Růzňata č.38 - Sraz aneb v nohách mám už tisíc mil .....

Rodičovství
  • andela
  • 02.10.06

............ no dobrá, nejsou to míle, ale kilometry, není jich tisíc, ale jen 600, nemám je v nohách, ale v kolech vlaku, a nebyl znaven můj kůň, ale já a můj syn :)))) Tak se pěkně usaďte, protože to bude dlooouhé počteníčko (to víte, sem se ani nestihla vykecat :p )

Sobotní ráno bylo hektické … Já vstala v 5 hod., Jája se v půl 6 vzbudil, oblíkala jsem ho za 10 min. 6, a ještě rychle sháněla poslední věci. V 6hod a 10 min. jsme vyrazili směr nádraží. Na nádraží jsme doletěli akorát, rychle koupit lístek (až později mě napadlo, že jsem si ho mohla koupit už v pátek když jsem tam byla) a když jsme doletěli k vlaku, akorát hlásili, že je vlak připraven k odjezdu :-)). Takže jsme to opravdu stihli s chlupem… Ve vlaku samo Jája musel z kočáru ven, stát nechtěl, tak chvíli obhlížel kočár, a pak si lezl po zemi (naštěstí v kupíčku zas taková špína nebyla) každou chvíli jsem ho rušila, neb jsem mu otírala ruce. Po chvíli se Jája začal nudit, takže přišli na řadu hračky … po nějaké době mi dokonce i usnul, ale jen na půl hodinky. Tak jsme šli chodit po vlaku a při cestě narazili v kupíčku vedle nás na paní s 5tiletou holčičkou. Jájovi se strašně líbila, takže jsme se na druhou polovinu cesty přestěhovali s hračkami k nim a v pohodě jsme dojeli až do Žďáru.Tam mě hodný pan od drah převedl přes koleje :-p sem se radši totiž zeptala jak na druhou stranu s kočárem, bych ho sama netáhla po schodech.Ostatně, ten samý pán nás převedl přes koleje i druhý den při cestě zpátky :-)).
Z nádraží jsem k Jitušce trefila bez problémů - vykračovala jsem si jak kdybych tam byla doma (však jsem taky doma důkladně zkoumala letecký snímek Žďáru :-)) )

No přivítání bylo bouřlivé :-)). Nejprve mi tedy Ikaika zabouchla dveře před nosem, ale poté si dala říct a otevřela dokořán, s Jituškou nám udělaly slavobránu a pak jsme si skočily kolem krku :-)). Nahoře jsem se nejprve musela krapet rozkoukat - to víte, tolik děcek pohromadě to není jen tak :-). No ale zvládla jsem to rychle, a přivítala se i s Helou a Valli. No a nastal pravý chaos - děcka lítaly sem tam (tedy hlavně Bára s Ondrou), mezi nimi se proplétala Natálka s Martínkem a Vítkem, a mezi všemi lezl Vojtíšek a Jája. Do toho vám kecalo 5 bab - tedy 5 … nejvíc slyšet bylo mě, Iku a Jitku - Valli s Helou jsou docela tichá děvčata :-)), ale myslím, že jsme je ke slovu taky pustily :-)).
Po počátečním seznámení jsme se dali do oběda. Zvládli jsme to pěkně na střídačku, poté šli děcka spinkat a maminky si zas pěkně zdrbly. Odpol jsme jeli na ten Vagon - je to malá hospůdka, okolo stoly a lavice, kolotoč pro děcka, pískoviště, houpačky, prolézačka, jezdí tam malá mašinka za 15 kaček :-)) a dokonce projíždí i tunelem … a mají tam i zvířátka - kozu, ovečku, čínská prasátka, a nějaký ptáky :-))) Děcka si to užila - hlavně ty větší. Já si dala s Ikaikou jedno malý točený a holky snad kafe??? A samo že se některé z nás cpaly mega hamburgerem :-))). Já se pak zdejchla, neb jsem se snažila uspat řvoucího Jáju - bez úspěchu. No a vlastně i kvůli němu jsme jeli zas dom. Chudák Ika vezla Jáju, a ten jí řval a řval a řval, než se ocitl opět v mém náručí. Dokonce se tam objevil i Ikaiky manža a posloužil nám jako fotograf. Chudák, myslím že byl z nás krapet vyplašenej :-))Ale vypadal taky sympaticky.:-)
Nastal čas večeře - to přišel Jitušky manžel, a udělal nám vynikající masíčko. No musím ho tu pochválit - opravdu jsme si pochutnaly. Honza je fajn chlap, a je tak dobrej, že ukecal i Jáju a ten na chvíli přestal hulákat a já se mohla najíst :-)). Tímto mu tedy děkuji jak za Jáju, tak za večeři.Po večeři jsme se rozloučili s Valli a Martínkem - přespat nechtěli :-). Večer děti už spaly, a my se pěkně rozšouply. Jituška pořídila burčák, tak si holky dávaly do trumpetky, a já - břídil - ředila bílé víno colou :-)). No pokecaly jsme pěkně. Ikaika jela pak dom na kole a my šli před 1 hodinou spát taky.

Ráno jsem samo první vstávala já s Jájou :-( - už v 6 hodin!!! Ale přežila jsem. Pak vstala Jituška a Helča ani nevím. Ika přijela i s děckama, a zas nastal pěkný bengál. Po svačince jsme se prošli po Žďáru, nakrmili kačenky, udělali pár společných foteček a šli dom na oběd.Po obědě jsme uložily děcka a v klidu si vypily kávičku na rozloučenou a ještě poklábosily :-). Hela odjela něco po druhé hodině. Ikaika s Jituškou poklidily, za češ jim děkuji. Na vysvětlenou - já jsem skoro nehla prstem, jelikož jsem na sobě měla neustále přilepeného Jáju, který po odložení okamžitě spustil řev :-(.Ve 3 hodiny jsem se sbalila já a Ikaika šla kousek s náma … domů jsme dojeli celkem v pořádku. Taťka na nás už na nádraží čekal a dovezl nás dom.

Děti byly úžasnýýýýý. Bára je treperenda - papula jí jela, pořád lítala sem tam, nechtěla půjčovat hračky :-)), a je to fakt hezoučká holčina. Vojtíšek je zlatíčko. Plakal jen jednou - to když nad ním stál Martínek a bouchal do něj kelímkem (no na to že nás tam bylo 5 a půl, tak jsme si toho všimly dost pozdě). Ondra je ďáblík stejně jako Barunka, má nááádherný oči a holky se o něj jednou poperou. Vítek je taky zlatíčko a pohodář. O něm jsem ani nevěděla že tam je. Martínek je taky kliďas a sluníčko. Nikča je už slečna, strašně je podobná mamce. Myslím že se chvílema s náma nudila, ale dostala pěknou průpravu do života :-)). Natálka je kouzelná. Umí dělat úžasný ksichtíky. Taky se nejspíš zamilovala do Ondry, který její stíhání zvládal levou zadní :-)). Ondra s Barčou lumpačili a byli nejvíc slyšet.Vojta si pochutnal na stravě psa :-)). Vítek se podělil o svého mazlíka plyšáka s Natálkou a jednou se snažil uzmout Jájovi dudel. To se ovšem povedlo Vojtovi, takže měl vypůjčený málo používaný dudlík, který mu byl stejně málo a snažil se Jáju připravit i o ten jeho :-)). Dudlík byl vůbec nějaký oblíbený, protože se zalíbil i Natálce. Taky si děcka navzájem ochutnávaly pití )v nestřežené chvilce).
Maminky byly taky super. Jituška všechno bravurně zvládla - chudák se kvůli nám stresovala - ale je dobrá a zaslouží obdiv a obrovský dík. Valli je příjemná, tichá, na to že je v 17tt tak je hubená jak lunt :-)). Hela je taky fajn a fakt fotky nelžou a vypadá spíš jak starší sestra Nikolky. Ikaika je baba ukecaná a sympaťačka :-)).

Takže tak nějak vypadal náš víkend. Myslím, že jsme si ho všechny a všichni užili a přežili bez větší újmy na zdraví.:-)) Já už se těším, až bude další sraz.

PS: Moooc děkuju Jituščiným rodičům, že nám umožnili strávit víkend v jejich domě.

PS2: Můj milovaný synku, věřím že odpustíš své střelené matce, že tě vláčela přes půl republiky a vystavila tě takovým stresujícím okamžikům. Slibuju, že příště to bude mnohem lepší a užiješ si i ty.

Peletonek:

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-24)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,25
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-29)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-29)

Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)****
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005,mimís TP 12.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-25)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.10.06 22:21

HURÁ PRVNÍÍÍÍÍÍÍÍÍ­ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ­ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ­ÍÍÍÍ
Jdu na to

 
andela  02.10.06 22:29

ty ještě nespíš jo? To má manža odpolední co? :-)))) A ještě sis dovolila mě předběhnout :-))))

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.10.06 22:30

třetííííí :-D

 
andela  02.10.06 22:35

Ty taky ještě nespíš???? :-))))) Že vy dvě jste číhaly a číhaly až tu bude deníček, aby jste byly první!!!!! A zítra pak budete plakat, jak jste se nevyspaly :-)))))    

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.10.06 22:39

Tak ahoja.
ANDĚLÍ - no líp se to nedalo popsat, no ale nespletla jsi se? Měla jsi přece napsat, že Ika je fakt tichá, málomluvná, hodná, milá, upřímná, hubená:D:D:D , krásná:):):).­.......

Né, napsala jsi to teda hezky. Už aby byl nějakej další srazík.

Jinak, před chvilkou, když jsem hledala v ledničce něco na chuť, tak jsem si vzpoměla že u JITUŠČINÝCH rodičů je v ledničce v kelímku na slabounko nakrájené domácí uzený.:(:(:(
Tak jim teda JITUŠ popřej dobrou chuť, jo.

Tak, co a jak dneska? No Ondra šel strašně nadšenej do školky ( já ještě víc) ale v šatně se šprajcnul, takže zase byla i nějaká slza na tvářičce.No ale za chvilku přišla naše potencionální nevěsta bylo dobře.
Odpoledne jsem šla s klukama k nám za barák na písek a řeknu vám, bylo mi po tom ukecaným víkendu nějak tak divno, já tam seděla, mlčela.....DĚS. No ale napadlo mě napsat kamarádce, no ano, pro změnu opět JITUŠCE, no. A co si myslíte , no jasně, nezklamala, přišla. No jo, jsme se dlouho neviděly, že.

Jé, holky byla jsem na gyndě a mám teď na 5m útrum s antikoncepcí, kvůli tý podělaný operaci. No sice jsem si mohla dát tělísko, ale...... Tak snad to teda s manžou zvládnem bez ujmy na zdraví:D:D:D

ANDÍLKU - nezlob se na mě, já jsem si musela rejpnout. Jo a seš teda docela odvážná, no chtít slečince dát plastelýnu, barvičky… No ale aspoň nás dál budeš bavit kouzelnýma historkama.No a zuby, fujjjjjj, nechtěj abych ti popisovala moje 2 operace moudráků. No ale výhodu to mělo, 3 týdny jsem skoro mlčela. To byl můj chlap nejšťastnější na světě.

VALLI - Koukám a čtu, že máš docela dobrý zážitky. Tak já taky hlásím, Vítek se dneska 2× vy OO na nočník, ale pak se do plíny tak zas…že jsem málem zvracela.

Tak jo, děvčata, pro dnešek asi končím, i když nevím nevím. nějak se mi ani nechce spát.
mějte se.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.10.06 22:41

Andělí, ne ne nespím. manža má noční, tak tady beztak zase budu trčet i po půlnoci.
Violet, kdy máš Lukyho, že taky ponocuješ:D?

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 02.10.06 22:43

Čtvrtá.
Teď manža opustil PC, tak jsem hned zasedla a nakoukla.

Andělko - deníček je super, moc hezky napsaný, budeme mít na co vzpomínat

Přeji dobrou noc těm, co jsou ještě vzhůru.Já už to balím.
 Helena

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.10.06 22:47

Sedí vedle mě u noťasu a pracuje, zítra musí do Prahy na schůzi vedení, tak maká na restech, co nechal na poslední chvíli :-)
Andělko - no já čekala, už jsem zvyklá, že umíš držet slovo (když nic jiného :-))) a věděla jsem, že to ještě dnes pošleš :-)

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 02.10.06 22:54

v prvni desitce !!!!!!!

nadhera, skoda ze jsme nedojeli,no priste …

JITUS smekam ,jsi odvazna ze jsi vse tak krasne zorganizovala

ANDELO-tez klobouk dolu, takovou dalku, se holka neztratis ;)

ANDILKU- jej uz se nam styskalo po historkach s Niki ;) tak poprve bez medveda jo, to uz zacina dospivat nebo co ?!

my mame po divadle, bylo super - Velka zebra cosi - hral Vetchy a spol,bylo to o vztazich a super, smali jsme opravdu dost, mamka hlidala, usnul a neprobudil se hura, no minulou noc jen jednou ve 2v noci a pak ale budicek 5:20h ANDELKO !!!

jdu spa su opet unavena. dobrou vsici D a Vitek 11m a cosi, baby 11tydnu a cosi

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.10.06 22:56

No nic, jdu si číst Neználkovo dobrodružství.To je teď  taková moje pohádka před spaním. Četla jsem to naposledy asi na 1 stupni základky, ale teď se mi to tááááák líbí, že jsu ráda že máme 3 knížky. Jo, a pak se holky chystám na ferdu mravence.:):):)

 
andela  02.10.06 23:08

Dodatek k deníčku - Ikaika byla opravdu tichá - když se něčím cpala. A cpala se docela často (jak už Valli psala) takže vlastně skoro nemluvila :-)))))  

Violet - teda nevím co si mám o tom držení myslet - jako že neumím držet ústa??? Csss, náhodou .....sem mlšela skoro 4hod. v kuse ve vlaku … a mlčím i skoro celou noc :-))  

Dalif - Tý jo, to jste ranní ptáčata :-)). No jája má rekord asi 5 hodin. Ale teď to více méňe do těch 6 drží. tajně v koutku duše doufám, že jak je ráno tma, tak třeba to spaní protáhne.  

Ikaiko - no já mám taky pocit, že jen mlčím a mlčím … ty 2 dny byly na pokec nějak málo :-)))  

Andílku - já chtěla Terče taky koupit prstový barvy, ale prý maminka je nechtěla :-(. Mňo, ale dle mého by měli jít umýt dobře, když jsou pro prťata, takže v případě nehody … Jájovi je v budoucnu chci pořídit taky. Myslím že to s nima musí být fakt čurina. A už ám vymyšleno, že mu dám veeelikou čtvrtku, a on tam něco napatlá, a já si to pověsím na zeď jako moderní obraz - víš jak jsou teď takový jen čáranice :-)). No vidíš, a když jich bude víc, uspořádáme výstavu, a budem slavný :-)))) Třeba na tom i vyděláme :-)). No jestli Jája zdědí můj talent na malování … :-)))) Jinak jak jsem pásla po těch barvách, tak jsem narazila na malování pro nejmenší. Je to podložka asi nějaká jako látková a k tomu je fixa. ta se naplní vodou a jak maluje na položku tak to zmodrá a když to uschne tak je podložka zas čistá a může se malovat znova. má to tu výhodu, že nic ničím nikdo neumaže. Jen to stálo asi 500,–.  

No tak jdu pustit taťku a jdu spát :-))  

Andělka a Jája 8m3t

 
andela  03.10.06 07:22

Dobré ráno raníčko :-)  

i když by mohlo být lepší, kdyby nepršelo. Jája vstával až v 6:15, a Jára zaspal :-)). No jo, nemá spoléhat na to naše dítko že se budí před šestou, že? :-)))) No ale nasnídat se a vypít kafe si stihnul, tak je to dobrý.
Jája vypadá, že se už vzpamatoval. Když jsem šla na WC, tak teda za mnou letěl mamamamama, ale pak si dal mlíčko a teď si hraje. No snad mu to takhle vydrží, nebo mě picne :-p Jak tak teď na něj koukám, nejradši bych ho šla pomuchlovat, ale nejdu … když si tak pěkně hraje tak nebudu rušit, že?
Tý jo, to asik ani nepůjdem nakoupit a bábě na proti když prší … :-( Nebo vezmu jáju zas do pytle ..... jináč z kočáru a pláštěnky se zase zvencne - nevíte nač jsem kupovala novou pláštěnku na kočár, když stejnak nejezdíme???? :-))) No asi kdyby někdy náhodou, že :-)))  

Tak zas běžím, přeji všem krásný den :-))
Valli - sem si vzpoměla … šak mě to neva žes mi říkala andělko, já su zvyklá už někdy od první třídy. A možná na to slyším líp než na Lenku :-)))) Dokonce i v práci si docela rychle tu slečnu andělovou zkrátili na andělku a pod. :-)))) Tak si z toho nic nedělej :-))  

Andělka a Jája 8m3t

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.10.06 09:14

Bré ranko,  

tak jsem už od včerejšího večera jak ten mraveneček, o kterém věděla celá obora, že se polámal :-/ Záda mě bolí tak, že se tu při psaní kroutím jak žížala. Myslím, že večer to jistí důkladná masáž…pokud se tedy večera nějak dožiju, odpoledne učím, asi to vezmu nějak moderně dneska a budu tu při výkladu chodit z obýváku do kuchyně a zpět, sedět asi ani nevydržím :-) Matý si nějak zvykl spát do těch 8h, tak možná funguje ta ranní tma, Andělko :-)  

Andělíno- :-) já ti ani nepochválila deníček, co. Super, jen přítomné srazu vědí, jak moc výstižné to je, ale myslím, že dost. Psalas, že mezi ty tišší osoby patřila Ewa - no to bych si zrovna teda netipla :-)))) A že je hubená jak lunt - taky jsem to v těhu poslouchala, mně se na tom dost líbilo to, že mi všichni podstrojovali, vařili mi a neustále mě někam zvali na jídlo. Tak vás chválím, že jste se k ní chovali podobně, rozesmála mě poznámka Ewyo Hel­činným koláči, že poslední kousek jste „solidárně přenechaly těhotné“ :-)) A jája vás ráno doběhl, co, tedy spíš Járu. To jako kdyby si synátor pospal do 7h, tak Jára přijde pozdě do práce?  

Dalif- neboj, příští srazík si o to víc vynahradíme! Ty už budeš mít dva sviště, o to to bude lepší :-) M. spaní se lepší, vypadá to, že se s bříškem i pořádně vyspíte, tak ať je to v klídku a ty nejsi moc unavená!  

Helčo- no jsem zvědavá na zbytek fotek, nechci se pořád dokola opakovat, jaká jsi mladice, počkám si na nějakou momentku, kde máš v nestřeženém okamihu třeba vrásku na čele :-)))))  

Valli- holky se o tebe staraly, to bylo dobrý, viď? Jen si to kraťoučké období 2v1 užívej, už to přijít nemusí, že? Zítra dej vědět, že testy jsou OK :-))  

Iko- no večer jsem tě přehlídla na ICQ, tak jsi mě tu u deníčku trošku překvapila :-)) Ty Standovy směny ti vyhovují, že? :-) Četla jsem, jak jsou všechny drbny nadšené z kluků - hezký pocit, viď?  

Jituš- pachatelko víkendového činu - fakt jsi šikula, jak jsi to tedy zvládla, smekám svou zimní hučku, co obvykle nosím! (tedy v zimě, samozřejmě). A na fotkách jsi na první pohled sympatická osoba, se nedivím, že tě Ika furt otravuje :-))))))) No né, jak už jsem řekla, se máte, že se máte!  

Andílku- teď to tu bude asi jen o srazu, ale neboj, proberem tu i to šídlo Nicki :-) Příhody dobrý jako vždy, takhle by si to s budoucí holčičkou představoval Luky, aby byla zlobivka jako kluk :-) Jen to vaše spaní by asi dobrovolně nebral, je od Matýho zvyklý na vzorné dítko, které v obvyklý čas uložíš do postýlky a do svých obvyklých 10-ti min spí. Jsem zvědavá, jak s námi zamává sourozenec, s ním si to asi vynahradíme :-) A nočník - já se děsím toho, že Matýho to čůrání přejde, než se naučí si sám říct! Fakt se zatím nepočůral, ale to jen díky tomu, že ho mám na očích stále aspoň v tu dobu, kdy se domnívám, že už by zase mohl chtít čůrat. Takže až „zaspím“, nebo toho Matý vypije víc než obvykle… Matý si sáhne mezi nohy, když chce čůrat a kouká na mě, tak ho vyšlu pro nočník a on se vyčůrá. S kaděním zatím nevím, stíhá to zatím do plíny :-( Takže hlavu vzhůru, ono to přijde.  

Dášo- co vy a nočník? Čtu jen, jakého máte mluvku :-) Matý se taky rozkecává, ale jen, když se mu chce. Před někým schválně mlčí, přeci nebude dělat cvičenou opici, že. Asi začnu podnikat, otevřu si zelinářství - Matýho věta „Chci banán“ nás zřejmě zruinuje :-)  

   

Tady leje, bezva. Luky jel na tu poradu vedení do Prahy, to se zas budu bát, jestli dojede v pořádku. Holky, už začíná to hnusné počasí, to tu zas budem vytelený o poznání víc, že… Jdu poklízet a vymyslet Matýmu sváču na odpol., jde k tetě Alče, naštěstí, páč doma by se nudil a na hodinách by mi zlobil.  

   

Violet a Matý 20,5m  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.10.06 10:08

AHOJKY
Andelo:super denicek!

dnes v noci martinek zase vyvadel,vzdy zacne hned jecet,2× u neho byl martin,a myslim ze tak 2× ja.no des bes.o pul8 vstaval sli jsme papat-jeste neprebaleni,no a on mel tak prochcanou plinu ze dalsi curani uz nepobrala,tak byl celej pocuranej:-)on se v te zidlicce porad dival nekam dolu-ja myslela ,ze mu spadlo jidlo,no pak jsem zjistila ,ze asi zkoumal ze je mokrej:-)

ted jsem ho ulozila,aby byl brzo vyspanej,protoze jedeme s tatkem do brna.(ve14h),tak snad za chvili usne.

komentare musim docist.zatim papa..jo a pristi rok uz doiufam, ze stihneme srazik v nejake te ZOO!

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 03.10.06 10:18

ciao !!!!!!!!!

VIOLET- dojedte,nam se tu banany kazi, malej je od prihody s prujmem a zvracenim odmita v cemkoliv a samotne tez…;(

ANDELKO- no nevim, my mame zaluzie, zavesy, uz je tma dyl a hadej v kolik dnes vstavalo nase ptace ano v 5:30h !!! v noci 2× a pak rano i pres mliko vzhuru a lezl a sedl si mezi nas a neco strasne dulezityho nam povidal, holt toho ma v moc v planu ulicnik, takze taky vse skrytu duse doufam ze to bude lepsi,aspon ta 6-7hodina ranni,ale tusim ze to bude plana nadeje.

VALLI- my uz skoro odstaveni,ale v noci vyzaduje mliko- je mu jedno jestli flaska nebo prso,ale vse jine odfackuje - caj,vodu, kase, stavy.. asi jsme udelali chybu,kdyz chlapci byli spolu,nemel to M.asi nicim nahrazovat,jen utesovat a pochopil by snad ze v noci se spi, a zizen a tak si da bud vodu nebo se napije az rano… no co dalsi ditko bude dudlikove i kdyby nechtelo !
Jak je ?

IKAIKO- taky bych uvitala nocni sichtu M., zarli na emimino, ale co dnes vecer ma nemcinu a plavani, takze ja budu mit zehleni ,ordinaci, chuvu v akci,emimino…

ANDILKU- ty uz nemas jidlo pro Niky? JITUSKA psala kdysi chudak vyhladovelej Vojtik dal zavdek plastelinou myslim zlutou ;) ale dej Nicolce, bude dalsi prihoda, jak jsi sundavala plastelinu z Ikeacka treba…

pekny den vsem i kdyz se zatahuje.

jo jeste jedna novinka, segra-dvojce ceka baby, o mesic pozdejc jak ja - ona sve prvni, no vdavala se v cervenci… ;)))

ciao D a Vitek 11M, baby 11T

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.10.06 12:44

DALIF:tak to teda gratulujuke skoro odstaveni-u nas ted hruza des.nejmin 4× v noci je vzhuru,ale stale to jeste pricitam k ockovani,na ktere muze mit reakci,takze vyckavam,co bude.ale prso jsem mu dala dnes jen 2×,jinak tam byla tatka dal mu caj.jenze nekdy to s nim nejde,zuri a chce prso,ale jen zuzla!
je mi dobre,jen nekdy rano blbe z hladu-a dr, rikal ze to je pry v poradku:-)
jo  dalsi dite bych mela rada dudlikove a ne zavislaka na prsu!!jenze jak to udelat teda nevim!martinkovi jsem dudlika cpala ale mel ho tak tyden a stejne ho plival a pak uz bral jen prso!

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.10.06 12:46

jdu číst, už jsem nadržená Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.10.06 13:06

Čau kočky,  

tak srazík jak vidím fakt super,andělo, super jsi to napsala.Violet, Dalif vypadá to, že jsme byly jediné ochuzené, tak na tom příštím si to vynahradíme a pořádně to roztočíme !!!!!!!!!  

Holky, včera s náma byla venku Hanka s malým Vojtíškem, už má 2,60 tak roste, ale je to prceček - no my co jsme měli 4,80 jsme tak malé mimi ani neviděli :-)))  Má krásnou pusinku, rtíky, tvářičky - víc jsem toho neviděla, protože pořád spal a pak ho Hanka krmila stříkačkou, takže zase nic :-)) Ale fakt se divím, že spal, protože včera bylo v parku pěkné vzrůšo. Postaral se o něj Lukášek a Venda, Klárka taky trošku pomohla. Projela paní s kočárkem (jiným, než na který jsou děcka zvyklé) a malé se líbila naše sekačka - no tak jsme to na chvilku vyměnili. Jenže Venda řev, že ho chce taky, Lukášek řev, že ho nepůjčí, no tak na střídačku řev a vození kočárku. Nakonec jsme to s Ivet (maminka od Vendy) vzdaly, kočárek vrátily a myslely, že bude klid. Houby, projel tatínek s klukem na kole - no jo, jenže chlapečkovi se zalíbilo v té hromadě hraček, která tam byla a naše dítka bojovala o kolo.......­........řev,řev,řev . Tak dnes to snad bude lepší!!!!!!!!!!   Violet - z čeho máš tak bolavá záda? Večer masáž - dala bych si taky. A nočník, leží u záchodu a nic. Ale Venda s Klárkou už začínají pomalu a jistě chodit, tak snad taky začneme.  

No nic, valím ještě pozametat, měli jsme dnes rýži, takže je všude :-(((  

PAPA Dáša  a Lukášek 20m.

 
andela  03.10.06 14:01

Chi chi, zž jsem tu zas :-)))  

Dášo - to je fajn, že je malej už doma a má se k světu. Jo jo, taky jsem si chovala takovýho drobečka. Oni jsou i oproti 3kg jájovi fakt prcíčci :-)). Sem se to skoro bála vzít na ruku :-))) A malej honzík v porodnici měl na hlavičce pletenou čepici - no vypadal v ní úžasně jak byl malinkatej :-))) No ať malej roste a sílí :-))  

Holky, to by jste se nachechtaly - Jára přinesl zas auto na dálkový ovládání. Je to asi 30cm dlouhej sporťák (nějaký ferarri či co), kráásně červený. No jája ho zmerčil a už byl jeho. Jára šel dolů za dědou, aby to okoukl a opravil, ale Jája se auta nechtěl vzdát, tak ho musel vzít táta na ruku, jája měl v ruce auto a tak odešli dolů :-)). by mě zajímalo, jak ho dole Jájovi zebrali :-)).
Vidíš Jituško - kdybys chtěla auto na dálkáč - Jára ho bere za pár kaček, děda opraví a auto jezdí. I když to spíš by brala Ika pro ondru, že. Jo a úplně jsem ti zapoměla napsat - včera jsem byla v Hypernově, a koupila tam Jájovi lacláčky manžestrový, podšitý látkou (že jsou teplejší) za pohých 98 kč. Jsou jájovi jen o ždibec větší, takže je má jen na teď. No ale za ty prachy jsem je tam nemohla nechat .-)))))  

Violet - copak jsi prováděla že tě bolí záda??? Neboj, taťka ti to večer rozežene ;-p  

Andělka a Jája 8m3t  

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 03.10.06 15:01

Nazdárek,
tak jednu hodinu jsem už odučila a jedna mě jěště čeká - vůbec mě to dnes nebaví, bych nejradši spala. Záda mě bolí vlastně pořád, ale občas to vygraduje až tak, že se skoro nehnu (viz dnešek), tak pak to spraví jen pořádná poctivá masáž, a to jen zas na pár dní… Luky mi nabízel masáž už předevčírem, já s díky odmítla, a to mám teď  za to, že.
Konečně jsem změnila fotku na metříku, na té staré bylo Matýmu 9měsíců, tak už to asi chtělo. Když jsem zabrouzdala těma našima fotkama, jsem se skoro zděsila, kolik jich máme. Ale teď už jsem Matýho 5!! dní nefotila, páč Luky má náš aparát v práci a neráčí ho donést domů. Už mi to mačkání spouště zase chybí :-) … ale prý se to dá léčit, tak o tom zapřemýšlím.
Andělko- tak feráry, ju :-D a červený, hmmm, to bych si taky dala líbit! Dneska jsem bez auta a potřebuju za chvíli do banky, prší, tak asi tramvajka to jistí :-/
Tak já zas mažu, odnáším synka tetě a vyrážím do deště. Papa drbny
Violet a Matý 20,5m

 
andilek
Kecalka 486 příspěvků 03.10.06 20:11

Krucipísek já jsem snad poslední posledňáček!  

Přišli jsme z venku - opíkali jsme kabanos. Smrdíme jak uzenáči. Teda Niki už ne-ta se už koupala. Manžel vaří guláš-ó my se máme! Chce se mi spát jako ďas. Snad dnes nebude náš čertík dělat problémy. Jinak dnes bez příhody-pokud nepočítám, že sousedova kočka tiše ležíc na trávě nic netušíc přede si a naše kvítko i s Ikeáčkem v ruce letí k ní a řve gó (=gól) a už napřahuje nohu.......V pos­lední chvíli jsem ji zadržela. Ta kočka už k nám asi nikdy víc nepřijde-aspoň tak vyděšeně prchala. Bylo vysvětlování, že do zvířátek nekopeme. Nevím, zda to pochopila. Jinak na sebe prásknu, že jsem dnes nečetla komentáře. Stydím! Napravím!  

Jdu ochutnat ten gulášek.  

Andilek+Niki

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.10.06 20:22

Čáu,kočky a koťata,
jsem nějaká zdechlá a furt nemůžu ten víkend dospat.Asi na mě jde zimní únava-nic se mi nechce,spíš se tak jako poflakuju okolo PC a snažímse,aby to bylo aspoň trochu doma uklizený-marně.
Dneska jsem byla s Vojtou u tchýně na obědě,to je tak fajn,když uvaří někdo jinej.Pak jsem šla po sekáčích-Vojtík mi cestou usnula spal skoro 2 hodiny,tak jsem mohla hrabat.Koupila jsemsi 2 trička a svetr-stav skříně byl už žalostný a konečně jsem koupila Vojtíkovi zimní bundu.teda budny-koupila jsem 2,protože jsem se nemohla rozhodnout a nakonec si je obě nechám,jedna je khaki s vyšitým traktorem a kožíškem,druhá je šusťáková modrá s fleesem,obě dokupy za 250,–,tak jsem moc neváhala.
Cestou jsme se stavili pro Barušku do školky,domů jsem přišla totálně grogy a byla jsem vděčná,že se Honza nabídl,že půjde do cvičení s Bárou on(cvičení v sokolovně pro děti s rodiči).  

ANDĚLKO,chválím za detailní rozbor srazíku-hezky jsi to vypsala.Pobavila jsi mě s tím zaspáním Járy-já spolíhala v pondělí na Vojtu-vedla jsem Báru do školky a samo jsme zaspali.Naštěstí ve školce z toho vědu nedělají,ale i tak jsme tam skoro doběhli.Tak auto na dálkáč,říkáš.No líbilo by se,což o to.Hlavně Honzovi.Akorát u nás by ho neměl kdo opravit,vždyť víš.  

DALIF,díky za smeknutí klobouku,to platí i pro Violet-ono to zas tak hrozný nebylo,já totiž moc ráda organizuju,akorát to chce nehroutit se,když se nestíhá.Ale užila jsem si to se vším všudy.Tak za kulturou jste byli?Já se chystám s kámoškou na Krause,bude u nás v kulturáku,tak jsem na něj zvědavá.Jeho humor mám ráda,tak ho aspoň uvidím naživo.Ale kultura se tomu moc říkat nedá.A že ségře gratuluju!to je teda úžasný,já chci taký těhotnou ségruuu!Ta moje je děsně evropská,ta mít dítkojen tak nebude.  

VIOLET,teda mravenečku,tak jaká?Záda nezávidím,mě bolí taky dost často-jak mám velký prsa,tak mezi lpatkama.A ty na to nějak trpíš častěji?Mně hodně pomáhá bazén.A na focení jsem maniak taky,neboj.  

ANDÍLKU,ta tvoje malá je fakt pěkný kvítko!Vyřiď jí,že emiminí tetce zvedla náladu,jo?  

DASO,neboj,zas se sejdem,ono to teda bylo i děsně náročný,aby sis nedělala iluze-tolik ženskejch a dětí pokupě-úl v hlavě.Vyřiď kámošce,ať jí náš jmenovec hezky roste a přibírá,že ostatní Vjtíšci jsou největší v poradně,tak ať honem dlabe a roste!  

Už musím končit,dávaj RZ a jdu dělat křížaly.
Jitka,Bára,Vojta

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 04.10.06 09:52

Zdarec všicí.
Tak Violet, už píšu:):):)
Holky, včera jsem měla kopr, tak se mi nějak nechtělo psát. No dneska je venku teda hnus fialovej. Taková kosa, no děs. Ještě že jsem kluky pořádně oblíkla.
Jinak dneska byl budíček u nás před šestou, takže teď jak jsem dorazila domů ze školky a z nákupu, tak Vítek vytuhl. No ještě že Standa spí po noční a pak je celej den doma, protože Vítek bude rozhozenej a bude spát pak v dobu, kdy pujdu do školka. Co totiž školkujeme, tak se naučil spávat naštěstí jen 1× denně.
No a další věc, normálně co jsme zrušili postýlku, tak mi už nespí po o. tak dlouho, teď 2× spal jen hodinku. No pak je to protivka protivná, tak snad to 3 hodinnový spaní zase přijde.

Dneska budeme odpoledne s Ondrou dlabat do školky dýni, to zase bude doma bugr.
On je už tak natěšenej, no snad se pak až moc za náš výtvor nebudu muset stydět až budu chodit okolo.
takže JITUŠKO- už nám ju nemusíš shánět, já jsem koupila takovou větší v květinářství za 25,–. Tak dík.

Jo, holky, víte co mi řekla zase včera moje drahá polovička ? Že jsme zase od pondělka bez pc. Jak jsme ho měli minulej týden v krámě, tak tomu nic prý nezjistili. No ale když ho Standa zkusí třeba vytáhnout přes noc ze zásuvky, tak pak ráno prostě krám naběhne až asi po 3 restardu na tvrdo. No a říkal mi, že když je vlastně celej kompl novej, tak že to musí vyzjistit čím to je,, tak jim ho tam zase v ponědlí nese. už jsem ho obviňovala, že mi to dělá schválně, ale prý teda ne. No nic, budu muset chodit ke tchánovcům nebo k JITUŠCE.

ANDĚLKO - Já chci taky auto na ovládání, ale nevím jestli by mi ho Standa a pak snad i Ondra vůbec půjčili. vždy´t to známe, táta je vlastně takovej malej kluk.

VIOLET - to je fajn, co jak se každej zajímá z čeho máš bolavý záda, každá si totiž myslíme, že jsi zase s Lukym prováděla akrobatickej sex, jen to žádná z nás neřeknem tak nahlas. No teda až na mě, že. No jo, co naděláš. No a co, byla teda včera ta masáž, nebo se to pak zase zvrhlo:D:D:D Jinak já záda v pohodě, asi jsem se jen blbě krčila u žehlení. Jo, psala jsem ti na ICQ o té mikince, tak písni kdyžtak adresu, ju.

DÁŠO - jak tak čtu, tak jste docela často taky mezi dětma, že. to je pohoda, když si děti poharou a mamky mají čas aspoň na kafe. Jinak kamarádce přejem, ať Vojtík pořád krásně přibejvá. Jo a ten další sraz, si piš, že si ho nesmíš nechat ujít.

DALIF - ty jo, gratulace ségře k těhu, to jsi asi nadšnáco, budete vozit zároveň… To jsem si taky vždycky přála, ale ségra byla s dětma o dost dřív, no a švagrová sice měla Toníka 2m po Ondrovi, ale naštěstí bydleli daleko, protože jsem je nemusela. Krutý, ale je to tak. Tak ať je těhu její a tvoje v pohodě.

VALLI - tak co, byla aspoň dneska lepší noc než včera? Hele, říkám si že asi nějaký erupce na slunci, Vítek se mi vzbudil a asi 20 minut řval, no pak vzbudil i Ondru a bylo veselo. no já na to nejsem absolutně zvyklá, skoro jsem nevěděla co dřív. Doufám že dneska to zase budou hodný spící zalta.

ANDÍLKU - Tak co Nicolka, kdy bude další historka? No a hele, nechceš koupit Nice ma vánoce radši místo kočky kopačák? :)

HELLI - Koukala jsem že odrážedlo už má cenu myslím 95,– to se ještě asi dost vyšplhá.Takže slon to asi jistí, co. No a co Nika, byla ve škole nejchytřejší po našem poučným víkendu. Chuděra jedna, ta si toho vyslechla.

Ty jo, mohla bych asi končit, co. No měla bych jít vzbudit Vítka, ale když tady je takovej klííííííídek. Tak jo, tak zase buď večer, nebo zítra, čuste babuchy.
Ika ( ? ) Ondra ( 3r 6m.) Vítek (1r 5m)

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 04.10.06 10:10

Ahojky,

tak že bych dnes psala první?
Počasí dnes nic moc, nejradši bych lehla a spala.
Naty si teď hraje s kočárkem a panenkama, zrovna jí opucovala polštářkem pusu a dala pít z lahvičky.Nějak se šmudlá, tak půjde spinkat, je vzhůru už od 6:00 hod.

Holky topíte už?My máme rozbitý kotel, tak „klepeme kosu“.Naštěstí už nám topenář sehnal jiný kotel a měl by to do konce týdne zapojit.Už se těším, až se konečně ohřejeme.

Jituško - to se nedivím, že máš z víkendu spánkový deficit.Tolik lidí v baráku dá určitě zabrat.Jinak gratuluji k hadříkovým úlovkům.

Andílku - koukám, že se s malou doma taky nenudíte.To jsem ráda, že takouvou raubířku nemáme doma jen my.Můžu se zeptat, kdo je Ikeáček?

Violet - tak co záda, už je to lepší?A děkuji za tu mladici, kéž by mi to vydrželo do důchodu :o)

Andělko - koukám, že jsi také ulovila nový kousek do Jájovi garderóby, to bude Jája fešák

Musím Naty dát sváču a uložit jí, už začíná zlobit.

Mějte hezký den.
Helena a unaveninka Naty

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 04.10.06 10:16

Takže první ne.Koukám, že mě Ika už předběhla.
To auto kupovat nebudeme, Naty se asi na srazíku naučila jezdit a teď na slonovi jezdí jak drak.

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 04.10.06 11:34

HELCO- Nicolka ma Ikeacka- medvidka z Ikey, prodavaj jako BLUND.

noc celkem v pohode, jen ve 2h mliko a vstavani az v 6h,ale ja bych uvitala i pozdejc asi mi neni nic dobry…

cau D a Vitek 11m,baby 11t

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.10.06 11:56

AHOJKY,

tak vecer jsem maleho vykoupala,tatinek ho oblikal,poak ho sel uspavat-tak 5minut u nej lezel.v noci rval,tak jsem tam sla a dala mu prso,pak prendala,spal tak hodinku a zase rval,tak jsem tam poslala tatku-myslim ze bylo kolem pulnoci-zhruba-tatinek lezel na zemi ,martinek delal haji v jeho postylce.kdyz jsem tam ja-tak rva v postylce a chce za mnou na zem  a chce prso.hned mu usnul!!!a spal -drzte se– do 9h. rano!!!takze jsem rekla,ze tatinek proste bude uspavat!

ted jsem ho dalka spat,a martinek rval,ale udelali jsme oba haji-ja na zem,on v postylce a nastetsi pak usnul.

nemam docteno,jdu se divat,co mam delat do skoly-bleee.
zitra jdu k zubari-bojim bojim!

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 04.10.06 12:45

Ahoj holky,  

tam je kosa, brrrrrrrrrr. Na teploměru téměř 20 jako včera , ale venku kosa jak blázen. Naštěstí jsem Lukáškovi ráno vzala budnu, tak jsem mu ji po chvilce oblíkala.  

Jinak jsem něco poslala na mail, tak jukněte :-))))  

Ikaiko, bez PC by mě to taky štvalo. a mezi dětmi jsme hodně, skoro denně, ale na kávičku to není, protože Luky je neustále v běhu (on asi neumí normálně chodit), takže když s holkama klepeme, tak z toho vím ani ne půlku, protože většinou odbíhám chytat Lukáška, který se snaží vylézt na strom nebo vezme kočárek a jede si s ním na procházku apod.  

Violet, tak ať ty záda povolí!!!!!!!!!!  

Jituško, já myslím, že ten sraz stál za to i včetně toho úlu v hlavě :-)))))))))  

Helo, no my přitápíme, protože máme doma kosu, ale většinou jen po ránu.  

Valli - tak bych asi taťku pasovala na hlavního uspávače a jak večer, tak i v noci. Asi to bude náročné, ale pokud je to u vás o prsu, tak se do toho bude muset asi vložit. Jo a zubař, taky bych měla zajít :-((((((( Tak držím pěsti, ať to nebolí!!!  

PAPA pro dnešek se Loučím, ahoj dáša a Luky

 
andilek
Kecalka 486 příspěvků 04.10.06 13:03

Řekněte mi někdo, proč to naše dítě nechce na ten nočníček. Asi je to lepší do plinky či co. Asi to na čas přestanu řešit a dám volný průběh.  

DALI,
jak jste na tom teď s tím pitím? Já hlásím změnu! Teda poslední 2 dny vypije místo svých 1,5 deci hned 0,4 litru. Tož to je u nás úspěch jako blázen.  

IKO,
ona má balony čtyři. Ale to víš, z očí jí šlehají čerti… Dnes bez příhody-nesmím to zakřiknout! Jé, mě ty dýně dlabat moc baví! Tchýně mi koupila jednu keramickou dýni-lucerničku v Baumaxu a tchán podobnou Nicolce. Tak po večerech svítíme :O)  

JITUSKO,
dobře jsi nakoupila! Já teď byla v sekáči a utřela jsem hubu-NIC tam na Niki nebylo. Ale na mě jo. Kožený gatě za 150,– Hurááááááá! Už mi odpočívají ve skříni. A dobrá zpráva s baby born. Na Vánoce jí ji nakonec dám, kámoška má starší holčičku a na narozky jí koupila tu chouchou (jako šušu-čert ví, jak se to píše), no a Nicolka celá naměkko-dala jí hned do SVÉHO kočárku, dala jí cumlíček a SVÉHO medvěda Ikeáčka. No zírala jsem. Tak je to na dobré cestě. Snad to nebylo jen chvilkové poblouznění. No, ale panenka už je doma a čeká na Vánoce. Jenom nechápu, co je na ní tak drahý? Asi značka, co?  

VIOLKO,
já teď četla v nějaké diskusi, že si Matý hraje s Duplem. Jakou máte :,-(u(y)? A jde to lehce stavět? Kámoška chce koupit 2,5 let starému Marečkovi a váhá a váhá.  

HELI,
teda Naty jezdí jako vítr, jo? Ikeáček je pracovní název medvěda. Přesně, jak psala Dali. Máme ho od Vánoc-nedá z ruky jen tak. Chodí s náma všude i do koupelny. Nicol se koupe, medvěd sedí na vaně a čeká. Pak musí být taky utřen…Jí s ní jogurty a tak........věčně špinavý, vypadá jak od Mr, Beana. Viz jeden hodně starý deníček-Můj mazlíček

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 04.10.06 13:42

Čaute ženy,
tak jsme ráno málem zaspali - Matý sice vzhůru už po 7.hodině (umírám, fakt soucítím s vámi, co vstáváte v6h!!), ale všichni tři jsme se váleli v posteli až do 8h a já měla za hodinu vyrážet ke kámošce učit… Luky chtěl jít do práce později, když domů přijel z Phy až v noci, prý ve 2h ráno, ale když jsem musela jít pracovat, šel on taky. Kámoška bydlí tak 8min normální chůze od nás. Luky nás tam hodil autem, že zpět půjdem s Matým pěšo BEZ kočárku......­..„šli“ jsme to 35min!!! Jsem byla na mrtvici. Aspoň teď bude spát jako zabitý (to on spí stejně, to je fakt :-) )
Iko - helou, chválím za příspěvěk,  to víš, nesmím tě nechat zvlčit, nevím, jak často tě kopr chytne, ale to na mě neplatí, jasný? :-))) Na icq už jsme se domluvily, tak dobrý. S tím pc je to fakt blbý, jak jsem ti psala včera, ale když je v záruce, tak to není špatný nápad. Pak bys mohla být bez pc totiž stejně a ještě za to platit, což by bylo nemilé, že. A k té bolesti zad - ty můro, tentokrát to z žádného tělocviku není (bohužel), Luky dorazil v ty 2h ráno a dospal se v obýváku, aby nás v noci nebudil, ráno se přišel přimazlit, tak masáž nikde a já fakt trpím :-( Takže dneska ho bez masáže ani nepustím na fotbal, páč už chvílema vidím v dálce bílý tunel :-( A práškama to řešit nechci (to já odsouvám vždy až na ty předsmrtní stavy), ale asi budu muset… Co Neználek, dobrý? :-D A přeji klidnější noc!
Andílku- my máme Lego Duplo 4422, je tam 120ks, chystáme se něco přikoupit, páč náš Matý je stavitel. Jde to fakt dobře, Matýmu trvalo jen nějaký den, než sám přišel na to, jak ty kostky na sobě drží :-) Pro 2,5letého klučinu bych neváhala ani minutu, vlastně ten kámšky Mates si tu s tím taky vyhraje a je mu 2 a 1/4roku.
Dášo- o zádech viz u Iky :-) Díky za přání, fakt je to teď až moc, když už si vám stěžuju, jsem na bolesti zad jinak zvyklá. Tý jo, ten Luky je fakt turbošídlo, co. To Matý ne, je zlatý, já stíhám právě vždycky jako jediná v klidu kávu i s dortíkem, zatímco holky honí ratolesti :-) Uvidíme, jak dlouho to vydrží. Já jsem teď vůbec z Matýho nadšená, hlavně z toho nočníkování. Odpol. asi zkusím jít ven bez plíny, chci jít jen na hodinku, je tu hnusně, ale pršet přestalo. Tak uvidíme, kolik toho počůráme.
Jituško- já ráno zjistila, že mám ten foťák už dva dny doma a Luky mi to neřekl. Se mi hned vybavilo, co že za závratné okamžiky Matýho života jsem mohla zvěčnit a nezvěčnila :-), ale hlavně, že už ho mám! Jo - zapomněla jsem ti tuhle říct, že ne já, ale ty máš doma úžasnýho chlapa, jak ti uklidil, místo toho, aby se válel :-) To Luky poslední dobou (asi kvůli práci) doma moc nedělá, nejsem na to zvyklá, vždycky moc pomáhal. Ale zas to není tak, že by nehnul prstem, jen po sobě neuklízí vůbec (dřív málo). Je nějaký lenora :-/
dalif- taky gratulujem ségře k bříšku, i mně to přijde úchvatný mít mimi takhle nastejno :-) Jo - necháte si říct, co to bude?
Valli- koukej fakt zaměstnat taťku na noc k Marťovi, i my to takhle řešili, páč jinak to už nešlo, Matý chtěl prso v noci pořád. Uvidíš, že to 100% zabere a rychle, tak držíme palečky!
Andělko- tak co Jája, už je zase v normálu, čteš si na WC noviny? :-))  

Jdu juknout na ten mail, i já tam včera něco posílala a ještě něco zdlábnout k obědu, měla jsem jen květákovku. Pá pá
Violet a Matý 20,5m

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 04.10.06 13:43

ANDILKU- jak jste to udelaly, ze mala pije vic ? ja zkousela vsemozne flasky, hrnky…caje obyc. granulovane, piticka redene, neredene, vodu- vseho stejne kdyz 100ml za celej den tak muzem slavit, toz davam jen vodu. ale mliko chlasta po litrech ulicnik, jak odstavuju,toz uz musela opet pro UM do obchodu. V noci vse odfackuje a chce bud prso nebo mliko, nahrazky typu caje, vody, kase ho rozcili ! ale ted v noci jen jednou,tak su rada. ale vstavani brzke nejni nic pro me.
Blunda mame taky, zajicka odjinud, medvidka Fixies se sundavacima kalhotkama, medvidka co hraje, ti vsichni plus polstarek jsou s nim v postylce.

holky ja nevim co se deje, malej uz pres 2,5hodiny spi v postylce !!! vratili jsme se z Klokana a ja ho dala spat, pravda po hodce se probudil - psi stekali-potvory,ale poplacala-pohladila jsem maleho po zadecku a spal dal, pak  poledne sireny - zkouska siren, zase poplacala, ted venku sbijecka,ale malej spi a spi ? su v tranzu, plany mela jiny, naobedvat a jet do tesca drive carref. pro pliny…ale budit nebudu,ale stejnak su mimo, kdyby mi to rekl,tak si taky schrupnu.

jo od pristi stredy bude v MC Klokanek i cviceni pro tehotne kolem obeda ;)

cau D a Vitek konecne se probudil 11m, baby 11t

 
andilek
Kecalka 486 příspěvků 04.10.06 19:02

DALI,
to pití přišlo nějak samo od sebe. Konečně! Taky mi vypila jen do těch2 dcl! Nejvíce jí chutná granulovaný nápoj jablečno-meduňkový Hipp. Na tom se naučila pít víc (ze začátku , no asi do 1 roku totiž pila jen 0,5 dcl!) Dnes jsem byla fakt v šoku, chodila pořád a chtěla „čaji čaji“. Nejlépe mi pije z hrnku-z obyč. plastového z Ikey. Z něho vypije i holou vodu! Ale jen tu svou dávku, to je fakt, zato bez řečí a řekne si sama. Měla jsem nakoupených tolik drahých značkových hrnků/flašek, ale pije doopravdy jen z toho normal hrnku. To kdybych věděla dřív-ušetřila bych dost peněz :O) Jinak jí dávám vodu, ten granulovaný nápoj (snad mě nikdo neodsoudí…) a čaje sáčkové dětské neslazené (nejradči má ovocný-hlavně třešňový). Tak pití zdar!  

Andilek

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 04.10.06 19:05

Ahojík holky,  

tak se hlásím.

Mám spousty novinek a událostí. No ikdyž jak se to veme.

Tak třeba v pondělí moje drahá holčička dala dudlíček a to i se stuhou pejskovi, kterej byl přivázanej vedle ní. Velká šikulka už se umí dělit.

A včera prozměnu nám někdo z kočárku ukradl deku. Elinka spala a byla zabalená v dece. Ty lidi jsou fakt dost hustý.

A další věc co se stala dneska asik změním pohled na mladý lidi. Jelikož jsem u rodičů tak musím jezdit městskou hromadnou dopravou trolejbusema autobusema víc toho naštěstí už nejezdí. A dost mě překvapuje jak jsou ty lidi bezohledný. Třeba dneska jelikož jsem dobíhala trojebus a viděla jsem jak nastupuje paní s kočárkem a koukala jsem, že ho tahá sama do trolejbusu tak jsem přidala, abych jí pomohla bohužel nebyla jsem tak rychlá. Paní byla ochotná i přestože neměla svůj kočárek zaparkovanej tak, abych se tam vešla pomohla mě. Když  toto pominu tak po nastoupení do trolejbusu sem se nestačila divit. Nejen, že nikdo paní nepomohl ty lidi, kteří seděli u dveří si šli sednou jinam. A po dalším zjištění, že paní měla v trolejbuse postižené dítko ve věku 4 let a to dostalo záchvat jelikož mělo strach, že ho tam mamka nechá tak mě bylo najednou z těch lidí zle.
Paní se z toho rozbrečela ani se jí nedivím.
A tak sem se sebe zeptala kam se ztratila lidská slušnost.  

Tak snad se nám nic podobného nestane.  

PS: deníček přečtu později
PAPA Petra a Eli

 
andilek
Kecalka 486 příspěvků 04.10.06 19:10

DALI,
ještě jsem chtěla, že Kubíka pije jak ďas, ale nedávám ho často. Ještě kojíme 2krát denně a v noci asi 3krát. Zkoušela jsem UM, ale všechno jsem musela věnovat, protože to nechce. V listopadu má manžel dovolenou-bude odnaučování kojení. Jsem už domluvena s tchánovcama. Doktorka mi doporučila, ať mám doma radči muže. Bude to totiž asi děs-jsme závisláčci. Asi budu muset spát odděleně. Ve dne se mi ji někdy daří ošálit a nekojit (když somruje nadplánek) , ale v noci mi to nejde. Asi je to tím, že se bojím křiku. V noci říct ne neumím. Měla bych to trénovat-listopad už klepe na dveře ;O)  

Andilek

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 04.10.06 20:30

hoj mamušky,  

tak máme další slova - totorka (motorka) a tčitči - tak to zní, ale je to prostě čiči :-))))))) No denně přidáváme.  

Andílku, nočník odmítáme taky - Lukášek talčí, ptám se ho co děláš - aa, tak jdeme NA NOČNÍK NE NA ZÁCHOD NE Take klid, nohy v teple, snad je tam jednou po:,–(íme!!!!!!!!!  

Violet - gratuluju k nočňáku, to je fakt úspěch!!!!!!!!­!!!!!!!!!!A k­lidné díě teda fakt máš, pokud stíháš kávičku i dortíkem. Já jsem na jednu stranu ráda, protože jíst dortíky, tak se a chvilku neunesu.  

Dalif, víš co u nás zabírá - obyčejný hrnek, nejlépe, když si maminka sedne a napije se a Luky hned přiletí, že chce taky čaji. Jinak jsme na tom s pitím taky dost špatně. Ale pijeme vodu z malé láhve Rajec - nejlépe ji nechat někde na viditelném místě a Luky ji bere a dá si loka nebo čaj , ale musím jako pít já.  

Mamulinko, ty mě děsíš!!!!!!!To ti fakt někdo ukradl deku ze spícího dítěte????????????? Pomoooooooooooc, kde  to žijeme ?  No a k lidem v budu, děs běs , na to se snad ani nedá co říct, kam to naše společnost dopracovala.
No ic, manža v práci, PC můj, na chatu nikdo, tak asi ulehnu k Betynce, Pa dáša a Luky

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 04.10.06 20:56

Brý večír děvčata,

Natynka už nám spí a Nika, jako obvykle, čučí na bednu.
Přidala jsem dnes pár fotek ze srazíku.

Violet - tak jste se Matým dnes hezky prošli, s tím vstáváním vám závidím.Ten mailík o té antikoncepci je od tebe?Škoda, že jsem ho neviděla dřív

Dalif - to je opravdu náhoda, že zrovna sestra dvojče taky čeká mimi, taky blahopřejeme

Andílku - my máme s nočníkem taky problém, abych ji tam po:,–(ila, musela bych jí snad „hnátky zpřelámat“, hrozně se totiž vzpouzí.Jinak my doma máme po Nice panenku Chou chou a Naty si s ní krásně vyhraje, taky jí vozí v kočárku a dává jí bumbat, ovšem sem tam panenka přistane, chudák, na zemi.Radši bych jí koupila nějakou obyčejnou s pevným tělem.

Dasa2 - to závidím, taky bych se chtěla ohřát, je to fakt hrůza, ale doufám, že zítra nebo v pátek topenář přijde

Valli - toho musíš využít, že to taťka s malým tak umí a zítra u zubáka se drž

Iko - to je ale pech s tím počítačem, teď alespoň může Nika dělat chytrou a holky poučit, chichi

Holky, mohla by jste mi některá poradit, jak mít také ten metřík?Už jsme to s Mamuli zkoušely, metřík udělat umím, ale když ten prostřední odkaz (nebo jak to mám nazvat) přenesu sem do podpisu, mám tam při odeslání soukromé zprávy místo metříku ten odkaz.Ach jo, nevím, co s tím.

Užijte si dnešní noc.

Helena, spící Naty a Nikča

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.10.06 21:09

AHOJ,
tak se snazim vse docist!

VIOLET:jojo to se mi taky libi ze mi kazdy doprava jidlo:-)no s tou ukecanosti-ono se to nezda-ja jsem docela ukecana,ale tam bohuzel nebyla moc prilezitost,protoze holky sli kecat az vecer dky jsem tam nebyla a pres den jsme toho moc nestihli.ale priste si to taky teda vynahradim.a doufam ze sraz bude driv nez bude mit dalif mimi.:-)

juu,ja zapomnela zavolat tomu dr-ted jak to ctu!tak zitra no.
jinak nevim jak to bude s tim dalsim 2v1:-) ja si to vysnivam takto-ted druhe pak az pujde do skolky,chci jit pracovat na par let a pak bych zkusila jedno dve dalsi:-))ale jestli budou finance a tatka to dovoli:-))ale je to muj sen:-)

DALIf:gratulace segre k mimi:-)

DASO:myslim,ze se divim uz ponekolikaty-tvuj lukasek vazil 4,80kg??ty brdo!ja ted doufam,zekdyz neberu vitaminy ze bduu mit mensi miminko-tak kolem 3kg by se mi libilo:-)a taky aby se mi veslo do noveho kocarku:-)

ANDILKU:nas martinek taky honi kocky:-)a divi se proc pred nim utikaji,ale gol jeste nedela:-)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 04.10.06 21:23

Ahojte ještě jednou při dnešku.
jen chci napsat, že jsem dodala ještě 5 fotek na rodinu ze srazíku, sice jsem dávala priority od 28 do 32, ale je to stejně přeházený.
jinak mě teda pěkně bolí ruka od vykrajování dýně, ta sviňucha byla ale tvrdá:):):) No ale Ondra je stráááášně spokojenej, hlavně když jsem mu do ní zapálila svíčku. Prý ju do školky nedá, tak nevím.
Nic holky, končím a zase více zítra.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 04.10.06 22:15

Helou,
tak jen v rychlosti o nočníkování a bezplíňákování - doma pohodička, vždy to vychytám, venku to bylo taky fajn…šli jsme do parčíku na kaštany a barevné listí. Byli jsme venku hodinu a svět div se - Matý se mi už i venku hezky vyčůral na křovíčko :-) Bála jsem se, že nepochopí, co po něm chci, nebo nebude chtít čůrat ve stoje. Vyčůral se na podruhé, super. Za 15 min jsme byli doma, já Máťu zvednu z kočárku a … mokrý flek :-(( No jo, stejně je to dneska pokrok, vyčůral se v přírodě, že? :-)
Už jsem po jedné masáži a teď jdu škemrat o druhou, fakt mám ta záda bloklá. Jmenovitě zase zítra, pa kočenky a hezké sny :-)
 Violet

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.10.06 08:05

MAMULINKA-ELISCE vse nejlepsi k svatku!

jen zdravim po ranu-jsem se vzbudila zase po hrizne noci!a hned jsem valila zvracet zaludecni stavy!fuj fakt humus.

martinek se v noci vzbudil -byl s nim tatka,ale nechtel pry spat ,tak pak byl s tatkem vzhuru nevim jak dlouho-asi 2h.ja ho zkousela taky uspat,nic nepomohlo,pak az prso,a rano uz o pul 8,kdyz byl s tatkem tak dost mluvil,takze jsem nemohla spat.tak jsem unavena a za cvhili jdu k zubari:-(

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.10.06 08:06

tak vysledky mam v poradku"!hura!

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 05.10.06 12:37

Ahoj mamušky,  

tak na nás něco leze. Včera Lukášek 3× zakašlal, no jsme si říkala, že z toho snad nic nebude. Ráno v 5 hrůza, sice spal, ale už jsem se bála, že to bude zase laryngitida. Přes den kašlal jen 3×, ale pro jistotu jsem volala doktorce, tak máme dát stoptusin. Teplotu měl ráno 37, teď před spaním 37,3. Takže snad to vyléčíme. Přišla nám pozvánka na očkování - spalničky - no jsem zvědavá na reakci, Klárka ji měla teda dost šílenou.   Helo, neboj, taky si zatopíte, ať je to co nejdřív. A s tím metříkem, když ho vytvoříš, tak se ti tam zobrazí adresa jako např : http://lilypie.com/.............­.............­.... tu vložíš do podpisu. Ale mě se tam tehdy zobrazily ty adresy 3, takže jsem jednu po druhé zkoušela, až to vyšlo. Tak snad ti to trošku pomůže.   Valli - fakt 4,80 a teď se bavily ženské v obuvi, že jejich kolegyně porodila 4,90 a 55cm a normálně. Tak to musela být fuška. Jo a s těma vitamínama fakt pozor, sám primář mě na ně upozornil, že ta váha může být tím.   Ikaiko - doufám, že jsi paní dýni vyfotila a hodíš na rodinu!!!!!!!!!   Violet fakt gratuluju a tajně závidím vaše čůrání!!!!!!!!!!! Jen tak dál. nám se to snad taky jednou zadaří.  

Tak papa, ještě zkouknu nové fotky ze srazíku a jdu balit malé věci do krabice, ať mi nezabírají místo ve skříni a mám kam nacpat ty zimní věci :-))) Ahoj Dáša a Lukášek

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 05.10.06 13:01

Nazdárek,
tak dneska mi to tedy nějak rychle utíká. První hodinu jsem měla už v 8h, pak nějaké to opravování úkolů, pak v Kaufu a v lékárně a teď už se spinká a já se chystám obědvat. Opět jsme šli ven bez plínky a dobrý, nepočůral se, ale venku už se mi vyčůrat nechtěl, počkal si doma na nočník. Zkoušela jsem, jestli se vyčůrá do nočníku ve stoje, to nechtěl, ale jen co jsem ho po:,–(ila, vyčůral se a šel. Tak nevím, jestli ho mám učit ve stoje i doma??
Valli- super, že výsledky jsou tak, jak mají být! A co zubař? Ty se máš, že už to máš za sebou, my jdem celá rodinka ani ne za dva týdny :-/
Mamulinko- vše nej Eli k svátku.
Dášo- no to víš, lítám blahem za nočník, a to ještě nemáme zdaleka vyhráno, sám si neříká. A taky nevím, co bude s kaděním, to do nočníku nedělal už pěkně dlouho. Já vyklízela Matýho skříň minulý týden, úplně jsem žasla, z čeho všeho už mi zase vyrostl. Chybí mi miminko :-) A nestraš s laryngitidou, myslím, že už máte vybráno :-) Tak ať se z kašle nic jiného nevyvine!
Jituško- kdepak jsi?
Iko- dejte si na ICQ společné manželské foto:-) Co ty na to?
Helčo- taky jsem musela zkoušet ten odkaz metříku, zkopíruj ten poslední dle vzoru Dáši, uvidíš, že to půjde. Někdy bývá problém s fotkou, ale to nevím, jestli tam nějakou budeš dávat ?
Holky, čtu si diskuzi o hrajícím pejskovi od Fisher Price - nemáte ho taky některá? Ještě jsem ho neviděla ani na netu, ale celkem mě to zaujalo. No, jdu jíst, zatím se mějte krásně!   Violet a Matý 20m

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 05.10.06 13:37

Daso2, Violet - děkuji za rady, ale stále mi to nejde.Už jsem z toho nešťastná, zkoušela jsem všechny tři adresy, s fotkou i bez a pořád nic.Zobrazují se mi tam jen ty adresy a žádný metřík.
Třeba mám něco špatně v osobním nastavení, fakt nevím.
POMÓÓÓÓC!!! Já se z toho zcvoknu!
 Helena

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 05.10.06 13:49

Ještě se tedy jukni do toho osobního nastavení, máš zaškrtnuto dole „Vždy povolit BB code“, „Vždy povolit HTML“ ? Třeba ti  jen chybí na začátku či na konci odkazu nějaká závorka.....?

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 05.10.06 18:17

Ahojky holky,  

Všem děkuji za přání k Elišky svátku. Přáníčko jsem vyřídila.  

Jinak jsem pěkně unavená. Od 10hod jsem byla s malou venku a vrátily jsme se až v 17:30 večer.
Jinak nic nového.  

Pěknej večer přeju a papa Petra a Eli

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 05.10.06 20:03

Čau spisovatelky,
to je hrůza-člověk nestíhá doma a k tomu ještě ty romány od vás:)No ale aspoň si počtu.
Opět u mě v plné míře propukla nákupní sekáčská mánie-máme to s Ikou náročný-tento týden náš oblíbený obchod se značkovým zbóžo za dobrý ceny(prodavačky se nás už vyptávaj,na co to jako berem),pak sekáč v kulturáku a ještě bazar maminek v sobotu.Ach jo,nechala jsem zas majlant-šla jsem tajně do konťasa,jinak by Honzu kleplo,tak doufám,že se mi to vrátí i s úroky.
Takže z toho plyne-mám plno práce na MMB-musím vyprat vyžehlit,vyfo­tit..no dyť znáte,ne.Dneska mám na žehlení 8(!Help!) praček-čekala jem na hezký počasí-nedočkala se,naštěstí zatopili,tak to mám v sušárně.Přes noc suchý,paráda.
Dneska jsem uklízela,vaři­la,hrála s Vojtou,šla do sekoše nakoupit-náhodou jsem tam potkala Iku(ulovila jsem toho víc,přišla jsem dřív-je mi za to trapně).Pak jsme šly na kafíčko a pak pro děti do školky.Taky jsem tvořila-dýňovýho panďuláka,ale s fešákem od Iky se to nedá srovnat-furt mu padá hlava,je to hořký a vůbec-co se do toho ty děti pletou,když maminka vyrábí?:)
Honza začal chodit do angliny,tak ve čtvrtek budu bavit dětičky do pěti já-každý týden,no hlavně aby to neflákal-to tak,aby se ulejval!
A teď k vám:
Předně:
MAMULINKO,vše nej Elince,ať vám hezky roste a dělá radost!!!!S do­pravou v MHD-už si nedělám iluze o lidech a jsem ráda,že tím jezdít nemusím.  

HELI, s tím kotlem tě lituju,my jsme teď přemlouvali naši domovnici,ať už to konečně pustí,že je 5 stupňů v noci už opravdu zima-dělala,jak kdyby to platila ona.Tak dobrý,už 3 dny topíme.  

ANDILKU, z plínek si nic nedělej.Na tohle mám jednu větu-do 15ti to dělat nebude(snad).A hez­ký,kožený gatě,jo?Tak na ty nemám odvahu a ta moje kůže by do toho byla taková…plnotuč­ná.Tak jako by mi to přetíkalo.Všu­de.A nepotí se ti v tom kaďák?S tou chouchou-to je teda dobrý,tak budete mít krásnýho Ježuchu,co?Já se na tu panenku těším víc než Barča,ale nechám to fakt až na narozky.  

DALIF,koukám,šmar­já,ty už máš skoro 3 měsíce za sebou??to je fofr!Tak cvíčo pro těhule?Já se tam nikdy nedokopala,ale může to být fajn.  

VIOLET,přidávám se do klubu polámaných mravenců,já mám dneska z toho hrabání v sekáči záda hotový,jak jsu v předklonu,tak mám prsa skoro v těch hadrech-je to blbej sklon,takže trpí svaly mezi lopatkama.Honza mi teď navrhl,ať začnu chodit na masáže.Asi faktžejo.On to umí taky,ale je furt teď utahanej.Jo a o úžasných chlapovi-já vim,že je Honza úžasnej,taky chválim,kudy chodím,ale ty to bereš tak jako samozřejmě.Já si vždycky po seancích s kámoškama gratuluju za ten poklad,i když,někdy mě dokáže taky pěkně nas…ale na druhou stranu,podívej,co má doma on!No dokonalost sama,žejo?A gra­tuluju k bezplíňákovi-ale bacha!Furt ve střehu!Já jsem normálně občas zapomínala,Bára má neskutečnej držák,tak si mi občas stěžovala,že ji bolí bříško-bodejť ne,když třeba 4 hodiny nečurala.  

DASO,ať je Lukýnek v pořádku!Na očkování vás stejně nepustí,pokud má teplotu-a kdyžtak to nedovol!Tělíčko je oslabený a mělo by to blbej průběh.  

Jo holky,sem si vzpomněla,včera mi Vojta olízl flašku s vodkou!!!Já na WC,on kramaří ve špajzu,myslela jsem,že je to zašroubovaný-no nebylo,Vojta zlitej od vodky,no smrděl jak palírna.A to jsem pak šla k doktorce.
Tak nic,opět nejdelší,že.Tak dobrou,
Jitka,Bára a Vojtíšek

 
andela  05.10.06 20:39

Tý jo, já se z toho poss..... ale fakt. Táááákovej dlouhej román, a ono se mi to smaže … skra … a prdím na to. napíšu zítra.
Pa pa děvčátka a líbanec na čelo ať je vám veselo .-))  

A+J 8m3t

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 05.10.06 20:54

Violet, potřebovala bych od tebe trochu pomoct.Pošlu ti SZ.
 Helena

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 05.10.06 21:02

Teda Jitusko- jak dopadla kontrola, dr. nic nerikala na „vodkoveho“ Vojtiska ? U nas taky sila, Vitek umi rozsroubovat snad vse, uz zkousel vodu, kofolu, krem proti celulitide, otrivin kapky…no sila.

noc hrozna, v 1h se malej probudil,dostal mliko a on ze jako bude vstavat- lezl,kecal…no hruza uspavani dlouhy,pak spal vzdy tak 10min,pak nanovo,asi 3×, pak jeste ve 4h a v 6h klasika vstaval. Taky dneska nebyl uplne v nejlepsi nalade,teda chvilema.

a to jsem byla zmlsana - noc predtim, se vzbudil jen jednou ;)

cau D a Vitek 11m, baby 12t

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama