Povídám, povídám pohádku - O autíčku

O životě
  • emimino
  • 04.10.07

V jednom domečku bydlelo moc krásné , ale zlobivé autíčko. Strašně rádo se prohánělo po silnicích a vůbec nedávalo pozor na ostatní autíčka. Jenom zlostně troubilo a blikalo na ty ostatní , aby mu uhnuly z cesty.Až jednou na to svoje dovádění doplatilo

." Au, au, au," naříkalo, když se pomaličku ploužilo domů do svého domečku celé polámané s rozbitými světly . A jaké bylo jeho překvapení, když na jeho místě stálo úplně nové a zářící autíčko .

" Tu, tu , autíčko, co děláš na mém míste" ptalo se.

" Jsem tu nové" odpovědělo nové autíčko.

" S tebou jsou jenom problémy, nesvítíš, jezdíš na červenou, troubíš, na ostatní autíčka a to se neděla" dodalo.

" A podívej jak jsi dopadlo, jsi celé bolavé, odřené, zablácené, všichni z tebe mají strach a nejvíce děti,ezdíš na ne moc rychle…"

"" A jak se tedy jezdí? " zeptalo se to rozbité autíčko?

" Přece plynule, pomalu, dává se pozor na děti, na chodce, na semafor, nesmíš jet, když svítí červená, nebo když ti značka předepisuje STOP, musíš také respektovat jiné autíčka, dávat jim přednost v jízdě, aby jste se nenabourali, dávat znamení o odbočení, a hlavně musíš mít pořád svítící světla, aby tě ostatní autíčka, ale i děti co chodí už samy do škol viděli."

" Hmmm aha, já jsem myslelo, že když jsem silné a veliké že si můžu jezdit jak chci " řeklo omluvným hlasem rozbité autíčko.

" No a podívej jak jsi dopadlo, " řeklo poučným hlasem to nové."

„Buď rádo, že jsi nevezlo nějaké dítě a nebo, že jsi někoho nepřejelo.....“

„Ttak já už budu hodné autíčko a až mě opraví tak se budu snažit jezdit tak, jak se má “

A opravdu. Když to nabourané autíčko spravili,tak jezdilo opatrně. Dávalo si pozor na semaforu, pěkně na červenou zastavilo a rozjelo se až na zelenou, dávalo také přednost ostatním autíčkám na křižovatce, blikalo jen, když odbočovalo,a jezdilo tak, aby mohlo v případě nečekané situace zastavit.

To vám pak byla jiná jízda.

A autíčku se to moc líbilo, ale ze všeho nejvíce se mu líbilo, že už se ho děti nebáli a ono je moc rádo svezlo.Ale mělo jednu podmínku.

Že nevíte jakou?

Tak děti přemýšlejte, co musíte mít, když jedete autem ?

To naše autíčko to ví a kdo to neví at se zeptá doma svých rodičů a nebo se podívá do svého autíčka. Určitě tam to najdete......

autorka: M. Krampotová

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama