První tři měsíce těhulkování

Těhotenství
  • niceta
  • 24.04.12

Ten, kdo četl můj předchozí deníček, ví, jak jsem bojovala se svým zdravím a jak jsem byla nešťastná, když ani po dvou letech nepřiletěl čáp. Nakonec jsem se dočkala dvou čárek na těhotenkém testu a zaplavilo mě štěstí z toho, že čekáme rodinu. Naivně jsem si myslela, že si užiju bezproblémové těhotenství.

Jelikož jsem v té době pracovala jako uklízečka v jedné fabrice, potřebovala jsem co nedříve zjistit, jestli patřím mezi těhule, aby mi mohli přiřadit jiný úsek k práci. Hned v pondělí jsem proto naběhla s přítelem k doktorovi. Jenže ejhle, měl dovolenou a já nesnáším, když musím jít k někomu cizímu. Co se dá dělat. Pan doktor přes svůj arogantní přístup a mou prosbu nakonec svolil k ultrazvuku. Na prvním snímku jsme nic moc nezjistili. Nemohl stoprocentně říct, jestli čekáme miminko, takže nám nezbývalo nic jiného, než si ještě týden počkat a jít na další kontrolu. Zatím jsme alespoň dostali obrázek z ultrazvuku, kde byli vidět dokonce dvě tmavé tečky. Obrázkem jsme se v následujících dnech chlubila v práci, rodině, prostě všude a nepřipouštěla si, že vlastně není ještě nic jisté.

Další pondělí jsem strávila v ordinaci našeho doktora a tentokrát už potvrdil, že se o těhotenství skutečně jedná, a že ty dvě malé tečky budou dvojčátka. V tu ránu jsem myslela, že asi omdlím. Ale po pár dnech jsem se na to začala těšit. Ranní nevolnosti se začaly plně projevovat. Musím spíš říct, že to byli celodenní nevolnosti, ale nakonec mi bylo po pár dnech trochu lépe. Jednoho krásného dne, jsem trochu víc makala v práci a těm šestimilimetrovým prckům se to moc nelíbilo. Hned jak jsem přišla domů, začala jsem slabě krvácet. Jediné, co mě napadlo, byl potrat. Asi hodinu jsem brečela, než jsem vyčerpáním usnula na dvě hodiny.

Než jsem šla k doktorovi následující den zjistit, co se stalo, musela jsem celý nekonečný den přemýšlet, co jsem udělala špatného a vyčítala si pomalu každý pohyb. Ale na ultrazvuku mi spadl obrovský kámen ze srdce, i když s hořkým koncem jedné z teček. Opravdu jsme čekali dvě mrňata, ale občas se prý stane, že když má takový zárodek něčeho nedostatek, tak zahyne sám. To se stalo i nám a na ultrazvuku jsme viděli už jen jednoho cvrčka. Dokonce mu tlouklo i prťavé srdíčko. Od té doby jsem měla zákaz se přemáhat a museli jsme spolu válčit na nemocenské s Utrogestanem.

Od 8. týdne jsem tušila, že místo vytouženého chlapečka Erika, čekáme holčičku. Paradoxně jsem pro holku neměla vybraná žádná jména, a tak začalo období návrhů, zamítání a dohadování. Zpětně mi to připadá docela vtipné. Nechtěla jsem pro mimčo žádné typicky české jméno a tak Maruška, Lenka a podobná jména padla hned v úvodu. Sítem ale neprošla ani taková jména, jako Lili, Ema, Erika apod. Když už jsme vybrali s partnerem, tak zazněly výhrady z rodiny, takže takové vybírání byl docela oříšek. Vyhrála to Elena. Tohle jméno má pro mě kouzlo :-)

V 9. týdnu jsem dostala těhotenskou průkazku. První doklad toho, že jsem matka čekatelka. Začala jsem zase krvácet. Doktor mě ujistil, že za to může placenta a její uhnízďování. Zárodek měřil 2 cm. V devátém týdnu jsme se s přítelem vzali a jsem moc ráda, že jsme Elenku měli s sebou. I když byla jen v bříšku. Měla jsem strach, že z celé svatby budu mít jen výhled do záchodové mísy, ale jako by to mimčo cítilo, že mi na téhle události záleží, a tak se žádné nevolnosti nekonaly.

11. týden jsem myslela, že pomalu, ale jistě umírám. Do ranních nevolností se přidal žlučníkový záchvat a průjmy. Za celý týden jsem zhubla víc než za celý svůj život dohromady a už jsem se modlila, aby něco z toho skončilo. Občas jsem měla dilema, jestli strčit do záchodu nejdřív zadek nebo hlavu. Bohužel pod vlivem všech obtíží se dostavili pochybnosti, zda jsme něco neuspěchali. Přece jen udělat svatbu a otěhotnět v jednom půlroce bylo moc. Nakonec jediné, na co jsem začala myslet, byla moje malá prďolka na ultrazvuku. Při pomyšlení na to, jak nám pěkně mávala a houpala se tam jako opička na liáně, by se nálada zlepšila komukoliv.

Jarda je zlatý manžel. Kdyby byla nějaká nominace na nejlepšího manžela, on by ji s přehledem vyhrál. Díky němu jsem přežila první trimetr. Běhal za mnou s lízátky proti nevolnostem, nosil mi čaje a suché rohlíky, držel mi vlasy, když jsem je nakonec zvracela. Miluji ho a za tohle mu budu do konce života neskutečně vděčná.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
dandysek
Závislačka 3820 příspěvků 1 inzerát 24.04.12 08:58

Ahojky, u nás je to podobně, manžel se taky jmenuje Jarda a běhá za mnou s lízátkama a rohlíkama s čajem :D Jen ještě nevíme, co čekáme, doufáme v holčičku, ale uvidíme :) Hodně štěstí a hlavně zdraví!! :srdce:

 
animula  24.04.12 09:10
hezke

Hezky denicek, gratuluji ke svatbe i k tehotenstvi. Preji vse nejlepsi do spolecneho manzelskeho zivota, hodne deti a radosti. Manzel se k tobe chova moc hezky, to je krasne cist.
Jak jsi pochodila v praci s prelozenim? Myslim, ze by meli byt schopni ti poskytnout mene narocnou praci jako nastavajici matce.

Drz se, bude to dobre.

 
Magnificata
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 24.04.12 09:20

Ahoj, taky nám ze dvou prďolek zbyla jedna, ale už budeme slavit rok a dělá nám radost! :*

Příspěvek upraven 24.04.12 v 09:21

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 24.04.12 10:14

Krásný deníček,gratuluji k miminku a svatbě,určitě se to zlepší a budeš si užívat těhulkování. :kytka:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 24.04.12 10:27

Jů, držím pěsti:)
A dobrá rada pro příště- nikomu neříkejte, jaká jména jste vybrali, vždycky se najde někdo, kdo k tomu bude mít spoustu keců, zvláště pak rodinní příslušníci. My jsme to tak udělali, jméno pro malou se všichni dozvěděli až po porodu a byl klid :mrgreen:

 
Deniska2000
Kelišová 5328 příspěvků 24.04.12 12:53

Gratuluju k těhotenství i k manželovi :kytka:

 
niceta  24.04.12 13:09

danysek: Tak to držím palce ať se vám holčička potvrdí :-)
animula: přeložení na jinou práci se nakonec nekonalo, šla jsem na rizikáč :,(
Kajuli: no pro příště už takovou chybu neuděláme a jména si necháme jako překvapení pro rodinu :-)

 
Kačka93
Povídálka 36 příspěvků 24.04.12 21:06

Gratuluji k úžasnému manželovi a miminku.Přeji hodně štěstí,zdraví a ať už ty nevolnosti nepřijdou :)

 
cvikinka
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 27.04.12 17:03

Krásný denicek noc gratuluji já mám teď utrogestan nasazený abych počala tak snad to pomůže:-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama