Rada druhá: Priority

O životě
  • sunshinegirl
  • 17.04.16

Znáte ten pocit, když je toho moc? A přísloví život je otázkou priorit?

U každého se to projevuje jinak, někdo je z toho tak vykolejen, že raději neřeší nic, protože neví, kde začít a někdo se řešit snaží, ale při uvědomění si, kolik toho je, mu to prostě nejde. Jak tedy na to.

Modelová situace: Jste naprosto zavaleni starostmi. Nejedná se o starosti malé, jedná se o problémy, které nemají snadné řešení a čím víc jich je, tím víc jste bezradní. Rozbilo se auto, řešíte, co na sebe na svatbu kamarádky, hledáte práci, pes neposlouchá, jak by měl, dítě je nemocné a do toho všeho řešíte, že je nejvyšší čas zarezervovat si dovolenou.

Uvažujete, co s tím, a neustále skáčete od problému k problému. Je to celkem logické, protože prostě hledáte ten, který by šel vyřešit nejsnáze. Není to ale lehké, a tak se v půlce řešení jednoho zase odrazíte a jdete řešit něco jiného. V hlavě vám vzniká spousta polovičatých řešení a vlastně nic není vyřešeno úplně a vy začínáte zoufat, vše se bortí, jste bezradní.

Tak s tímhle jsem se potýkala docela dlouho. Dopracovala jsem to tak daleko, že jsem občas nemohla spát, protože jsem i v noci stále řešila, co s čím udělat a mozek se prostě nechtěl vypnout. Když už se mi o problémech i zdálo, např. o tom, že jdu na svatbu v plážových pánských květovaných kraťasech a bundě typu bombr a na nohou mám strašlivé žlutorůžové sandály doplněné zelenými ponožkami, řekla jsem si, že takhle už to nepůjde. Dost! Vážně dost! Stačí!

No dobře, ale co s tím. Začala jsem si problémy sepisovat na papír a zjistila, že je mi to celkem k ničemu. To, co jsem znala se jaksi vizualizovalo, ale toť vše. Rozepsala jsem si do kalendáře, do kdy má být každý jeden problém vyřešen.

No to byla paráda, hladina stresu stoupla, když se blížil první termín a já problém stále neměla vyřešený. Stres z toho, že „to má být už do čtvrtka“ mi totiž tak zatemnil mozek, že jsem prostě nedokázala nic vymyslet. Navíc mi stále na mysli vyvstával jiný problém a ten odváděl mou pozornost. Hmmmm, tak fajn, ve stresu asi úplně dobře nefunguji.

Tak nic, zpátky na stromy… v mém případě k papíru. Začala jsem uvažovat, že „život je otázkou priorit“. No jo, tohle znám od jak živa, ale nějak jsem se to asi nenaučila dobře používat. No asi to nebude jen můj problém, když sleduji ostatní, každý by měl dostat svůj osobní stresoměr a po naměření extrémních hodnot by asi 70 % populace mohlo s odborníky řešit, proč jako jsou tak ve stresu. No nic, odborníci jsou fajn, ale třeba vám pomůže následující.

Přestala jsem řešit podstatu problémů. Nějak jsem si je „odosobnila“? Lepší slovo mne nenapadá. Prostě jsem si řekla, že to nejsou mé problémy, že je to třeba jedna z otázek v testu při přijímačkách na vysokou. Seřaďte následující problémy tak, aby bylo zřejmé, které jsou pro vás prioritní z pohledu řešení. Vytvořte stupnici!

Vzala jsem papír a začala psát pod sebe jednotlivé problémy dle toho, co podle mne spěchalo nejvíce a co mohlo počkat. Jupí, paráda, teď budu řešit jeden problém a až ho vyřeším, přejdu na druhý.

Byla středa a já vyřešila první problém. Radovala jsem se a chtěla pokračovat s dalším problémem. V tom se otevřou dveře, manžel přijde domů z práce a oznámí mi, že nám jeho babička nabízí, abychom k ní šli bydlet, že si vyřídí opatrovnictví a já nemusím hledat práci, že se o ni budu starat a budu za to dostávat peníze a ještě nebudeme muset platit nájem. Nenechá si to rozmluvit!

Fajn, další problém. Jenže já budu muset tenhle problém zase nějak umístit dle priorit. Dle mne patří mezi problém tři a čtyři, ale na papíře ho tam nevecpu. Přece to zase nebudu přepisovat? Taková ztráta času!!! Grrrrr, už ten systém vypadal tak dobře.

Zdravé naštvání, papíry z domu vyhání. Obleču se a štráduju si to do nejbližšího papírnictví. Po cestě se na všechny usmívám a oni mi úsměvy vracejí. Když tam dojdu, je mi o dost lépe a v klidu se porozhlížím po něčem, co by mi pomohlo. První mi padnou do oka lepící barevné papírky. Jasně! Napíšu si úkoly k řešení a pak je můžu různě přeřazovat, nebo posunout a mezi ně nalepit nějaký další. Paráda… až na to, že z práce vím, že tyhle papírky se rády odlepují a pak se válejí na zemi. Tak nic, tohle ne.

O kousek dál prodávají tabule, korkové a magnetické a já uvažuji, že oboje by šlo využít. Ale nějak se mi to nelíbí, prostě k tomu nemám moc vztah, vypadá to jako v první třídě ZŠ, kde si na korkovou či magnetickou tabuli připínáme obří obrázky koní a aut s dvěma koly, které jsme vytvořili ve výtvarce. Jenže já jsem přece tůůůůze inteligentní, že jo. To chce něco, co bude tu inteligenci vyzařovat.

Napadne mne PowerPointová prezentace a pak se tomu sama směji. No jo, přepisovat papír se mi nechce, ale předělávat prezentaci pokaždé, když nějaký problém vyřeším, nebo když nějaký přibude se mi určitě chtít bude. Navíc to ani nebudu mít stále na očích. Jsem starší ročník, takže bílá tabule, na kterou se píše fixy a lze mazat mi připomíná až střední školu a nebo vysokou. Wow, jednu tady mají a dobrý rozměr.

Kupuji ji a k ní černý fix. Jdu domů a věším ji nad PC, kde trávím přes den hodně času. Uprostřed udělám fixkou rysku a na jednu stranu vypisuji ty velké problémy k řešení dle priorit. Na druhou půlku si píši plán příštího dne. Vyprat, vyžehlit, utřít prach, umýt zem. Mám to přímo před očima.

Druhý den vstávám, uvařím si kafe, udělám snídani, sednu k PC a nad hlavou mi visí seznam úkolů na dnešní den. Konečně něco, co mi znemožní prosedět celý den u PC. Přece jen jsem člověk, co nemá rád nehotovu práci a co je psáno, to je dáno. S tabulí před očima, na které visí úkoly, co mám splnit, bych si eMimino moc neužila.

Takže vstávám, pouštím pračku a vyžehlím pár kousků, co tu zbyly od minule. Pustím si hudbu a utřu prach. Setřu zem a jdu se zamyslet nad prioritním problémem. Hmmm, auto. Dobře, tak jo, co víme. Doléváme olej každou chvíli, až příliš. Jsme blbci a nerozumíme tomu. Tak fajn. Zvedám telefon a volám místnímu automechanikovi. Jasný, přivezte to, necháte nám to tu do zítřka a uvidíme, co s tím je. Plním příkaz.

Další den si pro auto jedu a prý olej neteče ven, takže teče dovnitř. Těsnící kolečka u pístů, nebo něco takového, ale v tomhle modelu auta oprava 20 tisíc bez jistého výsledku. Auto vezu domů a na tabuli stále visí tenhle prioritní úkol. Nic jsem nevyřešila, takže na další úkoly se nedívám. Řeším, co teď.

Googlím nějaké diskuse a uvažuji o reklamaci auta, protože bylo koupeno před pár měsíci a je půl roku v záruce. No jo, ale ve smlouvě napsaná nějaká hláška, která nám to dost stíží, ne-li znemožní. Tak nic, tak jiné řešení. Volám do autorizovaného servisu.

„Haló, tady xy. Prosím vás, koupila jsem ojeté auto tohohle tipu a mám takový problém.“

Popíši, co mi řekl místní automechanik.

„Řešíte to i u ojetých aut vaší značky, nebo jen u těch, co byla zakoupena u vás a jsou v záruce?“

Dozvídám se, že to často neřeší, ale že to dovézt můžeme. Prý na to mrknou, ale bude to dražší. No nic, co se dá dělat, auto tam vezu s manželem, nechávám tam a problém se vyřeší. Peněženka zapláče, nicméně já ho mažu z tabule a mám dobrý pocit. Zítra juknu na další problém v pořadí a když dojde nový, prostě to přeorganizuji, přepíšu, dopíšu, vymažu a bude. Hlavně že to mám pořád na očích, mám „systém“ a jsem mnohem klidnější.

Rada druhá: Žijte svůj život dle priorit. Neneste na bedrech celou skálu, rozlámejte je na kameny a ty odnoste dle jejich velikosti!!!

PS.: Příklad byl modelový!

Hodnotilo 26 lidí. Score 1.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
TerezkaM
Kecalka 365 příspěvků 17.04.16 00:51

A mně se to líbí :) Za mnou na ledničce visí bloček s přesně takovýmito seznamy :D Co udělat, co uvařit a pod tím, co nakoupit. Tabuli taky zvažuju.
Jinak jak říká má moudrá tchýně: „Slon se jí po kouskách.“ :palec:

 
Marie432875
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 17.04.16 06:26

Jo jo líbí se mi vaše tyto deníčky. Jsou odlehčené, pravdive, k zamyšlení. Pište dal a neprestavejte!!! :palec:

 
Ya-ya  17.04.16 06:46

Pises hezky, nicmene tvuj zpusob se mi nelibi.to jako dokud nevyresis opravu auta, tak napriklad oprava pracky bude stat ve fronte? pro me ztrata casu, ruzne problemy se daji resit naraz. takze ja radsi odnesu skalu behem jednoho dne, nez se cely tyden tahat se sutrama ;)

 
sunshinegirl  17.04.16 08:05

@Ya-ya To je v pořádku. Jsou lidé, co to takto zvládnou, jak Vy píšete. Každý nechť dělá tak, jak mu to vyhovuje. Tady se třeba chytne někdo, kdo má víc velkých problémů a fakt je nervózní a neví jak na to. To neznamená, že se tím musí řídit každý. :hug:

 
adam75
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 17.04.16 08:44

„Nejedná se o starosti malé, jedná se o problémy, které nemají snadné řešení a čím víc jich je, tím víc jste bezradní. Rozbilo se auto, řešíte, co na sebe na svatbu kamarádky, hledáte práci, pes neposlouchá, jak by měl, dítě je nemocné a do toho všeho řešíte, že je nejvyšší čas zarezervovat si dovolenou.“

To jsou teda starosti jak stehno. Dál jsem nečetla, ale Vaše starosti bych chtěla mít.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 17.04.16 10:36

Ješiš, já to nevydržím dočetla jsem teprve k Power Pointu - slyšela jsi už něco o Excelu? :zed: :zed: :zed:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 17.04.16 10:43

No tak aspoň že jsi dospěla k té tabuli a mazání není takový problém jako předělávat prezentaci v PowerPointu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale tvý problémy bych fakt chtěla mít. By mne zajímalo, co bys dělala třeba v té práci, kde ty úkoly bývají dokonce termínované 8o :mrgreen:

 
sunshinegirl  17.04.16 10:57

@adam75 No to je velká škoda, protože ten kdo čte musí jasně pochopit, že to je jen příklad. Samozřejmě tu nebudu psát o svých problémech, že…

 
sunshinegirl  17.04.16 10:58

@Gina108 Takovou práci jsem měla a zvládala jsem ji naprosto v pohodě. Jenže ony ty problémy v práci nejsou ty životní problémy co nás trápí, že…

PS: Speciálně pro Vás začnu psát za vtipy pro odlehčení (VTIP). Protože to s tím PowerPointem samozřejmě byl vtip na odlehčení. Navíc i Vámi navrhovaný Excel je naprostá hloupost.

Příspěvek upraven 17.04.16 v 11:00

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 17.04.16 11:06

@sunshinegirl tady si tykáme všechny - bez ohledu na počet příspěvků ;) Jo to měl být vtip??? Ach tak, haha. No tak to radši budu brát jako vtip celý deníček.

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 17.04.16 11:27

Včerejší deníček se mi líbil, dnešní mě teda vůbec neoslovil. Když jsem si přečetla toto: „Nejedná se o starosti malé, jedná se o problémy, které nemají snadné řešení…“ A následně se ve výčtu těch světabolů objeví mimo jiné toto: „řešíte, co na sebe na svatbu kamarádky, pes neposlouchá, jak by měl, řešíte, že je nejvyšší čas zarezervovat si dovolenou…“ Pomyslela jsem si, že to psal někdo, koho v životě zatím nic opravdu zlého nepotkalo a tudíž nemá mnoho moudrého, co by mi předal a čím by mě obohatil. Následné řádky mi to jen potvrdily. Pokud tedy nebyl deníček myšlen jen jako nadsázka a vtipná glosa toho, jak někdo hledá problémy tam, kde nejsou. :nevim:

 
sunshinegirl  17.04.16 11:49

@En.Joy Co kdybyste prostě vzala „Modelovou situaci“ jako modelovou sitauci? Myslíte, že tu mám vyjmenovávat nějaké tragédie? Každý si za to dosadí co chce, s čím má on problémy a co považuje za velké problémy. Někdo něco považuje za velký problém, jiný ne a naopak. Modelová situace je modelová situace od toho, že se nemá brát vážně…

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 17.04.16 11:58

@sunshinegirl Prostě… deníček se mi nelíbil. Nejen pro ten výčet „problémů“, ale i následnou změť navrhovaných postupů, z nichž mi v hlavě utkvěl výlet do papírnictví a powerpoint… toť můj názor, nemusíš se hned čílit :) Třeba deníček někoho osloví, inspiruje… Ale mě ne. (A jestli nevadí, držela bych se zde zaběhnuté rutiny a zachovala tykání… :kytka: )

 
sunshinegirl  17.04.16 12:08

@En.Joy V pořádku, že se ti nelíbí. To já beru. Jen nechápu napadání typu: „tvoje problémy bych chtěla mít“ apod.

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 17.04.16 12:13

No. nedočetla jsem. je to trochu jednostranně podané..manžel přišel přeci s tím, že nemusíš hledat práci a můžeš dělat opatrovnici babičce - a tys to označila jako „další problém“. Čekala jsem spíš, že napíšeš, že se ti jeden problém (hledání práce) vyřešil vlastně sám :nevim: začni hledat ve věcech víc pozitiv a možná bude vše snazší ;)

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 17.04.16 12:20

@sunshinegirl tak momentík! Tebou citované „tvoje problémy bych chtěla mít“ jsem nepsala já - to za prvé a za druhé - ty si fakt myslíš, že když ti někdo řekne takovou větu je to "napadání..“ To jako fakt? :think: To snad ne…

 
sunshinegirl  17.04.16 13:05

@reinkarnace Ach jo. Další kdo nepochopil, že to je příklad, ne realita!!!

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 17.04.16 13:32

@sunshinegirl Tvoje problémy bych chtěla mít - tuhle větu opravdu považuješ za napadání? 8o 8o 8o Mno, tak to si připiš někam do seznamu, že máš další problém. :lol:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29735 příspěvků 8 inzerátů 17.04.16 14:30

:palec: Plánování a organizaci dne schvaluju.
Opět ale vidím jádro tvého problému v tom, že děláš ze všeho problém. Všichni musíme každý den vyřešit x situací, učinit x rozhodnutí…

 
adam75
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 17.04.16 15:13

@sunshinegirl ale tohle není modelová situace, protože nad touto modelovou situací by většina lidí jenom mávla rukou, dala dítěti Aspirin, odvezla auto do servisu a rozeslala pár životopisů. Řešení zabere zhruba hodinu. Pokud z toho děláte takovou vědu, tak Vás asi vážně nikdy nepotkalo nic opravdu špatného.

 
sunshinegirl  17.04.16 15:15

@adam75 No tak nic. Někteří nechápou, nebo nechtějí pochopit, nemám čas tu stále dokola opakovat to a samé. Takže kdo chce ten si z toho něco vezme, kdo nechce a nelíbí se mu to, ten si z toho nic nevezme a je po problému, že?

Příspěvek upraven 17.04.16 v 15:17

 
zuzana35
Stálice 55 příspěvků 17.04.16 16:34

RADA TŘETÍ: Už nepiš, bojím se, co přijde zítra. Řešit problém s nalezením práce tím, že budu parazitovat na nějaké babce a jejích příjmech od státu je fakt nedůstojné. A mimochodem-soužití více generací vytváří jen další, dosud nepopsané problémy, na které ti nebude stačit žádná tabulka v Excelu /od ztráty soukromí počínaje, po projevy vděku konče/.Lepší, než řešit tyto údajně smyšlené problémy takto, je se na ně přece usmívat, ne?/viz včerejší deníček/.Tak se usmívej a oni se vyřeší samy…

 
Lucella
Kecalka 354 příspěvků 17.04.16 16:53

Hmmm, tak já jsem asi taky tůůůůůůůůůze inteligentní a pochopila jsem záměr. Ten se ovšem ukázal jako velmi nešťastně pojatý - předkládat rady na zlepšení kvality života na nesmyslných (nadsazených, záměrně absurdních..?) příkladech je fakt krok vedle. Podle toho totiž vypadá i jejich modelové „řešení“ a celek působí mírně natuple. Pokud máš fakt chuť někomu pomoct, tak méně nadsázky a víc konkrétní smysluplnosti :)

 
sunshinegirl  17.04.16 17:02

@zuzana35 O Vaší úrovni hovoří už jen to, že nějakou babičku označíte za babku!!! Za druhé, problém je smyšlený! Za třetí by v případě skutečnosti tohoto problému bychom do toho nikdy nešli už jen proto, že máme život zařízený jinde, tj. stěhovat se k někomu, asi ne-e. Tudíž si nějaké rady o parazitování nechejte pro sebe.

A ještě jedna obecná poznámka, pokud by někdo došel do stádia, že jeho babička nebude schopna sama zvládnout domácnost a že nechce do domova důchodců, připadalo by mi logické, aby se o takovou babičku postaral, pokud např. tu práci nemá, tudíž ho to v ničem neomezuje. To, že za to bude pobírat od státu takzvané ošetřovné mi nepřipadá divné. Není to náš případ, ale v okolí ho mám a naopak mi připadá hezké, že se slečna o babičku stará, místo aby ji vrzla do domova důchodců, jak je dnes v módě. :*

 
katy17
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 1 inzerát 17.04.16 17:04

@sunshinegirl nic si z toho nedělejte…některé neví co je modelová situace…a prostě příště budete vědět že do modelové situace patří…dítě skoro v polepšovně, tchýně v nemocnici a vy se musíte postarat o tchána a velké hospodářství, 5 dítě na cestě, firma byla zrušena nemám kam nastoupit a manžel má milenku.
Hold někomu to na mateřské myslí někomu ten mozek změk. Klidně piště dál, z tohohle mi neskáče husí kůže jako z TN na Nově.

 
sunshinegirl  17.04.16 17:06

@Lucella Děkuji za radu. No deníčky byly odeslány již před pár dny, takže se dle ní nebudu moci řídit, protože už je neupravím. Trošku jsem doufala, že lidi pochopí co chci říct i bez toho, aby řešili tu konkrétní modelovou situaci. Nestalo se tak. Jinak o snahu někomu pomoci až tak úplně nejde. Spíš jsem napsala, jak to mám já, jak se snažím na sobě pracovat a co jsem sama pro sebe vymyslela, jako systém na různé věci, které mne trápily. Avšak rozhodně neříkám, že se podle nich někdo musí řídit. Prostě…no asi svůj záměr úplně nevysvětlím. Chtěla jsem asi spíš ukázat, že člověk může uvažovat i o tom, jak žije svůj život (což bohužel hodně lidí nedělá, protože má problém stíhat práci, děti, domácnost a na tohle nezbývá čas.) Chtěla jsem asi spíš těmi „radami“ říct: „Zamyslete se, jak si zlepšit život!“

 
sunshinegirl  17.04.16 17:09

@katy17 Děkuji. No já možná podala trošku nešťastně ty názvy deníčků. Ono to mělo spíš poukázat na to, že je dobré si najít čas a zamyslet se nad tím, jaký život žiji, jak řeším a prožívám určité věci, jak bych si přála ten život změnit a žít jinak a sám si vymyslet něco, co mi třeba pomůže toho dosáhnout. Prostě a jednoduše, že i v tom shonu dnešní doby je dobré se zamyslet a řešit rozvoj své osobnosti. Já to dělám takto a pomáhá mi to. Někdo to může dělat jinak. Je to jen inspirace.

 
katy17
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 1 inzerát 17.04.16 17:13

@sunshinegirl já Vás chápu…možná by některým pomohlo nesedět na zadnici a neprudit ostatní kolem. Internet je mocný čaroděj a lidi zapomínají že jsou lidi a někdo má i city. Urazit je v dnešní době tak snadné a jednoduché do očí by Vám to ale neřekla ni jedna si piště.

Lidi taky se kroťte, tady si může každá psát co che…zkuste to taky. Uvidíme co vyplodíte Vy. :think: :mavam:

 
adam75
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 17.04.16 18:03

@katy17 možná právě tím, že už nejsme na mateřské, neřešíme takové blbiny jako tady pisatelka deníčku. Jo na mateřské, to je hromada času patlat se úplně ve všem.

 
sunshinegirl  17.04.16 18:12

@adam75 Taky nejsem na mateřské. :lol: :lol: :lol: Ale na sebe si čas vždycky udělám ;)

 
Urtica-dioica
Kecalka 386 příspěvků 17.04.16 19:53

Deníčky nečtu příliš často, ale byla bych hooodně opatrná s jakýmkoliv příspěvkem, který má formu rady všem ostatním. Obvykle vyvolá dost negativních reakcí - a je to celkem pochopitelné - každý má svoji cestu, svoje řešení.

 
sunshinegirl  17.04.16 19:54

@Urtica-dioica Je to asi o nátuře. U mne jakákoliv rada většinou žádné negativní reakce nezpůsobí, protože si říkám, že se jí nemusím řídit. A jak už jsem zde psala, tady jsem se prostě sekla s těmi názvy článků, kde jsem to označila jako radu.

 
Marie432875
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 17.04.16 20:09

@katy17 velmi hezky jste to vyjádřila, kez by tu bylo více takových jako vy… :palec:
@sunshinegirl uz jsem to jednou napsala a nápisu znovu - pište dal a neprestavejte. Vaše psaní me baví, a aspoň to trosku naredi ty (často skoro stejne) deníčky o snažení, těhotenství a porodu (nic proti, i ty mam rada) :kytka:

 
witwe
Stálice 81 příspěvků 17.04.16 22:17

Nejsem zrovna expert na time management, na krizový nechtěně možná ano. Nedá mi to asi nevyžádaně poradit:
Zkus vyškrtnout ze slovníku slovo „problém“. Problém je to, co řešit nejde. Slovo problém zkus v hlavě nahradit slovem úkol, práce, při nejhorším komplikace. Rozdíl je v tom, že začneš míň stresovat. Mě při čtení napadlo, že v podstatě nemáš problém žádný, jenom si ho vytváříš tam, kde není. Není to škoda? Deníček jsem si přečetla, že se třeba něco dozvím, co by mi pomohlo, no bohužel…

Příspěvek upraven 17.04.16 v 22:22

 
sunshinegirl  17.04.16 22:27

@witwe Jak víte, že nemám problém žádný?

 
witwe
Stálice 81 příspěvků 17.04.16 23:15

@sunshinegirl Já to nevím, jen to tak z deníčku působí, že se pitvají a hledají problémy v modelových situacích tam, kde z mého pohledu nejsou, ale to je jen můj úhel pohledu a myslím, že mi ten úhel pohledu v mnohém usnadňuje život, tak proto jsem tu psala minule „nevyžádanou radu“ no a dle předpokladu, jsem narazila. Život je jednodušší, když se nevidí „problémy“ za vším. Už jenom to slovo „problém“ vyvolává další stres a tak ani nevím, kdy naposledy jsem ho použila. Ony stejně v životě skutečné problémy sem tam přijdou a dovedou vystresovat (než si zvyknu nebo najdu řešení), no nemusím si vyplýtvat psychickou energii a čas na řešení toho, co problém až tak není.

 
Lucella
Kecalka 354 příspěvků 18.04.16 08:37

@sunshinegirl A mě právě přijde škoda, že ne úplně 100% forma zasklila dobrej obsah. Situace, kdy se člověk motá v (pseudo)problémech, je častá a prostě někdy přes stromy není vidět les. Mně ty tipy/triky/návody přijdou dobrý, téma dobrý, píšeš dobře, neděláš z lidí blbce (jako většina radících deníčků zde). Piš dál, kapacitu na fakt slušný články máš.

 
Lucella
Kecalka 354 příspěvků 18.04.16 08:44

@witwe Někdy stačí koktejl sociální izolace, únavy, minima podnětů k zábavě, vyčerpávající rutina a optimistický nadhled a schopnost sebeorganizace vezme za své. Řešení „hodnotnosti“ životních situací je velmi velmi individuální. Před lety bych podepsala, že mně se nestane, abych se topila v blbostech - a jo, jsem tam. Ptákoviny jsem schopná vidět jako megaprůšvih, prostě proto, že nemám nadhled. Takže nikdy bych za to nikoho nekritizovala a nikdy bych nepsala, že mně se to nestane.

 
emamka89
Povídálka 44 příspěvků 18.04.16 13:14

Moc se mi tvé denicky líbí a naprosto ti rozumím! Ja teda pouzivam papirky, tam si napisu, co chci ten tyden popřípadě den stihnout a skrtam. Jen myslím, ze jsi nemela psát, ze to jsou velké problémy, atd., řekla bych, ze to jsou všední starosti. Velké problémy, které nemají lehké řešení, jsou závazné nemoci, ztráta blízké osoby, strchy nad hlavou atd. Chapu, ze ten odstavec mohl někoho pobouřit, obzvlášť pokud se s necim těžkým potýká.

 
witwe
Stálice 81 příspěvků 18.04.16 18:14

@Lucella máš pravdu, ta moje poznámka, hodnocení situace jiného, byla zbytečná. Stačilo nechat doporučení nahradit slovo „problém“ něčím neutrálnějším.

 
witwe
Stálice 81 příspěvků 18.04.16 18:18

@sunshinegirl Promiň, asi jsem něco napsala včera zbytečně konfliktně, měla jsem se vyjádřit se svým vztahem ke slovu „problém“ jinak, ne tak osobně. Deník, který vyšel dnes, mi dává smysl.

 
sunshinegirl  18.04.16 19:52

@witwe V pořádku, jsme jen lidi…já, ty…a občas si myslím, že i ostatní :mrgreen: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama