P. S. T. M. - 82 - ANAMNÉZA

Snažení
  • Missorka
  • 31.10.05

Ordinace MUDr. Chocholouška, psychiatrická léčebna v Bohnicích Anamnéza: Pacientka ve věku 29 let, svobodná, dvě děti, obézní. Doporučena svým obvodním lékařem pro nepotvrzené hysterické stavy k vyšetření. Poté zadržena a dopravena na naše oddělení.

Rodiče: Otec nežije, matka alias babička, co většinou ví všechno lépe. Pacientka s ní většinou vychází dobře, pokud není nucena k dlouhodobějšímu pobytu v bytě rodičů a pokud není nemocná (výčitky matky, že pacientka nenosí košilku a navrhované drastické způsoby léčby - cibulový čaj, med s citrónem - vyvolávají u pacientky (dále jen P) mírné projevy hysterie.

Sourozenci: mladší sestra a bratr. Sestra vdaná, bezdětná; bratr svobodný, bezdětný. P uvádí, že se sourozenci vychází dobře, bratrovi půjčuje peníze, se sestrou jezdí na bruslích. Oba psychiatricky v normě, u sestry nadměrně vyvinutý smysl pro odpovědnost.

Podivíni v rodině: zdá se, že nejsou. P bude zřejmě první.

Sebevraždy a pokusy: ve stadiu vyhrožování ve frekvenci dvakrát denně, nenaplněné.

Alkoholismus a závislosti: P často vyhrožuje, že pokud její dcera začne konečně pít, tak se opije, ale jelikož její dcera stále nepije, nelze zjistit, zda by k požití alkoholu skutečně došlo. P udává závislost na TV seriálu „Ordinace v růžové zahradě“ (vyrozuměl jsem, že je to pořad o dětech???), kávě s mlékem, jakémsi e-miminu (nepochopil jsem, oč se jedná) a na svém muži (nutno vyšetřit, do jaké míry je tato závislost patologická)

Kriminalita: čistý trestní rejstřík, P byla jen jednou předvedena na policejní oddělení, protože obtěžovala matky s kočárky, koukala do nich a pokaždé křičela: „Bože, to je ale krásně tlusté dítě!“ Byla jí uděleno napomenutí, k dalšímu projednávání případu nedošlo díky pochopení postižených matek.

Pacientka byla poslána k vyšetření poté, co byla spatřena, jak pobíhá po ulici v noční košili s panenkou, kterou se snažila nakrmit mlékem z láhve. Předstírala, že panenka nechce pít, poté jí schovala do vaku a obtěžovala kolemjdoucí otázkou, zda se chtějí podívat na její hubené dítě. Pokud souhlasili, vytáhla panenku z vaku a křičela: „Vidíte to? Vidíte to? Nikde ani faldík, nikde ani faldík!“ Pokud postižení nedokázali včas odejít byli vystaveni přednášce o váhovém přírůstku kojených dětí a dětí na umělé výživě, včetně náčrtků percentilových grafů a sloupových grafů týdenních přírůstků.

Po příjezdu na naše oddělení hovořila klidně a vyrovnaně, ale pokusila se krmit mlékem nejen vyšetřujícího lékaře, ale i sestru, dva pacienty v čekárně a uklízečku. Když odmítli pít mléko, propadla hysterickému pláči a s výkřiky: „Budeš pořád malá a neduživá a nikdy nevyrosteš“ byla hospitalizována a byly podány tišící prostředky. Druhý den po probuzení se dožadovala zapůjčení nafukovacího míče, na kterém skákala asi dvě hodiny a zuřivě se snažila nakrmit panenku mlékem (výbavu na přípravu mléka odmítla odevzdat a připravuje ho téměř neustále, jednou ho ohřívá a pak vylévá a u toho hlasitě pláče). Po uklidnění působila pacientka poměrně inteligentním dojmem, orientovala se v čase, odpovídala na základní otázky. Projevuje nepřirozené znalosti o firmách zabývajících se výrobou umělé kojenecké výživy, zná všechny značky dostupné na českém trhu, včetně ceny, indikace a dávkování.

Diagnóza: u pacientky byla diagnostikována zvláštní forma tzv. laktační psychózy, ojedinělá tím, že pacientčina dcera je již dva měsíce na umělém mléku a laktační psychóza postihuje jen kojící matky.

Léčba: Byla doporučena dlouhá dovolená, relaxace, skupinová terapie. Odborníci však soudí, že ke zlepšení pacientčina stavu nedojde do té doby, než její dcera aspoň trochu přibere.

Doporučení: klidový režim, dohled ostatních osob. Pacientka je schopna se starat o své děti, neměla by je však krmit a v žádném případě vážit. Nedoporučuje se pacientce odporovat a zejména se zakazuje vyprávět kolik vážily jiné děti ve věku její dcery, popř. kolik ml mléka vypijí jiné děti a jak jim matky musí mléko omezovat. Kontrola za měsíc nebo poté co váha dcery přesáhne 5 kilo (podle toho, co nastane dřív, pravděpodobně první varianta).

Prof. MUDr. Jan Chocholoušek, CSc.

*Škoda, že pan doktor neví, že takhle nedopadnu, protože se můžu veřejně vypsat vám a zítra zase nastoupit ke snažení o vpravení většího množství mléka než malého do bříška malé Valušky. :-)

Krásný týden a spokojené napapané děti přeje

**Peta, Vojta (16m) a Val (3m)*****

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 31.10.05 22:06

Péťo, jsi skvělá!!!!:-) … … …
(muž mi volal z Makra, že tam mají levnou Bebu:-))

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 31.10.05 22:10

Peťo,

skvělý. :-))))))))))))))) Fakt jsi mi zvedla náladu. Zase večer smutním, ale zítra už tu nebudu sama, tak to půjde.

Jen se z toho vypiš, uvidíš, že až všem kolem rozhlásíš, jak Valuška nechce pít, všichni Vás budou litovat, tak se princezna naštve a začne pít.

Albi :-))))))))))))))))

Jana a Karolínka (s tatínkem v Praze) od sousedů

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 31.10.05 22:21

propadala jsem hysterie, jelikoz diteti rostou spodni 4, pak jsem mrkla na emimino a tvuj denicek mi zvedl naladu :))) Zvedl je slabe slovo, rezala jsem se smichy, zive jsem si te predstavila, takze dekujuuuuuuuuuuuu

market

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 31.10.05 22:23

Reakce k reakcím z minulého deníčku:-):

Markét, že jo?! Zabít!!:-)
Budulínku, kam že to jdete dělat ty otisky? Otvíračka do dvanácti je fakt drsná! Držím palce, ať už máš konečně křidýlkový klid!!!!!

A

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 31.10.05 22:31

Albi - ja bych ji utopila a pak sla v klidu spat. Jinak se omlouvam, ze neodpovidam na ICQ, ale jsem na druhem poci a tady ho nemam nainstalovany a Filda me nechce pustit, protoze neco resi
doufam, ze Anika uz spinka a brzy se zase uvidime

market

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 31.10.05 22:40

Mně to stejně jede děsně pomalu:-(
Pozdravuj Fildu:-)
Chudáček Delfínek:-( U nás v tomto směru klid. Doufám, že né před bouří. Jé, sakra, to mi připomělo, že se musim objednat na tu chirurgii…
No nic. Jdu dadat. čekají nás dva dny bez taťky, uf, komu Aniku večer dám???
Dobrou:-)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.10.05 23:15

Hele Péťo, a nebylo by lepší koupit jinou panenku? Nějakou s hodně faldíkama, mohla by sis ji prohazovat v průběhu krmení s Valuškou.
Jinak už jsem měla dávno spát, ale musím opravit jeden faktický omyl - laktační psychoza nepostihuje jen kojící matky, ale i ty nekojící, slovo laktační označuje pouze způsob hormonálních změn vzniklých spuštěním mléka - nikoli kojením jako takovým.
Uff, víš co, zítra na Val peč a drž mi palce, jdu do té roboty. Co si holka neuřve sama, to nedostane.
Pa
 Romana

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 31.10.05 23:47

Missorko, :-)))))))))))))))))))))))) přesně vím o čem hovoříš. Já teda měla mlíka na rozdávání a kojení jsem ukončila až letos v srpnu, ale bylo mi to houby platné. mlíko mi mohlo týct i ušima a do malé jsem nikdy nedostala nijak závratnou dávku. Jen pro zasmání: porodní váha 3750g, v půlroce má být údajně dvojnásobek tedy 7500g haha realita = 6450g. V roce má být trojnásobek tedy 11250g, realita = 7930g tj mírně překonaný dvojnásobek porodní váhy. Mimochodem momentální váha ve 28 měsících je 10500g, kdy dojde ke ztrojnásobení porodní váhy je mi záhadou. Prostě drobný hubený živočich, který nikdy neměl faldíky. A tabulky nechť se jdou vycpat i s atory.
Bludička + Kamča 28 měs. + asi Janeček 34+4tt

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 01.11.05 00:21

Peťo děkuji!!!

K Dr. Chocholouškovi bývám pravidelně odvážena ve svěrací kazajce se lžící v ruce poté, co se marně snažím nakrmit svého 33 měsíčního, 10,5 kg vážícího Filípka.

Možná se tam někdy potkáme :-D

Děkuji za tvůj článeček, jen lituji, že jsem neměla Emimino k dispozici, když jsem podobným záchvatům propadala v raných stádiích Filípkova nechutenství, nyní jsem si na záchvatech již vypěstovala patologickou závislost, takže chudák Dr. Chocholoušek nic nesvede a bývá po ukončení mé hospitalizace v péči svých kolegů ;-)

Ahoooj Semeda

 
BlueHawk
Povídálka 25 příspěvků 01.11.05 01:11

Blby je, ze ono to moc k smichu neni. Zoufalstvi je skutecne a pocit beznadeje nechutne hluboky.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 01.11.05 07:02

tak to me mrzi :(

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 01.11.05 08:45

Peťo, moc hezky jsi to napsala a je dobře, že jsi se z toho vypsala. No musim přiznat, že z té situace bych na psychiatra byla asi taky. Nezbývá než jen držet palce a věřit, že bude lépe, že se Val umoudří a třeba to opravdu bude mít nějakou konkrétní příčinu a dr na to narazí. Jsi skvělá máma a to je velký plus pro Val. Kdyby tak mohla mluvit, co?
Radko, kde je hezký počasí, poraď? U nás je hnus fialovej, zima jak na severnim polu a divim se, že je ve dne vidět…je fakt, že v neděli jel manža z práce a povídá, že v Praze je tááák nádherně..no nevim nevim…:))) Tak to ti jen závidím a nedivím se:)
Zatím zatím
 GaB

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 01.11.05 09:24

Ahojky,
k Chocholouškovi se chystám několikrát denně, sice ne z důvodu nechutenství dítěte (ikdyž… žádná sláva, ale zvykla jsem si), ale tak nějak celkově se v tom životě plácám. Taky z toho důvodu se neprojevuju v deníčku.
Péťa to vtipně napsala, ale obávám se, že v reálu to až taková prča není. Já si tedy spíš myslím, že Valča je úplně zdravá, jen ji prostě jídlo nebaví.
Takhle to mají i naše děti. Byly kojené, mlíko bylo, ale stejně pily málokdy déle než 5 minut. Zkoušela jsem dokrmovat odstříkaným, UM, z lahve, různé dudlíky, lžičkou - všechno marné. Jakž takž přibíraly, ale jakmile podlehnu a otevřu percentilové grafy, je z toho depka jak vyšitá. Když se k tomu přidá pár probděných nocí (děti se střídají v nočních službách…), Michalčina tvrdohlavost + viróza, moje PMS, jsem v koncích. A to tak že hodně. Už jsem dokonce měla nápad, že napíšu nějaký SOS deníček, ale než jsem se dokopala k realizaci, depka přešla a já pak vidím, jak jsou mé problémy malicherné. Děti mám zdravé, manžela hodného, máme kde bydlet, máme se rádi a já řeším prkotiny.
Včera jsem na Vítka ale po dlouhé době vyzrála. Nechce spát. Přes den bez problémů, ale večer bojuje ze všech sil. Jenom zamíříme k ložnici a už řve. Zkoušíme nechat rozsvíceno, jsme tam s ním, odejdeme, necháme vyřvat, nosíme, ale klidně vydrží vyvádět 2 hodiny než únavou usne. Donedávna vypil svojí 100 mlíka a usnul. Teď i mlíko odmítá. Tak jsem včera zkusila uspávat zpěvem (:o)) Nejprve řval ještě víc, ale pak jsem jako ukolébavku zkusila jeho oblíbenou Když jsem šel z hub a ono to zabralo!!! Uklidnil se, mlíko vypil!!! a usnul!!! Nesměla jsem teda přestat zpívat. Písničku jsem do té doby přezpívala minimálně 30×…

Péťo vydrž, máš podporu od Zdeňka, mamka pomůže a bude líp! Ještě několik týdnů a repertoár se Valušce rozšíří (vyprskaná mrkev se dobře pere :o)))
Pozdravuju všechny ostatní holky a jejich ratolesti z deníčku!

Katka a Míša a Vítek (už chodí!)

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 01.11.05 10:00

Geniální, geniální!!!!

Peto, všechny tvoje deníčky jsou prima, ale tenhle vysoce převyšuje průměr! Bohužel mám ale pocit, že tvůj vrcholný výkon ukazuje na hloubku tvé deprese, protože čím jsme na tom hůř, tím lepší výkony podáváme:-( Já vím, že se to lehce radí,ale fakt se na percentily vyprdni. Já podle tabulek v podstatě celý život trpím podvýživou (teda až na těhotenství) a taky žiju, jsem šťastná, vdaná, mám krásné dítě, nějakou tu školu a tak vůbec. Život do tabulek prostě nenarveš. Nicméně na depku máš nárok, hezky si tu postěžuj, kdykoliv to bude potřeba, ostatně od toho tu jsme:-) Držím palce!

Zdravím Valušku a jejího velkého bráchu
Jana+Kačenka 10,5m z listopadek

 
gabka77
Kecalka 203 příspěvků 01.11.05 10:06

Peto, moc hezký deníček, ty jsi opravdu spisovatelka.

Katcho, musela jsem se smát u tvého příspěvku, jelikož na tuto písničku „když jsem šel z hub“ jsme si nedávno vzpomněla a zpívala jsem ji malému, když začal vřískat v kočárku. A u toho jsem na něho dělala opičky a ten se chechtal:-)). Jinak ale prý zpěv dost pomáhá, my třeba zpíváme v autě, když malý pláče, někdy to pomůže, někdy ne. Ale aspoň je veseleji.

Jinak problémy s usínáním musí být taky na mašli.My naštěstí usínáme zatím bez problémů, ale u prsa, tak doufám, že později problémy nenastanou. Jeden den jsme nemohli uspat, když měl ty teploty, a to mi úúúplně stačilo!

Naštěstí teplotky vypadají že klesají. Snad to bylo jen od zoubků a bude to rychle v pohodě.

Gabka a Matýsek

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.11.05 10:19

Jako vždy na potrhání bránice :) :)!!!
Mezi náma - Tomík jí nádherně, ale vůbec to nebrání tomu, že si občas taky připadám zralá na Chocholouška :) (viz náš nový deníček).
Ivča od vedle

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 01.11.05 11:18

Peto ty nikdy nezklameš! Super napsáno ikdyž ti ty problémy nezávidím. Uvidíš, že se Valuška umoudří a vybere si mlíčko, které jí ćhutná nejvíce. Co ti na to řekla doktorka?

Vendelina + Emma 34tt ze zebřiček

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 01.11.05 13:46

Ahoj všem,
venku hnusně, v práci docela taky a nálada nic moc. No nevim jestli je to tím počasím nebo mým nastydnutím.
Aďa to schytal víc, má chudinka rýmu jak řemen a k tomu hnusnej kašel. Já chytla jen tu rýmu, dneska jsem pila šalvěj, tak to snad bude dobrý. Aďulovi dělám slézový čaj ,ale potvora moc ho nechce tak mu smíchám s Kubíkem a trošku ho tím ošidím.Jinak jedem kapky Stoptussin ty fakt zabíraj a sirupek. Snad to brzy přejde.
Jinak tady jsou vždycky po ránu takový mlhy je to fakt hustý. To je to co nesnáším na podzimu, takový to vlhko.
Konečně jsem sehnala krásnou zimní bundičku a k tomu rukavice a čepici, ještě potřebuju ty oteplováčky a budu spokojená a samo botky na zimu pro Aďulu, už jsme jedny vybrali, Adidas super sněhulky neměly chybu fakt krásný, tak uvidím.

Kákinka- velká gratulace k narození Martínka, hodně zdravíčka a lásky do života ať jste oba brzy doma

Missorka - musim říct, že mě moc mrzí , že Val stále bojkotuje papání, určitě se to ale zlepší až nebude mít ty zatracený prdíky, u nás to tak teda fungovalo, kolika je fakt svinstvo, moc držím pěstičky, aby to bylo co nejdřív, vydrž ! Pusinku missorčátkům

Zatím končím mějte se moc krásně , virozky ať se všem vyhnou .
Evel+Adámek kašlající

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 01.11.05 15:55

Péťo,

sepsala jsi to jako vždy geniálně,ale mám pocit,že to až tak moc legrační není.Teda podání legrační je,ale realita už ne.
Moc na vás,rodinko,myslím a doufám,že je to jen a jen nadýmáním,který ksakru už musí brzy skončit!!!!

Držte se a Val,ty koukej baštit,ať může být maminka spokojená!!!!!!

Jo a s tím posunem času…naše malá princeznička už tak krásně nespí a tuhle vstávala už ve 4:30.Jinak je budíček mezi 6.-8.hodinou a většinou když hezky spí,tak se pro změnu vzbudí starší ségra.A dnešní noc byla tak „skvělá“,že už teď musím mít sirky na očích,abych neusnula v provozu.

Pa Hanka a holky odvedle

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 01.11.05 19:41

Ahojky Péˇ0t0o0… Adámek zasahuje…Péťo to mělo být :-)))

jsi jednoznačně geniální. Ovace musí znít ze všech stran. Jen je mi líto, že Tě Val tak dostává a kdyby tušila, jak trpíš, tak se snad umoudří :-) Já se naopak zase snažím kojení trošku utlumit, aby na mě Beru nebyla tak moc závislá, ale nedaří se, nedaří. Kojo ji prostě max. vyhovuje a láhev odstrkuje vehementně, jak to jen jde.

Tak pevné nervy a papa VABE

 
Missorka  01.11.05 20:00

Veru,

no tak s tou láhví jsou na tom holky nastejno, akorát že Val k tomu nemá už to kojo… ;-)

Ale ono se to poddá, počítám, že až se vdá, už mi bude prostě fuk jak se stravuje…

Prská Zdenkovi flašku - jdu zasáhnout, pa.

Peta

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 02.11.05 11:14

A nemohol by byt problem v kombinacii kolika + stres z jedla? Mimi vyciti nas stres a nepokoj a citlivo nan reaguje, a ked su dvaja hlavni krmici vystresovani vzdy ked idu krmit, prenasa sa to aj na malicku a ona mozno preto takto reaguje… Napadlo mi to ked som citala tu pasaz v clanku, ze lekar doporuca - matka by nemala krmit svoje dieta a uz vobec ho vazit… Asi by bolo dobre, pred krmenim sa odrelaxovat (netusim ako - mozno nejaka hudba, tanec, dychanie…) a potom v maximalnom klude krmit, pritom mozno tichucko spievat… to by bolo, aby sa to nezlepsilo. A na koliku malickej urcite nejake lieky. Ked nezabera to, co pouzivate, tak vyskusat ine. Drzim palce.

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 02.11.05 11:23

Cau Peta,
dennicek je klasicky genialny, ta realita za nim uz asi menej, ze? ;o/
Drzime palce, nech je uz toto tazke obdobie rychlo za vami, uz sa to sakra zlomit musi!!!
Valuska, kukaj struhat dobrotu!!!!!! Pozri, ked maminku, tatina a brasku z teba porazi, kto ti bude hovorit Koralkova Princezna????
Petulik, myslime na vas a drzime vsetko, co mame!!!!!!!
schamka a Danik (vykukujuci z okna na zametacie auta ;o)

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 02.11.05 12:14

peta, dobre :o). az se vda?? ked je po tebe tak neviem neviem

naposledy som pisala o medvedoch potulujucich sa okolo dediny. jedneho krasavca som stretla (minule som stretla srnky, stali mi za chrbtom. fotila som a jak som vstala tak zdrhli) opat pri foteni. nastastie nestal za chrbtom. najprv som si nahovarala ze je to zatulana krava. no prislo mi to moc chlpate. no az moj mozog spracoval rozmery, farbu a pohyb telesa, tak som sa malem posr… od strachu. ani som sa nehla. po zisteni ze ma este nezaregistroval som sa rozbehla smer dedina tempom ktore vydrzim dlhsie. pravdepodobne ma mal na haku…mohla som ho odfotit.

tak zatim pa
d.

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 02.11.05 12:20

Peto,

denicek je nadherne napsany a kdyby to nebyla realita, tak by byl i pekelne vtipny. Ale bohuzel si Val vzala do hlavicky, ze vas bude takhle nicit a musi to byt fakt depka.

Kazdopadne moc drzim palce, at uz se to konecne zlomi a vse bude lepsi, snad, no musi byt!!!!

pa

Irena, Ondra a Viktor od Sulanku

 
Pepigaba
Kecalka 197 příspěvků 02.11.05 21:10

Ahoj Peťo,
napsané přímo bravurně, ale…klid, hlavně klid.Moje Dr., když jsem měla podobný problém s Katkou říkala, že ještě žádné dítě dobrovolně hlady neumřelo, to byla pro mě tak akorát útěcha.Ale Katka taky nepila a hlavně byla pořád malá, porodní váha 3000g, v roce 7 900g, když šla do školy, tak měla 15kg a teď má 22 kg a to má 9,5 ročku.Pořád je těžce pod všemi percentilovými grafy.Já jsem byla na tom ještě hůř, nepila jsem a řvala furt, až mě otec v 6 měsících ve zlosti nacpal gulášem (:,–(ista, vůbec nic mu neříkala zdravá výživa) a já ho k jeho údivu jedla a mlaskala, a pak mi taky „jel“ chleba s hořčicí a v tom je Katka po mě.No a vyrostla ze mě statná to žena…Tak hlavně klid!!!!!!
Jinak dneska jsem vyhrála u krajského soudu další spor s „otcem“ Honzíka, uf, další z balvanů je dole.Ale je to vše běh na dlouhou trať a vážně nevím jestli někdy skončí.
Kákince vše nej k narození miminka.
Pepigaba+Kačen­ka+Honzík

 
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 02.11.05 21:22

Kdyz jsem sel z hub jsem tuhle stridala s tluce bubenicek, tluce na buben a urychlene jsem chystala Ade jidlo - a rvala Ada, rvala Pepi - a do toho jsem falesne vriskala ja - a jestli si nekdo myslite, ze to ty moje dracice uspokojilo a uklidnilo, tak ani prd. Napsala bych to drsneji, ale to by jste si myslely, ze jsem vulgarni :D:D:D:D

Peto, moje holky jsou nastesti zraci, ale sama vis, ze jsem taky blbla s resenim Pepiny vahy - uf, nastesti je spurtik za nami a snad uz pribirame - ovsem dvojnasobek porodni vahy na pulroce rozhodne nezvladnem - nezvladla ho ani Adla a to byl jinej zrout nez Pepi :)

Lesina s dracaty

 
Missorka  02.11.05 23:54

Holky moje všechny,

nemám čas na vás reagovat (moc bohužel), ale o víkend si ho najdu a napíšu. Chci jen všem poděkovat, až jste mě dojaly (i když to zas není tak težký, že jo? :-)

Dobrou noc.
Peta a spící missorčata

 
nikula
Nováček 7 příspěvků 03.11.05 12:23

Ahoj, jen me napadlo, zda-li by to nemohl byt podobny problem jako jsem mela se svym nyni 25 mesicnim synem. Kdyz jsem kojila tak jsem sice nemusela prikrmovat, ale pil hrozne malo, byl maly a hubeny (pani dr. me stale ubezpecovala, ze takove deti obcas jsou) a neustale bulel. A pritom na nem bylo videt, ze je v podstate povaha vesela, ale ze ho opravdu neco trapi (pani dr. mi stale rikala, ze to jsou prdiky, kapicek proti prdikum vypil hektolitry). No, nejak jsme to vydrzeli do 7 mesice, kdy jsem zacala prikrmovat umelym mlekem a to se pridaly neustale prujmy a velike fialove fleky po obliceji, ekzem, pupinky, … hruza. Tri mesice se zjistovalo, coze se to deje - z toho pak byl Mates skoro dva tydny bez jakhokoliv mleka, coz me desilo, po nocich jsem bulela, az se nakonec zjistilo, ze je tezce alergicky na bilkovinu kravskeho mleka (krome jineho). Takze , jak mi potom rekli, jsem ho svym kojenim vlastne trapila, protoze MM a kravske mleko jsou si v leccem podobne. Meli jsme hned jak se vyskytly problemy - ktere se vyskytly v podstate po narozeni - prejit na specialni mleka pro alergiky. No jo, ale kdo to mohl vedet… Ted syn pije Nutrilon Pepti MCT, bezvadne prospiva, dohnal vysku i vahu a jsme vsichni v pohode. Drzim palce at to brzy vyresite a uz se taky jen usmivate. Nikula + Matysek (25 mesicu)

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.11.05 16:08

Ahojky holky,

Peto, to je fakt geniálně napsané. Škoda jen, že z toho deníčku je cítit zoufalství a beznaděj. Dala si tam humoru co to šlo, ale ten smutek tam prostě je. Já už jsem na to přišla, Val závidí Skřítkovi Pačatko a Unku. Tak si počká až na ně:-)))). Doprčic, to se musí zlomit.
Nechceš taky jednou napsat vysoce podprůměrný deníček? Jako, jestli tě ta chvála už neštve:-))))

Albi, otisky jdeme dělat do rodinného centra Chaloupka - místní znají. Už se těším. Jenom netuším jak Kubíka zpacifikuju a udržím chvilku v klidu. Marek ještě neví jestli může s náma - ale já vím - MŮŽE.

Gabi, tady fakt bylo pěkně, včera se to pokazilo, ale dneska je zase poljasno a 14°C.

Kubík dneska dostal svůj první koblížek. Ohryzal ho celý dokola a ten střed s marmeládou vyhodil. Po kom to dítě je?? On nemá rád marmeládu!!!!!

Tak křidýlka už nemám, ale ze všech těch hormonů se mi nalila prsa. Já už skoro půl roku nekojím a teď??? škoda mluvit. Žhavila jsem drát k doktorce. Nevymačkávat (nebo minimálně), zase to zmizne. Netrefilo by vás z toho?

Teď máme docela bojovné noci. Každou hodinu je Kubíček vzhůru a poplakává. Roste mu třetí stolička a fakt dává zabrat.

Pepigabo, ráda tě vidím. Gratuluju k vyhranému soudu. Stejně to všechno vyhraješ. To by ten/ta soudce/kyně musel být debil. I když i to je u nás možné. A co Honzík, už je to lepší? A Kačenka a noha? Zahojeno??

Tak na mě dolehl podzimní splín. Mám pocit, že se málo věnuju Kubíkovi, ža nic nestíhám, že jsem hnusná, protivná ženská. Bože…

No nic, mládě spí, jdu taky do hajan.

Páá Radka a Kubíček (13m)

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.11.05 16:13

Ještě jsem zapomněla přivítat Martínka a popřát mu do života co nejvíce sluníčka.
 Radka

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 03.11.05 18:03

Tyjo, Danka, to bych se pos… …a pak by mi bylo líto, že jsem nevyfotila:-))))

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 03.11.05 20:46

Ahojky:-)
nestíhám, začínám plašit s Vánocema:-)
Vyčistila jsem sedačku a spáry mezi dlaždičkama na záchodě a v koupelně. Plánuju a nakupuju dárky, nechce se mi letos všechno honit na poslední chvíli.

Jo ale Anika taky nezahálí, piluje první krůčky:-) Její lezochození (neleze, chodí po kolenou) je ale jistota:-) Asi se tak bude transportovat na věky:-)

Radko, díky za inf:-)

Zdraví A+A

 
Missorka  03.11.05 22:11

To jo, bobe, ale zkus si to sama, zdvojnásobovat ty jejich rekordní porodní váhy… ;-)

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.11.05 08:22

Ahojky,
tak nejdřív kratičká reakce:
Peťo, tak jak u vás? Určitě alespoň o pidikousíček líp, že jo…:)
Radko…plná prsa…ha, no musim přiznat, že je mi to nějak povědomé, ale dokonce i vim, proč tomu tak asi je. Což odstavení, to zas takovej vliv asi moc nemá, ale začala jsem lemtat místo kafe ve velkym meltu!:))) Co podzimní splín? A co zoubky Kubíka, už jsou venku? Jo stoličky, to byl fičák. Máme prořízlé všechny 4 - špičky a teď už „jen“ to mezi těma špičkama. Lezly nám všechny najednou.
Albi, fůůůůj…co to děláš za nechutnej úklid? Nechceš přijít i k nám?:))) Dárky jsem ani nezačala, ani není myšlenka. Můj drahý choť ještě ani nepřinesl výplatu za září! A já dsotala na dárky od tchýně a rozhodně mu to teda zatloukám:))) Rok co rok si slibuju, že začnu dřív, ale skutek utek a nakupuju nejdřív 20. 12. A megagratulace k lezochození!:) To už bude rychlýýý…a taky se připravujete na narozky, ne?:) Já nevim, co s svátku ani vánocům.
Vim ale, že potřebujeme minimálně 2 zimní bundy ještě a teplé kalhoty na ven. Bára byla tento týden prvně na písku. Neplánovaně, takže byla jak to prasátko:))) No co, já to rozdejchala, dyk je to dítě, jen mě štvalo, že jsem to neutšila, ale co. Já ji tam pustila, tak jsem ticho:) Ale ona šla špinavá do našeho auta, no asi si umíte představit doma to rodeo:)))
Jinak u nás tak všelijak. Ve středu do mě manža cestou domů ryl tak dlouho, až jsem na něj „vyblila“ všechno, co mi štve. Nepomohlo, mírně ulevilo, ale nic moc.
Dnešní noc byla snová a tak tu mlátim do stolu, div se nesype, abych to nezakřikla. B usnula po půl deváté večer, probrala se teda dřív, nějak kolem půl jedné. Rovnou jsem jí aportovala mlíko (slabý:)))) a spala dál. A spala do šesti hodin! V šest jsem jí aportovala další mlíko ke mě do postele a spala aspoň hodinku. Já výjimečně vzbuzená v půl šestý, nemohla jsem zabrat. Pak jsem hodila chvilku s Bárou, víc jen se zavřenejma očima, ale lepší, než nic. Doufam, že takhle nějak dobře bude častěji. už si to zasloužím:) Ale jinak mi to dává sežrat přes den. Včera usnula v 11 (měla hysterák, ale takovej ten z únavy, tak jsem jí čapla, chytla, držela. Vztekala se, až padla). Vzbudila se ve 12. Pak se začala neuvěřitelně vztekat ve 14hodin. Po konzultaci s Markétou jsem jí dala do postýlky a odešla, protože už jem pěnila. Na ní nezabírá nic, zaujmout, zabavit, nevšímat si a na zadek se mi dávat nechce a do sprchy taky ne. No a protože to byl vztek, že něco vyloženě nemohla (konkrétně strkat ruce do zásuvky), tak jsem jí nechtěla „objímat“, aby si snad nemyslela, že to je ještě odměna. A ona řvala víc. Tak jsem asi po 15mins šla za ní (nezabralo ani jí tam dát pití ani hračky, časopis) a protože byl prázdnej barák, tak jsem spustila stejně jako ona. Holky onehdá v diskusi psaly, že to zabralo. No jen se lekla a pokračovala. Tak jsem jí vyndala na zem, ona se na mě začala sápat, tak jsem utekla a nechala jí. Došla do kuchyně ke mě a řvala a koukala na mě a já na ni ne. A pak už jsem se rozbrečela taky, zoufalstvim, protože já fakt nevim, jak se v takový situaci zachovat. Řeším t odnes a denně a pořád nevim. Nevim, jak k Báře a jak to hlavně vyřešit v sobě. Utichla. Nakonec jsme šly ven, ale venku na mě koukala takovym tim vzdorovitym pohledem. No tak takhle u nás.
Ale jinak je super, až na tyhle vzteky (jeden až dvakrát denně alespoň). Jinak je super, jak se mi válí po špecích, miluje je:) Jka tu lítá a pořád si sundavá tričko, zkouší i kaťata (boj večer před spanim udržet ji oblečenou:))). Jak když přijde táta, běhá po chodbě a vyhlíží a sleduje za dveřma, až se tam rozsvítí. A včera v tu chvíli zdrhla do kuchyně a přinesla si balon, protože si s nim vždycky na chodbě hrajem, když přijde táta. Když vidí kolíčky, jak jí září oči. Včera si jí vzal Pavel do vany (poprvé sám od sebe!) a musim říct že to byla prča. Voda samozřejmě všude, ale co, voda uschne:) Večer spolu uklidili, než jsem se opláchla já.
Včera jsem jí naučila konečně dělat Bééé jakože tak dělá ovečka. Ona takový věci moc neumí. Ještě si tak dá vědět, že chce dělat Dešťové kapičky a Takhle jedou. Slyší začátek Crazy frog nebo Schnappi a už letí k PC a tancuje:) Zamilovala si sedání na židličku a sedá si tam před každym jídlem a soustem:) už si na ní teda stoupá a přišla na to, že když jí někam dotlačí a stoupne si, dosáhne tam, kam jinak ne:)))
No a já? No holky, bojuju s tim hubnutim, teda spíš nežranim:) Včera jsem si dala první půstní den o chlebu a vodě:)) (neslazené ovocné čaje, 2 kafe a celozrnný chléb - celý). Odpoledne byla velká krize, takže jsem měla 4 plátky chleba. Pak jsem zvládla uvařit zelňačku bez ochutnání a sobě něco jako rizoto s kuřecím masem, houbama a zeleninou (salát) a nedala jsem si. A pak přijel manža a ten sabotér dovezl pizzu. A já neměla hlad, ale strach, že mi jí sežere a nebudu mít ráno (chtěla jsem vydržet, on mi to cestou domů naznačil), protože čerstvou (mraženou už neděláme) jsem neměla ani nepamatuju a tak jsem jí půlku sprostě sežrala. Neudržela jsem se. No jsem hňupka. Samo, že celej půstňák je v čudu:))) Ale budu to dělat každej 3 den, teda bez tý sabotáže:) Snad se to odrazí:)
No Bára se po… a je tu děsnej puch, takže jdu přebalit a převlíknout z pyžama, ale prostě jsem vám musela napsat:)
Jinak další SMS od Kakinky: Martínek je zlatíčko, trochu máme žloutenku, jinak vše v pořádku. Domů možná zítra nebo v pátek, už se těšíme. (psala ve středu)
Tak zatím papa
Gabča a Bára

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 04.11.05 08:35

Ahojky kočky,
my jsme včera měli cestovatelský den.Kolem 10h.jsme jeli ke káošce Gabce a Štěpula si pohrál s jejím Davčou(o 2 měsíce starší než Š)a pak prochajda venku a pak přesun za Miriam-byli jsme spolu v porodnici,její Míša má o 3dny více než Štěpula…no bylo super.
Domů jsme dorazili v 17h.a rychle jsme ještě museli jít prubnout trojkoláka-šli jsme ke známým,tak jsme domů dorazili po 19h. :-D
Noc byla docela náročná,taky nám leze zubák,tak byl mladej co chvíla vzhůru :-//
No ale aspoň to dneska natáhl do 7,15h.
Teď vypadá už taky dost ,,jetě,,asi bude za chvíli chrnět,tak ho jdu zpacifikovat :-))
Odpolko jdeme plavčit…tak se těším :)

Gabule a Štěpula 8,5měsíce

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 04.11.05 18:23

Ahoj Missorko,
deníček čtu trochu se zpožděním z i-net kavárny, doufala jsem, že už budou jen samé dobré zprávy o tom, jaká je Beba mňamka a jak Valča baští a tohle??? Nicméně napsané je to že by i Chocholoušek záviděl takový referát s všeobsáhlými info o pacientce!!
Držíme se Skipískem všech osm palečků ať začne Valince chutnat !!!!

Claudie

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 05.11.05 13:58

Peťo,
až teď čtu tvůj deníček - super :o)), ale pro potěchu připisuju, že naše Barča ani náhodou neměla ve 3 - 4m 5kg!. Narodila se s pěknou porodní váhou, ale pak přibírala POOOOOOOOMALINKU a zůstalo jí to doteď (v roce má 8160g) a já bych střílela na potkání každýho, kdo mi začne přednášet, o kolik víc má nebo mělo jeho dítě a JAK TO, že to moje má tak málo :-/.
No a Alenka - to nevím - papá a hotovo :o)).
Jinak jsou obě čilý zdravý holky :o)

Zdravím, přeju hodně sil, víc času na emimčo a Valince hodně chuti na mlíčko :O)

Mějte se, Bubu

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 07.11.05 14:47

peta, vidim ze ani cez vikend si nestihla komentar :o). neva. akurat vcera som videla v spravach a myslim ze ceskych, ze deti velkou porodnou vahou maju nabeh na, okrem ineho, obezitu v neskorsom veku.

budulinek, no to je v poho, ja som zevraj jedla kostky a ceresne (to maso) vypluvala :o)

buduci utorok okolo obeda budem mat vysledky z genetiky a pak hned sa zas objednam na dalsie vysetrenia v car. a ked nie tak na cas vy:,–(im vsetky mozne lieky. napriek duphastonu (progesteron) mam bt nizsiu ako obvykle. takze bez ovu a vlastne pred a po ms mam himalaje. okrem toho bojujem jak sialena s kvasinkami. caj na neplodnost z nejakeho susedneho dennicka pouzivam na umivanie :o) a celkom pomaha.

pa

d.

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.11.05 21:06

Ahojky holky,

kde jste???? To je pořádný útlum deníčku.

Peto, co Val?? Papinká??

Byli jsme na těch otiskách. Balo to prima. Bezvadně zorganizované, budeme mít krásné vánoční dárečky. Teď se vypalují a budou je glazurovat. Hotovo bude asi za 14dní. Já se na ně tak těším. To jsou dva dárky, Marek dostane ten člun a něco s Kubíkem ještě vyrobíme, švagrovka dostane fondue, její cácorka brusle, ségra nějakou parádu - půjdeme to vybrat spolu, tchánovci digi váhu a naši ještě nevím co.
Kubíkovi jsem už koupila bagr, pastelky a papíry, sáně a ještě plno mě toho čeká.

Zítra jdeme kupovat papučky. Tady v Ostravě je od neděle příšerná inverze. Vůbec jsme nebyli venku, jenom doufám, že to přejde. To by mě hryzlo svědomí, že ho tahám do takového humusu. ALe papučky jsem přednější. Zatím chodil v sandálkách z léta, ale už mu docela slušně lezou palečky a má je ze spodu otlačený. Holky jak velikou nohu mají ti vaši prcci - Kubík v necelých 14m - 22.

Hubnulky jak se vám daří? Peto - tak tipuju, že minimálně 15kg. Co???

Gabčo, já si myslím, že s tím vztekáním to děláš správně. Řídíš se srdcem a rozumem a víc už udělat fakt nejde. Neboj kolem tří let to přejde :-))) To už máš víc jak třetinu za sebou. Blbá útěcha, že?
Kubíček se začíná vzteklounit taky. Zatím jenom večer, když je unavený. Sice mu to vydrží tak 10s, více ne, ale je jasné, že tím říká - mamko ne. A ještě něco umí. Když nechce ať ho nosím nebo zvednu hodí hadrovou panu. Prakticky ho není možné udržet v náručí.

Mějte se a piště, prosím.

Radka a Kubula

 
Missorka  07.11.05 22:22

Ahoj holky,

no když mně se strašně nechce psát, moc v tom lítám, nahoru a dolů. Ale snad se blýská na lepší časy, Val sice pořád jí strašlivácky málo (dneska za celý den 220), ale jinak začíná být docela spokojenka, spí přes den a je to ohromná úleva. (Teď jsem to určitě zakřikla…). Já už moc nechci o těch svých depkách psát, protože mi přijde, že nejsem schopná se bavit o ničem jiným než o tom, že nejí a racionálně chápu, že to není správný, snažím se s tím něco dělat. Ale na druhou stranu mi nelezou přes prsty žádný pozitivní komentáře a tak radši nepíšu vůbec, ale holky, to neznamená, že deníček končí. Já se z toho vydrápu a pak mě tu máte v plný síle, ještě si budete říkat, už aby od ní byl na chvilku pokoj… ;-)

Myslím na vás a všechno čtu.
Peta a missorčata

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 08.11.05 08:53

Peťulko,

nedokážu se vžít do toho jak ti je…ale vím jak může být mámě ouzko..myslím na Vás,držím palečky a ať už je všechno brzo v normálu..

Budulínku,no toto..o obtiskách se zmíníš a žes tam potkala celou naši familii..pche :-D

Ještě se chystáme s mateřským centrem 16.11.na pochod světýlek-lampioňák a už se těším až bude prcek valit očka :-))

Jdu si namalovat obličej na ksicht a frčíme na kurs vázání šátků…tak paaaaa!!

gabka a Štěpulík …za 10 dní 9měsíců

 
gabka77
Kecalka 203 příspěvků 08.11.05 11:45

Gabčo a Budulínku, tak se vám v Chaloupce líbilo? To jsem ráda. Tak přijďte někdy jen tak do herničky, co vy na to?Já tam v pondělí odpoledne sloužím a ve čtvrtky odpoledne chodím na kojence.Včera jsem tam byla a plná chaloupka otisků:-).Je kvůli toho vyhrazená jedna místnost, kde to je uložené. Takže se všichni těšíme, až to bude hotové a budou pryč, aby zas bylo více místa.Jinak 20.11. se budou dělat adventní věnce, nemáte zájem?A taky bude přednáška na téma dis (dislektici, disgrafici atd..), docela mě to zajímá, asi půjdu, ale nepamatuju si , kdy to přesně je.Když tak vám to napíšu. Ale možná jste si to už našly samy na nástěnce, ne?A kam jdeš Gabčo na ten kurz vázání? My jsme byli minulý týden na kurzu v Chaloupce, přijela paní až z Prahy, a naučili jsme se konečně ten úvaz na záda. Už jsem to zkoušela, jeli jsme tak do plavání a super.

Jinak u nás celkem nic nového.Momentálně spinkáme, tak letím něco dělat.

Držím palce Valušce, ať je brzo všechno v pořádku.

Gabka a Matýsek

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.11.05 12:07

Ahoja,

Peřinky, pardóón - napravuju. Na obtiskách jsme potkali celou Peřiní rodinku. A víte jak to skončilo? Tatínkové si hráli s dětmi a mamči kecely. Byla to paráda.

Gabi, už jste řešili ten lampión? Svíčku tam Kubíkovi určo nedám. Uvažovala jsem na baterku jenom přiletovat malou žárovičku. Hmm, asi jo.

Gabi77, ty adventví věnce by mě taky lákaly, ale s Kubíkem nevím nevím. On nevydrží „pracovat“ více jak 5minut. A potom jedním okem hlídám Kubu a fofrem dodělávám co mám. Ještě uvidíme. My máme Chaloupku celkem z ruky (jsme z Výškovic), ale pokud bude hnusná zima (nebudeme moci být venku), asi občas zajedeme. Ovšev v pondělí ne - to chodíme do školičky. A úvaz na záda je pro mě katastrofa. Nejde a nejde. Teď už ani nemám motivaci se to naučit. Kubík už běhá a pomalu vyrážíme bez kočárku. I proto, že golfky máme na reklamaci a těžkonážní sporťák se mi nechce tahat. Musím vydržet ještě 3týdny.

Peto, jak já tě chápu!!!!! Hlavně, že se Val lepší. Tak zažeň depkoidního skřítka. Držím palce.

Páá Budulínci

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.11.05 13:51

To jsem ještě já, víte co právě zvládnul Kubíček?? Utrhl tapetu v pokojíčku!!!!
Spinkal po obědě. Normálně spí 2,5 - 3 hodiny. Dneska se po hodině vzbudil s brekem. Šla jsem tam, pohladila ukonejšila, odešla a ticho. Myslela jsem, že zase usnul. Po 20minutách jsem potichu nakoukla a on měl rarach strženou tapetu kam z postýlky dosáhl. No nic, jdu to nějak zamaskovat. Asi tam vystřihnu nějaký obrázek:-))))

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 08.11.05 13:51

Ahoj holky,
po delší době se opět ozývám, nálada je dnes super, slunce svítí, byli jsme s Víťou venku, koupili jsme Míše vánoční dárek a teď prcek spí. Včera jsme měli vzácnou návštěvu - byly u nás Gábinka s Bárou! Bylo to skvělé, všechny děti měly dobrou náladu, Bára tu byla jak doma, to spíš Vítek se tvářil, že přišel někam jinam :o) Ale rozkoukal se a rozpovídal, jen k našemu úžasu bral spíš na Gábinku než na Báru :o))) Gabču jsem zneužila na hlídání takže si chvilku vyzkoušela jaké to je mít 3 děti z toho mladší dvojčata :o)
MMCH, dívali jste se včera na Výměnu manželek? Já poprvé, protože jsem na to četla upoutávku a fakt to stálo za to! Ta mladší byla ultrapipina (velmi slušně napsáno), holt vybírají schválně extrémy. Považovat za přdnost, že se ráno stihne namalovat, když jinak ale nezvládala skoro nic, to byla síla.
Víťa se vzbudil tak jdu k němu, musím si užívat tu pohodu s jedináčkem. Tu maminku 5 dětí obdivuju a zas mě snad na chvíli pustí depky, že se nezvládám starat o 2 děti :o)

Jo, ještě jsem někde četla, že do lampionu dávali takové to blikací světlo na kolo, je to bezpečnější než svíčka ;o)
Tak už opravdu musím, mějte se krásně!!!!

Katka a Vítek 13m a Míša 3a3/4roku

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 08.11.05 14:10

Ahojky holky,
téda dřív měl deníček takových komentářů a teď se to nevyšplhá ani ke stovce. JO to ten předvánoční shon. Já se musím přiznat, že obdivuju , když už má někdo všechno nakoupený, já mám akorát jeden dárek pro Aďu a to je všechno, vždycky si říkám, že začnu už v září a ono je to nakonec v prosinci.
Jinak Aďa už je trošku lepší, ještě mu tam lítaj nudle a trošku odkašlává, ale jde to. Včera jsme měli na návštěvě kamarádku se stejně starým chlapečkem , to byla sranda, Aďa mu vždycky vzal všechny hračky co si Rostík půjčil, je to malej lakomec, no snad ho to přejde.
Teď nás čeká očkování ta trojkombinace, ale nevim, když je ještě trochu nastydlej, tak asi nepůjdeme.
Jinak je u nás vcelku¨nuda, já jsem si nazdobila pěkně truhlíky, fakt se mi letos povedly.To je asi všechno co mě zatím bralo. Jsem taková líná, snad mě to chytne.

Tak budu pomalu končit, mám dutou hlavu, nic zajímavýho ze mě nevyleze. Zítra jedu na školení, tak budu zas chytřejší.
Pá a mějte se krásně .
Evel+Adámek chrčák

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 08.11.05 14:23

missorko - možná mi něco uniklo, ale co na tu Valčinu dietu říká pediatr? 220ml na 2,5 měsíční mládě je hodně maličko. Moje zkušenost je taková, že by mě doktorka hnala šupem na vyšetření do špitálu. Asi jsem ti moc nepřidala, ale vážně mě zajímá, co na to dr.

elda nakukovatelka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.11.05 14:32

ahojky Eldo

pisnu ti za Petu, Valuska byla na vsech moznych a nemoznych vys. minuly tyden, pediatr je hnal, ale nic zavazneho nezjistili

market a delfinek

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 08.11.05 14:49

Ty jo…Tak Val bude asi topmodelka :-) Jiné vysvětlení nevidím. Nebo vlasně vidím - jako správný sabotér a anarchista prostě kašle na tabulky…

Missorko, pevné nervíky!

elda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama