Opičáci 19měsíční - 13.deníček

Rodičovství
  • 01.12.04

Ahoj holky, protože mám vlastně repete s dnešním deníčkem, tak bude velmi krátký, minulý týden jsem se docela vyčerpala.

Doufám, že jste si minulý článek všechny přečetly :-)
Naprosto mě pohlcuje hra s digifoťákem, je to fakt bezvadná věcička, neustále nějaký obrázky ořezávám, projasňuju a ukládám do galerie. Až to bude neúnosný, dejte mi vědět.

Včera jsem byla za kamarádkou v porodnici, chovala jsem si čerstvě narozenýho chlapečka, je to paráda. Mám z toho dva intenzivní pocity - 1) strašně to uteklo, utíká a 2) jsem měla pocit satisfakce, že z takovýho miminka odkázanýho jen na maminku se dá za 19 měsíců vypiplat člověk !!! :-)

V neděli budou ti čerti, chtěla jsem se vás zeptat, čím budete vaše děti obdarovávat. Za mých mladých let nám naši dávali prostřednictvím čertů nedostatkové ovoce - banány, pomeranče, mandarinky, to mi přijde jako nošení dříví do lesa a nevím, jestli by byl Vojta zrovna odvázanej.

Jak jste na tom s cukrovím???

Mějte se a pište!!

Jolka a Vojta

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  02.12.04 10:26

Ahoj Jolko,

do galérky se musím podívat, no jo, digifoťák je super! Já si s tím moc nehraju, ale „ten můj“ zase jo, pořád ořezává fotky, odstraňuje králičí oči, sestříhává video…Mě by to nevadilo, ale blokuje mi tím počítač! :-)
Miminko má ségra, teda už odrostlejší, 2 měsíční. Moc ráda si jako správná teta pochovám, ale nějak mě to utvrzuje, že s vlastním ještě počkám. Když vypráví, jak v noci každý 2 hodiny vstává, přes den jí moc nespí…k tomu ještě jedno skoro 3 letý dítko vyžadující pozornost.
K Mikuláši jsem Renče koupila čokoládový figurky, dostane ochutnat a zbytek sníme my :-). Banánama bych ji taky moc nepřekvapila, když je máme doma furt.
S cukrovím jsem na tom zatím špatně. A nestíhám. Za 14 dní odjíždíme na hory, vrátíme se na Štědrý den. Na to, že ještě nemám dárky, jsem poměrně v klidu. A to si jedu ještě příští týden na víkend do Prahy.

Ahoj Pavlína a Renča

 
Anonymní  02.12.04 13:49

Pavlíno - Ty se máššš!!!!Taky bych jela na hory! Ale abych si nestežovala, nás muž vyveze příští víkend někam k Liberci.
Já koupila Vojtovi adventní kalendář, tu trochu čokolády denně snese, teda předpokládám, že nesní všechny okýnka najednou a knížku a malý autíčko.
 Jolka

 
Anonymní  02.12.04 14:13

Jolko, tak jsem koukla do galérky na Vojtu, to už je ale chlapík :-) Viděla jsem ho přesně před rokem na srazíku v IKEE a ani bych ho nepoznala! Poslala jsem tam jednu fotku Renči, ale bude až po schválení. Nejsem přihlášená, tak asi proto.

Pavlína

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 02.12.04 20:25

ahoj holky!
Tak Tomášek už zase nudlí,já ho snad nenaočkuju,to je pech ,jenom doufám,že se z toho nevyklube zase nějaká choroba a nebude muset užívat nějaký léky.
Ve středu jsme byli v Brně a já koupila Tomovi v IKEI dřevěnýho houpacího soba,je nádhernej a snad se mu bude pod stromečkem líbit.
Na Mikuláše dám klukům asi hodně ovoce i když toho taky máme doma pořád dost,ale třeba kiwi zase tak často nekupuju a oni ho oba milují,no a nějakou tu čokoládku pro Lukyna a Tom zase rád líže lízátko,tak nějaký pořídím,jo a ještě miluje gumový medvídky,tak si myslím,že jednou za čas mu radost udělat můžu,aby měl teda KOKO,jak říká :-))).
Cukroví já nepeču,protože tchyně peče a nás štědře zásobuje,ale já na to letos nemám vůbec chuť a táta to nejí skoro vůbec,tak už jsem jí naznačila,že nic moc ani nebudem chtít(samozřejmě se jí to vůbec nelíbilo:-))).
V neděli si asi vezme kluky a půjdou na Mikuláše,u nás bude v hotelu nějaká akce pro děti,tak se tam chystají,no snad to Tomáš přežije a nebude se bát.
Já se letos na ty vánoce nějak nechystám,ani žádnou výzdobu neplánuju,jen samo nazdobím stůl a vchod a asi na to kašlu.Jsem poslední dobou nějaká vyřízená,dneska jsem byla na pokraji sil a malej ještě navíc pořád fňuká,asi jak má ucpanej nos a pak mu z něj pořád teče a já mu tam furt šplíchám vincentku,tak je z toho na nervy a já zase z něho.Když jdu nakoupit do obchodu,tak přijedu taky vyřízená,protože ho nemůžu pořádně zvednout z kočáru a než ho narvu do vozíku,tak jsem nadřená jak…,je hrozně těžkej a ještě to blbý oblečení,no fuj.Už aby bylo zase teplo a mohl běhat jenom v tričku.
Tak já asi padám,podívám se ještě na chat a dneska to brzo zapíchnu,páč očekávám další prořvanou noc,už ani nevím,kdy jsem se v klidu vyspala.
Tak zatím pááááááá Zizi a Tomášek(19 měsíců)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 03.12.04 20:42

Ahoj,tak zase já.
Tomášek má zase angínu,vypadá fakt hrozně,má rudý tváře a pořád mu teče z nosu hnusnej sopel.Taky má horečku,chudáček.To je hrozný,člověk si myslí,že když je rok kojenej,tak se mu budou choroby vyhýbat a zatím je pořád nemocný,naposledy měl angínu v srpnu a pak měl zánět na průduškách a to jsou necelé tři týdny,kdy jsme byli na kontrole a už má angínu zase,tak to teda fakt nechápu,kde to bere.Ovoce jí pořád,takže vitamínů má si myslím habaděj,no fakt to nechápu,nikdo u nás nemocný není.

Ale proč hlavně píšu.Já hlava děravá jsem úplně zapoměla,že jsem asi před týdnem smskovala s Miki(co má Elišku),všechny vás moc pozdravuje,měla pokažený pc,ale teď už si myslím,že by to mělo být v pořádku.Eliška byla taky nemocná,tak se čtrnáct dní taky nedostaly z chalupy,tak snad už to bude všechno ok a holky se nám ozvou.
No a já musím vletět na prádlo,protože už si fakt nemáme co oblíct,neustále jaksi nemám na to čas,taky jsem opětně začala vysedávat na chatu a taky jsem se dozvěděla novinku,ale to nám snad napíše ta,které se to týká!!!!
Noi musím běžet,Tom mi udělal z postýlky pápá a ani nechtěl,abych tam byla s ním a usnul,chudáček,je mu hrozně špatně.Když ho vidím,jak má ty rudý tvářičky i bradu a úplně horečnatý mokrý oči,tak se mi chce fakt brečet.Teď ho budu muset vzbudit v jedenáct v noci,abych mu dala sirupek,ale jestli to dopadne jak o dovolené,tak skončí sirup na pyžamku.
Začal plakat,tak běžím.Ahooooj Zizi

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 03.12.04 22:19

Ahoj Zizi,

chudák Tomík, přitom do roka byl zdravý, ne?
Jakou novinku, nenapínej, kdo čeká druhý? :-))

Pavlína

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 05.12.04 22:41

Ahoj opičáci, ahoj holky.
Zdravíme vás na konci týdne do nového týdne.
Hned na úvod určitě mne budete proklínat, ale já se musím pochlubit. Mám napečeno!!! A kromě toho že už mám i všechny dárky nakoupené a zabalené tak jsem si i cvičně ozdobila stromeček, protože náš TAKA (táta) koupil umělý. A tak jsem to musela oprubovat co a jak s ozdobami jestli budu muset dokupovat nové apod. No moc se mi ho nechtělo uklízet, ale mít stromeček od listopadu to už bych to opravdu přeháněla!!!!!! To je nechutný co???? No chápu že krom mně z toho nikdo radost nemá, ale já to taky docela nechápu, protože tohle je opravdu první rok co se mi takhle zadařilo!!!! Tak konec vychloubání.
Absolvovali jsme očkování proti spalničkám +2. Vzpomínám si jak jsem doletěla na poslední chvíli do čekárny, odstrojuji sebe a Šimona a v tom tam vlítla sestřička a začala na nás chrlit všechny možné následky a reakce co mohou nastat po očkování. Než jsem vůbec postřehla že se to týká i mne tak byla hotová a zahlásila Doubek: dítě ke mně, očkovací průkaz doktorovi… No děsnej fičák. Já jedu 45 minut tramvají k doktorovi na desetivteřinové očkování a pak zase 45 minut domu!!!!!! Byla jsem z toho tak vydřená, ale i Šimon, že ten chudák nestačil ani pořádně řvát, jen si zaječel bolestí a s přilepením náplasti byl klid. A když jsem se vzpamatovala byla jsem už zase u výtahu. A vím zase prd. Utěšovala jsem se tím, že Šimon nikdy žádné reakce neměl tak bude klid i teď. A není. Nevím teda jestli to souvisí s očkováním ale od pátku nudlí a od soboty chrchlá. V noci ze soboty na neděli se hrozně pozvracel. Než se ozval a začal brečet, tak se v tom i vyválel. Tak uvidím co bude dnes a jak se to bude vyvíjet dál. Ale jestli se z toho má něco vykuklit tak ať se to vykuklí teď a ne až na svátky......
Dneska jsme byli omrknout na Andělu vánoční trhy a čerty a upřímně řečeno, hledali jsme marně. Až cestou domů v tramvaji jich bylo jak naseto. Naštěstí se chovali vzorně a tak se jich ani Šimon nebál. Líbil se mu Mikuláš, jeho čepice a rolničky. S nějakým dárkem k Mikuláši to opravdu neprožívám a tak se stalo, že jako hrozná matka macecha jsem nedala svému synáčkovi NIC. Vlastně jo, koupila jsem mu kapky proti kašlání.
Tak se mějte krásně a zase někdy
AHOJ Fialka a Šimonek.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama