Ostravský deníček č.4

Rodičovství
  • slysil
  • 23.09.04

Ahoj Ostravandy! Tak tady máme další deníček, deníček číslo 4 měla zamluvený Ráchel, ale protože se stále neozývá, tak předpokládám, že jim nadále přetrvává problém s PC.

Co u nás nového? Už jsme začaly užívat železo v kapičkách, tak snad se nám za pár měsíců ten škaredý krevní obraz zvedne :-) Pořád do něj laduju jen samé léky. Jinak je to moje zlatíčko, má neskutečně nakažlivý úsměv a dokáže mi vždycky tím svým úsměvem zvednout náladu.
Dlouho jsem uvažovala nad tématem deníčku. Nakonec jsem si řekla, že náš deníček je miminkovský tak se budu věnovat tématu miminkovskému. Začalo nám chladné podzimní počasíčko a s tím i hrozící příchod nemoci. Samozřejmě se nebudu zabývat léčbou dospělých, ale těch našich drobečků.

OŠETŘOVÁNÍ NEMOCNÉHO DÍTĚTE

Všichni máme strach o ty naše drobečky, když onemocní. O to víc je-li to miminko, které neumí vyjádřit své pocity slovně. Takže nám nezbývá nic jiného než bádat a tápat :-) Proto si myslím, že pokud si nejste jisté je nejlepším řešením vyhledat lékaře. Já se řídím podle pravidla radši 100 zbytečně, než jednou pozdě :-)) (trochu jsem si ho upravila)

PÉČE O NEMOCNÉ DÍTĚ:
Když je miminko nemocné bývá většinou mrzuté a plačtivé, častěji se v noci budí a vyžaduje neustálou pozornost a nošení. (To naše dítě je asi vyjímka,která potvrzuje pravidlo, v době nemoci pořád spal, dokonce jsem toho našeho hladovce musela na jídlo budit).
Rýma může vést u kojence k obtížím při krmení, protože dítě nemůže správně dýchat nosem.

Zjišťování horečky: zjišťujeme přiložením ruky na čelo. Je-li kůže horká, zarudlá a opocená, horečku má. Pokud je teplota velmi vysoká, může se děťátko i chvět. Nejpřesněji teplotu zjistíme samozřejmě teploměrem. Měříme-li v zadečku, nezapomeňte odečíst 0,5 st. :-)))

Tělesnou teplotu můžeme snížit tím, že mu budeme otírat tělo a obličej plenou namočenou ve vlažné vodě.

PREVENCE DEHYDRATACE:
Dehydratace může být pro dítě do 12 měsíců nebezpečná. Je nezbytné nahradit ztrátu tekutin, cukru a soli. Příznakem dehydratace u kojenců může být netečnost a vpadlá fontanela . Dítě se také méně močí (menší spotřeba plen). U kojených dětí, nabízet častěji mateřské mléko, u dětí nekojených např. čaj.
Jestliže dítě zvrací nebo má průjem více než 24 hodin, vždy se poraďte s lékařem.

KDY VOLAT LÉKAŘE:

Vysoká nebo nízká teplota:
Je-li teplota vyšší než 38 st. A dítě je zjevně nemocné, nebo vystoupí-li nad 39,4a dítě nevypadá nemocně (věc názorů, my šli k Dr. při teplotě 37,2  )
Pokud teplota stoupá a klesá. Je-li dítě neobvykle tiché a skleslé, kůže je chladná, ačkoli dlaně a nohy jsou růžové.

Dýchací potíže:
Jestliže dýchání je namáhavé. Stupá-li počet dechů.

Ztráta chuti k jídlu:
Pokud dítě mladší 6 měsíců odmítá kojení popř. pití z láhve. Odmítá-li starší dítě stravu a za normálních okolností je jedlík.

Zvracení:
Když dítě zvrací celé porce jídla nebo je zvracení prudké, nadměrné. Může dojít k dehydrataci! Vyhledat ihned lékařskou pomoc. Všichni kojenci, ale čas od času zvracejí menší množství mléka po krmení.

Průjem:
Pokud má dítě vodnatou stolici, někdy zelenavé barvy, odporně páchnoucí nebo příliš častou. Je-li průjem doprovázen zvýšenou teplotou.

Vyrážka:
Neobvyklá vyrážka může být příznakem infekce, zvláště je-li doprovázena teplotou. Může být také projevem alergické reakce.
Jeden z druhu vyrážek, způsobený meningitidou, je nesmírně závažný a měl by být neodkladně léčen!

MENINGITIS:

Jedná se o zánět blan, obklopujících mozek, který je způsoben infekcí. Virová meningitida bývá relativně mírná. Bakteriální je život ohrožující onemocnění a vyžaduje okamžitou léčbu. Hlavní příznaky se mohou vyvinout během několika hodin.

Příznaky:
U dítěte do 1 roku: zvýšena dráždivost, mírně pulzující a vyklenutá fontanela, horečka a vyrážka, tvořena plochými růžovými nebo fialovými skvrnkami, které při zatlačení nezmizí, dítě může být netečné, může zvracet, trpí nechutenstvím. Mohou ho také bolet oči při pohledu do světa.
Co dělat:
Přitiskněte na kůži dítěte skleničku, abyste viděla , zda vyrážka zůstává. Pokud se budete domnívat, že má dítě meningitidu, dopravte ho okamžitě do nemocnice.

FEBRILNÍ KŘEČE:
Objevují se u dětí (převážně ve věku od 6 měsíců až do 5 let) v době rychlého vzestupu teploty při infekcích. Náhlý růst teploty způsobí v mozkových buňkách výboje vzruchů, které jsou přenášeny ke svalům. Svaly se trhavě stahují. Neznamená to, že příčinou je porucha mozkové tkáně. Příznaky mohou být pro svědky děsivé, ale febrilní křeče jsou poměrně časté a jen vzácně závažné. Riziko rozvoje epilepsie je velmi malá.

Příznaky:
Ztráta vědomí a nekontrolovatelné záškuby horních a dolních končetin. Může se objevit pěna úst a stáčení očí.
Co dělat?
Udělejte si prostor a otíráním houbičkou snižujte teplotu dítěte. Zavolejte lékaře:

Vím, že dnešní téma není příliš veselé, ale lepši je být informován a vědět co dělat, než jen koukat a hysterčit!
Všem přeji ty nejzdravější dětičky, a aby tyto informace jste nemusely nikdy použít!

A ještě malý dodatek na závěr. Tento deníček vznikl za spolupráce s mou moudrou knihou: Nová kniha o matce a dítěti, od Miriam Stoppard :-)))

Radka + Románek

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Denca
Stálice 59 příspěvků 23.09.04 16:22

Ahoj Raduš, jsi šikulka, ještě, že tě máme. Jsem zvědavá, zda Lucka dnes ještě přijede z porodnice, nebo už ne (viz. závěr 3. deníčku).
SLYSIL - Na kolik vyjde 1 pamperska s tou slevou, nevíš? Ta cena za fotky je moc fajn, už to tam posílám…

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 23.09.04 16:28

Tak denicek vysel necekane brzo, to teda koukam :-)))

LUCI: stale cekame na info.

DENCO: vyjde to na 3,70/ks, jeste jsem se do tech fotek nepustila :-( ale musim. Jeste mam dotaz, zmensujes to, nebo to posilas v tom velkem formatu?

R+R

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 23.09.04 16:58

Ahoj holky,

jsem doma, ale musím něco sníst, celý den jsem nic nejedla a začíná mi být zle. ¨
Rozepsala jsem dnešek v Podzimním očekávání, už se mi to nechce psát znovu. Jukněte tam, kdo má zájem.
Raduš, já debil omylem poslední sms vymazala. Bylas to ty? Dnes celý den píšu miliony sms. Co bude teprv „potom“ :-)) ???!!!

Ozvu se za chvíli.

L.

Denca
Stálice 59 příspěvků 23.09.04 17:39

SLYSIL - To je skvělá cena, tak to mám určitě zájem. Díky mooooc! Už to posílám, ale 45 fotek trvá 2 hodiny. Nezmenšuju je, protože podle mě by to bylo na úkor kvality fotky. Ale nejsem odborník.

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 23.09.04 18:16

Deníček je pochmurný,ale je dobré vědět co se může stát.My máme krev i moč v pořádku,tak se mi dost ulevilo,i tak mimi furt pozoruju jestli je vše jak má být.
A máme dnes 3 měsíce,toto letí.
Lucy vyvolání porodu se neboj,je lepší být pod dohledem než sedět doma a nervit kdy už to bude.
Mám tady nabídku dětského centra u nás na Pískoáčích,mají hernu pro děti a různé aktivity i pro úplné prcky,nabízejí i plavání tak zjistím co a jak a poreferuju.
 Dáša

Denca
Stálice 59 příspěvků 23.09.04 18:20

SLYSIL- Mimochodem, Raduš, jak zvládáš výběr fotek? My koupili digitál, fotím jak divá - no a teď podle jakého klíče vybírat - já bych je (kromě těch trošku rozmazaných) chtěla všechny. Muž mě zabije… Budu to objednávat tajně. Snad si nevšimne, že se na polici vrší fotoalba…:-)
LUCI - už si jdu číst tvé líčení v Podzimkách…

Denca
Stálice 59 příspěvků 23.09.04 18:25

Ježíš Dášo, my měli 3 měsíce včera! Kde jsi rodila (nějak jsem to přehlédla)?

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 23.09.04 19:07

Ahojky holky,
hurááááá nový deníček!!A jelikož jsem čekatelka bude se mi soupis nemocí a léčby do budoucna hodit.
Slysil-dneska mi psal zprávu dr.a triplle testy jsou OK!!To jsem si moooc oddechla,slyšela jsi to až u vás,vid?Jo a chci se zeptat kde jsi koupila kočár a jaký máš??Já jsem byla dneska na nákupy v Carefouru a zalezla jsem i do Chicca a byl tam kočárek(asi dvojkombinace)za 6000 což je docela dobrá cena…
No jdu dojíst krupičku se skořicí a pak budu čekat kdo co napíše :-))
Ahoj Gabka a svišťátko (18tt)

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 23.09.04 19:50

Slysil,
díky za deníček! Jsi moc hodná, že se tak o nás staráš! Bohužel jsem ještě neměla čas si ho přečíst, protože od té doby, co jsem dnes dorazila domů se musím starat o mého mužíka :-(.
Měla jsem tak nějak pocit, že pár hodin před termínem by to mělo spíš být naopak, ale chybička se vloudí.
Vypil dnes někde 1sklenici „burčáku“ a teď umírá. Zvrací, má průjem, heká a sténá a svíjí se bolestí hlavy…
Upozorňovali na to v telce, že letos Burčák vlastně není (že je ho málo), že to, co vydávají za Burčák jsou jakési chemické rychlokvašky, ale říkali to na Nově a tu je třeba brát hodně s rezervou, takže si dal a teď je s mou matkou na pohotovosti.
Jen doufám, že si ho tam nenechají. Hi hi, ještě za ním do neděle budu chodit na návštěvy :-))
Já se picnu. Doma bordel jak v tanku, několik dnů sabotuji podlahy, dnes jsem ještě nakupovala v Makru a Kaufu, doufala jsem, že aspoň vybalí tašky… Když jsem ho viděla, tak jsem pochopila, že nevybalí nic :)
Tak já peru, věším prádlo, uklízím, vařím, peču…
To by v tom byl čert, kdyby museli vyvolávat!!!

Lucie (4,5hod do TERMÍNU, hi hi)

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 23.09.04 20:12

Rodila jsem ve Vítkovicícha a málem jsem taky na tříměsičniny zapomněla.
 Dáša

Knik
Stálice 63 příspěvků 23.09.04 20:29

Gratuluju k dobrym vysledkum :o)
Eva

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 24.09.04 03:47

Nazdarek,

to koukate v kolik pisu, ze jo? :-))) V dobe od 18:30 do … se k PC nedostanu, okupuje ho muj milovany :-) tak musim vyuzit chvile, kdyz spokojne chrupka a natukat par radku. Zitra jde do prace az na 11, tak dopoledne budu mit zrejme taky utrum :-(

DENCO: poslala jsem ti v noci mail. :-) trosku jsem tam probrala ty plinky, tak dej vedet :-))) Drzim pesti at je KO o.k. Co bere Marketka za zelezo? Romankovi to jede, ostatne jako vsechno co mu dam do pusy :-) Jo a jeste mi musim napsat proc jen holcicku? Chlapecek ne e? :-)))

GABCO: gratuluji k vybornym testum AFP :-))
Chicco ma tusim hlavne lehke kocarky, na to se hodne divej jak je kocar tezky, at nedopadnes jako ja :-)) ( jednala jsem bezmyslenkovite, proste se mi libil a basta :-) Kocar je kupovany na poliklinice v Hrabuvce, v obchode Woko, zn. ABC design, stal novy 8.500 ,– a je tezky jako krava, na zimu ho jeste vyuzijem a pak kocarku papa a kupujem sportak, ktery bude hlavne lehky!!
Jakto, ze budes chodit cvicit az od listopadu? Ty jo 18.tt, toto leti. Vzpominam jak jsem sledovala tvoje testovani v diskuzi :-)

LUCI: ti chlapi (jsou i vyjimky :-))) toho moc nevydrzi :-))), ale zenska i kdyby umirala tak po sobe jeste uklidi :-)
Snad si ho tam nenechali. Ty se setri a pokud se nepletu tak v pondeli mas nastup, ze? No tak snad to bud do te doby zmaknete s Vildou sami a nebo ti pomuzou. Vilda je urcite sikovnej kluk a vi, ze dneska ma byt jeho den :-) Moc na tebe myslime a drzime pesti. Jo to byla asi moje SMS, psala jsem, ze jsme s Romulkou,ze porad ziva a cely den nespi no a jeste neco, ale to uz si nevzpominam :-( jo a taky jsem ti prala dobrou chut :-))

DASO: ja vim, ze tema nic moc vesele, ale celkem se mi zda, ze to jsou dost dulezite informace a spousta mamin nevi jak se zachovat v takove situaci, nedej Boze at je nekdy potrebujem!!! Berte to jako preventivni skoleni :-))
Pristi denicek uz bude mnohem veselejsi, slibuji.

No nic, me brutalne kruci v zaludku je cas to jit zaspat :-) piskle uz spi s plnym briskem a ja jdu s prazdnym :-(

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 24.09.04 17:34

Ahojte holky,

tak jsme s Kubíčkem doma. Mám chvilku času před koupáním, tak zjišťuji co se kde děje.
Popsala jsem porod v deníčku P.S.T.M., takže pokud máte zájem koukněte tam. Ještě tam napíšu jak se všechno zvrtlo a Kubík byl nemocný.

K tomu zvracení, Kubíček zvrací celkem dost, ale prý je to tím, že je malý hamounek a dost se přejídá. Asi má pořád nějaký komplex z inkubátoru a musím dost hlídat čas při kojení a po 20 minutách mu prso vzít. Vydrží pít a dudat si i hodinu a potom celkem slušně zvrací. To je potom nekončící kolotoč. Sotva se nají, půlku vyzvrací a zase má hlad. Snad se to časem upraví.

Na další srazík určo dorazím. Už se na Vás těším, když mi to nevyšlo jako těhulce.

PS: 11 dní po porodu mám navíc 2,5 kg a břicho jako blátíčko, ale už se na tom pracuje.

Páá Radka a Kubíček

Denca
Stálice 59 příspěvků 24.09.04 18:20

SLYSIL - ty fotky jsou fajn - kvalitní na Kodak papír. Mělo to být do 3 dnů a bylo to do 18 hodin. S tou druhou holkou jsem to nemyslela tak vážně, i když asi trošku bych chtěla zase holčičku (no ale kluka bych ze strže neshodila, neboj…zvlášť, kdyby byl takový šikulka jako Romík). O plínkách se domluvíme na procházce - já bych byla pro tvůj návrh.
BUDULíNKU - s tím prsem tě nechci strašit, ale Markétka je na něm závislá pořád a to má 3 měsíce. Po příchodu z porodnice jsem zoufalá volala na Laktační ligu - říkali „kojit, kdy chce a jak dlouho chce..“. Tak to dělám. Malá dost přibírala, zato já jsem pod předporodní váhou.

Bledulka
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 24.09.04 19:29

Pěkný večer přeji:-)

To je príma, že se objevil deníček Ostravy:-)
K tématu se zatím připojit nemohu, protože narození miminka očekáváme asi za měsíc…

Bledulka

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 24.09.04 19:32

Lucy kdepak jsi,rodíš nebo obskakuješ zvracouna,už je mu líp?

Denco u nás taktéž závislost na prsu,cicala by pořád a usínání je taky nejlepší s prsem v puse.To zvracení je blbé,ale než půjde do první třídy tak se to upraví.Budulínku a co na zvracení říká dr,je to reflux?Zkus trochu podložit postýlku,šoupni pod hlavu encxklopedii a dobré je i lehátko.
 Dáša

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 24.09.04 20:14

Máme návštěvu :-(((.
Přijela tchýně ze Slovenska. Je fajn, mám jí ráda, ale dnes se mi nehodí :-(.

Termínová Lucie s netermínovým Vilíkem
Ahoj Bledulko!

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 24.09.04 20:23

Ahojky Raduš,
za moc,moc gratuluji k miminku.Moc jsem na Tebe myslela i když se ještě neznáme :-)
Rodila jsi s PA Aničkou?Já se chystám na těhutanečky od lisopadu-Janča Čurdová je moje známá a chci rodit i s Aničkou.A ještě jeden dotaz:když se Kubíčkovi stalo to co se stalo-nechali ho s Tebou ve Vítkovicích?
Jinak já čekám na 80% taky kluka…tak jsem zvědavka zda se to potvrdí na 100%.
Myslím na Vás a snad se na srazíku brzy uvidíme.

Pa pa Gabka a miminko 18tt

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 24.09.04 20:35

Raduš, prosím tě nenašla jsem PSTM deníček…můžeš mi napsat přímo odkaz ať si můžu přečíst tvou zkušenost??Díky Pa G.

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 25.09.04 10:54

Ahojky!!!!

Luci:tak se ti to blizi, vid??Snad se Vilda do toho pondelka umoudri, a kdyz ne, tak to zvladnete i tak.Indukce neindukce, ze jo??!!
Uz se nemuzu dockat, az se prijdem na prcka podivat.Dneska jsem to rikala Sammikovi, ze se pujdemem podiovat na mimi od te tety co ma mysku.Proste jsi teta s myskou, to pak vi o koho jde…hi.
A to je fakt smula, misto toho, aby te R.opatroval,tak se musis starat ty…mozna to ber jako cvieni pred porodem…pa a hodne stesti a brzy ocekavam SMS!!!!

Bledulko:ahoj!!kdy mas termin???Ja kolem 10.12.Odkud jsi?

Radus:to jsi teda sikula jak jsi to napsala!!!!

Holky pa, jsem porad v nocni kosili,tak se jdu prevliknout.

Shirin,sammy a sara(30tt)

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 25.09.04 12:35

Radko,písla jsem ti do vzkazů na tvých stránkách,mám zájem o dudlíky,rezervni mi je prosím.
 Dáša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.04 13:01

Nazdarek!

tak se hlasime po problemech s PC, Roman totiz strasne rad vsechno vylepsuje a instaluje porad nove veci nebo co to je :-) a nas chudinka PC si asi reklo dost a proste to neustal :-)
Piskle si tu ze me dela srandu, probudil se zacal plackat v pelechu, malem si hlady nezpapal rucky, tak vseho necham, nachystala jsem mlicko a on si pidalka chce jen povidat a ted se tu na me culi, takze mlicko zase schovam do lednice, protoze na to mi samozrejme kaka :-)

SHIRIN: diky za chvalu, nechcete treba rict o cem by jste chteli dalsi temata?

DASO: Jo ja vim :-) uz jsem to zjistila, ty prvni dva dudlose nejsou, ale Nuky, jen ten 3. Dam ti je vsechny gratis, ze jsi to ty :-) teda pokud je budes chtit. kdyz nejsou vsechny Nuky. Jo a dik za tip se zvednutou postylkou, my mame madracku vypodlozenou dekama, takze lehatko bude urcite lepsi, stejne ho mame na prd.

BUDULINKU: Vitej doma, to je prima, ze uz jste vsichni 3 spolu a ted uz zadne starosti! Uz se tesim na Kubulku.

DENCO: psala jsem ti mailiky, vazne me mrzi, ze ten patek nevysel a to vsechno diky nasemu prima stavkujicimu compu :-(

LUCI: dej si par kolecek po schodech, decku vinka,sup do horke vody,nezapomen predtim umyt okna a vytrit podlahy no a pak se pomazlikovat. A neni mozna,aby uz Vilda nechtel ven :-)

MONINO: to jste tu dovcu v Brne prodlouzily nebo nemas casik na par radku?

Holky ja nevim, ale ten nas baletak jen nejstastnejsi, kdyz muze stat, napne nozky a kouka dokola, a beda kdyz ho tak nechci drzet, ale ja nechci moc namahat tu pater, tak babo rad :-)

No a ja se loucim, ten muj prcek me proste zamestnava :-)))

Radka + Romanek (opet neprihlaseni)

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 25.09.04 13:07

Radko,je fuk jakou mají dudle značku,hlavně aby byly placaté,což předpokládám jsou,Sára jiné nechce.
 Dáša

DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 25.09.04 13:11

Jo a s tím lehátkem jsem to asi blbě napsala,nemyslím podložit postel lehátkem,ale dávat do něj prcka po krmení pokud má sklony ke zvracení.U nás na rodince má jedna mamina dost blinkavé mimi a podložená postel a lehátko jim dost pomáhá.
 Dáša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.04 13:32

Jo to jsou ty tvarovane, to nase piskle prave tyhle nerad. Aha, ja pak uvazovala jak ta spodni cast, ktera je ohnuta nebud delat dobrotu :-)

R+R

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 25.09.04 13:38

Ahoj všem,
tak se nic neděje, cpu serizoněm /> Včera večer břiško tvdlo trochu víc, bolestivěji a častěji, tak jsem se rychle naložila do vany, trpěla tam šílenou klaustrofobií, neboť z duše nenávidím vařící koupel, popíjela skleničku červeného a čekala.
Vylezla jsem z vany a po tvrdnutí nebylo ani památky. Celou noc jsem neztvrdla už ani jednou. Až dnes kolem poledne při přípravě obídku, ale byl to jen jeden a takový light tvrďoch :-(.
Léčba tatínkem je nepraktikovatelná, s tatínkem nehnu. S tím břichem prostě nemůže.
Tak to fakt vidím v pondělí na tu indukci :-(((. Hrom do čepice.
Nechápu, za co mě Slimáček tak trestá. Mimochodem, myslím, že jsem nemohla vymyslet údernější oslovení, než Slimák :-)! S tím jeho tempem, hi hi…
Dnes večer asi půjdem někam na slaný koláč (pizzu) do nějaké slané koláčovny. Nějraději bych do Rusticany, sice jsem tam ještě nebyla, ale slyšela jsem, že tam dokonce dělají i PIZZU a nejen slané koláče (jsem náročný konzument po 10-ti letech v Itálii, hi hi)
Ale jelikož v mém požehnaném stavu se mi už nikam daleko nechce, půjdem asi jen tady do Hrabůvky. U Hittlera je prý nová Pizzerka, tak ji asi půjdem prubnout, pokud se mi podaří přemluvit R. Ale snad jo :-)

Hezkou sobotu!

Lucie se Slimačiskem jedním líným (40+1)

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 25.09.04 20:20

Ahoj holky,
tak už jsme konečně zpět. Skoro celý den jsem dnes prospala. Doháněla jsem prokecané noci. No řeknu vám, 3 denní pobyt u kamarádky se 2 dětma (takže dohromady jsme měly děti 3), mě hodně odrazuje od druhého potomka. Dali nám pěkně zabrat, zlobivci malí.
Luca - tak jak je? Právě jsem četla v podzimním deníčku něco o zátce, tak jsem zvědavá, jak to bude pokračovat… Držím moc a moc palečky ať už máš brzo „slimáčka“ v náručí…
Slysil - moc hezký deníček, nás právě trápí dost kvalitní rýma, tak doufám, že se brzo vykurýrujeme bez návštěvy u doktorky…
Mějte se moc hezky a pěkný večer.
Pa M.

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 25.09.04 20:42

Ahojky,

tak smudlosek spinka, v TV je miss aerobik, to vazne nemusim, zbytecne se deptat tema vymakanyma postavama se fakt nemusim :-) Nu co? Vsak par cviceni a budu jako ony :-))))) Jsem ftipna, ze? :-)

LUCI: uz jsi on-line? Tak misto pizzy jsi teda skoncila u kamosky, jo?

No ja se porad chystam na zadani fotek do on-line sberny, nebo jak se to jmenuje a porad mi to nejak nevychazi, tak se asi do toho pomalu pustim ted.

MONINO: to znam :-) taky jsem si to v utery zkusila a byly to jen dve hodiny :-) Opravdu stacilo az nad hlavu :-))

R+R

Denca
Stálice 59 příspěvků 25.09.04 20:51

SLYSIL- Ahojky, Raduš! Jsem tu teď taky. ptala ses na železo - malá ho bere jen ode mne z mlíčka. Dostala jsem Sorbifer.
Tento týden mám čas opět jen ve čtvrtek - co takhle do DM skáknout po kyčlích?

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 25.09.04 21:01

Jee ahoj, ja prave zadavam ty fotky, psala jsem ti pidi mail a zrovna taky to, zr tam muzem skaknout po kyclich :-) Mas nizky krevni obraz? Asi jo. Maly bere Maltofer, myslim. Ma to takovou hnedou barvu, mela jsem mu davat do cajiku cukr at to neni horke, cukr mu nedavam, pije to i tak :-)
Marketka uz spinka?

R+R

Denca
Stálice 59 příspěvků 25.09.04 21:33

SLYSIL -Jo, Markétka je přes den čertík, ale kolem osmé teď začala usínat a to na dost dlouho (někdy až do šesti). Kolik fotek jsi nakonec vybrala? Já se příští týden chystám na druhou várku (no a pak přijde třetí várka a další, že…). Necháváš to udělat najednou ze všech 3000 snímků? Musíš mi je pak ukázat na papíře.

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 25.09.04 21:59

Jen v rychlosti, ted jsem zadala jen 35, vic se mi tam nevlezlo, ted zadavam dalsi. Bohuzel mi klekla mys. Ta dratova nam ve ctvrtek odesla, prepalil se tam dratek a u opticke dosly baterky, tak jsem je supla na chvili do nabijecky a snad jeste zadam aspon dalsich 35, je to des. Jak muzu vybrat jen par fotek, kdyz chci vsechny :-), ale to bych taky musela mit doma tiskarnu na bankovky :-)
Tak to je dobre, ze Marketka uz tak hezky v noci spinka.
Tak jo musim se loucit at mys vydrzi aspon jednu varku :-)

Preji krasnou dobrou noc :-)

Pa R+R

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 25.09.04 22:02

Nejak mi to blbne, kdyz tam dam vlozit tak to nakonec napise server nelze najit, tak to kaslu, pustim se do toho znovu v pondeli. Stejne baterky se nabijely tak 10 minut a to by asi nevydrzely.

Tak jdu spat, pa R+R

Denca
Stálice 59 příspěvků 25.09.04 22:06

Raduš, posílej to přes jejich offline-program, nabízejí ho ke stáhnutí - je to lepší. Naklikáš si své fotky (kolik chceš) a pak dáš odeslat vše najednou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.04 21:43

Kdepak všichni jste,celou neděli ani čárka.Lucy sleduju tě v podzimním deníčku,s tou vařící vodou jsi to fakt přepískla,vždyť bys Vildu uvařila.
Držím ti palce ať to zítra jde rychle a konečně můžem řešit to kakání a čurání.
 Dáša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.04 08:33

Ahojky devcata,

tak se poslusne hlasim, opet nam vcera spadnul cely system tak se znovu hezky instaloval a taky dalsi duvod proc jsem na PC nemela cas byl muj synacek. Jsme totiz opet nemocni, ale tentokrat to teda nesnasi moc dobre. Jsem z toho uz nestastna. Porad se to u nas toci, me uz opet zacina v krku bolet, sice nic hrozneho, ale citim, ze uz jsem tam neco deje.
Je mi ho tak lito, dnesni noc prospal s nama v posteli, z niceho nic totiz zacne hrozne pistet a plakat, kdyz ho pohladim tak zase spinka dal.
Bubla to v nem, hrozne kucka a ma teploty.
V sobotu mame jit na obcanky, tak doufam, ze se uzdravi, jinak nejdem.

DENCO : dekuji za radu, hned jsem si to ztahla, zadala pres 60 fotek a dala odeslat, psalo mi to neco jako, ze to nejde odeslat. Nevis jestli jsem to neprepiskla s mnozstvim? U te on-line obj. to nesmi prekrocit 10Mb, asi to plati i pro tu off-line, ze? Tak se do toho opet dneska pustim.

LUCI: moc na tebe myslime a drzime pesticky a nezapomen nas informovat :-)

R+R (neprihlaseni)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.04 08:36

Jejda tak Lucka nam uz rodi :-) a sama bez pomoci doktoru, tak drzime moooooc pesticky a drzte se!

R+R

Denca
Stálice 59 příspěvků 27.09.04 09:51

SLYSIL -Raduš, moc mě mrzí, že jste nemocní. Markétce se ale taky dost často stává, že zakňučí ze spánku a pohazení ji uklidní. Myslím, že to nesouvisí s nemocí, ale se škaredými sny. Ale možná, že když Romík stůně, tak má i horší sny. Přeju brzké uzdravení. K fotkám - já poslala najednou 45 a to určitě přesáhlo 10 MB (jedna má 600-700 kB) - spíš nějaké potíže na serveru. Odesílaly se mi skutečně 2 hodiny, ale díky off-line programu jsem to nemusela zadávat po troškách a jelo to hezky v úsporném režimu. Těším se na mailík.D.

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 27.09.04 10:04

Ahojky,

mailik jsem uz poslala. Romik tohle nikdy nedelal, vetsinou zacne kvicet, kdyz zakucka, asi ho to boli. Taky tak zacal kvicet u prdiku. Mozna to bude i temy sny, ale kazdopadne minule na tom byl lip. Ted tu hezky spinuska, bobinek muj.
Ja prave zadavam ty fotky,delam to v tom on-line. Pokud me to prestane bavit tak si ztahnu ten off.line program.
Jo a novy fotak na film nebudem kupovat, kdyz jsem to tak zpocitala vyjde to mnohem levneji. 35 fotek 140Kc, presahneli to cenu 139,– tak se neuctuje manipulacni poplatek, normalni foto stoji sice 1 Kc, ale vyvolani kolem 80,– tudiz 36 snimkovy film te vyjde na +- 116 kc a to jeste nemluvim o tom, ze se samozrejme musi koupit film.
Tesim se na mailik.

R+R

Denca
Stálice 59 příspěvků 27.09.04 10:47

SLYSIL -Ahoj, mailík nedošel :-(.
Kolik fotek nakonec děláš? Já taky myslím, že foťák na film není třeba - a ty digi fotky budou taky časem levnější.

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 27.09.04 11:15

No to snad neee, ja se picnu. Az zase bude piskle spinkat tak se do toho pustim znovu. No poprve jich bylo 35, pak uz mi to neslo, ted mam zatim zadanych 45 a porad prikladam. Asi celkove ted tak dohromady 100, dalsi pak zase priste.

Denca
Stálice 59 příspěvků 27.09.04 12:27

Raduš, poslala jsem ti krátký mail. Fotky jsou nádherné. Dnes k nám příjde kamarád instalovat USB port a vypalovačku, takže někdy později večer ti pošlu taky nějaké poslední snímky. Zatím se měj fajn!

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 27.09.04 12:50

Dekuji za chvalu fotek, poslala jsem ti dalsi mail. Tesim se na foto. Zatim pa

R+R

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 27.09.04 17:09

Ahoj holky,
kopíruju sem sms z podzimního deníčku:

Vilík Berger se šiškou místo hlavy se narodil dnes v 15:45 hod. Má 3700g a 52cm. Je celý puntíkovaný a krabatý. Bylo to drsné, ale krásný pocit !!! LUCKA

Posílám obrovskou gratulaci a přeju hlavně spoustu zdraví a ať ti Vilík dělá jen samou radost.
 M.

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 27.09.04 17:59

Prevelika gratulace!!! Uplne mam husi kuzi. Luci, tobe i Vilikovi hodne stesticka, zdravicka, lasky a mnoho uspechu v zivote. Preje Radka a Romanek!

PS.: neboj sisa splaskne :-) my taky mely a jakou :-))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.04 18:10

Dáša a Sára přejou hodně štěstí,užívej si toho nádherného malého človíčka.

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 27.09.04 19:14

ahojj!!!!

MOccc Lucce gratuluji.Vilik ma uplne stejne miry jako Sammy(kdyz se narodil)…hodne stesti a hlavne zdravi a my se prijdem brzy kouknout…at se sammik cvici…

Shirin a sammy a sara(30tt)

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 27.09.04 19:14

ahojj!!!!

MOccc Lucce gratuluji.Vilik ma uplne stejne miry jako Sammy(kdyz se narodil)…hodne stesti a hlavne zdravi a my se prijdem brzy kouknout…at se sammik cvici…

Shirin a sammy a sara(30tt)

Shirin
Kecalka 215 příspěvků 27.09.04 19:14

ahojj!!!!

MOccc Lucce gratuluji.Vilik ma uplne stejne miry jako Sammy(kdyz se narodil)…hodne stesti a hlavne zdravi a my se prijdem brzy kouknout…at se sammik cvici…

Shirin a sammy a sara(30tt)

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 27.09.04 19:28

Ahojky,

moooooc gratulujeme k chlapečkovi­.Hlavně zdravíčko a pohodičku.přeje Gabka a mimíšek 19tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »