Rozvádím se

O životě
  • Bibulka
  • 09.07.13

Na podporu všech žen, které chtějí něco změnit a být šťastné...Na začátku musím napsat, že jsme svého manžela velmi milovala, je to velmi hodný člověk a nikdy mi nijak zásadně neublížil. A jsme teda v rozvodovém řízení, děti nemáme a majetek vyřešen.

Seznámili jsme se před více než deseti lety, láska, krásné období, pak soužití a pak svatba, byli jsme nerozluční. Po nějaké době jsme spolu začali i pracovat a veškerý čas jsme byli spolu. Všichni obdivovali náš vyzrálý a pohodový vztah, který je i dodnes. Jenže problém byl. Plíživý a nebezpečný.

Bylo pár věcí, které nám skřípaly a nebylo vše na 100 %, ale kde to je. Vždycky jsem věděla, že manžel nemá takové potřeby jako já a snažila jsem se být velmi chápavá. Vždycky jsem byla celkově akčnější ve všem, v zájmech, ve společnosti. Manželovi celkem vyhovovalo být tak nějak v pozadí, neměl potřebu se nějak angažovat. Jenže pak přibyly problémy s nemocnými rodiči, péče o ně. Stresové období, ve kterém mi přišlo, že jsme se tak trochu sobě vzdálili.

Velmi jsem toužila po dítěti a to se nám nedařilo, tak opět období uměláků a léků a plánovaného styku. Měla jsem pocit, že to manželovi až tak moc nevyhovuje, nějak jsem z jeho strany postrádala projev citu, touhu a vášeň, byla jsem z toho velmi nešťastná. Možná byl pod tlakem, možná jsem na něj vyvíjela velký tlak, pracovní problémy, trochu doma, tamto a tamto. Pořád mi přišlo, že nějak začíná ztrácet zájem o vše a v neposlední řadě i o mě. Necítila jsem od něj nic, žádnou potřebu se mě dotýkat, pohladit, trávit se mnou čas. Hodně jsem tím trpěla, mockrát jsem plakala a prosila ho, aby zkusil něco změnit, abych se necítila, i když jsme byli spolu, pořád tak sama, aby se mnou sdílel nějaké radosti. Nic. Jenže nevím, jestli to sám mohl změnit.

Nezměnilo se to, dokonce jsem mu řekla, že si někoho najdu, že takhle nemůžu žít, řekl mi „Najdi.“ Myslím, že to považoval za plané výhružky. Začala jsem si s někým psát, jen tak nezávazně. Napsala jsem, že jsem vdaná, nic jsem nechtěla, ani neočekávala. Pak jsem se po letech sešla s kamarádkou, která řešila rozvod a po spoustě času, kdy jsme probírali její konec manželství a důvody, jsem si začala uvědomovat, že moje snaha a energie a láska, kterou jsem dávala do vztahu s manželem je u konce. Že řeším stejný problém a postrádám lásku a bez jakékoliv změny ze strany manžela už v tom vztahu pokračovat nechci.

Řekla jsem manželovi, že se s ním rozcházím, že nechci být zlá a ani mu ublížit, jen že potřebuju svůj vlastní prostor a ač mám manžela velmi ráda, už s ním žít nemůžu. Bylo pár věcí i z jeho strany, které mi ublížily a přispěly, ale nechci je rozvádět, už to nepovažuji za důležité. Velmi se mi ulevilo a divte se, i když je můj ještě muž velmi nešťastný, i jemu se určitým způsobem ulevilo. Vysvětlila jsem mu, jak se věci mají a proč to dělám a jsme oba dva natolik inteligentní, že spolu nadále pracujeme a zatím i sdílíme jeden dům.

Z mého kamaráda na psaní se vyklubal velmi příjemný člověka a tak se s ním vídám. Manžel to ví, našel si taky nějakou kamarádku a dokonce nemáme problém si o těchto věcech povykládat a probrat naše radosti i starosti. Jsme nejlepší přátelé, jsme jako rodina a jsem neskonale šťastná, že můžu mít takového přítele. Jsem ráda, že jsem jednu životní etapu mohla s ním sdílet a jsem ráda za vše, co mi dal a co jsem mu mohla dát. A jsem taky neskonale šťastná, že mě nechal v pravý čas jít a já doufám, že se mu otevřou nové možnosti a budeme i nadále si vážit jeden druhého tak jako teď.

Mám velmi svého nejlepšího přítele ráda a vždycky bude mít velké místo v mém srdci. Jsem v tomto čase velmi šťastná, vyrovnaná a spokojená žena a ráda bych, aby bylo takových rozchodů více. Všem přeju, ať už mají jakékoliv trápení, aby se našlo to nejlepší východisko, ale je to vždycky v lidech.

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26526 příspěvků 09.07.13 07:12

Tak to klobouk dolu, neni hodne takových lidi co zustanou prateli, ale stava se to ;) ;)
je to o vzajemnem respektu a hlavne je videt, ze uz tam city nebyli, jinak by clovek vic bojoval, uz to vyhaslo, proto jste se zrejme tak hezky domluvili…
Preji Vam oběma, aby jste se brzy dockali skvělých partneru a ty svého vysněného ditete :hug: :hug: :hug: :hug: :andel: :andel: :andel:
PS:Mozna k sobe po nejake době opet najdete cetu?? :nevim: všechno se da, ale pokud ne, preji vse nej v novych vztazich :kytka:

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 09.07.13 07:49

Kdyby to takhle bral každý..nejen rozchody, prostě všechno dění kolem, vždyť všechno má svůj důvod, proč to nejde brát s nadhledem…smí­řit se…

 
mamaho
Kecalka 405 příspěvků 09.07.13 08:25

Krásný deníček…

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 09.07.13 08:59

Krásný deníček, takovýchto lidí co umí řešit věci v klidu by mělo být více, smekám před Vámi, :potlesk:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 09.07.13 10:05

Tak to je na obdiv. Přeji ti hodně štěstí v nové lásce.

 
Bibulka  09.07.13 11:00

Holky, přátelé zůstáváme, ale vynořily se nějaké nové skutečnosti, které mi otřásli důvěrou v manžela i po celých 13 let zpětně… takže myslím, že snad se nějaká mrcha ve mě ještě probudí, zasloužil by si to… :)

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 09.07.13 11:18

Zvlastni, ale hezke.Jen to asi muze fungovat, pokud se laska vytrati vzajemne a jeden z toho paru neni ublizen. Pises, ze se neco zpetne vyvrbilo, mohu byt vterka a zeptat se co? Protoze bych se nedivila, kdyby jednou plaminek zase byl :).No, ale ja jsem romanticka :lol:.

 
Paluška_01
Kecalka 101 příspěvků 09.07.13 12:14

Tak mně přijde, že jste začali hezky. V každém vztahu se city k sobě mění, počáteční zamilovanost vyprchá a měla by ji nahradit láska. Mně třeba přijde vývoj vašeho vztahu docela přirozený, čemu nerozumím, proč jdete od sebe pryč. Proč s tím nezkusíte něco dělat ještě jednou. Říkáš, že manžel se nesnažil. Jak to celé vnímal on? Muži prostě vnímají a přemýšlejí jinak než ženy. Co ženě přijde jako nepřekonatelný problém, tak muži to vůbec jako problém nepřijde. Když jste se brali, tak jste přece šli do toho s tím, že v dobrém i zlém. A když je zlé, tak jdeš od něj?

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 09.07.13 12:20

Jak píšeš vždycky je to jenom o lidech bohudík i bohužel…a nejen při rozvodu…každopádně fajn, že jste se tak domluvili :palec:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 09.07.13 12:27

@Paluška01 taky mi přijde, že to třeba celé je nebo bylo uplně jinak a že možná zakladatelka čeká nemožné po tolika letech nehledě na to, že chlapi fakt myslí jinak a nejsou jasnovidci, jak si ženské kolikrát představujou :mrgreen: resp. s jinym partnerem na tom bude za tolik let podobně…no ted´sem se do toho zamotala :lol:, ale prostě sem chtěla říct, že z pohledu ženy co je s jednim partnerem 14 let to tak vidim, ale je fakt, že já sem v našem vztahu naprosto spokojená (i když krize taky byly - dokonce sme i mluvili o rozvodu, ale prostě rozvod je pro nás moc jednoduchý řešení :lol: ), máme děti a mýho muže miluju, takže se mě jen tak nezbaví :mrgreen:

edit - ale to se deníčku ani tak netýká, jen jsem hodila svůj postřeh :) ono totiž všechno má svůj důvod a důvod mělo i to proč to mimi v předchozím vztahu u zakladatelky nešlo…takže přeju hlavně, aby to měla srovnané, což si myslím že má a přeju hodně štěstí do života po rozvodu :kytka:

Příspěvek upraven 09.07.13 v 12:38

 
baronesa
Kecalka 313 příspěvků 09.07.13 12:30

KRÁSNÝ DENÍČEK, PŘEJI MIMINKO :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: A HODNĚ LÁSKY V NOVÉM VZTAHU :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

Příspěvek upraven 09.07.13 v 12:32

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 09.07.13 13:37

Nemáte děti, o to máš lehčí situaci. Myslím, že jsi se rozhodla vcelku logicky netrápit sebe a manžela, když to po letech není „to pravé ořechové“. Ovšem myslím, že do téhle situace („není to špatný, jen si mě málo všímá a já se s ním nudím“) se po čase lehce dostane spousta vztahů )a považuju to za lepší variantu, mnohem horší je, když je v tom nevěra, násilí, závislosti,…). Ovšem pokud v takovém vztahu jsou děti, člověk už nepřemýšlí jen o tom, jak si zařídit lepší život pro sebe. Spíš přemýšlí o tom, jak stávající, i když možná už nudný a vyčpělý, vztah oživit a vylepšit - a nebrat dětem rodinu. A věř mi, že vím, o čem mluvím.
Do dalšího života každopádně přeju hodně štěstí a lásky :kytka:

 
smultul
Kecalka 497 příspěvků 09.07.13 13:45

Velmi to připomíná můj rozchod/rozvod, akorát, že tam jsem po nějaké době přišla na slečnu, která hlazená být chtěla a která byla prostě nová. Nikdo by to do něj neřek, že i on bude nevěrný. Když jsem naše problémy popisovala kamarádkám, tak ta nejzkušenější řekla: V tom je jiná. Do krve bych se rvala, že ne. A BYLA. Mrcha :-)

 
mian
Kecalka 448 příspěvků 09.07.13 22:36

Svým způsobem pěkný deníček. Váš vztah už byl tak nějak přechozený, vyvětralý, že jste to dokázali řešit racionálně. Bohužel ne vždy to tak je. Znám dosti párů, kdy se takto dohodli, protože ten cit už tam prostě nebyl. Snad najdete oba štěstí u někoho jiného.

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 09.07.13 22:36

Proklikala jsem tvé deníčky, v únorovém píšeš, že máš krásné manželství. Pokud to nebylo psáno jen jako prosba, tedy přání, aby tomu opravdu tak bylo, pak mě to za vás oba mrzí. Přeju hodně štěstí do života.
Mimochodem… rozchod s mým bývalým byl klidný a dokázali jsme spolu mluvit i pracovat. Do té doby, než jsem si našla současného přítele. Už je to pár let a pořád mi ex dělá ze života peklo. A to jsme spolu zdaleka nebyli třináct let :-) Takže o to víc štěstí vám přeju :-)

 
AngelLilly
Echt Kelišová 8776 příspěvků 10.07.13 12:31

@Bibulka a jake nove skutecnosti?

 
Bibulka  10.07.13 12:49

Tak jakože nějaké kamarádky a spousta známých mi řekla, co se občas dělo a tak… ale neřeším to, každý už jdeme svým směrem a když jsem se nad tím zamyslela, jsou to věci, které neovlivním a ani se jimy nechci zabývat… :)

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 11.07.13 14:36

@Bibulka že, se občas něco dělo, předpokládám nevěru? Ať to bylo cokoliv, lidí, kteří se umějí rozejít v klidu je menšina. Tomu musí předcházet uvědomění, že po rozchodu bude oběma líp, že rozvod je pro partnery nová šance. Kdyby se všichni uměli rozejít inteligentně, nebylo by tolik nešťastných dětí, které pak dělají rodičům nárazník pro jejich frustraci a nenávist k tomu druhému. Sama nevím, jestli bych dokázala držet emoce na uzdě. Pokud by se mi manžel nemstil a neměl by problém se se mnou spravedlivě finančně vyrovnat a nechtěl by děti do své nebo střídavé péče, tak bych zvládla rozchod v klidu. V opačném případě bych asi moc příjemná nebyla… :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama