze z nich budou presne takove velke kamaradky jako ty vase dve a proziji spolu mnoho krasnych zazitku! :hug:

 
kacice
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 12.04.13 16:29

Tak jsem si krásně pobrečela a jsem šťastná i za vás že vás vaše holčička neopustila!!!Naši fenečku čeká příští středu těžká operace a já se denně modlím ať vše zvládne takže vím čím jste prošli… :hug:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 12.04.13 16:50

Krásný :hug:

 
Lucake
Neúnavná pisatelka 18306 příspěvků 12.04.13 19:07

Noc hezký, taky jsem si zabulela :) my máme doma 1,5 roku starou labradorku a je to moje zatím bohužel jediné mimčo. Když byla po narkóze po kastraci, přítel ji držel hodiny v náručí, protože plakala, jak ji to bolelo. Doufám, že ji tak už nikdy neuvidíme. A vy taky ne :hug: ať jste spolu všichni co nejdéle moc šťastní :kytka:

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 12.04.13 19:28

@Katulink1 kde máš na Moravě rodiče?:)
zase nechce pít, takže dáváme stříkačkou :( pořád pospává. Já jsem z toho už na dně. Zítra jdeme zase na kontrolu. Měli by si tam nechat mě, než pejska :(
a ano, to máš pravdu, první noc doma je vždycky nejhorší. Já jsem u něho seděla a brečela.. a tak i další a další den… :(
mám ho místo miminka, takže možná taky proto si to tak " beru " :zed:

 
Katulink1  12.04.13 20:46

@Bibušenka
No já tě ani nedokážu podpořit protože když si vzpomenu na sebe..tak mám :,( :,(.Hlavně se ti vrátí chvíle, kdy na pejska není člověk úplně nejpříjemnější někdy člověk ujede takže se mi to všechno vracelo, když jsem jí viděla ležet na tom stole.Budu na tebe moc myslet vlastně na Vás oba, aby jste to zvládli, protože pak je to hrozně krásný pocit, neboj když budeš věřit tak se z toho bobek dostane. A kort když ho máš jako dítě o to je to horší, mě furt držela nad vodou moje dcera, lépe by se mi s tím srovnávalo kdyby něco ale tfuj jsem ráda, že je to jak to je. Jinak jsem kousek od Olomouca :pankac:

Jinak všem ostatním děkuji za příspěvky, nevím jestli mě nemá mrzet, že Vás to rozplakalo :oops: :oops:,ale tak ono jednou za čas si poplakat asi není úplně špatná věc. Je vidět, že jste všechny super hodné pejskařinky.

Příspěvek upraven 12.04.13 v 20:47

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 12.04.13 20:50

@Katulink1 děkujem.. Já mám pořád strach, nejhorší bylo, jak ho 2× po sobě uspali, jak mi usínal v náručí, a jak ho tam pak uvázali a roztáhli… no to už jsem byla poslaná ven, stačilo mi, jak mu z kouliček valila proudem krev, vyčítala jsem si, že jsem mu vlastně ublížila já a omlouvala jsem se mu, přítel byl naštěstí tolerantní a chápal, když to občas schytal i on, což mě mrzelo.
Už chci, aby to bylo za náma, zůstala jsem s ním od úterka doma, příští týden už tady bude zase 9 hodin denně sám ( od štěňátka si už zvykl :( )
ale s tím límcem, asi se bez něho zblázním :(

 
Mazlinaa
Kelišová 5956 příspěvků 12.04.13 21:04

To je dokonalej příběh.. Jako z pohádky :andel:

 
smiley1
Závislačka 3106 příspěvků 12.04.13 21:21

Tak jsem probrecela cely denicek. Taky mam psa jako svoje vlastni dite a o to vic, ze se nam dite nedari, ale takhle si to souzneni predstavuji a taky se moc tesim, az me jednou spolecne budou zlobit a ja budu nejstastnejsi clovek na svete…

 
Katulink1  12.04.13 21:30

@Bibušenka
Neboj to bude všechno v pohodě, koukám na toho tvojeho roštáka na fotce a je mi už od pohledu jasný že bude OK :-) :pankac: :pankac:,límec u pejska znám taky, když ho měl pes mojí babičky takže živě mám v paměti co to je hlavně pro toho pejska.Ale budete to mí už za sebou, hlavně teď jsem si všimla proč nemáte vlastně miminko, takže přeji at se brzo zadaří a nejste tři ale čtyři a všichni zdravý a spokojení :andel: :andel: :andel:

 
Katulink1  12.04.13 21:32

@smiley1
Strašně moc ti přeji, aby se Vám miminko zadařilo co nejdřívě a měla si to jako já, vždycky když napíše nějaká žena, že se snaží o miminko a nejde jim to, vezme mě taková úzkost, že si kolikrát stěžuji na život a doma jedno dítko mám. To se pak fakt vždykcy :oops: :oops: :oops:.Takže at jste brzy čtyři a spokojení.

Příspěvek upraven 12.04.13 v 21:33

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 12.04.13 21:33

@Katulink1 jemu to ani nějak extra nevadí, spíš mám strach že celý den nejedl a nepil.. jdu do něj něco dostat stříkačkou, ach jo:(
no, ano.. ten na fotce, to je on, rošťák :srdce:
moc děkuji, čekám na ms, a budu brát clostík na minimálku, potom nás čeká ICSI - já jsem v pořádku, jen přítele trochu zlobí žížalky. Takže snad nám to po takové době vyjde na poprvé..
Posílám pohlazení fenečce i dcerunce :srdce:

 
Katulink1  12.04.13 21:34

@Bibušenka
Určitě běž seš suprová ženská, že se takhle o něj staráš a budeš perfektní máma :hug: :hug: a určitě brzo perfektní máma :kytka: krásný večer

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 12.04.13 21:36

@Katulink1 moc děkuju, taky přeju :) a mimochodem, Nelinka je krásné jméno, už pár let jsem rozhodnutá, že jestli budu mít holčičku, bude to taky Neluška :srdce:

 
Katulink1  12.04.13 21:46

@Bibušenka

Ano ano, Nelušku velice doporučuji :pankac: :pankac: hodně lidí nám to jméno chválí, že je to pěkné české jméno, máme Nelinku s jedním L. Líbí se mi že se jí dá říkat různě akorát někteří si u nás teď holky pletou myslím jménem :-) Nelinka, Sendynka zní to prý podobně tak nevím :hug: takže kdyby si měla náhodou chlapečka a ne holčičku tak radím nedávat stejné přízvučné jméno s pejskovým, teď se omlouvám, ale zapomněla jsem jak se pejsek jmenuje, nebo jestli si to sem psala :oops: :oops: :oops:

 
Bebunka85
Kelišová 5080 příspěvků 5 inzerátů 13.04.13 00:11

@kacice držím palečky, ona tu operaci zvlááádne :hug:

 
Bebunka85
Kelišová 5080 příspěvků 5 inzerátů 13.04.13 00:13

@Bibušenka taky držím palečky, bude líp, věřím tomu :hug:

 
BABIČKAKULIČKA  13.04.13 00:38

MOC KRÁSNÝ DENÍČEK :hug: JSEM MOC RÁDA, ŽE TO DOBŘE DOPADLO A SENDYNKA I NELINKA MAJÍ TAK SKVĚLOU MAMINKU :potlesk: :potlesk: :potlesk: :*

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 13.04.13 13:38

@Katulink1 pejsek je Montík, a já bych chtěla Davídka nebo Kubíčka :)
A ty jsi dala vyloženě Nelinka nebo Nela?
Tohle jméno jsem si oblíbila už ve svých snad 12 ti letech, je krásné. Nemám ráda ty zahraniční, chceme při umělém zavést dvě embryjka, takže kdyby vyšly dvojčátka, tak mám i druhou možnost - Terezka :)
Jinak dneska jsme byli s pejskem opět i dr. opět mu z kouliček začala kapat krev.
Dostal další injekce, kapky od bolesti, počkáme ještě den ( má tam zánět, který mu postupuje do bříška) a pokud dnešní injekce nezaberou, jde zítra na kompletní odstranění. Na takovýho debila jsme kaply. Tak jako ho vykastroval on, se už 15 let prý nekastruje.
Já jsem už s nervama uplně v pr.. a to mě příští měsíc čeká ICSI ( už tento-stimulace)
A prý je to docela riskantní a náročné mu řezat do toho zánětu a uspávat ho zase.
Snad to vydrží, modlím se za něho ve dne v noci :,(

 
jannina1
Závislačka 3266 příspěvků 13.04.13 15:00

Krásný deníček, držím fenečce palce.Taky máme bígličku a je to ten nejlepší pes, kterého jsme měli! Se synem je kamarádka a je pro každou legraci. A taky jsme jí zachránili, je ze Slov. karanténky.
Bibušenko, co to bylo za veterináře? Taky chci naši holku nechat vykastrovat, ale mám celkem strach.Ono je lepší si připlatit na renomované klinice než pak takovýhle průser. Máte alespoň ted kvalitního veterináře někde na klinice?

 
Bebunka85
Kelišová 5080 příspěvků 5 inzerátů 14.04.13 01:52

@Bibušenka nejsem věřící, ale i tak se budu modlit. Uvidíš, dopadne to dobře :hug: Ty jo, mě tohle vždycky úplně dostane :(

 
Bebunka85
Kelišová 5080 příspěvků 5 inzerátů 14.04.13 01:55

@Bibušenka a dej prosím vědět, jak to dopadne dnes na kontrole. A ať jsou to jen dobré zprávy, jasný?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama