Opičáci, 21.díl - Snowborďáci

Rodičovství
  • 31.01.05

Byli jsme s mužem na Snowborďácích a když film skončil, podívali jsme se na sebe se slovy ? škoda, že už tohle nezažijeme?.

Z toho filmu, podle mého názoru, neuvěřitelně sálá nálada 17 roků, je v něm bezvadně zachyceno to období, kdy jste ?fakt v pohodě ? ?.
Toho stavu už asi nikdy nedocílím, ad a) mi 17 už nikdy nebude :-( ,
ad b) nevím, jestli bych se někdy takhle odvázala s vědomím, že mám Vojtu. Člověk je prostě chtěnechtě zodpovědnější.
Nebo se nabízí varianta, že jsem děsnej suchar :-)

Nicméně mě poté napadlo zamyslet se nad tím, jak hodně jsem se, díky mému synovi, změnila ( ano, moje e-kamarádky, nepotřebovala jsem na to žádné Vojtovy významné události jako jsou 1,2,3,4,5?měsíců, 1 rok ?, normálně takhle blbnu po shlédnutí filmu pro puberťáky).

A změnila jsem se hodně.

Na začátku ledna jsem šla ( tradičně ) v Praze nakupovat ve slevách, to mně každoročně dělalo velkou radost, pořídila jsem si kupu hadříků za málo peněz. Víte, jak to dopadlo letos? Prolítala jsem moje nákupní centra a máme kupu zimního oblečení na letos i na rok příští, ale všechno je klučičí, o velikosti od 92 do 110! Pro sebe NIC! NIC! NIC! A to jsem to dopracovala tak daleko, že míjím oddělení pánské i dámské konfekce a první, kam mířím jsou děti.

Z lyžování sama na sjezdovce nemám požitek, víc mě baví bobovat a sáňkovat s Vojtou, a to jsem byla zarputilá lyžařka.

Koukám na večerníčky, přesně vím, jaký právě běží v TV a hlídám si 19.hod, abych je neprošvihla.

Překonala jsem svůj odpor k Dádě Patrasové a jsem ochotná jí týden v měsíci vpustit k nám do obýváku, aby si pohrála v Kouzelné školce. Dokonce si umím představit, že časem koupím nějaké její CD a budu si jej doma přehrávat.

Ráno si jako první činnost nevařím kafe, abych se uvedla do pohotovostního stavu, ale připravuji ?mlíčko?.

Vánoce pro mě znovu znamenají krásný svátky, v pubertě a po ní mi přišly tak trochu trapný, vadilo mi, jak všichni kupují dárky, zdobí byty, atd. Ale za ty rozzářený dětský oči to fakt stojí a asi i příští rok budu nakupovat v hračkářství jako zběsilá, budou nám doma plápolat svíčky a ?tlom blik? ? přeloženo strom bude blikat, jak se Vojta domáhal.

Chutnají mi dětský přesnídávky, tedy pokud na mě něco zbude po svačince a celkově se mi rapidně změnil jídelníčkový repertoár, kdybyste mi před 3 roky nabídli polévku z ovesných vloček, tak si poťukám na čelo.

Mluvím v holých větách a občas si musím kontrolovat používané výrazy.
( To ale není nic proti mýmu mužovi: situace ? byli jsme SAMI venku, nad hlavou nám proletělo letadlo a muž to okomentoval ? ÉRO? :-) )

Rozšířila jsem si obzory co se dětské literatury týče, abych se nechvástala, to rozšíření je na úkor kvalitní literatury pro dospělé, s tou jsme trochu na štíru.
Tolik básniček, říkanek a písniček jsem nikdy neuměla.

Umím bezvadně obouruč stavět komín z kostek, puzzle mi nedělá problémy a dokonale simuluju zvuky všech aut, který si vůbec umíte představit.

I lépe maluju, v porovnání třeba s výtvarnou výchovou na gymplu, nejlíp mi jsou taky auta.

Ale řekla bych, že je mi celkově tak nějak líp, že jsem za ty změny moc ráda.

Co vy?

Jolka a Vojta ( 21 měsíců )

Váš příspěvek
Andynka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 31.01.05 19:10

Milá Jolko,napsala jsi krásný deníček,moc hezky se mi četl.Já mám už skoro 8letého syna a tak už mě potřebuje méně a méně,ale máš pravdu,že člověk po narození potomka nemyslí tak na sebe(vlastně vubec na sebe nemyslí) a priority jsou uplně někde jinde.A tak se mi po tom žvatlání,večerníčku a kouzelné školce tak nějak stýskalo. V náručí ted držím našeho 15denního Tobiáška a už se těšim na jeho první sluvka,kručky a všechno to co mimísci obnáší.Mějte se s Vojtíškem krásně at vám dělá jen samou radost.
Andynka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.05 19:45

Ahoj Jolko,
co dodat? Nezbývá nic než souhlasit. Moc hezky jsi to napsala a skoro jako bys mi brala slova z úst, nebo alespoň myšlenky.
Je to opravdu síla. Ten film jsme viděli taky a chechtali jsme se jak blázni. Pak jsem šla pohladit Šimona do postýlky a musela jsem si přiznat, jak jsem ráda, že je všechno tak jak je. Kam to dopracovaly moje vyjadřovací schopnosti se teď projevuje v práci a chvílemi se musím stydět a smát, když si nemůžu vzpomenout na jména..... AUÍÍÍ
Jestli Ti to nebude vadit, tak bych chtěla posunout Zizi o dva týdny a napsat příští týden deníček, protože já pak budu na lyžích a nebudu mít čas a přístup na net. Zizi bereš to????
Pro Jarču. Šumava je od soboty 12.března týden.
Tak pro dnešek vás zdraví Fialka a Šimon.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 08:43

Ahoj Jolko a ostatní,
tak to je moooc krásný deníček, že mi to vyprovokovalo se taky ozvat. Fakt je to tak hezky a čtivě napsané, že by sis mohla na mateřské přivydělávat psaním knížky či jen fejetonů do časopisů.
Já se Vám taky musím přiznat, že i já, pokud nejdu nakupovat s mojí nejmladší - svobodnou dcerou, tak taky mířím nejdříve do dětského oddělení. Pak se podívám, co by se hodilo pro ty mé odrostlé dětičky, pak koukám na věci do domácnosti a na zkrášlování bytu a nakonec - pokud je ještě čas, tak se kouknu na něco pro mne, či mého muže. Tak se to asi děje, to je asi ten pověstný koloběh života, že se leccos periodicky opakuje několikrát za život. Tak se to určitě stane i Vám a je to náramně příjemné. Škoda jen, že není tolik prostředků, abych mohla koupit všem to, co by se mi a snad i jim líbilo. Teď na jaře čekáme další dvě vnoučátka - tentokrát od dětí mého muže, snad opět holčičku a kluka, tak už budu kupovat pro čtyři dětičky, a to už je v peněžence znát, ale když mě to dělá takovou radost. Jen můj muž tu radost z nakupování nepociťuje a tak je to někdy problém. Už jsem se ale trochu naučila s tímto problémem pracovat a vše doma neventiluji a neukazuji ehmm chi, chi.
Vše má tedy svůj čas, ale přesto Vám někdy závidím, že si ty dětičky užíváte každý den. Mají teď tak senzační období, které sice ještě nějaký čas potrvá, ale přesto se musí užívat „plnými přehoušlemi“, protože jakmile dítko „vleze“ do školy, začte zlobit jinak a už to není tak roztomilé a legrační.
Užívejte si vše ve zdraví a pohodičce, přeje a pozdravuje Vás babka Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 12:31

Dmu se pýchou! :-) Udělaly jste mi radost.
Andynko - gratulace k čerstvému mimískovi :-), hezky si to užívej, je pravda, že ty děti nějak moc rychle rostou.

Fialko - jasan, že si to prohoďte, Zizi asi dost marodí, málo píše ( ton neber Zizi jako výtku, fakt Tě lituju, že se z těch bacilů nempžete vyhrabat ), tak se jí to asi bude hodit.
Fialko, jak to jde v práci? Už máš vlastní PC?

Liliano, můj bezmezný obdiv k Tobě už jsem tady jednou líčila:-), takže bych se jen opakovala. Tvoje vnoučátka se prostě mají.

Letím do místní knihovny, jsem blb, chodím tam opakovaně už 2 měsíce, 1× jsem šla mimo úřední hodiny, podruhé jsme tam s Vojtou nedošli, protože jsem měla ambice, že Vojta zvládne vycházku naostro bez pleny a nezvládl, atd. Tak jim došla trpělivost a poslali mi upomínku.
Mějte se!
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.02.05 16:25

Ahoj holky!
Musím jen v rychlosti neb můj starší syn pořád otravuje,že chce hrát,tak musím hned vypadnout a večer už nemám sílu,jsem ráda když si lehnu u televize.

Fialko,určitě budu jenom ráda,když napíšeš deníček místo mě,já to jaksi teď nestíhám.Jo a mám pocit,že už jsem to psala,ale možná sis toho nevšimla,ty zimní gumy už máme,tak teda žádný posílat nemusíš :-))))))),přece bych si to nenechala ujít,ne?

Dneska jsme byli s Tomáškem v keramice,dodělat si ozdoby na špejli do květináče,malovali jsme je a Tomáš i ostatní děti byly zlití až po uši a popatlaní od barev,ale jinak to bylo moc hezký a už se těším na další lekce,taky bych konečně chtěla jít na to cvičení s dětmi,teď jsme to promarodili,ale snad už se z toho začínáme vyhrabávat,byla jsem s ním na kontrole a doktorka říkala,že už je čistej,ale mě se teda moc nezdá,soplí pořád dál a ještě vykašlává,tak uvidíme.
Ve čtvrtek chodíme do Cipísku,to je prostě místo pro maminky s dětma,mají tam kuličky jako v dětským koutku a hračky a klouzačku a hlavně jsou tam děti,což Tomáš zbožňuje.

No nic,musím zase běžet,kluci se dole asi rvou,tak to půjdu trochu propleskat:-)))).
Ti dva pohromadě,to je děs,to si to na té šumavě teda užijem.
Tak já letím,ahooooj Zizi(už zase o rok starší :-(((( a Tom 21měsíců)

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.02.05 19:58

Ahoj opičáci,
teda původně jsem měla v plánu dnešní Tedýskovo odpo-spaní strávit taky se zavřenýma očima, ale nový deníček mi nedal spát:-). Teda Jolko, zvláštní, taky jsme na Snowborďáky koukali teď v neděli, ale je fakt, že k žádnému bilancování mě to nepodnítilo, spíš jsem si na místě těch puberťáků představovala svého sladkého chlapečka, a dooost mě to poděsilo:-)) Ještě že mám Tebe, tak se můžu zamýšlet teď.
Je pravda, že skoro se vším souhlasím, teda až na Dádu Patrasovou, z tý bych každopádně dostala žaludeční vředy či ještě něco mnohem horšího, takže pokud je ten špatnej tejden v měsíci (to zní skoro jako bych psala o menstruaci, co? Ale Dáda je daleko horší, a pochybuju, že bysme se jí zbavily po přechodu), vyrážíme již v tuto brzkou ranní hodinu do ulic. Večerníčky sleduju, upřímně řečeno, s velkou chutí, a traktor umím nakreslit i poslepu (a to jsem se na gymplu radši upsala zpěvu, abych netýrala své múzou nepolíbené ruce a taky nebohého učitele výtvarky:-). Jo, a se svými modely domů z Lega rozhodně brzy ob:,–(ím přední příčku v nějaké mezinárodní architektonické soutěži.
Když na ulici potkám sanitku, traktor, pluh, bagr, nebo ? nedejbože - popeláře, rozbuší se mi srdce radostným vzrušením a okamžitě na ně upozorňuji všechny přítomné, což taky nepůsobí zrovna nejlíp, pokud zrovna nejdu s Tedýskem, ale s nějakou nezaujatou třetí osobou, nebo ještě hůř, jdu-li sama:-))Jo, a asi před čtrnácti dny jsem si šla do La Halle vybrat kalhoty, sama!, měla jsem spoooouuusty času, a když mi asi po hodině volal Roman, s hrůzou jsem zjistila, že ještě stále stojím v dětském oddělení a v ruce držím tři trička velikosti 92, z nichž jedno je navíc RŮŽOVÉ!!! Jo, holt je to silnější než já:-)))
Taky si neumím představit sílu, která by mě před takovými třemi lety dostala z postele v šest hodin ráno, a to opakovaně. Jojo, náš mazlík sice odstavení předvedl úplně ukázkové, ale posunul si o hoďku a půl budíček. Auuuu, a už si začínám myslet, že lepší to nebude. Ale je dopoledne dost brzo unavenej, dneska odpadl už v poledne, a minulej tejden dokonce usnul v deset dopoledne mezi autama na koberci, tak vlastně mám možná ještě malilinkatou naději, že se to zlepší. Výhodou je, že Tedýsek nechce žádnou náhražku mateřskýho mlíka, takže já ráno ještě chvíli stávkuju v posteli a Tedýsek si sám vezme ze skříně rohlík, pokud má hlad, ale většinou snídá až tak hodnu po probuzení ? no, pro mě je to vražda i v těch sedm, to mi věřte:-)
A jéje, vstávačka? Tak se mějte, měla jsem toho na srdci ještě víc, ale jdu hledat sáňky a vyrážíme za sportem:-) Snad večer, jestli neusnu? Šárka & Tedýsek
P.S. Nějak jsem to nestihla poslat, tak to je trošku časově posunutý, i když Tedýsek už zase spí:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 12:51

Jééé, Zizi, všechno nej, nej, nej k narozkám, jak to, že jsem to prošvihla??? Ať jsi stále stejně krásná, mladá, perspektivní a tak vůbec:-) Tak to dodatečně pořádně oslavíme na Šumavě, jo?:-) Šárka & spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 12:58

Zizi, taky Ti přeju dodatečně všechno nej, ještě že jsi to na sebe sama práskla :-)
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 13:00

Zizi, taky Ti přeju dodatečně všechno nej, ještě že jsi to na sebe sama práskla :-)
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 13:33

Nazdárek všichni!!! HALÓÓÓ!
tak jsem konečně na netu (Miki a Elišák) a už snad to vše bude dobrý!Omlouvám se, že jsme se dlouho neozvaly.Ale nejdřív byl marod náš počítač a to skoro měsíc.Pak jsme se royhodli, že si pořídíme net přes anténu a to u místního freenetu.Anténu a vše potřebné jsme měli, ale stále jsme neměli tu naší adresu od yřiyovatele, takže jsme mu měsíc platili a net stále nechodil.No a když už vše bylo Ok, teda zdálo se být OK, tak nám kiksnul ten acces point nebo ovis link já sama nevím, prostě to, co bylo potřeba a yase to nešlo. Pak už to v lednu šlo, ale my byly s Eliškou u babi a pak jsme byly na horách.Teď už jsme doma a tak se můžeme zapojit do deníčku, teda jestli můžeme?:-(((
Kamarádka mi celý ten čas podávala zprávy o tom, jak to vše běží a co je nového.Takže dodatečně gratulujeme všem těhulkám a přejeme pohodových 9 měsíců a pak krásná a ydravá miminka!!!
Jinak my se máme celkem fajn. Před vánocemi jsme byly, teda Eliška, asi 3 týdny nemocné, ale snad už je to vše za námi a bude nám dobře. Na horách bzlo báječně, byly jsme tam s babi a dědou. Náš tatka musel pracovat.Ach jo.Ale stejně to stálo ya to.Pořídili jsme boby a Elišátko chce neustále brm brm na bobech a nechápe, že když není sníh, tak to po tom asfaltu nepojede. Teda ona se mi snaží dokázat,že to jede, ale nevím, jak to ty boby dlouho vydrží:-))
I my jsme viděli Snowborďáky a musím říci, že jsme se také moc nasmáli. Občas také přemýšlím o tom, jaké by to bylo být náctiletá, ale to už je dávno pasé:-((( Ono je to ale asi dobře. Mám doma roytomilé opičátko, které pěkně zlobí!!Ale aspoň víme, že je na světě:-))
I já se po vánocích těšila na to, jak si koupím nějaký ten pěkný hadérek do své naprosto plné skříně a skončila jsem přesně jako vy. Vždy, když jdu nakupovat, atk mířím hned do dětského a tam se hrabu hodiny a hodiny a kdyby mi mamka, která hlídá malou, nezavolala nebo neposlala smsku, tak se tam hrabu dodnes:-)))
U nás je na programu dne také malování. Nejdříve to bylo dost dlouho ga ga, teď je to kůň a také chceme malovat bábu a dědu. Copak dědu Eliška pozná, ale né díky mému talentu:-)) On má vousy, takže nakreslím příšerného paňáka začárám mu pusu pod vousy a Eliška vítězně zvolá „DĚDA“.No jo, ale s bábou je to horší, tu teda nezvládám:-((
Tak mám pocit, že se dole něco probudilo.Musím to jít zkontrolovat. Mějte se pěkně a já se budu těšit napísanou.

Miki a Eliška

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 04.02.05 14:37

Ahoj holky,
doufám, že na mě není řada s deníčkem, nemám ponětí kdo má psát. Nejdřív nám nešel net a teď jedu na víkend pryč, takže si zas nestihnu nic přečíst. Kdyby náhodou byla řada na mě, tak se předem omlouvám, že nestíhám. Ozvu se hned po neděli a snad vše dočtu.
Zatím se mějte hezky.
Katule a Kubík

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 04.02.05 19:50

AHoj holčiny,

tak opět jen zkráceně, jsem v poslední době nějak líná, nic nedělám, jen se válím a flákám.
Kacka zlobí ale to není nic nového.
Ukazuje mi na bříško a řiká mimi.

Jinak mám novinku, píšu si s Olčou - lindičkou a mám povoleno Vám oznámit, že nás v tom s Míšou nenechává samotnou a netrhá partu a opravdu si s Egypta přivezli suvenýrek ve forme // . Takže Matýsek - melounek bude mít také sourozence.

Ani nevíte jakou mám z toho radost.
Takže Olčo, ještě jednou gratuluji a opatruj se.

Mějte se krásně všichni, kolegyně pupíkatý se opatrujte.
Je pátek a tak letíme na návštěvu.
zítra taky slavím narozeniny, sice jsem je měla min pátek ale všichni jsme byli marod tak až zítra se přežereme nažereme… bude dortík a chlebíčky…tak papa

Jarča 9+6 Kačenka 21 měsícu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.05 20:03

Katule - bud v klidu, nejsi na řadě, teď bude psát Fialka, po ní je na řadě Zizi a Ty až po nich…Ą
U nás v domě lítají vzduchem nějaký ošklivý bacily virozy, Vojtuv kamarád o 2 měsíce mladší se od 17,30 3× pozvracel, odpo jsme spolu byli venku, tak přemýšlím, jak nakažlivé to je…Jestli vysoce, mám se na co těšit, budeme mít prima víkend.

Lidičko - jestli nás čteš, tak Ti gratuluji! Čítávala jsem Tvoje články u špuntíků, včetně toho rozlučkového, // jsou myslím dostatečná satisfakce :-)

Jarčo, už mám měsíčky ( pro ostatní ne menses - ozdobu :-) )namalovaný, zítra se bude stříhat, ale nevypadá to zdaleka jako to Tvoje dílo. Barvy jsou ukrutně drahý, koupila jsem si :,-(u 6 odstínů za 600,– Kč! A to bych potřebovala těch barev xxx víc.
Takže se všichni mějte krásně a hezký víkend.
Jolka+Vojtíšek

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 05.02.05 00:06

Ahoj,
prosim te za 600??? Ja mam nejakou :,-(u asi o 12 barvach za 208 Kc… a cernou jsem kupovala ted novou za 39 Kc…
no tak pak vyfot a pochlub se… bude to pekny, neboj.

Ja ten mesicek puvodne chtela dat jako na velkou hvezdu… ze doprostred mesic a na cipy ty hvezdicky… no ale haha neumela jsem namalovat velkou hvezdu a nidke jsem zadnou takovou nenasla… tak je to na spejli..... ale Kacce se to libi, ma to nad postylkou.

Tak fantazii zdar.

Jarca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.05 13:32

Jo, konkrétně za 579,– Kč. Firma je Marabu - fun and fancy, 5 odstínů + černá kontura. Tak se budu muset popídit po někajých jiných. Ty kontury by se mi líbily i jiné, stříbrné apod.Dost mě to chytlo, včera večer jsem malovala a malovala a malovala a sprcháč máme samou hvězdici, mušli , šneka…
Bez předlohy bych se nechytala.
Tak díky za isnpiraci!
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.05 13:35

Ahoj!
Tak já pořád čekám na nový deníček,abych nepsala do starýho a ono pořád nic?Tak Fialko co je s tebou,říkalas že to vemeš za mě a nic se neděje,tak to ti to asi nevyšlo.No tak je pondělí,tak asi počkám až bude další deníček a tam se snad rozepíšu.Hlavně dejte vědět,kdo ho napíše,jo?
Tak já jdu,jo a ty barvy mám taky za nějakých 200kč,a taky jsem dělala obrázky,jenže když Tomáš prošel kolem,tak mi to všechno orýpal a seškrábal,tak jsem si dala pauzu:-))).
Tak ahoj Zizi a Tom

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.05 14:09

Zizi - s deníčkem je vše v pořádku, já ho minulý týden poslala trochu dřív, protože pořád očekávám tu odstávku, takže brzo vyšel a je starý. Tenhle týden má psát Fialka, Ty tedy můžeš být v klidu :-)
Hlásím, že jsme byli prvně na bruslích, Vojta dostal k vánocům kačenky, moc mu to nešlo, pořád padal, ale neřval.
Celý týden má být mrazivo, tak budeme chodit trenovat. Sportu zdar!
 Jolka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 07.02.05 14:43

Ahoooj,
taky se nedočkavě třepu na další deníček:-) Jo, Fialko, bavili jsme se na chatu o tom, jestli bys mohla rezervovat ještě jeden pokoj, že buď pojede Chillie s Vítkem, nebo Eržika s Verunkou. Tak zatím, příšera vstává…:-) Š.&T.

chillie
Kecalka 167 příspěvků 07.02.05 21:52

ahoj holky, jsem neschopa neschopná něco napsat :). ale omlouvá mě, že jsem teď byli od středy mimo domov. nejdřív u dědy ve vizovicích a pak v brně.
jo, s tou šumavou, my bysme s vítkem rádi jeli /radim právě dnes nastoupil KONEČNĚ do zaměstnání, takže nás nedoprovodí/, jen máme problém, jak s dopravou. domlouvali jsme se se šárkou, že by nás z prahy vzali, pokud nepovezou eržiku s verunkou.
tak fialko, prosím, zamluv ještě jeden pokoj. ahoooj chillie + vítek + bebely /8tt/

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 08.02.05 13:07

Ahojky holky,
musím se přiznat, že sama nevím kde ten můj článek je, ale už by tam měl být.
Tak vydržte, určitě se dostaví.
Zizi klídek, dej si decku a nohy na stůl. Šárko, teď jsem o víkendu byla na Šumavě, Jana říkala, že už se jí tam někdo nahlásil, protože Praha má také prázdniny stejně jako Zizi, tak já tam brnknu a dám vám vědět.
Ahojky v novém deníčku snad brzo Fialka.

Vložit nový komentář