Radost, pláč, smích, vztek

Rodičovství

I takto se dá popsat mateřská dovolená. Divoká jízda, kde zapomente význam slova nuda, nudit se...nemít co dělat? :D

Raubíři
4 komentářů

Naše dýně.

MAMA, MAAAMAA, bum, švih.. letí po mě plyšák?.. MAMA..

5:00 Když se dostanete na MD, můžete budík hodit do koše. Danielek se právě vzbudil. Beru tedy 13měsíční hysterické dítě k sobě do postele. Přisátí k prsu, funguje jako zapnutí tlačítka DOSPAT. Spíme…

7:00 Z jednolůžkové postele svobodné matky se stává krabička od sardinek. Zrovna si k nám přilehl starší téměř 3letý syn Lukášek. Statečně spíme dál…

Blíží se 8.hodina a Lukášek už se mnou lomcuje za řevu čůůůrat. Otvírám oko a utvrzuju ho, že jdeme. Zavírám oko. Hysterák se vystupňoval. Otvírám oko. Ach joo, maminko čůůrat. Mladší syn už nadšeně přidává. Vkládám mladší dítě přez jeho nelibost do postýlky a šviháme na záchod. Uf. Stihli jsme.

Vracíme se do pokoje. Beru mladšího z postýlky. S plenkou, ubouskama a vybraným oblečením a mladším synem v ruce jdeme k posteli. Tak hajni si. Sundáme pyžámko. Hysterák, chce sedět. Znova lehnout, plenku! Znova lehnout! Punčocháče. LEHNOOUT. Sednout, stoupnout.. uf. Starší, už šikovně instruován, se snaží mladšího zabavit hračkou, nedaří se. Ale po boji, v němž byly prolity hektolitry nervů je vyhráno. Starší už je brnkačka.

Jdeme do kuchyně, beru děti, noťas. Dnešní snídaně dopadla tak, že koláček zůstal vydloubaný ve středu. Pečivo starší nechtěl. Jakmile ho začal dojíždět mladší, tak už ho starší zase chtěl. Tahle bitva trpaslíka s obrem. :-D Dopadne to v dobrém. :-) No a dál mezi mým běháním od plotny, k eMiminu a skákáním mezi již vytahanými hrnci a vařečkami hlídám smažící se cibulku a hemžící se děti. Občas si nejsem jistá jestli jsou jen dva. Občas stihnem ještě udělat prádlo, poklidit.

Sláva je oběd. Nandavám babičce, Lukymu, sobě a jedna nezamluvená porce. Mladší se u stolu vzteká a rozčiluje. Jídlo lítá, i když peří nemá. Starší vyjí, co mu chutná, zbytek do něj musím nacpat nebo to prostě dojím.

Máme plné břichy. Už je jedna hodina! Dávám děti do postýlek. Mladší řev, starší v klidu leží. Odcházím. Za 10 minut přicházím. Oba v jedné postýlce v tajemném rozhovoru. Rozděluji je do svých postýlek. S výhružným prstem.
Jupí, spí se. :-)

Já si dělám kafe a rozhoduji se, že napíšu tento deníček o dnešku. :-D Možná ho stihnu dopsat, možná ne.

Zbytek deníčku si domyslím průběh dnešního dne, podle skutečných příběhů z dnů předešlých.

Už to jančí v pokoji. Tak se oblékáme a jdeme se projít. Procházky bývají v pohodě. Nikdo nejančí. Spokojenost. Starší mi po cestě imituje rádio. (Jako že pořád žvaní :-)).

Když se kolem čtvrté vracíme, zapálíme naší doma vypěstovanou a vyřezanou dýni. Než se svlečeme a já padám do gauče, už je tma. Jsme doma pár minut a z obýváku se stala kůlnička na dříví. Tuhle hračka, támhle hračka támhle něco co to je. Á Plastelína.

Připravuji krabí salát k večeři. Tancuju mezi dětmi. Hraji si s nima. Není nad to, když na vás skočí obě děti. Jeden se dožaduje zvedání na nohou, druhý sadisticky hryže ruku. Při mám protestu se hlasitě chláme. Můžeme jít večeřet.
Plné břichy. Umejem se, vykoupem se. Někdy je to bitva, někdy je to sranda.

Konečná mláďata jsou v posteli. Pustím mašinku Tomáška. Starší spokojeně leží a kouká. Mladšího nakojím a šoupnu do postýlky. Zase vztek. Ale po chvíli usoudí, že to nemá smysl.

Klid. 21-22:00 je den zamnou.
Koukám na andělské spící tváře. A já dodělávám nějaké resty. Dám si kafe.
Kolem půnoci vzdávám vyhledávání informací a novinek a projíždění eMimina. A pouštím si také na spaní něco jednoduchého. :-)

5:00…repeté.

Smích, pláč, křik, vztek..

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 11.11.13 07:17

:mrgreen: no dva bych nezvladla- leda porodit rovnou prvnacka :mrgreen: Slovo klid a pohoda jsem znala zhruba do minuleho tydne, kdy se maly zacina stavet a oblikat ho? Radeji chobotnici a jeste bych usetrila min pul hodky :mrgreen: Preju nadale pevne nervy a vic radosti nez „place“ :kytka:

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 11.11.13 07:41

Jé to hezkej deníček :potlesk:

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 11.11.13 12:45

Moc hezky napsany denicek :kytka: My mame zatim jen jednu cacorku, ale i to obcas staci :lol: Takze mas muj obdiv, ze zvladas 2 rarasky sama :palec:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 11.11.13 13:42

Pekne to zvladas, hezky denicek ;)

 
mikejla542005
Stálice 58 příspěvků 11.11.13 13:49

Pěkný deníček. :) obdivuju jak to sama zvládáš  :)

 
Inuš-ka
Kecalka 133 příspěvků 11.11.13 15:35

Ohromný obdiv :palec:

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 11.11.13 17:07

Teeeda klobouk dolu, me by svihlo. Me staci jedno svistatko a budicek v pul sedmy s dvoitym nocnim buzenim a vetsinou odpadavam uz v deset:)

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 11.11.13 21:15

Jojo, je to sranda s dětičkama :) Já jsem to se dvěma klukama prožívala podobně, teď mám kluky tři a když mi vyjímečně zůstanou doma jen dva, prozměnu si užívám tu pohodu :D Takže moje rada na závěr? Pořiď si třetí :mrgreen: :lol:

 
cutebaby
Povídálka 17 příspěvků 12.11.13 11:29

Moc hezkej deníček, i jsem se u něj zasmála :P :palec:

 
PajinkaT
Závislačka 2972 příspěvků 15.11.13 16:30

:palec: :palec: zvládáš to skvěle.. :) Jsi šikulka!! :-*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama