Podzimní očekávání č. 48 - Jak Verunka na svět přišla...

Rodičovství
  • paloma1
  • 21.01.05

Ahojky, srdečně zdravím všechny maminky s jejich miminky a zároveň se omlouvám, že jsem si dovolila vytvořit nový deníček, ale chtěla bych opět navázat kontakt se všemi, se kterými se ?znám? právě z Podzimního očekávání. Bohužel, internet jsem dřív používala pouze v práci (stačilo to) a když jsem odešla na mateřskou, nemohla jsem svými komentáři přispívat. Jen, když jsem byla v práci u svého manžílka, tak jsem si všechny Vaše komentáře pečlivě četla a pokud jsem měla možnost, vytiskla si vše, co mě zaujalo a zajímalo. Pevně doufám, že mě opět mezi sebe přijmete a moc se těším na pravidelný kontakt (pokud mi to moje Verunka bude i nadále umožňovat?). Konečně jsme si totiž pořídili internet i domů

Asi bych se měla krátce představit: jmenuji se Ála, pocházím z Ústí nad Labem, je mi 23 let, pracovala jsem pro jednu telekomunikační společnost, jsem vdaná (mám nejbáječnějšího manžílka pod sluncem), svatba se konala 2.8.2003 (myslím, že jsem svatebními fotkami přispívala i do FotoAlba Podzimní očekávání). Naše cesta k vytouženému miminku trvala 7 měsíců. Léčila jsem se v Pronatalu v Praze, jelikož nedocházelo k ovulaci. Při mé poslední návštěvě tohoto zařízení (říjen 2003) mi bylo sděleno, že hormony, které jsem brala, na můj organismus nepůsobí a muselo by se tedy přistoupit k inseminaci. S manžílkem se nám tato metoda zdála taková nepřirozená, a tak jsme se dohodli, že se ještě rok budeme snažit a až pak bychom přistoupili k tak krajnímu řešení… No a v prosinci se nám (bez chemie) podařilo počít našeho prvního potomka :-)! Bylo to asi i tím, že jsem na to nemyslela a nebyla zaujatá, přestala jsem měřit i bazální teplotu. V lednu můj lékař stále tvrdil, že těhotenství je určitě mimiděložní, protože k ovulaci by muselo dojít úplně mimo termín než je běžně normální a on to nemohl pochopit. Tak jsem na doporučení své švagrové zašla za jiným gynekologem, který potvrdil zcela normální těhotenství, ačkoliv jsem měla jisté potíže v podobě slabého krvácení vždycky po pohlavním styku, který jsme tedy museli omezit. Krátce po mém otěhotnění mi zemřel táta a těsně před porodem babička, takže ten minulý rok byl takový pochmurný a smutný. Samozřejmě mě očekávání vytouženého miminka drželo nad vodou a moc jsem se těšila, až jej poprvé spatřím a budu si ho moci pochovat v náručí.

Nyní bych ráda popsala své období před porodem a porod samotný:

Vše probíhalo v pořádku, na prohlídkách mi gynekolog říkal, jak Verunka krásně roste atd. Až jednou ? 14 dní před prvním termínem porodu (měla jsem termín 16.9.2004) - se mu nějak nezdálo ťukání srdíčka (bilo moc rychle ? asi 180/min.), tak mě poslal na porodní ambulanci v Masarykově nemocnici Ústí nad Labem, kam chodily na vyšetření všechny nastávající maminky, které měly nějaké potíže nebo přenášely. Natočili mi tam CTG, jehož graf byl poměrně ?divoký?, tak mě poslali domů a řekli mi, abych přišla tak za hodinku. Šla jsem tedy s manžílkem na oběd, vyzvedl mě v nemocnici a za hodinku jsem se tam opět přihlásila. Po opětovném natočení CTG mi bylo řečeno, že si mě tam musejí nechat, jelikož se jim to nějak nezdá. Tak se mnou vyplnili nějaký přijímací protokol, změřili tlak, tep a už jsem jela výtahem o 2 patra níže, kde bylo oddělení rizikového těhotenství. Zavolala jsem Miláčkovi, ať mi odpoledne přiveze vše potřebné. Sestřička mi ukázala pokoj, kde jsem ležela s jednou dívčinou, která byla asi v 16. týdnu těhotenství a měla hematom. Vzhledem k tomu, že jsem s hospitalizací nepočítala, měla jsem s sebou jen to, co jsem si ráno dala do kabelky. Navštívila jsem WC a zjistila, že tam není toaletní papír ani mýdlo. Zašla jsem tedy za sestřičkou s prosbičkou, zda nemá kousek toaleťáku, načež mi odvětila, jak je možné, že ho s sebou nemám?! Odpověděla jsem, že jsem sem jela hned od svého gynekologa z běžné prohlídky a netušila, že si mě tu rovnou nechají. Dost ošklivě a s nadřazením se na mě podívala a kousek papíru mi utrhla. Odpoledne jsem se už těšila na manžela, který mě maximálně podporoval po celou dobu. Večer už výsledky CTG byly v pohodičce a při vizitě mi doktor řekl, že mě příští den ráno pustí domů.

Nemohla jsem ani usnout, jak jsem se těšila domů! Ráno mi opět natočili CTG, změřili tlak ? vše bylo v pořádku. Při vizitě mi doktor sdělil, že se ještě podívá na ultrazvuk. A tam zjistil, že je prý Verunka menší, neodpovídá danému týdnu těhotenství a prý se jí zastavil růst. Vše chtěl prokonzultovat s mým gynekologem, který určoval termín porodu. Snažila jsem se mu vysvětlit, že jsem otěhotněla ?náhodou? v úplně jiném termínu, než bych měla a že jsem se léčila, jelikož neprobíhala ovulace. Ani mě nenechal dopovědět a sdělil mi, že si mě tam pravděpodobně nechají až do porodu a budou hlídat, jak se miminko vyvíjí. Byla sobota a muselo se čekat do pondělka, než bude mít můj gynekolog v nemocnici službu. Ty dny byly strašně dlouhé ? zvlášť, když se se mnou nikdo z lékařů ani sester nebavil. Doktora jsem se ptala, jak je možné, že při jiných vyšetřeních včetně toho přijímacího do nemocnice bylo vše v pořádku a nikdo si žádných rozdílů nevšiml? Odpověděl, že tohle byl 3D ultrazvuk (není to pravda ? ústecká nemocnice má pouze 2D ultrazvuk, ale nechtěla jsem ho provokovat) a ten je v měření přesnější. Podle mého názoru to byla hloupost ? to by všichni doktoři mohli svoje ?klasické? ultrazvuky hodit do šrotu a muselo by se vyšetřovat pouze v nemocnici.

Doktoři se mezi sebou v to pondělí tak trochu pohádali, ale nakonec to pro mě mělo kladný výsledek ? z nemocnice mě pustili, protože uznali, že se o žádnou vadu nejedná. Hned v úterý jsem volala manžílkovi, že si pro mě může přijet. Měla jsem tak rychle sbaleno jako ještě nikdy!

Chodila jsem na pravidelné kontroly a pak ob den do nemocnice na CTG a amnioskopii, protože jsem přenášela. Když už jsem přenášela 8. den, bylo mi řečeno, ať si 10. den vezmu věci a přijdu na vyvolání porodu ? opět na oddělení rizikového těhotenství!

Přirozený porod nepřišel a tak jsem 4.10.2004 nas­toupila. Bylo mi sděleno, že mi porod vyvolají až tak za 2 dny, protože mají v porodních boxem absolutně plno. Jenže večer jsem začala trochu špinit a ráno 5.10.2004 mi odešla zátka ? tedy dle mého názoru, protože krvácení bylo silnější. Při ranním vyšetření doktor konstatoval, že jsem otevřená na 2 cm a tabletku na vyvolání porodu mi tedy dá. Musela jsem si na 20 minut jít lehnout, aby se vstřebala, chození nebylo povoleno. Asi za 2 hodiny následovalo další vyšetření, byla jsem otevřená na 4 cm a tak mi vložili ještě jednu tabletku, načež jsem asi po 10 minutách měla ohromnou potřebu jít na WC. Bolest v bříšku samozřejmě sílila. Ptala jsem se setřičky, zda-li si mohu odskočit, i když ještě neuplynulo 20 minut (vážně jsem měla pocit, že se ?pokakám?). Odpověděla, ať ležím, protože tabletka stojí 1000,– Kč a kdyby mi vypadla, nemělo by to žádný účinek a zbytečně by nemocnice přišla o peníze. Trochu mě to udivilo. Když odešla, stejně jsem na ten záchod běžela, protože to nešlo vydržet. Pak to začalo ? silné tlaky do podbřišku, bříško ztvrdlo a já začala dýchat rychlejším tempem ? jak nás to učili na cvičení? Sestřička doslova ?vlítla? do pokoje a začala nadávat, co dělám??? Já odpověděla, že už to asi začalo a že dýchám. Řekla, ať okamžitě přestanu a ukážu jí břicho. Tvrdila, že ho nemám tvrdé, že takhle tvrdé je miminko a mně se to jenom zdá. Poslechla jsem ji ? přece jenom jsem si říkala, že jsem prvorodička a možná porodní bolesti vypadají úplně jinak, nedokázala jsem si je představit. Strašně to bolelo.

Před nemocnicí od rána čekal manžel ? ten na rizikové těhotenství nemohl. Psala jsem mu sms-ku, aby jel ještě domů, že to klidně může trvat i 24 hodin a přece nebude sedět v autě celou tu dlouhou dobu. Odepsal mi, že mi chce být nablízku a neodjede.

Pak jsem si řekla, že už to musí být ono ? zavolala jsem sestřičku a popsala své bolesti. Ptala jsem se, jestli by nebylo možné si z porodních boxů půjčit třeba balón. Odpověděla, že zaprvé na to rizikové oddělení nemá peníze a zadruhé bychom o ně stejně zakopávaly. Nakonec mi na bříško připevnila sondu na kontrakce ? ty samozřejmě byly pravidelné, měřila jsem si je podle hodin na mobilním telefonu.

Když odcházela z pokoje, začala jsem z ničeho nic tlačit, aniž bych chtěla? Věděla jsem, že je to tu!!! Pověděla mi, abych tedy šla s ní?

Ani nestačila zavolat doktora. Prohlédla mě jen staniční sestra, otevřená jsem byla na 8 cm. Nařídila okamžitý převoz o 2 patra výše na porodní box. Poprosila jsem, aby mi donesla mobilní telefon, že chci zavolat manželovi. Mezitím už mě vyzvedli na převážecí lůžko, ze kterého jsem telefonovala, aby manžílek přijel co nejrychleji. Ten ve zmatku dvakrát zabloudil, než se ke mně dostal. Navíc ho zdrželo převlíkání.

Mezitím, co on bloudil, já už ležela v porodním boxu, vše bylo strašně rychlé, takže mi ani nedělali klystýr (ovšem na to, zda jsem zaplatila předporodní kurz i pro manžela, se zeptat nezapomněli ? dokonce se ptali na ústřižek složenky, který jsem měla na pokoji)?

Doktorka najednou řekla: ?Tak můžete tlačit!?, zatlačila jsem a přitom jsem si uvědomila, že vedle mě není můj Miláček? Asi to nestihl? Ach jo.

Zachvilku se zase ozvalo: ?Netlačte?. Musela jsem si lehnout na bok, protože Verunka měla nějak špatně otočenou hlavičku. Ležela jsem na boku a dýchala jako pejsek. Myslela jsem na Verunku a vtom mě někdo ze strany chytl za ruku? Byl to manžel?Dal mi takovou vřelou pusu? Cítila jsem z něj ohromnou podporu?

Pak jsem opět mohla tlačit. Hlavička už byla tak, jak být měla. Na druhé zatlačení byla Verunka na světě a okamžitě byl slyšet velmi hlasitý pláč? Ani mi ji nedali na břicho?

Datum: 5.10.2004, 10:45 hodin. Váha 3,15 kg a výška 53 cm!

První ji držel manžel, mně ji donesli, až když byla čisťoučká a oblečená. Možná to bylo i proto, že byla hrozně ledová, dokonce jí museli i ?přitopit? v inkubátoru?

Šití jsem vůbec necítila, byla jsem maximálně šťastná. Pořád jsem se musela otáčet, abych viděla, co s naším malým drobečkem provádějí?

To štěstí mít svoji rodinu se vůbec nedá popsat?

Měli jsme možnost ležet spolu v nadstandardním pokoji. Bylo to fajn. I personál se nedal srovnat s tím, co jsem zažila na rizikovém oddělení. Když jsme 4.den odcházeli domů, dali mi k vyplnění takový dotazník spokojenosti? Škoda, že takové nedávají i při propouštění z oddělení rizikového těhotenství? Každá maminka, se kterou jsem mluvila, totiž nebyla spokojená a kdyby napsalo svůj názor více žen, možná by se vedení Masarykovy nemocnice začalo o blaho svých klientů trochu zajímat a mělo by snahu sjednat nápravu?

Naštěstí je Verunka v pořádku, dokonce jsme odcházeli z nemocnice s váhou 3,25 kg! To je nejdůležitější.

Tak to byl stručně můj zážitek ?

Verunka už začíná pobrekávat, takže musím končit.

Mějte se všichni moc, moc, moc fajn a těším se zase brzy na písanou?

Pa, Ála s Verunkou ? 15 t

Hodnotilo 2 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 21.01.05 17:28

Ahoj Alo,
mé oko zase zaslzelo dojetím:) I když jsi z oddělení rizikového těhotenství měla špatnou zkušenost, vše je jistě zapomenuto, především díky Verunce. Bohužel, snad v každé porodnici /nemocnici/ se najde nějaká chyba, nějaký prudil. Hlavně, že jste v pořádku. Přeji Vám s Verunkou v životě jen to nej a nej a vítám tě zpět mezi námi. Mimochodem, moc vám to sluší:)
Gabča a Barča, 16+3, po dlouhé době první, pokud mě někdo nepředběhl:)

 
Anonymní  21.01.05 19:28

Zdravím vás holky,
tak já jsem taky Ála, taky z Ústí nad Labem, taky jsem rodila v Masarykově nemocnici, jen o rok dřív, moje Alžbětka se narodila 13.11.2003. Na rizikovce jsem také ležela, ale já to měla naopak: já byla se setrama na rizikovce spokojená, ale porod (kromě porodní asistentky) nic moc, a šestinedělí nadstandard úplná hrůza. Měla jsem pozitivního streptokoka, a tak jsem porod strávila na kapačce a měla jsem načteno, že by po porodu měli dělat malý stěry- no samo, že je nedělali, na moji otázku řekla doktorka sestře ať je vytelefonuje výsledky a druhý den mi doktor řekl, že se tím nebude zabývat, že mají za to, že to překryli.

Sama jsem se musela hlásit, že chci domů- " jé, no jo vy jste tady už pátý den, jste si ani neřekla- a nejste ani císař ani nedonošený." tolik hláška sestry, při propouštění: „jé ještě nechoďte-my malou zapomněli oočkovat“ a potom: „nějak se stalo, že se nezvládlo vyšetření kyčlí-musíte si to do týdne zařídit, tady nám to podepište.“

Bylo nám z toho s manžou zle, ale chtěli jsme vypadnout. A kojení? No to je podle nich přece brnkačka: jedna sestra mi řekla : já to uměla hned sama, po porodu jsem si dceru přiložila a šlo to - jaké povzbuzení pro zoufalou. Malá byla opravdu malá a já ooobr nalitý prsa, tak jí to nešlo chytit, tak vždy sestra přišla, narvala malý bradavku do pusy a fertig. Doma jsem byla hotová,že to nejde až sestra ze střediska mi ukázala fintu a hned to šlo a kojíme dodneška a asi ještě dlouho budeme.

Asi nejsem zas tak moc přecitlivělá, protože i moje mamka na návštěvě říkala: " ty jsou tady ale všechny chytrý." :)))))

Tak tolik zase moje zkušenost, ale příště budu rodit zase tam, i když paní doktorka pospíchala (na chodbě jsem slyšela, že potřebuje vypálit nějaké CD). Porodní asistentka byla super, moc milá starší a taktní paní, což jsem ocenila.

Tak se mějte „taky ústečandy“ a ať malou netrápí prdíky.

Alena+Alžběta

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 21.01.05 19:35

Ahoj Álo,

musím napsat, žes ty peripetie popsala moc hezky.
Jasně, muselo to být hrozné, ale jak psala Gábinka, určitě je vše zapomenuto a to určitě i proto, že máš tak skvělého manžu, který tě v tom nenechal.
Ale porod jsi měla skvělý, já ti můžu jen závidět!!! :-)
Já mám také podzimňátko, Vilda se narodil 27.4. v Ostravě.
Vítám tě zpět na netu :-)!

Lucie+ Vilík

 
Kimmi
Stálice 95 příspěvků 21.01.05 21:12

Ahoj Álo,
moc hezky jsi to popsala, tak živě, že mi taky oko nezůstalo suché. Nevím, ale většinou je z těch porodních zážitků to špatné zapomenuto a zůstává jen ten pocit štěstí a lásky k drobečkovi… Já osobně čím je to dýl od porodu, tím matněji si vybavuju podrobnosti a bolest, tedy jasně že vím, že to bolí, ale už nevím JAK. No a personál? Lidi jsou různý, že?… Álo, užila sis své, ale přeju jen samé spokojené dny s Verunkou / mmch moje nejstarší dcera je taky Verunka, říkali jsme jí Beruško, ale teď už je na to moc velká :-D …13 let/
Jinak holky - koupila jsem už dříve takové to pěnové puzzle na zem na ležení pro mimi s motivem ovoce a až teď v praxi jsem zjistila jakou jsem udělala blbost - to ovoce je z drobných kousků a furt to vypadává, bude to asi brzo poztráceno, no měla jsem radši koupit to s abecedou…Ale jinak je to fajn měkoučké a teploučké, Barborka na tom trénuje koníčky.
Tak dobrou noc

Kimmi a Barunka 3 měs. a 1 týden

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 21.01.05 21:36

Hi, byla jsem Miou upozorněna na drobnou chybičku. A to, že mé podzimňátko se nenarodilo 27.4., ale 27.9. :-)
 L.

 
babule  21.01.05 22:12

AhojÁlo, řeknu Ti že jsi docela odvaha, že jsi po první zkušenosti na rizikovém oddělení nešla rodit někam jinam. Ja porodila své dvě první děti /nyní 20 a 18let/ v Roudnici n.L. Taky jsem si říkala, že své třetí dítě rodit jinde nebudu / všechny kámošky radily jet na Mělník/. Měly pravdu. Porod byl horor, ukončený císařem a odchodem po 5dnech na reverz. Teprve z propouštěcí zprávy jsem zjistila, že Vítka křísili a že má nález na ledvinách. No vše špatné zapomenuto, Vítek má ledviny v pořádku, od ¨10 měsíců chodí a v neděli máme rok. Přeji Tobě i Verunce hodně štěstí. Babule

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 22.01.05 09:01

Ahoj Alo,
pěkný popis porodu…já měla také špatnou zkušenost,ale z Prahy-Podolí z oddělení šestinedělí(popsala jsem)…Dokážu si to živě představit…člověk je šokovanej,vys­treslej co bude a hormony s ním cvičí a to tě každá poznámka dohání k pláči…
Ať ti Verča dělá jen samou radost a pěkně roste…a příště se normálně ozvi…já už budu taky chytřejší…ahoj

Kokhi a Venoušek 15t 2d

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 22.01.05 09:50

ahoj všem, Álo - hlavně že to všechno dobře dopadlo, prostě všude je něco, ono je to o lidech. I když nechápu proč někdo tuto práci dělá a je takový jaký je. A to už nemluvím o tom co si to dovolují, já bych si to třeba v práci dovolit nemohla, to by mě pěkně hnali :-)
Kokhino - dodatečně gratuluju ke zkouškám a co včerejší hospůdka ? Já jdu dneska na dvoje narozky, a taky se mi moc nechce tak uvidím.

Malá mi zase začala spinkat celou noc, tak opět doufám že to vydrží. Jen já se budím v noci bud mě vzbudí nalitá prsa, nebo hlad, nebo něco jiného. Já pak čumím do blba a nemůžu usnout a jsem děsně naštvaná.
A včera chytla rekord, pila z prsu o půl sedmé, a pak mi ještě o půl osmé vypila 210 ml UM, a vypadala že by si dala ještě :-)

Taky vám vaše mimča slintají ? Mě ta moje děsně, že by zuby ?

Malá si pobrekává, manža je po noční, musím uklidňovat a jdu za babi.
Tak pá.
 Lenka

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 22.01.05 10:50

Ahoj Leni,
mám pěknou kocovinu a manžílek mě pro jistotu vzbudil v půl osmé…Naštěstí mě zachránila teta,která si pro Venu přijela,ale nedoufala jsem,protože bratránek měl včera maturiťák,tak jsem si myslela,že až zítra…mě mile překvapila…
Mimísek taky pěkně slintá,takže když ho rozchechtám,tak mu koukám do pusinky a sleduju…zatím nic…
Jo,taky se normálně nahlas směje ze spaní…a nehce moc jíst…dělá si velké pauzy…
tak pa Kokhi

 
Anonymní  22.01.05 11:05

Ahoj holky
hlásím se Vám po hodně dlouhé době, protože teď u nás byl takový šrumec přes vánoce a tak že jsem se na net prostě k manžovi nedostala.
Díky Mio za deníčky!!! Těším se až si je přečtu, vlastně už jsem úplně mimo jak jsem o Vás tak dlouho neslyšela.

Trápí mě teď jedna věc, tak se Vás chci zeptat jak to máte Vy a jak to zvládáte.
Jedná se o cvičení po porodu a dávání se dohromady. Na radu porodní asistentky jsem cvičila prvních šest týdnů pánevní dno, dalších šest týdnů šikmé břišní svaly a okolo vánoc jsem začala posilovat přímé břisní svaly. Říkala že když budu posilovat ty přímé svaly dřív, tak si to břicho akorát vytlačím ven. No a i tak co jsem teď tři týdny cvičila na ty přímé svaly, tak jsem s hrůzou zjistila, že fakt se mi úplně vystrčilo ven, večer když jsem po večeři a stoupnu si před zrcadlo aniž bych břicho zastrkovala, tak vypadám jak po příjezdu z porodnice!
Je to děs, nevím jestli to jde nějak spravit tím že počkám. Volala jsem por. asistentce, říkala že je potřeba nejdřív zpevnit všechny svaly okolo, tj. hýždě, mezilopatkové, prsní a pak se vrátit k tomu břichu. No nicméně mě to děsí. Váhu už mám zase svou, to kojení mě vysosává, ale jedná se o tuk na zadku a stehnech. Holky jak jste na tom Vy se cvičením a s postavou? Jak dlouho se vlastně dává tělo dohromady? Jsem z toho zoufalec, protože to fakt vypadá děsně! Prosím napište.

No a naše Anička je zlatíčko, abych taky nepsala jen o sobě. Je hroznej šibal vysmátej, pláče jen malinko, jinak je to pohodový dítě. Jsme z ní hrozně šťastní a plánujeme druhý miminko tak do 1,5-2 let max aby si děti spolu mohly hrát, vím jak jsem to měla já se sestrou, tak o to Áňu nechci připravit.

Holčinky mějte se moc fajn, jdu pátrat dál na emimču co o cvičení vyčtu. Doufám že mi manža deníček v týdnu stáhne, jestli tu něco vyplodíte :)

Zdraví Vás všechny

Slunečnice s Aničkou 3,5 měsíce

 
Kimmi
Stálice 95 příspěvků 22.01.05 14:10

Ahoj Slunečnice,
nevím jak moc jsi na sebe náročná a jaké bříško jsi měla po příjezdu z porodnice… Je třeba si předem říct, že úúúplně ploché bříško jako by se nic nestalo asi už nebude… Já si to prožívám už po třetí a vím, že to tenkrát trvalo tak 3/4 až 1 rok, než bylo břicho i zadek a stehna k mé určité spokojenosti, vždy jsem kojila, takže tělo asi syslilo na mlíko :-D Ale je tu ještě jedna věc, a to prsa po kojení. Nevím jak po kratším, ale po delším kojení /- půl roku a dýl/ to je dost síla. Prsa jsem měla splasklá, nic moc. Ale je tu pozitivní zpráva - i tohle čas vylepšil a za cca 1 rok už i ty prsa šly… Takže holky, musíme s tím počítat, že to mateřství na nás zanechá nějaké stopy.
Já osobně jsem líná doma cvičit a do posilovny zatím nejdu kvůli kojo a hlídání, tak se snažím aspoň nemlsat a chodím na dlouhé procházky s kočárem.
No, s cvičením přesně ti neporadím, ale je to asi individuální. Jak rostlo bříško, rozestoupily se přímé břišní svaly a po porodu jsi tam mohla nahmatat takovou mezeru . uprostřed břicha svisle dolů. No a možná se to ještě úplně nestáhlo, tak radím vydržet a třeba to cvíčo trošku zvolnit.

Jo a mimochodem, já když si stoupnu před zrcadlo ANIŽ bych břicho zastrkovala a notabene po večeři?? No škoda slov, to bych vám teda nepřála vidět :-DD

Ještě něco - tak dneska jsem koupila Barunce konečně hrazdičku, bohužel mimo všechny slevy , za 460, je to Simba toys a je moc pěkná, mám z ní radost jak malý dítě! Barunka ještě spí v kočárku, tak se už těším až ji uvidí. Pak jí s tím vyfotím a pošlu.

Tak papa

Kimmi a Baru 3 měs. a týden

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 22.01.05 15:02

Cau Kokhi,
hlavně že jsi si to užila a že máš hlídání, však si to zasloužíš.
Promiň mám v tom trochu chaos ty jsi s mimísem na flašce ?
Já furt nevím jak udělat tu moji chlastačku. Malou dám klidně zítra na láhev, je na to zvaklá z večera a nemá s flašou problémy, nutroušu máme taky dost, co mě ale odrazuje je „co budu dělat s prsama“, nevím za jak dlouho se po pití může kojit, tipla bych si že pokud si dám pořádně, dejme tomu sedmičku vína, tak do půlnoci, tak druhý den bych kojit neměla. No a já si nedovedu představit že bych jak … odstříkavala, trvá mi to tak půl hodiny a je to děs a běs. Ještě se rozhodnu.
Tak pá.
 Lenča

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 22.01.05 17:13

Ahoj Lenko,
skončila jsem s kojením,když měl malý 4týdny…Když jsem se dostala z popraskaných bradavek,že jsem se bolestí při každém přisátí kousala do polštáře,dostala jsem horečky…Měla jsem třikrát zánět levého prsu,které se už nerozkojilo a já měla 18dní,kdy jsem kojila z pravého prsu a dokrmovala Nutroušem…bylo to dost náročné na psychiku…A bolelo ho pořád bříško…Ještě jak je velký,tak měl pořád hlad,zkrátka jsem to přesně na den těch 4týdnů vzdala…Od té doby jsem spokojená a mimi taky…Je mi to líto,ale je nám lépe takhle…Venoušek přijal lahev dobře…máme všechny od Aventu..a na čaj Tommy Tippe…Teď už mi papká pěkně Hippíkovou zeleninku a zítra mu dám poprvé kašičku…Je moc šikovnej a dělá věci,která podle popisu má dělat až tak za 14dní až tři týdny…
Bohužel ti tedy neporadím,jak to udělat při kojení…
ahojky Kokhi

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 22.01.05 17:40

Kokhi, to je mi líto s tím kojením, každopádně nejdůležitější je spokojená mamča a mimís. A hlavně že dobře papká :-) A jak už jsem psala někde dřív docela ti závidím.
My to taky neměli lehký, odcházela jsem z porodnice a malá byla na flašce, a já už se docela těšila, viděla pozitiva - tatka v noci, vycházky bez problémů atd… no a pak jsem to párkrát zkusila a malá se chytla :-)
No nic nějak to vyřeším. Nechám to osudu. Odsavačku mám. Jdu za babulou a pak hurá do života.
Papánek
L.
PS: dej vědět jak s tou kaší, držím pěsti. Jo a pozdravuj venouška, že je moc a moc šikovnej když už tak pěkně papká.

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 22.01.05 18:20

Kokhi, to je mi líto s tím kojením, každopádně nejdůležitější je spokojená mamča a mimís. A hlavně že dobře papká :-) A jak už jsem psala někde dřív docela ti závidím.
My to taky neměli lehký, odcházela jsem z porodnice a malá byla na flašce, a já už se docela těšila, viděla pozitiva - tatka v noci, vycházky bez problémů atd… no a pak jsem to párkrát zkusila a malá se chytla :-)
No nic nějak to vyřeším. Nechám to osudu. Odsavačku mám. Jdu za babulou a pak hurá do života.
Papánek
L.
PS: dej vědět jak s tou kaší, držím pěsti. Jo a pozdravuj venouška, že je moc a moc šikovnej když už tak pěkně papká.

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 22.01.05 23:06

Ahoj holky,

já se přiznám, že jsem cvičila akorát v porodnici a pak trošku doma, ale fakt málo. Vím, že je to důležitý, ale já jsem před tím měla celkem pevný břišní svaly a pak mě opravdu bolelo pořád bříško, už jak rostlo........pořád jsem nechápala proč, ale pak mi bylo řečeno, že právě jak se rozestupují ty břišní svaly........­.......
A když plánujem tak rychle druhý mimčo, říkám si, že to te´d bude aspoň pro to tělo jednodušší :o))).
Ne, je to trošku výmluva. Mě to doma samotnou neba a na aerobik už jsem chtěla jít, ale malá mi to zhatila, protože se nenechá uklinit ničím jiným, než mým mlíčkem (a večer jí po hodině… už jsem to tu psala). Takže ze cvičení není nic :-/

Jinak jsem překvapená z toho, jak se ještě dnes v některých porodnicích k maminkám chovají. Brrrrr. Měla jsem opravdu štěstí. K nám byli všichni moc milí a vstřícní a snažili se splnit cokoli jsme potřebovali (až jsem se divila). Rodila jsem v Brně Bohunicích a půjdu tam zase. Kdyby porod nebolel, chodila bych tam klidně každej týden :-D. No, vlastně ne. Teď jsem si vzpomněla na mé před i poporodní nálady a to se ovlivnit nedá..........taky ten zmatek kolem prvního miminka a nervozitu.......
Tady je vidět, jak se pamatuje jen to pěkný, že?
Holky, vrací se váme ještě porod před očima? Já jsem se z toho nějak ještě nedostala. Barča má zrovna dneska 4 měsíce a od porodu se mi několikrát denně (o noci ani nemluvím) vracejí vzpomínky a pocity, který jsem ten den zažila. Celkem mě to už obtěžuje - pokaždé se do toho úplně vžiju a než se dostanu zpět doreality (je to třeba u dívání se na TV nebo při jakémkoli ZASLOUŽENÉM :-) odpočinku), je to síla. Při tom jsem nic strašnýho nazažila, jen ty bolesti se mi pořád vracejí........... Nevim, jak se toho zbavit - snad to přejde časem samo........?
Už musím jít, pustila jsem Barči k usínání kolotoč a asi se neujal

Zatím ahoj

Verča a Barča 4 měs.

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 23.01.05 05:54

Ahojda,
tak jsem včera dala prvně tu kaši,jsem to nevydržela…chuťově je mňam mňam,ale prcek snědl asi 60ml,protože dávka byla120ml a půlka tam zbyla a spal od 19-22h…ale jedl v 18h…takže i když to nemělo takový efekt,závěrem musím říct,že to vlastně účinné je…

ještě spím,takže zatím papa
Kokhi a Venoušek

 
Paloma1
Povídálka 18 příspěvků 23.01.05 10:28

Ahoj maminky,

moc a moc Vám děkuji za komentáře k mému článku i za milé přivítání zpět mezi Vás. Je fakt, že ty špatné vzpomínky z nemocnice se vstřebají a zůstávají jen ty krásné na samotný porod a neuvěřitelný pocit štěstí z prvního „seznámení“ s miminkem. Jsem moc ráda za Vás, které jste zažily příjemný a vstřícný personál - tak by to mělo vypadat.

Co se týče slintání, Verunka slintá úplně neuvěřitelně a navíc si pořád strká prstíky do pusinky, dudlík rezolutně odmítá - vyzkoušely jsme snad všechny typy a všechny značky. Asi jí brzy porostou zoubky - ale to je pouze moje domněnka.

Cvičení po porodu - to je fakt věčný problém.
SLUNEČNICE - obdivuji Tvoji snahu, já na cvičení ještě ani nesáhla, takže Ti zároveň asi neporadím :-))). Já jsem v šestinedělí ztratila - kromě 2 kg - všechno, ale samozřejmě spokojená nejsem. Mám zadeček… Dokonce mi kousek nad ním trochu popraskala kůže, i přesto, že jsem se v těhotenství pravidelně mazala krémem proti striím. Moje kůže má k tomuto problému asi dispozice. Ach jo. Ale manželovi se líbím i tak a Verunku bych za nic nevyměnila. Počítám, že cca od března budu chodit na kalanetiku a spinning - věnovala jsem se tomu před otěhotněním. Tak snad se ta postava dá trochu dohromady… :-)))
Stejně jako Verča se trochu vymlouvám na to, že chceme brzy počít další miminko a tak to snad na tak krátkou dobu nemá ani cenu… Chtěli bychom začít už o těchto Vánocích…
BABULE - chtěla jsem jít rodit do Litoměřic, ale nestihla jsem vyřídit formality. Příště mám na pamětnou… No jo, člověk se učí celý život…

Mimochodem - četly jste na http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?… - testy plenek?

My používáme Huggies nebo Fixies, ale i ty už se podařily Verunce pročůrat i prokakat. S tímhle máme hrozný problém - buď jsou jí plenky malé nebo velké…

Teď tady vedle mě spinká na lehátku, je strašně roztomilá. Taky strašně nahlas žvatlá a píská.

Než se vzbudí, jdu tady ještě trochu poklidit a umýt nádobí.

Přeji krásný zbytek víkendu.

Pohlaďte Vaše zlatíčka.

Zatím pa, Ála + Verunka 3,5 měs.

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 23.01.05 11:44

Ahoj Álo,
co se týče plenek,taky používám fixies nebo huggies,ale už normálně očíslo větší…Normálně jsem koupila 8-14kg a to Véna ještě nemá a jsou mu v pohodě…žádná křeč…ale mi máme tužší stoličku,takže s kakáním problémy nemáme…co se týká prokakání…:-)))
tak zatím papa

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 23.01.05 16:51

Ahoj holky,
uspesne jsme se vratili s Lukaskem z navstevy mych rodicu, let i cestu autem prezil bez problemu, ma za sebou 2000km. Prectu si vase komentare a pak se ozvu.
Pepsi s Lukaskem uz 4 mesice!

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 23.01.05 21:47

Čau holky,
taky jen přeju pěkný zbytek víkendu a dobrou náladu do nového týdne :o)

Nějak s Barčou nestíhám, s manžou jsme se chytli (že prý chlapi v práci doma nemusí uklízet :-¨).............. no, víkend nic moc.

utíkám kojit, malá si už stěžuje :-)

zatím

Verča a Barča 4 měs.

 
EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 23.01.05 23:17

Ahoj holky,

po delší pauze vás všechny zdravím a přeji co nejpohodovější vstup do příchozího nového týdne. Álo - musím se přiznat, že i já jsem musela zamáčknout slzu, popsala jsi to tak hezky. Je fajn, že to nakonec manžílek stihnul a že po porodu to bylo už dobré.
Mne vždy zamrzí, že téměř každá holčina prožije nějaké nepříjemné chvíle v době, kdy se odehrávají nezapomenutelné a důležité události… Snad se tohle v budoucnu zlepší.

LILO - příspěvek o mědvědici mě pobavil, obzvláště, zda-li bys měla být medvědicí Ty. Myslím, že bys musela před zi,ním spánkem hodně baštit, abys pak měla nějaké špeky :o)

Violka včera oslavila 4 měsíce. Když se tak na ní podívám, vidím, jak roste a popadne mě nějaká melancholie - těším se na to, co nás čeká a procházím vše, čím jsme prošly, ať už v dobrém či špatném. Vidím jak roste, jak jí rostou vlásky, jak se rychle vyvíjí..... Její smích mě vždy odzbrojí. Někdy se mnou laškuje, abych si s ní hrála, třeba nadzvedává bříško, abych ji pošimrala.....
Je to nejcennější, co v životě mám, nejlepší, co vzešlo z naší lásky a jediné, co prosvítilo moje srdce.
Jsem asi bláznivá, když to tady tak popisuji, ale nějak to nešlo nenapsat. Některé jste se rozplývaly dříve. Já to pociťuji nějak teď. Když už komunikuje, poznám, co potřebuje, ustálil se nám režim a to nejtěžší snad máme za sebou.

Nestačila jsem pročíst všechny příspěvky v minulém deníčku a tak, zda jste někdo nemocní, tak přeji brzké uzdravení a celkově přeji všem hodně energie a pohody.
Dobrou noc Edita Anne s Violkou

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 24.01.05 08:35

Ahoj,
tak jaký byl víkend? U nás nic moc. V pátek ještě dobrý, B dokonce kakala normál a o polovinu míň. Ale v sobotu začala mít průjem (doslova voda). V neděli taky, pořád měla zvýšenou teplotku, tak jsme nakonec vyrazily do nemocnice, abychom se ujistily, že je OK. Podle Dr nic nenasvědčuje tomu, že by byla nemocná (což jsem ráda), jen tu stoličku máme o dost víc, než je takovej průměr (prý cca 4 a my máme kolem 10denně). Tak jsme dostaly kapičky na střevní mikrofloru a snad se to srovná. Taky zapisujem kdy a kolik a jak:) No a jen jsme se vrátily z nemocnice, začalo to nanovo, a pořádně. Navíc měla B bolení. Aby toho nebylo málo, po návratu jsme si hodily šlofíka a od té doby je zas zle mě. Nejim, nepiju (mlíko jde do háje), od včera víc jak kilo dole. Zvracim. Vypadá to na střevní chřípu. Večer jsem byla tak hotová, že jsem malé na noc dala rovnou nutrouš (beztak mlíka moc nebylo a potřebovala jsem se vyspat aspoň trochu, ani jsem ji neunesla). Vypila 210ml. Ale o moc dýl nespala. Pak už jsem zas kojila. Teda se snažila. Holky, mám kojit, když je mi zle a nevim stoprocentně, z čeho, aby pak malá netrpěla taky, nebo mám vytáhnout zásoby, event. dát nutrouš? Já se bojim, aby jí nebylo zrovna tak zle, jako je mě. Bolej mě klouby a zkusila jsem si dát jídlo a uvidim. V noci horečka, teď je to lepší. Nevim. Na jednu stranu by mohla dostat protilátky, na druhou se bojim, aby jí to netrápilo taky. Stačí nám to její kadění.
No nic, přestanu si stěžovat a radši končím. Zítra jdem na ty naušničky, to zas bude rodeo.
Tak zatím.
Gabča a Barča, 16+6

PS: Edito…krásně jsi to popsala. Stejně to cítím i já. Denně zjišťuji, že se znovu a znovu zamilovávám:)

 
Anonymní  24.01.05 08:36

Ahoj Álo, jsem ve 33.tt a chystám se rodit také v MN v Ústí nad Labem. Jsem již druhorodičkou a první porod proběhl také ve výše zmíněné porodnici. Vše proběhlo ok.
Tenkrát jsem byla také hospitalizovaná, ale jak to tak sleduji, mohu být ráda, že tenkrát měli na rizikovém odd. obsazeno. Ležela jsem ještě s několika maminami na gynekologii II.
Z tvého čálánku mi běhá mráz po zádech…
Myslím si, že by stálo za to tvůj článek poslat jako poděkování MN(e-mail:info@mnul.cz ). Jinak má zkušenost s tímto mailem je taková, že odpovídají vskutku lidé kompetentní a to celkem rychle.
Udělala bych to s chutí sama, ale od tebe to bude na místě.
Držím palce a přeji hodně zdravíčka tobě i Verunce. Katka.

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 24.01.05 15:21

Gábi,
brzy se s Barčou uzdravte…to je hrůza,ještě že Véna je jen „protivnej“ před spaním…nějakou nemoc bych teď asi nezvládla…stále bych spala…:-((
tak papa Kokhi a Véna 15+4

 
EditaAnne
Kecalka 135 příspěvků 24.01.05 16:35

Ahoj Gábi,

my jsme před dvěma týdny prošly něčím podobným. Malou jsem kojila dál, i když mi bylo špatně. Také jsem se bála, aby jí nebylo špatně, ale všechno bylo v pohodě. Navíc protilátky jsou pro ni důležité, tak ti doporučuji kojit dál.
Držím palečky, ať jste obě holky zase zdravé. Ëdita Anne s Violkou

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 24.01.05 17:04

Tak kojím dál, i když to střídám se spotřebováváním zásob z mrazáku. Mlíka zas tak moc nemám, protože pořád je mi blbě. Dneska jsem ale zvládla 2přesnídávky a trochu piškot. Vypadá to fakt na střevní chřípu, volal mi manža, že mu začíná být taky špatně. Takže bůhví, jestli to nezačalo u malé tím průjmem. No, už aby to bylo fuč.
Díky za radu
 GaB

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 24.01.05 21:35

Ahoj holky,
nestiham, prave jsem uspala Lukaska, manzel je jeste v praci, to je sila, ten den mi dnes prisel strasne dlouhy.
Lukasek sice usina mezi osmou a devatou (driv to bylo tak kolem desate), ale taky rano vstava kolem seste, kdyz se zadari tak sedme hodiny a to me nici. Ja nikdy nebyla rani ptace a ted mam byt usmevava uz od sesti? Taky se nam nejak rozhasilo nocni kojo, driv to bylo jedenkrat, maximalne dvakrat, ted vstavam v noci tak ctyri az petkrat a dost dlouho to trva, nez moje zlaticko zas usne.
Jak psala Kokhina, ze malej rve, kdyz nemuze usnout, tak to mame taky. Predevcirem jsem si s nim (byl uz v pyzamku a ve spacaku) udelala vylet nocnim mestem autem, aby konecne zabral. Pak spal jak andelicek. Aspon, ze tohle zarucene funguje. Jedine co me drzi nad vodou, je nadeje, ze se to snad zase zlepsi.
Lenculko, Lukasek taky desne slinta, ale na zoubky mi to prijde jeste brzo, nevim.
Kimmi, my koupili taky penove puzzle, mooooc pekne, barevne s krteckem (ne takove ty pastelove barvy jak byva to s abecedou). Uz se tesim, az na nem bude delat kotrmelce. Na plazeni mame peknou deku, takze puzzle zatim odpociva ve skrini.
Dostali jsme balicek od Allete/Nestle, se vzorky jidla od 4.mesice a hrackou, desne tam propaguji, ze uz mame zacit s pevnou stravou, je mi jasne, ze chteji prodavat ty svoje presnidavky, ale prijde mi to jeste dost brzo. Lukasek pije porad MM (jeste nikdy neokusil flasku), a kdyz prospiva, tak zatim nic menit nebudu, no ne?
Melu pate pres devate, jsem uz dost unavena, tak jdu taky zalehnout.
Jo, byli jsme na plavani, bylo to moc fain, malemu se to libilo, ve vode se smal.
pepsi s lukaskem 4 mesice a par dni

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 24.01.05 22:56

Čau holky,
dneska se nikdo moc neozýval, my jsme taky s Barčou nestíhaly…reno­vujeme koupelnu, takže máme doma pěknej zmatek :-(, ale Barča je zlatá - poslušně spinkala většinu dne. Zrovna se mi to fakt hodilo - říkala jsem si, že ta noc asi bude stát za to, ale před 15 min. usnula a zatím pokračuje - tak jsem zvědavá.
Ale ona vůbec je taková malá spolupracovnice :o)). Když jsem byla nemocná a měla 40°C horečky, taky spinkala, když mi je špatně, zdá se mi taky klidnější.......... nevím, jestli na ni působí nějak to moje unavený tělo, ale jsem ráda, že to není naopak. Taky s vámi děti „spolupracují“ :o)))?
Dneska jsem byla na návštěvě u našich a celkem jsme se nasmáli :-)). Dala jsem Barču na bříško, ať se předvede, jak umí držet hlavičku. Chvilku se předváděla a pak bum! a pusu i nos zabořený do podložky. Myslela jsem, že tím skončila, ale najednou začala zvedat ten plinkou naducanej zadeček nahoru (hlavu pořád zabořenou dolů) a kopala nohama. Bylo to srandovní - taky se smála, když si konečně otočila hlavičku na bok. Pak zase a zase. Zadek nahoru a trénovala, ale ruce nechala rozpláclý od těla, takže se nikam nepohnula. Jen se tomu smála s náma, na co přišla. Jsou kouzelný, ty miminka, když něco novýho objeví, že?
HOlky Brňandy - chystáme se po očkování na plavání. Co vím, je na Moravské Slávii a na Lesné. Právě o Mor. Slávii jsem se doslechla, že jak je tam ještě ten Squash klub, že si někdy sportovci po výkonu jdou hupsnout do toho bazénku pro miminka. Celkem mě to odradilo. Víte o tom něco? Na Lesné je to prý fajn.......... kdyby jste věděly víc, budu ráda za tip.
Konečně jsme se uzdravily, tak mě napadá nějakej ten srazík..........

Zatím se mějte a užívejte si mimíšků

Verča a Barča 4 m

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 25.01.05 09:27

Ahoj,

jsme všichni až na Petra marodi, Petr je nevrlý snad to nechytne taky.

PLAVÁNÍ - PŘIHLÁSILA JSEM JSEM pETRA NA PLÁVÁNÍ NA lESNOU , KURZ ZAČÍNÁ KOLEM 21.2. Pardon, píšu velkýma, není to záměr.
už jsem nás tam nahlásila, ještě musíme zaplatit.

Petrovi se prořezávají dva zoubky dole, mě padají vlasy - pelichám děsně, jako vždy kolem 3-4 měsíce od porodu …

Píšu chaoticky, děti na mě dorážejí .....

pápá
Lila
P.S. snad večer přečtu komentáře všechny a něco ještě připíšu

 
malina02
Kecalka 107 příspěvků 25.01.05 10:37

Ahoj všichni,

Lilo, už zoubky jo? I když já taky občas lovim Elišce v pusince, jestli něco nenajdu, protože děsně slintá. Má už celou „olezlou“ bradičku, tak jí pořád něčim mastim a ona pak chudák vypadá jak maštěná sádlem :-)). Vlasy jsem taky zaznamenala, že mi nějak začaly padat. Malá mi vždycky zaboří ručičku do vlasů a pak má na prstíkách namotaný moje pačesy, fuj, já to nesnášim. Vlasy v umyvadle, na koberci nebo nedej bože v jídle, z toho je mi šoufl. Tak co s tím? Asi nic, že. Uklízet a na vaření nosit šátek hihi.

To počasí se zbláznilo, co? Tady je úplně bílo a stále vydatně sněží. Je to hezký, ale na procházce vždycky pěkně promrznu. No hlavně, že neprší a neni bláto.

Elišce jsme už koupili pokračovací mlíčko, bude jí přece za 6 dní 4 měs. Pila ho pěkně, tak snad se nic neděje. Jinak jsem jí ještě nic jinýho nedávala, možná zkusim nějakou tu šťávičku. Za týden jdem do poradny, tak tam se dozvíme víc. A určitě nás nemine to očkování, tak to se bojim. Naušničky mám nachystaný, GABČO napiš, jak to malá snášela.

Taky cvičíme a je to lepší než to bylo. Myslim, že „pase koníky“ už dobře a nedává už tu jednu ručku podél těla. Je to ale fakt pěkná čertice, měla jsem jí na zemi na dece a pod hrazdou, vařila jsem a občas na ní jukla a po chvilce byla uplně mimo deku, tak jsem se smála, že jí zachvíli najdu u televize, nebo mi uteče na chodbu. Nevim jak to přesně dělá, kope nožkama a tak se nějak otáčí a posunuje. V postýlce je jednu chvíli normálně a za minutu přijdu a najdu jí vzhůru nožkama. No a v noci to cestuje. Jednou je v nohách, pak nahoře a hlavně nechce být přikrytá a pokud má ponožky, tak je na 100% vždycky sundá.

Tak se mějte zatim, marodi se brzy uzdravte a hlavně pište, ať je co číst :-))

malina s Eliškou

 
malina02
Kecalka 107 příspěvků 25.01.05 11:00

Tak ještě jednou já. Koukám, že v tý fotogalerii jsem to pěkně pomotala. Ale nebyl to úmysl, aby se jedna fotka zobrazila 3× :-))). Nejdřív jsem ji nahrála a nebyla jsem přihlášená, takže zůstala „viset“ někde na serveru a dneska jí tam šoupli. Pak jsem zkusila už normálně, ale bylo to moc malý a to se divim, protože mě se to v náhledu zobrazovalo větší. No a na poslední pokus jsem to zvětšila, ale výsledek žádnej, tak jsem se s tím už nechtěla mordovat. Nevíte někdo, jestli jde ta fotečka nějak zase stáhnout ? Já jsem tady nad tim dumala a na nic jsem nepřišla.

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 25.01.05 17:36

Čau holky,
VERĆO - já s malou chodím do baby klubu KENNY , zatím jen do vany, po očkování pak chci pokračovat. ta mor. slavie to je taky od BC Kenny, zítra jdu na vanu tak se zkusím poptat. my chodíme na životského,k to je v židenicích, je tam vana, herna a malý bazének a nic jiného, takže „sportovci“ nehrozí. Jo a 10 lekcí stojí 1800. Mrkni na jejich stránky www.bc-kenny-brno.cz
Já jsem spokojená.
Malá je tedka nějak protivnější asi zase nějaká krize.
a už řve …

Lenka s Emčou

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 25.01.05 17:48

Ahoj holky,
tak jsme byly u toho dr.
NEjdřív jsem malou převážila. No, tak v pátek jí budou 4měsíce, dnes vážila 6,54kg, doma jsme měřili a má cca 65cm.
Naušničky - jsem hrozná, jsem srab. Šel tam s ní taťka a já seděla v čekárně s ucpanejma ušima a poplakávala (nemám ráda, když beruška pláče). I přesto jsem ji slyšela. Plakala až do autosedačky, pak už byla v pohodě. A víc řvala u injekce. Prý nejvíc začala řvát ne při píchání, ale jak jí drželi. Ted má ještě hlavičku zavázanou, sundavat budu asi za hodinku. Uvidím, jak bude reagovat na to čištění. Uf, máme to za sebou už aby si jen zvykla a je to. Jinak nenastřelovali, ale píchali.
Musím
Gabča a Barča, dnes 17týdnů

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 25.01.05 17:49

Ahojky, to jsem ještě já, chtěla jsem si postěžovat…
píšete ja se ti vaši broučci na vás smějí, já zase mám pocit že když mě malá vidí tak brečí, a vůbec s těmi úsměvy děsně šetří. někdy si říkám jestli mě má vůbec ráda … když jsme byli v šestinedělí tak jsem párkrát vybuchla v její přítomnosti - hlavně kvůli sobecké babičce, nebo v noci, tak mám obavy, jestli si to nějak nepamatuje… a třeba se mě bojí.
Tak co myslíte ?
 Lenka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 25.01.05 18:06

Leni, nemyslím, že by se tě malá bála a neměla tě ráda. To ne. Asi má hodně zážitků, zpracovává to. Neboj.
Co se výbuchů týče, to víš…já v šestinedělí byla párkrát i dost protivná na Báru, semtam hádka před ní a je v poho. icméně tím nechci říci, že to je pro mimi dobré. Neboj, hodně na ni mluv, hraj si s ní, zpívejte si. Chodíme si hrát k zrcadlu…kouknem na sebe, B se usměje, otočí hlavičku na druhou stranu, já se otočím taky a tak se zas kouká na sebe a tak to jde dokola. Uvidíš, že bude lépe:)
 GaB

 
Michaela27
Nováček 8 příspěvků 25.01.05 18:35

Ahoj holky,
tak jsme dnes byly na čtyřměsíční kontrole. Konečně Anežka přibrala, má 6,10 kg!!! Taky ji očkovali. Nevím, ale mám asi nějaké zvláštní dítě:-))) Při injekci začala bulit, ale jak jsem ji pak chytla do náruče, tak jak když utne, přestala a doma se celý den usmívala jak sluníčko. Celou dávku Nurofenu vyplula a po vpichu večer ani památky ( ťuk, ťuk ) Asi je chudě malé zvyklé. od dvou měsíců jezdíme k Dr. na průplach slzných kanálků a to co týden.
Jinak prázdniny u babičky přežila ve zdraví a pohodě:-)) Dokonce ji mamka naučila pořádně jíst ( odtut těch 250g :-))) a taky usínat bez náruče. Taky chtějí vaši mimísci usínat ve vaší naruči?? Dala jsem po návratu večer do postýlky ( dle instrukcí ), sedla si k ni a nechala být. Malá spustila hodinový koncert ( samozřejmě bez slz, tak jak to umí) a já chytla po hodině nerva, sebrala jsem ji dudlík a se zvýšeným hlasem ji začala vysvětlovat, že je noc a ona bude spát a nebudu o tom diskutovat. A hádejte co udělala?! Přestala brečet jak když utne a začala se mi smát do očí!!!! Normálně od ucha k uchu a nahlas. Kdyby to neviděl manžel, tak rodina nevěří:-)) Taková je to opička.
Jinak teprve nyní oceňuji, že jsme velká rodina.
Tento týden mi začaly zkoušky a tak nevím z které do které. Malou si teda vzala na starost manželova maminka a švagrová. Já kontroluji jen jestli jedla a kolik:-)))

Tak jdu pokračovat v učení. Mějte se fajn a ať se všichni v tomto fuj počasí zdraví. A pište, ať je co číst ( pak mám výmluvu proč se neučit:-)))

Michaela a Anežka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 25.01.05 18:47

Míšo, u nás to je stejný. V noci Bára ječí, rozsvítím, jdu jí přebalit a to je najednou smíchu. NEbo ráno, když jí přemlouvám, ať ještě hodinku chrní, že to potřebuju:))) Nbo když vyplivuje flašku s mlíkem. Nebo se na ní jen ze hry zlobím (je jako tvářím a dělám tytyty - když má ruce v puse třeba) a to je psina:))). Co se usínání týče. No, dřív s náma spala malá pořád, teď jak kdy a do postýlky chodí taky. Funguje to tak, že po sedmé vykoupu, nakrmim, pak jí nechám na posteli ,aby si hrála, před devátou dostane ještě cucnout a šup do postýlky. Většinou vytuhne, párkrát pofňukne, občas zabulí, ale usne. Výjimečně usíná po desáté, ale kolem té deváté to je jisté. když usne kolem osmé, tak se do hodiny vzbudí. Takže ji nechávám si hrát, před spaním a je to. někdo to možná odsoudí, ale je zbytečné stresovat obě strany tím, že dítě nespí a ty to chceš. A pokud to netrvá do půlnoci neviděla bych na tom nic špatného. Aspoň mi zas vydrží spát déle ráno a nebudí mě v 5:)
Hodně úspěchů v učení.
 GaB

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 25.01.05 19:50

Čau holky,
tak dneska to spadlo zase mě. normálně si píšu a z ničeho nic ŠUP! a stránka nikde - jen plocha počítače. To se mi ještě nestalo :-).

Chtěla jsem ragovat na Gabčin komentář - za co že by tě mohl někdo odsuzovat? Že nechávaš malou hrát před spaním, nebo se ti to zdá pozdě?.......­.............­..:o))) Já jsem ráda, když Barča usne po desáté. Dřív ani rana :-). Jedenáctá to jistí, to jo, ale to přece ani nejde ovlivnit. Měla jsem takový tendence, ale ničeho zvláštního jsem tím nedocílila.
No a to si sní hrajeme klidně s manžouoba dva. Večer je totiž jediná možnost, kdy už nikam nespícháme a máme čas se jí oba zárověň věnovat. To je z toho Barča úplně u vytržení. Je vidět, jak je spokojená, když má u sebe oba svý oblíbence :o)) a ti se na ni pitvoří a vykládají....­...........
Pak začne sama být klidnější, zmenšují se jí očka.........tak to už ji dám do postýlky, pustím kolotoč a ona si tam /naštěstí) sama pěkně usne. Chodím jen na kontrolu, že je vše OK.

Jo, někdo se tady ptal, jak docílit toho, aby mimčo chodilo spát samo. Nemám na to patent (v každé knížce mají taky svý rady), ale my jsme taky dlouho usínaly v náručí. Bylo to dost únavný - hlavně první měsíce. My jsme teda začaly tak, že i když byla v náručí, uspávala jsem ji v ložnici, kde byla puštěná jen malá lampička - jen takový šero, takže se jí klížily očka. Později jsem ji dávala do postýlky a ještě byla v pokoji, popř. si lehla vedle na postel, aby na mě viděla..... to nám vydrželo asi týden. A nakonec ji tam šupnu, pustím kolotoč, dám pusinku, dudlíka, plinku, kterou si žmuchlá v ručičkách¨a teď už v klidu odejdu. Ona si někdy ještě chlilku povídá, ale pak usne.
Nejsem taková drsňačka, že bych ji tam nechala plakat. To za ní přijdu, uklidním a většinou jí to stačí. Ale to bylo jen párkrát. Zkuste to taky tak postupně. u nás to zabralo, ale říkám, že na to nemám patent :-))).

LENCULKA - malá se na nás taky nesměje 20 hodin denně :-). Dokonce mi někdy připadá, že já jí jsem tak všední, že má větší radost z taťky, když přijde. Někdy je celý den uplakaná - tak si říkám, že třeba prostě nemá náladu se smát..........Ale další den je zas jak měsíček.
Já myslím, že přece ty mimča jsou na nás tak závislý, že nás prostě musejí mít rády :o)), že je to od přírody tak daný…
Zrovna o víkendu, když jsme se s manžou chytli, tak jsem se pak (klasicky) rozbrečela (pořád čekám, kdy mě tohle opustí :-) a malá dostala za chvilku hlad. Tak jsem ji kojila a manža se jal cosi zase znovu rozebírat. Z toho samozřejmě vzniklo, že já (ublížená), slzy jak hrách, jsem se na ni snažila usmívat - ona sála, byla trošku vykulená. Snažila jsem se na ni nedívat, nebo dělat, že se směju (musela jsem vypadat jak blázen), ale normálně se najedla, já jsem se pak uklidnila a zatím to na ní žádný stopy nezanechalo :o). Nechtěla jsem vůbec, aby mě takhle viděla, ale to se zrovna nedá ovlivnit - hlavně, když má hlad, že.
To k mým náladám a prohřeškům u malé :-(.

Musím letět, plače

zatím

Verča a Barča 4m

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 25.01.05 22:19

Hurá, už spinká, vykoupaná, nakrmená, spokojená..... doufám :o)).
Nikde nikdo, tak si budu psát sama, no:-). Manža má noční, což pro mě znamená mít večer pro sebe, nedělat mu kafe, nenosit pochutiny, popř. se sebou cokoli dělat, abych vypadala nějak k světu :-). Talže tu sedím v pomačkaným triku, v teplákách s vyboulenýma kolenama, rozcuchaný vlasy - napůl mokrý, napůl suchý (abych byla k tématu, tak taky napůl vypadaný :o)), ale spokojená.
Sice mě čeká ještě úklid té naší konečně spravené koupelny a vlastně celýho bytu, ale co, aspoň se můžu vyřádit s Proprem a dalšími jedy a nikdo nebude krčit frňáčisko, že „tady něco smrdí“ :-/
Konečně jsem taky byla u Dr s tím mým škaredým nehtem na noze, dala mi dvě mastičky - Betadine a Batrafen - neznáte je někdo? Prý by měly pomoct, ale u každé z nich je napsáno, že je nesmí užívat kojící a těhotné ženy. Na jedné dokonce, ani pokud plánujeme otěhotnění (!!!) Dr. mě sice na to upozorňovala, ale že prý když to mažu na tak malým místě, že to neva..............
No, mám z toho opravdu smíšený pocity :-((. Kojím, snažím se otěhotnět......... , ale zase ten palec už bolí jak čert. Doufám, že Dr. ví a je si jistá, že to nevadí.
Lencule - díky za adresu na Bc Kenny, vypadá to zajímavě. Jen v těch Židenicích se dá i pokračovat, že? Je dobrý, že si můžeěš zaplatit jen jednu lekci na zkoušku.

Očkování nás čeká zítra - a to jsem ještě zvědavá, jestli Dr usoudí, že ta rýmka, co má, je jen ze suchýho vzduchu…Jsem z toho už na prášky. Očkování už máme postupně o měsíc posunutý a Barča nikdy není v objednaným termínu OK. Tak uvidíme. Kdyžtak nám držte pěsti, ať ji to moc nebolí :-((((, já už se bojím teĎ.

No, už tady otravuju dost dlouho :-)), omlouvám se, ale to jak mám volno :o)

Tak už letím, mějte se, držte se a pohlaďte mimíšky (pamatuju si, jak jsem před půl rokem psávala " a pohlaďtě bříška" :o))

Dobrou,
VaB

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 25.01.05 23:31

Ahojte,

stále nestíhám, bolí mě hlava, v krku, mám rýmu - řádí u nás viróza..... Koukám, že přibylo hodně komentářů…

LENCULKO - můj Tom (dnes 4,5r.) se na mě mračil snad 1/2 roku, i v kočárku vypadal stále jako šafářův dvoreček. Dnes je to kluk jako buk s velkým smyslem pro humor, který se chechtá neustále, stále má z něčeho legraci. Je to můj smíšek, když ho popadne ten jeho záchvat smíchu, tak se doslova neudrží na nohou. Neměj obavy, tebe se určitě nebojí.

HOLKY - omlouvám se, víc dnes nestíhám…pádím spinkat

Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 25.01.05 23:33

Nebojí se tě tvoje malá, samozřejmě. Už mi hrabe, píšu dost nesouvisle. Někdo v dizkuzi použil výraz „vykojená hlava“, tak to jsem přesně já Lila papá

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 26.01.05 08:45

Ahoj holky,
díky za podporu. malá prostě s těmi úsměvy šetří asi aby jí vydrželi až do hlubokého stáří :-)
VERČA - někdy je to s těma chlapama děsný, jak si vybírají chvilky pro „komunikaci“, mě se to taky občas stalo a chudák malá. V:,–(ím se kdyby kojili oni, tak bysme byli vyhozeni na ten okamžik z baráku !
Betrafen jsem používala na plísně, a jako jediný mi zabral, a taky jsem to brala když jsem byla těhu, tak asi doktoři vědí.
Držím pěstičky na očkování at to malou nebolí, my jdeme až za měsíc.
Všimla jsem si že manža chodí na noční, ten můj taky a nenávidím to, protože pak dopoledne je mi blbý že se chudák moc nevyspí, malá jako by to věděla je desetkrát „hlučnější“.
na to pokračování se ptáš jako že nejdřív vana a pak bazén ? nějak tomu nerozumím.
Jo a ještě s tou rýmou, tu my máme taky od narození ale podle naší dr. to není klasická rýma, prostě je to něco, co odejde až bude sedět, do té doby máme zvlhčovat vzduch, stříkat vincentku a dávat na bříško.
No nic musím valit, malá se budí z posnídaňové siesty a za chvilku pomažeme na plavání.

 Lenča

 
meta
Kecalka 229 příspěvků 26.01.05 10:54

milé maminky, spousta zvás je tu „nových“ takže mě asi neznáte :o) ale přesto gratuluji k prinzeznám a princátkům.

moc zdravím všechny spolutěhule a teď už spolumaminky a mimča s podzimního očekávání!
Vůbec se nedostanu k netu a už vůbec ne teď, protože malej je nemocnej tak sedíme doma, trochu mi z toho hrabe.
bára teď zorganizovala zase srazík nás z Brna z kurzu teď v sobotu tak se modlím ať můžem přijít. Člověk fakt doma blbne:o)

Nemám moc času, zakže vám všem dodatečně přeji vše nej do nového roku, svištíci ať pěkně rostou a děkuji Mii za mějlíky s adresami a pod. hlavně dík, že jste na mě nezapomněli. Tak páááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­ááááááááááááá­áááááááááá a snad se zas ozvu. Vím o vás jen od barči, když mi poví nějáké novinky, je to smutné, ráda bych s váma dál udržovala kontakt, mám toho tolik co bych potřebovala probrat a pokecat nejen o miminác, ale holt smůla. Tak zas někdy.

Verča + Petřík 3,5měsíce

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 26.01.05 11:39

Ahojte,
tak jsem zjišťovala ohledně toho plavání, tak ta paní to taky slyšela že do mor.slavie chodí sportovci. Jinak v židenicích je to vana a pak následuje bazének, samozřejmě může být rovnou bazének. jinde vana není. a v židenicích a pak ještě v kohoutkách jsou to bazénky kam chodí pouze mimísci.
Tak pá.
Lenča s plaváčkem - teď totálně umrtvenou Emčou

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 26.01.05 11:43

ach ta skleroza ! zapoměla jsem že ta mor. slavie nepatří pod BC Kenny.

 
malina02
Kecalka 107 příspěvků 26.01.05 13:07

Ahoj,
holky kde všechny ostatní jste ? Mia, Kimmi, Kokhina, Peťka, Maciáš a další ? No zkusím ještě mrknout do deníku 47, jestli někdo nepsal tam. Nějak se nám to s tím dalším vydaným deníčkem popletlo, ne? Aspoň mě to trochu zmátlo, když tenhle vyšel, tak jsem nejdřív myslela, že nám někdo přebral název. Hurá, nepřebral a jak „znam“ Miu, tak má už další deník nejspíš nanečisto napsanej :-)). Já teď taky běžím ven, sněží jako na horách, tak si třeba postavim s Eliškou sněhuláka. No, tak Eliška bude v kočárku, to dá rozum a já budu stavět.

Tak holky, já letim a až vám mimča usnou, tak pište, pište, co je novýho.

malina

 
Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 26.01.05 17:31

Ahoj,
dva dny mi nešel net…:-((
Jinak mám spoustu osobních problémů a manža je teď na brigádě,kde je od rána do večera a já si zařizuji miliony věcí,tak nestíhám…Dneska jsem se přiřítila domů až před chvílí a jsem zmrzlá na kost…
Mimčo se mi co chvíli probere,tak jdu nachystat večeři atd…

se zatím všechny mějte…papapa

Kokhi a Véna 3,5měsíce

 
Anonymní  26.01.05 18:31

Ahoj holky, tak už se zase hlásím, nyní v tomto deníčku. chviku jsem přispívala do toho minulého, ale pak jsem pochopila, že tam už se odpovědi nedočkám :-) No ale jinak jsem taky moc nestíhala. Álo, krásně jsi to všechno popsala, hlavně, že už je vše špatné za vámi a to hezké zůstává. Hodně štěstí!
Jinak musím říct, že jsem se poslední týden opravdu zasekla na tom, jak teď vypadám. Když jsem si tuhle pouštěla dovolenou před 4 roky, tak jsem dostala pěknou depku, jak jsem dřív vypadala, a co má manža doma teď. A to mi ještě včera přišla má superštíhlá, krásná, opálená kamarádka ukázat fotky z dovči, kde je na každé druhé fotce v bikinách. A to už fakt byla poslední kapka. Představila jsem si samu sebe teď v bikinách a od výbuchu smíchu jsem plynule přešla v pláč :-) Takže jsem se definitivně rozhodla, že od příštího týdne začnu ten spinning (pochybuji, že dokážu hodinu šlapat jak bezmozek :-) . Já vím, že to asi zbytečně moc řeším, možná si řeknete, že jsem blázen, tak se omlouvám.
Jinak Rudy se po 2m vrátil k nočnímu kojení. takže místo prvního kojení až v 7 ráno zase kojím ve 4h. Vypadá to, že už se to ale asi zpět nevrátí. Taky je už 2 dny pěkně protivnej a z toho jsem já pěkně nevrlá. No prostě, jak jste asi všechny pochopili, nemám svůj den, respektivě týden. Takže se ještě jednou omlouvám za mé negativní výžlebty a slibuji, že příště už zase jenom pozitivně.
Rudy se už zase vzteká, jdu.....

pa pa Peťka a Rudy 17t

 
Kimmi
Stálice 95 příspěvků 26.01.05 18:34

Ahoj holky a míma!

Fakt je málo času, Barunka je te´ˇd taky nějaká nevrlejší - že by nějaké krizové odobí? My jsme byly včera na 3 měsíční kontrole, sice už nám bylo 3,5, ale to by nevadilo. Ale jsem z toho poněkud rozladěná, jak ta kontrola probíhala. Sestra ji zvážila - 6750 g a změřila 62 cm, taky hlavičku 42 a hrudník 42, a to vše hlásila doktorce, která seděla za stolem a psala do zdravotního sešitku a do papírů. Očkování máme odloženota kže se nekonalo a to byla celá 3 měs. prohlídka. Dr. se na Báru ani nekoukla, ani nevstala od stolu… No na to bych byla i zvyklá, ale když jsem přišla domů, koukla jsem do toho sešitku . a bum! ona mi tam napsala váhu 5850 g !!! Nevím kde to vzala, nebo to k ní k tomu stolu asi nedolehlo, no hned jsem žhavila drát, ale nebraly to. Kdybych byla nějaká plašan matka, tak si budu myslet, že od minula za 3 týdny nejen že nepřibrala, ale dokonce 300 g ubyla!! Minule totiž měla 6150 g. Toho si ona dr. ani nevšimla, to jí nebylo divný, nezajímalo ji to, přitom se ptala jestli plně kojím / aby to mohla zapsat do sešitku/ No ještě jak jsem byla žhavá, tak jsem Báru naložila do kočáru a šly jsme tam, aby ji převážila a „chytla se za nos“, mám to kousíček, ale bohužel odpolední hodiny odpadly, haha. Tak jsem tam volala dnes a sestra řekla, že to je opravdu asi omyl a že mi to přepíše. No co byste tomu řekly?? No tak jsem se vykecala a ulevila si, vy jistě pochopíte moje rozhořčení. Když jsem to říkala mužovi, jen se smál, Barčo, ty cvalíku, ty prej máš 5 kilo, hahaha, no chlapi.
VLASY - taky už mi začaly padat, ale jak mnohé z vás píšete nic se nedá dělat, musíme to vydržet. A uklízet…
VERČO - Betadine je účinná desinfekce a Batrafen je protiplísňová mast. Myslím že obojí můžeš bez obav použít. Na letáčku je téměř u všeho, že je nevhodné pro těhotné a kojící, farm. firmy se tím jistí a zbavují odpovědnosti.
MALINO - nějak mi to asi uniklo - co cvičíte a z jakého důvodu?
FOTKY - fakt moc pěkné jsou ty srovnávací fotky. My bohužel toto nemůžem provést, neměli jsme při narození digitál. Malino, ty fotky z galerie asi už nejdou smazat. A poradte mi, jak uděláte, aby mimi neměly červené oči při použití blesku? Mě nepomáhá ani když tam zapnu tu funkci proti červeným očím, Bára má na mnoha fotkách hrozně červené oči, škoda. Zbytek rodiny se jí směje, že je jak Terminátor :-D

Musím končit, je půl 7, to je Barčin čas pobrekávání, mohli bychom si podle ní řídit hodinky.

Zdravím vás všechny maminky a mimi

Kimmi a Barunka zítra 15 týdnů / viď Maciáši?/

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama