Opičáci - za chvilku 2 roky!!

Rodičovství
  • 08.03.05

Ahoj opičáci, dnes jen stručně, jsem v přípravách balení na hory, vy účastnice jarních prázdnin na Šumavě určitě taky, tak abychom se příliš nezdržovaly.

U nás toho není moc nového, bojím se Vojtíška chválit, pokud by opakoval Tedýska a taky mi četl emimino, aby se nepokazil…ne vážně, je to s ním čím dál lepší má pocit, že začíná být rovnocenným partnerem na debatu, umí si cokoliv pro:,–(it a jako správný Býk jde za svým cílem po hlavě ( to máme společný - maminka je taky Býk ). Uvidíme jak se mi tahle kombinace bude líbit v jeho pubertě.
Snad jen musím napsat, že největší zábava u nás momentálně je modelína. Od rána do odpoledne by mohl modelovat kuličky, a mě dirigovat, co mám vyrobit já, od bagrů až po krtečka.
Přemýšlela jsem nad našemi těhulkami a taky Katule naposledy psala, že jaro nebo léto u nich bude ve znamení „ výroby" dalšího potomka, z toho mi vyplývá, že já a Zizi jsme 2 poslední z deníčku, které tohle zatím neřešíme ( Šárka to má dovedeno do dokonalosti, ta už nakupuje růžové oblečky ;-) ).
Holky, piště nápady na dárky k druhým narozeninám, ať se máme čím inspirovat, blíží se to, blíží a mě popadá nostalgie. Tento rok utekl příšerně rychle.
 Jolka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.05 21:54

Ahojda!
Mám dvojčata, v neděli jim budou 2 roky. Kdysi jsem psala deníček pod jménem Janik. Naše holčičky dostanou skluzavku a tříkolky. Mimo jiného. Sportem ke zdraví.
Papa a někdy snad víc. Jana

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 09.03.05 20:54

Ahoj opičáci,
Ty jo, to se řekne. Že jsi zapomněla na Fialku. Teď budu smutná. Chi, chi
A tak se musím sama osobně přiznat do party „další miminko neplánujících".
Mám takovou spoustu novinek a zpráviček, že nevím kde a čím začít a tak asi budu mlít páté přes deváté.
Takže novinka číslo 1 (asi nejdůležitější): NEMOC
Od tohoto týdne je Šimon nemocný!!!!!! Už skoro tři týdny marně svádíme boj s kašlem, vyzkoušela jsem vše i zábaly od Šárky a nic, pořád kašle, pořád kašle. Mezitím do toho rýmu dva dny má, pak zase ne a pak se mu zase na pár dní spustí. V jesličkách mi doporučili návštěvu lékaře a tak jsme šli. No a výsledek: zdravej - nemocnej. V podstatě, když je bez teplot, průdušky čisté, tak mu vlastně nic není. Ale když doktor slyšel Šimona zakašlat, tak sám uznal, že s tímhle mezi děti nemůže jít. No a s tou rýmou také ne. A tak jsme doma. Čekám na výsledky odběrů, výtěrů, nátěrů a stěrů..... za týden jdeme na další a pak se uvidí co bude dál.
Novinka číslo 2: ALERGIE
Slyšeli jste už pojem CHLADOVÁ ALERGIE? Ne, já taky ne. Až teď, když jsme byli u doktora. Zatím nepotvrzeno, ale teorie praví: Spustí se když se osoba nadýchá chladného vzduchu (kterého teď bylo až až) a začne kýchat, kašlat až chrchlat. Skoro nic na to není. Jenom teplo a klid. Tak jestli nás postihla alergie tohoto typu tak to jsme v pr..... Milovníci hor budou muset jezdit k moři (já nemám ráda moře!!!!!). Zatím to nemám potvrzené, ale už teď mám z toho depku.
Novinka číslo 3: DOVOLENÁ
Začalo to slibně, dovolenka v zaměstnání přislíbena, ale konec..... Michal je totálně mimo, dovolenou nedostal, mají spoustu nedodělané práce a musí to dohánět!!!!!!!!! A já jsem dovolenou měla také povolenou, ale teď jsem to přerušila OČR, které mi končí příští týden ve čtvrtek a mezi tím musíme znova na odběry (tu proklatou - alergologii) a příští týden ve středu, pokud bude Šimon v pohodě tak musíme na očkování na obrnu. Huarre.
Když bude Šimon bez kašle tak vyrazíme alespoň na víkend, ale jinak: SBOHEM ŠUMAVO. Ani nevíte jak mne to štve, ale co se dá dělat.
Novinka číslo 4: ŠKOLKA
Zítra odpoledne jdu do Mateřské školky na den otevřených dveří (bez Šimona) abych okoukala co a jak a popřípadě podala přihlášku. Když o tom před časem psala Jolka, tak jsem si říkala co je to za blbost: Nedávno se narodil, ani mu nejsou dva roky a už ho mám zapsat do školky??? Ale teď mne i v jesličkách ujistili, že čím dříve tím lépe. Přihláška může být podána a zrušit se dá kdykoli. A tak jsem zvědavá co a jak a jak a co.
ANI NE novinka číslo 5: JESLE
Musím říct že tady už to ani novinka není, ale vypadá to že tady je všechno naprosto v pohodě. Slýchám jen a jen chválu: na jídlo, na spánek, na aktivity atd. Tak jsem ráda. Postupně přidáváme po deseti minutách, takže dneska už tam je do půl třetí. Naprostá spokojenost jak u Šimona tak u mne.
A jako vždy novinka číslo…: OKNO
Protože si nepíšu poznámky tak zas nevím co jsem měla na srdci.
Jsem rozladěná z té Šumavy.
Tak zatím ahojky, mažu na chat.
Fialka a Šimon.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 09.03.05 21:12

Ahoj!
No to je teda šok!!
Fialko to mi nemůžeš udělat,já se tááák těšila,no to je hrůza,chudák Šimon,tak ať se hlavně uzdraví.Moc a moc mu to přeju.
A co je pro mě šok-nepochopila jsem to s tou Šárkou.Šárko,ty jsi těhotná??????
No a já asi jediná z deníčku zůstanu netěhotná navždy,neb jsem naznala,že už opravdu dítě nechci,no já bych možná i chtěla,ale dvě jsou až až a finance teda nejsou ani náhodou.
Tak já valím na chat,jenom jsem si to chtěla přečíst,tak páááá Zizi a Tom

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 10.03.05 13:51

Ahoj holky,
tak místo abych něco dělala, když to moje opičátko spí, tak se flákám tady:-) Teda Fialko, doufám, že jsme Ti včera na chatu dostatečně jasně vysvětlily, jak je bezpodmínečně nutný, abyste JELI!!!!:-) ne, vážně, doufám, že Šíma bude zdravej, ale s tou Michalovou dovolenou je to teda pěkně blbý:-(

Už dlouho se chci zeptat, jakou modelínu máte na mysli, Zizi tady tuším psala, že ji Tomík dostane k narozkám, teď zase Jolana, jak si s tím Vojta hraje… Našla jsem nějakou na www.mamut.cz, ale všude píšou, že je nevhodná pro děti do tří let - to je asi normálka, že jo, neexistuje nějaká nezávadná (něco jako jedlá:-)? Určitě ji koupím, Tadeášek tyhle „pracovní“ hry miluje. Kéž by mu to vydrželo:-) Jo, Jolko pošli mi taky obrázek Vojtova výtvoru na zdi, jsem uvědavá, prosíííím:-) Nebo ho dej do galerie, před chvílí jsem si všimla, že by už měla fungovat.

Ehm, ráda bych teda uvedla fámu, ktreou vypustila Zizi, na pravou míru:-) Těhotná fakt nejsem. Ale to mi nikterak nebrání nakupovat růžový oblečky pro miminko:-))) Jolano, Fialko, vy o dalším mimi neuvažujete vůbec, nebo jen v dohledný době? To mi připomíná, že těhulky na nás pěkně kašlou, s výjimkou Jarči, která občas něco písne. No, tak dobře, Chillie má momentálně omluvu a snažila se včera na chatu, ale Maťa by teda mohla psát víc:-) Mishicku jsem tu neviděla ani nepamatuju!!!! A co třeba Pavlína s Renčou, Miki s Eliškou, Lenka s Davídkem, Ethel…??? Zdá se, že budeme muset vyhlásit náborový řízení na nový členy:-)
Tak prozatím končím a jdu makat, tak pište, ať mám večer co číst:-)

Šárka & Tedýsek (dneska tvrdí, že se jmenuje pilot, tak nevím…)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 08:11

Ahoj všichni od opičáků!
Tak snad jsem se už vyhrabala z bolení v krku a hlavy a můžu Vám popřát co nejpohodovější pobyt na Šumavě. Hezky si to tam užijte a hlavně!, ať se mi vrátíte všichni a bez poškození čehokoli! Opět jsem si tajně plánovala, jak Vás tam přepadnu, ale: 1) se necítím úplně fit, 2) je děsně sněhu a já nemám na mém starém autíčku zimní pneumatiky a do těch brčálníkovských končin být rozhodně musí. Jednou už jsme nemohli do toho kopce z Brčálníku na hlavní silnici vyjet ani s řemínky na kolech. Jeden pán nám musel stát na zadním nárazníku, abychom se vysmýkaly nahoru. 3) Můj muž by asi nepochopil, proč chci absolvovat výlet za někým, koho z jeho pohledu ani neznám až z domova. Z chalupy, kterou máme 10 km od Sušice směrem na Klatovy by to považoval za normálnější a popravdě řečeno, tamodtud bych jeho poznámky ani moc neřešila a jela bych. Tudíž by mi 4) zajímalo, zda v létě taky něco na Šumavě neplánujete.
Jinak i Deborka je od středy marůdek, ta má rýmu a teplotu. Nechcete poslat do galerie fotku? Aby to nevypadalo, jako že se chlubím!
Tak ještě jednou - příjemnou dovču přeje Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 10:25

Ahoja,

holky, já jsem taky ve skupině netěhotných a neplánujících (za 3-4 roky bych ale chtěla). Co je s náma? Mám nějakou krizi. Jednak mi umřel naprosto nečekaně děda, z toho se nemůžu vůbec vzpamatovat a (nejen) od toho se asi odvíjí i krize partnerská…No je to na h…, aspoň si tady můžu ulevit. Renča je zdravá, ale taky jsme obě marodily. Ještě se nám to vrátilo, mě snad 3krát.
Tak se mějte na Šumavě, určitě to bude skvělá akce!
Ahoj Pavlína a Renča

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 11.03.05 13:57

Ahoj holky,
teda já se asi picnu, Zizi je nemocná, Šimonek na antibiotikách… Sakra, a ze Šumavy je naše soukromá dovča:-(((( Ale už jsme se na to tak těšili a plánovali, dovču zařídili, plavání zrušili… prostě pojedem!!! Aspoň na víkend tam s náma bude Eržika s Verunkou a Fialka, a pak se uvidí, jestli to půjde, zůstanem celej tejden a pokusíme si to užít za všechna odpadlíky!!!
Takže Liliano, přijeď, bude nás víc:-) Ale vážně, zimní gumy by stejně nestačily, bez řetězů prý ani omylem. Roman se je tady včera před barákem učil nasazovat a kolemjdoucí dost čuměli, no nedivte se, tady není ani vločka sněhu! Divím se, že na něj nezavolali Chocholouška, vypadal fakt jak blázen, samozřejmě mu to moc nešlo, tak se dost vztekal a kopal do pneumatik, takže navíc nebezpečnej blázen:-))) Ale pán na nárazníků mě pobavil, to muselo bejt dost zajímavý:-) Tak snad se poznáme jindy, určitě něco naplánujem, co, holky, když z týhle zimní megaakce sešlo… Já bych do toho fakt kopla! Ale dost už, nic s tím nenadělám. Takže v létě?
Končím, musím jít balit (nebudete mi asi věřit, ale ještě jsem nezačala, takže Jolanin deníček z úterka o tom, jak je ve fázi balení, mě hluboce zahanbil. ale co, naházím to do batohu a hotovka:-)
Tož se všichni opatrujte, marodi ať se uzdraví a za týden pa!

Šárka & Tedýsek, hrdinní partyzáni:-)

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 11.03.05 14:04

Pavlíno, to jsem ráda, že ses ozvala! S dědou mi je to moc líto, chápu, že nemáš na nic náladu:-( A partnerský problémy jsou taky nepříjemná věc, určitě tomu všemu neprospívá ani tohle šílený počasí… Taky už potřebuju pořádnou dávku sluníčka. Pak bude rozhodně líp, věř tomu!
Tak se mějte s Renatkou co nejlíp a zase se ozvi!!!

Š.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 15:35

Ahoj!
Doplazila jsem se z posledních sil k počítači,abych se ještě jednou omluvila Šárce a Fialce,ajk jsem to po.......
Ale je mi fakt děsně zle a určitě bych musela ležet v posteli a tu minimálně sedmihodinovou cestu bych taky nezvládla v tomhle stavu.No a už vůbec bych si nemohla vzít na triko,že bych nakazila ty dětičky,to byste mě asi zabili.
Takže Liliano pokud nějak můžeš,tak se na ně zajeď podívat,oni totiž když zůstanou sami,tak vyvádí hrozný věci a když je nemůžu kontrolovat já,tak by to nějaký dohled chtělo:-)).
No a já můžu jen doufat,že mi to účastníci dovolené odpustíte a že se sejdeme v létě a to v hojném počtu.
Jo a Liliano,tu fotku určitě do galerie dej,my jsme taky zvědaví,jak vypadají tvoje vnoučátka.

Renčo,je mi moc líto,co se u vás stalo.Brzo už snad bude lepší počasí a ty depky budou pryč.
Jo Šárko,já jsem tu modelínu ještě nesehnala ,tak kdo ji máte(Jolko)můžete napsat jak se to jmenuje?
A s tím,že je to až od tří let bych si hlavu nelámala.Ještě jsem neviděla hračku,kde by bylo napsaný něco jinýho a s něčím si hrát musí ne?Takže já bych se toho nebála.

No nevím,jak s deníčkem,Jolka myslím psala,že bych ho měla napsat já a vzhledem k tomu,že nikam nejedu,tak bych i mohla pokud ovšem do té doby neumřuuuu na chorobu.Takže uvidím,jak mi bude,asi bych v nejhorším napsala aspoň dva řádky,abysme to nemusely hledat někde na dalších stranách.

Tak holky mějte se,šumaváci si to pořádně užijte(možná když budete Šárko sami,tak ty růžový oblečky co nakupuješ,nebudou až tak od věci:-)))).
Jdu zdechnout do houští,tak páááá Zizi(mrtvola) a Tom

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 11.03.05 19:32

Ahoj opičáci,
tak jsem se rozhodla, že přes veškeré Šimonovo choroby jedu na víkend na Šumavu. Alespoň to v sobotu rozpaříme. Z vlastní zkušenosti vím, že nejlépe a nejvíce se stejně chlastá první večer na dovolené.......
No pár slov k Šimonovo chorobám. Jsem z toho sama na větvi, když jsem ve čtvrtek volala k doktorovi jen tak aby se neřeklo a ptám se jako idiot: „Tak copak jste tam našli??“ no a sestra mi povídá. No vypadá to, že tam má Šimon úplnou ZOO. A že mi více řekne pan doktor. Hned mi úsměv přešel a na okraj novin jsem si začala psát ty hesla a zkratky všech zvířátek, které našli v Šimonovo útrobách.
Tak za prvé v krku se mu u:,–(il zlatý stafylokok, pěknej sajrajt, kterej někdy nezmizí ani po dávce antibiotik a stěhuje se po těle kde se mu daří.
No a zadruhé v nose se zase uhnízdila Moraxella (která mimo jiné způsobuje zánět spojivek) a Branhamella Cattarhalis. (Mám to opsané ze slovníku, protože já jsem tomu důverně říkala MORIBUNDUS)…
A tak jsme od čtvrtka na antibiotikách. Dostal Augumentin duo, kterej hltáme po 12 hodinách. Naštěstí to není nic tak nechutného, má to barvu jako mléko. Dle doporučení to ještě doplňujem kefírem, aktimelem pro oživení flory a fauny v bříšku. Máme to prozatím na 10 dní, pak jdeme na další výtěry a pak se uvidí. Buď to bude OK a nebo znova 10 dní......
Nejhorší je že nemůžeme vytáhnout paty z baráku!!!!! Auííí (a proto jedu na Šumavu, nabrat sílu). Šimonovi to zatím ani tak moc nevadí, ale já mám dost. V podvečerních hodinách už jenom sedím na zemi a tupě zírám do dálky. Nikdy jsem to nezažila a i když se mi nechtělo tak jsme vždycky venku aspoň hodinu každý den bejvávali. A teď vidím, že i tak hodina je dost na to aby člověk vyvětral a provětral mozek a byl v pohodě.
Takže nám držte palečky, ať se to vyvíjí zdárně a příští výtěry budou v pohodě.
Zároveň přejeme všem spolumarodům také brzké uzdravení.
A jsem pro naplánovat LETNÍ AKCI někde. Na Šumavě nebo jinde, ale v létě je chorob méně, to je fakt. Tak to naplánujem a zorganizujem. Najdem vhodné stanoviště a vyrazíme.
Ahojky, hodně síly v boji s baciloušema a někdy zase Ahojky.
Fialka a Šimonek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.05 13:34

Ahoj holky, pozdrav z Rakouska!!! Cetla jsem si komentáře a je mi líto, že jste s tou Šumavou takhle blbe dopadly. Fialko, na Tebe jsem nezapomněla, jen Te mám jasně v kategorii zatím netoužících po druhém dítěti. A s tou prihlaskou do skolky jsem si nevymyslela :-)))
Modelínu jsme koupila normální v papírnictví, značku neznám, samozřejmě V. kontroluju, jestli ji neji…je to fakt hitovka, máme jí i tady.
Pavlíno, myslím na Tebe, ať je Ti brzo
líp… Š letní šumavou souhlasím hlásím plnou účast naší 3čl. rodiny!
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.05 13:35

Ahoj holky, pozdrav z Rakouska!!! Cetla jsem si komentáře a je mi líto, že jste s tou Šumavou takhle blbe dopadly. Fialko, na Tebe jsem nezapomněla, jen Te mám jasně v kategorii zatím netoužících po druhém dítěti. A s tou prihlaskou do skolky jsem si nevymyslela :-)))
Modelínu jsme koupila normální v papírnictví, značku neznám, samozřejmě V. kontroluju, jestli ji neji…je to fakt hitovka, máme jí i tady.
Pavlíno, myslím na Tebe, ať je Ti brzo
líp…
S letní Šumavou souhlasím, hlásím plnou účast naší 3čl. rodiny!
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.05 15:07

Ahoj!
Zrovna čtu na netu,jak to vypadá na silnicích a je to pěkný peklo!!!
Ještě že jsme nejeli,protože bysme stáli buď na D1 nebo u Tábora v koloně,fuj a ten vichr a sníh co pořád hlásí.
Tak doufám,že se holky dostanou v pohodě na chalupu,bez nějakých komplikací!!!!
Tady u nás to vypadá,že se nic neděje,není tu ani vločka a vítr taky žádnej.
Tak si to tam holky užijte a hlavně opatrně!!!
Pa Zizi a Tom

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 14.03.05 20:34

Ahoj opičáci,
zdravím všechny zdravé i nemocné, opičáky i maminky.
Vrátila jsem se v pohodě ze Šumavy. Odjela jsem si tam odpočinout a stálo to za to. Všichni, kteří to nevzdali tak v pohodě dorazili. Teda v pohodě, jak se to vezme. Všichni jsme byli dotaženi za traktorem až k chalupě!!!!! Takové množství sněhu překvapilo i mne samoutnou a že jsem na Šumavě už na ledacos zvyklá. Po pravdě v tuhle dobu už většinou házíme opalovačku před chalupou s kafíčkem. Teď není z chalupy ani vidět!!!! Ale je to paráda. Šárka tam snad zůstane celý týden, ale možná ve středu začnou odhazovat sníh aby se do soboty dostali k autu. Jana vyhrožovala, že pojednou hned v pondělí domů, ale už v sobotu po příjednu Borek telefonoval do práce, že to asi neklapne. Jak to doopravdy dopadne vám poví oni sami až se vrátí. Tak ať jim vyjde počasí.
Jinak u nás žádná změna. Pořád baštíme antibiotika, Šimon pořád kašle (i když teď už trošku méně než tuberák).
A tak se mějte krásně.
Jolko, ty šéfko jedna. Podívejte se na ni. Kontroluje nás i z takové dálky. Tak se musíme činit aby měla radost.
Co Vojta, jak se mu lyžuje?? Počítám, že to bude velkej borec až se vrátí co? Jen ti nezávídím ty dlouhé běhy nahoru a dolů na sjezdovce.
Mějte se tam taky moc hezky.
Co se narozeninových dárků týče: Já kupuji hopsací balon, (modelínu jsem kupovala tako v Hypernově - obyč i s formičkama) a plánujem vyrobit houpačku a takový nějaký lezoucí - hrací dětský areál k babi na venkov.
Ahojky Fialka a Šimonek.

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 14.03.05 20:52

Ještě jsem našla stránky potřebami pro mladé výtvarníky. To jest nápady na tu modelovací h motu. Možná že už znáte:
http://www.tolo.cz
http://www.ses.cz
Zkuste mrknout. Ahoj Fialka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.05 13:33

Ahoj!
Divím se,že jsem se sem vůbec dostala.
Od té doby co je emimino na jiném servru,tak mě to hrozně zlobí a nemůžu se sem dostat.A to mám superrychlé připojení,všechny ostatní serrvy mám okamžitě,ale sem se nemůžu dostat ani za boha.Stojí to pěkně za…
Takže Fialko prosím tě,kdybych se sem večer zase nedostala,tak ti písnu sms a napiš místo mě deníček,aspoň pár řádků,jen abysme měli kam psát,jo prosím?
Tak pá,sháním pro Tomáška nákupní vozík(ten kovový,jak mají pro děti v Hypernově),ale nemůžu ho nikde sehnat nebo neumím hledat,chtěla bych ho k narozeninám,pro­tože pořád něco vozí a ten vozík by byl ideální.Už jsem mu ho chtěla koupit na vánoce,ale nakonec z toho sešlo.
Tak já končím a doufám,že s tím emiminem nebudu mít problémy,jinak mě klepne.Tak ahoj Zizi a Tom

Liliana
Povídálka 13 příspěvků 15.03.05 14:57

Ahoj děvčata od opičáků,
tak jsem Vám tam šoupla fotečku mých zlatíček i s Judynou.
Zizi, ty moje chudinko, tys to musela vzdát kvůli chorobě? Nebo sis řekla, že když tam já nemohu, tak ty taky nepojedeš?! Chi, chi, samo, že si dělám legraci. Jen Tě chci trošičku obveselit v tom marůdkování.
Tak ať jsi brzo „chlapík“ a všichni ostatní marůdkové jakbysmet!
Paaaa, Liliana

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.03.05 22:21

Ahoj,tak se mi povedl poslat deníček,hurá.
Liliano díky,už jsem v pohodě,ale táááák je mi to líto hlavně kvůli Lukymu.
Tak pááá Zizi

Vložit nový komentář