Píďalka - Díl II. (a poslední)

Těhotenství
  • norreen
  • 28.10.03

Tak se moje velké štěstí se zlatíčkem Píďalkou změnilo v bolest. Co se vlastně stalo bohužel nevím. V pondělí ráno jsem na toaleťáku objevila krev, a tak jsem zburcovala manžela a bráchu aby mě odvezli do Motola. Poslali mě na UTZ a pak do poradny. Tam mi svitla naděje. Všechno bylo v pořádku, tak mě hned nabrali krev a pro jistotu si mě tam nechali. Dostala jsem magnezium, ascorutin a železo. A začlo se mi dělat lépe. Už jsem jenom slabě špinila a vzorně baštila prášky. Ve středu jsem absolvovala další vyšetření a všechno bylo OK, žádný náznak problému. Ve čtvrtek dopoledne už jsem ani nešpinila a byla šance že v pondělí půjdu domů. A potom...

Ve čtvrtek večer mě najednou začlo bolet břicho a opět se objevila krev … okamžitě jsem zavolala sestřičku a paní doktorka mě přišla vyšetřit. Hned na:,–(ili magnezium v kapačce a musela jsem jenom ležet, nesměla jsem ani vstát na záchod. Ráno mi měli dělat cerklage. Bohužel nepomohlo, asi za hodinu jsem za velkých křečí cítila jak jde pryč voda a věděla jsem že je konec… Když mě vezli na sál, tak jsem to celé probrečela. Na pokoj mě vrátili v devět večer.

Přístupu doktorů nemůžu nic vytýkat ani v nejmenším, prostě nebyla šance. Ale co můžu říct, že jsem z nich měla opravdu dobrý pocit, pocit že jsem v těch správných rukách. Teď mě čeká spousta vyšetření a uvidíme co dál…

Po píďalce mi zůstala zatím bolavá dušička, ale i tam čas rány zahojí (možná to bude trvat dýl než loni, ale zahojí). Když jsem v neděli z Motola odcházela, předsevzala jsem si, že se do motolské nemocnice vrátím, ale příště už nebudu odcházet sama. Já se prostě nezvdám. Je to prostě další rána, po které se musím zvednout a jít dal a jednou určitě vyhraju. Do třetice už to vyjít musí.

Všem mockrát děkuju za podporu. Děkuju, že jste a že umíte povzbudit a pohladit po rozbolavělé dušičce. Všem, které jste mi nechali vzkaz v deníčku u Montičky, Brusinky nebo u Jarních miminek i všem, které jste se mě snažili povzbudit na chatu nebo jinou zpravičkou moc děkuju. Opravdu to pomáhá, člověku je hned líp, když vidí kolik dobrých dušiček na něj myslí a drží palce do budoucna.

Marti

Váš příspěvek
MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 28.10.03 01:23

Ahoj Noreen,
jsi strašně sratečná a silná, držím ti do budoucna palečky a jak píšeš - nevzdávej to!

Martina

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.10.03 06:00

Ahoj Norreen!
Je mi moc líto, co se ti stalo, vzpomněla jsem si na vlastní tři potraty a vím dost dobře, jak se cítíš. Myslím ale, že v Motole jsi ve velmi dobrých rukou, pokud vím odešel tam pan doktor Binder od Apolináře i doktorka Vavřínková (z téže porodnice), oba se zabývají podobnými případy a na příčinu určitě přijdou. Právě díky dr. Binderovi mám dneska svoje dvě zlatíčka, protože to byl on, kdo zjistil příčinu mých potratů, a tak se mohla zahájit příslušná léčbaVím, že je to moc těžké, člověk se pořád dokola ptá, proč právě on, ale jediná rada je zatnout zuby, vydržet a nevzdávat to. Moc ti přeju, aby se brzy vědělo, jaká je příčina tvých problémů a tys za pár měsíců znovu nosila pod srdíčkem nějakou tu píďalku, kterou si za devět měsíců odneseš šťastně domů. Moc na tebe myslím a držím palce,
Jindra z deníčku od Ed

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 28.10.03 08:42

Ahoj Marti,

je to strašně nespravedlivý a já moc nechápu, proč se takový věci stávají.

Moc nevím, co napsat. Strašně tě obdivuju, jak to zvládáš a ještě víc držím palce, aby brzy přišla další píďalka a Ty sis ji mohla z nemocnice nést v náručí.

Je moc dobře, že máš k doktorům důvěru, oni na tu příčinu prostě přijít musí a pak už to půjde jako na drátkách, uvidíš.

Už se těším, až si jednou (a věřím, že to nebude dlouho trvat) budu pročítat Tvůj těhudeníček, určitě to bude skvělé počteníčko.

Drž se,

Lajka (od Brusinky)

Maxi
Kecalka 333 příspěvků 28.10.03 09:19

Ahoj Noreen,
jsi moc statecna. Moc ti preju, a verim, ze priste prijde to dlouho ocekavane miminko. Vsechny se tu jednou dockame, jen musime verit.
Preju ti moc moc stesticka a zdravicka.

Maxi

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 09:20

Marti,
už jsem to psala v deníčku u Brusinky.
Je mi to líto co se stalo, ale ty jsi holčina statečná a jen tak se nevzdáš. To je moc dobře!!!
A to si piš, že příště už půjdete z Motola dva- teda tři (i s manželem)!!! Moc ti to přeju a držím palce!!!!
 Gábi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.10.03 09:23

Ahoj,je mi moc líto co se ti stalo a přeju moc a moc štěstí do dalšího těhulkovství.Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 09:47

Ahoj Marti,
moc tě obdivuju, jsi statečná holka. Je mi líto, že se takové věci stávají a to zejména lidem, kteří se na miminko moc těší a váží si ho. Ale i na tebe určitě brzy přijde ta šťastná řada a já se těším až se za tebou pojedu podívat do Motole na šestinedělí (teda jestli mi to dovolíš…). Tak se drž a buď na sebe hodná, zasloužíš si to.
 Olča

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 28.10.03 11:54

Ahoj Noreen.......­.............­.,je mi to tak líto.Bohužel to všechno chce zase jen čas a pořád moře naděje,že všechno přebolí.Moc bych Ti přála ,aby to další těšení mělo štastný konec.Když člověk v něco doufá a přeje si to,tak určitě nějaký štěstí najde.Každý má to svoje,který na něj někde čeká.Já to vím.........Myslíme na Tebe a přejeme dost toho času a nadějí.Jednou si tě prostě najde a už se nepustí.PAPA a pusu od Kevči Tailor od Ed

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 28.10.03 12:46

Ahojky Norreen,

moc ,moc Ti přeji aby Ti to do třetice vyšlo a věřím tomu, že TOBĚ to opravdu vyjde a svýho mimíska si odneseš v náručí.

Musím odsud nějak se mi rozmazává monitor. Měj se moc hezky Evula 30t

kostka
Kecalka 405 příspěvků 28.10.03 13:09

Milá Norreen,

i když nemůžu napsat nic jiného než ostatní holčiny,musím se taky připojit s tím, že obdivuju tvoji sílu a statečnost a věřím,že nakonec si své miminko domů z Motola poneseš. Jen to bude chtít trošku víc času a trpělivosti.
Ahoj Hana (od Brusinky)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 13:15

Marti,
nezoufej, i kdyz je to strasne tezke. Sve pidalky se dockas a poneses si ji domu v naruci, uvidis! Jen to nesmis vzdat.
Lesina od Ed

Petruna
Kecalka 104 příspěvků 28.10.03 18:07

Ahoj Noreen,
nejsem žádná „dopisovatelka“,ale tentokrát mi to nedá.Je mi to stejně jako ostatním velice líto.Sama jsem také před 2 1/2 roky o děťátko přišla.Mám sice nyní již 2 děti,ale ani teď není vyhráno.Dokud jsem je neměla,nevěděla jsem,co jsou starosti.Již 7× jsme byli v nemocnici a dcera nyní trpí vážnou chorobou,která může znovu propukat a tak nebudu mít klid asi nikdy.Nicméně s Tebou soucítím a přeji Ti do třetice jen to nejlepší.
 Petra

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 28.10.03 18:45

Ahojky Norreen!

Dala sis nádherné předsevzetí - příště z Motole už nepůjdeš sama. Z celého srdce Ti přeji, ať je to co nejdřív!
Hodně síly a štěstí přeje
Montička

Leena
Povídálka 22 příspěvků 28.10.03 21:24

Ahoj Noreen,
moc je mi líto, co tě potkalo. Moc ti přeji, ať si brzo přineseš svoje zlatíčko domů z porodnice, tak jak sis to slíbila. Hodně štěstí, držím palečky.
 Leena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 08:32

Taky se budu opakovat, ale jsi straašně statečná holka a to tvoje předsevzetí je nádherný a všechny a i ty tady víme, že se splní jen co to bude aspoň trochu možné!
Moooc štěstíčka přeje Drosera

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 29.10.03 09:15

Ahoj, Marti!
Nevím, jak utišit takovou bolest. Pár dní jsem tu nebyla a hned ráno taková smutná zpráva. Moc na tebe myslím a je mi to strašně líto. Ještě si dobře pamatuju, jak jsi mi dodávala naději, když jsem v červnu o své miminko přišla. Chtěla bych ti to teď nějak oplatit, ale nevím jak. Věřím, že příště už to vyjde a ty budeš odcházet z Motola šťasná a se svou Píďalkou v náručí. Drž se!
 Petra

Koculka
Kecalka 225 příspěvků 29.10.03 11:45

Ahojky Noreen.
Je mi to hrozně líto a moc a moc držím palečky ať to příště vyjde!!!!! Jsi statečná, buď i dál!
Kočulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 12:25

Ahojky Marti,
je mi to moc líto…Ale jsi statečná holka,všechno zlé přebolí a to malé zlatíčko,které zatím běhá po houbách, brzy přijde a všechno Ti vynahradí!!! Uvidíš!!!! Přeji Ti,aby to bylo co nejdřív!!! Hodně zdravíčka a několik zlatíček přeje Maxik+23.tt

Sarlotka1
Kecalka 260 příspěvků 29.10.03 14:37

Ahojky,

věřím, že je to hrozně moc téžké, ale zvládneš to a určitě se vše brzo změní k lepšímu a budeš mít krásného a zdravého mimíska! Jsi moc statečná a já Ti z celého srdíčka držím palečky, aby všechno dobře dopadlo a za chviličku jsi zas mohla být šťastná a těšit se na nový přírůstek (přírůstky) do rodiny :o)

Je mi to líto…

Držím palečky, holčičko, a drž se. Pa :o)

aduna
Povídálka 37 příspěvků 29.10.03 20:26

Au, au… to tak boli..:-(, ale všechno snad jednou přebolí, a tobě svítí jen necelých šest měsíců (teda asi 180 dnů) od tebe veliké světýlko naděje.Vidíš ho ?? Moc ti (a samozřejmě nám všem, co budou číst tvůj deníček) držím palce, aby příště končil 40. dílem .

vajo
Kecalka 272 příspěvků 30.10.03 12:04

Milá Norreen,

Musím říct, že po přečtení tvého příspěvku mě začaly téct slzy po tváři a nemůžu je ani ted zastavit. Po miminku jsme s manželem taky moc toužili a vše se nám vyvedlo a snad vše spěje ke zdárnému konci. Proto si možná ( určitě zcela vzdáleně, protože ta bolest se určitě nedá představit) dokážu představit, co je to ztratit tvorečka po kterém člověk touží a už v bříšku ho moc a moc miluje.

Hrozně ti držím palečky i s naší Melikou, aby se ti vše do třetice splnilo. A určitě se to povede, protože když člověk něco chce, tak to určitě dokáže !!! Mám kamarádku a té se povedlo otěhotnět po 10- ti letech snažení a vše bylo jen na nalezení správné diagnozy, jak na to přišli a „závadu“ odstranili do 2 měsícu ve svých 38 letech otěhotněla a ted už jí v náručí spinká krásná holčička.(musím říct, že v jejím případě to byla chyba lékařů, že ji neposlali na správná vyšetření a na:,–(ili hned mimoděložní oplodnění) Takže je moc a moc dobře, že tě pošlou na všechna potřebná vyšetření a moc ti přeji aby tu tvou příčinu, proč se pídalce v bříšku nelíbilo urychleně našli a ty jsi už nemusela podstupovat žádné další šrámy na dušičce. Bude z tebe jednou po tom všem určitě úžasná máma, která si dětství svých robátek nenechá proklouznout mezi prsty, ale užije si ho.

Držím moc a moc palce a přeju mooooooc štěstí

Eva

Vložit nový komentář