Pohodový porod a to jsem měla strachu

Porod

Nejsem typ, který by pročítal diskuze a psal deníčky, ale jak mimi vše změní. Pročítání diskuzí patří od porodu k mému každodennímu rituálu a deníčky jsem před porodem také četla. Jak se říká, štěstí přeje připraveným a mě to tak nějak uklidňovalo. Porodu jsem se totiž strašně bála. Proto jsem se rozhodla pro všechny mně podobné sepsat tenhle příběh o mém vcelku snadném porodu.

Hodinu po vylíhnutí
4 komentářů

Dva dny na světě
1 komentář

Dva týdny po narození
1 komentář


1 komentář

Přesně po šestinedělí
3 komentářů

Jsem prvorodička, na dítku jsme pracovali přesně rok. Těhotenství jsem měla pohodové, žádný problém, ani jednou jsem nezvracela. Taky nejspíš proto jsem přibrala 23 kilo. No a taky proto, že jako kancelářská myš se vůbec nehýbám. Termín jsem měla v neděli 14.4.2013. Ve čtvrtek předtím jsem byla na kontrole u své doktorky. Očekávala jsem obvyklou větu, že se nic neděje. A že na to máme s manželem hupnout, ať to dítko trochu popoženeme. Dočkala jsem se ale reakce: tak to bychom tu klidně mohly pichnout vodu, ale kdo by to po vás uklízel a smála se. Já taky, ale nevěděla jsem co si o tom myslet. Jen že je trochu blázen. Doma jsem usoudila, že už s možná otevírám, hlavně taky proto, že mi říkala, že už se příští týden neuvidíme. Ale znáte to, tam jsem se na nic neptala.

Dva dny před termínem, tzn. v pátek ráno před devátou jsme vstávali, manžel opět jako každé ráno dotíral, jestli už rodím a kdy že budu rodit a že už chce, ať rodím (poslední týden jsem to poslouchala několikrát denně). Já vstávala o pár minut později, manžel odešel do koupelny a já seděla na posteli a kašlala (byla jsem už týden nemocná a nemohla vůbec mluvit) a najednou lup a začala odtékat plodová voda. Ještě jsem večer vtipkovala, že mi snad musí prasknout voda, abych poznala, že rodím (večer jsem měla asi poslíčky, ale nebyla jsem si tím jistá). Tak volám na manžela, že teda už můžem jet. Nechápal, a když pochopil, že si nedělam srandu, tak začal trochu panikařit. Pak se uklidnil, dali jsme snídani a asi na 11 jsme se vypravili do porodnice.

Tam klídek, nikdo nerodil, tak byli rádi, že mají příjem. Následovalo těch 1000 otázek, vyšetření, no znáte to, manžel celou dobu na chodbě a nevěděl, co se děje. Nález - otevření na 2 cm. Tak mě dali na pokoj a manžel vyrazil do města, že je času dost, sestra mi říká, no, to můžete porodit až zítra. Na předporodní přípravě nám kladli na srdce, ať si neleháme, ale chodíme, když jsem se na to ptala sestry, tak říká - šetřete síly, to bude dlouhé, jděte kdyžtak do sprchy. Jenže mi dali mega velký nafukovací míč, ten tam nešel nacpat, a stát se nedalo, tak jsem si lehla do postele. Asi po 4 hodinách přišli na prohlídku, nález - otevřená na 2 cm, já myslela, že už to bude a houby. To už jsem chápala, co je kontrakce, jak psala jedna paní v diskuzi, to je bolest, při které se vám zkroutí prsty na nohou, jak trefné.

Pak přišel manžel s mojí s mámou, ale lezli mi na nervy, tak jsem je defacto vyhodila. A to jsem celou dobu těhotenství manželovi opakovala, jak chci, aby tam byl hlavně na 1. dobu porodní. Nojo, člověk míní… Pak jsem vlezla do sprchy a tam strávila další hodinu. Usínala jsem tam, padala z míče, zvonek před sprchou, no omdlít tam, tak si určitě nezazvoním. Asi po hodině se mi začalo dělat zle, z horké vody, z bolesti, tak jsem vylezla. Bylo přesně 16:17, lehla jsem si a to začalo to pravé peklo, ta voda to nějak tišila, měla jsem pocit, že tam cítím jen pár velkých kontrakcí, které jsem vodou hned rozehnala. Tak jsem na ně zvonila, ať mi ksakru dají něco na bolest.

Dohoda byla, že dostanu rajský plyn, až budu otevřená na 5-6 cm. Takže vyšetření a verdikt, otevřená na 8, při kontrakci ale jen na 7. Tak vám dáme do zadku injekci, ta to popožene. Dožadovala jsem se toho rajského plynu (prý pocit, jako když si dáte marihuanu, na půl hodiny), ale řekly, že už je pozdě. A že ta injekce bude možná lepší. A ať zavolám tatínka. Tak jsem zavolala, za nimi se zavřely dveře a sotva se zavřely, začala jsem řvát nahlas bolestí, jak začalo mimi sestupovat do porodních cest, takže hned na sál, myslela jsem, že neudělám ani krok. No a tam na koze, jako když utne, po bolesti ani památky a prý že tlačte. Já nevěděla jak, necítila jsem kontrakce, tak jsem koukala na sestru, která mi šahala na břicho a říkala, kdy mám zkusit začít tlačit. Já měla hlavní starost, že mi ani nestačili dát klystýr.

Každopádně během porodu jsem s nima konverzovala, jako u kávy, jak chci vlasaté miminko, a jak tam tímhle stylem budem hodinu,..po druhé kontrakci, kdy mi i sestra mačkala na břicho, mi píchli oxytocin, a já hned na následující kontrakci a čtyři zatlačení malou vytlačila. Vystřelila ven jako šíp, ani mi doktorka neřekla, že už vidí hlavičku, jen hlásila, že nějaké vlásky má. Doktorka byla od plodovky zlitá komplet. No ale šití bylo horší než celý porod, ale vydržet se to dalo, jen jsem na doktorku trochu syčela. O tom, že mi dělala nástřih jsem ani nevěděla. Celý porod od prasknutí vody trval necelých 8 hodin, což je myslím na prvorodičku slušné. Každopádně hned na sále jsem hlásila, že bych mohla jít rodit hned znovu.

Sárinka byla ještě celá od mázku, úplně bílá. Měla být v břiše ještě zhruba 6 dní (prý dle delšího menstruačního cyklu, který mám), ale při 3660 g bych nechtěla vidět, kolik by měla potom. A taky měla chlupatá ouška a zádíčka, což taky ukazuje na to, že šla trochu dřív. Výpočtově měla 51 cm, ale když už jí mohli změřit, tak měla 48 cm. Já ztratila prý trochu víc krve, takže jsem pak na pokoji dvakrát omdlela, ale mám za to všechno samozřejmě nejhezčí miminko na světě, je strašně hodná a šikovná a když se na mi směje, je to ten nejkrásnější pocit, který jsem kdy zažila.

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
amazonka001
Kecalka 209 příspěvků 06.06.13 09:37

Gratuluji. Malí šel ven o 14 dní dřív a měl 3660g a 53cm.

 
neprihlasenas  06.06.13 10:07

Krásný porod a krásná Sárinka :-) Můj třetí syn šel taky skoro o 2 týdny dřív a měl 3700g a 52cm :mrgreen:

 
mila.dka1
Závislačka 3364 příspěvků 66 inzerátů 06.06.13 10:57

Ježíš, to by jste v termínu rodily snad pětikilová mimča 8o :roll:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 06.06.13 11:31

Gratuluji :potlesk:

 
Alishiii
Stálice 69 příspěvků 06.06.13 11:42

Krásné, závidím ten optimismus :D

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 06.06.13 14:30

Gratulace! Hezky napsané :) Představa, že rodím o týden později, tak si to jdu hodit :mrgreen: Malý měl při porodu 51 cm a 3980 g…

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 06.06.13 16:33

Naše mimi má být v bříšku ještě 3 týdnu a teď má zhruba 3500g. Tož jsem zvědavá, jaké míry bude mít v den porodu:-). Vzhledem k tomu, že sestřičky měly ku 4kg, tak snad nemůžeme čekat nic jiného:-)
Gratuluji a přeji hodně úsměvů

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 06.06.13 17:57

Náš Sebík měl 3,580 a šel o 10 dnů dřív. Ale s mým kešťovým porodem bych vytlačila i to 5 kilový mimčo :-D

 
chcememimi
Echt Kelišová 7766 příspěvků 06.06.13 20:31

Gratulace k maličké, já jsem po porodu též prohlásila, že bych šla klidně znovu ;)

 
Fima
Nadpozemská drbna 28743 příspěvků 06.06.13 21:57

Pěkný deníček, gratuluji k miminku. :kytka: Jinak myslím, že chloupky s dřívějším porodem rozhodně nesouvisí. Syn se narodil po termínu a byl chlupatý od hlavy až po paty. :mrgreen: Jinak se narodil se 4490g a porod byl hotový za tři hodiny a naprostá pohoda. ;)

Příspěvek upraven 08.12.15 v 10:54

 
APetra
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 06.06.13 22:04

Úplná nádhera a krásně napsáno. Já sice první porod měla delší a taky jsem si zakřičela, ale taky jsem měla hned jasno „klidně půjdu rodit znova“.No a druhý porod byl na vyvolání a od příjmu do porodu to bylo jen 3,5hodinky. Takže rychlovka.
Hlavní je, že máš nejkrásnější miminko(jako všechny) a že jste všichni zdrávi. :potlesk: :palec:

 
trpaslinka
Extra třída :D 11683 příspěvků 06.06.13 23:31

Gratuluju k super porodu, ale chloupky urcite nesouvisi s drivejsim porodem. Ja mela kluka 12 dni po terminu (podle menstruace by to bylo dokonce 3 tydny po terminu) a chlupatej byl take celej.

 
bara 1  08.06.13 12:31

Malá je pěkný cvalda :jazyk:, hlavně že jste to zvládli :kytka: moc gratuluju!!!

 
bara 1  08.06.13 12:33

@gabi.design 8o 8o naprostá pohoda rodit skoro čtyř a půl kg dítě? :mrgreen: ty vado, to máš pěkně posunutý práh bolesti…

Příspěvek upraven 08.06.13 v 12:33

 
Fima
Nadpozemská drbna 28743 příspěvků 09.06.13 21:52

@bara 1 Práh bolesti? Kdepak. Jen to zkrátka pohoda byla. Malej krásně sestupoval, vzal to ven hrozně rychle a naprosto ukázkově, nebyl jediný problém ani zádrhel, já od začátku poslouchala jen pokyny PA a doktorky kdy a jak mám tlačit a to bylo všechno. ;)

Příspěvek upraven 08.12.15 v 10:58

 
randr
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 11.06.13 04:59

Ježiši pohodový porod si teda představuju trochu jinak, ale proti gustu… :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama