Rodičovství je věda

Rodičovství

Aneb asi jsem debilní matka. Být dobrým rodičem je, jak jsem zjistila, náročné. Právě mi došla propouštěcí zpráva z Krče, kde jsem před měsícem ležela s malým. Pobyt jsem si zorganizovala sama. Chtěla jsem, aby synovi udělali MR. Po pádu z okna ho poslali jen na RTG, ale k CT ani MR údajně nebyl důvod. Proto jsem 2 roky po pádu, kdy se výrazně vývoj opožďoval, požádala o vyšetření v Praze.

Dnes mi dorazila ona zpráva, která víceméně udávala závěr, že má malý středně těžkou MR, ADHD, dyslálii. Ale co hůře, je zde psáno: Z chování chlapce a matky je patrné, že na poruchu chování má značný vliv i výchova, která chlapci nestanovuje pravidla. Chlapec si může dělat, co chce, není napomínán, pobíhá na oddělení nahý. Matka rovněž nerespektuje domácí řád a s chlapcem byla po narkóze na 2 procházkách.

Připadám si jako blbec. Malého jsem neustále naháněla, kdo má akční dítě a ví, co je zdrhání, pochopí. Taktéž s jeho nahotou – napřed mi psychiatr řekne, ať ho k ničemu nenutím, ale ve zprávě mám od neurologů, že je nutné nutit. Den, kdy měl malý narkózu, jsem oddělení opustila na 10 minut a podepsala papír, že přebírám zodpovědnost. Byla jsem si pro hygienické potřeby a pití, což sestra jasně věděla. Takže ve výsledku to vypadá, že za onemocnění dětí si mohu sama. Vím, že nejsem dokonalá matka, občas uvažuji, zda by se děti neměly někde v domově líp, ale opravdu si nemyslím, že tělesnými tresty a nadměrným řvaním se dítě vychová.

Hodnotilo 11 lidí. Score 2.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 26.06.12 08:53

Vím, že budu opět nepopulární, ale přesto to napsat musím.

Četla jsem už Tvůj předchozí deníček, Tvou diskusi i některé další Tvé příspěvky tady a bohužel mám pocit, že hodnocení ve zprávě není úplně od věci, osobně z Tebe nemám vůbec dobrý pocit.

Je mi jasné, že ve Tvé situaci - se třemi ne úplně zdravými dětmi - to rozhodně nemáš jednoduché. Je obdivuhodné, že to vůbec zvládáš - nicméně působíš hooodně nevyrovnaně a nervózně.

 
trojcatka2008
Kecalka 186 příspěvků 26.06.12 08:56

@BohunkaP Nevím proč bys měla být nepopulární? Samozdřejmě každý má svůj názor a člověk poslední dobou nervní je.

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 26.06.12 09:40

Myslím si, že nejde vychovávat moc dítě co má ADHD atd, já mám syna co má dneska narozeniny takže 3roky a má ADHD a fakt to nejde dobře zvládat, mám i dneska co má můj druhý syn 2měsíce a fakt jak Davidka chytne ta hyperaktivita tak se mi chce brečet, ale mám dobrou maminku, která mi pomáhá s výchovou a jsem moc ráda, že ji mám a, že mi pomáhá

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.06.12 09:55

:?: Proč jsi opustila oddělení v době, kdy to pro syna nebylo vhodné :?: Pití v nemocnici je(vím, že ne vždy dobré), také teče voda, která je stejně nejlepší a hygienické potřeby :?: Prostě jsi měla jít sama a nejlépe až druhý den. Myslím si, že ani jedna věc v tom okamžiku, nebyla nezbytná. Můžu se zeptat, kde jste v Krči leželi :?:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.06.12 09:58

Můžu se ještě zeptat, jak došlo k tomu, že synek vypadl z okna :?:

 
kerrankin  26.06.12 11:02

@BohunkaP Taky nevím, proč bys měla být nepopulární. Myslím, že podobný dojem nabylo poslední dobou víc lidí.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 26.06.12 11:10

No, já si myslím jedno. Taky jsem četla předchozí deníček a společně s tímto mám jasný dojem:
Ano - nemáš to jednoduché. To rozhodně nemáš, ale nesnažíš se. Podle mě svoji laxnost a pohodlnost omlouváš dětským postižením s tím, že to prostě jinak nejde a hotovo. Je to chyba dětí, jsou nemocné a já s tím nic neudělám. Myslím, že jsi to spíš vzdala a jejich nemocí to omlouváš. :nevim:

 
Anonymní  26.06.12 11:16

Dítě s ADHD se vychovávat dá, je to velice náročné a chce to hodně snahy a trpělivosti od rodičů, dodržovat doporučení lékařů a dítě se dá udržet v mezích. Takhle mi to řekla moje teta, která několik let učí děti s ADHD ve speciální škole a přesně to tam vidí-u dítěte je ADHD diagnostikováno, rodiče si nic nezjistí, na nic se nezeptají, nic neví, tak dítě roste „jako dříví v lese“ a je „nezvladatelné“, tak si pak řeknou, že už to nemá cenu…

 
trojcatka2008
Kecalka 186 příspěvků 26.06.12 11:17

@Cmochy Trefila jsi to vzdala. :nevim: :nevim: :nevim: Po 6ti letech už jen přežívám.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 26.06.12 11:22

@trojcatka2008

Že jo viď?
Tak se vzchop mámo… jistě nejsi špatná máma, ale žiješ tady hlavně pro ty děti! Vychovej z nich slušné samostatně fungující jednotky.
Co až půjdou do školy? Tam taky nebudou moci všechno a to pro ně najednou bude šok. Nebudou tam chtít chodit a špatná pro tebe bude pani učitelka??? 8o :roll:

Tak hlavu vzhůru a přísnej režim! Neboj se toho, uvidíš, že i ty budeš spokojenější až si děcka zvyknou co se smí a co se prostě nedělá! Trpělivost růže přináší :kytka:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.06.12 11:32

Zakladatelko, můžeš mi odpovědět :?:

 
Alichi
Kelišová 5612 příspěvků 26.06.12 11:52

Na deníčky obvykle nereaguju (i když čtu), ale tentokrát mi to nedá. Už v předchozím deníčku mne zarazila poznámka o tom, že onemocnění vyšlo najevo až po pádu z okna z prvního patra (snad to nepletu). Ačkoli jindy/jinde by se na tebe snesla těžká kritika, tak tam byla jen lítost, jak to máš těžké a úraz nikdo nekomentoval…

Jistě to nemáš lehké :hug:, ale opravdu to vypadá, že se za něco (za postižení svých dětí? :nevim: ) schováváš a nejradši bys vše nechala prostě plynout… Ale to nejde, musíš se vzchopit. :kytka:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.06.12 12:04

No, matka evidentně na dotaz odpovídat nechce. :cert: Já jsem se jenom chtěla ujistit, jestli vypadnutí dítěte z prvního patra v Plzni, ****kdy matka nechala děti doma samotné a v té chvíli dítě vypadlo, se týká jejího synka. Co dodat, pokud je to tento případ, kdy za vypadnutí může sama matka, tak kde chce hledat porozumění, pochopení, lítost a já nevím, co ještě :nevim: :nevim:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 26.06.12 12:20

Přesně tak… jakkoli je mi líto nemocných dětí, nějak se mi nedaří litovat maminu, ze které padají podobné „perly“.

Dvouleté dítě vypadne z okna… děti na koupališti nechává píchat klacíkem do lidí a házet bláto (fakt, že jsou postižené, pro toto není omluvou)… řeší neuvěřitelné ptákoviny ohledně svých bývalých partnerů… nahé dítě nechává lítat po dětském oddělení nemocnice (skutečně bych chtěla vidět psychiatra, který TOTO doporučil)… s dítětem čerstvě po narkóze odejde nakoupit hygienické potřeby a pití… :nevim: :nevim: :nevim:

Neumím si představit, co musí prožívat máma postižených děti, to nemůže pochopit někdo, kdo to nezažil - nicméně tahle situace mi už začíná připadat celkem na pováženou. Řekla bych, že autorka má nejvyšší čas obrátit se na psychologa - ne kvůli dětem, ale sama kvůli sobě.

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 26.06.12 13:28

Nemáš to lehké, věřím. Nicméně bych se nad zprávou z nemocnice alespon zamyslela než odsoudíš toho kdo ji psal. Stejně jako v deníčku o MHD shazuješ vinu na okolí…nezvladatelně řvoucí dítě do MHD prostě nepatří, mám to štěstí že mám zdravé děti ale jak chytli hysterii v MHD, vystupovala jsem i bez upozornění řidiče.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 26.06.12 15:17

A já ač bohužel a nerada tak se taky musim přiznat. Vše se poskládalo jako puzzle. A s té skládačky mi vychází to že boží mlýny melou, ale bohužel to zde odnesli ty děti.
Zakldatelko Sandro P vadí ti jak na tebe lidi koukají kvuli řvoucímu dítěti v mhd ale že si pul internetového světa povídá o tom že si okradla maminky na MD to ti neva? Těch ti líto není? Prodané noteboky, panenky, kočárky, atd.. teré už na své místo určení nedorazili a spoustu dalšího.

Prozradil tě nejen ten pád s okna, ale i ty tvé výrazy. Třeba začarované děti jedna s tvých přezdívek a další zde. Šlo ti tady jen o to získat duvěru ostatních a pak to dokončit jako na dvojčátkách?
Trochu mi to tak přijde proto že tvé vystupování zde je velmi milé a mě sympatické(když pominu tu diskuzi o naprcání)

Nebo to tak není a je to jen spoustu náhod??

Příspěvek upraven 26.06.12 v 15:27

 
Verda73
Kecalka 340 příspěvků 26.06.12 15:29

@Kamča.dalmatinka cože?už je tu zase někdo s více nicky?a dokonce nějaké podvody?já už se nestačím divit :nevim:

 
kerrankin  26.06.12 15:38

@Kamča.dalmatinka Teda ty jsi detektivka :)

 
leňula2
Echt Kelišová 8933 příspěvků 26.06.12 15:45

@Kamča.dalmatinka Já čučím :mrgreen:. Ty byses mohla živit jako soukromý detektiv :lol:.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 26.06.12 17:11

To s tim padem je pravda. Na to jsem uplne zapomnela. Jak se to stalo?

 
JitaCita
Kecalka 207 příspěvků 26.06.12 17:19

Další inteligentní duše, která si myslí, že internet je proste nejlepší způsob, jak se nechat politovat? Máš jako člověk nějaký problém se sebehodnocením? Protože mě se to tak docela jeví. Jestli tu děláš nějaký podvody, to nevím, ale vím, že tvoje deníčky jsou psané tak, že mi teče krev ze zubů, když je čtu a to né proto, že bych s tebou soucítila, ale proto, že je to neuvěřitelné, co dokážeš napsat za blbosti. :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 26.06.12 19:02

Jen by mě zajímalo kdo z přítomných diskutujících má osobní zkušenost s dítětem s ADHD, že tak přesně víte z pár řádků, jaká je zakladatelka matka :nevim: :mrgreen:

zkladatelko, na zprávu z nemocnice kašli, evidentně si se co se týče diagnóz stejně nic nového nedozvěděla…mám ze své praxe úplně stejnou zkušenost, že psycholog odvodí z pár situací, které probíhají ve stresovém prostředí (což nemocnice je), takové připitomělé závěry…zřejmě tam něco napsat musí :nevim: hoď to za hlavu :hug:

k dalšímu se vyjadřovat nebudu 8o a počkám si na rozuzlení diskuze :think:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 26.06.12 19:40

Já doufala že to rozuzlení dá sama sandra. :nevim: Spíš teda že se vyjádří né že to rozuzlí. :nevim:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 26.06.12 20:00

:* Já mám zkušenosti s dítětem s ADHD. Mám takového vnoučka a má i známky autismu. A nejen to, moje starší dcerka má LMD, nyní se říká ADHD. :cert: Škoda, že se zakladatelka ani neobtěžovala odpovědět na prostou otázku, zda to dítě, které vypadlo z okna v Plzni, když matka nebyla doma, je její synek. Možná by nám vysvětlila, že to bylo jiné dítě, neboť ona se o své děti stará vzorně. :lol: Také jsem se ptala, kde v Krči byli, ani tuto informaci jsem nedostala. Přitom si myslím, že to snad není tajné. :mrgreen: Mohly bychom si alespoň udělat obrázek o nemocnici v Krči (tedy o jednom oddělení) :mrgreen:. Nevím, jak to Zolycce ještě objasnit. :nevim: Zakladatelka psala o vyšetření MR a CT, to nevím jak by mohla být tato vyšetření ovlivněna kýmkoli a čímkoli (např. pobytem v nemocnici). Co dodat. :P Kamča. dalmatinka určitě ví co píše. Vždyť, kdo chce, tak si to na internetu najde. Kdo nechce, bude zakladatelku obhajovat :! :! :!

Příspěvek upraven 26.06.12 v 20:08

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 26.06.12 20:22

Ale ale tady to zase jede :pankac: No boužel i já jsem pohoršena. Myslím, že tato maminka se musí hodně zamyslet a doufám, že jí její rodina pomáhá. Znám jednu maminku co s dětma jedná hrozně a ikdyž s tím její manžel a rodina nesouhlasí, nic nedělají pro to, aby se to zlepšilo :( Pokud to nezvládá a děti vyrůstají ve špatných podmínkách, mělo by se to řešit. 8) Děti za své postižení nemůžou!

 
ummagumma  27.06.12 00:37

Nebudu řešit, jestli se jedná o převlečenou uživatelku X, Y, na to mám trochu málo času. Projedu tu a tam nějaké deníčky na tomto serveru a fotky na minimaxu, jinak chodím do práce a moje všední realita je poněkud méně virtuální než u ostatních uživatelek. Tudíž hodnotím jen tento deníček.

Nemocnici v Krči je jedna z těch lepších. Netvrdím, že všichni lékaři jsou tam ideální, obzvláště s neurotickými matkami tam personál nepracuje vždy ideálně. ALE: Pokud tam autorku deníčku vzali na vyšetření, evidentně jim na blahu jejího dítěte záleží. Mimochodem, přesně to je v té zprávě napsáno. O to dítě mají obavy, jen to píší jinými slovy. A já se jím nedivím.

Autorko, jsi sama s třemi dětmi, tvoji partneři v obraze nejsou. Všechny své problémy házíš na nemocné děti, úplně všechny. Nenapadlo tě nekdy, že může být problém v tobě? Že něco děláš špatně? Já tě osobně neznám a snažím se tě nesoudit, ale ta zpráva mi připadá jako racionální zhodnocení situace, a jinými slovy ti říkají, že větší strach mají o to, co z dítěte bude díky tobě, než z nějakého úrazu. A z toho, co se tam píše, je naprosto chápu.

Nestanovuješ pravidla, nedbáš na jejich dodržování a sama je nedodržuješ. Radši podepíšeš reverz, než by sis vzala nemocniční čaj, či co (o žízni by jsi určitě nebyla). CO MÁŠ S HLAVOU?
Dítě nemá co běhat nahé po oddělení, jednak nastydne, jednak se to nehodí a může to být ostatním nepříjemné.
Chováš se nesmyslně, ale nevidíš to. Všechno si obhajuješ, ale CHOVÁŠ SE JAKO MAGOR. Nikdo nehodnotí tvé mateřské schopnosti, ale hodnotí tvoje chování, a vidí ho jako problematické, a já s tím souhlasím. Ty sama pravidla nedodržuješ, a ani to nechceš od svých dětí. To ti můžu garantovat, že z nich nic nebude, ADHD neADHD. Zamysli se nad tím, proti komu a s čím vlastně tímhle jednáním bojuješ, a komu tím prospíváš, zda sobě, dětem, nebo vůbec nikomu.

PS: Můj otec má těžké ADHD a jako dítě měl výchovné problémy. Měl přísného tátu, díky pravidlům ve výchově má muj otec dnes tři akademické tituly, vilu v Praze s bazénem a firmu s milionovými obraty. Neříkám to, že se chci chlubit, naopak jsem spíš z těch, co vědí, že u nás se úspěch neodpouští a obvykle o tomto mlčím, ale tobě jen tímto říkám, že ADHD nic neznamená pro úspěch v životě. Výmluvy, alibismus a absence řádů škodí tvým dětem mnohem víc, než nějaké ADHD. A zkus přijít sama na to, v čem je příčina, že je kluk „nezvedený“, až ti to lékaři napsali natvrdo do zprávy. Zda skutečně v lékařích, nebo ne.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 27.06.12 08:48

@dana59 CT a MR se jistě ovlivnit nedá, ale to zorvna nejsou ta vyšetření ke kterým s evyjadřuje psychiatr ne? :lol: příště prosím lépe číst komentář, když už na něj chci reagovat :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 27.06.12 09:00

@zolycka, jen by mě zajímalo kdo z přítomných diskutujících má osobní zkušenost s dítětem s ADHD, že tak přesně víte z pár řádků, jaká je zakladatelka matka

Nepotřebuji mít doma dítě s ADHD jen proto, abych věděla, že je pitomost odcházet na revers s dítětem po narkóze kvůli pití. Ze je pitomost nechat ho běhat nahé po nemocnici, atd… na to mi stačí umět číst. Krom toho tady tato autorka psala i jiné deníčky a diskuse, takže obrázek o ní mám víc než slušný.

Za sebe můžu říct jediné - věřte tomu, co píše Kamča (neříká to bezdůvodně) a tuto autorku berte s veeeelikou rezervou…

Příspěvek upraven 27.06.12 v 09:01

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 27.06.12 11:39

No tak muj maly ma narkozu kazde tri mesice (ted uz vlastne pul roku) kvuli MRI a jsme tam pak jen tak dve, tri hodky a jdeme domu. Nevim jak dlouho by me nutili v CR, ale mozna bych taky sla. Prece jenom uz s tim mam bohate zkusenosti a vim, ze tam nepotrebuje byt extra dlouho.

S tim behanim po nemocnici, muj maly nema ADHD a stejne se tam pred MRI tak nudil (nemuze pred narkozou dlouho jist takze jsem se ho snazila zabavit aby nebrecel) a chtel se honit po chodbe. Vsichni to chapali a nikdo mi nerekl nic hnusneho ani se na mne hnusne nedival. Nebehal teda nahy, ale za to vbehl doktorum do pokoje, kde meli zrovna schuzku a neslo ho z tama vytahnout. Opet nikdo nic nerekl :nevim: Proste je to male decko, ma hlad a nudi se, protoze je v nemocnici.

Na druhou stranu mi nikdy nevypadl z okna, k tomu zakladatelka vyjadreni nedala. Mohla to byt strasna nehoda a taky to mohla byt jeji nedbalost.
To co resi Kamca, vubec nevim co to je, ale pochybuju, ze by s takovyma obvinenima rukovala pokud by si nebyla jista.

Takze ja fakt nevim.

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 27.06.12 15:56

:lol: V příspěvku, ale nebylo o psychiatrii ani slovo. Hlavně píše, že si zařídila sama pobyt ve TN a vymohla si MR a CT, protože lékařům v Plzni nevěří, protože po pádu jejího chlapce z okna, když sama nebyla doma a děti tam zůstaly samotné, tak chlapci udělali pouze RTG. Zakladatelka si asi myslí :nevim:, že chlapci měli po pádu z okna také udělat hned MR a CT. Nevím, proč to neřešila hned tenkrát. Pokud má ADHD, ta nevím o tom, že by existovala poúrazová. Doktoři snad děti nestresují, psychiatři ani psychologové, vždyť je jejich zájmem děcko dobře vyšetřovat, aby mohli udělat správnou diagnozu. Shodou okolností jsem právě se svoji dcerkou chodila do TN pro LMD neboli ADHD. Nestalo se mi, že by někdo dítě stresoval, ani mého vnoučka, který ADHD má také. Na lékařskou zprávu, kterou zakladatelka obdržela, nahlížím jako na pravdivou. Možná sama matka má ADHD, ale dříve se to tak moc neřešilo. Proto vidí chyby u jiných a nikdy ne u sebe. I to je jeden z příznaků ADHD.

Příspěvek upraven 27.06.12 v 15:57

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 28.06.12 12:42

Zakladatelka je opravdu zlodějka a okrádá maminky na mmb, myslím že i aukro. Je tím velice známá, takže Kamča psala pravdu :! :! :!

Co se týká tohoto deníčku tak zpráva lékařů podle mě bude velice pravdivá. Matka se pouze schovává za postižení dětí a nic s tím nedělá. Možná nemá ani kdy, když od nich odchází a nebo plný čas věnuje internetu a okrádání. Co z dětí bude nedokážu odhadnout. Dokonce znám několik romů co žijí spořádaným životem, neokrádají lidi a děti mají vychovaný až závidím, ale mám strach že tento případ to nebude…

Takže holky berte opravdu zakladatelku s rezervou!

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 28.06.12 13:08

@dana59 obávám se, že samotné nemocniční prostředí, pach dezinfekce a bílé obleky lékařů jsou stresujícícm faktorem sami o sobě :nevim: pravda o psychiatrech se tam nikde nepíše, ale vzhledem k diagnózám popsaným v závěru jsem předpokldádala, že to byl asi nějaká komplexnější diagnostický pobyt, kdy je psychiatrické/psycho­logické vyšetření automatika…ale uznávám, že to mohlo být jinak…
nicméně z toho, že běhá tohle dítě nahé po chodbě dělat vědu :roll: a ještě z toho bůhvíco vyvozovat a psát do zprávy… :nevim: já jsem zažila v závěru jedné zprávy, že chlapec má záchvaty vzteku a agresivity…no..kdo by je po X boelstivých vyšetřenám a odběrech neměl že? :nevim: jako kdyby každý odborník sledoval jen to svoje na úkor vnímá celého kontextu situace… ale to jsem asi odbočila :) jen že vše je třeb brát s rezervou…

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 28.06.12 14:51

Vzhledem k tomu, že se zakladatelkou jsem se setkala osobně, když jsem k ní jela s dcerkou pro vyhraný kočárek na Aukru, tak vím jak se chová a reaguje. Jely jsme z Prahy do Plzně, udanou adresu jsme chvíli hledaly, přesto jsme dorazily asi o osm minut dříve. Zakladatelka fakt neotevřela. Do baráku jsme se dostaly tak, že zrovna vcházel také její přítel, ex :?: Nevím, ale ke kočárku jsme nedostaly podvozek, další věci řekla, že ani nezná atd. Opravdu zážitek. Na internetu jsem si našla spostu věcí o dětech i o ní. O zakladatelce tedy samá negativa, na MMB Aukru, dvojčatech atd. Prostě, opravdu okrádá :! :! :! Děti jsou nemocné, ale bohužel i špatně vedené nebo nevedené :?: to je totiž jednodušší. No, nic, tady se snažila získat lítost a důvěru, potom se lépe okrádá.

Příspěvek upraven 28.06.12 v 14:53

 
byron  28.06.12 15:38

No, nechat dítě běhat nahé po oddělení bych opavdu nenechala. Také mám syna s ADHD, ale to poravdu ne. Také jsme byli po magnetické rezonanci- před čtyřmi lety, syn ještě nechodil. Normálně jsem se šla zeptat sestřiček, jestli ten den můžema na procházku, když je pouze v kočárku. Bylo mi pvelmi příjemně vysvětleno, že ne. Ikdyž je pouze v kočárku, měli bychom zůstat na oddělení. Samozřejmě jsme to respektovala, i když mi to bylo trochu líto, přišla návštěva a chtěli jsme se projít, ale nedá se nic dělat, že :nevim:.
V Krči je čaj i pitná voda z vodovodu k dispozici. Nebo jsi mohla skočit sama nakoupit, ne?

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 28.06.12 15:49

No, myslela jsem si, že reagovat nebudu, ale po přečtení pár deníčků je mi teda hrozně.
Už když to začalo tím, že dítě vypadne z okna, když matka není doma, vraždila bych za to takové matky, opravdu :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:
Mám kolem sebe pár matek, které mají postižené děti, ale takové chování od nich neznám, stejně tak mám praxi z denního stacionáře a výchovou a tím jak se rodič ke svému dítěti chová dělá hodně.
Ty se schováváš za postižení svých dětí a už ze zprávy lékařů (pochybuju, že by se tím někdo mstil) je poznat, jak se chováš.
A k fotkám, co jsou u dalšího deníčku…nechápu, jak jsi je vůbec mohla dát takhle veřejně a web a ještě nemocnici takhle pošpinit, z toho se mi chce opravdu :poblion: stačil ten termix v posteli, jako já být sestřičkou a převlíkat postel po každém jídle nebo svačince tak bych to dala mamině teda dobře vyžrat…asi si nedokážeš představit pohled z druhé strany, co? Když tě v podstatě ani tvoje děti „nezajímají“

Smutné, hodně smutné :(

 
pansy
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 29.06.12 08:53

Nemam zadne zkusenosti se zakladatelkou, nemuzu ji hodnotit. Zkusenost s ditetem s adhd mam, Urcite to neni jednoduche a kazda rodina takove dite zvlada po svem. Zakladatelka dela co je v jejich silach, podle me nikomu neprislusi hodnotit, zda je to ok nebo ne, je to jeji maximum. A co se tyce otazek kolem vypadnuti z okna? Co na tom zalezi, jak se to stalo? Kazde topeni v bazenech, vypadnuti z okna, opareni…je proste zanedbani toho, kdo dite hlidal. Nevidim rozdil v „nahode“ a „nedbalosti“-proste ve vterine, kdy clovek od ditete odvrati zrak, popripade na nej i kouka a nestihne zareagovat. Pracuju s detma, detskych urazu jsem zazila desitky a kazdy beru jako svoji nedbalost…jenze takovy to kdybych byvala…nema cenu resit. Proste se to stalo, je to hrozny zazitek urcite jak pro zakladatelku, tak pro dite, ale nechapu vase dotazy jak se to stalo…co na tom zalezi? Neni to bohuzel ani prvni, ani posledni dite…

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 29.06.12 14:09

Jistě, jde o náhodu, nedbalost, kdy jak píšeš, pustí člověk dítě z očí, nebo rychle nezareaguje. O co jde, když necháš děti doma samotné a jdeš pryč. To je náhoda nebo nedbalost. :nevim:

 
Januliiik
Vesmírná mluvilka 30427 příspěvků 29.06.12 21:45

@pansy náhoda a nedbalost mi teda vůbec napříjde jako jedno a totéž 8o to je sakra rozdíl 8o

 
pansy
Zasloužilá kecalka 979 příspěvků 30.06.12 00:59

Jak vypadne dite z okna nahodou? Myslim si, ze vzdy, kdyz takhle male dite spadne z okna nebo se topi v bazene na zahrade a tak podobne, tak na nej nekdo mel davat pozor, ze staci vterina nepozornosti, je to sice jen vterina, ale bohuzel ta osudova. Deti nepadaji z okna ani se netopi nahodou…je to proste nedbalost

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 30.06.12 10:05

Já si zase myslím, že nechat doma samotné malé a ještě nemocné děti není ani nedbalost, ale přímo hazard s jejich životem. Zakladatelka může být ráda, že to nedopadlo hůř.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama